![]() |
Cytat:
|
No to Slask i Jagiellonia moga skupic sie na lidze i walce o ... puchary w przyszlym sezonie :)
Z racji nowego kontraktu TV kluby dostaną do podziału ponad 130 mln zł. Może faktycznie większość tej kasy powinna dostawać czwórka reprezentująca nas w pucharach żeby byli w stanie sprowadzić jakiś konkretnych grajków w szybkim czasie. Chyba to lepsze niż przejadanie tej kasy przez zagraniczny szrot w Łęcznej czy innej Koronie. |
Cytat:
|
Śląsk i Jagiellonia odpadły by walczyć teraz o europejskie puchary w lidze, takie błędne koło. Szkoda w szczególności Lagi Białystok pograli by trochę dłużej to by zdychali jak Niebiescy w poprzednim sezonie.
|
Jak zwykle poczatkowe rundy i tylko 50% normy wykonane. Najlepiej to niech Nas zawiesza w rozgrywkach to nie bedzie kompromitacji co roku
|
Przy golu Omonii nie było spalonego?
|
Cytat:
Szkoda Jagiellonii, oczywiście byli gorsi wczoraj, ale też Omonia nie pokazała się ze zbyt dobrej strony i obstawiam, że będzie mieć spore problemy z Brondby. Grali typowy cypryjski futbol, oparty na chaosie, prowokacjach i podstawach wyszkolenia technicznego. Jaga wyszła zbyt spięta i nie mogło się to inaczej skończyć. |
Przegrali w szatni i tyle. Kolejny odcinek z cyklu corocznego eurowpierodolu.
|
Krytykując Michała Probierza trzeba pamiętać o dwóch rzeczach.
To jego osoba i jego decyzje, rządy zapewniły Jagiellonii miejsce na podium i grę w europejskich pucharach. Bądź co bądź. Drużyna złożona głównie z młodych piłkarzy, niedoświadczonych. Taki jeden z napastników na przykład, do niedawna kopał piłkę w drugiej lidze. Duży przeskok. Trener robił wiele, żeby awansować. Puszczał nawet doping kibiców Omonii na treningu. Czyli zdawał sobie sprawę z wagi przygotowania mentalnego przed tym meczem. Trener odpowiada w pierwszej mierze za wynik i to na nim wieszają psy. Moim zdaniem o porażce jednak zadecydowały trzy rzeczy: gorsze umiejętności; wyszkolenie techniczne, zbyt wolne rozgrywanie piłki; tutaj po prostu wyszło na jaw jakim tempem rozgrywa się piłkę w Ekstraklasie. Trzecia rzecz to klimat i być może jak już wspomnieliście, słaba mentalność u tych młodych większości piłkarzy. Trochę żal Probierza, kiedy taki Dżalamidze, o niezłych umiejętnościach technicznych, co nie raz pokazywał w naszej lidze, dostaje 4 piłki i 4 traci. A Śląsk? Nie oglądałem meczu. Już przed meczem mówiłem jednak kto jest najsłabszym ogniwem. Tyle tęgich głów, prezesów, trenerów i skautów. Dobrą drużynę buduję się od solidnego bramkarza. Wszystko oczywiście na miarę możliwości finansowych. Mariusz Pawełek jest bardzo słabym bramkarzem. Notorycznie zawala mecze w lidze, zawalił i pucharach. Można było tego oczekiwać. Zrobili go w dodatku kapitanem. Śląsk to taki nasz ligowy przeciętniak. Osłabiony dodatkowo odejściem najlepszego piłkarza. I już po pucharach. Legia już pewnie organizowała wyjazd, a tutaj trzeba jechać do Albanii. Kibicowsko niezbyt ciekawy rywal. Wydaje się, że to Legia dokonała największych wzmocnień w Ekstraklasie. Dużo jakości w ofensywie. Pewnie awansuje. Lech moim zdaniem nie ma większych szans z Bazyleą. W dodatku pierwszy mecz gra u siebie. Nie ta klasa, nie ta liga i tak dalej... |
O co chodzi z "facetem w niebieskiej koszuli" w wywiadzie Probierza?
|
Cytat:
|
nie o trenera, tylko innego pracownika klubu
|
Właściciela czy tam prezesa, koleś wygląda jak Arni Boczek :D
|
a to przepraszam info za onetem...
|
Cytat:
Cytat:
Jak dla mnie to kluby wystepujace w pucharach poiwnny dostawac minimum 4 mln zlotych zeby jednak mieli ten mln euro na przygotowanie - wtedy moze taki Slask na przyklad bylby w stanie wczesniej sprowadzic takiego Gecova czy Bilinskiego. Ale oczywiscie musza byc kluby, ktore nigdy nie zagraja w pucharach ale kreca nosem bo dla nich kasa z telewizji to prawie caly budzet. |
Cytat:
Swoją drogą te 130mln to napewno jest więcej niż w poprzednim kontrakcie ? Mi się wydawało że było podobnie. Przy budżecie Legii te 15 mln to też nie jest jakieś Aj waj. Dla nas wiadomo - to prawie połowa budrzetu |
Cytat:
http://www.przegladsportowy.pl/pilka...941,1,721.html tutaj info z sezonu 2012/2013 Mistrz dostawał wtedy 8mln PLN więc od tamtego roku kwota się niemal podwoiła ! A tu sezon 2013/2014 http://www.dziennikzachodni.pl/artyk...-kas,id,t.html Mistrz dostaje ~10mln PS. Znalazłem W ubiegłym sezonie do podziału było 126 mln PLN - więc przyrost w tym sezonie nie powala - tylko 11mln PLN - mniej niż 10%. http://www.przegladsportowy.pl/pilka...581,1,381.html |
Cytat:
Wydatki Jagiellonii na płace piłkarzy - 6,8 mln PLN Cały Budżet Jagiellonii - 18 mln PLN ... Ładnie ktoś przytulił kasę. |
Nie ma co wieszać psów na Probierzu ani Pawłowskim, tylko uczciwie spojrzeć na to jakie (pod względem organizacyjnym i finansowym) kluby prowadzą.
|
Poza Legią i Lechem innych klubów z Ekstraklasy nie widzę, które mógłby coś tam ugrać w europejskich pucharach. Ci, którzy twierdzą, że Lech jest bez szans w starciu ze Szwajcarami niech lepiej zobaczą ilu zawodników opuściło FC Basel po sezonie. Problemem Lecha jest na dzień dzisiejszy brak armat z przodu oraz kontuzje czołowych zawodników w szczególności Karola Linettego.
|
Żeby dobrze wypaść w pucharach to trzeba mieć albo żelazną jedenastkę, która nie zostanie zajechana 2 spotkaniami w tygodniu, albo dwa równorzędne składy ;) Ewentualnie mieć w cholerę fuksa.
W tej chwili Lech/Legia ale w przyszłym sezonie mam nadzieję że Lechia doczłapie do pucharów. |
no ale taka Omonia zaczyna sezon za ...miesiąc. Grają tylko sparingi które ile są warte?
Pominę to ze wczoraj w meczu, był taki Pan o naziwsku Asis co ma 37 lat a wygladał jak 19 latek na spidzie, ciężko mi przypomniec sobie kogo on z Jagi nie wydymnał. 37 lat. U nas w wieku 32 by mu powiedziano zeby kariere kończył bo nigdzie juz taki emeryt nie zagra |
Cytat:
;) |
Okej, pod względem klasy sportowej, to można naskakiwać na Probierza i tych kopaczy(w końcu kontrakty zawodowe, tyle że liga mocno amatorska, jeśli chodzi o poziom)... ALE, Jaga nie ma największego budżetu w Polsce(ma raczej skromny), a wydatki na płace, to około 7 mln zł(czyli miejsce 2 od końca, jak podają fachowcy od naszej ligi). Dodatkowo trzeba przypomnieć ich bilans z zeszłego sezonu, tzn. zaledwie 19 wygranych(ledwo ponad 50%), 8 remisów i 10 porażek. O żadnej fenomenalnej grze nie może być mowy. Po prostu inni byli bardziej żenujący. Wyścigi kulawych, głuchych i niewidomych. Amika i Legia prezentują trochę inny poziom i inną kulturę gry na tle innych(tutaj też finanse odgrywają znaczącą rolę).
A co do Śląska, to mają po prostu słabego trenera, za którego mecze, to 1 : 0 lub jakiś remis. Facet tam pojechał murować bramkę, żeby dotrwać do karnych i świetnie mu to wyszło ;). Dwie słabe(lub bardzo słabe) ekipy na arenie międzynarodowej dostały wpi*rdol i tyle, nie ma co dramatyzować. |
Cytat:
|
Cytat:
Dobra micha, sen, suplementy i nie ma bata żeby taki czlowiek nie dał rady 2 razy w tygodniu po 90 minut sobie pobiegać - gdzie w naszej lidze zdrowy człowiek w formie ot może sobie na pół gwizdka grać mecze. No ale jak się raz w tygodniu czy więcej siedzi w klubach nocnych, wpierdala jakieś chujstwa, pije colę, nie wysypia się, nie myśli się o piłce, martwi się tylko czy kasa na czas jest na koncie i to najlepiej jakaś gruba kasa bo pan kopacz to jest taki dobry, że musi zarabiać krocie to trudno żeby organizm takiego cepa się zregenerował. |
Ufffff, brawo Bazylea!
|
20 lat mineło jak jeden dzień.Balonik pękł i dobrze
P.s może by Błękitnych wystawił oni chociaż walczą ? |
Ja to juz nie wiem czy cieszyc sie czy nie. Liga Mistrzow bedzie ciekawsza bez Lecha ale wkurza, że nas ciągle dymają bo karny dla Basel jesli już był to czerwona kartka z dupy.
|
Szkoda że w naszych najlepszych czasach nie było takich rozstawień jak teraz...
A tak to Barcelony.. Real i dupa |
|
Cytat:
Nas tyle razy wyruchali sędziowie w eliminacjach, że mi kompletnie kuchenek nie żal, podobnie jak legionistów sędziowie w ciula zrobią to poczują się jak my w zeszłym sezonie. |
Szkoda, że powieźli ich dzisiaj aż tak, bo może się okazać, że na nas zepną dupę. Gdyby jechali do Szwajcarii z nadziejami to Skorża by pewnie postawił na zmienników.
Szkolne błędy w obronie + wyruchanie przez sędziego. |
Wynik podobny jak nasz parę lat temu tylko w drugą stronę :rotfl:
|
Bez skutecznego do bólu napadziora (Rudniev czy Franek lub Żuraw z dawnych lat) ciężko walczyć z takim nawet Basel, który był do ogrania.
|
ja tam jestem zadowolony, bo Basel był zdecydowanie lepszy wczoraj - modelowy przykład jak powinno się golić frajerów - na chłodno, w końcu coś wpadnie.
Sytuacja z karnym ? Karny oczywisty, czerwonej bym nie dawał. |
Eurowpierodol - koniec aktu drugiego.
Jeśli ktoś spodziewał się innego obrazu meczu z mistrzem Szwajcarii to nieuważnie śledzi poczynania ekipy z Bazylei. Na pół gwizdka lajtowo opędzili chłopaków z Wronek i w rewanżu spokojnie mogą sobie dograć ostatnie 90 minut dwumeczu. Jeśli będą mieli chęć postrzelać to postrzelają, ale gdy będą leniwi to skończy się na marnym 2:0, bo po co się przemęczać. |
Chciałem remisu. Wtedy żyli by nadzieją i w meczu z Wisłą graliby myślami o LM. A tutaj gładkie 1:3 i po zawodach. Moga sie spiąć w sobotę, bo w LM nie zobacza w tym roku.
|
Cytat:
Jak dla mnie nie bylo takiej dysproporcji jak miedzy nami i APOEL-em czy miedzy Legia, a Steaua. |
Amikorz myślał że jak kupią Dudkę i Robaka to LM się sama zrobi. A najlepsze jest to że jeżeli w tym roku nie zakwalifikują się do grupy Ligi Europy to za rok będą mieli ranking niższy niż... Śląsk Wrocław czyli będą rozstawieni tylko w I rundzie LE. Polska piłka klubowa to dno i katastrofa.
http://kassiesa.home.xs4all.nl/bert/...trank2016.html |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:21. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl