![]() |
Legia już zarobiła 5 mln euro na tej edycji LM, a jeśli awansuje to dodatkowo olbrzymia kasa. Co tu dużo mówić, ale okazja niebywała na awans do tych rozgrywek. Tyle, że wiadomo po co tam się wchodzi... tzn. rozegrać 6 spotkań i tyle. Wiadomo, że Legia skończy, jak mistrz Izraela/Chorwacji/itd., tj. 3-4 bramki stracone średnio na mecz i może 2-3 zdobyte. Typowy chłopiec do bicia, ale nie o to chodzi, chodzi o pieniądze.
|
W Warszawie już zacierają ręce i liczą pieniądze.
Raz, że wypracowali sobie świetny współczynnik. Dwa, że mieli szczęście w losowaniu. W sumie to niech awansują, wreszcie Ekstraklasa będzie miała zespół, który awansował do Ligi Mistrzów. Będzie to jakiś sygnał dla pozostałych klubów, że jednak można grać regularnie w fazie grupowej Ligi Europy, można awansować do Ligi Mistrzów. Ale jak się skompromitują to płakać nie będę. Wręcz przeciwnie. |
Cytat:
Tak na prawdę to nie wiem czy jest wielka różnica czy Legia ma budżet 100 czy 400 mln. Co oni z tą kasa zrobią, kogo kupią? Ile będą dawać na kontrakty mln E rocznie na jednego typa? Ktoś tu przyjdzie wartościowy do ekstraklasy się po czole kopać? Jedynie może kilka perełek, które się uda wyciągnąć i które będa chciały stąd jak najszybciej uciec na zachód i emerytów, którym wcale nie musi się chcieć grać. Jedyny plus dużego budżetu jest taki, że nie trzeba się martwić czy sprzątaczka dostanie kasę, kopacze mają komfort bo mają kase na czas itp można inwestować w marketing itd Także to takie poboczne tematy. Widze, że jesteście bardzo pewni awansu Legii. Jeśli tak jest to zastawcie cały majątek u buka na awans Legii, wpadnie trochę grosza i się dorobicie na rywalu - super sprawa. Ja tylko napiszę, że ten Dundalk wyeliminował BATE więc ostatnimi frajerami to oni nie są. Jasne, że wszystko teoretycznie przemawia za Legią ale są dwa "ale". Oni wyeliminowali BATE (ciekawe czy jakby Legia miała grać z BATE to by było takie przekonanie o awansie. A mają grac na chwilę obecną z kimś lepszym niż BATE), a druga sprawa jest taka, że Legia gra pytę. Także zobaczymy co z tej mieszanki wyjdzie. Albo będzie historyczny awans albo historyczna polewka. Awansują to w sumie każdy powie "z takimi leszczami by każdy awansował", nie awansują - obojętnie czy po tragicznej grze czy heroicznej walce i odpadając w ostatniej minucie to będzie śmiech na lata. |
Co by nie mowic- Legia sobie na to wszystko zapracowała regularną grą w fazie grupowej LE. Szczęście w losowaniu to tylko element układanki.
|
Cytat:
|
Serio cieszy was że Legia może grać w LM ? ...
|
Cytat:
|
jebac legie i wszystko co z nia zwiazane
oby odpadli, trzymamy kciuki za Dundalkow do ostaniego gwizdka |
Ale jaką satysfakcją byłoby pobić ewentualnie takiego Mistrza Polski, uczestnika Ligi Mistrzów.
|
ktos wyzej napisal prawde- trzymajcie kciuki za najuczciwszych na swiecei LetttFottballWin-ów , tyle tylko ze po takim zastrzyku gotowki polska liga przestanie istniec, tzn bedzie gra o vice-mistrza przez wiele lat , myslalem ze pekne ze smiechu po dwumeczu z Celtikiem , ale jakby tych pasterzy nie przeszli to bym jebnal na zawala ze smiechu - niestety takie komedie zdazaja sie zadko - 7egia w LM - koniec polskiej ligi
|
I dzisiaj niestety zobaczymy, jak pierwszy klub od tylu lat wchodzi do LM. Rywali mają wymarzonych, bo korki od szampanów powinny strzelać, kiedy na kogoś takiego trafia się w II rundzie kw. do LM, a nie w IV. W dodatku to najsłabszy rywal Legii w tych eliminacjach. Białorusini, to podobno w dwumeczu powinni strzelić dwucyfrówkę(z relacji tych, którzy oglądali tamte mecze).
|
Cytat:
Oglądałem parę meczy Legii i nie wiem skąd ten hura optymizm... Naprawdę aż tak słabi są Irlandczycy? |
Cytat:
|
BATE to też amatorzy ? :V
|
Oglądam mecz i w przerwie w studiu atmosfera grobowa. Legia nic nie gra. Gra tylko w poprzek. Skrzydła nie działają, atak nie istnieje.
Wszyscy się cieszą że nadal jest 0-0 |
No i uj, no i czesc :) Mamy LM w Warszawie.
|
Jeszcze nic nie macie. Wypad na swoje forum
|
Hahahaha, chyba Ci się kolego coś pomyliło. Wcale się z tego powodu nie cieszę, na co wskazuje pierwsza część mojego posta.
|
Rewanż będzie tylko formalnością. Ktoś w końcu musiał awansować, niestety trafiło na Legię.
|
Szczerze ,w konteskscie tego co sie dzieje wokoł klubu ,mam w**jebane czy jakis zespol wejdzie do LM czy nie wejdzie.
|
Ja, jak to w swoim zwyczaju polece lekture o tytule "Okragly przekret" Nowakowskiego. Tam jest ladnie przedstawione dlaczego polski klub mial awansowac do LM do 2016 roku i dlaczego to miala byc Legia:D
|
Trzeba miec szczescie w losowaniu i farta w najwazniejszym momencie. Legia ma to wszystko i Lige Mistrzow o krok. Dundalk raczej dwoch goli na wyjezdzie nie strzeli czyli mozna powiedziec, ze po 20 latach Champions League znowu w Polsce
|
Cytat:
|
Widzew jako ostatni klub grał w LM 20 lat temu.To był o klase lepszy zespół od obecnej Legii.Bramka Czerwca była wybrana najładniejszym golem kolejki LM.https://www.youtube.com/watch?v=fb3fAsCz4lA
|
Cytat:
ok sprawdzilem date wydania ksiazki, czytalem ja w 2013 ale i tak juz nie pamietam szczegolow:D |
Cytat:
W każdym razie mecz był tak słaby dziś, że więcej czasu spędziłem na lekturze wypowiedzi w temacie Pana Jakuba M, niż na tym co się działo w Dublinie. :P |
Fakty są takie takie Legia w ostatnich latach prawie zawsze w grupie europejskich pucharów.
Wyśmiewany koralik 3 rok - 2 mistrzostwa 3 razy grupa w europejskich pucharach i pewnie LM. Zapraszam do hejtowania zwłaszcza mości pana o nikcu Shaggy :) |
Co tu hejtowac. Liga to dno. Jedyna chetna druzyna do mistrzostwa byla i jest Legia(przy pomocy sedziow). Szczesliwe losowanie i wsjo. Powodzenia.
|
Widząc opinie niektórych, szczególnie na shoutboxie, jak to klub pod znaku nauki jazdy nam odjedzie proponuję trochę lodu. Aktualnie jesteśmy w takiej sytuacji, że w najbliższym czasie może być tak, że odjedzie nam, ale Puszcza Niepołomice, a niektórzy na wyjazdowy mecz do Węgrzc będą mieć bliżej niż na spotkanie domowe z Wiślanką Grabie.
Skoro nam już dawno odjechali, to może odjadą... Zasadniczo, to nawet nie wiadomo komu. W to miejsce można dać dowolny polski klub. Jaka nasza liga jest, każdy widzi. Mając wolne 30 minut pokusiłem się o małe zestawienie. Artmedia Petrzalka Uczestnik LM w sezonie 2005/06 2005/06 2 miejsce 2006/07 2 miejsce 2007/08 1 miejsce 2009/10 spadek do 2 ligi 2011/12 spadek do 3 ligi 2014 spadek z powodów problemów finansowych do 5 ligi Obecny sezon zaczną w 4 lidze. Węgierski Debreczyn Uczestnik LM w sezonie 2009/10 W sezonie 2009/10 Obrona tytułu. 62 punkty drugie miejsce Videoton z 61 punktami. 2010/11 Wygrana z Levadią w dwumeczu 4-3 i odpadnięcie z Basel. w lidze 5 miejsce. 46 punktów 2011/12 pierwsze miejsce 74 punkty 2012/13 szoste miejsce 46 punktów odpadli z BATE 2013/14 1 miesjce 62 punkty 2014/15 4 miejsce 54 punkty, odpadli z BATE 2015/16 3 miejsce 53 punkty MSK Żilina Uczestnik LM w sezonie 2010/11 (w ramach uzupełnienia stosunek bramek w grupie 3-19) Cofając się do sezonu 2001/02 i kończąc na 2009/10 klub ten zajmował odpowiednio pozycję: 1 1 2 4 1 2 2 1. 2010/11 3 miejsce 54 punkty 2011/12 1 miejsce 67 punkty warto zaznaczyć odpadniecie z Ligi Europy z Islandczykami z Knattspyrnufélag Reykjavíkur 2012/13 7 miejsce 42 punkty odpadli z Shmona z Izraelu 2013/14 9 miejsce 40 punktów 2014/15 2 miejsce 69 punktów 2015/16 5 miejsce 48 punktów Rumuńskie CFR Cluj Dwukrotny awans do LM 2008/09 oraz 2012/13 Zaczynając od sezonu 2008/09 kończąc na 2015/16 miejsca: 4 1 10 1 9 5 3 10 FC Unirea Urziceni LM w 2009/10 roku Kaska wpadła i już w 2010 był problem i tak "rumuńska Chelsea" wylądowała w 5 lidze ASC Oțelul Galați sezon 2011/12 to obecność w LM ten sezon skończyli na miejscu 6 kolejny 11 i 2013/14 na 10 Aktualnie kopią się po czole w Liga 2/Serie 1 bez żadnych perspektyw na lepszą przyszłość. Ani Maccabi Haifa, które uzyskało awans w sezonie 2009/10 ani Hapoel Tel-Aviv za 2010/11 nie potrafiły zdominować ligi izraelskiej. Nie wypominając o FC Zurich, które miało szanse grać w LM w sezonie 2009/10. Dla niezorientowanych, klub ten również spotkała degradacja (sportowa). Jedyne co tak na szybko znalazłem z ostatnich lat, to APOEL, o którym można powiedzieć, że zyskał dzięki LM. W sezonie 2009/10 zakwalifikował się do LM później powtórzył wyczyn w 2011/12 i z wyjątkiem sezonu 2012/13 gra w rozgrywkach grupowych europejskich pucharów zdobywając przy tym 2 wicemistrzostwa i 5 mistrzostw kraju. Przechodząc do meritum, na szybko zebrałem kluby, które w ostatnich latach odstawały dość mocno swoją "elitarnością" od całej śmietanki LM, a które zakwalifikowały się do fazy grupowej. Czy z klubem z Łazienkowskiej jest podobnie? Uważam, że tak. Czy można dostrzec, że uczestnicy fazy grupowej LM stali się hegemonami w swoich ligach? Nie, może poza APOELem, lecz nie jest to taka przepaść, jaką niektórzy wróżą. Co więcej, niektóre z tych klubów praktycznie przestały istnieć... Niemniej jednak zostało jeszcze minimum 90 minut spotkania rewanżowego. To klub przyodziany w barwy czerwono-biało-zielone musi, Dundalk, tylko może. Myślę, że to jest główny atut mistrza Irlandii. Jeden z niewielu... A może i nawet jedyny, po obejrzeniu dzisiejszego spotkania. Nie takie hece widziała już piłka nożna. |
Cytat:
|
żądania płacowe - kontrakty są oparte na bonusach od sukcesów (było ok 50% dochodu z LE, LM pewnie mniej)
kasa ma iść na akademię, dług, bazę treningową a co zostanie pewnie na bieżące funkcjonowanie Legia opiera się o duże (w skali PL) dochody klubowe i w praktyce nie ryzykują Leśnodorski nie zaryzykuje zainwestowania 20 EUR w zawodników i wysokie kontrakty by jednorazowo podnieść poziom sportowy, by co roku próbować LM (zwłaszcza, że odwiną reformę) także zwiększenie wyceny spółki poprzez poprawę majątku i fundamentów działania a nie szalone zakupy także nie będzie dominacji w stylu W. Kasperczaka/Cupiała (finansowanej be facto z długu) tylko ewolucja a nie rewolucja |
jesli jestescie w w stanie przewidywać przyszłość, to z chęcią przyjmę numery lotka
|
Nie ma jeszcze LM i kasy ale wszyscy już wszystko wiedzą :)
Kasa pójdzie na akademię bo to jest priorytet. 6 spotkań z w.......em w tle, hymn LM,możliwość zagrania z mocnym przeciwnikiem o punkty, oby fajne wyjazdy i zaprezentowanie starej dobrej sceny kibicowskiej,kasa ... i tyle. Później reforma i LM zobaczymy w Polsce jak świnia niebo. Jedno chciałbym przyznać i podziękować kibicom Wisły za to że ograniczyli się tylko do jebania i życzenia nam przegranej. Poznań poszedł dalej i przybierał barwy Dundalk ;) |
Przecież to było wiadomo, że awansują już po losowaniu. Legia co prawda nie zachwyca ale bez przesady, nie są takimi frajerami żeby wypuścić taką okazję z rąk.
Tak na prawdę to sobie na to zapracowali od kilku sezonów regularnym graniem w LE i dzięki temu udało się być rozstawionym w ostatniej rundzie eliminacji, mieli też mega szczęście w losowaniu bo patrząc na ich grę z każdym innym przeciwnikiem nie mieli by wiele do gadania. My nigdy nie mieliśmy tyle szczęścia, jak mieliśmy super drużynę to losowaliśmy Barcelony albo Real, w Atenach i na Cyprze było blisko, ale nie ma już co tego wspominać. Jak słyszę, że teraz już w lidze przez najbliższe lata Legii nikt nie zatrzyma to śmiać mi się chce niemiłosiernie. Ode mnie gratulacje. |
Liga Mistrzów to nie Liga Europejska. Tam się gra na poważnie. Przekonało się o tym już wiele słabszych klubów, a ostatnio Steaua Bukareszt (0:5 u siebie z Man City). Ciekawe czy w Legii jest jakiś pomysł, żeby uniknąć bilansu 1:30 na koniec fazy grupowej.
A co do porównywania Legii to jakichś Petrzałek, Żylin, Unirei, Otelulu itp. to nie ma to żadnego sensu. To były kluby popierdółki. Legii można nie lubić ale to dużo większy rozmiar kapelusza i dużo lepsze fundamenty do budowy klubu na pieniądzach z Ligi Mistrzów (stadion, kibice, szkolenie, marka, oprawa telewizyjna, zainteresowanie mediów itd.). Analogii to bym raczej szukał w Dynamie Zagrzeb. Zagrożenie jeszcze większą dominacją ligową Legii jest więc wg mnie bardzo realne. Jeżeli pieniądze przełożą się na bardziej ambitną politykę transferową to będzie kiepsko dla reszty ligi. Jeśli natomiast rzeczywiście zainwestują w szkolenie młodzieży to rywale mogą spać spokojnie. To najlepszy sposób na utopienie dużych pieniędzy. Na efekty trzeba czekać czasami całe dekady. Szachtar czeka do dziś. |
Jak wczoraj pisałem - wszystko jest już jasne, bo było w momencie losowania(niestety forumowi eksperci wiedzą lepiej :D i oglądają mecz przez 45 minut). Amatorzy nie wytrzymali kondycyjnie(logiczne i normalne), zwłaszcza w takiej pogodzie i na takim boisku. Legia spokojnie, to rozegrała i awans ma w kieszeni. Malarz był przecież bezrobotny przez cały mecz. Najsłabszy rywal z tych trzech, z którymi grali i w Warszawie pewnie będzie gangbang(bo coś czuję, że pełny stadion, więc trzeba wejść z przytupem).
Natomiast w fazie grupowej, to Legia będzie gwałcona(jak każdy polski zespół) i skończy się bilansem typu 2-3 gole strzelone i 20 straconych. Już City pokazało w Rumunii, co to znaczy gra na poważnie. To różnica kilku klas między takimi klubami, a tymi z Polski, Czech, Rumunii, Bułgarii, Szkocji, itd. Ale nie o to chodzi, najważniejsza jest kasa za wejście, a tutaj z wyliczeń to jakieś 100 mln zł. I jeszcze dni meczowe, czyli 3 razy zapełniony stadion. Do tego zaraz sprzedadzą Nikolicia i dodatkowe kilkanaście mln zł. Za część tej kasy można sprowadzić 2-3 klasowych piłkarzy(o większym nazwisku, niż Ljuboja) i pewnie to się stanie jeszcze w tym okienku. Pod względem finansowym odjadą, ale już mieli przewagę 100% w budżecie nad drugą Amiką. Tak się kończy systematyczna budowa klubu... Regularne granie w grupie LE, zdobywanie punktów, pozysykiwanie sponsorów, rozsądna polityka kadrowa i w końcu jest ten upragniony finał. Szkoda, że Cupiał nie wybrał tej samej drogi. P.S - Legia to akademie buduje niezależnie od wpływów z LM. |
No i Legia odjeżdża Polskim klubom na lata świetlne pewnie połowa hajsu pójdzie jeszcze do kieszeni ITI....wczorajsza gra tragedia w LM będzie gang bang i zapewne ostatnie miejsce
|
Cytat:
|
Cytat:
Koledze chodziło o to, że odjeżdża finansowo i ma racje. |
Kasa pójdzie do ITI,W LM nas zgwałcą po 10:0,w lidze też będziemy bici. Nie wiem po chuja się do tej LM zgłaszaliśmy. Powinniśmy oddać miejsce Dundalk bo tak chce większość kibiców w Polsce.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl