Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Sprzęt komputerowy, programowanie itd. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=710)

nero 28.01.2012 21:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez nero (Post 1212117)
Plusy i minusy komputerów All-in-one ? dlaczego jest ich tak mało na allegro?

Dzimi, dziękuje za odpowiedź.
Powiedz mi czy w takim komputerach jest możliwość wymiany napędu np. z zwykłej nagrywarki dvd na blu ray?

Puchatek 28.01.2012 23:06

Szukam laptopa dla siebie. Mogę na niego przeznaczyć do 1500zł więc najlepiej będzie kupić używanego ?
Trochę jestem w tyle z tymi procesorami, kartami itp bo zatrzymałem się na intel pentium 4 :)
Moje wymagania to procesor jakiś 2 rdzeniowy core 2 duo albo inny, karta graficzna do 512mb tylko jakaś dobra, możliwość podłączenia do TV czyli HDMI i napęd dvd. Dobrze by było abym mógł na nim zainstalować windows 7 chodź mogę pracować na XP bez różnicy dla mnie. Ekran tak między 15-17 cali no i jakiś markowy nie no name, ładny i żeby się nie psuł. Aha i żeby można było wymienić dysk na SSD, dodać ramu.

StelmiOriginal 28.01.2012 23:31

Nowy MSI FX610 - zaplacilem 1372 zlote we wrzesniu na allegro, 6gb ram, 320 gb HDD, 15,6 cala... grafika Radeon hd5470 1gb :)

crazykaro 30.01.2012 22:50

To żeś mu poradził :lol: W maju a teraz to jest różnica ok 30% ceny. Obecnie nie znajdziesz nowego laptopa z takimi parametrami. Do tego i tak musiałeś znaleść jakąś promocję na takiego laptopa i to w takiej cenie. Za 1300 to można kupić nowego netbooka co najwyżej

StelmiOriginal 30.01.2012 23:59

Witam, promocji jako takiej nie było, po prostu sklep mial na allegro 20 sztuk chyba tych laptopow, rozeszly sie w ciagi 3 dni, potem one pojawialy sie, ale z firmy X-KOM, tyle ze juz po cenie 1699pln :) Mimo ze mało osob zna tą markę (a szkoda), to dziala wysmienicie ;)

Puchatek 31.01.2012 10:29

Szukam na allegro i mam na razie takie coś :

http://allegro.pl/laptop-sony-core2d...080030360.html

http://allegro.pl/sony-vaio-yb1s1e-s...079852912.html

Jednak netbook bedzie lepszy dla mnie. Głównie ma on służyć do neta, poczty, prezentacji, tworzenia grafiki w photoshopie 7 i ogladania filmów, zdjec, prezentacji przez hdmi. Dlatego zmiejszam wymagania do 2gb pamieci ddr3 z mozliwoscia powiekszenia, procesor około 4ghz najlepiej 2 rdzenie po 2ghz, grafika do 512 dysk bez znaczenia ekran od 12 do 15 cali.

Dzimi 03.02.2012 02:25

Popatrzcie jak w przyszłości może wyglądać laptop : http://twojepc.pl/news_wiecej.php?id=25886

Ciekawa koncepcja, ale moim zdaniem raczej nie przyjmie się łatwo.

Ja_Kibic 04.02.2012 00:32

Mam Windowsa XP i procesor AMD Athlon II 340 (2x 2.20Ghz) Tyle że mój XP widzi tylko 792 Ghz. W Biosie pokazuje 2x2.20, w programiku typu CPU-Z pokazuje jak na załączonym obrazku :

http://imageshack.us/f/546/helpn.jpg/

Zmienić system na nowszy czy da się jakoś to rozwiązać inaczej ?

*KoTeK* 04.02.2012 00:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ja_Kibic (Post 1214972)
Mam Windowsa XP i procesor AMD Athlon II 340 (2x 2.20Ghz) Tyle że mój XP widzi tylko 792 Ghz. W Biosie pokazuje 2x2.20, w programiku typu CPU-Z pokazuje jak na załączonym obrazku :

http://imageshack.us/f/546/helpn.jpg/

Zmienić system na nowszy czy da się jakoś to rozwiązać inaczej ?

Czy przy obciążeniu program również pokazuje 792...Mhz?

crazykaro 04.02.2012 00:54

Może komputer sam reguluje multiplier? Nie chce mi się szukać. Włącz jakiś film, obciążając procesor i zobacz czy się zmieni częstotliwość. Jeśli tak to wszystko OK. Jak nie to wejdz do biosu do ustawień procesora i zmień multiplier na x10.5 (taki powinien być domyślny dla tego procesora). A że ci w biosie pokazuje 2x2.20 to może to być tylko informacja o procesorze a nie rzeczywista ustawiona wartość.

*KoTeK* 04.02.2012 00:56

Funkcja EIST zapewne jest włączona.

Dzimi 04.02.2012 01:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ja_Kibic (Post 1214972)
Mam Windowsa XP i procesor AMD Athlon II 340 (2x 2.20Ghz) Tyle że mój XP widzi tylko 792 Ghz. W Biosie pokazuje 2x2.20, w programiku typu CPU-Z pokazuje jak na załączonym obrazku :

http://imageshack.us/f/546/helpn.jpg/

Zmienić system na nowszy czy da się jakoś to rozwiązać inaczej ?

To nie jest błąd, to tak ma być - w sytuacji jak procesor nie jest obciążony zwalnia zegar i przez to laptop mniej się nagrzewa, ciągnie mniej prądu i dłużej działa na baterii. Błąd to jest dopiero jak pod obciążeniem zegar nie wzrasta, co jest prawie tak rzadkim przypadkiem jak szóstka w totolotka. Zapuść np 3DMark jakiś albo wPrime i zobacz ile wtedy pokazuje CPU-Z.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez *KoTeK* (Post 1214977)
Funkcja EIST zapewne jest włączona.

EIST to jest w procesorach Intela nie AMD.

W procesorach AMD ta funkcja nazywa się Cool&Quiet i jest dostępna od 2003 roku. Intel wprowadził swoje EIST jako kopie rozwiązania AMD na przełomie 2005 i 2006 roku.

Marcin_fan 15.02.2012 23:39

Potrzebna bateria do Acera Aspire 5737 Z...
Ile gdzieś tak będe musiał wyskrobać ;)

arrosmay 15.02.2012 23:48

Mam problem z laptopem siostry, zainstalowałem jej javę i niby jest zainstalowana na dysku, aczkolwiek gdy chce zagrać na jakims kurniku czy coś to się nie włącza. Ofc. wersja jest kompatybilna z systemem 64 bit, windows 7. Wie ktos może jak roziwązać ten problem? :)

crazykaro 16.02.2012 00:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1218283)
Potrzebna bateria do Acera Aspire 5737 Z...
Ile gdzieś tak będe musiał wyskrobać ;)

Ok 250-300 zl za oryginał.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arrosmay (Post 1218286)
Mam problem z laptopem siostry, zainstalowałem jej javę i niby jest zainstalowana na dysku, aczkolwiek gdy chce zagrać na jakims kurniku czy coś to się nie włącza. Ofc. wersja jest kompatybilna z systemem 64 bit, windows 7. Wie ktos może jak roziwązać ten problem? :)

Java może być zainstalowana ale przeglądarka może mieć wyłączoną jave w swoich opcjach. Tka wiec trzeba wejśc w opcje i przeglądnąć

TheMadness06 16.02.2012 00:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arrosmay (Post 1218286)
Mam problem z laptopem siostry, zainstalowałem jej javę i niby jest zainstalowana na dysku, aczkolwiek gdy chce zagrać na jakims kurniku czy coś to się nie włącza. Ofc. wersja jest kompatybilna z systemem 64 bit, windows 7. Wie ktos może jak roziwązać ten problem? :)

Jeżeli korzystasz z przeglądarki 32-bitowej to musisz zainstalować javę w tej wersji (32-bit)

Marcin_fan 22.02.2012 19:37

crazykaro: żeby sie niepotrzebnie denerwować lepiej kupić od razu oryginał czy może jakiś zamiennik ?

crazykaro 25.02.2012 00:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1222068)
crazykaro: żeby sie niepotrzebnie denerwować lepiej kupić od razu oryginał czy może jakiś zamiennik ?

No i to jest dobre pytanie. Mozna znaleźć dobry zamiennik albo szajs. Ja tam zawsze kieruje się znaczkami C E. Jeżeli na urzadzeniu jest znaczek C E (nie CE) to produkt spełnia normy i zazwyczaj niewiele różni się od oryginału. Zawsze warto treż poszukać czy forma zamiennika jest jako tako znana chociażby w internecie.

WiślakNH 07.03.2012 15:22

Jak założyć hasło na laptopa w windows 7 ?:D

Dzięki.

darksun 07.03.2012 15:28

Panel Sterowania - > Konta Użytkowników ... To jeśli chodzi o system, bo mniemam, że tylko o chodzi :)

Puchatek 07.03.2012 19:36

Na początek zaznaczę, że jestem zielony w te klocki i dopiero się zaznajamiam.

Kupiłem domenę w .pl i hosting do tej domeny w serwisie az.pl. Mam taki hosting: http://www.az.pl/hosting-konto-wieczyste-opis.html i teraz chcę zainstalować na tym hostingu jakiś system zarządzania treścią to jest CMS. Ponoć wordpressa się nie da bo musi być baza danych MYSQL a jej nie ma w tym hostingu próbowałem zainstalować wordpressa z jakimś dodatkiem, który to omija : http://www.dobreprogramy.pl/XeonBloo...ite,23262.html i też to nic nie daje.

Nie wiem co mam robić zna się ktoś na tym ? Kolega, który mi to pomagał robić i próbował robić musiał wyjechać i mnie z tym zostawił. Chcę tam poprostu zainstalować jakiś CMS tak abym mógł w prosty graficzny sposób zrobić stronkę.

Jak ktoś ma czas i umiejętności to możemy się umówić w Jamie czy u Wiślaków i przyjdę z laptopem i by mi to zrobił a ja jakoś się odwdzięczę czy to finansowo czy w inny możliwy sposób.

maTyS. 08.03.2012 17:48

potrzebuje informacji na temat zalet wirusów komputerowych.. " zadanie domowe" poratuje ktoś ?

szachmat 11.03.2012 21:46

Jakiś serwis komputerowo laptopowy w Krakowie?

Potrzebuję prawdopodobnie zmienić, lub przelutować gniazda zasilacza w 2 laptopach.

Ktoś jakiś poleci, a może sami gdzieś "lutujecie"?

yoda79 13.03.2012 19:45

Podczas instalacji zwykłego Nero dwukrotnie zastrajkował laptop-wyśiwetliło się,że komp zagrozony na niebieskim tle i nastąpiło natychmiastowe wyłaczenie. Komp nowy, ma ktos pojęci o co chodzi?

pabloX90 13.03.2012 20:41

poleci ktoś markę (dobrego laptopa) na rok 2012, Cena 3000 tys ?

Wiem że ktoś już pisał wyżej o tym ale tam jednak lapek był tani a chcę wydać trochę więcej bo i tak załatwie po znajomosci tylko w ogole nie siedze w temacie laptopów i muszę się zdać na ludzi z forum :)

Bambo1906 13.03.2012 20:50

Mam pytanie odnośnie Steama, może ktoś tu dobrze ogarnia, albo miał ten sam problem.
Mianowicie, kupiłem sobie z 2 miesiące temu Football Managera '12, ze steamem. Chciałbym sobie ściągnąć Counter-Strike'a, i tu rodzi się pytanie: Czy mogę "dopiąć" tego CSa do Steama i grać normalnie na serwerach Steam, czy muszę kupować nową grę?

Z góry dzięki.

kornd 14.03.2012 18:08

Można wyłączyć w Windowsie 7, żeby nie robił kopii zapasowych przed odinstalowaniem programu?

kornd 14.03.2012 18:09

Można wyłączyć w Windowsie 7, żeby nie robił kopii zapasowych przed odinstalowaniem programu?

Kordel 20.03.2012 15:28

http://allegro.pl/dell-inspiron-q15r...207486990.html
ktoś z forumowiczów testuje ten model ?

maciekmiszcz 20.03.2012 15:54

Witam. W czerwcu zeszłego roku kupiłem nowego netbooka ASUS 1215N. Wszystko było ok, jednak jakiś czas temu laptop miał problemy żeby łączyć się z różnymi sieciami WIFI. Myślałem, że to wina słabego zasięgu. No ale kilka dni temu zaczęło się pokazywać powiadomienie o "nierozpoznaniu urządzenia USB" pomimo, że niczego nie podłączałem. Zdarzyło się też, że komputer w ogóle nie chciał się włączyć. Oddać na gwarancje, czy może to wina zajechanego systemu - komputer dość intensywnie użytkowany, ciągłe instalowanie/odinstalowywanie różnego rodzaju programów... Jakieś rady?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:44.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl