![]() |
Uwierz mi że ten kto będzie pierwszy nie zyska o wiele więcej niż te 7 mln euro ale o tym już pisałem. Do takiego klubu inwestorzy będą się pchać drzwiami i oknami a i możliwości takiego klubu są znacznie większe.
|
Cytat:
Troche chyba zawyżona ta kwota? |
Cytat:
|
Lech ma budżet jeśli się nie mylę około 30 mln zł
|
Cytat:
EDIT nie mogę znaleźć na szybko bieżącego, ale: http://sport.wp.pl/kat,32288,title,R...wiadomosc.html http://www.lechpoznan.net/wydarzenie-5910.html http://www.lechpoznan.com/news/ogrom...szly-sezon-437 |
mniejsza z tym. Zaczynamy zbiegać z tematu. Mamy ligę Europejską i tym powinniśmy się przejmować. Mam nadzieję że nasi piłkarze lepiej się zaprezentują w czwartkowym spotkaniu i będziemy się cieszyć z wysokiego zwycięstwa. O awans się nie martwię ale o styl gry który musi ulec poprawie w tempie błyskawicznym o skuteczności nie wspomnę.
|
Cytat:
http://sport.interia.pl/pilka-nozna/...ja,1413470,378 Kwoty z roku na rok są coraz wyższe |
czyli około 15 mil euro wiec zastrzyk ok 10 mil bo tyle na pewno minimum zgarnie tęn kto awansuje do LM, a to pozwoli na zdystansowanie konkurencji i to znacząco.
|
Kasa z LM jest nieporównywalnie większa niż z LE, szkoda że nie udało się w tamtym roku przejść tej Levadii i choć trochu zarobić. Jak widać zdobycie MP jest niezwykle ważne, bo to potem przekłada się na kasę od UEFY.
Ja to widzę tak, że LM jest od zarabiania, a LE od prestiżu. Jeżeli w tym roku udałoby się jakoś awansować do grupy to ktoś by się nami zainteresował, większa szansa na sprowadzenie kogoś dobrego, większa szansa na sprzedanie któregoś grajka za sumę ponad 2mln euro + dopiszemy sobie parę punktów do rankingu. Po sezonie zdobywamy MP, przechodzimy do LM, Basałaj dobrze wyda pieniądze i odskakujemy lata świetlne w naszej lidze i co roku gramy w LM, kupujemy super grajków, mamy sponsorów, co mecz komplet na stadionie, ahhh rozmarzyłem się :) |
Cytat:
|
Dobrze, że ściągnąłeś mnie na ziemię :) Pomarzyć zawsze można, choć wystarczy tylko raz awansować do LM...
|
Raz awansować do LM i po 5 latach spaść do niższej ligi jak Petrżalka w tym roku?
Nie, dziękuje |
Cytat:
|
Chodziło mi o to że jednorazowy awans drużyny do LM niczego nie gwarantuje i nie powoduje rozwinięcia prędkości nadświetlnej. Zapewne wiele osób kojarzy Petrzalkę która gdzies 5 lat temu awansowała do LM eliminując Celtic. No to ta sama Petrżalka w tym roku własnie spadła z najwyższej klasy rozgrywkowej na Słowacji. A wydawałoby ię że z taką kasą jaką zarobili mogliby sobie odskoczyć od pozostałych drużyn słowackich na kilka lat
|
i tak samo nie jest powiedziane ze gwarantowac nie moze, podales jeden przyklad Petrżalki i sadzisz ze to kazdego dotyczy.. poza tym spadli bo..
Cytat:
|
Czyli co?Nie opłaca się tam wchodzić bo jakaś Petrzałka źle skończyła?
Podobnie nie opłaca się zarabiać dużych pieniędzy bo przecież sodówka może uderzyć i można np przećpać się koksem:> A doczepiłem się bo tak mnie tknęło co tam sobie ubzdurałeś że coś takiego napisałeś.Czy lekki strach że Amice się może udać - więc trzeba się pocieszyć że skończą jak Petrzałka, czy ból że my na razie to możemy sobie pomarzyć o LM więc jakoś ten awans trzeba przynajmniej sobie obrzydzić. Daj spokój z takim myśleniem - LM to fura jak na nasze warunki pieniędzy.Natomiast co potem z tą kasą itp to zupełnie inna kwestia ale chyba nie podołasz się udowadniać tezy że lepiej dostać w cipę z Levadią i być na minusie niż awansować i mieć 50 mln złotych ekstra.;) |
Heh, brawo 1q2.
Z tym udowadnianiem to jednak byłbym ostrożniejszy. Jak nie on to inni Ci za chwilę rozrysują to, że jak Wisła awansuje do LM to zyska a jak Lech awansuje to straci. Tutaj w przewadze jest takie myślenie i nic na to nie poradzimy. Wisła ma najlepszy stadion, murawę, drużynę itd. i basta. A najdrobniejsza krytyka czegokolwiek kwitowana jest "prośbą o przejście na drugą stronę błoń" :D |
Cytat:
Dostałeś burę jak napisałeś że Wilk to no-name i lepszy Kiełb. Ludzie ci przytoczyli fakty, opinię kibiców i ekspertów. Jasnością jest że awans do LM do ogromny skok finansowy i jak by to Lech osiągnął to by poszli mocno do przodu. Nie wiem jaką kasę dawali kiedyś za LM, ale Legia i Widzew nie zrobiły skoku cywilizacyjnego, co nie oznacza że Lech go nie może zrobić. Ale kłóćmy się na fakty, argumenty i nie narzekaj że tutaj ludzie są zaślepieni w Wisłę, jak by tak nie było to by po Levadi i Jopie frekwencja spadła o połowę. |
Cytat:
|
może zamiast gadać o tym że coś stracimy spróbujmy coś zyskać czyli awansować do fazy grupowej LE. Mamy na to spore szanse bo tak naprawde musimy pokonać jedną klasową drużynę. Miejmy nadzieję, że wreszcie skończy się fala złych losowań czego przedsmak mamy już teraz bo jak na razie to losowania mamy naprawdę korzystne. Bo co jak co ale Liverpoolu czy Juventusu to my na pewno nie ogramy.
|
Awans polskiej drużyny do grupy LM to faktycznie trampolina i reszcie byłoby naprawdę trudno gonić. Za przykład popatrz na Lecha i Wisłę z ostatnich 2 lat. Ile zbiorowego wysiłku pyry zrobiły żeby zasypać przepaść do nas ( w głębokim kryzysie, bez władz, z pseudo-trenerem, rządzącymi piłkarzami ).. a nie powiecie, że nie było w tym trochę farta. A teraz pomyślcie sobie że wejście Bogusia do Wisły kiedy chciał wydawać to mniej więcej to co teraz grupa LM. A im udało się gdy z tego prosperity została końcówka.
|
Komu jak komu, ale Wiśle się należy awans do grupowej LM... W poprzednich latach zanim Lech doszedł to Wisła jako jedyna rywalizowała w LM... Pamietacie te mecze z Barcą (3:4), Parmą, Schalke...
|
nie można zapomnieć, że w ciągu ostatnich 4 lat to dwa razy polskie drużyny grały w fazie grupowej ówczesnego pucharu UEFA. Wisła poległa 3 razy wygrywając z Baselem, a Lech wydostał się z grupy i utopił z Udinese. Można psioczyć, ale jak na tak słabą ligę to i tak dość często ostatnio gramy w grupach. Może tradycja będzie trwać i w tym roku kolejna drużyna zagra w grupie, a może 2. Liczę na to.
|
Cytat:
|
Ja tylko komentowałem tą wypowiedz
Cytat:
BATE raz się dostało i co z tego. Nieco podnieśli swój poziom ale zawodników sprzedają do Lecha za 0,5 mln euro i sukcesu nie powtórzyli. I właśnie dlatego pisze ze jednorazowy awans niczego nie zapewnia |
Chiałbym tylko dodać, że o ile awans do fazy grupowe LM to niezaprzeczalnie olbrzymi zastrzyk gotówki, nawet w przypadku 6 porażek po 4:0, o tyle przykład Artmedi nie jest głupi. Wydaje mi się, że w obecnej sytuacji w jakiej znajduje się nasza kopana, awans do LM może oznaczać pożegnanie się z MP w tym sezonie. Oczywiście pożegnanie na bogato. Wiadomo że nasi kopacze nie są w stanie grać dobrze co 3-4 dni i przy mobilizacjii na mecze LM w środę mogą potem powłóczyć nogami i w efekcie przegrywać w sobotę czy niedzielę w nasze ekstraklasie.
Tak czy owak, oczywiście wolałbym, żebyśmy to my awansowali pierwsi do LM :) Co do naszego awansu do fazy grupowej LM, to prawdopodobnie największą gwarancję sukcesu daje nam niestety szczęśliwy traf w losowaniu przeciwnika w czwartej rundzie - kogo byśmy nie kupili, to trafiając na Liverpool czy Juve nasze szanse spadają niemalże do zera... |
Cytat:
|
Portugalczyk sędzią w rewanżu
http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual...zia_w_rewanzu/ Trener Bahr jedzie do Azerbejdżanu http://www.wisla.krakow.pl/pl/aktual..._azerbejdzanu/ |
Cytat:
|
Cytat:
W dupie mam punkty czy rankingi.Gdy my graliśmy w Europie to jakas polska drużyna nam pomogła ciułając punkty?W 2005 zdaje się brakło nam 0.25 pkt by być rozstawionym w decydującej grupie LM I co było? Poza tym, nie zapominajcie, że wtedy, co "Lech" odpadł z Udine, przejął wspołczynniki po AMICE!!.Zresztą nawet na stronie UEFA pod Nazwą "Lech" były charakterystyczne godło Amiki z dwiema wronkami. |
Na razie największym zmartwieniem szkoleniowca jest choroba Mateusza Kowalskiego. Środkowy obrońca Wisły jest chory i w związku z tym dzisiaj nie trenował. Na razie nie wiadomo, czy „Kowal” zdąży wyleczyć się do czwartkowego spotkania.
ciekawe kto go zastapi jesli nie dojdzie do siebie |
Pewnie Singlar albo Diaz. Wiekszego znaczenia to nie ma, bo Litwini ze swoja gra, nie maja szansy dojsc pod nasza bramke.
|
Cytat:
Rozumiem, że chciałbyś zostać królem kartofliska, cesarzem buraków i carem ogórków, ale ja wolałbym niesamowicie widowiskową, efektowną grę i nawet trzecie miejsce w polskiej lidze, niż mistrzostwo zdobyte taktyką dzida na Brożka. I nie rozumiem tej mentalności - my nie możemy, to niech inni nie mają. Zabić siekierami, zasiekać... maczetami : ) Zwłaszcza, że punkty rankingowe Lecha, mogą nam przyszłości tylko pomóc. Co do zasług Wisły - nie przesadzałbym. Zaliczyliśmy już tyle wtop, tyle razy powinęła nam się noga na stosunkowo łatwych przeciwnikach, że naprawdę nieobiektywne jest stwierdzenie, jakoby tylko Wisła ciułała punkty. W ostatnich latach w fazie grupowej/dalszych fazach Pucharze UEFA grał Lech, Groclin, Amica - no i dwa razy Wisła. Ktoś jeszcze? Zwróć uwagę, że Wisła grałaby więcej i częściej, gdyby nie przegrywała z Gruzinami, Portugalczykami, Norwegami, Estończykami. |
chyba chodzilo o to ze gdy mielismy dobra pake i gralismy bardzo dobrze to trafialismy na bardzo mocne druzyny, a nie tak jak teraz Amika trafic moze na jakies Inter Baku, inne Sparty czy Maccabi.. to rzeczyscie boli i jest dla Wisly mimo wszystko poniekad niesprawiedliwe :)
Cytat:
|
liczy się TYLKO WISŁA
czy to liga polska, szwedzka, miedzynarodowa.Tylko jedna drużyna może wygrywać! (no i Lechijka też, ale zanim wpadna w puchary...) Awans finansowy Lecha to strata dla wszystkich. |
Cytat:
Chyba za łopatologicznie to przedstawiłem ale cos w tym musi być. Ja tez w końcu chcę ogladać super widowiska i emocjonować się nie tylko na meczach Wisły. Chciałbym włączyć sobie w piątek np mecz Korona-Lechia i zobaczyć super widowisko a nie jak do tej pory kopanie się po czołach... Wisła musi grac jak najdłużej w LE, ale dobrze by było by inni tez pograli trochę. A tak z zupełnie innej strony, naprawdę wierzycie w to, że jak np Lech awansuje do LM to te 7mln eur przeznaczy na transfery?? Nie wydaje mi sie :) |
Cytat:
W eliminacjach LM wpadkę zaliczyliśmy tylko raz z Levadią. Oprócz tego trafialiśmy np. na taką Barcelonę (x2) i Real. Z Panathinaikosem to sędzia zabrał nam awans. Wpływ wyników Lecha na pozycję Wisły jest bardzo mały. 1/4 punktów Lecha jest wliczana do rankingu krajowego, a 1/5 z całego rankingu krajowego jest dodawana do punktów Wisły. |
Po pierwsze to jest temat o Wiśle a nie innych polskich drużynach.
Po drugie to jest forum kibiców Wisły Kraków, więc jeśli ktoś ma zamiar kibicować innym drużyn z naszej kochanej ligi to niech to robi we własnym domowym zaciszu, a nie podnosi ciśnienia innym Wiślakom. |
Cytat:
Czego nikt pyrom nie broni... tylko niech to będzie LE :D Swoją drogą niech ktoś mnie oświeci jak wygląda możliwość spotkania się 2 polskich drużyn w LE ?? Są jakieś ograniczenia np. nie wcześniej niż....?? Czy po prostu losowanie?? |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:59. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl