Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

FraMat 09.05.2018 22:57

Dżizas...
tyle że po fazie zasadniczej było:

Płock - 49
Górnik - 47
Kielce - 45
Wisła - 44

Jeśli po rundzie finałowej będziemy mieli tyle samo punktów, co Płock, Górnik czy Kielce to jesteśmy za nimi.

Po co drążyć?

S z c z e p a N 09.05.2018 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1500730)
Dżizas...
tyle że po fazie zasadniczej było:

Płock - 49
Górnik - 47
Kielce - 45
Wisła - 44

Jeśli po rundzie finałowej będziemy mieli tyle samo punktów, co Płock, Górnik czy Kielce to jesteśmy za nimi.

Po co drążyć?

Po to, że Czerepach pytał kiedy liczą się mecze bezpośrednie. Wcześniej mu napisałem kolejność jaka będzie w przypadku równej liczby punktów Wisły, Górnika i Płocka.

FraMat 09.05.2018 23:03

Ja p... wrócił Czerepach i znowu zadyma na forum.
Niech ktoś go spacyfikuje
:pala:

Arkadiusz.Czerepach 09.05.2018 23:05

Spokojnie, chciałem się upewnić , bo z tabelki wynika że taka sytuacja jest mocno prawdopodobna


no nic, trzeba po prostu wygrac wszystko do końca i może bedzie dobrze

Sami 09.05.2018 23:12

WISŁA ZAGRA W PUCHARACH JEŻELI:

Spełni warunek konieczny:
- Wygra z Górnikiem w Zabrzu


I:

- Wygra z Lechem
- Górnik nie wygra z Legią
- Wisła Płock nie wygra z Koroną lub Jagiellonią
LUB:
- Wygra z Lechem
- Lech przegra z Legią
- Górnik nie wygra z Legią
LUB
- Wygra z Lechem
- Lech przegra z Legią
- Wisła Płock nie wygra z Koroną lub Jagiellonią
LUB:
- Zremisuje z Lechem
- Górnik przegra z Legią
- Wisła Płock przegra z Koroną lub Jagiellonią

Arkadiusz.Czerepach 10.05.2018 00:01

zainspirowane innym tematem : tabelka GDYBY dzielono punkty po rundzie zasadniczej (policzone samodzielnie , mam nadzieje że nic nie pomyliłem)

1 Legia Warszawa 37
2 Jagiellonia Białystok 34
3 Górnik Zabrze 34
4 Lech Poznań 32
5 Wisła Kraków 32
6 Wisła Płock 30
7 KGHM Zagłębie Lubin 28
8 Korona Kielce 27

Hives4 10.05.2018 00:02

Stan tabeli po dzisiejszym meczu w alternatywnej rzeczywistości, gdzie dzielono punkty po 30 kolejkach:

1 Legia 37
2 Jaga 34
3 Górnik 34
4 Lech 32
5 Wisła 32
6 Płock 30
7 Zagłębie 28
8 Korona 27

Edit: Heh, Czerepach mnie ubiegł o minutę, ale przynajmniej po wynikach widać, że dobrze policzyliśmy :D

Arkadiusz.Czerepach 10.05.2018 00:09

pobyłem dłużej w alternatywnej rzeczywistości :D

zakładając całkiem prawdopodobne wyniki w dwóch ostatnich kolejkach:
wisla-lech 1
legia-gornik 2
gornik-wisla 2
lech-legia 1
zaglebie-jaga 1x
jaga-plock x2

byłby MISTRZ :D:D:D

inspektor erektor 10.05.2018 08:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1500762)
pobyłem dłużej w alternatywnej rzeczywistości :D

zakładając całkiem prawdopodobne wyniki w dwóch ostatnich kolejkach:
wisla-lech 1
legia-gornik 2
gornik-wisla 2
lech-legia 1
zaglebie-jaga 1x
jaga-plock x2

byłby MISTRZ :D:D:D

No to trzeba zagadac do Bonka, zeby jednak zarzadzil ze jest w tym sezonie podzial punktow i gramy wszystkie mecze Pucharu Maja jeszcze raz (ale najpierw powtorka karnego Kuby z Portugalia).

Adasss 10.05.2018 08:54

Ale mieszacie :D
Oczywiście, że przy równej liczbie punktów po sezonie zasadniczym liczą się wyniki bezpośrednich spotkań. ... tyle, że po rundzie finałowej dalej liczą się tylko wyniki spotkań bezpośrednich w sezonie zasadniczym. Wynik spotkania w rundzie finałowej nie ma znaczenia. Stąd to uproszczenie, że decyduje miejsce po sezonie zasadniczym. Dlaczego więc to sformułowanie o wynikach bezpośrednich spotkań pozostało w regulaminie? Ano z prostego powodu. Mianowicie można sobie wyobrazić sytuację, gdy po sezonie zasadniczym 3 zespoły mają jednakową liczbę punktów, a wtedy tworzy się tzw. "małą tabelkę" z tymi trzema zespołami. Jeśli jednak na koniec tylko dwie z nich będą miały jednakową liczbę punktów, to nie liczyłoby się miejsce, a od nowa liczona "mała tabelka" już tylko z dwoma zainteresowanymi zespołami.

Adasss 10.05.2018 09:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1500716)
Coś ci się machnęło, Płock nie może mieć mniejszych szans od nas na 3 miejsce.

Na puchary mamy 10,43% (3+4 miejsce) ale Płock masz do poprawy.

Nie sądzę, żeby to był błąd. Raczej prosta konsekwencja faktu, że my ostatnie dwa mecze gramy z bezpośrednimi rywalami do 3 miejsca, podczas gdy Płock żadnego. Wygrywając te spotkania automatycznie o wiele bardziej zwiększamy swoje szanse niż Płock wygrywając swoje.

Zresztą to się da prosto policzyć na "piechotę" :D

Kod:

do 3 miejsca potrzebne nam są:
nasze wygrane z Lechem i Górnikiem = 1/9
Wygrana lub remis Legii z Górnikiem = 2/3
porażka Lecha z Legią = 1/3
Płock nie może wygrać obu spotkań = 8/9

to daje nam (1/9)*(2/3)*(1/3)*(8/9) = 16/729 = 2,19%

Płock do 3 miejsca potrzebuje:
swojej wygranej z Koroną i Jagiellonią = 1/9
naszej wygranej z Lechem = 1/3
porażki Lecha z Legią = 1/3
przy wygranej Górnika z Legią musi on przegrać z nami, przy remisie - zremisować lub przegrać z nami, przy porażce - wynik z nami nie ma znaczenia = 2/3

(1/9)*(1/3)*(1/3)*(2/3) = 2/243 = 0,82%

Matematyka jest prosta :P

pepe72 10.05.2018 09:43

Wygląda, że faktycznie namieszałem.

Tu jest regulamin: https://www.google.com/url?sa=t&rct=...f204fUN3G26GQD

ta strona jest ukryta/wewnętrzna ale link ściąga PDFa przez google :)

Sami 10.05.2018 11:24

Cytat:

Płock nie może wygrać obu spotkań = 8/9
To na pewno 8/9 czy raczej 4/9??

Adasss 10.05.2018 11:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sami (Post 1500836)
To na pewno 8/9 czy raczej 4/9??

Płock wygrywa oba spotkania = 1/3*1/3 = 1/9
Płock nie wygrywa obu spotkań (czyli któreś nie kończy się jego wygraną) = 1 - 1/9 = 8/9

Teraz jasne?

Sami 10.05.2018 11:36

Teraz jasne.

pepe72 10.05.2018 11:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1500807)
Nie sądzę, żeby to był błąd. Raczej prosta konsekwencja faktu, że my ostatnie dwa mecze gramy z bezpośrednimi rywalami do 3 miejsca, podczas gdy Płock żadnego. Wygrywając te spotkania automatycznie o wiele bardziej zwiększamy swoje szanse niż Płock wygrywając swoje.

Zresztą to się da prosto policzyć na "piechotę" :D

Kod:

do 3 miejsca potrzebne nam są:
nasze wygrane z Lechem i Górnikiem = 1/9
Wygrana lub remis Legii z Górnikiem = 2/3
porażka Lecha z Legią = 1/3
Płock nie może wygrać obu spotkań = 8/9

to daje nam (1/9)*(2/3)*(1/3)*(8/9) = 16/729 = 2,19%

Płock do 3 miejsca potrzebuje:
swojej wygranej z Koroną i Jagiellonią = 1/9
naszej wygranej z Lechem = 1/3
porażki Lecha z Legią = 1/3
przy wygranej Górnika z Legią musi on przegrać z nami, przy remisie - zremisować lub przegrać z nami, przy porażce - wynik z nami nie ma znaczenia = 2/3

(1/9)*(1/3)*(1/3)*(2/3) = 2/243 = 0,82%

Matematyka jest prosta :P

Dowód jest dowód. :gp:

pepe72 10.05.2018 14:55

Mogielnicki twierdzi, że mamy wyższe szanse na puchary.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 90minut.pl
Szanse na puchary

Legia - 100%
Jagiellonia - 100%
Lech - 98,8%
Górnik - 68,0%
Wisła Płock - 18,0%
Wisła Kraków - 15,2%

http://www.90minut.pl/news/286/news2...5-kolejce.html

Ciekawe jak mu to wyszło.

Karherop 10.05.2018 16:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1500884)
Mogielnicki twierdzi, że mamy wyższe szanse na puchary.


http://www.90minut.pl/news/286/news2...5-kolejce.html

Ciekawe jak mu to wyszło.

W zeszłym sezonie Mogielnicki dawal Gornikowi 3% szans na awans do ekstraklasy na 5 czy 6 kolejek przed końcem ligi.

Takie % mozna sobie wsadzić.

Jednocześnie uważam że prędzej ktoś z dwójki Górnik/Wisła zajmie 3 miejsce w lidze niż Lech Poznań.

W naszym interesie jest aby Legia walczyla z Jaga do ostatniej kolejki o MP. To nam daje gwarancję dobrych wyników w ostatniej kolejce.

TIR_DO_SŁUBIC 10.05.2018 16:35

Fajne wyliczenia w ramach ciekawostek ale wybaczcie- o dupę to wszystko rozbić. Efekt motyla może zamieść wszystko w ....u.

Tym bardziej pojęcie "efektu motyla" w przypadku Ekstraklasy jest zdecydowanie właściwe.

Hives4 10.05.2018 16:49

Po pierwsze, ten temat służy do zabaw statystyką, więc nikogo nie obchodzi to, że nie lubisz wyliczeń. Po drugie, poczytaj czego dotyczy efekt motyla... I nie zaśmiecaj wątku takimi postami.

TIR_DO_SŁUBIC 10.05.2018 16:52

Przerżnięcie dwóch ostatnich meczów przez Legię i Jagiellonię, tym samym dwa zwycięstwa Lecha dające mu mistrzostwo mimo 6,6% szansy nie będzie efektem motyla?

Nie ucz ojca dzieci robić ;) Napisałem że fajne, ciekawe wyliczenia.

Arkadiusz.Czerepach 10.05.2018 16:52

Pewnie gościu nie policzył tzw. "matematycznych szans" czyli tak jak wy z założeniem jednakowego prawdopodobieństwa każdego rozstrzygnięcia , tylko przyjął jakies sobie tylko wiadomo prawdopodobieństwa poszczególnych wyników.

Adasss 10.05.2018 18:26

Mogielnicki jeszcze uwzględnia dodatkowe czynniki, czyli dotychczasowe wyniki w sezonie. Co moim zdaniem w naszej lidze w tym roku idzie o kant d... potłuc ;)

A co do sensu naszych obliczeń:
- po pierwsze pokazują one czy coś jest w ogóle matematycznie możliwe,
- po drugie pokazują w jakim stopniu ktoś zależy wyłącznie do siebie a w jakim od wyników innych spotkań.

W tym sensie te 6% Mogielnickiego pokazuje bardzo wiele. Po pierwsze pokazuje, że Górnik do awansu potrzebował bardzo dobrego swojego wyniku. I to zaszło, Górnik wygrał 6 ostatnich spotkań! Wystarczy spojrzeć jak różnią się wyniki moich wyliczeń dla hurraoptymistów (czyli przy założeniu, że wygrywamy wszystko do końca) od tych standardowych. Po drugie pokazywało to też, że Górnik do awansu potrzebował również sprzyjających wyników rywali. I można sobie sprawdzić, że te wyniki takie były. Tak więc to wyśmiewanie tamtego wyniku Mogielnickiego wynika tylko i wyłącznie z niezrozumienia tego co właściwie ten wynik pokazywał.

A co do "efektu motyla", to dotyczy czegoś zupełnie innego niż tego typu wyliczenia. Konkretnie dotyczy to procesów, w których stosunkowo niewielka zmiana danych wejściowych powoduje ogromne zmiany w wyniku końcowym obliczeń. Konkretnie dotyczy to prognoz pogody i tego, że drobna niedokładność pomiarów parametrów wejściowych powoduje, że prognoza pogody zaczyna się mocno rozmijać z rzeczywistymi zdarzeniami pogodowymi. W naszym przypadku nie ma to nic do rzeczy, bo nie pokazujemy czy coś zajdzie, tylko czy coś jest możliwe i czy wymaga mniejszej czy większej liczby sprzyjających zdarzeń. Jeśli podajemy, że coś jest matematycznie niemożliwe, to nic tego nie zmieni. Natomiast jeśli podajemy, że na coś jest szansa matematyczna rzędu kilku procent, to wcale nie podajemy czy to się zdarzy, czy nie. Nie sposób więc powiedzieć, że jeśli to zdarzenie zajdzie to zaprzeczy to tym obliczeniom.

MaLk 10.05.2018 18:44

Jedyny dodatkowy czynnik, jaki w polskiej ekstraklapie można wiarygodnie szacować, to to, czy dana drużyna potrzebuje punktów, czy gra o pietruszkę...

pepe72 10.05.2018 21:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MaLk (Post 1500924)
Jedyny dodatkowy czynnik, jaki w polskiej ekstraklapie można wiarygodnie szacować, to to, czy dana drużyna potrzebuje punktów, czy gra o pietruszkę...

To też nie do końca. Patrz mecz Arka-Craxa.

masada 10.05.2018 21:37

Przy dużej ilości wyników to nie do zrobienia oczywiście, ale skoro już tylko zostały dwie kolejki i interesuje nas tylko proste zdarzenie: "czy Wisła zagra w pucharach" to może można się oprzeć na kursach bukmacherskich meczów, które trzeba wziąc pod uwagę, zamiast szacować, że każdy wynik jest prawdopodobny na 33,33%? Nie da się tego zrobić? Tylko głośno rozmyslam. ;)

Luu... 11.05.2018 07:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1500727)
Po 2 rundzie (kolejka 30) była tabela wg "normalnych" reguł (w przypadku równych punktów liczą się mecze bezpośrednie itp)
Na bazie wyników po 2 rundzie (po 30 kolejce) podzielono zespoły na 2 grupy.
Od 31 kolejki, w przypadku równej ilości punktów liczy się miejsce po 2 rundzie (po 30 kolejce).

Mam nadzieję, że teraz wszyscy piszemy to samo :)

A w twoim przykładzie jeśli w 30 kolejce Górnik 3 (50 pkt), Wisła 4 (50 pkt) to choćbyśmy wygrali 100:0 ale po 37 mieli tyle samo punktów to Górnik będzie przed Wisłą.

Wiadomo takiej sytuacji nie było.... ale zgodnie z regulaminem

5.4. W przypadku uzyskania w tej samej grupie równej liczby punktów przez dwa lub więcej
Klubów, o zajętym miejscu decydują, w kolejności:
5.4.1 przy dwóch Klubach:
a. liczba zdobytych punktów w rundzie zasadniczej;
b. liczba zdobytych punktów w meczach między tymi Klubami, rozegranych w rundzie
zasadniczej,
c. przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi
bramkami w meczach między tymi Klubami w rundzie zasadniczej,


Nie ma tu ani słowa o miejscu w tabeli.

Ale to tylko takie dywagacje, bo i tak Górnik przy równej ilości punktów z Nami, będzie wyżej.

funkykoval 11.05.2018 08:00

Cytat:

Pepe72 napisał:
To też nie do końca. Patrz mecz Arka-Craxa.
To akurat był mecz o nic 2 zaprzyjaźnionych klubów - oba walczą jedynie o wyższe miejsce w tabeli spadek im nie grozi, więc nie odnosi się do koncepcji Malka.

Adasss 11.05.2018 10:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1500960)
Przy dużej ilości wyników to nie do zrobienia oczywiście, ale skoro już tylko zostały dwie kolejki i interesuje nas tylko proste zdarzenie: "czy Wisła zagra w pucharach" to może można się oprzeć na kursach bukmacherskich meczów, które trzeba wziąc pod uwagę, zamiast szacować, że każdy wynik jest prawdopodobny na 33,33%? Nie da się tego zrobić? Tylko głośno rozmyslam. ;)

Primo - jak przełożyć kursy bukmacherskie na wartości przydatne do obliczeń?
A secundo - nawet jak to się uda - to jak uwzględnić różne kursy u różnych buków i to, że zmieniają się w czasie? :P

funkykoval 11.05.2018 10:44

Jakie kursy bukmacherskie ???? Przecież gdyby ktoś w grupie mistrzowskiej obstawiał regularnie na osobnych kuponach porażki gospodarzy to zbiłby w tym sezonie fortunę......
Ekstraklapa to ekstraklapa

ashkeczup 11.05.2018 11:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1500895)
Fajne wyliczenia w ramach ciekawostek ale wybaczcie- o dupę to wszystko rozbić. Efekt motyla może zamieść wszystko w ....u.

Tym bardziej pojęcie "efektu motyla" w przypadku Ekstraklasy jest zdecydowanie właściwe.

W tej lidze żadne prawa nie obowiązują, nawet się ich nie doszukuj :rotfl:

morganfield 11.05.2018 15:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1500993)
Primo - jak przełożyć kursy bukmacherskie na wartości przydatne do obliczeń?

Tristan Suarez vs. Def. de Belgrano
totolotek.pl:
1 2,20
X 2,75
2 3,35

1 (1 / 2,20) * 100 = 45,455%
X (1 / 2,75) * 100 = 36,364%
2 (1 / 3,35) * 100 = 29,851%
Suma z marżą buka = 111,669%
Bez marży = (100 / 111,669 ) * 100 = 89,550%

Szanse wg buka:
1 (1 / 2,20) * 89,55 = 40,705%
X (1 / 2,75) * 89,55 = 32,564%
2 (1 / 3,35) * 89,55 = 26,731%
Suma = 100,000%

Oczywiście jest to uproszczenie bo na każdy wynik z pojedynczego zdarzenia bukmacher często stosuje inną marżę.

masada 11.05.2018 15:49

Chciałem zaproponować inny sposób, ale wyniki byłyby chyba takie same.
Adasss, zjezyles się, a niepotrzebnie, bo po prostu staram się zaproponować sposób liczenia, który będzie jeszcze bliżej rzeczywistości.
A gadanie że liga jest losowa i każdy wynik jest równie prawdopodobny jest zwyczajnie głupie, bo ktoś kto tak twierdzi podważa w ogóle sens istnienia bukmacherski i wszystkie firmy powinny już dawno zbankrutować;)

Adasss 11.05.2018 16:19

Chyba nie doczytaliście drugiej części :P

Dlaczego akurat totolotek.pl? Bo u innych bukmacherów są inne notowania (trochę, ale są).

Poza tym sprawdziłem na totolotek.pl ten mecz, a tam jest teraz tak:
Tristan Suarez vs. Def. de Belgrano:
1 2,10
x 2,80
2 3,45
:lol:

Nie wspominając o tym, że notowania są tylko na najbliższą kolejkę, a nasze obliczenia dotyczą całych rozgrywek.

Nie najeżyłem się, tylko po prostu widzę bezsens takich pomysłów, to o nim napisałem.

Arkadiusz.Czerepach 11.05.2018 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Luu... (Post 1500976)
Wiadomo takiej sytuacji nie było.... ale zgodnie z regulaminem

5.4. W przypadku uzyskania w tej samej grupie równej liczby punktów przez dwa lub więcej
Klubów, o zajętym miejscu decydują, w kolejności:
5.4.1 przy dwóch Klubach:
a. liczba zdobytych punktów w rundzie zasadniczej;
b. liczba zdobytych punktów w meczach między tymi Klubami, rozegranych w rundzie
zasadniczej,
c. przy równej liczbie punktów korzystniejsza różnica między zdobytymi i utraconymi
bramkami w meczach między tymi Klubami w rundzie zasadniczej,


Nie ma tu ani słowa o miejscu w tabeli.

Ale to tylko takie dywagacje, bo i tak Górnik przy równej ilości punktów z Nami, będzie wyżej.

przecież warunki a,b,c to sa warunki definiujące miejsce w tabeli właśnie , więc takie uproszczenie jest jak najbardziej na miejscu

masada 11.05.2018 16:49

To, że u różnych bukmacherów są różne notowania, to zarzut chybiony i po prostu szukasz dziury w całym: oczywiście są różne, ale jednak są dosyć zbliżone.

Co do tego, że kursy na ostatnia kolejkę nie są dostępne, to oczywiście kładzie mój świetny pomysł :D

Natomiast GDYBY były dostępne podtrzymuję, że miało by to sens i ulepszałoby wyniki.

Pomimo tego, że liga ostatnio stała się nieprzewidywalna i tych niespodzianek strasznie dużo, to gdybyśmy w ostatniej kolejce potrzebowali zwycięstw przykładowo a) Legii grającej o mistrzostwo, nad Koroną grającą już o nic, i b) Jagiellonii grającej o mistrzostwo nad Zagłębiem grającym o nic to chyba trudno się nie zgodzić, że szanse na to byłyby większe niż Wasze 10,89% (0,33*0,33)? Wasze modele tego nie uwzględniają, więc próbowałem je ciut ulepszyć.
Bez spiny, wrzucajcie dalej, bo fajnie się to czyta.

Arkadiusz.Czerepach 11.05.2018 17:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez masada (Post 1501046)
To, że u różnych bukmacherów są różne notowania, to zarzut chybiony i po prostu szukasz dziury w całym: oczywiście są różne, ale jednak są dosyć zbliżone.

Co do tego, że kursy na ostatnia kolejkę nie są dostępne, to oczywiście kładzie mój świetny pomysł :D

Natomiast GDYBY były dostępne podtrzymuję, że miało by to sens i ulepszałoby wyniki.

Pomimo tego, że liga ostatnio stała się nieprzewidywalna i tych niespodzianek strasznie dużo, to gdybyśmy w ostatniej kolejce potrzebowali zwycięstw przykładowo a) Legii grającej o mistrzostwo, nad Koroną grającą już o nic, i b) Jagiellonii grającej o mistrzostwo nad Zagłębiem grającym o nic to chyba trudno się nie zgodzić, że szanse na to byłyby większe niż Wasze 10,89% (0,33*0,33)? Wasze modele tego nie uwzględniają, więc próbowałem je ciut ulepszyć.
Bez spiny, wrzucajcie dalej, bo fajnie się to czyta.


Przecinek Ci się przesunął.
System kolegów jest bdb, tylko liczy coś innego niż Ty byś oczekiwał.

Szacowanie prawdopodobieństwa poszczególnych wyników to już stąpanie po kruchym lodzie.

pepe72 11.05.2018 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1501045)
przecież warunki a,b,c to sa warunki definiujące miejsce w tabeli właśnie , więc takie uproszczenie jest jak najbardziej na miejscu

Problem jest tylko jak są 3 lub więcej zespoły z równą ilością punktów po 30 kolejce. Jak nie ma to przybliżenie "miejscami" jest OK.
Swoją droga to mogli by to akurat w regulaminie zmienić.

Arkadiusz.Czerepach 11.05.2018 17:38

punkty B i C przecież regulują tę sytuacje

Adasss 11.05.2018 17:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1501051)
...
System kolegów jest bdb, tylko liczy coś innego niż Ty byś oczekiwał.
...

W sumie od tego powinienem był zacząć :D

My nie liczymy żadnego "prawdopodobieństwa", a to czy czyjeś miejsce w tabeli końcowej w większym bądź mniejszym stopniu zależy od korzystnego układu wyników, oraz to czy jakieś zdarzenie w ogóle może zajść (tj. istnieje taki układ wyników, który do niego prowadzi).


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 00:16.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl