![]() |
Tylko, że ma takiego pecha, że zazwyczaj w ważnych meczach dostaje kartki, wali samobóje itp. Pisałem że przyciąga nieszczęscia w formie żartu.
Peszko widać ewidentnie, nie wytrzymał presji tak jak Zieńczuk w Atenach, a Wawrzyniak jest po prostu za słaby na kadrę. |
Cytat:
Fakty są takie, że na jakimkolwiek turnieju, gdy gra będzie na poważnie taki wynik będzie raczej nieosiągalny. |
Cytat:
Sami mieszją do sportu politykę a kibicom kneblują usta. Co do gwizdania to byłem zdziwiony, że tak słabo gwizdano na Niemców, ale jak zobaczyłem kto siedzi na trybunach to nie miałem już złudzeń. Opasłe wieprze w pedalskich perukach z kamerami na szyji, paniusie z wiankami na głowie na randkach , wpierdalacze pop-cornu, itp wynalazki. Cała ta przypadkowa zbieranina niezdolna do prowadzenia dopingu dla Polski może co najwyżej pokibicować gwiazdom TVN-u lub w "Tańcu z gwiazdami". To było dopiero żenada. A jak Ci było wstyd za Polaków, to zadzwoń do Sikorskiego. On przeprosi w Twoim imieniu każdego. |
Dodam jeszcze że Niemcy awansu na EURO o suchych mordach raczej nie świętowali.
Wyglądało to tragicznie, jeśli do EURO nie nauczymy się chociaż skromnymi fragmentami trzymać piłkę to skończy się to masakrą. |
Cytat:
|
Cytat:
Pytam się kto jest lepszy od niego? Dlaczego jak gramy z ogórkami to Głowacki nie gra, a jak szykuje się że dostaniemy w cyce to Głowacki ma być bezbłędną podporą? Gdyby Peszko umiał kopnąć prosto piłkę to byśmy wygrali, przecież on miał trzy setki. |
Cytat:
|
Ale ani Wawrzyniak ani Głowacki nie pobiją byłej amikowej gwiazdy... błędnego rycerza Peszki. Co ten facet wyprawiał byle tylko nie strzelić bramki. Trzy setki, w tym jedna dwusetka i nic. To dopiero woła o pomste do nieba, że taki grajek wpuszczany jest na boisko zamiast doszkalać się w ME.
|
Moje krótkie spostrzeżenia na temat Głowackiego: zagrał bardzo słaby cały mecz, ale akurat nie winiłbym go za 1 bramkę, proszę zobaczyć powtórki, chyba 4-5 polskich piłkarzy wyszło daleko do przodu po lewej stronie, nie było ani Wawrzyniaka w obronie, ani nikogo innego, najbliżej lewej obrony stał środkowy-prawy obrońca a w polu karnym był 1 (!) niekryty zawodnik. Były dwa wyjścia, pójście na wślizg, albo doprowadzenie do wrzutki w pole karne, tak czy siak byłby gol, chyba, że Niemiec znowu by nie trafił w pustaka. Jednak po tym karnym należało Głowę ściągnąć po 5 minutach, bo faulował z niesamowitą częstotliwością...
Do poprawy dokładność w ofensywie, przecież tak będziemy ustawiać się na Euro, jasne, że każdy chciałby, żebyśmy grali atakiem pozycyjnym, ale tylko grą z kontry możemy uzyskiwać dobre rezultaty. Perquis bardzo pozytywnie, jednak ciężko będzie znaleźć dobrego defensora. |
Byliśmy o krok od wygrania tego meczu, czego skutkiem byłoby popadnięcie w euforię i samozachwyt. Remis pozwala na bardziej wywazoną ocenę gry naszej kadry i nie jest ona optymistyczna.
- Niemiecka linia pomocy w rezerwowym składzie robi co chce i raz po raz wypracowuje napastnikom strzeleckie okazje i to stuprocentowe. - Gdyby nie Szczęsny byłoby bardo krucho. Brawa dla niego, ale opieranie calej nadziei na Euro na tym, że Szczęsny wybroni, a nam może cos wpadnie to droga donikąd. -obrona słabo, pomoc slabo, tylko Lewandowski coś rozgrywał. Peszko, Mierzejewski to piłkarze za słabi na taki poziom, jakiego wymaga gra z Niemcami. - stadion nowy i piękny, ale atmosfera..... ,,Polacy gramy u siebie"?? |
Cytat:
Teraz znów będą grały Wojtkowiaki, Gliki i inne wynalazki, a na Euro znów wpuści Głowackiego po roku przerwy na Hiszpanów i będzie się dziwił że kartkę złapał. No i będzie na kogo zwalić przegraną. |
Ja ogólnie nie rozumiem zachwytu nad wynikiem i stylem gry naszych orłów. Nawet jakbyśmy dowieźli to 2:1 do końca to i tak w meczu o punkty z pierwszą jedenastką Niemiec nie mielibyśmy nic do powiedzenia. Oglądałem mecz z trzema kumplami i każdy wielce zadowolony bo prawie wygraliśmy z potęgą Niemiec. Tylko, że my graliśmy na 100%, Niemcy może na 50% i to nie w optymalnym zestawieniu.
Smuda już pierdzieli jakieś dyrdymały i pewnie jest zachwycony bo po tym meczu aż takiej krytyki naszej kadry i jego pracy nie będzie. Grę Peszki zostawiam bez komentarza. |
Cytat:
|
Nie oszukujmy się to nie jest już pech tylko po prostu Głowa gubi się jak dziecko kiedy tempo spotkania i poziom przeciwnika jest wysoki. Już nawet nie chodzi o karnego czy czerwoną, on podawał piłkę do Perkisa stojącego 2 metry od niego, wyrżnął się w polu karnym próbując przyjąć piłkę co sprokurowało sytuacje dla Niemców.
Oczywiście godne podkreślenia jest to że po prostu na tym poziomie nie można grać cały mecz z kontrataku, trzeba odciążyć obronę bo przecież jak my nie mamy piłki to ma ją przeciwnik. A jak ma ją przeciwnik to nawet mimo dobrej obrony narastające zmęczenie będzie powodować, że nasz mur będzie cofał się coraz bliżej pola karnego aż w końcu pęknie bo ktoś zrobi poślizg Warzyniaka czy karnego w stylu Głowy. Tutaj nawet Terry czy Vidic będąc cały mecz w opresji popełniliby jakiś błąd, umiejętności ofensywne takich piłkarzy jak Niemcy sprawią że nie da się rozegrać całego meczu w defensywie bezbłędnie. Największym problem naszej repry nie jest gra w obronie tylko to że nie potrafimy trzymać piłki. Generalnie jest to problem całego polskiego futbolu, nie wiem czy wynika to z bojaźni czy z tego że jesteśmy tak żałośni technicznie. |
Thery? Kto to taki ??
|
co znaczy, ze Peszko nie zawalił meczu? Że nie faulował napastników Niemiec przed nasza bramką? Przecież grał na innej pozycji i z tej gry powinien byc rozliczany. Założę sie, ża każdy iny polski piłkarz z C-klasy (nie mówiąc o Głowackim) wykorzystałby chociaż jedna z jego setek.
Żeby było jasne. Jak napisałem wyżej: Głowacki wiele w tym meczu zawalił. I jego oceniałem, bo to były wiślak. Nie oceniałem Peszki, bo on może Głowie buty na trening przynosić. Na jego "grę" szkoda nawet najmniejszego slowa |
Chłopie jeżeli zmarnowanie trzech setek Twoim zdaniem nie jest zawalenim meczu to lepiej nie gadaj o zaślepieniu. Peszko nie potrafi strzelić, nie potrafi przyjąć tylko biegać przed siebie potrafi. Tylko ze to nie lekkoatleta.
Co do numeru. Kto ma w kadrze trójkę? Że Głowacki musi grać z 13? Jakiś wynalazek dyzmy pewnie. Któremu powołanie opłacił obrotny menago. Głowacki jest na teraz i będzie przez najbliższe dwa lata najlepszym polskim stoperem, o dwie klasy lepszym od całej reszty. Może Perquis jet z nim porównywalny. Nie ma o czym gadać. |
Cytat:
a) wywalil sie b) pobiegl by bez pilki c) przed strzalem dawno by zostal zablokowany. Oczywiscie ze cos powinien strzelic, ale jesli mam wybierac kto bardziej spieprzyl mecz to oczywiste jest ze to byl Glowacki. Wawrzyniak zrobil przynajmniej przysluge tym co obiektywnie oceniaja mecz, bo jakbysmy wygrali z Niemcami to dzis zbiorowa orgia by byla a Smuda pewnie kontrakt do smierci by mial. |
założe się, że Brożek by ustrzelił coś na miejscu Peszki. Może Franek powinien z nim lepiej przećwiczyć podcinke... Zreszta Smuda powinien od początku meczu ustawiac Lewandowskiego za Brożkiem
|
Sytuacje Peszki dla przeciętnego ligowca też nie byłyby łatwe, nie wiem czy zrobiliby z tego coś lepszego bo to wszystko było robione na stosunkowo wysokim tempie, jesteś rozpędzony, wychodzi bramkarz gonią cię obrońcy, masz sekundy na przejęcie piłki i oddanie strzało, Peszko za każdym razem zawalił jedną rzecz, przyjęcie piłki mianowicie aż prosiło się aby przyjąć na prawą nogę (Peszko jest prawonożny) i zawinąć po długim. Na poziomie reprezentacyjnym takie coś powinno się jednak wykorzystać.
|
Cytat:
|
O tym to kazdy wie tylko nie Smuda.
e: do Kociewiaka |
Cytat:
|
Można narzekać i marudzić, ale gdyby się chwilę zastanowić to poprawa naszej gry od meczu choćby z Gruzją jest naprawdę zauważalna... Pierwsza połowa meczu z Meksykiem, czy wczorajszy mecz z Niemcami pokazały pewien progres. Nie ma powodów, żeby piać z zachwytu, ale rozdzieranie szat też nie jest uzasadnione.
|
Cytat:
|
Cytat:
1. Niemcy byli po świętowaniu awansu 2. grali na max 15% swoich umiejętności. No dobra niech będzie na 20 :lol: 3. W bramce stał Szczęsny. tak gwoli ścisłości |
|
Cytat:
mamy szybszego piłkarza, a raczej szybciejszego...:-p i nie z takich sytuacji strzelał bramki. Ja wiem, że będąc poznaniakiem musisz bronić byłych amikowców, ale nie przesadzaj: żaden inny pilkarz? W polskiej lidze znalazłbym co najmniej kilku Polaków, którzy lepiej by się spisali od Peszki |
Małecki uderzałby po długim rogu i sądzę, że by wpadło do sieci.
W każdym razie - Wawrzyniak jak Diaz. A obrona z asekuracją za pan brat. Szkoda, że nie udało się wygrać ze Szwabami. Choć wydaje mi się, że Dyzma by sobie gębę tym wycierał przed dłuższy czas. |
Ale ktory z nich ma taka szybkosc? Ktory z nich potrafi odstawic na pare metrow obroncow, oczywiscie ze Peszko ma problem z wykonczeniem akcji, tak bylo (w Lechu czesto), jest i bedzie. I nie patrz tylko na moment wykonczenia akcji ale gdzie przed akcja byl Peszko i jakim sprintem pobiegl.
Ja sie tylko czepiam zdania ze niby Peszko byl wczoraj gorszy niz np. Glowacki. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl