Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Weźcie się do roboty (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=527)

Deivid 25.01.2010 20:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zidanemarcin (Post 846733)
Mam pytanie dotyczace 6 Weidera. Czy jesli mam np. wykonac 3 serie, to mam robic 3 razy z rzedu ćw. nr 1, 3 razy z rzedu ćw. nr 2 itd czy po razie 1-6 i na nowo 1-6 i ostatni raz ćw 1-6.

robisz po kolei każde ćwiczenie 1,2,3,4,5,6 potem znowu 1,2,3,4,5,6

Kamil_mchw 26.01.2010 00:26

są takie tabsy które powodują u "pakerów" niezwykle szybkie chudnięcie...
są to leki dla astmatyków ogólnodostępne w każdej aptece na recepte... rózni się tylko dawkowanie, zamiast brać jedną rano i jedną wieczorem bierze się po 5 :]
chodzi mi tylko i wyłącznie o nazwę tych leków... potrzebuje to wiedzieć dla tylko i wyłącznie znajomości, nie zamierzam tego wdupcać... od razu mówie:P

proszę o odp na PRV ponieważ bardzo rzadko teraz bywam na forum... (praca oraz okres transferów - czyli podnoszące ciśnienie wypowiedzi niektórych forumowiczów w odpowiednim temacie)
pozdro :]

Kaszalot 26.01.2010 00:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez maciek777 (Post 846713)
Jakies opinie o Cell Pump ? Planuje cykl na nim,robilem juz wczesniej cykle na mono i chcialbym sie przerzucic na cos innego.

strasznie kwasny ale na mnie dzialal dobrze
cenowo tez korzystny w miare

Lewy'88 26.01.2010 11:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 846643)
teraz na mrozie to chyba jest najłatwiej zgubic troche zbędnych kilogramów.Pograłem sobie w hokeja na polu (2 godziny) i odpuściłem kolacje,rano już 2 kg mniej było na wadze.

dzienna waga wacha ok 2 kilo, zważ się rano przed śniadaniem i wieczorem po kolacji to zobaczysz. Wagę wyjściową ustal sobie rano, jak po miesiącu będzie się różnić to wtedy można powiedzieć dokładnie ile się przytyło/schudło :)

zidanemarcin-ja robiłem po kolei 1,2,3 ćw. a później powtarzałem
maciek777- Cell Pump dobry, kumpel brał i był zadowolony

kamilll1906 28.01.2010 23:16

mógłby ktoś mi polecić jakąś dobrą (także cenową) kreatyne?

Kaszalot 29.01.2010 00:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kamilll1906 (Post 848178)
mógłby ktoś mi polecić jakąś dobrą (także cenową) kreatyne?

zielony Vitalmax (proch)
Olimp caspy 1250 tez nie wychodza bardzo drogo

kamilll1906 29.01.2010 20:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kaszalot (Post 848204)
zielony Vitalmax (proch)
Olimp caspy 1250 tez nie wychodza bardzo drogo

sprawdzone?
jak efekty?

PAWEL NEWB 29.01.2010 20:36

Sprawdzone, każdy zadowolony po 1 cyklu kreatyny. Mega caps olimpu wychodzi cenowo bardzo dobrze

Lewy'88 29.01.2010 21:13

ja biorę mono Vitalmaxa i jestem zadowolony, 46 zł za puchę 500gr. w Tricepsie koło Bohaterów Getta. Starcza na cykl, i jeszcze zostanie

Jarza 29.01.2010 22:57

Ładuj Creatine Capsules z Activlabu dobra rzecz dla początkujących.

Co do porównywania glutaminy z kreatyną.. hmm to dwie różne sprawy. Glutamina to podstawowy budulec tkanki mięśniowej. 60% białka mięśniowego składa się z glutaminy dlatego dobrze aplikować po treningu, albo na wieczór. Dodatkowo Gluta poprawia regenerację i zwiększa odporność organizmu - moim zdaniem bardzo niedoceniany składnik a naprawdę bardzo ważny przy budowie masy mięśniowej.
Kreatyna zatrzymując wodę w komórce pozwala jednocześnie dostarczyć do niej większą ilość węglowodanów, przez co mięśnie po prostu rosną. Kretę powinno zacząć się aplikować minimum po 6 miesiącach stosowania.

Także jak widać są to uzupełniające się tematy, a nie zamienniki.

Lewy'88 30.01.2010 12:20

"Kretę powinno zacząć się aplikować minimum po 6 miesiącach stosowania." po 6 miesiącach ćwiczeń :P
można też łączyć kretę z glutą, ale ostatnio czytałem że robili badania naukowe i miedzy grupą biorącą samą kreatynę, a grupą biorąca kreatynę+glutaminę nie było istotnych różnic w przyrostach obwodów, czy łapaniu masy.

Kaszalot 30.01.2010 12:26

Ja tam zawsze bylem uczony ze krete bierze sie jak masa i obwody stana i pomimo diety i dobrego planu treningowego przestaje sie rosnac. Jedni maja tak po 5 miechach , inni po 7 wiec jest to sprawa indywidualna.
a branie krety i mieszanki to temat rzeka, oczywiscie trzeba wyjsc od diety i treningu a potem mieszamy dowolnie:
stack+kreta
boster+kreta+antykataboli
kreta+antykatabolik
kreta+tauryna+dextroza

do wyboru do koloru, grubosc portfela tez robi sie wazna

zidanemarcin 30.01.2010 23:13

Ostatnie moje pytanie dot. 6 Weidera.

Czy w cw 1,3,5 robimy po 6 powtorzen na lewa i 6 powtorzen na prawa, czy razem 6 czyli 3-prawa i 3-lewa ?

Kaszalot 31.01.2010 01:28

6 na prawa 6 na lewa

fialo 31.01.2010 21:51

Mam takie pytanie, dotyczące stosowania odżywek. Długo trenowałem bez żadnych wzmacniaczy, jakoś nie chciałem się dodatkowo szprycować, ale ostatnio kolega przekonał mnie do zestawu gainer+kreatyna. Podobno dobre na początek stosowania odżywek. I w związku z tym moje pytanie - czy podczas cyklu treningowego z zastosowaniem kreatyny można pić? Czy jednak ban na alko przez 6 tygodni ?

EDIT: Dzięki vabanq i Kaszalot!

vabanq 31.01.2010 21:56

Lepiej sie powstrzymaj.

Kaszalot 31.01.2010 22:00

generalnie bawiac sie w silownie picie jest niewskazane, alkohol scina bialko ktore jest glownym budulcem miesni.
w Twoim przypadku w miare mozliwosci podczas cyklu powiniennes zupelnie odpuscic alko gdyz glownym zadaniem kreatyny jest nawodnienie miesni podczas gdy alkohol odwadnia, dociazasz takze nerki i watrabe oraz efekty beda mniejsze

palikot 31.01.2010 23:24

ja jakoś pije, trenuje i i nie mam problemu z przyrostem mięśni a ja mam dotego jeszcze chujową przemianę materii... Wiadomo nie należy sie spijać, ale browar dwa jest nawet wskazany, i gowno prawda ze jest szkodliwy bo scina białko. Jak sie białko "zarzyje" to je organizm nie wchłania tydzien tylko pare godzin, a zanim je wchłonie to w żołądku zostaje ścięte... wiec nawet jak sie uzupelni te białko rano, to z wieczora nie ma problemu zeby sobie walnać browara.

Jarza 01.02.2010 08:26

Panowie browar w odpowiednich ilościach od czasu do czasu nie zaszkodzi. Co innego łotanie kilka razy w tygodniu wódki itd. wtedy trzeba się zastanowić, czy Twoim priorytetem jest odpowiednia sylwetka, czy po prostu chodzisz na siłkę, żeby się rozerwać :)

AYALA 01.02.2010 09:27

3 piwa to dla mnie taka ilośc która nie szkodzi na drugi dzień podczas cwiczeń.Co innego jak ktoś dzień zaczyna dzień od setki i piwa, to już siła i masa spada.Kiedyś mnie nawet taki alkoholik uderzył w twarz z zaskoczenia to czułem jakby mnie kobieta albo 10 letni dzieciak walnął

PAWEL NEWB 01.02.2010 11:11

Mi po paru baniach udało sie pobić rekord w wyciskaniu :D Oczywiście porzadnie również stawy rozgrzałem :)

Proud 01.02.2010 11:26

Piwo nie szkodzi w ogóle. Co innego wódka. Wódka jest bardzo szkodliwa podczas ćwiczeń.

Piwo ma 96% wody, dodatkowo oczyszcza nerki, wypłukuje sól z organizmu. Jest nawet wskazane pić czasem piwko przed snem :)

Utarło się hasło że, od piwa się tyje, ale to nieprawda. Tyje się od zakąsek i jedzenia na które ma się wielką ochotę po spożyciu piwa:)

Danton 01.02.2010 14:08

nie wierzcie w to że alkohol ścina mięsnie itd

bujdy na resorach

odsyłam do biochemi Harpera - znakomita lektura

kamilll1906 01.02.2010 19:41

mam taki oto trening rozpisany na siłe i mase z większym naciskiem na nogi:
http://i45.tinypic.com/10n7q81.jpg

trenuje jeeszcze kick boxing do tego

jakies sugestei co zmienić lub co dodać/ usunąć?

PAWEL NEWB 01.02.2010 22:39

Dla mnie w ogóle dziwny trening. Klatka 2 razy, barki 2 razy, plecy tylko raz. Jeśli dobzre rozumiem ten plan to również serii bardzo dużo. Jesteś początkujący czy zaawansowany jeśli chodzi o siłownie?? Nie wiem co ile dni masz dzień treningowy ale wątpie również w dobrą regeneracje.... A do tego dochodzi KB

kamilll1906 01.02.2010 22:57

początkujący:P
mam tak: pn, śr, pt, siłownia
wt czw- KB
rozpisała mi ten trening babka z siłowni, a korekty mile widziane

Jachcik 02.02.2010 20:23

Polecił, by ktos dobry plan(ewentualnie ułożył, za co bym był bardzo wdzięczny, bo ogarnięty jestem zero), systemem FBW, trzy razy w tygodniu, dwa rózne A i B...
Zaznaczam, że do dyspozycji mam tylko drążek i hantle.

Lewy'88 02.02.2010 20:47

na drążku i hantlach, to niestety niemożliwe... pasuje siłownia

kamill1906 a chcesz ułożyć trening pod KB? czy ogólnie trochę masy złapać

kamilll1906 02.02.2010 20:49

ogólnie masy nabrać + siły wiecej

Jachcik 02.02.2010 20:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lewy'88 (Post 850103)
na drążku i hantlach, to niestety niemożliwe... pasuje siłownia

kamill1906 a chcesz ułożyć trening pod KB? czy ogólnie trochę masy złapać

Właśnie z tego co słyszałem, to jest to trening FBW jest dobrym sposobem dla eludzie, którzy nie dadza rade regularnie na siłownie chodzić.

Ale w takim razie co polecisz na domowe warunki?

kamilll1906 02.02.2010 20:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jachcik (Post 850109)
Właśnie z tego co słyszałem, to jest to trening FBW jest dobrym sposobem dla eludzie, którzy nie dadza rade regularnie na siłownie chodzić.

Ale w takim razie co polecisz na domowe warunki?

http://www.kulturystyka.pl/atlas/tre...atora.asp#1.1A

co do FBW, to tu masz przykladowy: http://www.sfd.pl/FBW_3x_tyg_do_oceny-t526252-s2.html
ale tam sa cwiczenia ze sztanga, na laweczce w skosie...

Lewy'88 02.02.2010 21:03

Polecił bym jeszcze kupno ławeczki, sztangi, kilka gryfów i obciążenie do tego, sądzę że to minimum sprzętu jaki jest potrzebny do porządnego treningu w domu. Inaczej kiepsko...

kamilll1906, ale na samym drążku i hantlach nie zrobi tego treningu

kamilll1906 02.02.2010 21:28

wiem, wiem, napisalem ze tam sa cwiczenia, których on sam nie wykona, chciałem mu tylko pokazać jak wyglada takie FBW.

To jak Lewy dalbys rade cos ulozyc?

PAWEL NEWB 02.02.2010 22:14

kamilll1906 jesteś juz po treningu ogólnorozwojowym??

kamilll1906 02.02.2010 22:16

jako takim ułożonym to nie, sam cwiczylem sobie na siłowni

Lewy'88 03.02.2010 10:40

kamill to w takim razie ja bym Ci polecił FBW albo ATC, te treningi są najlepsze na początek, a także najlepsze pod sztuki walki bo opierają się na ćwiczeniach wielostawowych (FBW) martwy ciąg, wyciskanie itd. i ważne żeby unikać ćwiczenia na maszynach (bo one izolują mięsień) tylko ciczyć na wolnych ciężarach. np w MC ćwiczysz plecy, nogi, przedramię. Ludzie do FBW są źle nastawieni, a ja np wole jego od splita, trening nie jest monotonny, bo cały czas zmieniasz ćwiczenia. Tym planem jechałem i bardzo byłem zadowolony. Też z sfd :)

A

Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Plecy:
- Martwy ciąg 2s
- Podciąganie na drążku 2s
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

B
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Military press 2s
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2s
- Unoszenie z opadu 2s
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s

tylko, z czasem dodałem po 1 serii do każdego ćwiczenia. Tylko to jest trening na masę, jeśli Twoim priorytetem jest siła, to trzeba coś innego ułożyć :)

kamilll1906 03.02.2010 14:58

A
Nogi:
Przysiady ze sztangą 3s
Plecy:
- ŚCIĄGANIE DRĄŻKA WYCIĄGU GÓRNEGO W SIADZIE SZEROKIM UCHYTEM 3s
- Podciąganie na drążku 3s MAX
Klatka piersiowa :
- Wyciskanie hantli na płasko 3s
Barki:
- Wyciskanie sztangi zza głowy na ławce 90stopni 3s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga na modlitewniku 2s
Tricepsy:
- Ściąganie linki górnego wyciągu stojąc 2s
Przedramiona:
-UGINANIE NADGARSTKÓW PODCHWYTEM W SIADZIE 2s
B

Plecy:
- Martwy ciąg 3s
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Plecy2:
- Wiosłowanie sztangą 3s
Barki:
- Podciąganie sztangi wzdłuż tułowia 3s
Tricepsy:
- WYCISKANIE "FRANCUSKIE" SZTANGI W LEŻENIU 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s
Nogi:
- WSPIĘCIA NA PALCE W STANIU 3s

mam takie cos poki co tez FBW

najpierw masa najwazniejsza

Ivory1906 03.02.2010 15:15

Panowie ja mam takie pytanie czy jest sens teraz zaczynac FBW skoro za miesciac bede mial 2 tyg przerwy ?? a tez nie chce siedziec bezczynnie przez ten miech :) aha jeszcze jedno...moze to i glupie pytanie ale moj staz na silowni to zaledwie 3 miesiace :) pytanie tyczy sie planu przedstawionego wyzej. Na poczatek robie klatke 3 serie po 15 powtorzen zrobie jedna serie a potem ide robic barki ?? czy jak to jest ?? btw chce robic metoda 15-10-5 3 razy w tyg :)

Jachcik 03.02.2010 16:05

Lewy. To może doradzisz mi jakiś trening, żeby cos poćwiczyć mięśnie. Może ATC?

Werewolf 03.02.2010 16:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lewy'88 (Post 850305)
kamill to w takim razie ja bym Ci polecił FBW albo ATC, te treningi są najlepsze na początek, a także najlepsze pod sztuki walki bo opierają się na ćwiczeniach wielostawowych (FBW) martwy ciąg, wyciskanie itd. i ważne żeby unikać ćwiczenia na maszynach (bo one izolują mięsień) tylko ciczyć na wolnych ciężarach. np w MC ćwiczysz plecy, nogi, przedramię. Ludzie do FBW są źle nastawieni, a ja np wole jego od splita, trening nie jest monotonny, bo cały czas zmieniasz ćwiczenia. Tym planem jechałem i bardzo byłem zadowolony. Też z sfd :)

A

Klatka piersiowa:
- Wyciskanie hantli na skosie 3s
Barki:
- Wyciskanie hantli 2s
Tricepsy:
- Pompki na poręczach 2s
Plecy:
- Martwy ciąg 2s
- Podciąganie na drążku 2s
Nogi:
- Prostowanie nóg w siadzie 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztanga 2s

B
Klatka piersiowa:
- Wyciskanie sztangi płasko 3s
Barki:
- Military press 2s
Tricepsy:
- Prostowanie ramion na wyciągu 2s
Plecy:
- Wiosłowanie sztanga 2s
- Unoszenie z opadu 2s
Nogi:
- Przysiady ze sztanga 2s
- Uginanie nóg w leżeniu 2s
Bicepsy:
- Uginanie ramion ze sztangielkami w chwycie młotkowym 2s

tylko, z czasem dodałem po 1 serii do każdego ćwiczenia. Tylko to jest trening na masę, jeśli Twoim priorytetem jest siła, to trzeba coś innego ułożyć :)


Nie wprowadzaj chłopaka w błąd,przecież to nawet koło treningu na masę nie leżało...nawet jeżeli to jest tylko dodatek do czegoś tam to nic na tym nie zbudujesz po za ogólnym podcięciem i niewielką siłą, do sztuk walki lepiej dołożyć trening siłowo wytrzymałościowy. Po za tym najpierw wypadało by się dowiedzieć ile chłopak ma lat bo podrzucasz mu martwy ciąg za który nawet średnio zaawansowani boją się chwytać, dodatkowo brak jakiego kolwiek ruszenia- brzucha i grzbietu ( chyba nie chcesz żeby mu przepuklina za chwile wyskoczyła, bo tak się składa ze w tych okolicach mamy najwięcej niedomkniętych ścian mięśniowy i zaraz mu flaki wyskoczą na wierzch przy większym wysiłku) Dodatkowo razi brak poruszenia łydek...

Cytat:

na drążku i hantlach, to niestety niemożliwe... pasuje siłownia
Jeżeli to są sztangielki (czyli jest regulacja obciążenia) to może w warunkach domowych naprawde dużo osiagnąc, jest w stanie ćwiczyć bez problemu każda partie mieśniową..wystarczy że zaglądnie w byle jaki atlas ćwiczeń i załapie ocb;)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl