![]() |
Cytat:
Naszym dziewczynom nie pomogą przekonywania.Tutaj trzeba żelaznej ręki oraz odpowiednich sztab od przygotowania fizycznego, którzy na bieżąco będą monitorował wydolnośc kopaczy. Pewnych rzeczy się nie oszuka, takich jak stężenie mleczanu czy tętna- zwłaszcza jak się biega ze sporttestemi. Chodzi o to, by stopniowo wprowadzić nasze dziewczyny na wyższe jednostki treningowe inaczej faktcznie zaczną się kontuzje i przemęczenie- nie da się nadrobić lat zaniedbywań w jeden okres treningowy.Ważny jest też odpowiedni dobór ćwiczeń, częstotliwość siła, oraz charakter wysiłku- wytrzymałościowy czy siłowo-szybkościowy.Przeprowadzanie na raz tych treningów nie da zbyt dużych efektów, ponieważ mięśnię inaczej "reagują" na dany trening. Ważne jest też to, by nie przedłużać zbytnio czasu bezczynności w przerwach między sezonami, bo to ****a największa głupota jaka może być.Organizm potrzebuje max 2 tyg wypoczynku, pózniej się traci to, co się wypracowało przez tyle czasu- nie tylko jeśli chodzi o wydolnośc ale też elementy piłkarskie! Dlatego przy odpowiednim fachowcu, sprzęci oraz odpowiedniej ilości czasu da się odpowiednio przygotować nasze dziewczyny do intensywnej walki przez 90 min. Niestety ale do tego jest potrzebna chyba najważniejsza rzecz której się nie kupi czyli chęci współpracy i zaangażowania i oto się najbardziej boje. |
Cytat:
Jesli mamy sprowadzac kolejnych Pajliciów to ja uważam, że nie jest to nic innego jak wywalenie kasy w błoto. Jak narazie wszystkie znaki na ziemi i niebie od tygodnia pokazują, że naszym nowym trenerem zostanie Simeone. Więc albo tak sie stanie, albo jest to zasłona dymna ze strony klubu i trenerem zostanie ktoś o kim nie słyszeliśmy jeszcze ani słowa w kontekście pracy w Wisełce. |
Cytat:
Wisła Kraków to nie Real Madryt, żeby robić transfery za ile się chce i kogo się chce... Coś takiego jak "Koncert życzeń" nie jest wpisany w charakterystykę działania bądź co bądź firmy jaką jest Wisła Kraków... kupuje się, wypożycza tych, którzy wg. działaczy i sztabu szkoleniowego mogą zaznaczam "mogą" się nadać... bo każdy kto by nie przychodził zawsze jest wielką niewiadomą... a to wszystko i tak na końcu weryfikuje portfel i "odczucia" Pana Cupiała. Celem jest szukanie zawodników wolnych... ale wartościowych... bo nie zawsze wolny oznacza słaby... są różne sytuacje, proszę o tym pamiętać. Co do trenera powtarzam, że może zdarzyć się wszystko... nie osiagnięto punktu końcowego w negiocjacjach z trenerem A. Takim punktem jest oficjalna prezentacja na konferencji. Proszę poczekajcie jeszcze trochę. Pozdrawiam. |
Cytat:
Cytat:
|
Do dzisiejszej srody ma byc jakas informacja co do trenera, od naszego pana prezesa prawda?
|
do poniedziałku najpozniej
|
Na wp to juz nawet pisza o gurbanie gurbanovie ;]
|
przy okazji pojawilo sie nowe nazwisko na gieldzie tenerow... to Viktar Hancharenka z Bate Borysow...
|
Gdzie tam - do 18 sierpnia ma być coś wiadomo nawet czyli dopiero za tydzień.
|
Do meczu z Widzewem
|
Nie ma co się podniecać tak nowym trenerem, bo i tak przez pierwsze tygodnie niewiele się zmieni. Nikt nie nadrobi w tydzień błędów okresu przygotowawczego (o ile takie wystąpiły). Jedynie będzie mógł wjechać naszym zawodnikom na ambicje.
|
Jornie Andersenie podobno jest bardzo poważnym kandydatem do objęcia funkcji trenera w Wiśle.
Dla mnie nazwisko anonimowe, dla wujka Google również. |
Cytat:
http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%B8rn_Andersen http://www.joernandersen.com/index.p...=103&Itemid=60 http://jorn-andersen.soccerandfootba...h-andersen.htm http://en.wikipedia.org/wiki/J%C3%B8rn_Andersen http://www.skysports.com/story/0,195...470678,00.html Pozdrawiam... kto wie... kto wie... |
Cytat:
Fredrikstad FK Vålerenga Oslo 1.FC Nürnberg Eintracht Frankfurt Fortuna Düsseldorf Hamburger SV Dynamo Drezno FC Zürich FC Lugano FC Locarno jako trener 2000-2001 FC Locarno 2003-2004 Rot-WejB Oberhausen 2005 Borussia Monchengladbach 2007-2008 Kicker Offenbach 2008-2009 FSV Mainz 05 ( Niewiele też brakowało, by został asystentem Joachima Loewa w reprezentacji Niemiec) slabo szukales :D |
a ta w ogóle wiadomo o której konferencja i prezentacja następcy Kasperczaka czyli prezentacja z nowym trenerem Wisły w roli głównej?????????SpoXsteR a Simeone był brany pod uwage jako trener Argentyny niestety jego kandydature przebiła oferta z Maradoną w roli głównej
|
tak wygląda Andersen dziś
http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:A...usR_OOP0sLzLk= a tak gdy grał w Eintrachcie http://www.eintracht.de/eintracht/ar.../andersen2.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
|
niestety klub zdecydowanie poszedł na ilość, nie na jakość. Być może oprócz Riosa, ale tego jeszcze nie wiemy.
Jeśli Cupiał uzgodnił z Basałajem długofalową politykę restrukturyzacji klubu, to według mnie lepiej by było, gdybyśmy zamiast 6-7 cienkich i półdarmowych transferów, robili co rundę 1-2, ale za to wartościowe. |
Cytat:
Pozdrawiam. |
ten Norweg... Jak oni do ciężkiej cholery mogli być wikingami???
|
Cytat:
Jakie transfery według Ciebie można nazwać wartościowymi? |
Cytat:
równie dobrze może być we wtorek czy środę już sami, analizując kto mógłby być trenerem, widzicie jakie to trudne Kulawik nawet niech będzie trenerem do końca miesiąca byleby kogoś konkretnego znaleźli dlatego wszelkie terminy (co do trenera) przyjmowałbym na luzie |
Heh, nowi zawodnicy (nawet nie wszyscy) nie zagrali razem nawet kilku meczów, a Wy już pakujecie ich wszystkich do jednego wora i nazywacie cienkimi piłkarzami. Gratuluje podejścia. ;)
|
chciałbym aby z nowym trenerem zawarto mniej więcej takie zobowiązanie (podane liczby i założenia teoretyczne):
w 3 najbliższych sezonach trener: - za każdym razem zajmie miejsce pucharowe w lidze - przynajmniej raz zdobędzie mistrzostwo - przynajmniej raz awansuje do fazy grupowej LE lub wyżej - przynajmniej raz awansuje do fazy grupowej LM klub: - zapewni kasę na kontrakty przykładowo: 2 zawodników (400-500k euro), 2 kolejnych (300-400k euro) 3 kolejnych (200-300k euro) + jakaś określona kasa na transfery gotówkowe a trener albo się podejmuje i wie czego się od niego wymaga (ale klub zapewnia piłkarzy i dużą władzę decyzyjną trenerowi), albo nie podejmuje |
Cytat:
|
Cytat:
To bardzo piękne co napisałeś, ale ja bym mimo wszystko dał nowemu trenerowi na osiągnięcie tych celów 5 sezonów. Wystarczy że po awansie do pucharów w jednym sezonie, dostaniu się do fazy grupowej z drugim iz dobyciu w nim mistrzostwa w trzecim zdarzy się plama i odpadniemy z 4 rundy; wtedy zgodnie z takim kontraktem won z klubu. |
Cytat:
Ale tak jak master777 napisał - byłby pretekst do pozbycia się trenera z klubu. Chociaż jakbyśmy przeszli faze grupową LE lub dostali się do LM, to myśle, że przedłużonoby z takim trenerem kontrakt |
Jedyne, czego się obawiam w negocjacjach z uznanym, zagranicznym trenerem to to, że jedno z pierwszych pytań będzie brzmiało: "A ile mam kasy na transfery? W każdej rundzie?"
Po czym usłyszy: "eee...yyyy....no wie Pan, właściwie to my ściągamy za darmo, ale yyy... wie Pan, to wszystko reprezentanci młodzieżówek, przyszłość przed nimi, patrz Pan, taki eeee... Bunoza na przykład..." Facet po takiej odpowiedzi dokończy obiad w Loży, uściśnie Basałajowi rękę i czym prędzej uda się na lotnisko. Nie uwierzę, że trener szanujący swoje nazwisko, poszedł by na taki chory układ. A ponieważ układ w Wisełce raczej się nie zmieni, będziemy skazani na młodych i niedoświadczonych, ale za to bez większych wymagań. I - uwierzcie mi - chciałbym się mylić. |
Ja się tylko modlę o to, żeby naszym trenerem nie został Roberto Donadoni. To totalne beztalencie, trener zero, już wolę Tomka Kulawika (ech, ciężko mi to przechodzi przez klawiaturę...) niż jego. :D
|
Zgadzam sie w sprawie Donadoniego, choć nie wiadomo też czy tak i tak nie zaistniałby w polskiej lidzę, ale to raczej nie dojdzie do skutku bo Donadoni pracując w Napoli czy też w kadrze włoskiej zażądałby chorych pieniędzy. A może by tak jednak ktoś z Polski, a konkretnie Probierz?
|
ja pier.... Donadoni (byly trener Italii i Napoli) źle ... Zaccheroni , Scala -zdziadziałe pryki ... Zola nie bo co to za trener ,ktory ledwo co utrzymal zespol w lidze (tak tylko ze w lidze angielskiej ) , Andersen czy tam jakos innaczej ,niee bo jak byl pilkarzem to wygladal jak jakis "..." , ludzie ... to dla nich będzie zsyłka na jakies zadupie do Polski i oni nam zrobia łache jezeli podejma rozmowy o kontrakcie nie jestesmy na takim poziomie sportowym zeby im dyktowac warunki
|
Po prostu jeśli Wisła ma jakąś listę trenerów ii nie daj Boże jest na niej Donadoni, to wybór jego na trenera Wisły byłby błędem. On podobnie jak Klinsmann czy Zola tylko "był" trenerem, wszystko załatwiali za niego asystenci. Taki ktoś nie zbawiłby Wisły. ;)
|
Cytat:
co do Simeone - świetny kandydat powtarzam po raz któryś. |
mój typ: Piotr Nowak
|
Cytat:
ale niestety to mrzonki raczej :/ |
podobno w środe najpóźniej miał być nowy trener możliwe że prezentacja będzie po dzisiejszym meczu?
|
Wiadomo, że porządnemu, zachodniemu i profesjonalnie myślącemu trenerowi oprócz "godziwych" zarobków trzeba będzie zapewnić sensowny budżet transferowy, środki na własny sztab, jakiś scouting, zdrowe zasady polityki kadrowej, stabilizację i dozę cierpliwości.
Czyli jedne z najbardziej deficytowych towarów w naszym klubie od lat. Dlatego sceptycznie podchodzę do szans zatrudnienia kogoś naprawdę renomowanego. Nikt poważny nie będzie się wygłupiał pracą w niepoważnych warunkach i na niepoważnych zasadach. Jedyna nadzieja, że Cupiał pójdzie po rozum do głowy i w końcu zgodzi się na ich zmianę. Z czego bardzo bym się cieszył. |
Cytat:
W przyszłą środę |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:12. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl