Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

Emilio 07.11.2009 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 811751)
PS. Wyjaśni mi ktoś co to są te 2 kratery w środku jednej z trybun?

Panoramiczne studia TV.

simone 07.11.2009 22:31

Tak być może (póki co to tylko wygrany projekt z konkursu) będzie wygladać kolorystyka krzesełek na na stadionie w Poznaniu. Poziom tego konkursu musiał być "naprawdę wysoki" skoro wygrała ta koncepcja...

http://i33.tinypic.com/1zn5qfc.jpg

http://magazynkolejorz.pl/images/sta...buna1_mini.jpg

http://magazynkolejorz.pl/images/sta...buna2_mini.jpg

http://magazynkolejorz.pl/images/sta...buna3_mini.jpg


http://magazynkolejorz.pl/images/sta...buna4_mini.jpg


Tak poza tym to ostatecznego kształtu zaczynają powoli nabierać te stelaże w narożnikach (by Carte/SCC)

http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...46521283536706
http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...46760170286098
http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...50972791962162
http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...51126028116162

A na koniec kwiatek w stylu "Józek trzymaj mur, bo lecę po wypłatę..."
http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...47287872212210

Pan Jotka 08.11.2009 07:45

http://www.sport.pl/pilka/1,65063,72...y_stadion.html

Urzędasy znowu popisują się brakiem wyobraźni. Lepiej zbudowac potworka za 100 niż od razu coś normalnego za 200 mln.... Dach jest okropny, a 4ery trybuny wolnostojące to jakis koszmar.

elomike 08.11.2009 10:41

http://magazynpilkarski.pl/?mod=news&nid=66565

mam nadzieje że zagramy na wiosnę na Hutniku...

Maciuś 08.11.2009 10:51

Ten stelaż na Lechu bedzie zabetonowany od spodu czy to tak juz zostanie?

ToTylkoJa 08.11.2009 11:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez simone (Post 813917)
Tak być może (póki co to tylko wygrany projekt z konkursu) będzie wygladać kolorystyka krzesełek na na stadionie w Poznaniu. Poziom tego konkursu musiał być "naprawdę wysoki" skoro wygrała ta koncepcja...

niezła kaszana. W 'prostocie siła'

StelmiOriginal 08.11.2009 11:41

W takim razie na trybunach w Krakowie powinien pojawić się zarys Wawelu, barbakan, brama floriańska, Papież, kościół Mariacki, sukiennice, Swastyka i sierp z młotem (by podkreślić historię Polski) no i oczywiście olbrzymi napis WISŁA


E:

Cytat:

http://magazynpilkarski.pl/?mod=news&nid=66565

mam nadzieje że zagramy na wiosnę na Hutniku...
OBY OBY!!

elomike 08.11.2009 12:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez StelmiOriginal (Post 814040)
W takim razie na trybunach w Krakowie powinien pojawić się zarys Wawelu, barbakan, brama floriańska, Papież, kościół Mariacki, sukiennice, Swastyka i sierp z młotem (by podkreślić historię Polski) no i oczywiście olbrzymi napis WISŁA


OBY OBY!!

ja bym dodał twarz Obtułowicza, Bombardiery, obwodnice, Majchrowskiego, gołębie, rondo Mogilskie, Szkieletora, napisy Wierność, Opętani, wszystkie lata, w których mistrza zdobyliśmy i jeszcze może obwarzanki gdzieś na pawiloniku namalować, co Wy na to?

właśnie, a u nas będzie "WISŁA" i asymetryczne "KRAKÓW" na dole?

StelmiOriginal 08.11.2009 12:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez elomike (Post 814052)
ja bym dodał twarz Obtułowicza, Bombardiery, obwodnice, Majchrowskiego, gołębie, rondo Mogilskie, Szkieletora, napisy Wierność, Opętani, wszystkie lata, w których mistrza zdobyliśmy i jeszcze może obwarzanki gdzieś na pawiloniku namalować, co Wy na to?

właśnie, a u nas będzie "WISŁA" i asymetryczne "KRAKÓW" na dole?

Zapomniałeś jeszcze o Operze Krakowskiej, Galerii Krakowskiej i kampusie na Ruczaju, o "Bogach Trybun" i "Jebać Żydów"... :rotfl: :rotfl:

MichauSzczu 08.11.2009 14:46

Mi ten wyglad krzeselek w Poznaniu naprawdę sie podoba. Pomysłowy, nie za jaskrawy, elementy klubowe jak i "miejskie" :P

elomike 08.11.2009 17:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MichauSzczu (Post 814124)
Mi ten wyglad krzeselek w Poznaniu naprawdę sie podoba. Pomysłowy, nie za jaskrawy, elementy klubowe jak i "miejskie" :P

nie za jaskrawy?

skttrbrain 08.11.2009 21:11

Na szczęście nijak będzie się miał do realizowanego :)

bbbnba 08.11.2009 21:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 814362)
Na szczęście nijak będzie się miał do realizowanego :)

Nie zabieraj dzieciom zabawek :)

simone 08.11.2009 23:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez bbbnba (Post 814397)
Nie zabieraj dzieciom zabawek :)

Nie wiem czy zauważyłeś, ale zaznaczyłem że póki co wyniki tego konkursu nie sa wiążące...

Skoro takiś kumaty to podbij do redakcji tego magazynu (organizatora konkursu), wykorzystaj swoje kontakty i zdobądź inne prace konkursowe, choćby nawet tylko te które zostały wyróżnione.

Nie rozumiem dlaczego nie opublikowano innych prac...

WILU TS 08.11.2009 23:42

Może dlatego Simone że były na tyle żenujące że nikt by ich nie zamieścił...

simone 09.11.2009 17:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 814021)
Ten stelaż na Lechu bedzie zabetonowany od spodu czy to tak juz zostanie?

To już tak zostanie, nie byłoby sensudawać stelażu gdyby pod niego miał iść jeszcze dodatkowo beton. Stelaż jest jedynym sensownym rozwiązaniem w tej sytuacji, bo jest stosunkowo lekki, na tej trybunie już pojawiają się pęknięcia (jedni mówią,że to poważne, inni bagatelizują problem, nie wiadomo kogo słuchać...), a co dopiero by się działo gdyby konstrukcję (najpewniej do tego nie przystosowaną) dociążono dodatkowymi tonami betonu...

Skoro mowa o Lechu to zobaczcie jakie kolosy sprowadzili do podnoszenia dachu (by Carte/SCC)
http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...42121825626674
http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...47513816128370
http://picasaweb.google.pl/Caartee.s...47579014243682

Konrad. 10.11.2009 07:26

Panorama Narodowego sprzed paru dni:

http://img265.imageshack.us/img265/4...1068obrazo.jpg

Beton mogą lać do minus dziesięciu stopni. Już dziś można być pewnym, że stadion będzie ukończony grubo przed euro...

A pamiętam ile było .......enia "ekspertów", że nie dadzą rady, że kto i jak te tysiące ton gruzu wywiezie, że non stop będą znajdywać jakieś nie wypały, bomby... Bla, bla...

Cytat:

Harmonogram prac:
  • 04.06.2010 - zakończenie konstrukcji żelbetowej
  • 30.10.2010 - zakończenie konstrukcji linowej dachu
  • 04.11.2010 - uruchomienie instalacji grzewczej
  • 18.01.2011 - rozpoczęcie odbiorów i rozruchów
  • 12.04.2011 - zakończenie pokrycia dachu
  • 29.04.2011 - zakończenie robót przy płycie boiska (murawa z uzbrojeniem)
  • 30.04.2011 - zakończenie robót zewnętrznych (drogi, zieleń, ogrodzenie)

=====

Legia:

http://legia.com/www/galerie/wydarze...9/big/1003.JPG
Na czerwono sektor gości, zielony bufor:
http://img196.imageshack.us/img196/2...830aaemedo.jpg

=====

Wrocław:

http://img687.imageshack.us/img687/97/webcaml.jpg

=====

Poznań:
http://img10.imageshack.us/img10/1236/img4539y.jpg

=====

Gdańsk:

http://img134.imageshack.us/img134/8550/pa300017.jpg

=====

Gdynia:

Cytat:

Otwarcie nowego stadionu w Gdyni dokładnie za rok

Jeśli wszystko pójdzie po myśli władz Gdyni, niemal dokładnie za rok ukończona zostanie modernizacja stadionu piłkarskiego przy ul. Olimpijskiej - czytamy na PolskaTimes.pl.


Spełnia się tym samym wielkie marzenie kibiców Arki Gdynia, którzy chcieliby w końcu w przyzwoitych warunkach oglądać występy swoich ulubieńców w meczach ekstraklasy.
Fani żółto-niebieskich na nowy stadion czekają już i tak dostatecznie długo, rozpoczęcie jego budowy z różnych względów przekładano od 2006 r.,
z miesiąca na miesiąc, jednak ostatnie wieści, napływające od miejskich urzędników, są wyjątkowo optymistyczne.
Nie dość, że obiekt zostanie zmodernizowany dużo taniej, niż do niedawna zakładano, to jeszcze udało się maksymalnie skrócić harmonogram prac.
Pesymistyczny scenariusz zakładał, iż roboty potrwać mogą nawet trzy lata.
Tymczasem podpisana już umowa z ich głównym wykonawcą, warszawską firmą Budimex Dromex, przewiduje ukończenie całej inwestycji w ciągu 11 miesięcy.
Maszyny budowlane wjadą na plac budowy już w grudniu, tuż po ostatnim meczu, jaki kibice Arki obejrzą na starym stadionie.
Tym historycznym pojedynkiem będzie derbowa potyczka z Lechią Gdańsk.
- Umowa z wykonawcą przewiduje, iż w pełni zmodernizowany stadion gotowy będzie za rok, 19 października - mówi Marek Stępa, wiceprezydent Gdyni.
- Nie ma podstaw, aby dziś wnioskować, iż termin ten nie zostanie dotrzymany, Budimex Dromex jest bowiem solidnym kontrahentem,
wykonującym poważne zlecenia budowlane nie tylko w Polsce, lecz także m.in. w Libii i Iraku.
Harmonogram prac udało się maksymalnie skrócić dzięki temu, że do czasu rozpoczęcia wiosennej rundy piłkarskich rozgrywek ukończony już będzie stadion rugby,
obiekt przystosowany także do gry w piłkę nożną i to właśnie tam swoje mecze rozgrywać będą tymczasowo piłkarze Arki.
Dlatego właśnie, zamiast modernizować piłkarski stadion przy ul. Olimpijskiej etapami, przez trzy lata, uda się go ukończyć w rok.
Gdyby miały być prowadzone na nim zarówno prace budowlane, jak i rozgrywane mecze, jest oczywiste, że nie można by wyburzyć wszystkich trybun,
postępy prac hamowałyby też dość ostre wymogi bezpieczeństwa, związane z prowadzeniem rozgrywek ekstraklasy.
Władze miasta cieszy ponadto fakt, iż stadion uda się zmodernizować za 80 mln zł, czyli o 50 mln zł taniej, niż przewidywał kosztorys.
Za pieniądze te zostaną wybudowane nowe trybuny, usytuowane bliżej murawy, oświetlenie, do 15 tys. miejsc zwiększona zostanie pojemność obiektu.
Dla kibiców to bardzo ważne, bo na obecnym stadionie widoczność jest fatalna, a murawę znacznej części widzów zasłania płot.
http://stadiony.net/projects/stadion..._w_gdyni05.jpg
http://stadiony.net/projects/stadion..._w_gdyni07.jpg

=====

Gdynia stadion rugby:

http://i37.tinypic.com/10z8g9t.jpg

ciacho 10.11.2009 10:53

Oj cieszy się człowiek jak takie coś widzi:) Że w końcu budowa tych stadionów ruszyła z kopyta. A tyle było narzekań, że jak oni chcą do 2011 zbudować stadiony.. a tu wszystko wskazuje na to, że stadiony to nasz najmniejszy problem:)

medyk 10.11.2009 11:02

jeszcze jak by tak autostrady zaczeli budować..

WILU TS 10.11.2009 11:20

Autostrady są budowane cały czas,gorzej z ich oddawaniem i długością...

ciacho 10.11.2009 11:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WILU TS (Post 814928)
Autostrady są budowane cały czas,gorzej z ich oddawaniem i długością...

Czyli w sumie jak do tej pory, co oznacza, że praktycznie budowane nie są:P

Konrad. 10.11.2009 11:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 814935)
Czyli w sumie jak do tej pory, co oznacza, że praktycznie budowane nie są:P

Nic podobnego:
http://img117.imageshack.us/img117/6116/budowa.png
http://img28.imageshack.us/img28/7657/exploatacja.png

Wojtas 10.11.2009 18:45

Po tych fotkach widac ze stadiony tych mniejszych klubow jak Cracovia ,Zaglebie,Korona ,Arka ..to jakby na jedno kopyto robione i bardzo podobne..

takie miniaturki,byle cos nowego postawic bo przy tych co robia n Euro to byla by wiocha grac maja te "obecne"

PhantomRanger 10.11.2009 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GemHZR (Post 811861)

Skąd ja wiedziałem, że tak będzie. Niektórzy piali tu z zachwytu, że Lech będzie grał w Poznaniu. Tymczasem okazuje się, że nie jest pewne czy nawet pół sezonu. Przyznam szczerze, że jakoś specjalnie się zdziwię jeśli w lutym czy marcu okaże się, że trzeba dołożyć do ich stadionu :) Powiem to też inaczej. Prędzej czy później wyjdą wszystkie brudy dotyczące budowy stadionów w poszczególnych miastach. U nas już wyszły.

harthausen 10.11.2009 20:02

i nie będzie wyjścia, skoro już tyle geldu poszło, to trzeba wyłożyć na to , o czym zapomniano/przemilczano. Nikt przecież nie zostawi prawie skończonej budowy.

UniaTarnówZKS1928 10.11.2009 23:25

Ponoć Hutnik ma grać w sobotę przy światłach i się nieźle mobilizują na to spotkanie (może ostanie w historii tak jak my choć oni chociaż mają na organizację meczu a my już nie bardzo;/;/)

Jak wygląda Wasza sytuacja w sprawie wynajmu ich stadionu?

Gordian 10.11.2009 23:45

czemu ostanie?

UniaTarnówZKS1928 11.11.2009 00:19

Bo i my i oni jesteśmy coraz bliżej wycofania drużyn z rozgrywek. I ligę wygra jakaś wiocha typu Suchedniów...

Ivory1906 11.11.2009 01:13

No niestety to prawda co Hutnika...Kuzyn tam gra i mowil mi ze nie ciekawie jest...wiadomo o co sie rozchodzi= pieniadze. Klub nie wyplaca pilkarza pensji i nie ma srodkow na utrzymanie. Nie wiem co do Unii ale sprawa HKS-u wyglada slabo

bimbam 11.11.2009 10:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez UniaTarnówZKS1928 (Post 815175)
Ponoć Hutnik ma grać w sobotę przy światłach i się nieźle mobilizują na to spotkanie (może ostanie w historii tak jak my choć oni chociaż mają na organizację meczu a my już nie bardzo;/;/)

Jak wygląda Wasza sytuacja w sprawie wynajmu ich stadionu?

Mają grać o 15:30, a dziś mają się odbyć próby oświetlenia.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 19:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl