![]() |
Wisła nie dostanie nic ze sprzedaży Kuby,tak powiedzial Prezes Wilczek na spotkaniu z Kibicami.
|
Jak Kuba tylko ma poważną i prawdziwą ofertę z The Reds, to moim zdaniem powinien z niej skorzystać. Z rundy na rundę gra lepiej, ale to tylko jest kolejny dowód na to, że im szybciej spróbuje sił w lidze angielskiej. Nie ma na co czekać
|
"Wisła nie dostanie nic ze sprzedaży Kuby,tak powiedzial Prezes Wilczek na spotkaniu z Kibicami" - nawet jeśli tak Wilczek powiedział nie sądzę, by to było prawdą. Chyba nawet u nas nie jest możliwe sprzedanie tak rozwojowego zawodnika jak Błaszczykowski bez zagwarantowania sobie odpowiednich % od kolejnej sprzedaży Kuby.
edit: 4fan_player - masz rację, prezesi nie kłamią :D |
Taa prezes klubu będzie oszukiwał kibiców. Jak mówi że Wisła nic nie dostanie to nic nie dostanie.
|
JohnnyH
Wydaje mi się, że niebardzo się rozumiemy. Ja nie oceniam taktyki gry Dana czy Skorży. Mało tego. Dan póki co to przeszłość. Umówmy się bez niedomówień, że tak Dan w Rumunii bez wrogich działań wobec niego, jak i Skorża w Polsce, udowodnili ostatnio swoją wartość, więc nie dywagujmy nad tym, czy jest kogo z kim porównywać, gdyż obydwaj są warci dyskusji. Ja nie wypowiadam się o rożnych taktykach tych dwóch trenerów, lecz o pewnej ocenie Dana w sprawie przyczyn nieudanej gry polskich drużyn i piłkarzy w Europie, z którą to oceną zgadzam się całkowicie. Oczywiście sprawa mentalności i kondycjii polskich piłkarzy to nie tylko potrzeba przeorganizowania systemu szkolenia i treningu naszych piłkarzy, ale kwestia ta jest jedną z ważniejszych dla zmiany image naszych drużyn i piłkarzy w Europie. Od czegoś trzeba rozpocząć przeorganizowanie naszej ligi na profesjonalną, aby powstrzymać dość drastyczny upadek rankingów naszej piłki klubowej w Europie. Sprawa bazy treningowej i stadionów wraz z większymi budżetami klubowymi, to proces rozłożony z przyczyn różnych na kilka lat przynajmniej, zanim doczekamy się młodzieży ukształtowanej na styl bycia piłkarzami europejskiego formatu. Jednak wiele krajów naszego rejonu, borykając się z podobnymi do naszych bolączkami strukturalnymi w ich krajach, potrafiło wypracować sobie lepszy prestiż dla swoich piłkarzy na arenie międzynarodowej. W najsilniejszych ligach kwestia kondycji piłkarzy nie podlega w ogóle dyskusji, gdyż jest tam naturalną koniecznością, aby piłkarze podołali obciążeniom meczowym, dwa razy większym, niż w naszej lidze. Stąd dla nich piłkarze nieprzystosowani do takich obciążeń, zupełnie się nie nadają. Nie będę Ci tu cytował, ale wspomnij słowa Krzynówka czy Kuby chociaż, abyś zrozumiał, jak wiele musieli pracy w siebie włożyć, aby utrzymać się na jakim takim poziomie w lidze niemieckiej, gdzie angielska jest jeszcze bardziej wymagająca. A reszta naszych asów łapała kontuzje za kontuzją, gdyż obciążeń i treningów lig zachodnich nie wytrzymywali. Większość naszych piłkarzy wraca z tamtąd z podwiniętymi ogonami w charakterze piłkarzy niespełnionych a i tak u nas potem odgrywają nadal znaczącą rolę. Czy nie dziwi Cię taki stan rzeczy ? Czy Dan nie ma racji, definiując ten problem jednoznacznie i tu nie chodzi o lenistwo czy nie, samych naszych piłkarzy, ale o zły system tak treningowy, jak i zaangażowania meczowego naszej ligi. Może nie da się tego zmienić raptownie, ale to że trzeba to zmieniać, chyba nie masz wątpliwości ? No bo dlaczego tacy Serbowie i inni, wyrobili sobie markę i cenę w europie ?. Czy aby pojęcie trenerskich "katów" bałkańskich jest naganne, jeśli niczym ich wymagania nie różnią się od nazywanych w ligach zachodnich , wymagań lig i trenerów profesjonalnych ? Może Dan powinien system profesjonalnych treningów wprowadzać etapami, zamiast jednorazowo, co teraz właśnie powinien uczynić Skorża, bo bez tych zmian daleko nie zajedzie tak Skorża, jak i Wisła. Mamy przykład pracy nad sobą Marcello i dziwię się, że Skorża nie potrafił go wykorzystać na wszystkich piłkarzy Wisły. Dlaczego to obcokrajowcy typu Cleber,Diaz,Marcello, mają największe wydolności organizmów a nie nasi piłkarze i nie porównuje tu ich umiejętności piłkarskich czy techniki. Czy aby założenia taktyczne Skorży nie wymagają piłkarzy o takich właśnie predyspozycjach kondycyjnych, aby gra non stop pressingiem a zwłaszcza gra ( ruch ) piłkarzy bez piłki, wreszcie się ziściła ? Aby wyrzut z outu nie był momentem stagnacjii i oddechu dla piłkarzy i najzwyklejszym oddaniem piłki przeciwnikowi, wobec braku wystawiania się do piłki partnerów ? Ktoś musi rozpocząć te zmiany i najlepiej aby to był Skorża. Ja o tym dyskutuje a nie o tym czy Dan czy Skorża ma lepszą taktykę. Dan spotykając się z bojkotem swoich metod pracy a nie taktyki, nie był w stanie pokazać nic w Europie, a co pokazał Skorża, ze swoim cackaniem się z pilkarzami i jaka była końcowka ligi drużyny Skorży ? Tu nie chodzi o wyrozumiałość i laury dla bohaterskiego Brożka, tylko o uświadomienie mu, że aby dorównać ostatniej drużynie z Anglii, w meczu z TT powiedział, że włożył tyle siły, ile w 3 nasze ligowe mecze naraz, a potem przyszedł mecz ligowy i wszyscy nasi piłkarze zdychali na boisku. Jeśli chcemy takich Brożków wreszcie sprzedawać za godziwe pieniądze, to musimy ich nauczyć innej pracy nad sobą, aby nie odchodzili na zachód wyłącznie za kasą, z góry zakładając, że będą ławkowiczami a potem wrócą do Polski i znów będą bohaterami naszych amatorskich boisk. W takim przypadku nasza piłka błyskawicznie osiągnie dno ostateczne w Europie, bo gorsi obecnie są już tylko nieliczni i to najczęściej z krajów o ligach półamatorskich. Mam nadzieję, że zrozumiałeś, że nie bronię tu czy atakuje Dana lub Skorży , ale walcze o twórcze wnioski ze słusznej diagnozy Dana Petrescu w sprawie jednej z najważniejszych przyczyn, blokujących postęp naszej piłki. |
jeśli zestawimy opinię MarKa K:
Cytat:
Cytat:
Taki skład kosztowałby o wiele taniej w transferach i w utrzymaniu, a cele takie jak Mistrzostwo Polski czy awans do LM byłyby równie realne (a może trochę bardziej) niż dzisiaj... :rotfl: I nie nawołuję w tym miejscu wcale do powrotu Dana. On zresztą ma teraz inne ambicje. Czytalem niedawno wypowiedź Stingaciu o Danie: "Praca z Danem Petrescu jest ciężka. Cały czas żąda od nas, żebysmy byli lepsi i jeszcze lepsi, mówi nam wszystko prosto w oczy i to mnie sie podoba, w ten sposób łatwiej jest dobrze pracować. Jest surowy i wymagajacy dla innych, jest surowy i wymagający dla siebie. Chce kiedyś pracować dla Steauy, dla Chelsea i dla reprezentacji Rumunii." Z tą Chelsea to może jeszcze nie dzisiaj, (chyba, że chodzi o średnią córką Dana o tym imieniu :-D ), ale pozostałe dwa stanowiska są na wyciągnięcie ręki. |
Cytat:
Najpierw LM z Unirea hehe, choc chcialbym zobaczyc Dana w jakims niezlym teamie, gdzie jest wielu dobrze grajacych technicznie grajkow.Sklad Unirei w zadnym wypadku szalu nie robi - oni braki techniczne nadrabiaja kondycja, wybieganiem i taktyka. |
Cytat:
Ja rozumiem, że tekst o Barcelonie i technicznych piłkarzach nie był pisany pod kątem przygody Dana z Wisłą? Z drugiej strony - nie chodziło Ci chyba też o Uniree... Właściwie, to nie do końca wiem o co Ci chodziło w tym fragmencie. :rotfl: Co do tęsknoty za Danem, to obawiam się, że nie rozumiesz jej przyczyn. Wynika ona nie z wyników sportowych, ale z szacunku dla faceta, który jako pierwszy spróbował wprowadzić na Reymonta profesjonalne, zachodnie wzorce. Nie bał się krytykować burdelu zastanego zarówno w klubie, jak i w całej polskiej piłce. Podejmował decyzje o składzie kierując się aktualną dyspozycją, a nie nazwiskiem zawodnika(coś, czego Skorża powoli zaczyna się uczyć, choć idzie mu to wciąż wyjątkowo opornie...). Skończył tak jak skończył, załatwiony przez "działaczy" i "profesjonalnych" piłkarzy z mentalnością rodem z PRL, a dla wielu kibiców był to koniec marzeń o futbolowym skoku cywilizacyjnym. Mamy kolejnych trenerów, dyrektorów sportowych, prezesów - raz lepszych, raz gorszych, trudno jednak sytuację w naszym klubie nazwać normalną. Po ostatniej rundzie niemal wszyscy kibice drżeli na myśl o kolejnej rewolucji, tylko jeden nesta zachwalał warsztat trenerski Smudy. No, ale on zachwalał też Okukę, więc został szybko zgaszony... Z perspektywy czasu widać, jak mocno wszystkim krytykom Petrescu "zmiękła rura": przestał być beztalenciem, mitomanem i krzykaczem. Obecnie trudno jednak dyskutować z: - Dariuszem W., który jest już tylko cieniem dawnego trenera - dżentelmena rodem ze wsi Warszawa(trudno się jednak dziwić, ma przecież inne rzeczy na głowie); - sprzedajnością polskich sędziów(jest zresztą osobny temat temu poświęcony). Tyle, że Dan ośmielił się ich krytykować jeszcze przed "aferą Dziurowicza Jr"; - "niezastąpionością" Mauro Cantoro(z ostatnich wypowiedzi naszego obecnego trenera wynika, że coś chyba jednak było na rzeczy); - beznadziejnym przygotowaniem kondycyjnym naszych piłkarzy(ktoś się sprzeciwi? :D); Dowiedzieliśmy się jednak wówczas, co oznacza termin "krakowska piłka": kilkunastu drewniaków ogrywa wysoko jeszcze większych drewniaków, wymieniając po kilka podań z dokładnością liczoną w metrach. Cóż, brutalna rzeczywistość wygląda tak - aby Wisła zaczęła znów seryjnie "golić frajerów" cała nasza liga musiałaby się pod względem finansowym cofnąć do czasów Kasperczaka. Nie róbmy z Dana supertrenera, ale nie udawajmy też, że od jego czasów poczyniliśmy jakiekolwiek postępy. Mamy po prostu lepszego Dyrektora Sportowego i trenera, ale to tylko kwestia czasu. |
Cytat:
|
http://sport.onet.pl/74456,1248770,1...wiadomosc.html
Ciekawy wywiad z Kubą Błaszczykowskim. |
|
Czyżby GM znalazł swoje miejsce na ziemi ?
http://www.dvsc.hu/Lapok/jatekosok_h...ekosok_hu.aspx A Eroll dalej szuka ... może tym razem ... ? Gold Coast United ! Zna ktoś tą firmę ? http://goldcoastunited.com.au/defaul...splay&id=25878 |
"Gora" zamelduje się w Zabrzu
Cytat:
|
Cytat:
Niemniej stale bawi mnie ubarwianie dokonań Petrescu i naginanie faktów - taka mitologizacja jego wątpliwych osiągnięć. Przypominam, że mówimy o facecie, który miał do dyspozycji szerszą, mocniejszą kadrę, a praktycznie z nikim nie potrafił wygrać spokojnie i przekonywująco, a większość meczy to było nieporadne żebranie o wciśnięcie gola na 1-0, po którym można było całkowicie zapomnieć o próbach przeprowadzenia składnych ataków. Polscy piłkarze są beznadziejni kondycyjnie bo ogólnie są słabi. Problem w tym, że lepszych mieć nie będziemy, a dobry krawiec kraje, jak mu materii staje. On nie krytykował sprzedajnych sędziów. On zwalał winą za swoje niepowodzenia na każdego gwizdka, który akurat tego dnia miał pecha sędziować mecz Wisły. Tu z kolei pasowałoby frazeologizm o baletnicy... Cantoro dziś jest słaby - wtedy nie był. Po odejściu Petrescu wyraźnie odżył. Zresztą nie tylko on. Np. o tym co grał Błaszcz pod wodzą Dana aż żal pisać. Co do tego wszystkiego ma Wdowczyk? Ja nie wiem. Obaj się "gryźli" za pośrednictwem gazet, ale to była medialna wojna dwóch szołmenów, a nie żadna wymiana argumentów. Edit: zapomniałem o najważniejszym i nie rozwinąłem myśli o mitologizacji. Gdzie było widać ten profesjonalizm Petrescu? Że chciał by piłkarze więcej biegali i jak zdarta płyta powtarzał "hard work"? Ktoś jest w stanie wymienić coś jeszcze? Pamiętam, że Liczka próbował panować nad dietami piłkarzy, Skorża starał się organizować zawodnikom jakieś zabawy po treningach podczas okresu przygotowawczego - tego czasem nie robi się na zachodzie? Domyślam się, że średniowieczne metody treningowe Dana też świadczą na jego korzyść? Po co indywidualizować treningi skoro wystarczy kazać zawodnikom zapieprzać. Przecież chodzi o to, by "se" pobiegali, a nie budowali formę, czy coś w tym stylu. :) Trenera "kata" moglibyśmy mieć choćby w osobie Smudy - to też prosty, niezbyt bystry facet, ale chociaż sympatyczny, a nie jakiś zadufany w sobie gbur. Franz wprowadzałby "profesjonalizm" nie gorszy niż ten Danowski. |
Cytat:
i ile czasu po odejściu Petrescu był dobry? Cytat:
Unirea Urziceni 17 34 28-14 WISŁA KRAKÓW 17 33 28-13 mecze, punkty stosunek bramek |
Cytat:
Mitomanem i krzykaczem jest, a przynajmniej był za wiślackich czasów - teraz go nie widuje na meczach (i nie żałuję). Do tego jest pozerem i awanturnikiem. Cytat:
1.lepszy trener 2. lepszy dyrektor sportowy to co wg Ciebie jest postępem ???? :rotfl: A z Dana nie róbmy supertrenera. Lepiej poczekajmy, aż sam udowodni, że jest dobrym trenerem. |
Uzupełniłem wcześniejszy post.
Cytat:
Cytat:
|
jova zawsze przypieprzal sie do Dana wiec nic dziwnego ze i teraz troche mu dolozyl.Jego prawo, szczegolnie ze wielkiej pilki nie gralismy.Tyle ze moim zdaniem arumenty sa smieszne.
Cantoro to ostatnie dobre mecze zagral chyba jeszcze za Kasperczaka.Za posadzenie go na lawie to Dan ma odemnie dozgonna wdziecznosc:> Blaszczu gral srednio ale nadrabial w reprezentacji. Natomiast np Pawelek mial najlepszy swoj rok w historii , podobnie jak chocby Nikola, ktory podczas tego okresu gral bardzo dobrze i nie sprawial najmniejszych klopotow wychowawczych(co skonczylo sie zaraz po zwolnieniu Petrescu).Swietnie jak na niego gral takze Dudka przekwalifikowany z lewej na srodkowa obrone. Ogolnie rzecz biorac to mozna sie tak w nieskonczonosc droczyc a porzeciez to nie ma sensu bo jest tak ze i wilk syty(swietna praca Dana w Rumunii) i owca cala(my tez mamy dobrego trenera). Tak na marginesie - pisalem juz o tym ale powtorze.Mistrz w 2006 roku poprzez warunki jakie postawila Legia(11 zwyciestw pod rzad) byl praktycznie nierealny i ciezko winic Petrescu - tu to nawet jego przeciwnicy powinni sie zgodzic.. Tyle ze w swietle tych informacji ktore mamy - czyli ze Wdowczyk to zwykla korupcyjna ****a, ktora kupowala cale rundy - co prawda w nizszej lidze - to ja na prawde mam ogromne watpliwosci, czy te 11 zwyciestw zostalo wywalczone uczciwie. |
Cytat:
a co powiedział ostatnio Skorża o Cantoro, nie wiesz ? Cytat:
ale który ten co to po odejściu Rumuna zajęliśmy miejsce w środku tabeli? całe szczęście że Rumun na początku trochę punktów nazbierał a potem Dolha nam d... ratował bo jeszcze byśmy w barażach zagrali :) a może tej wiosny dobrze grał? :) |
Gra Cantoro od podpisania nowego kontraktu to padaka i mozemy sie kłocic ale wd. mnie to on padake gral tak za Petrescu(a wlasciwie chwile pogral i zasiadl na tronie) , jak podczas bezkrolewia, jak i za Skorzy.
To jeden z najbardziej denerwujacych swoja gra gracz w ostatnim czasie(jedynie Lobo moze sie z nim rownac, badz Zieniu jak mu nic nie wychodzi).A do tego nierob- -co potwierdzil kolejny trener i 'fochmistrz' |
Cytat:
I z tego wynika, że... Bo ja nie wiem do czego zmierzasz porównując wyniki osiągane różnymi zespołami, w różnych warunkach. Cytat:
Cytat:
Cytat:
Po szybkości poruszania się Cantoro po boisku już bardzo wyraźnie widać jego wiek. Cytat:
Cytat:
Przypominam, że nie byłem i nie jestem zwolennikiem zmiany trenerów gdy nie ma się "zaklepanego" kogoś co najmniej na tym samym poziomie co obecny szkoleniowiec. Wtedy też nie podobało mi się rozstanie ze szkoleniowcem w trakcie rundy. Chciałem by Dan wyleciał, ale dopiero podczas przerwy zimowej. |
http://www.a-league.com.au/default.a...splay&id=25880
Michael Thwaite od nowego sezonu zawodnikiem Gold Coast United w australijskiej a-league. |
http://www.sport.pl/pilka/1,73556,61...nansowego.html
Bogu dzięki, że ten piłkarz już u nas nie gra, bo tylko marudziłby i straszył odejściem psując atmosferę. Szacunek da niego, że nie skorzystał z prawa Webstera, ale mimo wszystko mistrzostwem świata było sprzedanie uniwersalnej zapchajdziury, która była za słaba na Wisłę, za 2,5 mln euro. |
haha on nigdy sie nie zmieni:D
Moja trojka najlepszych transferow - w sensie ze nie byli oni w zaden sposob warci sumy za jakie poszli, to: 1.Dudka 2.Gorawski 3.Kaluzny |
Cytat:
Co raz bardziej podobają mi się wywiady z Dudką. Oczywiście, że wina leży po stronie trenera, kryzysu finansowego, czy języka francuskiego, że jest zbyt...francuski, bo Darek jest świetny i gdyby cały świat nie był przeciw niemu, to grałby/zarabiałby* dobre pieniądze...gdzieś. *niepotrzebne skreślić |
Cytat:
A ogólnie, to i tak mistrzostwem naszej ligi był Janczyk. jova - niech Ci będzie, Tobie nie zmiękła. W końcu tamten genialny skład, jaki miał Petrescu - na pewno Skorża mu zazdrości. Na obronie Kłos, Głowa w rozsypce, Baszczyński obrażony. Skrzydła: Zieńczuk/ Paulista(Błaszczykowski). Atak marzeń Brożek Paweł(stary), Kryszałowicz(:)), Radovanović. Do tego Chiacu i Penksa. Fakt, nic tylko iść na mistrza... Co do toksyczności i klasy piłkarskiej Cantoro - nie widzę za bardzo miejsca na dyskusję, skoro poznał się nim również Skorża. Pozostańmy więc przy swoich ocenach... Na koniec kwestia sędziów i Wdowczyka - raz, że wszyscy Ci pechowi sędziowie wraz z trenerem - showmanem mają już zarzuty prokuratorskie, dwa - nie wierzę w uczciwość ówczesnego mistrzostwa Legii. jerry.lii.lewis - dla Ciebie to może być postęp, dla mnie to tylko odbicie wahadła. Łatwo jest nabijać się ze słów wyrwanych z kontekstu, trudniej podważyć obserwację, że nawet dobrzy fachowcy zbyt długo tu miejsca nie zagrzeją. Wystarczy słabszy sezon, a szukanie przyczyny problemów zaczyna się i kończy na zwolnieniach trenerów, dyrektorów sportowych, czasem prezesów. Cóż, odniesienie się do meritum wymaga pewnego poziomu, bezsensowne kpiarstwo jest o wiele łatwiejsze i znacznie bardziej efektowne. |
Cytat:
Fakt , Janczyk przebil wszystkich ,no ale tak to jest jak kupujacy zupelnie nie liczy sie z pieniedzmi , co wazniejsze - pieniedzmi ktorych nie zarobil ciezka praca.Wot cala Rasija;) |
Co do Janczyka to suma za jaką poszedł wynosiła 2,8 mln dol a nie 4 mln euro, jak to propaganda TVN - owska głosiła. Bo od takiej sumy procent za wyszkolenie otrzymała Sandecja - klub, którego wychowankiem był ten piłkarz. Co nie zmienia faktu, że nie był wart tych pieniędzy. Zauważyć jednak trzeba, że koleś jest nadal bardzo młody i nasz PB w jego wieku też nie błyszczał. A co go Gorawskiego, to zamiast skupić się na piłce, wyrywa coraz to nowe laski. No ale w sumie piłkarza z niego nigdy nie byłoby dobrego no więc chłopak może i dobrze robi, że się bawi i spija śmietankę z tego ze jest w miare znany i zarabia pare setek tysięcy euro rocznie.
|
panowie...gdyby Brożek był tak skuteczny za Dana, jak teraz(a teraz i tak skutecznością wcale nie grzeszy) to Petrescu do dziś by pracowal...a jakby przepracował z naszymi grajkami 4 okresy przygotowawcze to dziś kondycyjnie zmiatalibyśmy wszystkich...i taka jest prawda.
Michniewicz powedział że piłkarzy Wisły powinni być wdzięczni że mieli okazje dotknąć profesjonalizmu przez ten okres...i myśle że się nie mylił. a za kilka lat będziemy się cieszyć że taki trener u nas pracowal... |
Nie ma sensu prowadzić po raz setny dyskusji o zaletach i wadach Dana Petrescu, Jedno trzeba mu przyznać miał dobre podejście do zawodników, duży autorytet i widział, że są niesamowicie zaniedbani pod względem fizycznym i dlatego dawał im w kość. Niestety brak pomysłu na grę ofensywną kładzie się cieniem na tym co w Krakowie zrobił. Mam nadzieję, że Maciek Skorża wyciągnie wnioski z tego, że w tej rundzie nasi piłkarze nie brylowali pod względem zarówno szybkościowym i jak i wytrzymałościowym. I w tym względzie mierny trener, jakim jest Smuda pokazał, że da się przepitych polskich piłkarzy jednak solidnie przygotować kondycyjnie. Dlatego Skorża musi naszym grajkom dać ostro po dupie tej zimy, żeby mieli siły na walkę przez 90 min, bo mistrzostwo w tym roku trzeba będzie wyszarpać.
|
Popieram przedmowce - Dana komentujmy z terazniejszosci - gdybac to mozna - gdyby Brozek to to a gdyby nie przeklenstwo Aten to w ogole Rumuna by tu pewnie nie bylo itp.
A jesli mozna lekki oftop.Rzeczywscie Janczyk kosztowal mniej niz oficjalnie sie mowilo.Mi do dzis sie wydaje ze i za Jirsaka zaplacilismy mniej niz prasa podawala. |
Z innej beczki:
http://sport.wp.pl/kat,32272,title,G...wiadomosc.html z tego co pamiętam poprzedniczka do najbrzydszych nie należała :P |
Baaardzo się cieszę że w tym temacie będzie można pisać o Grzegorzu Kmieciku.
Wreszcie. I oby jak najdłuzej i oby do końca... jego lub tematu ... |
No ale patrzcie.
Chłopak wie, że w gruncie rzeczy Zidanem to on nawet w 1/10 nie jest, więc nie traktuje piłki tak poważnie jak inni. To trochę tak jak z Krizanacem, on pracuję, nie gra, a że sprawia mu to frajdę? pozazdrościć, bo kasa jego, bramka z Realem jego, fajne laski jego :) |
Najbardziej zdumiewające jest, że jak trener daje mu szansę (może na innej pozycji, ale jednak gra!) to kręci głową i narzeka. Aaaa, bo zapomniałem środek obrony, bądź pomocy, przecież Darek nie jest od łatania dziur :lol:
|
uważam że liga Francuska jest zbyt techniczna jak dla naszych zawodników i dlatego Dudka sie tam nie sprawdził .Bundesliga to jest szczyt umiejętności dla naszych grajków no ale tam trzeba walczyc jak przez lata Wałdoch,Hajto , Kryger czy Krzynówek.
|
Wszystko pięknie, ale nie wklejajcie linka do tej samej wiadomości z innego portalu, chyba, że pojawia się tam coś nowego. Warto czytać temat, w którym się coś wrzuca.
|
Dudka mnie zawsze denerwowal. Bezczelny i rozkapryszony gowniarz.
Jak dla mnie moze dokonczyc kariere w 2. lidze Wietnamu. Juz pomijam kwestie, ze w pilke kopac nie powienien w ogole, a gnic w pierdlu, za zabicie czlowieka. A nie .......ic po szmatlawcach o byciu OFIARA KRYZYSU FINANSOWEGO. Palant i frajer. PS Alez on mnie wk..ia!!!! |
Łukasza Surme chce sprowadzic Lechia Gdańsk.Miałby tam zastapic Trałke sprzedanego do Polonii Warszawa. http://ekstraklasa.wp.pl/kat,97434,t...wiadomosc.html
|
Cytat:
Petrescu, wiosna 05/06: Bramkarze: Majdan, Pawełek Obrońcy: Baszczyński, Pi. Brożek, Dudka, Głowacki, Kłos, Mijailović, Stolarczyk Pomocnicy: Błaszczykowski, Burns, Cantoro, Penksa, Sobolewski, Varga, Zieńczuk Napad: Pa. Brożek, Paulista, Kryszałowicz. Petrescu jesień 06/07: Pawełek, Dolha Baszczyński, Pi. Brożek, Cleber, Dudka, Głowacki, Kokoszka, Mijailović, Stolarczyk, Błaszczykowski, Burns, Cantoro, Penksa, Sobol, Varga, Zieńczuk, Chiacu Pa. Brozek, Kryszałowicz, Paulista, Radovanović. Boguski niby był w kadrze wiosennej, ale praktycznie nie grał. Poza tym nie był jeszcze wtedy wartościowym zawodnikiem. Moim zdaniem tak jesienna jak i wiosenna kadra Petrescu były "szersze, mocniejsze" niż obecna kadra Wisły: Pawełek (o rezerwowych nie warto wspominać) Baszczyński, Pi. Brożek, Diaz, Cleber, Głowacki, Marcelo, Singlar Zieńczuk, Sobol, Łobo, Jirsak, Cantoro, Małecki Boguski, Pa. Brożek Nie uwzględniłem Kowalskiego w obecnej kadrze ani Kokosa w wiosennej, bo grali zbyt mało i dopiero wchodzili do zespołu. Na bramce dziś brak solidnego zmiennika. Boki obrony na porównywalnym poziomie we wszystkich trzech kadrach. Na środku dziś brak pewnie grającego zawodnika, którym potrafił być Kłos, a którym później bezdyskusyjnie był Cleber. Skrzydeł nie ma co porównywać - para Zieniek+Łobo nie może się równać z parą Zieńczuk+Błaszcz. Do tego jako zmiennik był Paulista, a dziś Małecki. Na środku pomocy Petrescu miał szerszy wybór. Dziś duet Sobol i Cantoro nie staje się coraz młodszy, a Jirsakowi brak sił by pracować na boisku dłużej niż 60-70 minut. W ataku jest Brożek i nierówny Boguski. Zmienników Brak. Baszczyński, Cantoro, Sobol i Zieńczuk w międzyczasie przekroczyli 30tkę. Mówisz, że Głowa był w "rozsypce". A dziś nie jest? Baszczyński był obrażony? A na kogo? Czasem nie na takiego jednego trenera? Baszcz też jest "toksyczny"? "Skrzydła: Zieńczuk/ Paulista(Błaszczykowski)" - to była wada tamtego zespołu?! "Brożek Paweł(stary)", który potrafił strzelać ważne gole i przesądzać o wynikach meczy co pokazał np. w Pucharze Uefa. Dziwnym zbiegiem okoliczności on i Błaszcz doszli do przyzwoitej formy gdy tylko pewien trener stracił pracę. Kryszałowicz (z wiosny), Penksa? Kopacze na ich poziomie przydaliby się i dziś jako tani zmiennicy. Kpisz z Radovanovicia i Chiacu? A powiedz mi Misiu, kto ich wybrał i sprowadził do tego klubu? To czasem nie były wynalazki, na które stawiał taki jeden trener? Cytat:
Przyznaję, siła ostatniego argumentu zwaliła mnie z nóg. Że Ty nie wierzysz, że L uczciwie zdobyła mistrza? No to rzeczywiście, przekonałeś mnie. Przecież to takie oczywiste, że uczciwie to nikt z Petrescu wygrać nie może. Nawet jeśli w bramce ma się Fabiańskiego, na środku obrony wymiatają Choto z Ouattarą, w pomocy ma się świetnego (wtedy) Rogera, Edsona walącego nieziemskie bramy z wolnych i Burego, który potrafił brać ciężar na siebie i strzelać ważne gole, a do tego jeszcze Włodarczyk, który chwilowo przestał potykać się o własne nogi. To przecież niemożliwe, by uczciwie rozegrać świetna rundę gdy kilku zawodników złapało fenomenalną formę... Domyślam się, że uważasz, że jesienna runda Wisły z zeszłego sezonu też była kupiona? No bo przecież żeby tak nagle Zieniek zaczął pakować kapitalne bramy? Bez pomocy sędziów by się nie udało... :> Wciąż czekam, aż ktoś mi wyjaśni na czym polegał profesjonalizm Petrescu. Niczym Wenger zorganizował klubowy system szkolenia młodzieży? Wybrał jeden system gry, który wprowadzał we wszystkich drużynach Wisły? Popierał jedynie transfery uzdolnionych, dobrze rokujących na przyszłość zawodników? Wprowadził nowoczesne metody treningowe? Co też takiego zrobił w Wiśle, że imponował profesjonalizmem, a np. Liczka, Smuda lub Skorża już tego nie potrafią? Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:21. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl