Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

rav 21.04.2010 10:08

Z jednej strony zaglądając czasem na budowie miałem wrażenie, że zabezpieczenia są dość symboliczne, ale nie znam się na tym... Z drugiej - gdzieś napisano, że ten robotnik miał zawał serca i dlatego spadł - to i zabezpieczenia niewiele by pomogły w takiej sytuacji.

dj_ibutti 21.04.2010 10:49

Rav - ale za przyczynę zgonu podano rozległe uszkodzenia czaszki, czy sie mylę? W takim razie zawał nie ma z tym nic wspólnego. Miałby zabezpieczenia, nie spadłby, może by go odratowali.

I boję się, że prokurator siądzie na AiB i opóźni budowę :/

Arapaho 21.04.2010 10:59

Zabezpieczą tylko miejsce wypadku na góra kilka dni , reszta budowy będzie działać bez przeszkód

Kuba 21.04.2010 11:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 886778)
Z jednej strony zaglądając czasem na budowie miałem wrażenie, że zabezpieczenia są dość symboliczne, ale nie znam się na tym... Z drugiej - gdzieś napisano, że ten robotnik miał zawał serca i dlatego spadł - to i zabezpieczenia niewiele by pomogły w takiej sytuacji.


to nie jest oficjalna informacja

wiesz jak mogło to wyglądać

media podbiły do kierownika budowy lub przedstawiciela polimexu a on w rozmowie z dziennikarzami powiedział, że oficjalnie nie może wypowiadać się na ten temat ale "z tego co wie to robotnik miał zawał serca przed upadkiem" - tak aby uratrować dupe kierownikowi budowy i firmie, bo jest to wygodne tłuimaczenie.



Jesli chodzi o zabezpieczenie miejsca zdarzenia to potrwa to max 1-2 dni. Wiecie jak to jest np w wypadku kolizji śmiertelnych na autostradach - pare godzin i po sprawie. Tutaj będzie to wyglądać nieco inaczej, ale nie sadze zeby trwało to tygodniami.

rav 21.04.2010 11:29

djibutti, nie o tym piszę. Te zabezpieczenia zwykle są takie (barierka z desek), że człowiek świadomy się uratuje. Człowiek bez świadomości i tak przez nie przeleci... Jak będziesz szedł po klatce schodowej przy poręczy i stracisz przytomność to też masz duże szanse spaść.

Informacji o zawale oczywiście nie traktuję jako pewnik.

Wicked 21.04.2010 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 886786)
Rav - ale za przyczynę zgonu podano rozległe uszkodzenia czaszki, czy sie mylę? W takim razie zawał nie ma z tym nic wspólnego. Miałby zabezpieczenia, nie spadłby, może by go odratowali.

Przyczyną śmierci, nie powodem. To tak jak z elektrykami na drabinie, porazi go prąd, ale zginie z powodu upadku

QuaRiS 21.04.2010 13:46

Oficjalna to nawet o tym nie napisała.

rafkur 21.04.2010 14:21

Smutna prawda jest taka, że na każdej większej budowie są ofiary. Praktycznie każda galeria handlowa ma na koncie zmarłych. Niestety polskie budowy to ciągle wolna amerykanka. Ludzie siedzący na dachu w pełnej uprzęży ale do niczego nie podpięci..... Siedzę w tej durnej branży budowlanej to mam przegląd.

QBAS 21.04.2010 14:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafkur (Post 886849)
Smutna prawda jest taka, że na każdej większej budowie są ofiary. Praktycznie każda galeria handlowa ma na koncie zmarłych. Niestety polskie budowy to ciągle wolna amerykanka. Ludzie siedzący na dachu w pełnej uprzęży ale do niczego nie podpięci..... Siedzę w tej durnej branży budowlanej to mam przegląd.

Racja, ale mimo wszystko z roku na rok jest coraz bardziej europejsko. Niestety jeszcze pewnie trochę trzeba będzie poczekać, aż będzie na prawdę bezpiecznie..

MatMario 21.04.2010 15:02

Te zdjecia wrzucamy w ten temat czy robic print screen i pozniej wysac lacznie na maila np?

http://images42.fotosik.pl/198/6bfa46a54b172d86m.jpg

LukL 21.04.2010 15:24

Zdjęcia proponuje spakować i wrzucić na jakiś darmowy w serwer, a link wysłać na priva. Najlepiej zrobić to w sobotę jak kończą się prace. Jeśli czas pozwoli to w niedziele zaktualizuje filmik.
Aha koniecznie w nazwach plików DATA i GODZINA, żeby szło się w tym połapać.

węgorz2 21.04.2010 16:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 886778)
Z jednej strony zaglądając czasem na budowie miałem wrażenie, że zabezpieczenia są dość symboliczne, ale nie znam się na tym... Z drugiej - gdzieś napisano, że ten robotnik miał zawał serca i dlatego spadł - to i zabezpieczenia niewiele by pomogły w takiej sytuacji.

przyczyna śmierci napewno jest uszkodzenie czaszki po upadku ,jednak badania histopatologiczne potwierdzą hipoteze zawału,

rafalek 21.04.2010 16:41

Ostatnie zdanie w komunikacie na stronie miasta - 1 maja będzie dzień otwarty na stadionie...Był gdziekolwiek jakiś podany sygnał o tym?

dj_ibutti 21.04.2010 21:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wicked (Post 886814)
Przyczyną śmierci, nie powodem. To tak jak z elektrykami na drabinie, porazi go prąd, ale zginie z powodu upadku

Przyjmując prawno-karny tok myślenia, który zastosuje prokurator:

Bezpośrednią przyczyną śmierci jest upadek, powodem upadku jest -zawał... aleeee:

a.nie każdy zawał jest śmiertelny
b.gdyby miał zabezpieczenie - mówie w tym wypadku o jakiejś uprzęży - nie doszłoby do upadku, który spowodował śmierć.

Co z tego wynika. Gdyby nie doszło do upadku, a jego zawał nie był sam w sobie śmiertelny - przeżyłby. Przyczyną śmierci jest więc upadek. Zwłaszcza że po upadku jeszcze żył.

crazykaro 21.04.2010 21:42

Jakie ty chcesz uprzęże, takie rzeczy stosuje się gdy się chodzi po wąskich elementach na wysokości, dachach itp a nie po ułożonym stropie. Dzisiaj zerknąłem na te elementy na stadionie i barierki są dookoła, a jak pracowali przy montowaniu słupów (tych pionowych prefabrykatów) gdy było wąsko i niebezpiecznie to uprzęże też mieli

zloty1906 21.04.2010 21:59

Dzień otwarty na stadionie 1 maja od godziny 10 do 15.

Kuba 21.04.2010 22:07

no to zajebiscie duzo czasu dali :/

skad te informacje?

bo nigdzie o tym nie pisze na serwisach wislackich

gooro33 21.04.2010 22:10

Panie Darku kiedy będzie odpowiedz na ostatnia interpelacje ??

derr 21.04.2010 22:10

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...?kategoria=664

zloty1906 21.04.2010 22:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 887061)
no to zajebiscie duzo czasu dali :/

skad te informacje?

bo nigdzie o tym nie pisze na serwisach wislackich

Podawali dziś w Radio Kraków miedzy godz. 16-17

rafkur 22.04.2010 09:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 887048)
Jakie ty chcesz uprzęże, takie rzeczy stosuje się gdy się chodzi po wąskich elementach na wysokości, dachach itp a nie po ułożonym stropie. Dzisiaj zerknąłem na te elementy na stadionie i barierki są dookoła, a jak pracowali przy montowaniu słupów (tych pionowych prefabrykatów) gdy było wąsko i niebezpiecznie to uprzęże też mieli

Uprzęże podałem jako przykład pierd... z góry BHP. Nie w odniesieniu do tego konkretnego przypadku. Gdzieś to są uprzęże gdzie indziej będzie to brak barierek a jeszcze gdzie indziej alkohol. Jak było na stadionie Wisły nie oceniam bo nie wiem. Takie rzeczy jak zawał tez się faktycznie zdarzają i tu nie pomoże nawet kapsuła ochronna.


Co do promocji ( zapełnienia nowego stadionu) to faktycznie powinni się już do tego zabierać. Oczywiście nie w stylu ITI ale robić coś trzeba. Stadion trzeba zapełnić przynajmniej w 2/3 średnio na każdym meczu ( również z np Odrą). Problem jest taki że tego właściwie nie ma kto robić bo dział marketingu praktycznie nie istnieje. Zobaczymy jak to będzie ale najbardziej zagorzali stadionu nie zapełnią.

Arapaho 22.04.2010 10:06

Napiszą o dniu otwartym gdzieś w wyborczej pomiędzy 8a 9 stroną a potem powiedzą że taka była afera o dzień otwarty a przyszło 5 osób :/

krakus76 22.04.2010 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez derr (Post 887066)


Myślą .... tylko żeby nie zostali z ręką w nocniku.

borsuk 22.04.2010 15:57

Tyle dziś nowych fotorelacji a nikt nie zrobił zdjęcia nowym elementom (balkon wschodniej i narożnik wsch./płd.) jeszcze zapakowanym, jak mniemam, w folie. Żeby ktoś przynajmniej napisał co to? Barierki?

Mario Nh 22.04.2010 16:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez derr (Post 887066)


Cytat:

Trudno w tej chwili mówić też o cenach biletów na nowy obiekt. Na pewno będą one zróżnicowane i raczej nie tak wysokie jak na nowym stadionie Legii. Wiele zależy jednak od tego, kto ostatecznie będzie operatorem stadionu przy ul. Reymonta. Wisła czeka na zakończenie tych rozmów. Z naszych informacji wynika, że akurat w tej sprawie konkrety powinny pojawić się już w przyszłym tygodniu.
Może nie być tak różowo jak obiecywał Wilczek.

Pol-ok 22.04.2010 16:16

Jutro ,czyli Piątek o 18:00 na tv Kraków jest program przedstawiający budowę stadionów w Krakowie.

PiotrG 22.04.2010 16:44

Na Legii to z cenami biletów naprawdę przesadzili. Jeśli na Wiśle wrzucą ceny 130zł za bilet na trybunę wschodnią/zachodnią to 100% frekwencja będzie naprawdę rzadko.
30/40zł za trybuny za bramkami, więcej na trybuny wzdłuż boiska, ale też raczej nie przekraczając 100zł za najdroższe bilety centralnych sektorów i powinno być znacznie łatwiej zapełnić stadion.

Jednak nie ma co przejmować się na razie cenami biletów, końcówka kwietnia a ciągle żadnego info na temat zlecenia pozostałych prac.Opieszałość ZIKITu nie zna granic, ale to już wiemy od dawna.

Markus 22.04.2010 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 886877)


Swoją drogą, bardzo wymowne i ciekawe, że w umowie na przebudowę stadionu Cracovii jakoś dało się zawrzeć BMS, telewizję dozorową, nagłośnienie i alarm etc. a w umowie dotyczącej naszego stadionu jakoś o tym "szczególe" dziwnym trafem zapomniano...

element 22.04.2010 17:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 887266)
30/40zł za trybuny za bramkami,

ceny z 07/08 (RW) 20 zł na D i 30 na E. Dycha więcej przy ickach, Legii i ekipie z Wronek.
A stadion w **** się powiększył. Ośmieszą się choćby 30 zł nie wspominając o 4 dychach na D.
To że powstał nowy stadion nie oznacza żeby ceny miały pójść drastycznie do góry bo nie idzie to w parzę z logiką
Taki stadion mogą sobie postawić w 3 lidze i straszyć cenami po 200 zł mimo że drużyna nie łapie się w pierwszej dziesiątce.

I jakie 130 zł na C , czy nawet 80 zł :shock: chyba że na prawdę ociciepli sądząc że od groma ludzi pójdzie na to, za prawie tyle samo karnetowcy mieli problem z zapełnieniem swoich miejsc w meczu z .. Barceloną.

Zaraz dobijemy do cen biletów na stadionach gdzie tamtejsze ekipy regularnie grają w PE / LM.

PiotrG 22.04.2010 18:29

Na D faktycznie było bardzo tanio, ale trybuna jest bez zaplecza. Jak pojawi się zaplecze, to pewnie nieco do biletu dorzucą - chociaż nawet te 30zł to cena w pełni akceptowalna, podobnie jak na trybunie południowej. Można sobie tylko życzyć, aby za bilety na wschodnią/zachodnią płaciło się po 40-50zł i te najdroższe, na górny środkowy sektor po 60zł. Takie ceny na pewno nie odstraszyłyby kibiców, a patrząc na to, że karnety to jednak mniejszy koszt to i ich udałoby się sprzedać więcej. Jednak coś czuję, że to tylko pobożne życzenia, a rzeczywistość wprawi w osłupienie niejednych, mimo iż będzie taniej niż na Legii.

picasso 22.04.2010 18:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 887301)
Na D faktycznie było bardzo tanio, ale trybuna jest bez zaplecza. Jak pojawi się zaplecze, to pewnie nieco do biletu dorzucą - chociaż nawet te 30zł to cena w pełni akceptowalna, podobnie jak na trybunie południowej. Można sobie tylko życzyć, aby za bilety na wschodnią/zachodnią płaciło się po 40-50zł i te najdroższe, na górny środkowy sektor po 60zł. Takie ceny na pewno nie odstraszyłyby kibiców, a patrząc na to, że karnety to jednak mniejszy koszt to i ich udałoby się sprzedać więcej. Jednak coś czuję, że to tylko pobożne życzenia, a rzeczywistość wprawi w osłupienie niejednych, mimo iż będzie taniej niż na Legii.

ceny na poziomie zaproponowanym przez ciebie,to max 10 tys ludzi na meczu(może z małymi wyjatkami).sporą część kibiców stanowią uczniowie dla których wydanie dwa razy w miesiącu,po 30 zł,to pewnie połowa kieszonkowego.zresztą jeżeli ktoś chce wziąć na mecz sympatie,a w przypadku nieco starszych dziecko (lub dwoje),to kwoty trzeba pomnożyc co najmniej przez dwa..chcąc mieć na stadionie kibiców na stałę,ceny biletów muszą byc niższe.

crazykaro 22.04.2010 18:44

A co za problem zrobić zniżki takie jak na Legi?

martin_6 22.04.2010 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 887304)
ceny na poziomie zaproponowanym przez ciebie,to max 10 tys ludzi na meczu(może z małymi wyjatkami).sporą część kibiców stanowią uczniowie dla których wydanie dwa razy w miesiącu,po 30 zł,to pewnie połowa kieszonkowego.zresztą jeżeli ktoś chce wziąć na mecz sympatie,a w przypadku nieco starszych dziecko (lub dwoje),to kwoty trzeba pomnożyc co najmniej przez dwa..chcąc mieć na stadionie kibiców na stałę,ceny biletów muszą byc niższe.

Bez przesady. Skoro jesienią 2007, przy podobnych cenach było MINIMUM 10 tys., na średniakach typu Korona 15-17 tysięcy, a na hitach po 20, to czemu teraz miałoby być gorzej?

picasso 22.04.2010 19:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 887319)
Bez przesady. Skoro jesienią 2007, przy podobnych cenach było MINIMUM 10 tys., na średniakach typu Korona 15-17 tysięcy, a na hitach po 20, to czemu teraz miałoby być gorzej?

bo teraz mamy zapełnic 33 tysiące miejsc.

bravelukas 22.04.2010 19:16

Wilczek obiecywał, że na początku po otwarciu stadionu ceny będą nawet niższe niż poprzednio, nawet po 25zł mialy być bilety, no ale Wilczka nie ma, inny zarząd, inne realia.......według mnie bilety powinny być max po 30zł....weźmy pod uwagę, że mniejsza cena biletów, to więcej kibiców i w ostatecznym rozrachunku klub może więcej zarobic na tanszych biletach, niż wtedy gdy bilet bedzie po 50-80 zł i bedzie przychodzic 10tys albo i mniej.......

Ave 22.04.2010 19:29

30 zł to i tak dużo jak na oglądanie tych patałachów.Ja bym dał bilety w granicach 20 zł.

martin_6 22.04.2010 19:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez picasso (Post 887327)
bo teraz mamy zapełnic 33 tysiące miejsc.

I z tego powodu ma przychodzić " max 10 tys ludzi na meczu(może z małymi wyjatkami)"? Nowy, duży stadion będzie raczej magnesem, a nie czynnikiem zniechęcającym do przyjścia na stadion. Zastanów się...

Hudy 22.04.2010 19:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ave (Post 887336)
30 zł to i tak dużo jak na oglądanie tych patałachów.Ja bym dał bilety w granicach 20 zł.

a jak przyjadą gwiazdeczki z Barcy to dał bilety po 500:d

na D na pewno będą tanie bilety ale to będzie sektor zamknięty dla przybyszów a tu chodzi właśnie o tych nowych kibiców którzy woleli spędzać czas przed tv z różnych powodów a ich jest cała masa zaczynając już od pobliskiego miasteczka studenckiego
ceny na C powinny być przystępne bo ten sektor będzie wisienką tego stadionu dla świeżaków

picasso 22.04.2010 19:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez martin_6 (Post 887340)
I z tego powodu ma przychodzić " max 10 tys ludzi na meczu(może z małymi wyjatkami)"? Nowy, duży stadion będzie raczej magnesem, a nie czynnikiem zniechęcającym do przyjścia na stadion. Zastanów się...

przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.odniosłem się do konkretnych "propozycji"cen,a po drugie zobaczyć nowy stadion oczywiście ludzie przyjdą i będzie pełno przez trzy,cztery,pięc meczy a może przez całą rundę.tylko co potem gdy juz wszyscy ten nowy stadion zobaczą?myślisz,że dalej będą chętnie płacic po 60 zł (jedna z proponowanych cen)?tu cały czas chodzi o to jak utrzymac kibiców,którzy juz nowy obiekt przy Reymonta zobaczą.żeby frekwencja byla na poziomie 2/3 pojemności stadionu to ceny muszą być zdecdydowanie niższe.co innego zmobilizować się i zorganizowac kasę na jeden,dwa mecze,a co innego kupować bilety na każdy mecz bez względu na przeciwnika.
dziwi mnie tez jeszcze inna rzecz.zreszta kiedyś mówiłem o tym Jurczyńskiemu.dlaczego nie można kupić/przedłużyć ważności karnetu w dowolnym czasie,tylko czekać do terminów wyznaczonych przez klub?przecież jeżeli mam ochotę w marcu wykupić karnet na sezon jesienny lub na wiosnę następnego sezonu,to chyba wszyscy powinni sie z tego powodu tylko cieszyć.

rabi86 22.04.2010 19:57

Karnety muszą być bardzo opłacalne w porównaniu do pojedynczego biletu. Wtedy może więcej osób chętniej zakupi karnet i będzie na każdym meczu, a nie wtedy gdy przyjedzie np. Lewy z ekipą. Oczywiście nie mogą przegiąć w drugą stronę jak chociażby na Legii, gdzie kupno biletu zupełnie się nie opłaca.Bardzo dobrym pomysłem jest możliwość ratalnej spłaty karnetu, bo przecież nie każdego stać na czasem nie mały wydatek.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:56.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl