![]() |
Z jednej strony zaglądając czasem na budowie miałem wrażenie, że zabezpieczenia są dość symboliczne, ale nie znam się na tym... Z drugiej - gdzieś napisano, że ten robotnik miał zawał serca i dlatego spadł - to i zabezpieczenia niewiele by pomogły w takiej sytuacji.
|
Rav - ale za przyczynę zgonu podano rozległe uszkodzenia czaszki, czy sie mylę? W takim razie zawał nie ma z tym nic wspólnego. Miałby zabezpieczenia, nie spadłby, może by go odratowali.
I boję się, że prokurator siądzie na AiB i opóźni budowę :/ |
Zabezpieczą tylko miejsce wypadku na góra kilka dni , reszta budowy będzie działać bez przeszkód
|
Cytat:
to nie jest oficjalna informacja wiesz jak mogło to wyglądać media podbiły do kierownika budowy lub przedstawiciela polimexu a on w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że oficjalnie nie może wypowiadać się na ten temat ale "z tego co wie to robotnik miał zawał serca przed upadkiem" - tak aby uratrować dupe kierownikowi budowy i firmie, bo jest to wygodne tłuimaczenie. Jesli chodzi o zabezpieczenie miejsca zdarzenia to potrwa to max 1-2 dni. Wiecie jak to jest np w wypadku kolizji śmiertelnych na autostradach - pare godzin i po sprawie. Tutaj będzie to wyglądać nieco inaczej, ale nie sadze zeby trwało to tygodniami. |
djibutti, nie o tym piszę. Te zabezpieczenia zwykle są takie (barierka z desek), że człowiek świadomy się uratuje. Człowiek bez świadomości i tak przez nie przeleci... Jak będziesz szedł po klatce schodowej przy poręczy i stracisz przytomność to też masz duże szanse spaść.
Informacji o zawale oczywiście nie traktuję jako pewnik. |
Cytat:
|
Oficjalna to nawet o tym nie napisała.
|
Smutna prawda jest taka, że na każdej większej budowie są ofiary. Praktycznie każda galeria handlowa ma na koncie zmarłych. Niestety polskie budowy to ciągle wolna amerykanka. Ludzie siedzący na dachu w pełnej uprzęży ale do niczego nie podpięci..... Siedzę w tej durnej branży budowlanej to mam przegląd.
|
Cytat:
|
Te zdjecia wrzucamy w ten temat czy robic print screen i pozniej wysac lacznie na maila np?
http://images42.fotosik.pl/198/6bfa46a54b172d86m.jpg |
Zdjęcia proponuje spakować i wrzucić na jakiś darmowy w serwer, a link wysłać na priva. Najlepiej zrobić to w sobotę jak kończą się prace. Jeśli czas pozwoli to w niedziele zaktualizuje filmik.
Aha koniecznie w nazwach plików DATA i GODZINA, żeby szło się w tym połapać. |
Cytat:
|
Ostatnie zdanie w komunikacie na stronie miasta - 1 maja będzie dzień otwarty na stadionie...Był gdziekolwiek jakiś podany sygnał o tym?
|
Cytat:
Bezpośrednią przyczyną śmierci jest upadek, powodem upadku jest -zawał... aleeee: a.nie każdy zawał jest śmiertelny b.gdyby miał zabezpieczenie - mówie w tym wypadku o jakiejś uprzęży - nie doszłoby do upadku, który spowodował śmierć. Co z tego wynika. Gdyby nie doszło do upadku, a jego zawał nie był sam w sobie śmiertelny - przeżyłby. Przyczyną śmierci jest więc upadek. Zwłaszcza że po upadku jeszcze żył. |
Jakie ty chcesz uprzęże, takie rzeczy stosuje się gdy się chodzi po wąskich elementach na wysokości, dachach itp a nie po ułożonym stropie. Dzisiaj zerknąłem na te elementy na stadionie i barierki są dookoła, a jak pracowali przy montowaniu słupów (tych pionowych prefabrykatów) gdy było wąsko i niebezpiecznie to uprzęże też mieli
|
Dzień otwarty na stadionie 1 maja od godziny 10 do 15.
|
no to zajebiscie duzo czasu dali :/
skad te informacje? bo nigdzie o tym nie pisze na serwisach wislackich |
Panie Darku kiedy będzie odpowiedz na ostatnia interpelacje ??
|
|
Cytat:
|
Cytat:
Co do promocji ( zapełnienia nowego stadionu) to faktycznie powinni się już do tego zabierać. Oczywiście nie w stylu ITI ale robić coś trzeba. Stadion trzeba zapełnić przynajmniej w 2/3 średnio na każdym meczu ( również z np Odrą). Problem jest taki że tego właściwie nie ma kto robić bo dział marketingu praktycznie nie istnieje. Zobaczymy jak to będzie ale najbardziej zagorzali stadionu nie zapełnią. |
Napiszą o dniu otwartym gdzieś w wyborczej pomiędzy 8a 9 stroną a potem powiedzą że taka była afera o dzień otwarty a przyszło 5 osób :/
|
Cytat:
Myślą .... tylko żeby nie zostali z ręką w nocniku. |
Tyle dziś nowych fotorelacji a nikt nie zrobił zdjęcia nowym elementom (balkon wschodniej i narożnik wsch./płd.) jeszcze zapakowanym, jak mniemam, w folie. Żeby ktoś przynajmniej napisał co to? Barierki?
|
Cytat:
Cytat:
|
Jutro ,czyli Piątek o 18:00 na tv Kraków jest program przedstawiający budowę stadionów w Krakowie.
|
Na Legii to z cenami biletów naprawdę przesadzili. Jeśli na Wiśle wrzucą ceny 130zł za bilet na trybunę wschodnią/zachodnią to 100% frekwencja będzie naprawdę rzadko.
30/40zł za trybuny za bramkami, więcej na trybuny wzdłuż boiska, ale też raczej nie przekraczając 100zł za najdroższe bilety centralnych sektorów i powinno być znacznie łatwiej zapełnić stadion. Jednak nie ma co przejmować się na razie cenami biletów, końcówka kwietnia a ciągle żadnego info na temat zlecenia pozostałych prac.Opieszałość ZIKITu nie zna granic, ale to już wiemy od dawna. |
Cytat:
Swoją drogą, bardzo wymowne i ciekawe, że w umowie na przebudowę stadionu Cracovii jakoś dało się zawrzeć BMS, telewizję dozorową, nagłośnienie i alarm etc. a w umowie dotyczącej naszego stadionu jakoś o tym "szczególe" dziwnym trafem zapomniano... |
Cytat:
A stadion w **** się powiększył. Ośmieszą się choćby 30 zł nie wspominając o 4 dychach na D. To że powstał nowy stadion nie oznacza żeby ceny miały pójść drastycznie do góry bo nie idzie to w parzę z logiką Taki stadion mogą sobie postawić w 3 lidze i straszyć cenami po 200 zł mimo że drużyna nie łapie się w pierwszej dziesiątce. I jakie 130 zł na C , czy nawet 80 zł :shock: chyba że na prawdę ociciepli sądząc że od groma ludzi pójdzie na to, za prawie tyle samo karnetowcy mieli problem z zapełnieniem swoich miejsc w meczu z .. Barceloną. Zaraz dobijemy do cen biletów na stadionach gdzie tamtejsze ekipy regularnie grają w PE / LM. |
Na D faktycznie było bardzo tanio, ale trybuna jest bez zaplecza. Jak pojawi się zaplecze, to pewnie nieco do biletu dorzucą - chociaż nawet te 30zł to cena w pełni akceptowalna, podobnie jak na trybunie południowej. Można sobie tylko życzyć, aby za bilety na wschodnią/zachodnią płaciło się po 40-50zł i te najdroższe, na górny środkowy sektor po 60zł. Takie ceny na pewno nie odstraszyłyby kibiców, a patrząc na to, że karnety to jednak mniejszy koszt to i ich udałoby się sprzedać więcej. Jednak coś czuję, że to tylko pobożne życzenia, a rzeczywistość wprawi w osłupienie niejednych, mimo iż będzie taniej niż na Legii.
|
Cytat:
|
A co za problem zrobić zniżki takie jak na Legi?
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Wilczek obiecywał, że na początku po otwarciu stadionu ceny będą nawet niższe niż poprzednio, nawet po 25zł mialy być bilety, no ale Wilczka nie ma, inny zarząd, inne realia.......według mnie bilety powinny być max po 30zł....weźmy pod uwagę, że mniejsza cena biletów, to więcej kibiców i w ostatecznym rozrachunku klub może więcej zarobic na tanszych biletach, niż wtedy gdy bilet bedzie po 50-80 zł i bedzie przychodzic 10tys albo i mniej.......
|
30 zł to i tak dużo jak na oglądanie tych patałachów.Ja bym dał bilety w granicach 20 zł.
|
Cytat:
|
Cytat:
na D na pewno będą tanie bilety ale to będzie sektor zamknięty dla przybyszów a tu chodzi właśnie o tych nowych kibiców którzy woleli spędzać czas przed tv z różnych powodów a ich jest cała masa zaczynając już od pobliskiego miasteczka studenckiego ceny na C powinny być przystępne bo ten sektor będzie wisienką tego stadionu dla świeżaków |
Cytat:
dziwi mnie tez jeszcze inna rzecz.zreszta kiedyś mówiłem o tym Jurczyńskiemu.dlaczego nie można kupić/przedłużyć ważności karnetu w dowolnym czasie,tylko czekać do terminów wyznaczonych przez klub?przecież jeżeli mam ochotę w marcu wykupić karnet na sezon jesienny lub na wiosnę następnego sezonu,to chyba wszyscy powinni sie z tego powodu tylko cieszyć. |
Karnety muszą być bardzo opłacalne w porównaniu do pojedynczego biletu. Wtedy może więcej osób chętniej zakupi karnet i będzie na każdym meczu, a nie wtedy gdy przyjedzie np. Lewy z ekipą. Oczywiście nie mogą przegiąć w drugą stronę jak chociażby na Legii, gdzie kupno biletu zupełnie się nie opłaca.Bardzo dobrym pomysłem jest możliwość ratalnej spłaty karnetu, bo przecież nie każdego stać na czasem nie mały wydatek.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:56. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl