Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła - Arka Gdynia, 8 sierpnia (niedziela) 19:15 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7526)

rafal777 09.08.2010 12:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 956884)
Bo nie jest, tylko na tym forum musi być zawsze jakiś wróg publiczny. Niestety, ale porządni bramkarze kosztują, a wyszkolić nowych u nas nie ma komu, więc trzeba realnie patrzeć na to co się ma.

Jest! Jest słabym bramkarzem. Slaby bramkarz nie oznacza, że w każdym meczu będzie puszczał babola. W polskiej lidze wiekszość bramkarzy jest przeciętnych lub słabych a przeciez nie w każdym meczu puszczają szmaty. Czy wystarczy jeden mecz by powiedzieć o kimś że jest dobry czy zły? NIE! Słaby bramkarz zagrał dobry mecz i tyle. Słaby bo poprzednie sezony to udowodniły.

tormenthor 09.08.2010 13:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rafal777 (Post 956892)
Jest! Jest słabym bramkarzem. Slaby bramkarz nie oznacza, że w każdym meczu będzie puszczał babola. W polskiej lidze wiekszość bramkarzy jest przeciętnych lub słabych a przeciez nie w każdym meczu puszczają szmaty. Czy wystarczy jeden mecz by powiedzieć o kimś że jest dobry czy zły? NIE! Słaby bramkarz zagrał dobry mecz i tyle. Słaby bo poprzednie sezony to udowodniły.

Pawełek nie jest słabym bramkarzem. W każdym elemencie bramkarskiego rzemiosła, no może oprócz gry nogami, Mariusz prezentuje się bardzo dobrze. Problem leży (mam nadzieję że leżał) w sferze psychiki. Po prostu chłop zbyt często gubi koncentrację. Być może to efekt ADHD, być może nadużywania różnych używek albo po prostu czegoś innego.

Śmiem twierdzić, że do tych dośrodkowań w Baku Pawełek by wychodził i 2 bramki by nie padły. Oczywiście w tym czasie mógłby puścić innego babola.

Żeby nie było, to w zeszłym sezonie należałem na grona krytyków Pawełka, ale to przede wszystkim za jego gesty w stronę trybun.

Uważam, że przy ocenie poszczególnych zawodników należy kierować się obserwacją skierowaną na kilka płaszczyzn piłkarskiego rzemiosła. Co z tego jeśli zawodnik 2 - 3 razy świetnie szarpnie w ofensywie, jeśli później brak powrotu do obrony będzie skutkował utratą bramki. Na tym forum niszczono już wielu zawodników. Nie wspomnę ile obelg otrzymał Marek Zieńczuk.

rafal777 09.08.2010 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tormenthor (Post 956918)
Pawełek nie jest słabym bramkarzem. W każdym elemencie bramkarskiego rzemiosła, no może oprócz gry nogami, Mariusz prezentuje się bardzo dobrze. Problem leży (mam nadzieję że leżał) w sferze psychiki. Po prostu chłop zbyt często gubi koncentrację. Być może to efekt ADHD, być może nadużywania różnych używek albo po prostu czegoś innego.

Śmiem twierdzić, że do tych dośrodkowań w Baku Pawełek by wychodził i 2 bramki by nie padły. Oczywiście w tym czasie mógłby puścić innego babola.

Żeby nie było, to w zeszłym sezonie należałem na grona krytyków Pawełka, ale to przede wszystkim za jego gesty w stronę trybun.

Uważam, że przy ocenie poszczególnych zawodników należy kierować się obserwacją skierowaną na kilka płaszczyzn piłkarskiego rzemiosła. Co z tego jeśli zawodnik 2 - 3 razy świetnie szarpnie w ofensywie, jeśli później brak powrotu do obrony będzie skutkował utratą bramki. Na tym forum niszczono już wielu zawodników. Nie wspomnę ile obelg otrzymał Marek Zieńczuk.

Tylko ja nie mam zamiaru nikogo niszczyć. Oglądam wszystkie mecze Wisły i wyrobiłem sobie opinię o piłkarzach (np. Pawełek=słaby bramkarz, Sobolewski=mega walczak, Paweł Brożek=strzelec, ale bardzo leniwy i obecnie bez formy, Małecki=wielkie serce do gry ale z głową coś nie tak).
Pozostałe nazwiska dla przykładu aby nie być posądzanym, że niszczę Mariusza. To, że jest w Wiśle nie znaczy, że jest dobry.

wojteqs80 09.08.2010 14:42

Po meczu z Arką doszedłem do kilku wniosków i oto one: Po pierwsze jak najszybciej trzeba znależć trenera i to takiego który będzie miał duży autorytet i weźmie nasze "gwiazdy" krótko i zrobi porządek, Kulawik się nie nadaje wystawienie Rado w pierwszym składzie pokazało jaka jest przepaść między ME a grą w pierwszym zespole. Po drugie wstrzymałbym się z oceną Bunozy co prawda wygląda na nieco zagubionego ale myśle , że się rozkręci.

Markus 09.08.2010 15:01

Łysy,

To nie jest temat służący wklejaniu swojej wizji składu, tylko „banalnym rozmowom” na temat meczu, które Ty też prowadzisz wpisując się tu.

Nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że najsłabsze ogniwa z poprzednich meczów zasiliły ławkę i trybuny – Piotr Brożek najlepszym przykładem. Sobolewski też nie został nikim zastąpiony.

Kirm nie jest nominalnym prawym pomocnikiem, o czym sam nie raz mówił. W reprezentacji też gra po lewej stronie – trenera Słoweni też ustawisz zatem w jednym rzędzie ze Skorżą i Kasperczakiem?

Od kiedy to zawodnik środka pola, który ma wiele strat, zero prostopadłych podań, minimalną ilość odbiorów i jeden strzał na bramkę rozgrywa „udane zawody” ? To a propo Rado. Nie odstawał od kolegów? To raczej źle niż dobrze zważywszy jaki potworny „piach” grała większość z nich. Ktoś zasługuje na pozytywną ocenę dlatego, że nie grał gorzej niż np.: beznadziejny na swojej pozycji Kowalski? Absurd.

Jeśli Rios znajduje się w kadrze meczowej, automatycznie znaczy to, że może grać. Więc niepotrzebnie nie filozofuj. Gdyby nie mógł grać z takiego czy innego powodu, nie byłoby go nawet na ławce. To a propo „osądzania Kulawika zawczasu” w tej sprawie. Dla mnie trzymanie go w rezerwie, a granie Rado czy Boguskim (tym pierwszym „po znajomości” z ME, o czym sam Kulawik powiedział) jest ruchem źle świadczącym o każdym trenerze.

Jaka była wartościowa taktyka i organizacja gry każdy widział. Ile było pressingu, jakie rozgrywanie, gra bez piłki, krycie strefowe itd. Kulawik niczym tu nie błysnął, ani nie zasłużył na pochwały. Podobnie żadną decyzją, którą podjął w trakcie meczu. Chwalenie go byłoby więc nieobiektywne i niesprawiedliwe, a nie na odwrót. Jedynym istotnym wyjątkiem było postawienie na Pawełka, co rzeczywiście warto dostrzec. Za to akurat Kulawika faktycznie można pochwalić. Za nic więcej.

koyoot 09.08.2010 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 956972)
Kirm nie jest nominalnym prawym pomocnikiem, o czym sam nie raz mówił. W reprezentacji też gra po lewej stronie – trenera Słoweni też ustawisz zatem w jednym rzędzie ze Skorżą i Kasperczakiem?

To dlaczego gdy Kasperczak przyszedl tutaj i chcial zobaczyc na ktorych pozycjach czuja sie najlepiej zawodnicy to zarzadzil gierke w ktorej pilkarze mieli sie ustawic tyak jak najbardziej lubia, i Kirm wlasnie prawa strone pomocy wybral? Sam sobie przeczyl, czy moze nie zdecydowal sie jeszcze?

murray 09.08.2010 15:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tormenthor (Post 956918)
Pawełek nie jest słabym bramkarzem. W każdym elemencie bramkarskiego rzemiosła, no może oprócz gry nogami, Mariusz prezentuje się bardzo dobrze. Problem leży (mam nadzieję że leżał) w sferze psychiki. Po prostu chłop zbyt często gubi koncentrację. Być może to efekt ADHD, być może nadużywania różnych używek albo po prostu czegoś innego.

Jeżeli bramkarz ma problemy z koncentracją, to znaczy, że nie jest dobrym fachowcem w tej dziedzinie. Bramkarz nie może być chimeryczny, bo od razu go to skreśla.

Markus 09.08.2010 15:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 956979)
To dlaczego gdy Kasperczak przyszedl tutaj i chcial zobaczyc na ktorych pozycjach czuja sie najlepiej zawodnicy to zarzadzil gierke w ktorej pilkarze mieli sie ustawic tyak jak najbardziej lubia, i Kirm wlasnie prawa strone pomocy wybral? Sam sobie przeczyl, czy moze nie zdecydowal sie jeszcze?

Powody mogą być różne. Pytaj o nie Kirma, nie mnie. Fakty są takie, że w reprezentacji i swoim poprzednim klubie grał zwykle jako lewy pomocnik. Na pewno nie dlatego, że po prawej stronie prezentował się znacznie lepiej :-D

K4millo 09.08.2010 15:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Markus (Post 956972)

Kirm nie jest nominalnym prawym pomocnikiem, o czym sam nie raz mówił. W reprezentacji też gra po lewej stronie – trenera Słoweni też ustawisz zatem w jednym rzędzie ze Skorżą i Kasperczakiem?

Kirm nie jest też nominalnym lewym pomocnikiem, w Domżale występował głównie w środku pola. Trener reprezentacji Słowenii obrał sobie akurat taką taktykę, że na prawym skrzydle gra lewonożny Birsa, a na lewym prawonożny Kirm.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez markus (Post 956987)
Fakty są takie...

Cytat:

Pierwotnie napisane przez trener domzale
Graliśmy na trzech pomocników i Andraż występował w środku. Jest bardzo trudny do upilnowania dla bezpośredniego rywala, bo jest właściwie non stop w ruchu. Wystarczy, że uwolni się na chwile i wtedy jest bardzo niebezpieczny, ma świetne uderzenie z dystansu. Jeśli jego zespół gra na dwóch środkowych pomocników najlepiej spisuje się jako ten bardziej defensywny, na pewno nie jako rozgrywający. Oczywiście na skrzydle czy boku pomocy też jest przydatny, ale czasem mam wrażenie, że boi się dryblingu, chociaż nie jest w tym zły. Na boku nie wykorzystuje w pełni swoich możliwości.

To cytat z trenera Domzale

Markus 09.08.2010 15:55

Więc może warto spróbować postawić na Kirma w środku pola. To temat do rozważenia dla Kulawika i przyszłego trenera naszej drużyny.

tormenthor 09.08.2010 16:27

No ja już od kilku miesięcy piszę, że Kirm ma wszelkie predyspozycje, aby być świetnym defensywnym pomocnikiem. Najlepsza wydolność (obok Bandrowskiego) w polskiej lidze, szybkość, zwrotność i co najważniejsze świetny strzał z dystansu. Andraż musiałby popracować nad odbiorem piłki, ale to chyba najłatwiejszy z elementów piłkarskiego rzemiosła. Żeby grać z powodzeniem na skrzydle trzeba potrafić grać jeden na jeden i mieć dobre dośrodkowanie. Kirm jest w tych elementach co najwyżej średni.

tofik 09.08.2010 16:37

Co pokazuje dokładnie, że Skorża i sztab nie wiedział tak naprawdę kogo i na jaką pozycję kupuje.
Ot polscy znawcy i odkrywcy potencjału.

Rahmad 09.08.2010 16:42

Przestawienie Kirma na środek pomocy może być dobrym rozwiązaniem zwłaszcza że gra np. Jirsaka nie napawa optymizmem...Andraż jest waleczny i jeśli tylko popracuje nad odbiorem piłki to może być z niego jeszcze więcej pociechy niż obecnie:-)

Grantar 09.08.2010 17:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tormenthor (Post 957024)
Kirm ma wszelkie predyspozycje, aby być świetnym defensywnym pomocnikiem. Najlepsza wydolność (obok Bandrowskiego) w polskiej lidze,

sorki ale .... są jakieś takie ogólnodostępne badania ? Jeśli są to proszę o namiar ....

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tormenthor (Post 957024)
... i co najważniejsze świetny strzał z dystansu.

? ....
może ze stojącej piłki .......

Nie ..... Kirm w ogóle mi nie pasuje do środka pomocy (jako defensywny pomocnik) ... to ja już bym wolał Piotra Brożka ... ten przynajmniej umie podawać po ziemi albo Diaza ... ten z kolei robi ruch za dwóch ...... no i jest jeszcze Wilku ....
Akurat o defensywnych pomocników nie martwiłbym się najwięcej ... Sobol jakoś tam jeszcze ciągnie.
Za to z ofensywnymi bida.
Od lat.
W tej sytuacji kilka dobrych zagrań Rado już jest jakimś promykiem nadziei .. chociaż zgadzam się że Rado nie odstawał zbytnio od chaotycznych starszych kolegów.

WiślakMyślenice 09.08.2010 17:28

Cytat:

Przestawienie Kirma na środek pomocy może być dobrym rozwiązaniem zwłaszcza że gra np. Jirsaka nie napawa optymizmem...Andraż jest waleczny i jeśli tylko popracuje nad odbiorem piłki to może być z niego jeszcze więcej pociechy niż obecnie:-)
ale w ocenie trenera Domżale on się nie nadaje na playmakera:

Cytat:

trener domzale napisał(a):
Graliśmy na trzech pomocników i Andraż występował w środku. Jest bardzo trudny do upilnowania dla bezpośredniego rywala, bo jest właściwie non stop w ruchu. Wystarczy, że uwolni się na chwile i wtedy jest bardzo niebezpieczny, ma świetne uderzenie z dystansu. Jeśli jego zespół gra na dwóch środkowych pomocników najlepiej spisuje się jako ten bardziej defensywny, na pewno nie jako rozgrywający. Oczywiście na skrzydle czy boku pomocy też jest przydatny, ale czasem mam wrażenie, że boi się dryblingu, chociaż nie jest w tym zły. Na boku nie wykorzystuje w pełni swoich możliwości.

Ogryzek 09.08.2010 18:25

Nie wiem czy Kirm na środku nie dawałby więcej niż Jirsak. Ale żeby się o tym przekonać trzeba chociaż raz tak zagrać. Nie sądzę żeby Kulawik który jest tymczasowym trenerem zaryzykował takiego ustawienia. Zresztą trudno się mu dziwić ma w końcu zdobyć jak najwięcej punktów w kilku meczach które będzie prowadził.
Może nowy trener z nowym spojrzeniem postawi na Andraża w środku pomocy?

julo 09.08.2010 20:38

Nie mówie NIE dla Kirma w środku pola ale co to nam da, skoro nadal nie mamy skrzydłowych. A środkowych troche jest - Jirsak, Garguła, Sobol, Wilk, ew. Diaz. czy nawet Rado.
Nie rozumiem więc po co go przekwalifikowywać z bocznego na środek skoro bocznych nie mamy i dalej mamy dziurę w składzie.

Mam nadzieje że nowy trener lub nawet tymczasowy wyselekcjonuje już na tyle kadrę że bedziemy wiedziec kto jest w podstawowej 11, a kto solidnym zmiennikiem.
Reszta do odstrzału bo wg mnie na niektórych pozycjach jest tłok a z koleji część pozycji nie ma dobrych zmienników czy nawet graczy podstawowych.

junior1906tsw 09.08.2010 20:49

Po co przekładać Kirma na środek pola, skoro potrzebujemy sami skrzydłowych, poza tym bardzo dobrze się tam czuje, więc po co mieszać skoro już jest dość namieszane w Wiśle.

ostach1906aka 09.08.2010 21:01

Kirm na prawą pomoc i tyle!
na środku Jirsak z Sobolem
a na lewa... i tu jest problem, na razie nikt się nie nadaje.

Jagul 09.08.2010 21:23

Jak damy Kirma na środek (co może wcale nie jest takie głupie), to nasze skrzydła przestaną istnieć.

spinna 09.08.2010 22:30

jeszcze relacja wideo z meczu od KIKS.tv
http://kiks.tv/2010/08/wynik-lepszy-niz-gra/

junior1906tsw 10.08.2010 09:26

Gdzie widzieliście Kirma na środku pomocy?

tofik 10.08.2010 09:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ostach1906aka (Post 957213)
Kirm na prawą pomoc i tyle!
na środku Jirsak z Sobolem
a na lewa... i tu jest problem, na razie nikt się nie nadaje.

Jirsak się nadaje do tarcia chrzanu, a nie do pomocy. WIlk z Sobolem na środku i jeździmy wślizgami.
Chyba, że macie na myśli tę "choinkę" Kulawika. Tam mógłby grać za napastnikiem, ale tylko z ławki na końcówkę.

junior1906tsw 10.08.2010 10:18

Nie przesadzaj, jakby grał cały czas to by dobrze grał. Nie widzisz jego mądrości na boisku? Jakie podanie oskrzydlające, jakie bramki.. Tylko musi grać.

Jagul 10.08.2010 10:29

Nic nie musi. Popatrzmy obiektywnie. Jirsak zagra jedno dobre spotkanie po którym wszyscy pieją z zachwytu, a później rozgrywa 3 słabsze. I jest tak od zawsze.

Snow 10.08.2010 10:44

Pierwsza połówka meczu z Arką, była dla Kirma jedną z najlepszych odkąd jest w Wiśle.

Kirm grający na prawej trzyma się tej strony i nie schodzi tak często do środka - gra jak typowy skrzydłowy. Myślę, że w obecnej sytuacji kadrowej (deficyt typowych skrzydłowych) ta pozycja jest dla niego najodpowiedniejsza.

Cikosz, Kirm, Małecki (z wyjątkiem rzutów wolnych i rożnych - jedyny minus odejścia Kaspra z Wisły - Małecki wrócił do stałych fragmentów...) na lekki plus w tym meczu.

Reszta przeciętnie, poniżej przeciętnej lub słabo.

WiślakMyślenice 10.08.2010 10:47

Cytat:

Reszta przeciętnie, poniżej przeciętnej lub słabo.
wprowadź kategorię "ch*jowo", bo się Boguski nie mieści...

bridgeburner 10.08.2010 11:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez junior1906tsw (Post 957417)
Nie przesadzaj, jakby grał cały czas to by dobrze grał. Nie widzisz jego mądrości na boisku? Jakie podanie oskrzydlające, jakie bramki.. Tylko musi grać.

No właśnie jakie??:rotfl:
Z ostatniego 1,5 roku ciezko sobie przypomniec
Jirska zimą najpóźniej out, razem z Łobo , Kowalskim i może z Boguskim
jak do końca rundy będzie takie popisowe wystepy zaliczał

Cinek1906 10.08.2010 11:41

Dokładnie, nie ma co zawodników trzymać na siłę, ta woń młodości i świetnosci też się kiedyś kończy.. ;)

tofik 10.08.2010 11:54

Lepiej dać jednemu kolesiowi 600k euro, byle był gwiazdą w zespole. Niż 2 zapchajdziury Jirsaka i Łobo trzymać, chociaż nic nie wnoszą do drużyny.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:34.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl