![]() |
Lol, zaczyna się...
|
W mistrzowskiej będziemy dostarczycielem punktów dla top 4. Szczegolnie na wyjazdach, gdzie prezentujemy się fatalnie. I trzeba się z tym pogodzić. Może w następnym sezonie jak sie skład wzmocni kimś mozna bedzie myśleć o czymś więcej. Na razie to jest nasz poziom i wyżej nie podskoczymy. Chociaż nie wykluczone że jeszce komuś napsujemy krwi w walce o mistrzostwo.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Mecze do wejścia do pierwszej 8 wygraliśmy w dużej mierze dobra organizacją gry i ambicją. Organizacja została ambicji brak i wygląda to tak jak wygląda.
Dla mnie bardzo ważnym testem będzie mecz z Koroną. Potencjały zawodnicze są po naszej stronie oni maja przewagę gry u siebie. Wszystko poniżej remisu będzie wpadką |
Tez mam przekonanie że slaba gra ofensywna w ostatnich spotkaniach to bardziej wina pilkarzy niz trenera.
Brożek - jego postawę trzeba przemilczeć Małecki - nic nie gra i nikomu nie poda Ondrasek - podziękować i rozwiazac kontrakt Boguski - zajechany sezonem, niech leci na dluzsze wakacje. Stillic - jest slabszy od Brleka, a z drugiej strony i tak nie ma komu podać. Potrafi grac tylko w środku. Videmont - podobno Kiko jest z niego bardzo niezadowolony i nic dziwnego Valencia - melodia przyszlosci. Przydalaby mu sie regularna gra w rezerwach. Bartosz - zasluguje na szanse, ale sam meczu nie wygra. Zachara - jako 4 napastnik jest ok, ale czy jest wart takich pieniędzy? Reasumując: atak do gruntownej przebudowy |
Cytat:
Cytat:
Kominek,ale to tak już nie pierwszy raz, chyba jak graliśmy w grupie spadkowej też nie graliśmy rewelacyjnie...niech mnie ktoś poprawi jak się mylę... |
Skad plotki ze Kiko jest niezadowolony z Videmonta?
|
Bo jest z nim na treningu i widzi w jakiej jest formie ?
|
Jest też z innymi piłkarzami, ale nikt nie sieje plotek, że i z nich jest niezadowolony. Koledze chodziło skąd wniosek, że akurat z niego jest niezadowolony?
|
Cytat:
|
Tsaaa i już się zaczyna jechanie na Kiko i zwalnianie go przez forumowych ekspertów piłkarskich.
Pamiętacie w jakim momencie Kiko przyszedł? W pierwszym wywiadzie powiedział, że priorytetem będzie ustabilizowanie obrony i poprawy gry CAŁEJ drużyny w tej formacji. Było/jest to ciężkie zadanie, gdyż pół defensywy odeszło. Udało się ich zastąpić i gra z tyłu wygląda.... dobrze. Co do taktyki jaką przyjął Kiko, głęboka defensywa w niskim pressingu z licznymi kontrami. Na dziś dzień, nie funkcjonuje to tak, jak pewnie trener by sobie to wymarzył. Uważam, że Wisła powinna próbować grać w wysokim pressingu, stać nas to. Nie tak dawno czytałem wywiad z Hugo, gdzie cieszył się ze swoich dwóch asyst i liczył na więcej czasu na boisku, od pamiętnego wywiadu Francuz ani na minutę na boisku się nie pojawił. Dziwne, czym podpadł trenerowi, że nawet w meczowej 18-stce go nie ma.. |
Cytat:
|
jeśli ja (jako jedyny chyba tutaj) dobrze rozumiem mańka, to pytał on SKĄD DOSŁOWNIE te plotki, tj. z jakiego źródła, a nie o ich ewentualną genezę.
|
Cytat:
|
Postawa piłkarzy, jest na pewno kamyczkiem do ogródka Ramireza. Trzeba o tym rozmawiać. Analizować. Nie ma co robić nagonki, tylko znaleźć przyczyny. Nie trzeba od razu wyciągać konsekwencji. Jeżeli sytuacja będzie się powtarzać, trzeba dyscyplinować winnych. Nie odpuszczać, bo gramy o pietruszkę - zawsze gramy o coś! Chociażby o frekwencję, honor. Trener powinien zostać, i spokojnie przepracować okres przygotowawczy. Wspólnymi siłami trzeba rozwiązywać problemy. Nie chodzi o kontrolę, tylko kolektywne działanie dla dobra klubu. Co do Videmonta, jak przychodził mówiło się, że ma problemy z szkoleniowcami. Pewnie pyskował i został zdyscyplinowany.Jeżeli tak - prawidłowo. Nie jestem wcale zdziwiony jego brakiem w 18.
|
Szkoda ze na boisku nie wyglada na takiego agresywnego. Ogolnie troche dziwi jego brak w 18 meczowej gdy na rezerwie nie ma innego skrzydlowego .
|
Voldemort od początku wydawał się, jakby miał muchy w nosie i obrażony na cały świat.
Można było to tłumaczyć nowym środowiskiem i problemem z aklimatyzacją, ale po takim czasie i plotkach o nim - może po prostu ten typ tak ma. Niech się ogarnie, albo raczej furory u nas nie zrobi. |
Od spotkania z Łęczna w którym Videmont wybiegl w pierwszej 11 i pożytku z niego nie bylo żadnego, odbyly się 3 spotkania. W żadnym z nich Videmont nie byl nawetna lawce rezerwowych. Tyle mojego komentarza.
|
Kiko, biorąc pod uwagę potencjał kadrowy, już zrobił wynik ponad stan.
Ostatnie mecze to faktycznie wygląda na olewanie sprawy... Kluczowe jest przed nowym sezonem wzmocnienie ofensywy, bo tam jest bardzo słabo. Potrzeba inteligentnych i dobrych technicznie napastników. Bez wzmocnienia ataku ciężko będzie wywalczyć puchary w następnym sezonie. |
Myślę, że zarząd stanął przed trudnym tematem. Mianowicie musi odpowiedzieć na pytanie jak ta drużyna i sam klub może zrobić jeszcze progres. Kadra Wisły moim zdaniem jest w tej rundzie naprawdę dość szeroka. Sam fakt że tacy graczem jak Bartosz, Videmont, Zachara nie łapali się do 18 meczowej. Trudna decyzja czy np piłkarze o takim potencjale fizycznym jak Ondrasek wskoczy na odpowiedni pułap czy po prostu nie warto wiązać z nim przyszłości.
To wszystko myślę że tez odbija się teraz na drużynie, gracze nie są pewni swojej przyszłości nie widać już tak jasnego celu do którego wszyscy płynęli dlatego drużna gra słabiej. Istotną kwestią jest to co robić w przypadku poważnej oferty na Brleka bo istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że takowa nadejdzie. Warto się też zastanowić aby niektórzy piłkarze wzięli większy ciężar na siebie nie muszą odejść Ci starsi. Cześć piłkarzy nadal nie czuje takiej pełnej odpowiedzialności za drużynę jeśli w szatni są bardziej doświadczeni gracze. Jest to okrutne bo mam świadomość jak niektórzy piłkarze są zasłużeni ale czy aby zrobić krok na przód konieczne jest aby wybrać taką drogę ? Jeszcze kwestia odnośnie trenera nie wiem na jakim etapie jest jego nauka języka polskiego natomiast chciałem przytoczyć pewien przykład. Gaurdiola zanim zaczął pracować w Niemczech nauczył się komunikować w języki niemieckim. Myślę, że jest to element w którym na pewno Kiko powinien zrobić postęp jeśli chce być lepszym psychologiem. |
Guardiola podpisał kontrakt z Bayernem w styczniu a zaczął prace w lipcu - więc czasu miał sporo + pewne zatrudnienie.
Junco nakreślił jaki jest cel I plan dla Wisły - mamy walczyć o mistrzostwo w przedziele od 3 do 5 lat. Więc siła rzeczy trzeba będzie zastąpić starszyzne - pytanie jest tylko takie, czy już w tym okienku czy za rok? |
Większość na tym forum to nieodrodne dzieci Cupiała.
Kiedy przyszedł Maaskant dostał zadanie wprowadzenia Wisły w ciągu dwóch lat do LM. Jednak już w pierwszym roku (niespodziewanie) zdobył mistrzostwo, więc Cupiał napalił się i nieprzygotowanym składem (za to znacznie droższym) kazał mu awansować do LM już. Natychmiast. Jak się skończyło? Wiemy. Warto chyba uczyć się na błędach i pozwolić dyrektorowi sportowemu pomału nabywać zawodników niezbędnych trenerowi, a trenerowi stopniowo ich wprowadzać i budować drużynę nie na dzisiaj, ale na pojutrze. Mam wrażenie, że władze Wisły o tym wiedzą, ale część kibiców nie bardzo. |
Na pewno Kiko ma jak na warunki ligowe mocną kadrę.
Nie na równorzędną walkę z Legią czy Lechem, ale wg mnie ta drużyna powinna być w top5, jeśli tylko gra na miarę potencjału. Tak sądziłem dwa sezony temu, w poprzednim sezonie, tak sądzę teraz. Wcześniej jedynie fakt, że kouderka była krótka przemawiał za tym, że mogą pojawić się problemy, teraz sytuacja pod tym względem jest komfortowa. Zawirowania z właścicielami na pewno miały na nas negatywny wpływ, wynikła z tego seria porażek. Kiko ładnie się obronił w rundzie zasadniczej, ale odkąd wywalczyliśmy ósemkę nasza gra z dnia na dzień padła. Wg mnie niestety za dużo wygranych graczy, którzy nie mają takiego parcia na zwycięstwa i łatwo osiadają na laurach. Umówmy się, że mamy paru gości, którym chce się zapieprzać w każdym meczu. Ale taki Brożek zna swój organizm i wie, że nie da rady tak w każdym, zaczyna sobie wybierać mecze. A tu się zepnę, bo Legia, a tu się zepnę bo jest o co grać. Potem są mecze o mniejszą stawkę - znaczy jakaś tam szansa na puchary jest, ale mglista. Łatwo wygranym gościom popaść wtedy w samozadowolenie, łatwiej się poddają. To nie tyczy się tylko Brożka, ale również Boguskiego, czy nawet takiego Mączyńskiego. Oni już swoje osiągnęli, szczyt swojej kariery już przeżyli i zdają sobie z tego sprawę. Zaznaczam, że lekkie odpuszczanie to nie tylko mecze. To treningi. To wysiłek na codzień, walka ze swoim organizmem. Ja nie powiem, że Brożek (sorry, że akurat on - tylko przykład) odpuścił, któryś mecz. On się stara, chce, próbuje. Ale czasem zabraknie determinacji na jeszcze jeden sprint. Albo nie potrafi zadbać o linię jak należy - a każdy dodatkowy kg u napastnika sprawia, że dynamika spada. Nie ma motywacji, bo by utrzymać sylwetkę trzeba nie tylko zapierdzielać jak kiedyś. Nie. Po 30 trzeba zapierdzielać bardziej. Przemiana materii już nie ta co kiedyś, trzeba sobie lepiej dobierać pożywienie. Ja to rozumiem. Nie jest łatwo. Np. taki Mila wrócił w jakimś momencie na szczyt. Przyznał, że dieta bardzo pomogła. Że nauczył się odmawiać sobie pewnych rzeczy. Że się spiął na maksa. Wrócił do reprezentacji. Pół sezonu miał drugą młodość. A potem co? Moim zdaniem wrócił do starych nawyków. Wyjątkiem od tego jest Arek Głowacki, ale też tylko w pewnym stopniu. Bo o ile podczas meczu jedzie z serducha, to nie wiem czy mu się chce trzymać dietę, trenować na maksa w każdym treningu. Gra w tym sezonie świetnie, ale jeżeli chcemy zagrać o coś więcej potrzebujemy świeżej krwi. Brożek musi odejść, albo być wpuszczany na ogony kiedy może dać z siebie maxa i to takiego maxa na jakiego jego podejście do treningów / diety pozwoli. Bo organizm po 30 nie ma już tej przemiany materii co za młodzika, parametry łatwo spadają. A on już swoje zrobił, czemu ma sobie odmawiać drobnych przyjemności? Tak to się właśnie zaczyna. Trzeba niektórym legendom dać odejść niestety. Niezależnie od sympatii i statusu w historii klubu. I nie - nie wszystkim na raz, na hurra. Stopniowo, powoli ich zastępować młodszymi. Np. Brożek już od dawna powinien być traktowany tylko i wyłącznie w kategorii jokera. Takie moje zdanie. Generalnie uważam, że odkąd weszliśmy do ósemki praktycznie w każdym meczu gramy kał. Trener też ma w tym swoje udziały, ale trzeba powiedzieć, że wynikami w rundzie zasadniczej wypracował sobie na tyle mocną pozycję, że zwalnianie go przy pierwszym kryzysie byłoby idiotyzmem. Ja w przypadku właścicieli conajwyżej delikatnie bym mu zasugerował, że Wisła nie jest drużyną, która ma uprawiać obronę Częstochowy. Na tym skończył. Każdy widzi, że nasza gra w defensywie się poprawiła, w ofensywie było ok w rundzie zasadniczej, w finałowej jest marazm. Uważam też, że nie mamy wykonawców do obrony Częstochowy. Nasi piłkarze, nawet dobrze ustawieni przez trenera nie potrafią tak grać. Za to mają dużo walorów do gry ofensywnej. O ile pressing na połowie przeciwnika i kontrowanie go jest moim ulubionym sposobem bronienia, o tyle jestem w stanie zrozumieć jak drużyna presuje ostro od połowy boiska. Jest to akceptowalne i chyba na nasz materiał ludzki optymalne. Za to bronienie się od 30-40 metra przez nas to zawsze kretyński pomysł. Za to, że tak graliśmy w niektórych meczach obarczam winą trenera. Nie, nie uważam, że należy go tak szybko zwalniać. Ale kamyczek do ogródka wrzucić należy. Pozytywy należy chwalić, a negatywy piętnować. Zachowując w tym wszystkim umiar i zdrowy rozsądek. |
Cytat:
Trochę humorystycznie, chciałbym podziękować chłopakom za to, że w momencie, gdy już niewiele można zyskać bądź stracić, solidarnie dbają o budżet klubu i unikają jak mogą premii za wygrane mecze. Toż to postawa godna prawdziwych klubowych patriotów :). |
Słusznie kolega Kurz wyżej ujął.
Jak wygrywaliśmy MP za Maaskanta to w ostatnim meczu przerżneliśmy u siebie z Polonią Warszawa. Nikt na piłkarzach psów nie wieszał. Teraz większość piłkarzy ma wakacje, część walczy o kontrakty i w zasadzie tych najbardziej trzeba rozliczyć. O ile Uryga pokazuje, że nadaje się na solidnego rezerwowego (choć w moim mniemaniu nr.4 - ew wypożyczyć go do innego klubu), to tacy gracze jak Ondrasek już nie bardzo. Idę o zakład, że Kiko z Junco na meczu głównie omawiali przydatność poszczególnych graczy do drużyny. Panowie muszą ostro wziąć się do pracy, bo przerwa ligowa to trwa tylko 5-6 tygodni. |
@Kurz
Bzdety to piszesz. Jeżeli ktoś piłkarz przegrywa mecz i nie czuje sportowej złości tz tego powodu, to nie ma honoru. Właśnie poczucie jakiegoś honoru wzbudza w mężczyznach złość po porażce. Tobie wydaje się, że tylko kasa się liczy. To dlaczego piłkarze płaczą po przegranych meczach, skoro kasa i tak się zgadza? Szacunek dla kibica jest dla Ciebie bzdetem? A dzięki komu piłkarz zarabia na boisku pieniądze, jeździ na zgrupowania za granicę? Chociażby dlatego powinien szanować kibica, nie dlatego, że oddaje serce Wiśle. I niejeden piłkarz ma honor i szacunek do kibica, nawet w dzisiejszych materialistycznych czasach (Sobol, Arek Głowacki). Dlatego nie pisz głupot. |
Sobol i Arek to nie jest większość piłkarzy. Kolega Kurz dobrze nakreślił "problem", jak już nie grasz o nic to mentalnie ciężko wycisnąć z piłkarzy maxa, no chyba że mamy na ławce jakiegoś np. Guardiole.
|
Kolega Kurz pisze, że to są bzdety. Może dla Ciebie i kolegi to są bzdety, dla mnie nie.
|
Cytat:
Cytat:
|
Albo kiedy chce coś sobie i innymi udowodnić. Zgrani goście łatwo wpadają w sytuację o której piszesz, a ci z ambicjami i zębem wręcz przeciwnie.
Jakby nie było nasz zespół jest silny, ale mocno przejrzały, nie licząc paru pozycji. |
Cytat:
|
Skoro na chwile obecną co drugi mecz gramy 12 na 11 to trener w następnym spotkaniu powinien wystawić więcej młodych do I składu.
|
do momentu gdy z wiadomych przyczyn koncepcja poszła sie jeb,ć , to byl chyba najlepszy mecz Kiko
|
Kiko ewidentnie skreślił Valencie. Obawiam się, że może być tak jak z Paulinho z ŁKS.
|
Cytat:
|
Ma do grudnia czas na pokazanie swoich umiejętności. Spokojnie.
|
Wydaję mi się, że za długo to trwa by to było powodem, a po za tym grając tylko na treningach tej dyscypliny nie nabierze.
|
Na tym forum wszyscy mądrzejsi od trenera :D
|
Cytat:
Fajnie że Kiko dal zadebiutowac Laskosiowi i Słomce. Z Termalika dałbym szansę kolejnym. Może Chorazka? |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 18:14. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl