Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=6)
-   -   Filmy, które warto obejrzeć (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=2155)

dj_ibutti 04.01.2010 01:03

Niestety nie zagości w naszych kinach....

wislak68 04.01.2010 01:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 837254)
Czytałem wcześniejsze opinie dotyczące filmu Avatar. Większość, o ile nie wszystkie, były bardzo pozytywne. Po dzisiejszym seansie w Plazie (IMAX) pozostaje mi jedynie potwierdzić, to co napisaliście. Niesamowite efekty, które są ukoronowaniem tego pięknego fantastycznego świata.

Jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia, niech nie czeka. Efekty genialne, a i muzyka też niczego sobie :)

Byłem, widziałem i jakoś tak... nie upadłem na kolana. Fabuła dosyć banalna (ekologiczna powiedział bym) a jeśli chodzi o efekty (po raz pierwszy w życiu miałem okazję oglądać film w wersji trójwymiarowej) to "intuicyjnie" spodziewałem się czegoś więcej (ani razu nie zdarzyło mi się uchylać przed lecącymi strzałami :> ). Film napewno warto zobaczyć ale nie da się ukryć że to taka trochę lepiej zrobiona bajka dla dorosłych. No i trochę długi. Natomiast trzeba przyznać że pieknie zostały zrobione zdjęcia (animacje?) krajobrazowe. Czasami aż zatykało dech w piersiach gdy latali wśród skał na tych swoich smokach. Było to na tyle sugestywne że w trakcie filmu żołądek bolał mnie tak jak bym właśnie był w samolocie podchodzącym do lądowania.
Dla równowagi dodam że mojej żonie bardzo się podobało.

dj_ibutti 04.01.2010 02:38

Polecam dokument BBC - "Necro business" - o łódzkich łowcach skór. Zakazany w Polsce - znajdziecie na YouTube jak wpiszecie "łowcy skór".

koyoot 04.01.2010 13:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Vinci (Post 837254)
Czytałem wcześniejsze opinie dotyczące filmu Avatar. Większość, o ile nie wszystkie, były bardzo pozytywne. Po dzisiejszym seansie w Plazie (IMAX) pozostaje mi jedynie potwierdzić, to co napisaliście. Niesamowite efekty, które są ukoronowaniem tego pięknego fantastycznego świata.

Jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia, niech nie czeka. Efekty genialne, a i muzyka też niczego sobie :)

Mam jedno zastrzezenie. Fabula odrobinke infantylna :P.

Wojtas 04.01.2010 19:14

Wie ktos czy ktoras polska stacja wemitowala lub zamierza wyemitowac film pt " Krolestwo Niebieskie"z Orladno Bloomem??

daaawno juz byla premiera,potem na C+ ogladalem i nic...nikt chyba potem juz tego nie puszczal??albo ja sam przegapilem??

pytam bo film fajny i moge polecic,Troje czy Gladiatora puszczją co poł roku a tego jakos nie moga....a szkoda..

sergio 04.01.2010 21:34

Jestem świeżo po oglądnięciu avatara i powiem że to pokahontas w wersji 3D
No może przesadziłem ale jak dla mnie słaby jedynie efekty są niezłe.
Podejrzewam że za kilka dni nie będę pamiętał tego filmu

asgardflame14 04.01.2010 23:56

poza duzymi produkcjami warto czasem zobaczyć coś krótszego ale bardziej w temacie
np., reportaż o serbskich kibicach, do pobrania tutaj:

http://inicjatywa14.net/index.php?op...214&Itemid=102

kalosz 05.01.2010 11:00

czy może ktoś polecic jakies filmy zwiazane z kibicowskim trybem zycia badz podobne ? : )

Mateuusz 05.01.2010 13:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalosz (Post 837806)
czy może ktoś polecic jakies filmy zwiazane z kibicowskim trybem zycia badz podobne ? : )

Hooligans, Football Factory, I.D
Hooligans 2 moim zdaniem nie warte ogladania:)

kalosz 05.01.2010 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mateuusz (Post 837852)
Hooligans, Football Factory, I.D
Hooligans 2 moim zdaniem nie warte ogladania:)


akurat te juz widzielem : ) ale mys;lalem ze sa jescze jakies interesujące : )

Pan Jotka 05.01.2010 14:53

"Up in the air"z George'm Clooneyem. Jako długoletni pracownik firmy zawodowo zwalniającej pracowników innych firm (i dziwić sie ze USA tak są do przodu jeżeli jest miejsce nawet dla takich macherów ;-) ) musi się zmierzyć z nieustającymi zmianami wywołanymi przez młodsze pokolenie. Koniec końcow--dobry film toczący sie na kilku płaszczyznach. Jakoś mam słabośc do tego aktora--zawsze gra dobre role.

Konrad. 05.01.2010 15:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalosz (Post 837860)
akurat te juz widzielem : ) ale mys;lalem ze sa jescze jakies interesujące : )

nie ogladałem jeszcze, więc się nie wypowiem, ale podobno ciekawy jest "Cass":

Prawdziwa historia Cassa Pennanta, jednego z najbardziej znanych członków legendarnej już grupy chuliganów West Ham United, zwanej I.C.F. Cass dorastał w sierocińcu a następnie został adoptowany przez starszą parę, o białym kolorze skóry, i musiał mieszkać w białej dzielnicy Londynu, walczą o przetrwanie. Swoją agresję wyładowywał na meczach piłki nożnej.

http://release24.pl/szukacz/cass//0

W internecie już jest parę wersji, są też już napisy...

koyoot 05.01.2010 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 837434)
Mam jedno zastrzezenie. Fabula odrobinke infantylna :P.

Sam siebie cytuje, jest niezle...

Ekhm to pisalem po obejrzeniu kilkuminutowego zwiastuna. po obejrzeniu filmu zmieniam calkowicie zdanie, fabula jest swietna a film to w mojej opinii najwybitniejsze dzielo w calej historii kinematografii swiatowej. Absolutny pewniak jesli idzie o zdobycie tabunu Oscarow(za efekty ma Oscara bankowo). Czegos takiego jeszcze w zyciu nie widzialem i w mojej opinii przebija Wladce Pierscieni. Dlugo nie moglem sie podniesc po obejrzeniu tego filmu. I chyba jednak nadal nie jestem w stanie normalnie funkcjonowac. Muzyka, efekty, fabula. To sa naprawde najwieksze atuty tego filmu. Jestem po prostu zachwycony "Avatarem".

yoda79 05.01.2010 15:53

Jak taki film ma zdobyć "tabun oskarów" to ja dziękuje. Avata poza efektami nie ma w sobie nic.
Jarmark nie sztuka.

chester 05.01.2010 17:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez koyoot (Post 837913)
a film to w mojej opinii najwybitniejsze dzielo w calej historii kinematografii swiatowej.

o k**wa :D:D:D:D

ja_ka_ 05.01.2010 18:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kalosz (Post 837860)
akurat te juz widzielem : ) ale mys;lalem ze sa jescze jakies interesujące : )

Rise of the footsoldier

sergio 05.01.2010 18:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ja_ka_ (Post 838030)
Rise of the footsoldier


Masz może jakiś link do tego filmu?


edit. dzięki ja_ka juz mi sie zasysa

ja_ka_ 05.01.2010 18:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sergio (Post 838032)
Masz może jakiś link do tego filmu?

Niestety, ściągnąłem go stąd: http://torrenty.org/torrent/182783
Film taki sobie ale myślę, że wielu odwiedzającym to forum się spodoba.

Mateuusz 05.01.2010 18:40

ja_ka_ zapomnialem o tym wspomniec:D ale film ciekawy tak jak mowisz:)

TSW Fanatyk 05.01.2010 20:25

Avatar - co do efektów to świetne ale muszę się przyznać że oczekiwałem czegoś więcej :) mało było takich momentów gdzie coś "wychodziło" z ekranu :D muzyka również na ogromny plus, fabuła tez niczego sobie.

9/10 POLECAM :)

a Bękarty Wojny dla mnie osobiście porażka, ponad 2 h zmarnowane na oglądanie takiego gniota...nie wiem dlaczego tak ludzie zachwycają się twórczością Tarantino...

kalosz 06.01.2010 09:42

dzieki wielki : )

Pan Jotka 07.01.2010 22:23

4 filmy (chory jestem to mam czas :P)
1)Ballast--amerykanski film pokazujący jak może się zmienić życie kilku osób z powodu jednego samobójstwa.Kino niekomercyjne.8.5/10
2) The Lovely Bones-umierasz, ale to nie znaczy że odchodzisz. Czego może chcieć 14sto letnia ofiara gwałtu i morderstwa? Nie jest to horror, więc na rąbanie siekierą i egzorcyzmy nie ma co liczyć ;-)7.5/10
3)Amreeka- wyjazd z Palestyny do USA nie jest tak trudny jak samo odnalezienie się w nowej rzeczywistości. Film dla tych którzy twierdzą , że z rodziną wychodzi się dobrze tylko na zdjęciu. Dosyć realistyczny 8/10
4) Afterwards(Potem)-a co gdy przeznaczenia nie da się oszukać? John Malkovich po prostu nie schodzi poniżej pewnego poziomu. 8/10

dj_ibutti 08.01.2010 00:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TSW Fanatyk (Post 838086)
Avatar - co do efektów to świetne ale muszę się przyznać że oczekiwałem czegoś więcej :) mało było takich momentów gdzie coś "wychodziło" z ekranu :D muzyka również na ogromny plus, fabuła tez niczego sobie.

9/10 POLECAM :)

a Bękarty Wojny dla mnie osobiście porażka, ponad 2 h zmarnowane na oglądanie takiego gniota...nie wiem dlaczego tak ludzie zachwycają się twórczością Tarantino...

Ktoś kogo cieszy "wychodzenie z ekranu" i tylko dlatego nowoczesna historia Pokahontas zyskuje u niego miano ponad czasowego hitu i uzyskuje 9/10... Tarantino nie zrozumie. I to nawet nie chodzi o to, że jakoś chcę Cie obrazić. To chodzi o to, że żeby zrozumieć Tarantino to trzeba swoje obejrzeć...

OPTIMUS_(konto_usunięte) 08.01.2010 01:30

A ja z innej beczki ... Polecam "Gran Torino" z Clintem Eastwoodem jeden z lepszych filmów roku 2009 :)

Krissu 08.01.2010 01:46

Obejrzałem Avatar.

Efekty faktycznie wgniatają w siedzenie, ale w gruncie rzeczy w tym filmie poza nimi nic nie ma. Z dobrym SF nowy film Camerona nie ma nic wspólnego. Jak ktoś lubi taka ładnie opakowaną niewymagającą rozrywkę to ten film mu się spodoba.

Dla tych, co od filmu chcą ciut więcej niż efektów specjalnych, to będzie stracony czas.

Johnny B 08.01.2010 04:13

Również polecam Gran Torino z niesamowitymi dialogami GORACO POLECAM
Co do efektów specjalnych Avatar rzeczywiscie byl przedni, ale mi sie bardziej podobala wizja rozwalajacego sie Los Angeles w 2012

Kobieta_Wislak 08.01.2010 09:07

Obejrzałam wczoraj "Zmierzch: Księżyc w nowiu" - pierwsza część mi się podobała nawet - taka bajeczka do snu. Ale wczoraj to wysiedzieć nie mogłam, straszna nuda ... W kinach chyba już nie ma, ale jak ktoś będzie się zabierał za ściąganie/wypożyczenie to niech lepiej a spacer pójdzie :D

mcovalski 08.01.2010 09:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kobieta_Wislak (Post 838903)
Obejrzałam wczoraj "Zmierzch: Księżyc w nowiu" - pierwsza część mi się podobała nawet - taka bajeczka do snu. Ale wczoraj to wysiedzieć nie mogłam, straszna nuda ... W kinach chyba już nie ma, ale jak ktoś będzie się zabierał za ściąganie/wypożyczenie to niech lepiej a spacer pójdzie :D

OT : Wersja dvd czy TS screener ?

OK Dziękuje :)

Kobieta_Wislak 08.01.2010 09:31

w kinie byłam... na ostatnim seansie w moim mieście... :)

Pan Jotka 08.01.2010 09:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kobieta_Wislak (Post 838903)
Obejrzałam wczoraj "Zmierzch: Księżyc w nowiu" - pierwsza część mi się podobała nawet - taka bajeczka do snu. Ale wczoraj to wysiedzieć nie mogłam, straszna nuda ... W kinach chyba już nie ma, ale jak ktoś będzie się zabierał za ściąganie/wypożyczenie to niech lepiej a spacer pójdzie :D

Nie żebym sie czepiał, ale filmy o wampirach są tak debilne, że aż mdli.Począwszy od Buffy: Pogromca wampirów, Blade'a.... I nie chodzi mi o samą idee fix wampira, ale w tych wszytskich filmach nie ma emocji, pasji. W zamian dostajemy pełne wybuchów, akrobacji i efektów krwi filmidła klasy "B". Kto pamięta Draculę Coppoli albo Od Zmierzchu do Świtu? Budowanie napięcia, tajemnicy, pełne mistycyzmu i symboliki sceny . No ale teraz najlepiej wyjebać 30 granatów w powietrze, wylac 20 litrów krwi z każdej ofiary i ludzie i tak przyjdą.
To taka mała dygresja , gdyż do kin wchodzi niedługo Wilkołak z Benicio del Toro i mam nadzieję , że w końcu ta konwencja kiczu z ukur***nymi szminkami faciami , zatrudnionymi do roli wampirów -pójdzie w zapomnienie. Liczę na film co najmniej tak dobry jak Wilk(1994) z Jackiem Nicholsonem.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl