![]() |
Cytat:
Cytat:
http://img69.imageshack.us/img69/669...6306413581.jpg http://img169.imageshack.us/img169/1...6306422504.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
Jedyne miejsce w którym można coś fantazjować to piętro trybuny północnej, o ile w ogóle powstanie. Jednak bardziej spodziewałbym się tam sklepu klubowego i klubu kibica, niż fitnessu. |
w biznesie często jest tak ze kto pierwszy ten ma później lepsza pozycje na rynku - oby nie było tak tym razem - Cracovia już zaprasza do składania ofert pod wynajem lokali komercyjnych na swoim nowym stadionem...
link: http://www.cracovia.pl/1b_news.php?newsid=6723&x=0 widziałem tez dziś reklamę tego na Wielickiej jadać tramwajem. |
Ech, u nas za te przestrzenie będzie odpowiadał operator, więc albo sam urządzi tam swoje biura, albo dadzą ogłoszenia: "przestrzeń biurowa do wynajęcia" i tyle.
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
bo: na poziomie -1 treybuny wschodniej jest przeszło 2 tys metrów kwadratowych do wykorzystania - oficjalnie na urządzenia do konserwacji murawy, które tak naprawde nie potrzebują tyle miejsca i jednoczesnie mogą być trzymane poza stadionem - na parterze jest naprawde mnóstwo powierzchni do wykorzystania - na samej góze skolei jest naprawde sporo powierzchni biurowej - na innych poziomach tez mozna sporo biur i sklepików urządzić |
^^
podchodząc do tego w taki sposób oczywiście miejsce by się znalazło, dosyć miejsca na sklep klubowy byłoby chociażby w narożniku N/E, a jeśli kondygnacja -1 na wschodniej ma odpowiednie przyłącza i wysokość to bez większych problemów można byłoby odciąć 1500m2 z pomieszczenia dla konserwatorów murawy i urządzić tam fitness czy cokolwiek innego. Ja biorę na razie pod uwagę projekt i jak to Obtułowicz sobie wydumał (a to, że organizacja przestrzeni nie jest jego mocną stroną widać z daleka) |
PiotrG , Kuba dajcie spokój - pewnie - to ładnie brzmi że wiele można-ale wtedy kiedy jak się chce i ma kto .U nas Cupiał nie ma chęci i tyle .Zdecyduje pewnie Sport5 i bedziemy od nich w kwestii stadionu, wykorzystania powierzchni uzależnieni.Takie są na dziś realia.
Kwestia czy bedzie fitness, squash , ekskluzywne restauracje są ważne ale są niczym przy braku zaplecza treningowego, ba, braku prezesa S.S.A., braku działu marketingu, braku planu działania sekcji piłkarskiej na najblizsze lata ...Wiele osób na tym forum nie zdaje sobie sprawy że to że jesteśmy na I miejscu w lidze to jest jakiś cud który długo moze nie trwać...a jeśli nie będziemy na topie to nie wypełnimy stadionu, nie wypełnimy stadionu - nie będzie kasy na wynajem lub na wzmocnienia- nie będzie powyższych - jeszcze przy braku skautingu będzie down,down,down- że zacytuje refren pewnej piosenki.Mało kto chyba myśli dalej niz do najblizszego tygodnia a to jest główny problem-a nie to że nie będzie fitnessu czy muzeum klubowego.Niestety. |
^^ Arapaho to ty daj spokój. Jeśli na czymś można zarabiać to akurat to coś powstanie. Tak jest wszędzie i nie ma że się nie chce czy też nie ma kto. U nas w tym momencie nie wiadomo kto będzie operatorem więc sprawa wynajmu nie może być załatwiana tak jak jest gdzie indziej
|
^^^ Akurat to czy tamto powstanie bo crazykaro to napisał :) chyba że ty jestes Placzynski i nam się tu przyznasz:) a tak tylko dla jaj piszesz jakbyś miał naście lat?
Jeszcze raz - z punktu wiedzenia Wisły i jej kibiców - w układzie innego operatora niż Wisła nie ma znaczenia co będzie na stadionie (w części komercyjnej żeby była jasność) bo to nie klub ewentualnie na tym zarobi. Są wieksze problemy i o tym pisze powyżej |
^^ To jest temat o stadionie więc się tu zajmujemy stadionem a nie innymi sprawami. Ty natomiast piszesz jakbyś już na 100% wiedział że operatorem będzie Sport5 mimo że nikt nie potwierdził nawet że rozmowy takie mają miejsce. Poza tym mnie interesuje cały stadion a nie tylko to co będzie wynajmowała Wisła
|
Cytat:
Niemniej ... może należałoby naciskać nieformalnie na struktury UEF-y. Musieliby to zrobić osobnicy z PZPN-u oraz zapewne z Ministerstwa Sportu (w tym ostatnim przypadku ... powiązania partyjne nie są bez znaczenia więc może dałoby się "coś zrobić?"). |
Cytat:
Ewentualnie i nie wiem dlaczego, z klockami lego :). |
Cytat:
Ponoc chyba w Dzienniku Polskim wyczytalem ze 1 maja...ale nie jestem pewien. |
Cytat:
Pierwszy z brzegu przyklad: Miasto chce jak najszybciej wyłonić operatora stadionu Wisły. W tej sprawie prowadzone są rozmowy z firmą Sportfive. -Chcielibyśmy, aby zakończyły się one do dwóch tygodni, tak aby było już wiadomo, kto zajmie się zagospodarowaniem powierzchni komercyjnych pod trybunami stadionu - mówi wiceprezydent Krakowa Tadeusz Trzmiel. Zaznacza, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wydzierżawienie całego stadionu Wiśle(tak jak to początkowo planowano), która później mogłaby poddzierżawić część komercyjną Sportfive. Na pytanie, czy jest inny potencjalny operator zainteresowany obiektem przy ul. Reymonta: - Obecnie są prowadzone romowy z firmą Sportfive. (TYM) Dziennik Polski Cytat:
|
a co ma mieć twój/nasz klub z czegoś co nie jest jego, ani czego nie wynajmuje? Skoro Wisła tego nie chce robić, to niech zajmie się tym ktoś, kto ma to jakiś pomysł, tak aby kibicom było wygodnie odwiedzając R22. A że Wisła z tego nic nie będzie miała, to akurat jej problem
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
No własnie- nie wie tego nikt i fantazjowanie o fitnessach i innych bajerach jest dobre dla zabicia czasu na forum - nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. To co zrobią (biura czy sale konferencyjne bo to napewno jest w projekcie) nie bedą dla kibiców ew.catering o ile Wisla tego nie zapewni więc .... skończmy może ta jałową dyskusje |
Tak a propos ewentualnej obecności pana Płaczyńskiego i SportFive na stadionie przy Reymonta,to od razu przypomina mi się 20.10.1998 i mecz Wisły z Parmą w Krakowie.Płaczyński reprezentował wtedy firmę UFA(z niej wykluł się SportFive)i próbował po konflikcie z Wisłą zablokować transmisję tv do Włoch.Chodziło o kilkaset tysięcy $.Nie udało mu się.Na trybunach dużo mówiło się o tej sprawie.Co się potem stało,wszyscy wiemy.Historia zatacza koło?Oby to nie był zły omen.
|
Cytat:
Moja dawna sugestia na poniższym rysunku http://w.fotka.pl/c89b6a48f8.jpg przedstawiała pewną propozycję zabudowy narożnika przy szklaku. Zaznaczony zielonym kółkiem narożnik, dzięki przedłużeniu piętra trybuny zachodniej aż do samego szklaka, maksymalnie i jednakowo zamykał ten narożnik z obydwu stron szklaka tj. od strony trybuny E i zachodniej. Przedłużenie to eliminowało zbyt dużą przerwę w bryle stadionu oraz komponowało także z naprzeciwległą trybuną wschodnią, gdzie piętro trybuny wschodniej, zachodzi w lini prostej tej trybuny aż do narożnika, nawet dalej niż owo sugerowane przedłużenie do okrąglaka, piętra trybuny zachodniej. Taka zabudowa narożnika przy szklaku, umożliwiała także zabudowanie kontenera z agregatami przy szklaku oraz bezpośrednie przejście dziennikarzy czy trenerów z trybuny zachodniej do sali konferencyjnej w szklaku. Poniżej zaznaczyłem na czerwono wygląd zabudowy w/g tej mojej sugestii, widziany z zewnątrz trybuny zachodniej. Wystarczyłoby tylko wykonać przedłużenie piętra trybuny zachodniej do samego szklaka, na podobnej zasadzie, jak to jest przy styku trybuny E ze szklakiem, czyli stopnice z krzesełkami osadzone wyłącznie na samodzielnych, wolnostojących kolumnach przy styku ze szklakiem, odgrodzone od szklaka szybami, jak przy trybunie E, bez wewnętrznej zabudowy pod stopnicami, za wyjątkiem zewnętrznej fasady z kratownicą do podtrzymywania dachu, wykonanej i zabudowanej w pełni, jak wszystkie inne, stanowiące front trybuny zachodniej. http://w.fotka.pl/72dfdd433f.jpg Niestety wygląda na to, że będziemy mieli bryłę stadionu nie zamkniętą, gdyż prowadzone prace budowlane wskazują na nieuwzględnienie mojej sugestii oraz na niedotrzymanie słowa przez samego Obtułowicza, który jeszcze w roku 2008 obiecywał zabudowę tego narożnika. Zamiast teatru, jaki nam obiecywał, będziemy mieli dziurawą trybunę z uciekającą przez nią akustyką i wiatrem hulającym po boisku :-/ |
Cytat:
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
|
tym niemniej pewien nieformalny lobbing nie zaszkodzi
tak samo jak wysyłanie listów do UEFA etc lepsze to niż później plucie sobie w brode |
Cytat:
http://img163.imageshack.us/img163/6452/dsc1719x.jpg PS. Co za idiota podpisal Północna, jak to jest południowa... niby szczegół a jednak... |
A to przypadkiem nie chodzi o powierzchnię na wschodniej? :lol:
Cytat:
Zresztą co tutaj gdybać, jak miasto chciało aby Wisła sypnęła grube miliony do budowy jak chce być operatorem, ŻADEN klub w Polsce by na takie cud warunki nie poszedł. Gdyby miasto wybudowało przynajmniej kioski gastronomiczne, to Wisła bez większych oporów by je wynajęła razem z powierzchnią sportową, z tego można odnieść realny zysk, a że miasto ich nie wyposaży a Wisła na to nie ma pieniędzy to nic dziwnego, że ich nie wynajmie. To nie jest tak, że Wisła nie może zarobić na stadionie - wysoka frekwencja na każdym meczu i powinno być bez problemu. Wypadłoby zacząć już wynajmować skyboxy, tylko nie wiadomo jeszcze kto za to będzie odpowiadał. Przy takiej ich ilości można zarobić na nich miliony. Wiśle brakuje ludzi odpowiedzialnych za marketing, oczywiście odpowiedzialnych do tego. Wystarczyłoby tylko rozdmuchać to odpowiednio a ze skyboxów byłaby kasa rok rocznie na niezłe transfery. |
Generalnie zgadzam się z tym ze na warunkach Gminy Wisła nie powinna była przyjąć dzierżawy całego obiektu .Małe - ale - jest takie że Wisła a przede wszystkim Cupiał mieli przynajmniej 1,5 roku żeby rozmawiać,lobbowac,naciskać-tak aby mieć jak najkorzystniejsze warunki.Do tego propagowac budowę w całej południowej Polsce - tak żeby się nią interesowała szeroka grupa ludzi a nie tylko stali bywalcy R22.Nie zrobili nic.Powiem więcej brak działu Marketingu i prezesa S.S.A na 4 miesące przed otwarciem stadionu jest bardzo wyraźnym sygnałem że właścicel nie traktuje klubu priorytetowo- wręcz nie ma dla niego czasu i serca
Czy da się na części komercyjnej zarobić? JAkby sie nie dało to by nie był nikt zainteresowany- a jednak ktos jest. |
Dla mne Arapaho ma 100% racji.
Jesli klub chce się rozwijać musi mysleć nie tylko o najbliższym meczu. W Lyonie powstał holding OL skupiający wiele firm pracujacych pod marką OL i zarabiających pieniądze dla klubu. Tymczasem w Wiśle, ani nawet w Telefonice nikt o tym chyba nie mysli. Ot, najważniejsze żeby Wisła miała gdzie grać, żeby wydrukować plakat na najbliższy mecz i przyciągnąć dwóch, trzech dodatkowych kibiców (albo wykazać sie przed nad-prezesem, że coś tam się robi, no bo są plakaty) |
ale i my nie jesteśmy bez winy.
pozwalamy na to, żeby nasz klub był kąskiem dla ludzi pokroju Placzyńskiego. pseudoprezes Wilczek miał luz, bo był miękki i coś tam kibicom tez dał więc miał spokój. i jak zawsze dochodzimy do punktu: czy powinniśmy całowac Cupiała po nogach za to , ze mamy to czego nikt w Polsce nie ma, czy powinniśmy otwarcie go krytykowac za kolejne stracone szanse i fatalne decyzje. Organizacyjnie będa niedługo biły nas wszystkie kluby, a my musimy tylko liczyc na to, ze przy okazji jakiejs głupiej decyzji trafi nam się mądry człowiek ( |
problemem Wisly jest to ze wciaz organizacyjnie jestesmy jednym z najlepszych w Polsce, podkreslam w Polsce... natomiast na tle innych krajow jestesmy bardzo do tyłu i nic w tym kierunku nie robi. Osiedli na laurach, maja wygodne stołki, kase i wszystko jakos to kreci, gdyz nie ma presji aby cos poprawiac w tym kierunku...
|
lampy oświetleniowe ..?
http://i41.tinypic.com/2i70n9.jpg |
Liczyłem jakiś czas temu że stadion, a za nim koszty jego utrzymania wygenerują w SSA jakiś ciąg na to zeby organizacyjnie się rozwinąć, zmienić. Teraz można powiedzieć że nic takiego nie nastąpiło. Co gorsza sytuacja wygląda jeszcze gorzej niz te kilka miesięcy temu. Bez sponosra, żyjąc zdnia na dzień, bez żadnej wizji jutra. Z nastwieniem wyrwać jak najtaniej część stadionu, zby przypadkiem nikt od nas za dużo nie wymagał...
Chciałbym zmiany właścicielskiej w klubie, jednak przed tym mam cholerne obawy patrząc po ludziach którzy mogliby być tym zainteresowani.. I tak myśle gdzie dziś byśmy byli gdyby to nastąpiło 3 lata temu, a stalibyśmy się własnością firmy developerskiej... |
Cytat:
|
crazykaro
Pewnie jesteś na bieżąco , no ale jakbyś wcześniej nie zauważył w kurniku warszawskim zaczęli układać Twój ulubiony wzór . Z napisu Legia mają już przykręcone foteliki E parę fotelików G i całe I. |
Może mi ktoś powiedzieć kiedy ruszy procedura odbioru trybuny C? Jeśli obiecują gotową na połowę lipca to chyba w okolicach połowy kwietnia powinni startować, żeby ze wszystkim zdążyć (3 miesiące mają trwać odbiory na Lechu, u nas pewnie też w przybliżonym czasie tyle samo)?
|
Cytat:
http://stadionwisly.info/kolorystyka_krzeselek I czemu stadion Legii nazywasz kurnikiem skoro ma taką samą pojemność jak nasz i wygląd zbliżony? A ten gradient można było zrobić czerwono-niebieski z białym napisem "Wisła" na 1. piętrze i drugiego takiego byś nie uświadczył. Trybuna po deszczu w 2/3 sucha więc powoli kończą ten dach uszczelniać Za chwilę program o stadionach w TVP Kraków |
Hej I co tam bylo w tym programie na krakowie. dajcie znac albo jak ktos wie gdzie mozna to ogladnac albo sciagnac bede wdzieczny.
|
^^ Jak będzie to tutaj http://www.tvp.pl/krakow/sport/krakowskie-stadiony
Strasznie nudzili, żadnych konkretów. Czekam na dzień otwarty |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:13. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl