Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

dwdx1906 11.08.2011 17:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sofristo (Post 1145007)
Widzę że niektórym by pasowały sukcesy reprezentacji w składzie.
Szczęsny-Boenisch-Arboleda-Perquis-Piszczek-Obraniak-Polanski-Matuszczyk-Błaszczykowski-Aquafresca-Lewandowski.

Było jeszcze parę pomysłów typu ten amerykanin co tak poniewierał naszych na mistrzostwach świata u-20 bodajże. Ten napastnik co w Evertonie grał i jeszcze parę innych.
Dla mnie to jest szmacenie kadry i tyle.

Jovanić umie po polsku, także:

Jovanić - Boenisch-Arboleda-Perquis (?) - Obraniak, Polanski, Matuszczyk, Roger, Melikson - Aquafresca

Ławka:
Radović,
Hernani,
i dalej szukamy.

Będzie dobrze, Franz, dasz radę! To będzie Euro bez żadnego zawodnika gospodarzy :D

tofik 11.08.2011 17:11

Nie oglądam za często reprezentacji ,ale wczoraj to zrobiłem. Wg mnie w pomocy i ataku mamy całkiem niezlych piłkarzy. Nawet defensywni pomocnicy Murawski i Polański to dobrze wyszkoleni zawodnicy. Nie tak jak kiedyś, powolny Cycek Lewandowski :D (mniej wiecej na tych czasach sie zatrzymałem z oglądaniem). Czyli potencjał do gry z kontry, a nawet do jakiejs prymitywnej gry pozycyjnej istnieje.
Gorzej jest z obroną i to było widac. Z całej defensywy na siłę mógłby zostać Głowacki, reszta nie prezentuje odpowiedniego poziomu i nie ma co się tu rozwodzić nad każdym z osobna. Każdy widzi :)

Kandzior 11.08.2011 17:28

Mi niestety też się wydaje, że za rok będzie kompromitacja. Szkoda bo taka impreza we własnym kraju a ja czuję taką niechęć, znudzenie do reprezentacji, że wyniki dziwnie przyjmuję neutralnie. A co do Polańskiego to pokazuje jaką dobrą mamy kadrę, że wiecznie musimy szukać Polaków za granicą mało związanych z Polską i cały czas wypatrujemy czy aby jakiś ktoś kto tylko mógłby grać w reprezentacji, czy nie przyjąłby polskiego obywatelstwa i reprezentował Nasz kraj.

BiałaGwiazda 11.08.2011 17:29

Co do wczorajszego meczu to ten cały Polański mnie nie zachwycił,póki co Dudka prezentuje się lepiej od niego i powinien miec miejsce w składzie.Na ławe powinien powędrowac też Obraniak,który od dłuższego czasu jest bez formy.Licze na powrót Boenischa,bo będąc w swojej dyspozycji jest naszym pewniakiem na lewej stronie obrony,podobnie jak Piszczek na prawej.Licze też,że Matuszczyk wystrzeli z formą i wygryzie Murawskiego,który o dziwo,wczoraj rozegrał całkiem niezłe zawody.

Hanys 11.08.2011 21:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Maciuś (Post 1144981)
Szczerze? Ja bym juz teraz zwolnil Smude, facet ma 2 lata kadre i nic znia nie zrobil, zespol nie ma stylu i na Euro czeka nas piramidalna kompromitacja.

a która kadra niby ma styl? Każda kadra jest zbieraniną facetów, raz na 3 miesiące, grających w różnych stronach świata

Hanys 11.08.2011 21:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wislakbgc (Post 1144993)
po prostu niektórzy tutaj mylą pojęcie kadry narodowej z klubem piłkarskim(byle było obywatelstwo nie ważne czy jest Polakiem co myśli o Polsce byle grał , bo za to mu płacą) i myślą , że najważniejszy jest wynik (nie ważne przez kogo osiągnięty)
dominica90,sofristo ... nie wytłumaczymy poczucia dumy narodowej komuś dla kogo najważniejszy jest pieniądz , wynik za wszelką cenę , więc dyskusja z niektórymi osobami nie ma sensu , ponieważ , my swoje - oni swoje ...


a Wy co myślicie o Polsce? Bo ja mysle że to g***** kraj.

Glazik 11.08.2011 22:03

Hanys gosciu Ciebie to nie "MOZNA" ignorowa ,Ciebie "TRZEBA" ignorowac...

Blaszczu16 11.08.2011 22:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hanys (Post 1145248)
a Wy co myślicie o Polsce? Bo ja mysle że to g***** kraj.

Chyba odpoczniesz od forum...

Kamil17ABG 11.08.2011 22:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Hanys (Post 1145248)
a Wy co myślicie o Polsce? Bo ja mysle że to g***** kraj.

Po tym poście podpisuję się w 100% pod tym co napisał Glazik...

River 11.08.2011 22:43

Cholera, Zdzisiek Krecina zalal pale i go z samolotu wyrzucili (oczywiscie jeszcze przed startem:rotfl:). Na dodatek zwymyslal Grzeska od "burakow":-/ Co za cham:shock:

labtec 11.08.2011 22:55

a Listkiewicza nazwał " węgorzem, raz w lewo, raz w prawo " .


Ojciec mi mówił, że Smuda 2 dni temu powiedział Piszczkowi że ' trzeba było kłamać w prokuraturze, tak by Cię nie zawiesili " .

Ktoś podklepie jakimś linkiem do tego artykułu ? Czy to w tv szło ?

riv 11.08.2011 22:56

Naprawdę przepraszam za off-topic ale już kiedyś apelowałem i widać nie poskutkowało więc zrobię to jeszcze raz. Wstawiajcie k*wa kropki w miejsce postów Hanysa jeżeli go cytujecie. Wiele osób ma go w ignorowanych, a Wasze cytowanie kompletnie niszczy sens ignora. Z góry dziękuje.

Cytat:

Ojciec mi mówił, że Smuda 2 dni temu powiedział Piszczkowi że ' trzeba było kłamać w prokuraturze, tak by Cię nie zawiesili " .

Ktoś podklepie jakimś linkiem do tego artykułu ? Czy to w tv szło ?
http://www.weszlo.com/news/7502-Smud...iast_zwolniony - prosze labtec

sorin320 11.08.2011 22:57

http://www.weszlo.com/news/7502-Smud...iast_zwolniony
proncie bardzo

River 11.08.2011 22:57

http://www.tvn24.pl/-1,1713699,0,1,k...wiadomosc.html

labtec 11.08.2011 23:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez River (Post 1145304)


i po kij dajesz linka, jak wyżej o tym napisałeś ?

@sorin - dzięki za linka !

Squirtle88 11.08.2011 23:20

żeby nabić wejść TVN24 ... innego sensu nie widzę ...

River 11.08.2011 23:21

Zebys mogl mnie o to zapytac.

edit. tak bo ja z tvn-u:shock: ....a dalbym z innego serwisu tez by plakal jeden z drugim.

labtec 11.08.2011 23:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez River (Post 1145323)
Zebys mogl mnie o to zapytac.

edit. tak bo ja z tvn-u:shock: ....a dalbym z innego serwisu tez by plakal jeden z drugim.


Pokomonie, nie pyskuj. Za 20 dni ubierasz tornisterek i do szkółki w mundurku marsz !



==

Ktoś wie co się z Tytoniem dzieję ?
Gra, nie gra ?

Nie żebym tęsknił, ale ja uważam że nasza trójka bramkarzy powinna wyglądać tak:

1. Szczęsny
2. Fabiański
3. Kuszczak

Oczywiście dla mnie nr. 1 jest Borubar ;-) ale wiadomo, że ten ćwierć inteligent nie powoła na kadrę ani Artura, ani Małego ani Kaźmierczaka ze Śląska bo są zbyt mądrzy i wygadani dla franza.


W sumie i tak odpadniemy po 3 meczu, więc nie ma sensu rozmyślać nad trzecim bramkarzem, no ale kto by to mógł być ?

Załuska bez rewelacji się spisuje ( m.in dlatego Celtic chciał Sandomierskiego kupić, ale ubiegło ich Genk ).

Tytoń się spalił w meczu w którym wystąpił, a Grzesiu Sandomierski jest słaby. To że bronił dobrze w PL lidze, nie jest żadnym wyznacznikiem umięjętności.
Mucha też dobrze w L bronił i co ? Drugi rok grzeje ławę w Evertonie ?

rw88 12.08.2011 07:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domenica90 (Post 1144883)
Francuzi i Niemcy mają powiedzieć to, że sami sobie tych wszystkich piłkarzy wychowali, i żaden z nich nie powiedział, że w meczu kibicowałby przeciwnikom.

Oj zdziwiłabyś się co poniektórzy reprezentanci tych krajów mówią :) Przykład:

Cytat:

Dlaczego nie zdecydowałeś się wówczas na zmianę reprezentacji?
To nie było takie proste! Nagle mam powiedzieć Niemcom "danke" i lecieć jak na skrzydłach do ludzi, którzy przez wiele lat mnie nie dostrzegali? Oczywiście długo się nad decyzją o wyborze kadry zastanawiałem, bo przecież czuję się Polakiem! Ale ostatecznie gram dla Niemców! Uznałem, że trzeba być lojalnym wobec tych, którzy mnie piłkarsko wychowali.
...kogo to słowa? :) Podpowiedź - Łukasz P. i bynajmniej nie jest to nasz "skorumpowany" Piszczek :) Takich przykładów jest więcej, ale jak ktoś się czymś nie interesuje i nie ma wiedzy w temacie, to stwierdza prawie jak aksjomat to, co mu się wydaję. I tak Tobie się wydaje, że na mitycznym zachodzie takie wypowiedzi nie mają miejsca, a jak widać mają miejsce.

Wielu, naprawdę wielu reprezentantów Niemiec cz Francji gra tam tylko dla kasy, prestiżu, sukcesów albo z powodu "piłkarskiego wychowania", a jako ludzie czują się obywatelami mniejszych państw, z których pochodzą, ale mało kto jest na tyle głupi, żeby opowiadać o tym w mediach.

My mamy takich reprezentantów dwóch, w porywach trzech, a to wystarczy, żeby z tego powodu już pluć na reprezentacje, smutne to jest...Nie mówię, o tych, co krytykują obecność Polańskiego w kadrze, bo sam jestem przeciw, a np. o takich osobach:

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domenica90 (Post 1144883)
A żałosne jest przyklaskiwanie Smudzie i jego zbieraninie.

"Zbieranina"...w całym składzie dwóch, góra trzech gości spoza naszego kraju, obaj z polskimi korzeniami, a już mowa o jakiejś wielkiej zbieraninie...Ja rozumiem, że jakby u nas powoływano Rogera, Arboledę, Vukovicia, Hernaniego a na deser Radovicia i reprezentacja stawałaby się powoli wielonarodowa, ale sytuacja, która teraz jest, jest zupełnie niewspółmierna do reakcji ludzi w stosunku do całej reprezentacji. Możecie być spokojni, Arboledy w kadrze nie zobaczycie, nie dość, że jest bez formy, to jeszcze przeciwko niemu ostatnio wypowiedział się kapitan naszej kadry.

Tak jak mówię, Polański w kadrze powinien być regularnie wygwizdywany, ale to nie jest powód, żeby odwracać się od kadry, nie czyńmy go w ten sposób kimś ważnym. Kiepski trener to również nie powód ku temu. Dziewięćdziesiąt procent piłkarzy w tej drużynie wie, co to znaczy ubrać koszulkę naszej kadry i nie przekreślajmy ich postawy, choćby przez głupie komentarze w stosunku do całej reprezentacji. Bo jak gra jest jaka jest (chociaż IMO nie taka zła...), to do ambicji Kuby, Lewego, Mierzejewskiego, Wawrzyniaka, Szczęsnego i innych nie możemy mieć zastrzeżeń...

Blaszczu16 12.08.2011 07:57

Autograf mogę tylko złożyć pod tym co napisałeś rw88.

0 22 12.08.2011 08:10

"Skorumpowany" Piszczek. Rozumiem, że on jest właśnie "skorumpowany", a nie skorumpowany. Skoro piszecie coś takiego to i nie dziwne, że Wam ta kadra generalnie nie przeszkadza.

rw88 12.08.2011 08:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1145403)
"Skorumpowany" Piszczek. Rozumiem, że on jest właśnie "skorumpowany", a nie skorumpowany. Skoro piszecie coś takiego to i nie dziwne, że Wam ta kadra generalnie nie przeszkadza.

Czepiasz się słówek :-P Jego udział w tej korupcji był naprawdę niewielki, ot młokos wziął udział w drużynowej ściepie, w tym meczu nawet nie znalazł się na ławce rezerwowych i to są fakty. Oczywiście była wina, to i musi być kara, ale moim zdaniem za to, co zrobił powinien dostać zawiasy, prace społeczne i grzywnę finansową, bo w samej konkretnej czynności ustawienia meczu udziału nie brał. Co innego jakby w tym meczu zagrał i pilnował wraz z kolegami wyniku 0:0, to czyn byłby zdecydowanie większy i kara powinna być rzeczywiście wysoka, ale tak? Spójrzcie na to trzeźwo, a nie przez wpływ Weszło! na Waszą osobę...

0 22 12.08.2011 08:47

No, właśnie piszę na trzeźwo. Facet kupił mecz, po wybuchu w mediach gigantycznej afery korupcyjnej i przez dwa lata udawał, że tego nie zrobił. Dopiero jak się prokuratura dobierała do dupy kolejnym piłkarzom Zagłębia to się nagle zgłosił. Przy okazji pewnie ma wiedzę na temat udziału Smudy w kupionym meczu, wiec poszedł na pewniaka, że kadrę i tak ma pewną.

Daj spokój, kogo to obchodzi, że młokos (zresztą jaki młokos, normalna odpowiedzialność). I co z tego, że nie grał skoro posmarował.

Rozumiem, że można bronić Polańskiego jakimś magicznymi konstrukcjami słownymi, ale obrona faceta który dopuścił się NAJCIĘŻSZEGO przewinienia jakie może być w sporcie to jakiś żart. Mam nadzieje, że dyskwalifikacja będzie na tyle szeroka, ze nie bedzie grał i w LM i Bundeslidze i już nigdy nie zagra w reprze, bo to jest repra, a nie przyczółek dla krętaczy.

Sartre 12.08.2011 08:52

Właśnie, rw88 zwrócił uwagę na jedną słuszną rzecz - pluje się potwornie na reprezentację, z Weszło na czele, pluje się na Smudę, pluje się na farbowanych - ale to wszystko odbija się na tych chłopakach, którzy naprawdę niczym sobie na to nie zasłużyli... No bo co takiego zrobili Lewandowski, Błaszczykowski, Piszczek, Mierzejewski, Grosicki, Kucharczyk, Murawski, Brożek, Rybus, Dudka, Wawrzyniak, Jodłowiec, Głowacki, Piszczek, Wojtkowiak, Rzeźniczak, Szczęsny, Fabiański, Pawłowski, Glik, Sadlok, Małkowski, Jeleń, Kikut, Wilk, Robak, Smolarek, Wołąkiewicz czy wcześniej Żewłakow - a przez kadrę przewinęło się w tym i ostatnim roku jeszcze więcej chłopaków - m.in. Gol, Borysiuk, Sandomierski... czy oni nie są Polakami? Czy dla nich gra w reprze to nie jest jakaś ambicja, to nie jest dla nich nic ważnego? A tych trzydziestu paru gości jest obśmiewanych i wyszydzanych ze względu na jednego Smudę i 5 czy 6 farbowanych lisów czy ćwierć-Polaków, spośród których i tak koniec końców gra trzech albo czterech, a i do takiego Matuszczyka akurat jakichś zastrzeżeń nie mam.

dynek.pl 12.08.2011 08:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1145403)
"Skorumpowany" Piszczek. Rozumiem, że on jest właśnie "skorumpowany", a nie skorumpowany. Skoro piszecie coś takiego to i nie dziwne, że Wam ta kadra generalnie nie przeszkadza.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 0 22 (Post 1145427)
Rozumiem, że można bronić Polańskiego jakimś magicznymi konstrukcjami słownymi, ale obrona faceta który dopuścił się NAJCIĘŻSZEGO przewinienia jakie może być w sporcie to jakiś żart. Mam nadzieje, że dyskwalifikacja będzie na tyle szeroka, ze nie bedzie grał i w LM i Bundeslidze i już nigdy nie zagra w reprze, bo to jest repra, a nie przyczółek dla krętaczy.

Haha, a grajacy w Legii dopingowicz Wawrzyniak Ci nie przeszkadza ?
nie wiem co jest cięższym przestępstwem - zrzuta na mecz czy branie dopingu
Piszczek chyba jako jedyny z tego stada czarnych owiec ma honor i nie idzie w zaparte - powinni mu dac spokoj, niech odcierpi te pol roku w kadrze, a potem wroci
rozumiem, ze ty nigdy nie zrobiles niczego glupiego pod wplywem grupy/kolegow ?
to tylko pogratulowac - no chyba, ze nie masz kolegow :)

sovinho_02 12.08.2011 10:50

Tak jak na początku wierzyłem że Smuda da radę tak po Gruzji uważam że powinien być zwolniony... Przecież oni nic nie grali, Gruzini mieli nawet więcej okazji, jak tak zagrają z Niemcami, to szykuje się łomot 3-4 do zera... Jak dla mnie w rezprezentacji brakuje takich charakterów jak dawniej Świerczewski, Hajto , Wasyl, Bąk...nawet Żewłakow, oni potrafili krzyknąć a teraz to to wygląda jak banda chłopaczków... Wg. mnie skład na Euro powinien być taki :

Szczęsny - Piszczek, Żewłakow. Głowacki ( ew. Wasyl lub Baszczu), Boenish - Kuba, Sobolewski, Dudka, Peszko- Lewandowski - Brożek

I wtedy by taki Żełakow, Wasyl czy Sobol wzięli te drużyne bo teraz to kicha jest i tyle...

HEDu 12.08.2011 12:14

lepiej gdyby w każdej formacji występował 1 weteran

For_FuN_ 12.08.2011 12:16

Wy chyba zartujecie sobie z usprawiedliwianiem Piszczka? Kto byl zamieszany w korupcje nie powinien grac w kadrze - proste. Jaki niewielki udzial? Ile sezonow spedzil w Zaglebiu? Chyba nikt nie jest naiwny, zeby myslec ze w ciagu calego pobytu Lubinianie sprzedali czy kupili 1 mecz :D. Juz nie wspominam o tym, ze chlopak mial wazny kontrakt z klubem zagranicznym, wiec mogl cala sprawe ujawnic i wrocic natychmiast do Niemiec. Wielokrotnie bylo juz to poruszane. Trzeba karac, trzeba wypalac zelazem, bo jesli bedziemy przymykac oczy, to nasza pilka nigdy nie bedzie normalna.

BiałaGwiazda 12.08.2011 14:14

Ale my nie możemy sobie na to w obecnej sytuacji pozwolic.Piszczek jest filarem naszej kadry.Zobacz jak kiedyś było np z Adrianem Mutu-brał kokaine,a mimo to później znajdywał zatrudnienie w profesjonlanych klubach i grał w kadrze Rumunii.Nikt nie jest święty,Piszczek był młody i ciężko mu się było samemu sprzeciwic reszcie,poza tym jego wina była naprawdę niewielka,bo on był tak naprawdę pionkiem a nie żadnym inicjatorem tego.

sovinho_02 12.08.2011 14:28

Widzę żę ciągle tu o Piszczku piszecie, ale nie zapominajcie że wtedy trenerem Zagłębia był Smuda. Piłkarze podobno oddali premie za awans do Pucharu Uefa ale żeby Smuda oddał to nigdzie czegoś takiego nie przeczytałem...


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 16:51.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl