![]() |
ok , to żeby nie iść w jakieś głupie dywagacje uściślę tylko że wypisałem stricte piłkarzy których uważam za top ligi , i oderwijmy to od kontekstu
|
Szczerze to nawet nie chce mi się odpisywać.
Jeżeli uważasz, że drużyna z dwoma aktualnymi reprezentantami Polski i z 4 eks reprezentantami nie ma potencjału na pierwszą piątkę to nie mam pytań. Do tego dochodzą goście, którzy grają w kadrach zagranicznych, niedawno Jović czy Guzmics, wcześniej Guerrier. Ja rozumiem, że Głowa, Boguś czy Brożek już prochu nie wymyślą, ale na pewno są w stanie grać na poziomie czołówki ligi. W drużynie był potencjał od dawna, nikt sobie z nim nie radził. Dlatego też żaden trener za długo u nas miejsca na przestrzeni ostatnich lat nie zagrzał. I tyle w temacie. Mam nadzieję, że Kiko na stałe odwróci tą tendencje. |
Cytat:
Legia Lech Lechia maja zdecydowanie lepsze kadry, Jaga Lubin Pogon Piast Płock Slask a nawet Ruch maja kadry gdzie spokojnie można policzy po kilku dobrych piłkarzy 3 kluby ponad nami kadrowo 7 z podobnymi kadrami czyli 10 zespołów w tym trzy teoretycznie w pierwszej trójce z urzędu zostały dwa miejsca. Bycie w pierwszej piątce to sukces w naszej sytuacji natomiast przy takim stadionie kibicach to mamy grac co rok minimum o puchary. Moim zdanie grajmy jak najlepiej ale nie róbmy siebie na ten moment nie wiadomo kogo bo liga jest bardzo równa jeżeli chodzi o potencjał kadrowy. |
To prawda, że o ile jeszcze za czasów pierwszego Kasperczaka to z innych drużyn w lidze raczej mało kto łapałby się do ewentualnej kadry w Wiśle, a każdy praktycznie wiślak był łakomym kąskiem dla pozostałych drużyn, to teraz sytuacja jest inna:
- prawie w każdej drużynie ekstraklasy jest co najmniej jeden, albo i więcej piłkarzy, którzy byliby dla Wisły wzmocnieniem, a mało który wiślak jest łakomym kąskiem dla najlepszych. |
Cytat:
A póki co - jak mamy więcej szczęścia - wygrywamy z WP i PG, jak mniej - przegrywamy ze Śląskiem. |
Mam wrażenie, że nawet Wdowczyk po przejebaniu 7 spotkań nie doczekał się tylu krytycznych słów co Kiko po 4 zwycięstwach w 6 meczach. Jak dla mnie wygrane w końcówkach to w dużej mierze kwestia dobrego przygotowania fizycznego, taktycznego i tgz 'charakteru' który nadaje trener drużynie. Czy można mówić, że Moskal nie miał szczęścia, bo ciągle jego drużyny tracą zwycięstwa w końcówkach? Jeśli coś powtarza się 10 razy to średnio już można nazwać kwestią przypadku.
A z porównywaniem kadr zespołów jest jak z wycenami piłkarzy na transfermarkt. Czyli nigdy nie mają odzwierciedlenia w rzeczywistości. Ale jak wiemy, papier przyjmie wszystko. Dwa przykłady Piast Gliwice, Leicester City. w parę miesięcy można stać się z czołowej drużyny ligi kandydatem do spadku. I eksperci od porównywania "potencjału' kadr łapią się za głowę. |
Cytat:
Za Kiko wreszcie wyniki sa adekwatne do stanu posiadania, a tego nam brakowało od dawna. A, żeby podać dlaczego tak sądzę, idać np. za transfermarkt, wartość piłkarzy : Legia Warszawa 32,30 mln ⏠Lechia Gdańsk 15,15 mln ⏠Lech Poznań 13,70 mln ⏠Jagiellonia Białystok 11,55 mln ⏠Wisła 8,90 mln ⏠Zagłębie Lubin 7,35 mln ⏠Piast Gliwice 7,25 mln ⏠Śląsk Wrocław 6,45 mln ⏠Wisła Płock 6,10 mln ⏠Ruch Chorzów 5,80 mln ⏠Wiadomo, transfermarkt nie jest jakąś wyrocznią, ale jeżeli działa na kogoś niekorzyść to trochę jednak na naszą. Wszak stosunek wartości do umiejętności ma wiele wspólnego z wiekiem piłkarzy. A u nas trzon niestety ma już swoje lata - np. Jaga jest tak wysoko bo bazuje na mlodych zawodnikach, których promuje. Gdy weźmie się budżety ekstraklasowe na przestrzeni trzech ostatnich lat to zapewne też jesteśmy w piątce. Gdy weźmiemy pod uwagę ilość reprezentantów / byłych reprezentantów w składzie to pewnie znowu lądujemy w czołówce. Podobnie z resztą w przypadku frekwencji - cały czas jesteśmy w czołówce ligi. Nie zrozum mnie źle. Bardzo doceniam to jakie wyniki osiąga Kiko, fajnie wreszcie zobaczyć Wisłę regularnie punktującą. Nie znaczy to jednak, że dla tych piłkarzy to jest sufit czy jakiś niebywały sukces, bo sukcesem ponad stan byłby wynik w stylu zdobycia wicemistrzostwa (jak niedawno Piast) czy walki o fotel lidera / liderowania (jak obecnie Jagiellonia). Wyniki obecnie są świetne i brawa dla Kiko za nie. Niestety miejsce w tabeli jedynie dobre, dzięki zawirowaniom z właścicielami i czarnej serii Wdowczyka z początku sezonu. Generalnie Kiko jak na razie robi świetną robotę i ma przy tym furę szczęścia. Mam nadzieję, że dalej je będzie miał :) |
Cytat:
|
Zależy o którym sezonie mówimy.
Przypominam, że sezon dwa temu Brożek był młodszy i pakował bramki taśmowo, Boguski też był młodszy, Głowa również. Jak nie było Brleka czy Małeckiego to był np. Stilić w formie, był Burliga, który ma pewny plac w Jadze, zamiast Gonzaleza był Guzmics. Do tego nieobliczalny Guerrier. Ta kadra nie była taka słaba, jak niektórzy ją kreują. Podejrzewam, że pod względem wartości piłkarzy, zarobków, jak i frekwencji cały czas byliśmy w pierwsze piątce. Wiadomo, nie zawsze się osiąga wyniki na miarę potencjału. Nam to ostatnio nie wychodziło. Dlatego też rozumiem zachłyśnięcie się obecnymi wynikami. Ale trzeba pamiętać, że Wdowczyk zaraz po przyjściu też miał podobny bilans. Poczekajmy do końca sezonu z ocenami, moim zdaniem pierwsza piątka to nasz potencjał, a cokolwiek więcej będzie niebywałym sukcesem. Miejsca 6-8 będą może nie wielkim, ale jednak rozczarowaniem dla mnie. Wypadnięcie poza 8 katastrofą. |
Cytat:
|
Przypomnę tylko, że po 10 kolejkach ekstraklasy byliśmy na ostatnim miejscu w tabeli z zawrotnym dorobkiem 7 pkt. Polecam niektórym ochłonąć lub kubeł zimnej wody na głowy i docenić pracę jaką wykonuje obecny zarząd oraz trener Kiko. Widzę niestety, że zaczyna się już kręcenie nosem po wygranych, a jak jeszcze jakoś wygramy z Amikorzem to zacznie się pierdo.lenie o mistrzostwie, a kiedy po nie nie sięgniemy winnym będzie trener bo była szansa, którą zaprzepaścił. Doceńcie i cieszcie się wygranymi, a nie szukajcie dziury w całym.
Szczęście sprzyja lepszym, i możemy jebać bramki na mega farcie nawet w 96 min. nie ma to znaczenia, nie jesteśmy klubem z Bundesligi, żeby odciąć przeciwnika kompletnie od naszej bramki. To jest ekstraklasa, tu każdy z każdym zawsze ma jakąś sytuacje, lepszym sprzyja fart i zamieniają go na bramki, gorsi mają pecha i inkasują 0 pkt. |
Ciąg dalszy pochwał dla trenera ze strony zawodników:
http://www.przegladsportowy.pl/pilka...837,1,727.html Chyba jednak nie jest taki zły jak wiele osób próbuje wmówić:) |
Cytat:
|
Lepszy Kiko niż ciągle odgrzany kotlet typu Michniewicz, Zieliński, Rumak, Wdowczyk, Smuda itp itd, Gość znikąd nie przesiąknięty tym towarzystwem, z zupełnie innym spojrzeniem na piłkę, z nawykami, metodami i warsztatem z Hiszpanii a nie ciągle w koło Macieju to samo. Niech trenuje spokojnie i robi swoje. Aż strach pomyśleć gdzie byśmy byli teraz gdyby Darek W nie prze..bał 7 raz z rzędu.
|
Ja kto co by było- mielibyśmy max.21 pkt więcej:)
|
Cytat:
|
To też pokazuje, że Junco podszedł do swoich obowiązków bardzo poważnie i myślę, że to go czyni lepszym dyrektorem sportowym od Valckxa. Sposób szukania trenera (jeśli choć połowa z tego, co mówił Junco, jest prawdą, to mowa o wielkim researchu) i zawodników i pomysł na zbudowanie drużyny przy uwzględnieniu dostępnych funduszy zdecydowanie na korzyść Hiszpana. Chciałbym, żeby panowie dostali dużo czasu, bo wydają się być mądrymi ludźmi. Test będzie przy pierwszych kryzysach, ważne jest jak zachowają się kibice i zarząd. Póki co pracują spokojnie i mają kredyt zaufania, którego póki co nie nadwyrężają.
|
Ale przecież nikt tu Kiko nie deprecjonuje. Robi świetną robotę jak narazie. A całościowo będziemy go oceniać na koniec, bo jak na razie było za mało spotkań, żeby jednoznacznie stwierdzić, że trener osiągnął sukces. Możemy wpaść w jakiś dołek (tfu tfu), albo nie wejść do ósemki i co wtedy?
Jest fajnie, trzeba trzymać kciuki, aby dalej się nam układało i patrzeć co się dzieję. Ja jestem optymistą, nie znaczy jednak, że będę w stosunku do kogokolwiek bezkrytyczny bo dobrze zaczął. Liczy się jak się kończy, a nie jak się zaczyna. |
Cytat:
Napiszę wprost - to co piszesz, to mitomania. Przykładowo z Legią nie mogli zagrać nasi podstawowi napastnicy, skończyło się 0-1, Zachara mógł strzelić bramkę am mecz był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Ty oczywiście oglądałeś inny. W Płocku i Gliwicach są półinwalidzi, jasne. Płocczanie co prawda zremisowali z Legią i wygrali z Zagłębiem i Jagiellonią, ale to wszystko też paralitycy. Piast po meczu z nami wygrał dwa kolejne, ze Śląskiem i Arką, ale w sumie też paralitycy. Jaki to pech, że za poprzednich trenerów często od takich półinwalidów dostawaliśmy w czapę. Fakty są następujące: Kiko bronią wyniki i wysoka kultura gry po tym jak zaczął prowadzić drużynę. Masz prawo uważać inaczej, ale obawiam się że jesteś w mniejszości. Ja osobiście widzę bardzo dużą poprawę względem Moskala, Pawłowskiego, Wdowczyka i Sobolewskiego. Nazywanie naszych wyników fartownymi świadczy o bardzo słabym rozumieniu tego co się na boisku dzieje. To, jak strzelamy bramki z kontry nie jest przypadkowe, po kilku meczach da się zauważyć pewne schematy. Nasza gra obronna też bardzo się różni. Ale rozumiem, za Kazia Moskala to by były zajebiste remisy. |
Cytat:
|
Cytat:
Zgadzam sie z caloscia wypowiedzi, nawet jezeli dzisiaj dostaniemy po czapie. |
Po tym, co słychać od piłkarzy - którzy robotą Kiko, jego profesjonalizmem i podejściem do piłki są bardzo zadowoleni, nie ma co dyskutować.
Niech dalej robi swoją robotę,a a wszyscy będziemy zadowoleni. A śmieszków z wyszło i innych cymbałów źle nam życzących po prostu zlewać ciepłym moczem. |
Chyba 80% naszych akcji , to crossowe podanie Gonzaleza na skrzydło. Mając taką pomoc: Mączyński , Brlek, Stilić , powinniśmy probowac wiecej akcji konstruować właśnie poprzez drugą linie.
Nie wiem czy Kiko będzie w stanie nauczyć piłkarzy "krakowskiej piłki" , ale póki ci nie wygląda to zbyt optymistycznie... |
Cytat:
|
Cytat:
|
ku... Kiko dopiero 3 miesiace tu pracuje
jest bardzo wyrazna poprawa organizacji, ustawiania i defensywy w 7 rozegranych meczach ( w tym z Lechem i Legia) stracilismy 6 goli, gdzie wczesniej bylo1,75 na mecz pomalu i do przodu, wszystko po latach w koncu zmierza we wlasciwym kierunku, na poprawe ofensywy przyjdzie jeszcze czas |
Tak naprawde pierwsze oceny Kiko powinny przyjsc za 3 spotkania. Na razie to wszystko niezle wyglada, ale możemy przegrac 3 spotkania i wyladowac poza grupa mistrzowska. Malo prawdopodobne, ale możliwe. Ufam ze tak nie bedzie i Junco przedluzy z nim kontrakt, a w fazie mistrzowskiej powalczymy o 3-4 miejsce.
|
Trzeba jednak przyznac Kiko, ze rebranding Cywki na PO to mistrzostwo świata.
|
No to Kiko zostaje wg. @MMiga na TT
I bardzo dobrze :) |
Pomimo że wczoraj zremisowaliśmy - to pomysł żeby zagrać bardziej ofensywnie wstawiając Stilica zamiast Lloncha uważam za dobry. Czymś Amice chcieliśmy zaskoczyć. Nie wyszło, ale widać że Kiko analizuje i szuka lepszych rozwiązań.
Podoba mi się w tym to że Ramirez nie jest "przyspawany" do jednego schematu gry i jednego składu. Podobnie jak Probierz - taktyka też jest pod rywala a nie "zawsze gramy swoje bez względu z kim gramy" Kaziu Moskal. szprotson Reaktywacja Cywki na PO to świetny pomysł Ramireza. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 04:08. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl