Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Gordian 29.01.2010 05:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez seba (Post 846681)
znowu wam cos nie pasuje ? najlepiej wsztstko krytykowac.. przeszkadza ci to ? bedziesz tam gral cale zycie ?

na Polonii Bytom jest tak samo i jakos zyja

Przeszkadza mi to. Najbardziej mnie w****ia jak się coś robi pół środkami. Jeżeli ty nie widzisz w tym nic złego to gratuluje. Nie mamy o czym rozmawiać...

skttrbrain 05.02.2010 22:45

http://img528.imageshack.us/img528/2...kopiakopia.jpg

by carte, ssc

arth_ur 15.02.2010 13:24

http://www.11.pl/rytm_pilki/kask_na_...czesc_cxxxiii/ - jestem pod wrażeniem. Naprawdę starozakonni będą mieć fajny stadion.

Nie ponad 45 tys., a 40 tys. kibiców będzie mógł pomieścić stadion Lecha po przebudowie. A wszystko przez zmianę modelu krzesełek. Znani z oszczędności poznaniacy tym razem postanowili postawić na komfort - informuje LechPoznan.net.

derr 15.02.2010 14:00

nie ma co sie podniecac na 1 lige w sam raz

Gwiaździsty 15.02.2010 21:09

Taki mały kameralny stadionik z każdą trybuną inną, pasujący do Wodzisławia albo Kudowy Zdrój. Na 1 lige wystarczy.

Aaarrgh 16.02.2010 12:17

Ehhh.. Głupio dalej ciągnąć ten niepewny wątek, ale... Pojawiła się prezentacja jednej z czterech koncepcji budowy nowego stadionu Polonii Warszawa:

http://www.vimeo.com/8990030

Jak się nietrudno domyśleć, wszystko rozbija się o pieniądze na inwestycje - raptem 1mld PLN...

pan Dudi 16.02.2010 12:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 851294)
by carte, ssc

Piękny. Te kuliste kształty, to w nawiązaniu do bańki, która rok rocznie, w okolicy lata, u Was pęka?

GemHZR 17.02.2010 11:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aaarrgh (Post 855277)
Ehhh.. Głupio dalej ciągnąć ten niepewny wątek, ale... Pojawiła się prezentacja jednej z czterech koncepcji budowy nowego stadionu Polonii Warszawa:

http://www.vimeo.com/8990030

Jak się nietrudno domyśleć, wszystko rozbija się o pieniądze na inwestycje - raptem 1mld PLN...

A niech budują jak mają kasę, przynajmniej będą normalne derby.

it 18.02.2010 10:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GemHZR (Post 855649)
A niech budują jak mają kasę, przynajmniej będą normalne derby.

Włodarze miasta zawsze narzekają, że nie mają.

banasik 18.02.2010 11:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Aaarrgh (Post 855277)
Ehhh.. Głupio dalej ciągnąć ten niepewny wątek, ale... Pojawiła się prezentacja jednej z czterech koncepcji budowy nowego stadionu Polonii Warszawa:

http://www.vimeo.com/8990030

Jak się nietrudno domyśleć, wszystko rozbija się o pieniądze na inwestycje - raptem 1mld PLN...

"babciu, to jest zajebiste!"

Naprawde fantastyczny projekt i znakomitym pomysłem byłoby jego zrealizowanie. .......ić koszta.
WRESZCIE MIELIBYŚMY NAD WISŁA COŚ PRZEŁOMOWEGO, ORYGINALNEGO! A nie kalki stadionów angielskich, portugalskich, czy tych w RPA. Wreszcie mogliby brać przykład Z NAS!

Wielkie tak dla tego stadionu.

PS. nie dałoby się zrobić takiej prezentacji nt. naszego stadionu? ta prezentacja dopasowuje się do projektu - jest znakomita

Buziek_LG 18.02.2010 12:46

Pytanie zasadnicze dla kogo miałby ten stadion zostać zbudowany ?

banasik 18.02.2010 12:55

Czy tego chcemy czy nie - nastąpi "wymiana widowni", od 2012 r ludzie będą chodzić na stadion żeby napić się piwa, pogadac z kolegami, a przy okazji obejrzeć mecz. Według mnie spokojnie co mecz i stadion Legii i ten ewentualny Polonii będą przyciągać ponad 20tyś na mecz.

To tylko moje przypuszczenia, ale nic nie wskazuje na to by ogło być inaczej - kroczymy w stronę Anglii (narazie tylko w sferze "bezpieczeństwa" na stadionach) , czy nam sie to podoba, czy nie.

Maciuś 18.02.2010 13:02

Ma ktos statystyki ze sredniej widowni na meczach w europejskich ligach?

Kordel_Walker 18.02.2010 13:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 856134)
Ma ktos statystyki ze sredniej widowni na meczach w europejskich ligach?

Frekwencja na świecie - 2007/8

1. Bundesliga Germany 37644 (w minionym sezonie padł rekord ponad 41 tys. na mecz).
2. Premiership England 34459
3. La Liga Spain 28838
4. Ligue 1 France 21817
5. J League Japan 19081
6. Serie A Italy 18473
7. Championship England 18221
8. Eredivisie Holland 18052
9. MLS USA 16770
10. Primera Argentina 16290
11. Premier League Scotland 16194
12. Bundesliga 2 Germany 15253
13 Super League Turkey 14145
14. A-League Australia 14042
15. Campeonato Brazil 12385
16. Premier League Russia 11902
17. K-League South Korea 11385
18. Liga Portugal 10636
19. Super League China 10623
20. Jupiler League Belgium 10533
21. Axpo Super League Switzerland 9701
22. Allsvenskan Sweden 9443
23. Tippeligaen Premier League Norway 9184
24. Vyscha Liha Ukraine 9024
25. Serie B Italy 8560
26. Superliga Denmark 8127
27. Bundesliga Austria 8083
28. Campeonato Serie B Brazil 7984
29. Segunda Division Spain 7934
30. League 1 England 7493

...wzięte z ssc.

Aaarrgh 18.02.2010 13:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Buziek_LG (Post 856126)
Pytanie zasadnicze dla kogo miałby ten stadion zostać zbudowany ?

Rozumiem, że "pijesz" do ilości widzów Polonii. To prawda - z Legią pod tym względem jeszcze przez długie lata będziemy przegrywać. Sympatie kibicowskie w Warszawie i na Mazowszu są dla KSP druzgocące (nie znam danych - osądzam po znajomych).

Odpowiadając na Twoje pytanie powiem - dla kibiców sukcesu. Bo od tego się zaczyna. Zawsze lubiłem Polonię, ale przez długie lata nie wierzyłem w jej potencjał. Dlatego jakieś 10 lat temu zostałem kibicem sukcesu Wisły i dlatego parę lat później znalazłem się na tym forum. Bo wierzyłem w potencjał Wisły, w to że ten klub będzie naszym polskim Bayernem Monachium (przy zachowaniu odpowiedniej skali). Dalej bardzo lubię Wisłę, ale od dwóch lat zacząłem dostrzegać potencjał KSP. Na trybunach można spotkać "przypadkowych" ludzi, którzy za bardzo nie wiedzą o co chodzi, ale po jakimś czasie, po strzelonej bramce widać, że zaczynają się emocjonować i przeżywać kolejne sytuacje. Co prawda ci "z przypadku" szybko odpływają po obejrzeniu marnego widowiska i po przegranej, ale gdyby policzyć tych, co przez ostatnie półtora roku choć raz przyszli na K6, zaręczam, że zebrałaby się liczna grupa. Właśnie dla nich potrzebny jest nowy fajny stadion - jak będą mieli wybór między Ł3 a K6, to liczę że wybiorą (trochę przez sentyment) Konwiktorską. Nie muszą wcale być fanatyczni, aby "zrobić" frekwencję - zobacz na mecz z NAC Breda - nie można było dostać biletów przed meczem, a to była raptem 3 runda kwalifikacji Ligi Europejskiej...

Gordian 18.02.2010 14:55

Tylko że potrzeba sukcesu, a ten się w najbliższej przyszłości nie zdarzy raczej. Potencjał to nie wszystko, trzeba go jeszcze racjonalnie wykorzystać. Przy panu Wojciechowskiem i jego nerwowym, impulsywnym działaniu ciężko się spodziewać czegoś więcej niż środek tabeli. Sezon po przemalowaniu Groclinu na Polonię, siłą rozpędu tegoż Groclinu, Polonia zajęła czołową lokatę w lidze. Powiedz mi jaka była średnia frekwencja na trybunach przy konwiktorskiej.

Teraz po Groclinie nie został już sportowo żaden ślad więc i lokata nie ta co wcześniej. Bakero sprawia wrażenie trenera z innej piłkarskiej rzeczywistości, bardziej profesjonalnego niż polscy odpowiednicy. Ale czy jest dobry to się okrze, bo jak na razie nic wielkiego nie pokazał. Po za serwowaniu 5 sparingów piłkarzom w pięć dni, można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że w drugiej części rundy poloniści będą rękawami oddychać i z utrzymaniem może być na prawdę ciężko. Ciężki trening bowiem nie jest dla naszych piłkarzy-leniów czymś normalnym. Ile przyjdzie ludzi na Polonię walczącą o środek tabeli bądź utrzymanie? Polonia nie ma komfortu Lecha czy Górnika Zabrze, gdzie jest jeden liczący się klub w mieście, na dodatek nie mający zwady z innymi miastowymi zespołami. Stadion na 30.000 miejsce to przynajmniej o połowę za duże plany.

Przykład z Krakowa. Cracovii buduje się obiekt na 15.000. Na otwarciu pewnie będzie komplet a później? Pewnie coś jak w Kielcach 8-10.000 średnio. W Warszawie, z tego co sami mówicie, wynika że Poloni jest dużo mniej w Wawie niż Cracovii w Krakowie.

Kaan 18.02.2010 15:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arth_ur (Post 854985)
http://www.11.pl/rytm_pilki/kask_na_...czesc_cxxxiii/ - jestem pod wrażeniem. Naprawdę starozakonni będą mieć fajny stadion.

Całkiem oryginalny ten stadion, dobrze przemyslany. Nie bedzie przytłaczał Błoń, od strony Focha niska trybuna. Zreszta bryła dopasowana do naszego stadionu, nie ma nagle opono-bańki po drugiej strony Błoń. I tu tez duży plus.

MatMario 18.02.2010 17:08

http://www.11.pl/_pliki_/zdjecia/12662205456666.jpg

Widzę że też mogą mieć lekki problem w niektórych miejscach z widocznością...

Aaarrgh 18.02.2010 18:52

@Gordian - nie twierdzę, że będzie lekko. Jest masa niewiadomych, włączając w to samego Wojciechowskiego. Zauważyłem u niego pewną rysę charakteru - ten człowiek potrzebuje uznania i zainteresowania mediów. Jak się przyjrzeć ostatnim doniesieniom z klubu, to za większością "przecieków" do prasy stoi sam właściciel. Wydaje mi się (a raczej mam głęboką wiarę i nadzieję), że on sobie tak łatwo nie odpuści i będzie bardzo zdeterminowany, aby osiągnąć sukces, po którym będzie go w mediach jeszcze więcej.
Wiadomo, że obecny potencjał kibicowski jest marny. Spójrzmy co w zastanej rzeczywistości proponują cztery dotychczasowe projekty zagospodarowania K6: powyższy projekt Azbudu – 30 tyś, deklarowany swego czasu projekt WOSiR-u – 30 tyś, projekt Wojciechowskiego – 27 tyś, projekt stowarzyszenia kibiców – 15 tyś. Wychodzi na to, że 3/4 respondentów to idioci i marzyciele, a tylko kibice nie tracą kontaktu z rzeczywistością…

GemHZR 18.02.2010 23:54

Jeśli miałaby być kasa na stadion Polonii z miasta to ten projekt musiałby powstać dwa lata wcześniej. Teraz można jedynie walczyć o pozwolenie na budowę czy dzierżawę dla tej firmy, aby sama wybudowała stadion.

Amstaff 19.02.2010 22:01

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/rep...wiadomosc.html

Placzyński żałował, że stadion w Poznaniu nie zostanie oddany już w sierpniu. W tym miesiącu jest planowany pojedynek z Włochami. Nie wiadomo jeszcze, które z miast będzie gospodarzem tego spotkania. - Może odbędzie się w Krakowie, jeśli modernizacja stadionu Wisły zostanie ukończona - wyjaśnił Placzyński.

Konrad. 20.02.2010 13:33

Cytat:

Narodowy stadion rugby otwarty

W niedzielę 14 lutego 2010 roku przy ul. Górskiego uroczyście otwarto pierwszy w Polsce, profesjonalny obiekt zbudowany z myślą o uprawianiu rugby. Oficjalnie otwarcie stadionu ogłosił Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Obiekt poświęcił metropolita gdański arcybisku Leszek Sławoj-Głódź. W inauguracyjnym meczu reprezentacja Polski pokonała Arkę 33:5 (19:0).

Gdyński stadion rugby jest jednym z najnowocześniejszych w Europie, spełnia najwyższe standardy certyfikacji IRB i FIFA. Uniwersalny i wielofunkcyjny charakter obiektu, doskonałe parametry techniczne, najnowszej technologii podgrzewana murawa, nowoczesne oświetlenie oraz obszerne zaplecze i infrastruktura pozwolą w przyszłości m.in. na organizację zawodów rugby, piłki nożnej czy też futbolu amerykańskiego. Stadion będzie areną zarówno rozgrywek ligowych, jak i największych wydarzeń sportowych, również o randze międzynarodowej.

Parametry obiektu: długość trybuny: 104 m, szerokość trybuny: 22 m, 2500 tys. miejsc siedzących + trybuny zewnętrzne na 500 miejsc, powierzchnia użytkowa pomieszczeń: ponad 1300 m², wymiary boiska 120 na 74 m.

Pod środkową częścią trybun znajduje się budynek zaplecza z pomieszczeniami sportowymi, biurowymi oraz rekreacyjne (w tym szatnie zawodników z umywalniami, pomieszczenia trenerów z zapleczem sanitarnym, zaplecze sanitarne dla pracowników biurowych, magazyny, pomieszczenia odpraw, pomieszczenie dla kontroli antydopingowej, toalety dla widzów i zaplecza gastronomiczne).

Tablica wyników została zaprojektowana w oparciu o technologię LED (wykorzystanie nowych diod świecących), która zapewni pełną obsługę dowolnej imprezy masowej, zarówno od strony sędziowskiej jak i reklamowej. System umożliwia odtworzenie obrazu video z dowolnego źródła: CD, DVD, kaseta VHS, dysk twardy komputera itd. Oprogramowanie wyposażone będzie w edytor tekstu, pozwalający na wyświetlenie w dowolnym momencie na ekranie komunikatów lub innych informacji dla widzów. System wyposażony jest w także w cyfrowy termometr, który umożliwi przekazywanie widzom na bieżąco panującej na obiekcie temperatury.

Budowa stadionu rugby trwała rok, pochłonęła niespełna 24 000 000 zł. Inwestorem jest Gmina Gdynia.


Stadion zaprojektowało biuro architektoniczne "Stalprojekt" z Gdańska. Wykonawcą obiektu jest Przedsiębiorstwo Produkcyjno - Handlowo - Usługowe „MARBUD" Ryszard Marcinkiewicz.

Stadion Rugby to kolejny istotny element tzw. gdyńskiego Forum Sportu, w skład którego wchodzą: Hala Sportowo-Widowiskowa i obiekty Gdyńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, a już niedługo nowoczesny Stadion Piłkarski.

W czasie inaguracyjnego meczu Reprezentacja Polski wystąpiła w składzie: Grzegorz Janiec, Sławomir Kaszuba, Marek Płonka, Łukasz Doroszkiewicz, Krzysztof Krzewicki, Mariusz Wilczuk, Robert Kwiatkowski i Piotr Piszczek (Lechia Gdańsk); Michał Królikowski, Piotr Karpiński, Kacper Ławski, Paweł Grabski, Łukasz Żórawski i Tomasz Stępień (Budowalni Łódź); Aleksander Bartoszewicz, Emil Kowalewski, Robert Pawelec i Wojciech Łukasiewicz (Orkan Sochaczew), Michał Kędra i Wojciech Piotrowicz (Budowlani Lublin) oraz Konrad Jarosz (Juvenia Kraków); Jakub Gruszczcyński (Posnania) i Piotr Psuj (Bemowo-AZS AWF Warszawa).

Przeciwko gdyńskiej drużynie zagrał jeden z najlepszych polskich rugbistów Rafał Wojcieszak, który przeszedł z Lechii Gdańsk do Arki Gdynia. To bez wątpienia transferowy hit w naszej ekstralidze! Wojcieszak - po 17 latach gry w jednym klubie - w czwartek 11 lutego podpisa kontrakt z Rugby Club Arka Gdynia. - Baza treningowa w Gdyni jest teraz najlepsza w Polsce, ja od pięciu lat mieszkam w Gdyni, na stadion mam 10 minut drogi, a i oferowane wynagrodzenie w tym wypadku nie było bez znaczenia - mówi stronie www.arkarugby.pl Wojcieszak.

Sportowy dorobek Wojcieszaka (189 cm, 110 kg) jest bogaty. Z gdańską Lechią zdobył 7 razy mistrzostwo Polski, 5 razy Puchar Polski, 14 razy zagrał w reprezentacji Polski, był najlepszym polskim rugbistą sezonu 2003/04. On sam podkreśla, że mimo długiego stażu gry w rugby stęsknił się już za złotym medalem mistrzostw Polski. - Z Lechią zdobyłem go ostatni raz 2002 roku, a teraz z Arką nadarza się szansa na ponowne przeżycie takiej radości - mówi.

Podczas niedzielnego meczu w składzie RC Arka Gdynia wystąpili: Marcin Wilczuk, Jacek Wojaczek, Wojciech Ruszkiewicz, Paweł Nowak, Robert Andrzejczuk, Rafał Kwiatkowski, Sebastian Głuszek, Paweł Dąbrowski, Darek Komisarczuk, Daniel Podolski, Sergo Kvernadze, Karol Denysiuk, Bakuri Czubinidze, Marcin Malochwy, Kamil Simionkowski, Daniel Barkowiak, Piotr Kaszubowski, Mateusz Moroz, Dawid Kołduński, Marcel Zebroń, Stanislaw Kriczun, Konrad Chromiński.

Zawodnicy Arki od kilku dni trenowali na nowym stadionie, a we wtorek 9 lutego uczestniczyli w mszy dla rugbistów, trenerów i działaczy klubu, którą odprawił w nowym obiekcie ks. Tyberiusz Kroplewski - kapelan Arki. Nic, co ma wartość nie przychodzi bez walki - to motto kazania które wygłosił. - Porzućcie strach, zmęczenie i zniechęcenie, tak jak zrobił to św. Piotr po rozmowie z Jezusem - mówił ks. Kroplewski. Kapelan Arki mobilizował w ten sposób zawodników do ciężkiej pracy i większej wiary w życiu i na boisku, odwołując się równocześnie do miejsca, w którym była odprawiona msza - nowoczesnego stadionu rugby, który jeszcze kilka lat temu był tylko ich marzeniem.

http://www.gdynia.pl/g2/2010_02/33322_filebig.jpg

Inne fotki: http://www.gdynia.pl/wydarzenia/70_61441.html
Całkiem sympatycznie to wygląda, piłkarska Arka będzie tu grać mecze dopóki nie oddadzą ich stadionu...

arth_ur 22.02.2010 10:24

http://foto.terazpasy.pl/v/Wydarzeni...ka-34.JPG.html postęp prac na Hutniku Stadion na Suchych Stawach dla mnie nie wygląda gorzej niż ten obiekt w Sosnowcu.

adam08 25.02.2010 22:29

Francuzi wejdą na stadion

Andrzej Kłopotowski

2010-02-25, ostatnia aktualizacja 2010-02-25 20:47


http://bi.gazeta.pl/im/2/4089/m4089742.gif
Poznaliśmy w końcu firmę, która zbuduje nowy stadion przy ul. Słonecznej. To polsko-francuskie konsorcjum Eiffage. Jeżeli w marcu uda się podpisać z nim umowę, to obiekt zostanie ukończony na początku 2012 r

http://bi.gazeta.pl/im/0/7603/z7603340N.jpg
http://bialystok.gazeta.pl/i/37/lup2.gif
Fot. Marcin Onufryjuk / Agencja


putBan(34);
Eiffage Budownictwo Mitex z Warszawy i francuski partner z Eiffage Construction pokonało 15 rywali ceną - a właśnie cena była głównym kryterium przy wybieraniu wykonawcy. Wyliczyli sobie 128 mln zł netto, co po doliczeniu podatku VAT daje nieco ponad 156 mln zł brutto.

- Może nie jest to tak wielki sukces jak Kanadyjczyków, którzy wygrali w hokeja z Rosją, ale kończymy właśnie kolejny etap budowy stadionu - żartował wiceprezydent Tadeusz Arłukowicz. Nawiązywał do zwycięstwa 7:3 ekipy "Klonowego liścia" nad "Sborną" w olimpijskim ćwierćfinale.

putBan(62);

Za sukces można jednak uznać cenę zaproponowaną przez Eiffage. Jest poniżej tego, czego spodziewali się urzędnicy. Wstępnie mówili o 150 mln zł netto. Okazało się, że teraz mieszczą się w tej kwocie praktycznie z całym podatkiem. Co ważne, połowa tej kwoty pochodzić będzie z pieniędzy unijnych.

Pierwsza łopata jeszcze w marcu?

Wczoraj pozostali zainteresowani budowaniem w Białymstoku otrzymali już zawiadomienia o rozstrzygnięciu przetargu. Teraz mają dziesięć dni na ewentualne odwołania.

- Jeśli proces odwoławczy nie przedłuży się, to jest szansa, że jeszcze w marcu wykonawca wejdzie na plac budowy - deklaruje Arłukowicz.

Ale by wbić symboliczną pierwszą łopatę przy ulicy Słonecznej, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji musiałby jeszcze poprosić Urząd Zamówień Publicznych, by skrócić procedurę przeglądania dokumentów przetargowych.

- Zazwyczaj jest to termin 30 dni, ale spotykaliśmy się już w mieście z sytuacjami, że był skracany do jednego-dwóch tygodni - podkreśla Adam Popławski, dyrektor białostockiego Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dopiero po tym, gdy UZP da zielone światło, będzie można podpisywać umowę z konsorcjum Eiffage. Od tej chwili firmy będą miały 24 miesiące na zbudowanie całego stadionu. Zespół pod kierunkiem prof. Stefana Kuryłowicza zaprojektował obiekt na 24,5 tys. miejsc. Pod trybunami znajdzie się miejsce na pomieszczenia komercyjne - restauracje i sklepy. Będą tam też pomieszczenia klubowe oraz siedziba Podlaskiego Związku Piłki Nożnej. Planowana jest także ekspozycja poświęcona historii futbolu w północno-wschodniej Polsce oraz hostel, który na czas meczów zamieniany będzie na loże VIP-owskie.

Powrót do centrum treningowego

Zaoszczędzenie” na stadionie pozwala wrócić do koncepcji budowy centrum treningowego. Miało powstawać przy ul. Elewatorskiej. Zresztą pierwotnie równolegle z budową stadionu ta sama firma miała zająć się również przebudową terenów na Starosielcach, z których dziś korzystają piłkarze Piasta. Ale pojawiły się obawy, że za kompleks - stadion i zaplecze treningowe przy Elewatorskiej - firmy będą chciały znacznie więcej niż wspominane już 150 mln zł netto. Dlatego też zapadła decyzja: szukamy wykonawcy na stadion, a później zobaczymy, co dalej z zapleczem. Wczoraj Arłukowicz pytany o tę sprawę odpowiadał:

- Będziemy chcieli podjąć ten temat jeszcze w tym roku.

Ale wcale nie jest powiedziane, że zaplecze powstanie przy Elewatorskiej.

- To była propozycja, która powstała jeszcze za prezydenta Ryszarda Tura. My rozważamy możliwość zbudowania centrum w kilku lokalizacjach - ciągnął dalej.

Prócz bazy Piasta jest to jeszcze teren przy hali Włókniarza na Antoniuku. Kolejną propozycję wysuwają urbaniści - to tereny na Leśnej Dolinie przy nieistniejącej jeszcze dziś ulicy, która będzie łączyć ulice: Narodowych Sił Zbrojnych z ks. Jerzego Popiełuszki. Arłukowicz mówi, że tak naprawdę każda z nich jest możliwa. Jednak jego prywatnym zdaniem najlepszy byłby Antoniuk. Sęk jednak w tym, że hala Włókniarza, która mogłaby być częścią kompleksu, należy dziś do Jazbudu - deweloper ten najchętniej by ją zburzył, a na oczyszczonej działce zbudował kolejne bloki, ale nie pozwala mu na to plan zagospodarowania przestrzennego. Dokument jasno precyzuje, że działka z halą ma spełniać funkcje rekreacyjno-sportowe. I w tym zapisie włodarze miasta upatrują szansy.

Stadionowe poślizgi w skrócie

Wyłonieniem wykonawcy miasto kończy kolejny etap budowy stadionu. Trwał w sumie ponad pół roku. W czerwcu 2009 ogłoszono pierwszy przetarg. Miasto musiało go jednak unieważnić, gdyż w specyfikacji znalazł się zapis, który mogłaby zakwestionować Unia Europejska dofinansowująca budowę. Jesienią ogłoszono więc drugi przetarg. Otwarcie ofert przekładano kilkakrotnie - za każdym razem któryś z potencjalnych wykonawców składał odwołanie, że nie będzie w stanie w terminie dostarczyć wszystkich niezbędnych dokumentów. Wreszcie wczoraj udało się zakończyć procedurę przetargową. Chyba że znów ktoś się odwoła. Firmy startujące w przetargu mają na to dziesięć dni. Pisząc o terminach, należy też przypomnieć, że przez miesiące przeciągał się moment podpisania umowy na wykonanie dokumentacji projektowej. Najpierw miasto nie mogło ustalić, kto ma umowę podpisywać - magistrat czy MOSiR. Później rozpoczęły się negocjacje z prof. Stefanem Kuryłowiczem, który stadion projektował. Dziś można też już powiedzieć, że nierealne jest zbudowanie stadionu do końca roku 2011 - a takie były pierwotne plany. Eiffage będzie mieć na zrealizowanie dwa lata od chwili podpisania umowy. Można więc mówić o wiośnie 2012.


http://www.jagiellonia.pl/zdjecie/image2424.jpg
http://www.jagiellonia.pl/zdjecie/image2426.jpg
http://www.jagiellonia.pl/zdjecie/image2425.jpg

harthausen 26.02.2010 05:24

jeśli powstanie to co na wizce to ładny obiekt będzie. Szczególnie to przejście z trybun piętrowych bocznych na tylne jednopoziomowe sprytnie wymyślone.

barteqTS 26.02.2010 09:35

http://www.youtube.com/watch?v=RtyoN...layer_embedded

Czy wiadomo coś na temat podobnych iluminacji naszego stadionu? Fajnie by było gdyby stadion był z zewnątrz podświetlony w barwach klubu. Ktoś powie że to nie istotny szczegół ale moim zdaniem taki akcent może znacznie zwiększyć atrakcyjność obiektu. Iluminacje są na końcu filmiku jeśli ktoś jeszcze go nie widział (stadion Lecha).

jaszczur90 26.02.2010 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez barteqTS (Post 859573)
http://www.youtube.com/watch?v=RtyoN...layer_embedded

Czy wiadomo coś na temat podobnych iluminacji naszego stadionu? Fajnie by było gdyby stadion był z zewnątrz podświetlony w barwach klubu. Ktoś powie że to nie istotny szczegół ale moim zdaniem taki akcent może znacznie zwiększyć atrakcyjność obiektu. Iluminacje są na końcu filmiku jeśli ktoś jeszcze go nie widział (stadion Lecha).

Pan Darek Olszówka wysłał takie zapytanie w interpelacji do naszego prezydenta Krakowa. Czas na odpowiedź ma do 3 marca :-)

Grzadq 26.02.2010 21:01

Muszę przyznać że przyszłość zapowiada się ciekawie. Korona, Zagłębie, a niedługo Wisła, Lech, Legia i Cracovia będą grać w końcu na porządnych, miłych dla oka, stadionach. To jest podstawa, więcej kibiców, lepsza atmosfera na meczach, lepsza atmosfera ogólnie wokół piłki nożnej, więcej kasy dla klubów. A jak widać Jaga też za niedługo będzie miała nowy stadion, no naprawdę, serce się raduje ^^

Marcin_fan 26.02.2010 21:13

Racja. Polska Liga robi sie coraz bardziej atrakcyjna. Niezapomnij jeszcze o planach budowy w Białymstoku no i oczywiście budowanych we Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni oraz całkiem niezłym stadionie w Bełchatowie. Martwi tylko sutuacja w Wodzisławiu Śląskim, Bytomiu czy Gliwicach, gdzie na razie nie ma konkretnych planów budowy nowych obiektów.

buczo1985 26.02.2010 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 860226)
Racja. Polska Liga robi sie coraz bardziej atrakcyjna. Niezapomnij jeszcze o planach budowy w Białymstoku no i oczywiście budowanych we Wrocławiu, Gdańsku, Gdyni oraz całkiem niezłym stadionie w Bełchatowie. Martwi tylko sutuacja w Wodzisławiu Śląskim, Bytomiu czy Gliwicach, gdzie na razie nie ma konkretnych planów budowy nowych obiektów.

Ale przecież Gliwice chyba coś działają ze stadionem!?

Marcin_fan 26.02.2010 21:42

No tak ale nie ma chyba takich konkretów że np. przetarg za miecha a ' 1 łopata " od kwietnia 2010. No ale moge sie mylić...

Grzadq 26.02.2010 22:13

Prawda, prawda, zapomniałem o stadionie Śląska, w Gdańsku też przecież jakiś remont stadionu Lechii, bo nie wiem na czym stanęło, że chyba na bursztynie nie będą grać?

Wodzisławia Śląskiego, Bytomia czy Gliwic nie licze bo to płotki. Dojdzie za niedługo Widzew z Łks-em więc będzie Łódź, może Pogoń Szczecin wejdzie. W Łodzi, z tego co się orientuje, już się mówi o jakiś planach i to tak dość konkretnie, w Szczecinie jak przyjdzie co do czego też nie zechcą zostać w tyle. Prawda jest brutalna - małe kluby nie mają racji bytu. Z resztą Odra "już" wypada, a Bytom czy Gliwice na całą "stadionową" ekstraklasę do przeżycia.

No i nowości canal + (pajączki) ... mrau, naprawde, zapowiada się w najbliższych latach wreszcie jakiś rozwój tej naszej piłki :)

banasik 26.02.2010 23:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzadq (Post 860313)
(...)
No i nowości canal + (pajączki) ... mrau, naprawde, zapowiada się w najbliższych latach wreszcie jakiś rozwój tej naszej piłki :)

Możesz wyjaśnić to sformułowanie w cudzysłowie?

(malutki off top)

Proud 26.02.2010 23:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez banasik (Post 860368)
Możesz wyjaśnić to sformułowanie w cudzysłowie?

(malutki off top)

w nawiasie chyba?

jeśli tak to mogę wypowiedzieć się za Grzadq...

chodzi zapewne o spidercam: http://www.geekool.com/doc/image/2008/spidercam2.jpg
kamera podwieszona nad płytą boiska, z możliwością dowolnej zmiany położenia w płaszczyźnie poziomej nad murawą.

dj_ibutti 26.02.2010 23:30

Kamera też, ale oprócz tego to jest bardziej taka technologia, która łączy obraz 3d z obrazem rzeczywistym. Pozwala np na dowolne "usuwanie zawodników", przeprowadzanie analiz siły strzałów, prędkości biegu itp.

Ogólnie kosmos. Jeżeli C+ zainwestuje w najdroższą wersję. Ale biorąc pod uwagę to że obecne kamery HD mają po mln zł wartości , to raczej ich stać ;)

banasik 26.02.2010 23:35

A c+ użyło jakichkolwiek z tych "udziwnień" w transmisji z suchych stawów? Bo oglądałem jednym okiem tylko paręnaście minut, więc mogło mi coś umknąć.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud
w nawiasie chyba?

Tak, oczywiście, wieczorem piszę głupoty :)

Grzadq 26.02.2010 23:55

Wprowadzą to dopiero od przyszłego sezonu.

ciacho 27.02.2010 01:21

Czyli będziemy się mogli dowiedzieć np ile nasi atleci przebiegli kilometrów w czasie meczu??:)

pan_premier 27.02.2010 08:51

tych danych raczj nikt nie będzie chciał ujawnić :)

Kolumbus 27.02.2010 11:07

nie wiem czy sie czasem nie mylę ale takie dane to już chyba teraz były podawane np Marcelo 8,230 metrow, tak mi sie cos wydaje


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl