Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

blanco 16.03.2018 21:05

Tak jest, wszystko wskazuje na to,że 3 punkty z Sandecją zapewnią nam awans do ósemki :) Arka,żeby nas wyprzedzić musiałaby zdobyć 6 pkt, a gra z Jagą,Legią i później wyjazd na derby z Lechią.

pepe72 17.03.2018 15:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1496492)
Czyli tak jak pisałem, niemal wszystkie mecze kończone czyjąś wygraną i totalna spółdzielnia 6 zespołów, a właściwie 7, bo ten siódmy też by nie mógł się wyłamywać i wszystko się da. Dawne "niedziele cudów" przy tym to byłby pikuś :lol:

To, co byłoby ciekawsze do policzenia, to to, czy istnieją mniej fantastyczne kombinacje wyników i jak się ma ilość takich kombinacji do wszystkich możliwych ... ale do policzenia tego to w tym momencie sezonu potrzeba by czegoś zdecydowanie mocniejszego obliczeniowego niż mój komputer. ;-)

P.S. byłbym zapomniał, po meczu Piasta z Zagłębiem mocno rosną nasze szanse na to, że przed ostatnią kolejką, niezależnie od naszych wyników z dwoma rywalami na L i tak wszystko będzie w naszych nogach. Bo już wiadomo na 100%, że z pary Zagłębie-sąsiadka, przy naszych 3 punktach w ostatnim meczu, wyprzedzić będzie mógł nas najwyżej jeden zespół.

Temat nazywa się "zabawa statystyką" i jak doskonale widać, by spuścić 9 zespół muszą zacząć wygrywać zespoły z końca tabeli, bo jednak 40 punktów trzeba przeskoczyć ;)

Ale wracając do Podbeskidzia.
W grupie spadkowej miało wyniki:
0-1 Termalica (d)
0-1 Górnik (w)
1-2 Śląsk (w)
2-3 Jagiellonia (w)
1-1 Korona (d)
1-5 Łęczna (w)
3-4 Wisła (d)

Czyli zdobyli 1 punkt. Nie wiem dlaczego. W przytoczonej wyżej tabeli zespół z 9 miejsca też powinien spaść, jeśli zdobędzie tylko 1 punkt.
Na dziś 43 punkty dają prawdopodobnie bezpieczeństwo. Ale te założenie trzeba potwierdzić po zakończeniu rundy 2.

funkykoval 17.03.2018 20:14

Dzięki Bury, bo wygrana Arki stawiała nas w trudnej sytuacji. Jutro walka, walka, walka i przede wszystkim skuteczność bo Legia nie da nam 3szans na strzelenie bramki....

Adasss 17.03.2018 20:28

@pepe72:
Tak dla zabawy policzyłem tabelę końcową dolnej ósemki z tamtego sezonu, przy założeniu, że podziału punktów by nie było.
Wyszło tak:
.Wisła Kraków 51
.Śląsk Wrocław 48
.Korona Kielce 45
.Jagiellonia Białystok 45
.Termalica Bruk-Bet Nieciecza 42
.Podbeskidzie Bielsko-Biała 39
.Górnik Łęczna 39
.Górnik Zabrze 36

Czyli też byłoby blisko. Tylko, że wtedy Łęczna zaczynała rundę finałową z 31 punktami, a i "grupa środka" czyli zespołów niemal do końca walczących o górną ósemkę była o wiele szersza. W tym roku wszystko wskazuje na to, że zespoły z miejsc od 11 w dół zaczną rundę finałową z wyraźnie mniejszą liczbą punktów na koncie niż wtedy.

pepe72 17.03.2018 23:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1496543)
@pepe72:
Tak dla zabawy policzyłem tabelę końcową dolnej ósemki z tamtego sezonu, przy założeniu, że podziału punktów by nie było.
Wyszło tak:
.Wisła Kraków 51
.Śląsk Wrocław 48
.Korona Kielce 45
.Jagiellonia Białystok 45
.Termalica Bruk-Bet Nieciecza 42
.Podbeskidzie Bielsko-Biała 39
.Górnik Łęczna 39
.Górnik Zabrze 36

Czyli też byłoby blisko. Tylko, że wtedy Łęczna zaczynała rundę finałową z 31 punktami, a i "grupa środka" czyli zespołów niemal do końca walczących o górną ósemkę była o wiele szersza. W tym roku wszystko wskazuje na to, że zespoły z miejsc od 11 w dół zaczną rundę finałową z wyraźnie mniejszą liczbą punktów na koncie niż wtedy.

Dzięki. Też o tym pomyślałem ale nie chciało mi się liczyć ;)
Przeliczony przypadek Podbeskidzia wyjaśnia dlaczego od sezonu 2019/20 przy braku podziału punktów będą spadać 3 drużyny a nie dwie.

ashkeczup 18.03.2018 20:25

Czemu nie robicie takich rozpisek, które traktowałyby o Mistrzostwie Polski, albo chociaż pucharach?

pepe72 18.03.2018 20:26

Sytuacja po 28 kolejce.

(4. Górnik - 43)
5. WPłock - 43
6. Wisła K. - 43
7. Korona - 41
8. Zagłębie - 39
9. Craxa - 38
10. Arka - 37


Najbliższe mecze:
Termalica-Craxa
Korona-Lechia
Arka-Legia
Zagłębie-Jagiellonia
W.Płock-Piast
Wisła-Lech

Po zwyciestwie w Warszawie należy przede wszystkim podać ile do 4 miejsca :)
Mamy tyle samo punktów co 4 Górnik ale w mini tabeli Górnik-Płock-Wisła jesteśmy na ostanim miejscu. Górnik nadal się odwołuje więc być może odzyskają 3 punkty.

Jeśli zdobędziemy punkt w ostatnich 2 meczach to nie mamy prawa wypaść z top8.

Kolejną niespodzianką tej kolejki jest punkt Zagłębia w Gliwicach.
Po horrorze w Białymstoku Arka przegrała. Dzięki Jaga, ale odpłaciliśmy za przysługę w Warszawie :). Wygląda na to, że Arka w 2 ostatnich minutach przegrała szansę na top8.
Korona zdobyła punkt u siebie z Górnikiem i ma kolejny mecz z dołującą Lechią więc ciężko obstawiać, że wypadnie z top8.
Craxa dobija się do top8 i wyglada na to, że ostatni mecz będzie o to kto z pary Craxa-Zagłebie zajmie 8 miejsce.
Imienniczka z Płocka zdobyła punk na Śląsku i dlatego nie jesteśmy na 5 miejscu.

Przerwa na kadrę, więc można spokojnie poćwiczyć i poleczyć kontuzje. Gramy dopiero w Poniedziałek Wielkanocny więc w ramach Triduum jest się o co modlić ;), podziękować za mecze i prosić o jeszcze.

Kalendarz:
WPłock: Piast(d), Jaga(w)
Korona: Lechia(d), Śląsk(w)
Wisła K: Amica(d), Sandecja(w)
Zagłębie: Jaga(d), Craxa(w)
Arka: Legia(d), Lechia(w)
Craxa: Termalica(w), Zagłębie(d)

W ramach poprawiania humoru należy poczytać portale ogólnokrajowe. Wydawało mi się, że komentujący w C+ się popłaczą ;)

Proud 18.03.2018 20:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1496653)

Jeśli zdobędziemy punkt w ostatnich 2 meczach to nie mamy prawa wypaść z top8.

A już nie jesteśmy pewni?

Mamy 5 pkt nad żydami i 4 nad Zagłębiem.

Obie te drużyny mogą zdobyć odpowiednio 6 pkt i 3 pkt lub też po 4 pkt, bo grają w ostatniej kolejce między sobą...

Czy jest jeszcze inna możliwość w miksie z inną drużyną?

Arka ma 6 pkt, ale gorszy bilans z Wisłą. A ani Zagłębie, ani żydy nie mogą wejść w małą tabelkę z Wisłą i Arką.

Arkadiusz.Czerepach 18.03.2018 20:50

Arka ma lepszy bilans z nami , więc przy kosmicznym scenariuszu że oni i żydownia zdobędą po 6pkt a my zero (zagłębie sie już nie liczy) dalej możemy wylądowac poza 8-ką

ale w dobie aktualnych wyników , warto sie pobawić w tabelki dla 4 miejsca :)

Proud 18.03.2018 20:52

No tak, przegraliśmy przecież 3:1...

sorki za zamieszanie.

Griszka30KR 18.03.2018 21:03

Ja to odczytuje tak,nie ogladjac sie na reszte...1 pkt. w dwóch meczach i reszta co by nie zrobiła to i tak jesteśmy w pierwszej 8-ce i przed motłochem.Dobrze rozumuje?

brylant17 18.03.2018 21:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1496669)
Arka ma lepszy bilans z nami , więc przy kosmicznym scenariuszu że oni i żydownia zdobędą po 6pkt a my zero (zagłębie sie już nie liczy) dalej możemy wylądowac poza 8-ką

ale w dobie aktualnych wyników , warto sie pobawić w tabelki dla 4 miejsca :)

Ja widzę,że ty ciągle życzysz źle Wisełce aby tak swoje słowa w g...no się obróciły

pepe72 18.03.2018 21:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Griszka30KR (Post 1496680)
Ja to odczytuje tak,nie ogladjac sie na reszte...1 pkt. w dwóch meczach i reszta co by nie zrobiła to i tak jesteśmy w pierwszej 8-ce i przed motłochem.Dobrze rozumuje?

Dobrze. Choć nie jestem ma 100% pewny czy w każdym układzie mając 3 drużyny z 44 punktami jesteśmy przed Craxą.
Mając na uwadze, że Amica poza Poznaniem nie wygrała od 10 meczy, a Sandecja nie bez kozery zamyka tabelę to nie wygląda to tak strasznie.

Taki jest rozkład gier top8:

Kolejka 31: 1-6; 2-5; 3-8; 4-7
Kolejka 32: 8-1; 5-4; 6-2; 7-3
Kolejka 33: 1-5; 4-8; 2-7; 3-6
Kolejka 34: 4-1; 2-3; 6-7; 8-5
Kolejka 35: 1-2; 3-4; 5-6; 7-8
Kolejka 36: 7-1; 3-5; 8-2; 4-6
Kolejka 37: 1-3; 5-7; 2-4; 6-8

Jeśli będziemy mieli 3, 4, 6 lub 7 miejscu to prawdopodobnie derby będą na Wiśle.

serek.c2 18.03.2018 21:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1496687)
Mając na uwadze, że Amica poza Poznaniem nie wygrała od 10 meczy

My na Legii od 11 ;)

pepe72 18.03.2018 22:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1496699)
My na Legii od 11 ;)

Idź w ..., humor ludziom psujesz. :evil:

brylant17 18.03.2018 22:00

Od 8 ostatnio wygraliśmy w 2010

serek.c2 18.03.2018 22:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1496701)
Idź w ..., humor ludziom psujesz. :evil:

:D :D

Uspokój się, o tylko statystyka...

St Yabol 18.03.2018 22:20

Jest różnica nie wygrywać na cudzym stadionie od 8 lat a nie wygrywać na wyjeździe od 11 spotkań w tym sezonie

serek.c2 18.03.2018 22:22

Pewnie, że jest - mój post w formie żartu przecież... Ludzie...

buczo1985 18.03.2018 22:45

Statystyka statystyką, ale trzeba zrobić 3 pkt w tych dwóch meczach i już!

pepe72 18.03.2018 23:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez serek.c2 (Post 1496703)
:D :D

Uspokój się, o tylko statystyka...

No przecież wiem. :D :D :D

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1496718)
Statystyka statystyką, ale trzeba zrobić 3 pkt w tych dwóch meczach i już!

Na dziś to trzeba zapunktować w obu. Po dzisiejszym meczu widać, że się da i raczej będziemy w obu faworytami.

FraMat 18.03.2018 23:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1496727)
Na dziś to trzeba zapunktować w obu. Po dzisiejszym meczu widać, że się da i raczej będziemy w obu faworytami.

co niekoniecznie kończy się dobrze.
A z tym faworytem, też bym się wstrzymał (zwłaszcza przeciwko Amice)

kbr 18.03.2018 23:27

Żeby Wisła nie weszła do ósemki potrzebny jest następujący scenariusz:

1. Wisła przegrywa 2 mecze
2. Arka wygrywa 2 mecze (Legia i Lechia)
3. Korona zdobywa 2 punkty w dwóch meczach
4. Zagłębie wygrywa z Jagą, a Cracovia z Termaliką, LUB 2 zwycięstwa Lubina, LUB 2 zwycięstwa Cracovii

Jakbyśmy mieli chociaż 1 punkt więcej to ósemka byłaby pewna na 100%. Byłby duży spokój przed przewą na kadrę. Ale za frajerstwo się płaci i jeszcze musimy poczekać z radością. Chociaż szanse na wypadnięcie z ósemki są bliskie zeru.

Bardziej martwi fakt, że w ósemce znajdą się Pasy.. Jak Zagłębie przegra z Jagą, a arka nie zdobędzie więcej niż 2 punkty (co jest bardzo prawdopodobne) to wystarczą im 2 remisy. Czyli będą dodatkowe derby w tym sezonie.

luke1906 18.03.2018 23:31

Nieciekawie wygląda też rozkład spotkań dla ekipy, która zajmie 5 miejsce. Teoretycznie to mogą być wyjazdy do Białegostoku, Warszawy, Poznania i ...kauflandu

pepe72 18.03.2018 23:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1496728)
co niekoniecznie kończy się dobrze.
A z tym faworytem, też bym się wstrzymał (zwłaszcza przeciwko Amice)

No prawda. Ale chętnie sprawdzę kursy na ten mecz.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez luke1906 (Post 1496732)
Nieciekawie wygląda też rozkład spotkań dla ekipy, która zajmie 5 miejsce. Teoretycznie to mogą być wyjazdy do Białegostoku, Warszawy, Poznania i ...kauflandu

90minut.pl twierdzi, że na dziś (6 miejsce) mamy wyjazd do Jagi, Poznania, Płocka (Kielc), Zabrza.
Jako numer 5 jechalibyśmy do Warszawy, Białegostoku, Krakowa, Poznania.

6 jest prawdopodobne. 4 raczej nie osiągalne w tej rundzie.

4 miejsce zdobędziemy gdy::
1. Górnik przegra odwołanie (po wywiadzie Bońka z C+ szanse prawie żadne) i w dwóch meczach (Sandecja(d), Lech(w)) zdobędzie mniej punktów niż my z Amicą(d) i Sandecją(w)
2. Górnik nie wygra z Sandecją (d) i nie wygra z Lechem(w), a my wygramy oba mecze

6 miejsce zdobędziemy gdy:
1. Płock zdobędzie 6 punktów i my również (ew. obie drużyny po tyle samo punktów) - WPłock: Piast(d), Jaga(w)
2. Płock zdobędzie 3 punkty (lub mniej), my 4 (lub 1 więcej niż Płock), a Korona 6 (dwa więcej niż my) - Korona: Lechia(d), Śląsk(w)

Moje typy na ostatnie dwie kolejki:
Kalendarz:
Górnik: Sandecja(d), Amica(w)
WPłock: Piast(d), Jaga(w)
Korona: Lechia(d), Śląsk(w)
Wisła K: Amica(d), Sandecja(w)
Zagłębie: Jaga(d), Craxa(w)
Arka: Legia(d), Lechia(w)
Craxa: Termalica(w), Zagłębie(d)

4. Górnik - 43+3 (odwołanie)+3+0 = 49
5. WPłock - 43+3+0 = 46
6. Wisła K. - 43+1+3 = 47
7. Korona - 41+3+3 = 47
8. Zagłębie - 39+0+1 = 40
9. Craxa - 38+3+1 = 42
10. Arka - 37+0+0 = 37

Czyli tabela po 30 kolejce:
4. Górnik
5. Korona
6. Wisła K
7. W. Płock
8. Craxa
9. Zagłębie
10. Arka

Leh71 19.03.2018 10:32

Lepsze byłoby 7 niż 6 miejsce patrząc na ewentualne mecze w rundzie mistrzowskiej

Arkadiusz.Czerepach 19.03.2018 11:13

celując w puchary im więcej pkt po rundzie zasadniczej tym lepiej

PlayLikeAPro 19.03.2018 11:44

Jeżeli chcemy coś ugrać w tym sezonie to nim wyżej tym lepiej. Lepiej spokojnie wygrać u siebie z 6 i 7 drużyną niż być niepewnym w meczu z legia czy lechem.
A jak chcemy zarobić to już inna sprawa.

Co do tej sraxy w 8. To ostatni mecz gra z zagłebiem. Znając ich garbatą dolę przegrają po fartownym i kontrowersyjnym VAR dla zagłębia 1:0 i i skończy się probiezowanie.

Karherop 19.03.2018 11:57

To odwolanie Górnika jest az tak pewne?

Pewnie z naszym niefartem zajmiemy 5 miejsce i stosunkowo najgorszy terminarz, ale nie wyobrazam sobie świadomego odpuszczania jakiegokolwiek spotkania by zająć "lepsze" miejsce. W obliczu braku podziału punktów jest to bezsensowne.

Jeśli wygramy z Lechem to na pewno zaczniemy w tym temacie dywagacje ile potrzeba punktów do pucharów. 3 straty pkt do Lecha w tej fazie to byłoby bardzo malo.

!!IRIVER!! 19.03.2018 13:04

Wydaje się, że jest pewna "presja" społeczna, by przywrócić Górnikowi te 3 pkt... (sam Boniek niby nie NACISKA, ale swoje zdanie wyraził dość dostanie). Bo faktycznie jest to tak patrząc zdroworozsądkowo trochę po.......one. :-)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:50.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl