Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rezerwy Wisły Kraków, Centralna Liga Juniorów, pozostałe grupy wiekowe. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=920)

krasny 14.06.2013 11:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1317753)
a to w Polsce jest tylko takie prawo, że zawodnik <18 może odejść za ekwiwalent ? czy na całym świecie ?

Z tego co się orientuję to na całym świecie tylko różna jest wysokość ekwiwalentu. W Polsce jest stosunkowo niska, choć z drugiej strony jakość młodych piłkarzy również.

dulli78 14.06.2013 15:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sevenheaven (Post 1317753)
a to w Polsce jest tylko takie prawo, że zawodnik <18 może odejść za ekwiwalent ? czy na całym świecie ?

W Anglii piłkarze poniżej 18 roku życia mogą podpisywać profesjonalne kontrakty, który obowiązuje na taki okres na jaki obie strony się umówiły (np. Walcott z Arsenalem podpisał w wieku 16 lat na 6 czy 7 lat). W Polsce teoretycznie też piłkarz ma szanse na otrzymanie profesjonalnego kontraktu ale nie może on trwać dłużej niż do zakończenia rundy, w której zawodnik kończy 18 rok życia.

tedyy 25.06.2013 20:01

http://wislalive.pl/news/juniorzy_ml..._aktual_-1733/

wolfy 25.06.2013 23:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BBudowniczy (Post 1314542)
Ciekawe, że prezes Bestrzyński nie dostrzegł, że nie jest to problem klubów które naprawdę dobrze pracują z młodzieżą i dają im szanse, a nie kiszą po drużynach młodzieżowych.

PS. Dobre wzorce trzeba czerpać nawet od wroga, stąd przywoływany przykład Legii. Ten dopisek to po to, by ktoś nie pomyślał że jestem jakimś legiofilem ;)

Obawiam się, że Legia różni się pod tym względem od Zagłębia tylko PR-em. Problem ucieczki młodych, na których łożenie kluby wydawały przez lata pieniądze istnieje w każdym zespole w Polsce.

WISŁAZWE 05.07.2013 16:40

Rezerwy krakowskiej Wisły zaczną zmagania od III ligi.

Liga ta liczyć będzie 18 zespołów w tym 10 z Małopolski a 8 z województwa Świętokrzyskiego. Skład III ligi:


1. Unia Tarnów (spadek z II ligi z powodu braku licencji)
2. Poprad Muszyna
3. Hutnik Nowa Huta
4. Przebój Wolbrom
5. Beskid Andrychów
6. Bocheński KS
7. Dalin Myślenice
8. Poroniec Poronin (awans)
9. Soła Oświęcim (awans)
10. Wisła II Kraków (Młoda Ekstraklasa)
11. Łysica Bodzentyn

12. Granat Skarżysko-Kamienna
13. Wisła Sandomierz
14. Wierna Małogoszcz
15. Juventa Starachowice
16. KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski (awans)
17. Nida Pińczów (awans)
18. Korona II Kielce (Młoda Ekstraklasa)

comek 05.07.2013 16:53

przynajmniej zaoszczędzą na benzynie :) nie będę musieli jechać do Gdańska, Poznania, czy Warszawy :D

DeadOrAlive 05.07.2013 16:57

Mecz przyjaźni z Unią, mecz w Myślenicach, ciekawie.
Derby z Hutnikiem Nowa Huta

JacobCFC 06.07.2013 10:41

Orientuje się ktoś, gdzie mecze będzie rozgrywać drużyna rezerw?

Marcin_fan 06.07.2013 11:13

Wiadomo gdzie będą grały nasze rezerwy? Myślenice czy może jakiś mały stadion w Krakowie ? Bo nie moge sie doczytać..
Edit: Dopiero teraz zauważyłem że zdublowałem Jacoba

RybaTs 06.07.2013 11:32

Przypuszczam ,że będziemy grać w Myślenicach bo tam ma być nasza baza

licoo 06.07.2013 11:35

Mam nadzieję że nie w Myślenicach, ale najprawdopodobniej tak będzie:( Niestety, po decyzji że nasz klub będzie wynajmował stadion tylko na mecze pierwszej drużyny, czuję że stadion już nie jest nasz, znika maga R22:/

wojti11795 06.07.2013 11:37

Może na R22.

Marcin_fan 06.07.2013 11:40

Trzeba poczekać na oficjalne informacje. Mi sie wydaje że mecz z Unią może być rozegrany na R22, natomiast reszta na Dalinie w Myślenicach.

WISŁAZWE 06.07.2013 11:41

Moim zdaniem będzie to stadion Wawelu. W przypadku derbów być może R22.

Ale to czyste spekulacje.
Trzeba czekać na informację z klubu.

Sialalalala 06.07.2013 11:45

czy tu ktoś myśli wogule ?
tu- na forum ....a jakie Myslenice ? a Dalin gdzie wtedy w Pcimiu ? czy może murawe będa wymieniać co chwila ?

pewnie Wawel lub Kmita

JacobCFC 06.07.2013 12:14

Mi właśnie wydaje, się że rozgrywanie meczy poza Krakowem jest idiotycznym pomysłem, tym bardziej, że jest sporo meczy ciekawych pod względem kibicowskim.

jaro1985r 06.07.2013 12:24

Stadion Wawelu to idealny pomysł! Oby nie Myślenice. Jak w ogóle wygląda aktualnie sytuacja ze stadionem Wawelu? Jest klatka dla gości ,którą można "używać"?

WISŁAZWE 07.08.2013 12:34

Rezerwy Wisły zagrają na R22!


http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...przy_reymonta/

PhantomRanger 07.08.2013 12:44

Czyli bardzo dobra decyzja. Z chęcią się przejde na jakiś mecz.

WISŁAZWE 10.08.2013 18:01

Beskid Andrychów - Wisła II Kraków 1:0 (0:0)

Sebak 10.08.2013 23:25

Drużyny rezerw przegrały z Beskidem 0-1. Wiślacy byli lepsi, prowadzili grę, ale byli nieskuteczni. Bramka zawalona przez Bieszczada, niesłuszna czerwona dla Ślęczki i wiele pomyłek sędziowskich.

Na temat meczu wypowiedział się Mateusz Zając, rezerwowy bramkarz: http://ekstraklasa.net/wisla-krakow/...2d5c890ffbe48f

vote-for-mikey 11.08.2013 01:25

Warto też dodać, że w normalnej sytuacji na te mecze będą też jeździć rezerwowi z pierwszej drużyny, co nie miało miejsca tym razem z raczej oczywistego powodu - I drużyna zaraz gra sparing ze Stalówką, w środę kolejny mecz rezerw, a w piątek Sosnowiec - będzie okazja się pokazać tym, którzy mniej grali.

A taki Chavez czy Burdenski mógłby wiele zmienić pod względem fizycznym na boisku.

szprotson 11.08.2013 12:46

Stalówką?

Stalą Mielec jeśli już.

gypsy 14.08.2013 23:00

Wisła II Kraków - Korona II Kielce 0:4
11’ Michał Przybyła
25’ Michał Przybyła
40’ Jakub Jaśkiewicz
55’ Mateusz Janiec

Wisła II Kraków: Bieszczad Gerard – Szywacz Remigiusz, Burdenski Fabian(46’ Downar-Zapolski), Bierzało Michal, Kolanko Bartłomiej - Lech Przemysław, Kuczak Kamil(76’ Zając Tomasz), Pulka Jakub, Szewczyk Michał(46’ Sleszczak) - Kośćielniak Dominik(61’ Ferens), Kamiński Dawid

Korona II Kielce: Shalikotin Oleksii - Piwowar Piotr, Wrześniewski Michał, Bednarski Adrian, Zawłocki Rafal(70’ Zawacki) - Janiec Mateusz, Szmalec Radosław, Marković Vanja(55’ Seweryn), Kotarzewski Jakub(58’ Paprocki) - Jaśkiewicz Jakub, Przybyła Michał(63’ Angielski)

Żółte kartki: Bednarski (Korona II Kielce)

Po dwóch kolejkach rezerwy Wisły mają 0 punktów na koncie i zajmują przedostatnie miejsce w tabeli.

Dariook 15.08.2013 04:08

Frajerzy!!!

Barti 15.08.2013 05:23

Po tym co Burdenski odstawiał na boisku można śmiało napisać że jest to ewenement na skalę rumuńskiego studenta. Przy pierwszej bramce zachował się jak trampkarz. Od razu przypomniała mi się wypowiedź kibica z Niemiec na forum którą ktoś przytoczył - "lepiej żeby go nie było na boisku" Smuda powinien się gęsto tłumaczyć z tego transferu. Na plus Jakub Pułka. Brakuje mu jeszcze warunków fizycznych, ale jego zaangażowanie i gra pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość.

orm 15.08.2013 07:21

Burdenski grał na obronie? Przecież miał to być pomocnik i to ofensywny???

JacobCFC 15.08.2013 08:20

Za każdym razem po takim występie Niemca, będę wypominał głośno tych, którzy go bronili, że trzeba dać mu szanse, gdy odchodził Wilk, który w ich mniemaniu był niepotrzebny, bo mamy Niemca, któremu trzeba dać szansę.
Mam nadzieje, że tego frajera już w ziemie nie będzie, bo przy nim Sikorski był fenomenalnym piłkarzem.

PhantomRanger 15.08.2013 08:43

Jak można ofensywnego pomocnika ustawiać na stoperze i później go mieszać z błotem? Ja tam się wstrzymam z tym krytykowaniem i zaczekam aż zagra kilka meczów w pomocy. Łatwo jest skreślać zawodnika kiedy zagrał na najbardziej newralgicznej pozycji na boisku.

huberix 15.08.2013 09:03

Ludzie, oni go dali na stopera a on jest OFENSYWNYM POMOCNIKIEM !!
To jakby napastnika dać na bramkę. Na meczu byłem i cała drużyna grała bagno. Jedynie Jakub Pułka mi się podobał i Szewczyk wyglądał na doświadczonego, solidnego zawodnika, choć szkoda karnego.
Najlepszy był Rudy :D
Rudy z korony, będziesz przez nas du.... :) czy jakoś tak xD

adam_09 15.08.2013 14:02

a co ten Burdeński takiego odwalił ?

piotrex007 15.08.2013 14:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez adam_09 (Post 1327734)
a co ten Burdeński takiego odwalił ?

To: http://youtu.be/fXgSNpLyPzo?t=17m10s

I jeszcze przy bodajże drugiej bramce krycie pozostawiło trochę do życzenia

Valandil 15.08.2013 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez huberix (Post 1327678)
Ludzie, oni go dali na stopera a on jest OFENSYWNYM POMOCNIKIEM !!
To jakby napastnika dać na bramkę. Na meczu byłem i cała drużyna grała bagno. Jedynie Jakub Pułka mi się podobał i Szewczyk wyglądał na doświadczonego, solidnego zawodnika, choć szkoda karnego.
Najlepszy był Rudy :D
Rudy z korony, będziesz przez nas du.... :) czy jakoś tak xD

Ale bzdury...


Więc wg. ciebie przy postawieniu pomocnika na obronę on automatycznie oducza się podawania do najbliższego gracza z zespołu i podaje pod nogi przeciwnika?

WISŁAZWE 15.08.2013 18:14

Tak przedstawia się tabela III ligi grupy małopolsko-świętokrzyskiej po 2 kolejkach:


http://i43.tinypic.com/k9z39e.jpg



W najbliższy weekend startuje również Centralna Liga Juniorów, Wisła Kraków zagra w I kolejce z Sandecją Nowy Sącz.

JacobCFC 15.08.2013 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PhantomRanger (Post 1327673)
Jak można ofensywnego pomocnika ustawiać na stoperze i później go mieszać z błotem? Ja tam się wstrzymam z tym krytykowaniem i zaczekam aż zagra kilka meczów w pomocy. Łatwo jest skreślać zawodnika kiedy zagrał na najbardziej newralgicznej pozycji na boisku.

Sam Smuda mówił, że będzie go stawiał z tyłu więc, nie wiem, dlaczego nadal go bronicie.

xanti1906 16.08.2013 16:35

Nie, żebym bronił Burdenskiego, ale chyba Chavez też zaczynał od ME i pierwsze mecze nie były najlepsze, w ekstraklasie tak samo kara za nadepnięcie, a potem był najlepszym obrońcą ligi. Na 99% ten Niemiec to ogórek, ale lepiej poczekać i potem się cieszyć, niż krzyczeć na początku a potem milczeć.

Sebak 22.08.2013 17:54

Teraz gramy z Unią Tarnów, która nie wygrała od czterech miesięcy u siebie - ba, dawno nie sięgnęła po trzy punkty. Mecz przyjaźni i mam nadzieję, że po dobrym meczu z Wierną Małogoszcz zdobędziemy kolejne oczka. W bramce powinien pojawić się od pierwszych minut 17-letni Mateusz Zając.

http://ekstraklasa.net/wisla-krakow/...2d5cdd55f88f78

Blaszczu16 24.08.2013 18:39

A wie ktoś jak się spisuje ten Ferens co to z Wierną strzelił gola i chyba jeszcze asystę zaliczył?

Sebak 26.08.2013 10:18

Wiślacy tym razem ulegli Unii Tarnów 0-1. Według golkipera drużyny Mateusza Zająca, "Biała Gwiazda" rozegrała najgorszy mecz w tym sezonie. Sam Zając obronił rzut karny, zmniejszając rozmiary porażki.

http://ekstraklasa.net/wisla-krakow/...64da0727061ab8 wypowiedź "Kica" na temat meczu.

JacobCFC 31.08.2013 16:11

Jutro rezerwy przy R22 grają?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:23.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl