![]() |
Cytat:
|
Napisał do mnie pracownik wyższego szczebla firmy, która produkować będzie nasze krzesełka - i myślę, że jego informacje rozwieją wszelkie wątpliwości co do mocy produkcyjnych Megan Siting.
Informacja z ich strony internetowej (35 tys. krzesełek rocznie) dotyczy modeli kinowych, teatralnych czy tez audytoryjnych. Dla porównania - Nowy Styl produkuje ich podobno 3-4 razy mniej. Natomiast technologia produkcji krzesełek stadionowych jest znacznie prostsza. Czas produkcji 1 szt. krzesełka stadionowego jest kilkadziesiąt razy krótszy od 1 szt fotela widowiskowego, tak więc wyprodukowanie np. ok. 50.000 szt krzesełek, to kwestia tygodni niż miesięcy. Zapewnia więc, że zdążą na czas. No i jest Wiślakiem od dawna ;) więc myślę, że się przyłożą. |
Jak dla mnie pozostanie starej hali to konieczność. Przecież w momencie, kiedy Wisła znajdzie operatora na nową halę (bo sama pewnie nie będzie zainteresowana utrzymywaniem hali poza meczami koszykarek), to gdzie mają się podziać inne sekcje? Przecież siatkarki nie zostaną wpuszczone na halę o pojemności 5000, skoro ich mecze nie cieszą się zbytnią popularnością. Jeśli taki operator będzie miał do wyboru jakiś posrany koncert z jakąś tam widownią, albo mecz siatkarek, czy koszykarzy Wisły, to wybierze oczywiście koncert.
Opcja z grą na jakichś Koronach, Tomexach, czy Jaworznie (!), to dla mnie absurd, skoro na miejscu mamy idealną halę, do goszczenia rozgrywek niższego szczebla! Już nie będę wspominał, że Cracovia ma mieć 3 hale i nie ma problemu, a my musimy wybierać, mając znacznie większe sukcesy w zasadzie każdej sekcji, która też występuje u nich. |
TS Wisła chce być operatorem całej hali.
Już teraz nie będzie można grać w kosza w PLKK. Nie wiem jak z II ligą koszykarzy (od nowego sezonu pewnie III) czy I ligą koszykarek. Pamiętaj jeszcze o tzw. nowej hali. Nowa hala ma mieć maksimum 5 tys. miejsc, ale z tego mnóstwo miejsc "rozkładanych". Na co dzień będą tu trzy boiska treningowe. A starą halę coraz trudniej utrzymać: przeciekający dach, przegniłe ściany... |
Zburzenie starej hali skomplikuje zycie nie tylko sekcji koszykowki ale i siatkarskiej ,judo ,gimnastycznej itp .Jest jeszcze basen .To powazne wyzwanie dla wladz TS.
Ups ,faktycznie zapedzilem sie z tym wyburzaniem ;) |
Judo? Gimnastyczki? Basen?
Zburzona ma być sama hala a nie cały budynek. |
LukL czy to zdjęcie, które wkleiłeś było robione z samej góry tj. z najwyższego rzędu, gdzie będą krzesełka w narożniku?
|
Cytat:
|
Cytat:
..a zdjęcie na stojąco robione |
Cytat:
I ciekawe jak zabezpieczą ludzi na dole trybuny południowej żeby " mądrale" nie rzucaly w nich jakimś badziewiem...?Postawią plekse to zasłonią częśc boiska. Wg.mnie jest to bezsensowne miejsce.Stara lokalizacja jest dużo lepsza.Jeden ewentualny bufor mniej, brak zagrożenia dla pikników a ponadto zapewniałaby ciagłość kibiców Wisły - lepsza koordynacja dopingu -o ile wschodnia i południowa bedą dopingować :) |
nie rozumiem o co chodzi w dyskusji o hali, teraz jest stara nie spełniająca wymogów i jakoś dajemy radę, a jak będzie nowa to nagle powstanie problem gdzie grać?
|
Cytat:
No i jeszcze kwestia samego wejścia (chodzi mi o czynność, nie o miejsce) na sektor gości. Nie wiem, jak projektant naszego stadionu wyobraża sobie kibiców piłki nożnej i czy bierze pod uwagę możliwość ich zróżnicowania. Jeśli jest się wizjonerem, zobaczyć można wszystko, ale trzeba być chyba hipnotyzerem, żeby wmówić ludziom związanym z piłką nożną, że wejście dla gości znajdujące się pomiędzy wejściami dla gospodarzy nie powoduje żadnych zagrożeń. Jakoś nie widzę tego - skąd, którędy i w jakim kordonie policyjnym wprowadzane będą grupy przyjezdnych, z którymi nie mamy dobrych stosunków ? Nie wiem, czy o kwestii bezpieczeństwa przed stadionem wogóle pomyślano. Wejście na E5 jest ostatnie, na uboczu, można je było dobrze odizolować i przyprowadzić gości z innej strony, tu takiej możliwości nie będzie... |
Cytat:
Prezes Miętta-Mikołajewicz powiedział wczoraj, że jest za wyburzeniem. |
nie dziwię się, remont starej to wyrzucenie pieniędzy w błoto. A robić taką kosztowną inwestycję po to by juniorzy mieli zagrać przy pustych trybunach mija się z celem.
Zresztą widać jak na dłoni, że zburzenie i wybudowanie obiektu od podstaw jest znacznie lepsze niż cokolwiek innego (patrz stadiony Wisły i Cracovii) |
ja jestem ZA wyburzeniem starej hali, dlaczego? Jak dobrze pamietam stadion Wisły budowano etapami, najpierw jedna trybuna, potem druga i to wszystko przedluzalo, nie wspominajac o problemach projektowych. W przypadku stadionu najlepiej byloby gdyby caly budowali od podstaw, ale jest tak jak jest, choc efekt tego jest nienajgorszy, to sporo kasy i czasu na to poszlo.
Wyburzyc hale i wybudowac porzadna od postaw. Innym rozwiazaniem byloby zostawic ta hale a nowa wybudowac w zupelnie innym miejscu, lecz takie rozwiazanie wymaga nowych terenow.. |
Co do kwestii wypuszczania gości, to myślę, że będzie to rozwiązane tak: Gospodarze mają opuścić obiekt w około pół godziny, a po godzinie od zakończenia spotkania zaczną wypuszczać gości. Tych bardziej zwaśnionych z gospodarzami w rękawie policjantów prosto do busów, a tych mniej normalnie. Ja to tak widzę.
Sprawa kamer jest taka, że w tym momencie będą na wschodniej, a po otwarciu zachodniej, tam się główna transmisja przeniesie. A na wschodniej pozostanie miejsce dla innych telewizji, aby w przypadku grania meczu z jakąś zagraniczną drużyną, inny operator również miał możliwość przeprowadzenia niezależnej transmisji. Tak to chyba było kiedyś przedstawiane, o ile mnie pamięć nie myli. |
Ja jestem zdecydowanie za zburzeniem tej hali bo aż wstyd jest takie coś posiadać... Mamy mieć piękny, nowoczesny kompleks sportowy stadion, hale, basen ... i to wszystko będzie fajnie wyglądać. A taki stary,zabytkowy budynek będzie tylko psuł ten wspaniały krajobraz ;)
|
Sinoos, napisałeś o wychodzeniu, a jak wg Ciebie będzie wyglądać wchodzenie? :)
|
@joshi oczywiście będą ich spuszczać po linie helikopterami :D
Zasadniczo pewnie analogicznie w stosunku do wychodzenia. jakieś półtorej godzinki przed meczem i tyle. Przecież na E tak właśnie wpuszczali, więc myślę, że to się nie zmieni. |
tu juz nie chodzi o samo wejscie... powtarzac mi sie nie chce, mysle ze po pierwszym meczu jak przyjedzie konkretniejsza liczba osob zdadza sobie sprawe ze bledem bylo dawanie gosci do tego naroznika .. i oby nic nie stalo na przeszkodzie zeby ich przenieść obok okragaka, gdzie od poczatku pwoinni byc
|
żartowałem, zasugerowałem jedynie problem
wiemy jak było na E, ale była zasadnicza różnica o której ktoś wspomniał, był to wydzielone miejsce na uboczu. Teraz wiemy (gdzieś przeczytałem) że nie przewiduje się specjalnego miejsca na wejście dla gości. To niesie ze sobą komplikacje jak wpuścić np. blisko 2 tys nienawidzących nas sasiadów zza Błoń, bo jeśli ma oddzielać nas jedynie kordon to obawiam się że policjantów w samym kordonie powinno byc wtedy przynajmniej 2x więcej niż przyjezdnych :) |
Kraków: znaleźli miliony na budowę stadionu Wisły
http://www.gazetakrakowska.pl/strona...isly,id,t.html News z dzisiejszej sesji, ale głosowanie - jak rozumiem - dopiero wieczorem. |
^^Może odrazu więcej niż wszystkich kibiców na stadionie? To nie temat o strachu wobec obrzezanych tylko o praktyce - której nie ma przy wyborze tego naroznika
|
jakim strachu? napisałem tylko że problem jest z odizolowaniem jednych kibiców od drugich.
|
Dla wszystkich co tak płakali ze dach jest tragiczny i nie chroni przed deszczem - polecam zobaczyc widok C w tym momencie. Deszcz pada juz kilka godzin i wyraznie teraz widac, ktore miejsca w dachu juz skonczyli, a nad ktorymi jeszcze beda pracowac. I wcale cały doł nie jest mokry, wiec bez wiatru jest jak najbardziej ok.
|
Cytat:
Przecież to policja będzie musiała wydać opinię nt. dopuszczenia do organizacji meczu z udziałem kibiców drużyny gości. A jeśli będzie to tzw. "mecz wysokiego ryzyka" ? Zwyczajnie małopolska policja może się w tych warunkch okazać niezbyt liczebna do zabezpieczenia wejścia kibiców gości. Gęsty kordon, ch.. wie, jakiej długości, po obu stronach kibiców - ilu to policjantów, ktoś odważy się strzelać liczbami ? |
Cytat:
Policja po prostu zażyczy sobie wtedy zamknięcia dla naszych kibiców całego sektora E, i wtedy się co niektórzy obudzą z rękoma w nocnikach. |
^^^Dokładnie tak.A wtedy będzie musztarda po obiedzie
|
Termin powrotu na Reymonta zbliża sie dużymi krokami,czy w związku z tym pojawiaja sie przymiarki do ustalenia nowych cen biletów na poszczególne sektory?Czy ktoś z klubu zapytuje SKWK o tą kwestie?
Nie ma bola, żeby zapełnic ten stadion przy cenach zaczynających sie od 25-30 złoty za najtansze sektory.. A patrząc na ceny biletów chociażby podczas meczów na Suchych Stawach,to mozna wywnioskowac że takie ceny moga się tlic w głowach ludzi z klubu... |
Cytat:
Swoją drogą w narożnikach powinny być najtańsze bilety i ciekawi mnie w takim razie jak będzie oddzielony narożnik od reszty trybuny, bo kibice Wisły siadają gdzie popadnie (czyli tam gdzie najlepsza widoczność) nie biorąc pod uwagę tego że mają bilet na inne miejsce |
Czy ktoś orientuje się jaka kwota będzie potrzebna do wykończenia trybuny D?
|
|
Cytat:
|
Panowie, nazwiska radnych, którzy byli przeciw koniecznie trzeba podać.
|
http://img260.imageshack.us/img260/6922/naroznik.jpg
A propos tego narożnika gości. Czy zostaną te ramy z oknami (lewa strona)? Jeżeli tak to pewnie dobudują do samego dołu. Już widzę frustrację przyjezdnych, gdy przez te ramki nie będą mogli śledzić, może nie 50% boiska, ale szczegółów gry, które zostaną zasłonięte ramkami. |
tych "ramek" jak to nazywasz nie bedzie, zostaną zlikwidowane.
Panie Darku - kto byl przeciw? |
Cytat:
Wisła, choć jest klubem największym i przynoszącym miastu najwięcej korzyści, została potraktowana przez "swoje" miasto najgorzej w Polsce, gorzej od Lecha, Śląska, Legii, Cracovii itd. Sposób prowadzenia i zorganizowania tej budowy, projektu, to kpina z kibiców, klubu i podatników, nadająca się do prokuratury. |
Cytat:
http://i39.tinypic.com/2gybsyf.jpg tak wiec moze byc i 50% zaslonietego boiska (chyba ze jakies przezroczyste szyby wstawią, cos na styl juz zamontowanych :rotfl:) inaczej sie nie da zabezpieczyc kibicow z boku E i C bezpieczenstwa.. z gory mozna rzucac w dol sektora E i C.. a co zrobia? bufor na pol sektora E (kordon policji) i to samo na C tak czy siak, komicznie to bedzie wygladac.. i juz mnie ciekawi w jaki sposob to zaslonia... niestety ale najblizsza wersja jest ta z buforami na pol sektora dlatego sektor gosci w narozniku jest glupim pomyslem |
Z tym sektorem gości w tym narożniku będą same problemy. Poczynając od izolacji kibiców podczas wchodzenia i opuszczania stadionu, przez wrzucanie różnych przedmiotów na dach po rzucanie przedmiotami w kierunku kibiców Wisły na trybunie E. I jeszcze te fotele składane. Lepiej by im było koło okrąglaka.
|
pachnie mi to pleksikowa klatka... oj oj fajnie im bedzie :)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:03. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl