Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Vinci 29.06.2018 09:26

Myślę,że za bardzo się na nich nakręcacie. Mieli wygrać i wygrali. Pomijam kwestię wcześniejszych błędów, które doprowadziły do porażki. One owszem wymagają bardzo konkretnej analizy i wyciągnięcia surowych wniosków. Ale, jeżeli mam być szczery, napinanie się o honorze zza klawiatury, jest tak samo kretyńskie, jak bojkotowanie zarządu Wisły i obrażanie ludzi w nim zasiadających.

JAKIE TO WSZYSTKO ZAJEBIŚCIE PROSTE ZZA KLAWIATURY. Jak mawiał klasyk:"każdy chce być bohaterem, tylko śmieci nie ma komu wynieść..."

Dla kogo Nawałka z Grosickim szopkę chcieli odwalić? Nie zasłużył Kuba na kilka sekund swojego ostatniego mundialu? Bronić Nawałki nie mam zamiaru, ale jak słyszę, że ktoś nam próbuje podsunąć Włocha z sukcesem wprowadzenia do Euro Albanii i Torino do Serie A, to raczej podziękuję...

Kocur 29.06.2018 09:45

I bardzo dobrze że Kubę wpuścił bo to na pewno jego ostatni Mundial

Nie chodzi o napinanie się zza monitora ale litości, siąść na trawie i czekać 10 minut na gwizdek ?? Było to mocne przegięcie pały, nie wyobrażam sobie żeby ktoś w Wiśle tak zrobił np. przy wyniku 6:0


Edit: Sorry, miało być "chciał wpuścić" - za Grosickiego który dostała polecenie położenia się na murawie - kolejna żenuła

!!IRIVER!! 29.06.2018 09:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1506437)
I bardzo dobrze że Kubę wpuścił bo to na pewno jego ostatni Mundial

Nie chodzi o napinanie się zza monitora ale litości, siąść na trawie i czekać 10 minut na gwizdek ?? Było to mocne przegięcie pały, nie wyobrażam sobie żeby ktoś w Wiśle tak zrobił np. przy wyniku 6:0

Oglądałeś ten mecz? Gdzie tego Kubę wpuścił?

For_FuN_ 29.06.2018 14:11

Nie chcę nawet tego komentować. Orły wypróżniły się na koszulki reprezentacji Polski. Najlepszym podsumowaniem tego występu jest dystans jaki pokonali... Jest to oszałamiające 80 kilometrów... W meczach oldbojów biega się więcej(i w szybszym tempie).

FraMat 29.06.2018 18:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez For_FuN_ (Post 1506470)
Nie chcę nawet tego komentować. Orły wypróżniły się na koszulki reprezentacji Polski. Najlepszym podsumowaniem tego występu jest dystans jaki pokonali... Jest to oszałamiające 80 kilometrów... W meczach oldbojów biega się więcej(i w szybszym tempie).

To prawda, ale nie zapominajmy, że temperatura w trakcie meczu wynosiła 36 stopni. Bieganie w takiej temperaturze na pełnej p..e doprowadziłoby po niecałej godzinie do kilku zgonów.

TIR_DO_SŁUBIC 29.06.2018 18:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1506499)
To prawda, ale nie zapominajmy, że temperatura w trakcie meczu wynosiła 36 stopni. Bieganie w takiej temperaturze na pełnej p..e doprowadziłoby po niecałej godzinie do kilku zgonów.

Tak, ....a. Trzydziestoletnie chłopy, profesjonalni sportowcy, zawodowcy, przygotowujący się do ciężkiego wysiłku fizycznego pod okiem profesjonalistów, zawodnicy z doświadczeniem, nie mogą doskoczyć do rywala przez kilka minut w końcowej fazie meczu żeby odebrać piłkę rywalowi.

FraMat, jak ja Ciebie lubię i szanuję, tak to co napisałeś jest trochę niewłaściwe.

Jesteśmy na czwartym miejscu od końca pod względem średniego pokonanego dystansu na trzy mecze. Gorsze są tylko Panama która odpadła, oraz Portugalia i Japonia które grają dalej. 36 stopni nie było przez ~270 minut gry Polski na tych mistrzostwach.

http://www.dailymail.co.uk/sport/foo...tics-list.html

A tutaj, w sumie wrzucam już po raz któryś, ciekawostka. Tak to wyglądało z Kolumbią:

https://www.youtube.com/watch?v=v1upPoVYaHM

Nas na tym meczu po prostu nie było.

FraMat 29.06.2018 18:26

Jasne...
W pierwszym meczu przebiegliśmy 110 km, co było trzecim wynikiem I rundy.
W drugim meczu przebiegliśmy 107 km.

Ale obydwa były w jakichś normalnych w miarę warunkach.

Rozumiem, że jak się chce psa uderzyć to kij się zawsze znajdzie, ale tam naprawdę był tak olbrzymi upał.

I piszę o całym meczu, a nie o ostatnich 10 minutach gdy Japonia rozpoczęła kabaret.

TIR_DO_SŁUBIC 29.06.2018 18:50

Przez te ostatnie 10 minut powinni jeździć na dupach żeby chociaż spróbować delikatnie zamazać swoje frajerstwo i indolencję z dwóch poprzednich meczów. Pressować, naciskać, zmuszać do błędu, dążyć do dosłownego wyjebania Japonii z turnieju. I to nie ważne, że prowadzili.

Ale nie. Było przecież 36 stopni. O godzinie, około, 19:30 wieczorem. Zawodowcy z ambicjami.

Wiem że z obydwu stron można tak znaleźć wytłumaczenie (jak Ty), jak i przyszarżować z atakiem (jak ja). Dla mnie ta kadra, pod tym selekcjonerem, na tym turnieju, to szczyt chujowizny. Plastry na ryj za ten spektakl od kibiców którzy za to zapłacili, za bilet, za podróż, za hotel, to o wiele za mało.

Dariook 29.06.2018 20:54

Nie znasz sie, podobnie jak i ja.

Zastosowalismy niski presing. Nawalka zadowolony ze druzyna wywiazala sie z zalozen taktycznych.

FraMat 29.06.2018 21:30

Nawałce chodziło o to w ostatnim meczu, żeby nie przegrać, a jak się uda wygrać to będzie szczyt szczęścia.
Swoje osiągnął niskim kosztem, bo ani Japom nie zależało, żeby w tak wysokiej temperaturze biegać jak szaleni, ani nam.
Oczywiście, że ostatnie minuty, kiedy nasi zadowoleni z 3 pkt czekali, były wkurzające. I mnie też wkurzyły.
Uważam, że powinni byli jeszcze dać z siebie więcej, żeby strzelić więcej bramek. A przynajmniej sprawiać wrażenie, że im zależy.

Ale ja cały czas o czymś innym.
Nie można przyczepiać się do tych nieszczęsnych 80 km skoro ostatnie 10 minut było na stojaka z dwóch stron i w dodatku wysoka temperatura zabijała mecz d początku.

Kocur 01.07.2018 10:19

Tu nie chodzi o liczenie kilometrów ale o walkę.

Jak oglądałem wczoraj Urugwaj to dla tych gości nie istnieje pojęcie "stracona piłka".
Walka o każdy centymetr boiska przez 100 minut bez przerwy.

Kocur 03.07.2018 09:05

I poszłooo


Cytat:

Klamka zapadła: z informacji eurosport wynika, że Adam Nawałka rezygnuje z prowadzenia reprezentacji Polski. Dziś o godz. 12, na Stadionie PGE Narodowym ogłosi to wspólnie z prezesem PZPN-u Zbigniewem Bońkiem.

dynek.pl 03.07.2018 09:28

Tak myślałem. Gdyby miał zostać bo by tak szybko nie zwoływali konferencji bo nie wierze, że w jeden dzien by ustalili warunki nowej umowy.

Edit: To już oficjalne. Myślę, ze po prostu za dużo rzeczy się ostatnio spieprzyło żeby Nawałka to był w stanie odkręcić. Szkoda. Czy teraz będzie lepiej ?
Nie nastawiałbym się. W Polsce lepszego trenera nie znajdziemy, a ktoś z zagranicy to zawsze jest niewiadoma szczególnie, że na nikogo z topu nas nie
stać - Nawałka miał drugą najniższą pensję na mundialu.

brylant17 03.07.2018 14:56

Nawałka out no i kto teraz będzie grał w berlinkach ?

For_FuN_ 03.07.2018 17:00

Czas na kolejnego znajomego Bońka(co już zostało zapowiedziane na konferencji, oczywiście nie wprost). Szkoda, że dziennikarzy mamy takich, jakich mamy, bo Prezes PZPN dzisiaj też wygadywał głupoty.

brylant17 03.07.2018 18:23

Probierz ? do tego pijesz ? czy kogoś innego masz namyśli ?

IncognitoTSW 04.07.2018 09:24

Pewnie ten Gianni De Biasi co miał być po Euro 2016

FraMat 12.07.2018 10:28

Ale, kurna Brzęczek?

robert777 12.07.2018 10:41

No to Lewy będzie miał przeyebane, Kuba znowu kapitanem

sandomingo 12.07.2018 10:44

Rozumiem że skoro Brzęczek to razem z Furmanem?
Sam nie ogarnie.

dynek.pl 12.07.2018 10:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1508695)
Ale, kurna Brzęczek?

Takie same reakcje były jak Boniek wybierał Nawałkę.

Spodziewałem się kogoś bardziej doświadczonego i raczej nie z Polski aczkolwiek trener z zagranicy to też wielka niewiadoma.
Może się trafić Martinez, a może taki Daum co prowadził Rumunię przeciw nam w eliminacjach.

Zobaczymy

wiesniak842 12.07.2018 14:07

I jak widac reakcje były odpowiednie bo okazal sie trenerskim ogorem, takim samym, jakim jest Brzeczek.

mitmichael 12.07.2018 14:41

Mial byc Gianni De Biasi, jest Brzeczek :rotfl:

brylant17 12.07.2018 14:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandomingo (Post 1508707)
Rozumiem że skoro Brzęczek to razem z Furmanem?
Sam nie ogarnie.

Wzorujemy się na kadrze Argentyny Brzęczek będzie się pytał Dominisia czy robić zmiany :rotfl:

For_FuN_ 12.07.2018 16:00

Brzęczek... Jeden w miarę udany sezon w ekstraklasie, 47 lat, reszta pracy to same porażki. Nawałka zdobywał Mistrzostwo i np. wprowadzał Górnika do ekstraklasy.
Jeżeli miał być to Polak(perspektywiczny i taki, który coś ugrał), to jedynie Probierz i Brosz. Ale ten pierwszy pewnie odpadł ze względu na charakterek, bo Boniek musi być nr 1, a trener reprezentacji tylko przystawką. Szkoda, że się tak stało, bo już w czasie EURO zmarnowaliśmy generację, która coś mogła rzeczywiście ugrać. Teraz nastąpi(tzn. musi) przebudowa kadry(jeśli Brzęczek jest rozsądny).

Kocur 12.07.2018 17:57

Niech będzie i Brzęczek ale żeby nie powoływał ławkowiczów. To chyba ewenement na skalę światową że duża część składu siedziała zamiast grać na wiosnę.

fansorina 12.07.2018 19:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kocur (Post 1508911)
Niech będzie i Brzęczek ale żeby nie powoływał ławkowiczów. To chyba ewenement na skalę światową że duża część składu siedziała zamiast grać na wiosnę.

Myślę, że zwyczajnie na to nie ma szans. Każdy nasz trener tak gadał a robił co innego. Chociaż chciałbym tego co ty. Przykład ostatnich Mistrzostw Świata pokazał, że nie ma też co się bać najlepszych z Ekstraklasy (Pazdan, Kurzawa byli wg mnie najlepsi u nas, a Jędza nie dał plamy). Oczywiście nie piszę by opierać 11-tkę na chłopakach z ESY, ale jeśli mam do wyboru nie myślącego chyba już o piłce Krychowiaka czy młodego zapierdalacza Żurkowskiego to biorę młodego i jest jeszcze takich kilka przykładów.

Co do samego trenera, może niespodziewałem się Brzęczka, ale wiedziałem, że nie ma szans na żadnego Bilicia, Prandellego czy innego Mihajlovicia z prostego powodu trener nie może być większą gwiazdą niż najjaśniejszy prezes Boniek.

Kocur 12.07.2018 22:07

Z drugiej strony ... tak sobie czytam biografię i nawet Nawałka nie miał tak skopanego CV ...


Cytat:

Na początku lutego 2010 Brzęczek został pierwszym trenerem Rakowa Częstochowa. Po serii nieudanych meczów umowa z klubem została rozwiązana 3 listopada 2014, na prośbę głównego sponsora

17 listopada 2014 został trenerem Lechii Gdańsk. Dnia 1 września 2015 został zwolniony.

Od końca września 2015 trener GKS Katowice, 20 maja 2017, po przegranej w meczu z MKS Kluczbork i utracie szans na awans, podał się do dymisji.

11 lipca 2017 został trenerem Wisły Płock. 12 lipca 2018 został ogłoszony nowym selekcjonerem reprezentacji Polski

4 kluby i 3 razy wyleciał

brylant17 27.08.2018 19:23

Brzęczek ogłosił kadrę na mecze Ligi Narodów z Włochami i Portugalią oraz na mecz towarzyski z Irlandią:

Bramkarze: Łukasz Fabiański (West Ham United FC, Anglia), Łukasz Skorupski (Bologna FC 1909, Włochy), Wojciech Szczęsny (Juventus FC, Włochy).

Obrońcy: Jan Bednarek (Southampton FC, Anglia), Bartosz Bereszyński (UC Sampdoria, Włochy), Adam Dźwigała (Wisła Płock), Kamil Glik (AS Monaco FC, Monako), Marcin Kamiński (Fortuna Düsseldorf 1895, Niemcy), Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów, Ukraina), Rafał Pietrzak (Wisła Kraków), Arkadiusz Reca (Atalanta BC, Włochy), Maciej Rybus (Łokomotiw Moskwa, Rosja).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg, Niemcy), Przemysław Frankowski (Jagiellonia Białystok), Jacek Góralski (Łudogorec Razgrad, Bułgaria), Damian Kądzior (GNK Dinamo (Zagrzeb), Chorwacja), Mateusz Klich (Leeds United FC, Anglia), Grzegorz Krychowiak (Łokomotiw Moskwa, Rosja), Rafał Kurzawa (Amiens SC, Francja), Karol Linetty (UC Sampdoria, Włochy), Maciej Makuszewski (Lech Poznań), Taras Romanczuk (Jagiellonia Białystok), Damian Szymański (Wisła Płock), Piotr Zieliński (SSC Napoli, Włochy).

Napastnicy: Robert Lewandowski (FC Bayern München, Niemcy), Arkadiusz Milik (SSC Napoli, Włochy), Krzysztof Piątek (Genoa CFC 1893, Włochy).

Kocur 15.10.2018 20:47

Cisza w temacie a tutaj dwa bęcki pod rząd.

Na dodatek ogon zaczyna merdać psem czyli Lewy zaczyna opieprzać trenera - będzie ciekawie, :popcorn:

For_FuN_ 16.10.2018 00:15

Lewy to ustawił Brzęczka już w pierwszym wywiadzie po wyborze nowego selekcjonera, gdzie mówił m. in. o tym, że wprowadzi Jurka do kadry :D. Nie Pana Brzęczka, nie trenera Brzęczka, ale Jurka :D.

pan_premier 30.11.2019 22:00

https://youtu.be/IZRun12UITE?t=42

Jak tma nastroje przed Euro?
Brzęczek dogoni Szweda?

Dzimi 15.06.2021 22:20

Forum umiera? Trwa Euro, i ani jednego wpisu w temacie o reprezentacji Polski? Co jest grane? Może czas zamykać czat, włączać go tylko podczas meczów Wisły? Bo inaczej dyskusja z tematów przeniosła się na czat, i niedługo forum wygaśnie...

R33 15.06.2021 22:37

No już od dawna, polecam przeczytać sobie tematy sprzed choćby 10 lat (i to w różnych działach) jakie wtedy było zainteresowanie. Wszystko po prostu przeniosło się na Social Media.

Edit:
Ale ja nie twierdzę, że są lepsze choćby z tych powodów co i Ty i sam wolę fora, a Social'i to nawet za bardzo nie ogarniam. Mam tylko FB i tylko korzystam z Messengera i niczego więcej.

Dzimi 15.06.2021 23:18

Social media są do kitu pod tym względem, że jak coś w nich napisałem przedwczoraj, to dzisiaj tego już nie można znaleźć albo jest to zakopane gdzieś tak głęboko, że dotarcie to tego trwa wieki. Informacje szybko giną, jak na czacie. Są chwilowo i po paru dniach gdzieś znikają. Brakuje podziału na tematy, jak na forum. Zamiast tego wszystko leci do jednego garnka z którego zaraz kipi. Forum jest zdecydowanie lepsze, jest podział na tematy, i można czytać coś sprzed paru lat. Spróbujcie znaleźć w social mediach informacje i opinie starsze niż kilka tygodni. Nie znajdziecie. Zamiast poukładanych tematów jest jeden wielki chaos. Niech wracają czasy forów internetowych.

To ja zacznę. Jak oceniacie reprezentację Polski po pierwszym meczu na Euro 2021 ?

Elendil 16.06.2021 00:05

fenomenalnie, takich asów to jeszcze na tym turnieju nie widziałem :lol:

a tak poważnie, to kogo interesuje jeszcze ta zbieranina zblazowanych chłopaczków?

Fugiel 16.06.2021 07:44

Ja nie mialem zadnych oczekiwan w tym roku i dalej nie mam :) 3 meczyki i do domu.

KOALIK 30.12.2021 16:12

Sytuacja z tym błaznem z Portugalii doszczętnie skompromitowała rudego z Rzymu i jego opłacanych przydupasów, klakierów - frajerów (skąd my to znamy?).

Zbigniew Boniek - największy szkodnik Polskiej piłki.

Zrobiliście burdel. Przez lata opłacane miernoty dziennikarskie wchodziły w tyłek Bońkowi, nie reagowały na kolejne skandale, nie reagowały na zatrudnienie błazna Brzęczka. Nie reagowały na zatrudnienie przebierańca z Portugalii.

Borki, Stanowskie, Kołtonie, Pole i reszta - wy też jesteście niszczycielami Polskiej piłki.

Za pieniądze jesteście w stanie wszystko napisać. To pochwalicie się przelewami od Nieomylnego z Rzymu?

robert777 24.01.2022 13:55

Kandydatura Nawałki jest już chyba spalona. Może to i dobrze. Gdybyśmy szybko stracili bramkę z rusami to stałby jedynie przy linii z rękami w kieszeni i nieruchomo wpatrywał się w dal, bez reakcji, zmianę by zrobił w 89 min. No i oczywiście grałby jego żelazny skład: czyli pewniacy Szczesny, Krychowiak, Mylik, Grosicki itd. Żeby tylko Probierz nie przyszedł, ten Szevczenko to może jedynie zasłona dymna przed tego typu wynalazkiem

SLV 27.01.2022 00:31

Nawałka to byłaby loteria.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:14.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl