Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Matura//Po maturze...?? (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2848)

Aro1234 05.05.2009 15:33

To ja już wiem, że z gramatyki uciułałem całe 0,5 / 5 pkt ;]
True/False - 4/5
drugi listening - nie pamiętam w ogóle
trzeci listening - 1 lub 2 / 5 pkt
pierwszy reading - co najmniej 3/5
drugi reading - nie pamiętam
trzeci reading - 1,5 lub 2 / 3
wypracowanie liczę, że dostanę 8-10/18..

czyli minimum jest..

bartek89TS 05.05.2009 15:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 721164)
Trzeba mieć talent żeby nie zdać matury podstawowej z angielskiego :) prawdopodobnie ja ten talent posiadam :/

Nie martw sie ja po przeczytaniu odpowiedz też mam taka obawe :D

TSW_PDW 05.05.2009 15:38

Ma ktoś inne arkusze z rozwiązaniami ?Bo inaczej miałem poukładane odpowiedzi a mam same cyferki spisane

4fan_player 05.05.2009 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bartek89TS (Post 721184)
Nie martw sie ja po przeczytaniu odpowiedz też mam taka obawe :D


albo 11 albo 14 pkt. Ogólnie odpowiedzi są w innym arkuszu niż ja pisałem więc mogłem trochę nie pamięać ale pewnie będzie między 10 a 15 pkt :/

unpredictable_wislaczka 05.05.2009 15:41

Też miałam inny arkusz,więc do końca nie pamiętam,ale...
po przeczytaniu odp.powiem jedno masakra!! i tyle;/ wszystko przez to durne słuchanie i uzupełnianie luk;/
liczę,że dostanę maksa za rozprawkę ;)

Mało Słodyczy 05.05.2009 15:50

Ja jestem zadowolona. Spokojnie licząc mam z części listeningu/readingu koło 23 punktów na 27.
Gramatyka zwalona bo 2,5 / 5.

Licze na okolo 85%, zalezy jak ocenią rozprawke.

Tylko wos.... ;/

bartek89TS 05.05.2009 15:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 721190)
albo 11 albo 14 pkt. Ogólnie odpowiedzi są w innym arkuszu niż ja pisałem więc mogłem trochę nie pamięać ale pewnie będzie między 10 a 15 pkt :/

Ja własnie odpowiedzi tez nie do końca pamiętam, ale tak wychodzi mi 13,14 pnkt :/

wojtek90059 05.05.2009 15:53

33/35 pkt:) Jest gicik, tym bardziej, że mi się na studia liczy:) Pozdrawiam:p

Kamil 05.05.2009 15:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bartek89TS (Post 721204)
Ja własnie odpowiedzi tez nie do końca pamiętam, ale tak wychodzi mi 13,14 pnkt :/

to czym sie az tak przejmujesz? jezeli bedziesz mial powiedzmy te 13 to z dwóch ostatnich zadan napewno powinienes uzbierac te wymagane jeszcze 2 ptk

Aro1234 05.05.2009 15:56

Są jakieś studia, gdzie angielski nie ma znaczenia, albo ma dosłownie minimalne?

TSW_PDW 05.05.2009 15:56

Ma ktoś inny arkusz z podanymi odpowiedziami , Mi wobec tego drugiego jak liczę i pamiętam wychodzi 16 pkt . ale pewnie się w którymś pomyliłem to wychodzi 15 , 14 tamte 2 ostanie napisałem ale jestem przekonany że po 0 pkt będzie bo Anglik to ze mnie nie jest

WhiteStarDvisionTheBest 05.05.2009 15:58

Wyszło mi,że na 35 pkt mam 17..jak dla mnie wynik nie najgorszy do tego wydaje mi sie,że w miare przyzwoicie napisałem list i wiadomość także zdane chyba bedzie ;P..

Mam ogromną prosbe do tych którzy juz zdawali mature,jutro mam ustną z polskiego jak wygląda sytuacja z zadawaniem pytań przez komisje,te pytania są ciężkie czy bez problemu da sie na nie odpowiedzieć?,strasznie boje sie ustnych bo sie denerwuje w takich sytuacjach dlatego juz lekka spina mnie ogarnia :D licze na Wasza odpowiedzi:)

bartek89TS 05.05.2009 16:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kamil (Post 721208)
to czym sie az tak przejmujesz? jezeli bedziesz mial powiedzmy te 13 to z dwóch ostatnich zadan napewno powinienes uzbierac te wymagane jeszcze 2 ptk

Z tym to może byc różnie...do orłów z anglika to ja sie nie zaliczam...

IndykTSW 05.05.2009 16:06

Ja jestem ciekaw co dadzą na geografii rozszerzonej: zadania z czasu, mapy, górowania słońca - co jeszcze może być ? Bo mam wrażenie że za mało umiem tych zadań.

ABG NH 05.05.2009 16:07

http://forum.wspolczesna.pl/style_im..._pl/spacer.gif
Czy jest możliwość lub będzie obejrzenia wszystkich wersji matury? Bo przepisałem tylko literki a nie pamiętam wszystkich odpowiedzi.

palikot 05.05.2009 16:16

pamięta ktoś chociaż układ podpunktów w pierwszym zadaniu o tych speakerach? z tej drugiej grupy? bo jestem w stresie :-)

ABG NH 05.05.2009 16:22

Palikot ja miałem na pewno w 1 zadaniu w D ten przykład :
I have started to tell lies. a na odpowiedziach jest w B

a TY ?

Tak samo miałem Affrica Greating w poppunkcie A jestem przekonany i Animals również w podpunkcie A a TY JAK MIAŁEŚ

palikot 05.05.2009 16:48

z tego zadania mam 1 punkt... załamsko :-/ prawdopodobnie... bo rozkminiłem jak oni to zmienili... popprostu zamienili kolejność 1 grupa miała ABCDEF to druga analogicznie FEDCBA czyli najprosciej od tyłu są podane odpowiedzi przynajmniej do pierwszego. ja zjebałem to zadanie i bede miał ok 20 pkt z tych zadaniań... + list z tym drugim i ok 33 będe miał... to jakies 65-67 % tak mi sie wydaje... chujoza.

Zola 05.05.2009 17:29

do usunięcia

Aro1234 05.05.2009 17:38

A co na WOS przeczuwacie?

Zola - angielski zdawałeś podstawowy?

4fan_player 05.05.2009 17:43

Jak się pisze petycję ma ktoś jakiś schemat?

Zola 05.05.2009 17:47

do usunięcia

pirat.z.karaibow 05.05.2009 17:51

http://sciagawa.com.pl/WOS/WOS-inne-prace/Petycja

piter116 05.05.2009 17:57

Oprócz petycji i listu czego można się spodziewać na podstawowym WOSIE ?
Skarga do ET Praw Człowieka ?

kaftan 05.05.2009 18:08

DO " WOSowców "

mógłby ktoś wymienić najważniejsze daty Waszym zdaniem ?

Typu, praska wosna,sierpien `80 no i wszystkie ważne daty ' europejskie '

rozszerzenie nato, ue, traktaty wszystkie itd..

prosiłbym, o wklejenie tutaj jak ktoś ma taką listę



btw. z anglika mam +/- 50-60 %. Nie narzekam.

czekam na odp. co z Wosem

Aro1234 05.05.2009 18:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zola (Post 721283)
Oczywiscie, ze PODSTAWOWY :D jak widac "orłem" nie jestem :P

No ja sie wychujałem z rozszerzonym... ;] jak zdam to bedzie dobrze. jutro najważniejszy dzień dla mnie, bowiem zdaje wos :]

kaftan - zaglądałeś na www.wosna5.pl ?

KoPer 05.05.2009 18:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kaftan (Post 721298)
DO " WOSowców "

mógłby ktoś wymienić najważniejsze daty Waszym zdaniem ?

Typu, praska wosna,sierpien `80 no i wszystkie ważne daty ' europejskie '

rozszerzenie nato, ue, traktaty wszystkie itd..

prosiłbym, o wklejenie tutaj jak ktoś ma taką listę



btw. z anglika mam +/- 50-60 %. Nie narzekam.

czekam na odp. co z Wosem

1956- wystapienia robotników w Poznaniu
1976- Strajki w Radomiu i Ursuie
1970 - wystapienia robotników na wybrzeżu

Sierpień 80'


no i daty z UE tj. różne traktaty (Paryskie 51', Rzymskie 57', z Masstricht 92', Amsterdamski 97', Nicejski 2001) no i przystąpienia do UE

Referndaw Poslce: 1996 o konstytucji, 2003 o przystąpieniu do UE

kaftan 05.05.2009 18:41

Aro- dzięki.

Żeby inni nie musieli szukać:



Lata 70.
  • 18 III 1970 - książę Norodom Sihanouk został pozbawiony władzy w Kambodży przez Lon Nola i uciekł do Chin.
  • 1 V 1970 - USA rozpoczęły bombardowanie zaplecza oddziałów Vietcongu w Kambodży.
  • 16-27 VIII 1970 - doszło do wojny domowej w Chile.
  • 4 IX 1970 - w wyborach prezydenckich zwycięstwo odniósł komunista Salvadore Allende.
  • 15 VIII 1971 - USA oficjalnie wypowiedziały porozumienie, na mocy którego w każdej chwili wymieniały dolary na złoto. Wraz z tą decyzją upadł światowy system walutowy z Bretton Woods.
  • 22 V 1972 - Cejlon otrzymał nową konstytucję a nazwę państwa zmieniono na Sri Lanka.
  • 18 VII 1972 - Egipt poinformował o wydaleniu radzieckich doradców wojskowych.
  • 5 IX 1972 - arabscy terroryści dokonali w czasie XX letnich Igrzysk Olimpijskich w Monachium zamachu na olimpijska drużynę Izraela.
  • 27 I 1973 - podpisany w Paryżu układ o zawieszeniu broni miedzy USA a Północnym i Południowym Wietnamem oraz Vietcongiem przewidywał wycofanie całego wojskowego personelu USA z Wietnamu.
  • 11 II 1973 - ostatnie jednostki wojskowe USA opuściły Wietnam.
  • 17 V 1973 - początek działalności komisji senatu USA do zbadania afery Watergate.
  • 22 VI 1973 - USA i ZSRR podpisały porozumienie w sprawie unikania wojskowej konfrontacji i zapobiegania wojnie atomowej drogą stałych konsultacji.
  • 11 IX 1973 - w Chile doszło do zamachu stanu dokonanego przez Augusto Pinocheta. Obalono komunistyczny rząd a prezydent Salvatore Allende zginął w walce z zamachowcami.
  • 6 – 25 X 1973 - wojska egipskie i syryjskie napadły na Izrael, ostatecznie jednak poniosły klęskę.
  • 28 X 1973 - siedem arabskich krajów naftowych postanowiło wstrzymać dostawy ropy do USA i Holandii z powodu ich proizraelskiej postawy.
  • 13 XI 1973 - ogłoszono stan wyjątkowy w związku z kryzysem ekonomicznym.
  • 3 VII 1974 – Richard Nixon i Leonid Breżniew podpisali „układ o ograniczeniu podziemnych doświadczeń z bronią jądrową” i „Protokół w sprawie ograniczenia systemów obrony przeciwrakietowej”.
  • 9 VIII 1974 – Gerald Ford objął stanowisko prezydenta USA po podaniu się do dymisji Nixona w następstwie afery Watergate.
  • 12 IX 1974 - zamach w Etiopii. Po zamieszkach władzę objęło wojsko. Negus Hajle Sellasje I został zdetronizowany.
  • 23-24 XI 1974 - Breżniew i Ford podpisali we Władywostoku oświadczenie o ograniczeniu zbrojeń strategicznych.
  • IV 1975 - w Libanie wybuchają zamieszki między chrześcijańska partią Falanga a muzułmanami głównie Palestyńczykami, do walk włącza się również wojsko syryjskie.
  • 17 IV 1975 - w Kambodży władzę zdobywa ugrupowanie „Czerwonych Khmerów”. W ciągu kilku lat sprawowania władzy przeprowadziło ono akcje ludobójstwa na szeroka skalę – około 3 milionów ludzi traci życie w wyniku ich działalności.
  • 30 IV 1975 - Południowy Wietnam ogłosił bezwarunkowa kapitulacje wojska Wietnamu PN wkroczyły do Sajgonu ucieczka tysięcy Wietnamczyków z Wietnamu Południowego.
  • 17 VII 1975 - w trakcie pierwszego radziecko – amerykańskiego eksperymentu w kosmosie nastąpiło połączenie pojazdów kosmicznych Apollo 18 i Sojuz 19.
  • 11 XI 1975 - Portugalia przyznała wolność Angoli.
  • 3 XII 1975 - po ustąpieniu króla Savang Vatthana proklamowana została Demokratyczna Republika Ludu Laotańskiego.
  • 24 III 1976 - w bezkrwawym przewrocie została obalona Izabelita Peron prezydent Argentyny. Władzę przejęła junta wojskowa.
  • 2 VII 1976 - powstaje Socjalistyczna Republika Wietnamu.
  • IX 1976 - Egipt wypowiedział zawarty w 1971 roku układ z ZSRR o przyjaźni i współpracy. Zapowiedź usunięcia z Egiptu wszystkich doradców i ekspertów radzieckich w dziedzinie gospodarki i wojska.
  • 9 IX 1976 - zmarł chiński przywódca Mao Tse Tung. Miesiąc później aresztowano czterech głównych przywódców rewolucji kulturalnej w Chinach tzw. „bandę czworga”. Przypisywano im odpowiedzialność za masowe zbrodnie. Wśród aresztowanych była Cziang Czing wdowa po Mao.
  • 20 I 1977 – Jimmy Carter zostaje 39 prezydentem USA.
  • III 1977 - klęska wyborcza Indory Ghandi.
  • 17 V 1977 - Menahem Begin zostaje szefem rządu Izraela.
  • 27 IV 1978 - po przewrocie dokonanym przez armię proklamowano Demokratyczną Republikę Afganistanu, która zawarła układ o pomocy z ZSRR.
  • 6 VIII 1978 - zmarł papież Paweł VI. Nowym papieżem został kardynał Albino Luciani – Jan Paweł I.
  • 6 – 17 IX 1978 - podpisanie porozumienia i nawiązanie izraelsko – egipskich stosunków w Camp David.
  • 16 X 1978 - papieżem zostaje Karol Wojtyła – Jan Paweł II.
  • 25 XII 1978 - po licznych incydentach granicznych oddziały wietnamskie wkroczyły do Kambodży.
  • 8 I 1979 - oddziały wietnamskie zdobyły stolicę Kambodży Phnom Penh obaliły rządy Czerwonych Khmerów.
  • 16 I 1979 - Szachinszach Reza Pahlawi opuścił Iran i udał się do Egiptu a 22 stycznia do Maroka.
  • 1 II 1979 - po 15 latach wygnania do Iranu powrócił Ajatollah Chomeini po powrocie ogłosił utworzenie islamskiej rady rewolucyjnej.
  • 26 III 1979 - Izrael i Egipt podpisały w Waszyngtonie układ pokojowy.
  • 17 VII 1979 - Front Wyzwolenia Narodowego „Sandino” zwyciężył po krwawej wojnie domowej w Nikaragui i zmusił dyktatora Anastasio Somozę do emigracji.
  • 4 XI 1979 - irańscy studenci zajęli amerykańską ambasadę w Teheranie i uwięzili jej pracowników jako zakładników.
  • 28 XII 1979 - ZSRR wprowadził swoje wojska do Afganistanu, które obaliły rząd i ustanowiły podporządkowane sobie władze z Babrakiem Karmalem na czele. Doprowadziło to długotrwałej wojny domowej wyniszczającej kraj i jego ludność.
  • 1979 - Chiny postanowiły nie przedłużać z ZSRR układu o przyjaźni i wzajemnej pomocy.
Lata 80.
  • 14 I 1980 - Partia Kongresowa Indiry Gandhi większość w wyborach w Indiach (3 – 6 stycznia) Indira Gandhi ponownie premierem Indii.
  • 21 IX 1980 - irackie wojska przekroczyły granicę i wkroczyły na terytorium Iranu, rozpoczęła się iracko-irańska wojna w Zatoce Perskiej.
  • 20 I 1981 - zakładnicy uwięzieni w trakcie okupacji ambasady amerykańskiej w Teheranie od 1979 roku zostali uwolnieni.
  • 20 I 1981 - Ronald Reagan został zaprzysiężony jako 40 prezydent USA.
  • 6 X 1981 - podczas defilady wojskowej w Kairze dokonano zamachu na życie prezydenta Egiptu Anwara Sadata, nowym prezydentem został Hosni Mubarak.
  • 29 XII 1981 - prezydent USA Ronald Reagan ogłosił, że Stany Zjednoczone przystępują do ograniczenia współpracy gospodarczej i naukowej i technicznej z ZSRR jako odpowiedzialnym za stan wojenny w Polsce.
  • 2 IV 1982 - zajęcie wysp falklandzkich (Malwiny) przez oddziały argentyńskie, spowodowało to desant sił brytyjskich morskich na Falklandach. Garnizon argentyński stawił opór od 21 maja do 14 czerwca.
  • 6 VI 1982 - w 15 lat po zajęciu przez Izrael półwyspu Synaj, przekazał ten obszar władzom egipskim
  • 15 IX 1982 - w Teheranie stracono ministra Sadegh Ghotbzadeh, za zdradę ideałów rewolucyjnych.
  • 24 VI 1983 - rząd syryjski wydalił z terytorium swojego kraju przywódcę OWP Jasira Arafata.
  • 10 X 1983 - Icchak Szamir został nowym premierem Izraela , zastępując Menachema Begina.
  • 25 X 1983 - Amerykańskie wojska oraz żołnierze z sześciu państw karaibskich zajęli wyspę karaibska Grenadę. Jako uzasadnienie podano chęć przywrócenia porządku oraz ochronę amerykańskich obywateli.
  • 18 XII 1983 - w wyborach parlamentarnych w Japonii rządząca partia LDP straciła absolutna większość. Premierem został Yasuhiro Nakasone LDP.
  • 20 XII 1983 - po raz drugi został wydalony Jasir Arafat, tym razem z Libanu.
  • 7 II 1984 - podczas lotu promu kosmicznego „Challanger” astronauta amerykański Bruce McCandless jako pierwszy człowiek przebywał w kosmosie bez liny zabezpieczającej.
  • 22 II 1984 - po zaostrzeniu działań wojennych pomiędzy Iranem i Irakiem, USA i Wielka Brytania wysłały okręty w rejon Zatoki Perskiej.
  • 5 VI 1984 - jednostki armii indyjskiej szturmowały Złotą Świątynię w Amritsarze.
  • 11 VI 1984 - w USA udało się po raz pierwszy zniszczyć doświadczalną rakietę ofensywną w locie poza atmosferą ziemską z pomocą innej rakiety.
  • 31 X 1984 - premier Indii Indira Gandhi zginęła w zamachu w New Delhi zastrzelona przez dwóch Sikhów z jej ochrony osobistej.
  • 6 XI 1984 - wybory prezydenckie w USA wygrywa Ronald Reagan.
  • 31 XII 1984 - USA występują z UNESCO.
  • 5 III 1985 - eskalacja wojny Irak – Iran bombardowania artyleryjskie miast irańskich.
  • 1 – 15 III 1985 - w Brazylii i Urugwaju po wieloletnim panowaniu wojskowych powracają rządy cywilne.
  • 10 VI 1985 - Izrael wycofał ostatnie oddziały bojowe z południa Libanu.
  • 16 IX 1985 - w USA powiodła się próba zniszczenia satelity lecącego z prędkością 28 tys. km/h – wpisane w system obrony strategicznej SDI.
  • 19 IX 1985 - Meksyk nawiedziło silne trzęsienie Ziemi, tysiące zabitych.
  • 7 I 1986 - prezydent USA Ronald Reagan ogłosił totalny bojkot Libii pod każdym względem
  • 28 I 1986 - amerykański prom kosmiczny „Challenger” eksplodował 73 sekundy po starcie. Cała załoga zginęła.
  • 7 II 1986 - Prezydent Haiti Jean Claude Duvalier uciekł do Francji. Władzę w kraju przejęli wojskowi.
  • 25 II 1986 - prezydent Filipin Ferdinando Marcos ustąpił po 21 latach dyktatury i wyjechał na Hawaje. Nowym prezydentem została Corazon Aquino.
  • 25 III 1986 - Światowy Kongres Żydów obwinił prezydenta Austrii Kurta Weldheima o to, że w czasie II wojny światowej brał udział w zbrodniach wojennych na Bałkanach.
  • 15 IV 1986 -amerykańskie lotnictwo zbombardowało libijskie miasta Trypolis i Bengazi.
  • 27 I 1987 - prezydent Filipin Corazon Aquino ogłosiła stłumienie siłą puczu wojskowego.
  • 20 X 1987 - USA ogłosiły embargo handlowe wobec Iranu.
  • 8 XII 1987 - Reagan i Gorbaczow podpisali w Waszyngtonie układ o całkowitej likwidacji wszystkich rakiet średniego zasięgu.
  • 16 XII 1987 - w Korei Południowej w pierwszych wolnych wyborach po 16 latach dyktatury prezydentem zostal Ro Te Wu.
  • 13 II 1988 - w Stepanakercie doszło do wielotysięcznej manifestacji domagającej się zjednoczenia Karabachu z Armenią.
  • 20 II 1988 - parlament Karabachu domaga się przyłączenia tego terytorium do Armenii.
  • 22 II 1988 - Azerowie napadli na Ormiańskie osiedle Askeran w Karabachu. Doszło do aktów przemocy miedzy Azerami i Ormianami.
  • VII 1988 - Kreml odrzucił prośbę parlamentu Armenii o przyłączenie Karabachu.
  • 20 VIII 1988 - zawieszenie broni między Iranem i Irakiem – wojna trwała od 1980 roku.
  • 8 XI 1988 - kandydat partii republikańskiej George Bush został prezydentem USA.
  • 15 XI 1988 - przywódca Organizacji Wyzwolenia Palestyny proklamował utworzenie niezależnego państwa w Palestynie.
  • 15 II 1989 - ostatni żołnierz radziecki opuścił Afganistan.
  • 9 IV 1989 - oddziały wojskowe rozpoczęły brutalna akcję przeciwko manifestacji Gruzinów w Tbilisi. Liczni ranni i zabici.
  • 4 VI 1989 - imam Sayid Ruhullah Musawi Khomeini zmarł w Teheranie.
  • 4 VI 1989 - wojskowe oddziały brutalnie stłumiły demonstracje studentów w Pekinie na placu Tiananmen. Liczne ofiary – masowy protest światowej opinii publicznej.

Aro1234 05.05.2009 18:52

referenda byly na probnym z Operonu, wiec teraz nie dadzą :P
kaftan sądzisz ze az tyle dat Ci potrzeba? ;/
lepiej posiedzieć nad organizacjami - to zawsze 4-6%

pirat.z.karaibow 05.05.2009 18:55

dajcie spokój z tymi datami!

- Cziang Czing wdowa po Mao.

- po ustąpieniu króla Savang Vatthana proklamowana została Demokratyczna Republika Ludu Laotańskiego.

- Cejlon otrzymał nową konstytucję a nazwę państwa zmieniono na Sri Lanka.


Moje rodzynki :lol:

Rozwiązujcie sobie testy na szybkości. Potem na szybkości sprawdzajcie. Czego nie wiecie i co zrobiliście źle czytajcie z wyżej podanej stronki.

Ja tak robię.

4fan_player 05.05.2009 19:18

Wiedziałem że tak będzie. Na angielskim mi źle poszło i teraz jestem trochę załamany. Nawet nie chce mi się zbytnio iść na ten WOS. Choć na próbnych poszło mi dobrze to jutro może być różnie.

kaftan 05.05.2009 19:41

http://www.ceo.org.pl/portal/powtork...oc?docId=49887

WhiteStarDvisionTheBest 05.05.2009 19:43

ja jutro polski ustny o 11,trzymajcie kciuki bo chyba tam jutro przed nimi zemdleje...strasznie stresuje mnie sama mysl o ustnych :D...eh porażka :D

pirat.z.karaibow 05.05.2009 20:18

Zrobiłem sobie dwa teściki, nie całe, bez zadań ze statystykami i wypracowań.

31/100 i 39/100.

Zostały mi jeszcze 4 testy. Jak myślicie, można uznać że zdam maturkę?

Aro1234 05.05.2009 20:21

No raczej tak... :-) Podstawy nie zdać? :-)

KamAr 06.05.2009 09:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WhiteStarDvisionTheBest (Post 721356)
ja jutro polski ustny o 11,trzymajcie kciuki bo chyba tam jutro przed nimi zemdleje...strasznie stresuje mnie sama mysl o ustnych :D...eh porażka :D


Już ustny? ja mam dopiero 18tego polski, a 22 angielski.

Powodzenia!:)


Co do angielskiego, to katastrofa..wbrew pozorom nie było łatwe...przynajmniej dla mnie. Nie wiem ile pkt "uciułałem", ale przyznam, że strach jest. Dziwi mnie tylko, że wszyscy sobie tak ładnie pkt podliczają, a ja załamka:/

4fan_player 06.05.2009 10:22

KamAr nie jesteś sam. Ja się załamałem jak sprawdziłem odpowiedzi :) co do WOSu to w moim odczuciu znaczniej trudniejszy niż próbna. Było dużo o Konstytucji czego ja nie trawie. Liczyłem że będzie dużo z zbieżacych rzeczy ale jak na złość takich zadań było mało.

pirat.z.karaibow 06.05.2009 10:37

Kaput. Kaput. Kaput.

Chyba poległem. Na swoim ulubionym przedmiocie w dodatku. O ironio. Czekam na odpowiedzi w necie, wierzę że wyciągnę te 30 punktów.

godzilla 06.05.2009 10:59

mialem dzis ang ustny podstawa taki lajt ze az milo, 90%

4fan_player 06.05.2009 11:04

Czyli nie tylko dla mnie Wos był trudny :) też liczę na to że te 30pkt. uzbieram.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:29.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl