Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Praca (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3012)

silver03 15.01.2014 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślak 86 (Post 1344772)
Kolejna rozmowa i propozycja stażu na 3 miesiące za 1000zł Brutto! (oczywiście zamiast normalnego etatu)

Chyba ....a zacznę jakiś pamiętnik pisać albo blog bo to co widzę to się w głowie nie mieści !


Jeżeli ktoś by znał pracodawce poszukującego pracownika po OŚ i jeszcze jednym kierunku zbliżonym do ekonomii i spożywki niezbyt władającego angielskim posiadającym doświadczenie w jednostkach państwowych, laboratorium i gazecie (nie GW) niech podsunie moją kandydaturę. Co do kwestii finansowych po ostatnich przebojach nie jestem wybredny.

No to witam w klubie poszukujących, ja dopiero rozpocząłem przygodę z tym bagnem, szukam w sumie od tygodnia pracy. Póki co proponowali mi pracę za 1500 i jeszcze jedną za stawkę niższą. /mgr inż.

Mario Nh 15.01.2014 19:08

Nie dajcie się nabierać na pracę w firmie Dragon International (wcześniej INFGL POLSKA).

Nawet jeśli dzwonią i zapraszają na rozmowę kwalifikacyjną. Opinie o tej firmie znajdziecie wpisując starą nazwę.
Dobrze, że jest internet, że nie poszedłem na rozmowę jutro. ;)

brylant17 15.01.2014 19:27

Mam pytanie pracował z was ktoś przy ścinaniu i pakowaniu sałaty? Powie ktoś coś więcej? jak to wygląda?

Natkan 16.01.2014 20:02

7-12 tyś to za dużo jak na moje skromne wymagania. Mam szanse dostać się do salonu Play ale to chyba nie jest praca na dłużej. Fajne było by dostać taką że nie muszę grubo ponad 5 tyś zarabiać ale żeby mieć stabilność

wiślak 86 23.01.2014 21:32

gdyby ktoś znał jakąś mamę:
http://www.gumtree.pl/cp-inne-wydarz...kiet-561313638

na prośbę znajomego (albo kobiety w odpowiednim wieku bo nie trzeba z dzieckiem przychodzić)
kasa naprawdę łatwa i żadnych haczyków nie ma. jak coś to mail z ogłoszenia albo na privie odpiszę jak bede mógł.

Brozinho_23 13.03.2014 21:46

Da radę ogarnąć jakąś robotę na piątki-soboty? Ew. piątki-soboty-niedzielę , soboty-niedzielę? Tylko coś bardziej sensownego niż telemarketing i inne ulotki.

adam_09 31.03.2014 15:47

Drogie Koleżanki i Koledzy,

Czy jest na sali ktoś kto pracuje w HSBC w Zabierzowie ? Najlepiej z działu HR :) Jeśli tak to będę ogromnie wdzięczny za kontakt.

rafkur 31.03.2014 16:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1344774)
No to witam w klubie poszukujących, ja dopiero rozpocząłem przygodę z tym bagnem, szukam w sumie od tygodnia pracy. Póki co proponowali mi pracę za 1500 i jeszcze jedną za stawkę niższą. /mgr inż.

Nie rozpatrywałbym pierwszej pracy tylko i wyłącznie w kategoriach finansowych. Studia to jedno a doświadczenie to drugie.

Sam aktualnie zatrudniłem do swojego oddziału dużej korporacji dziewczynę po studiach ( kierunek pokrywający się częściowo z wymaganiami - też mgr inż ))) za rzeczone 1500 netto. Nie widzę sensu dawać więcej osobie bez doświadczenia. To bardziej moje niż jej ryzyko.
Oczywiście po 3 miesiącach dostanie podwyżkę jak wszystko będzie ok. Po roku jeżeli będzie pełnowartościowym pracownikiem na pewno nie zostawię ją z 1800 na rękę.Żaden średnio rozgarnięty pracodawca w postaci właściciela firmy czy dyrektora nie zakłada, że ktoś wnoszący coś do firmy będzie całe życie dymał za 2 k na rękę. Dodatkowo dochodzą premie, szkolenia i przede wszystkim doświadczenie w bardzo dużej i stabilnej firmie. Trzeba tylko trafić do normalnie zarządzanej firmy.

Piszę to jako poradę dla tych, którzy szukają pracy po studiach. Ważniejsza od startowej kwoty jest firma która wam ją oferuje - możliwości rozwoju, budowa swojego CV.

Sam po studiach (nie była to socjologia ) zaczynałem pracę na składzie budowlanym nosząc krawężniki. Teraz kilka miejsc pracy dalej sam zatrudniam ludzi )))

adam_09 31.03.2014 19:56

Wszystko fajnie bo sam przeszedłem tą drogę czyli od 1500 zł na rękę aż po okresowo wartość z jednym zerem więcej ale tylko częściowo zgodzę się z powyższym postem.
Wyobraź sobie, że jesteś kimś kto chce założyć rodzinę. Kończysz studia masz dwadzieścia parę lat, i dymasz za kwotę, która nawet nie pozwoli Ci na opłacenie mieszkania. A gdzie tam ubranie, jedzenie, dojazdy do pracy itd. Nie mówiąc już o wakacjach, samochodzie itd. Do 26 roku życia być na garnuszku rodziców ? Dla mnie słabe...

wiślak 86 31.03.2014 20:06

Z waszych wypowiedzi wynika że w Polsce tylko praca na swoim daje jakieś szanse na przyzwoitą pensję w okolicach średniej krajowej. I nie wiem jak wy ale ja zauważyłem tendencję wieloetatowości. Już jeden nie wystarcza tylko ludzie zaczynają brać 2 i 3 aby podorabiać. Oczywiście to nie są prace stałe jednak coraz częściej się z tym spotykam.

Hardcore1906 16.04.2014 15:27

Witam ! Poszukuję pracy najlepiej pracy fizyczej. Jakby ktoś miał, słyszał o jakiejś to byłbym wdzięczny :)

Natkan 29.04.2014 18:03

Wie ktoś coś na temat pracy w Ikei? W sensie zarobków, awansów, jak się tam pracuje?

OpEnTaNy 29.04.2014 20:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiślakcb (Post 1358295)
Poleci ktoś wiarygodną agencję pracy za granicą ?

Znalazles cos wartego uwagi ewentualnie ktos poleci cos?

Kocur 30.05.2014 09:34

Ma ktoś jakieś doświadczenie z pracy jako "kontraktor" w Szwajcarii albo Niemczech?

Czy tak jak u nas trzeba samemu bulić "zusy", samemu się ubezpieczyć itp czy jest to inaczej, czytaj lepiej rozwiązane.
Bo stawki kontraktorów są kosmiczne, tyle żeby się nie okazało że jak skręcę kostkę na wycieraczce to zapłacę 2000 ojro za chirurga ;)

4karol4 30.05.2014 12:05

Ale chcesz pracować w Szwajcarii, czy pracować zdalnie z Polski? W drugim przypadku najlepsze rozwiązanie to jednoosobowa działalność gospodarcza. Wystawisz im fakturę VAT i możesz coś więcej utargować.
Kiedyś pisałeś, że pracujesz w branży IT. Przyjęło się, że kontraktor zarabia od 1,5 raza do 2 razy tyle co osoba wykonująca tą samą pracę zatrudniona w firmie na stałe. Dlatego stawki mogą Ci się wydawać kosmiczne (oczywiście jak na ichniejsze warunki, bo na nasze to są galaktyczne).

Pan_Wątrobian 31.05.2014 17:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Manhunt (Post 1363113)
Ma ktoś jakieś doświadczenie w sezonowej pracy za granicą ?? Jakieś kontakty czy coś ?? Poszukuje jakieś pracy na wakacje ( praca fizyczna) najlepiej przy zbiorach.
Da się coś wyłapać czy większość to oszuści

Jedyne co moge podpowiedzieć to jadąc na sezonową prace za granice :

-znać podstawy obcego języka bo inaczej Cie będą "ruchać"
-nie pracować u POLAKÓW(za granicą większość to świnie),TURKÓW i innych takich..
-jak już będziesz na miejscu i będą problemy z kasą przy terminie to lepiej uciekaj od razu

Kocur 31.05.2014 17:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4karol4 (Post 1362979)
Ale chcesz pracować w Szwajcarii, czy pracować zdalnie z Polski? ).

Oczywiście wyjazd. Praca zdalna jest praktycznie nie do znalezienia jeśli chodzi o moje stanowisko, chyba że transfer w ramach firmy ale to obecnie też niemożliwe :)


Dlatego się właśnie zastanawiam nad kontraktem ale jeśli to wygląda jak u nas że ani się nie liczy do lat pracy ani nie ma kompletnie żadnego ubezpieczenia (dopóki się samemu nie wykupi) to już tak różowo nie jest.

Zarobki faktycznie wyższe (śledzę temat już od wielu lat) ale jak się doliczy podatek od kontraktu, pakiet medyczny, bezpłatny urlop to już różnica nie jest 100% ale czasami i poniżej 50%.

Oczywiście nie ma co porównywać do naszego podwórka bo nasze pensje są niższe niż bezrobocie w większości krajów.

4karol4 31.05.2014 23:28

O pracę zdalną trudno nawet dla programisty. Choć kilka takich ofert w życiu widziałem.

Nie orientuję się jak to dokładnie wygląda w Szwajcarii, jakie są tam możliwości umów między pracodawcą, a pracownikiem. Tylko weź pod uwagę, że "kontrakt" niekoniecznie oznacza nasz odpowiednik umowy o dzieło. Nawet w Polsce to co umownie nazywa się "kontraktem" można wykonywać w ramach umowy o dzieło, umowy zlecenie, własnej dg, albo umowy o pracę na czas określony. "Kontrakt" oznacza jedynie, że jesteś zatrudniony do wykonania konkretnego zadania. Co do stażu pracy i składek, to nie wiem jak to wygląda w przypadku osób pracujących za granicą. Jak ktoś płaci składki emerytalne w Szwajcarii to jak to traktuje później ZUS? Jako okres bezskładkowy?

Na mój chłopski rozum to najlepiej założyć własną działalność w Polsce, a im wystawiać faktury VAT. O ile zgodzą się na taką formę współpracy. Zapłacisz 1 tys. zł miesięcznie na ZUS i masz podatek liniowy. Przy takiej pracy zarobisz pewnie co najmniej 6-7 tys. euro. W Szwajcarii zapłaciłbyś od tego na pewno więcej składek i być może wyższy podatek. A ubezpieczenie zdrowotne będzie miał w Polsce. O ile jesteś zdrowy to ja bym na Twoim miejscu zaryzykował. Jak będzie się działo coś poważnego to pewnie i tak wrócisz do Polski. A jak się przeziębisz to trudno, zapłacisz za prywatną wizytę :)

Kocur 01.06.2014 07:38

Luzik :)

Właśnie rozmawiam z jedną rekruterką - może ona mi też wyjaśni co nieco - skoro sama kontrakt oferuje to coś na ten temat pewnie wie.

Kocur 06.06.2014 08:34

Ok, wiem wszystko. Szukać oferty i się pakować :D

Kamil_mchw 15.06.2014 19:07

managerów restauracji zapraszam na prv.
możliwość dodatkowego zarobku.

manian 21.06.2014 23:40

Ma ktoś jakieś informacje/doświadczenia na temat pracy w firmie BSPL/BEHR Service Polska, ul.Skośna, KRK ?

kermit06 02.07.2014 16:57

Ktoś poleci jakąś sprawdzoną agencję pracy na Wyspach?

Konkretnie chodzi mi o Manchester - jakby ktoś tu był z tego miasta albo okolic, poproszę o kontakt!

L U Z N Y 07.07.2014 22:11

Ma ktoś może do zaoferowania stałą pracę ?

FraMat 11.07.2014 12:08

(nieaktualne)

Krzysiek 14.07.2014 17:57

Cześć. Jest tu może ktoś kto pracuje (pracował) w Islandii? Bardzo poważnie zastanawiamy się z narzeczoną nad wyjazdem. Może ktoś się odezwać? Mam kilka pytań.

Będę wdzięczny. Pozdro!

daniello1987 15.07.2014 05:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez manian (Post 1365536)
Ma ktoś jakieś informacje/doświadczenia na temat pracy w firmie BSPL/BEHR Service Polska, ul.Skośna, KRK ?

kiedyś tam pracowałem na magazynie jak jeszcze istnial BEHR. ale poprzez redukcje etatów niestety podziekowali. ogolnie bardzo dobrze sie tam pracowało. fajna atmosfera. poszukują tam teraz ludzi do pracy?

Zola 07.09.2014 13:14

Dla Braci z Gdańska:

DECATHLON Rumia poszukuje pracowników:


http://ogloszenia.trojmiasto.pl/prac...gl8768975.html

manian 14.09.2014 15:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez daniello1987 (Post 1367826)
kiedyś tam pracowałem na magazynie jak jeszcze istnial BEHR. ale poprzez redukcje etatów niestety podziekowali. ogolnie bardzo dobrze sie tam pracowało. fajna atmosfera. poszukują tam teraz ludzi do pracy?

Sory że dopiero teraz odpisuje ale byłem nieaktywny trochę czasu. Pytałem bo chciałem iść tam na praktykę studencką i poszedłem. Większość czasu spędziłem w biurze konstrukcyjnym ale miałem tez okazję być przez parę dni na magazynie i rzeczywiście fajna atmosfera bez żadnych "korporacyjnych" warunku czy pracy po "-naście" godzin.

Garbaż1906 17.09.2014 15:50

Projektantów z własną działalnością, działających w branży projektowania wnętrz zapraszam na PRIV.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 09:38.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl