Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Bartii 31.03.2010 10:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zbyychu (Post 878889)
Hm, to w górnym rzędzie, drugie od lewej, trochę przypomina nasze. Mam nadzieje, że nasze będą jednak jednokolorowe, a nie czarne od spodu, byłby trochę zonk ;)
Warszawski sedesik też rozważany, jak widzę. No i przegięty "fotel prezesa".
Nie wiem, jak kwestie techniczne, mocowań, wytrzymałości i wygody, ale estetycznie najbardziej przemawiają do mnie te dwa czerwone po prawej na górze.

mnie wydaje ze to niebieskie na srodku jest nasze (4rte), inna kwestia ze gdyby na tym stadionie wybrali te same co na stadion Wisly, to ciekawe jak wyrobia z produkcja.. albo maja wystarczajaca moc produkcyjna i bedzie to ich interes zycia albo...

rav 31.03.2010 10:30

Napisał do mnie pracownik wyższego szczebla firmy, która produkować będzie nasze krzesełka - i myślę, że jego informacje rozwieją wszelkie wątpliwości co do mocy produkcyjnych Megan Siting.

Informacja z ich strony internetowej (35 tys. krzesełek rocznie) dotyczy modeli kinowych, teatralnych czy tez audytoryjnych. Dla porównania - Nowy Styl produkuje ich podobno 3-4 razy mniej.

Natomiast technologia produkcji krzesełek stadionowych jest znacznie prostsza. Czas produkcji 1 szt. krzesełka stadionowego jest kilkadziesiąt razy krótszy od 1 szt fotela widowiskowego, tak więc wyprodukowanie np. ok. 50.000 szt krzesełek, to kwestia tygodni niż miesięcy.

Zapewnia więc, że zdążą na czas.
No i jest Wiślakiem od dawna ;) więc myślę, że się przyłożą.

pan Dudi 31.03.2010 10:34

Jak dla mnie pozostanie starej hali to konieczność. Przecież w momencie, kiedy Wisła znajdzie operatora na nową halę (bo sama pewnie nie będzie zainteresowana utrzymywaniem hali poza meczami koszykarek), to gdzie mają się podziać inne sekcje? Przecież siatkarki nie zostaną wpuszczone na halę o pojemności 5000, skoro ich mecze nie cieszą się zbytnią popularnością. Jeśli taki operator będzie miał do wyboru jakiś posrany koncert z jakąś tam widownią, albo mecz siatkarek, czy koszykarzy Wisły, to wybierze oczywiście koncert.

Opcja z grą na jakichś Koronach, Tomexach, czy Jaworznie (!), to dla mnie absurd, skoro na miejscu mamy idealną halę, do goszczenia rozgrywek niższego szczebla!

Już nie będę wspominał, że Cracovia ma mieć 3 hale i nie ma problemu, a my musimy wybierać, mając znacznie większe sukcesy w zasadzie każdej sekcji, która też występuje u nich.

rav 31.03.2010 10:49

TS Wisła chce być operatorem całej hali.
Już teraz nie będzie można grać w kosza w PLKK. Nie wiem jak z II ligą koszykarzy (od nowego sezonu pewnie III) czy I ligą koszykarek. Pamiętaj jeszcze o tzw. nowej hali.
Nowa hala ma mieć maksimum 5 tys. miejsc, ale z tego mnóstwo miejsc "rozkładanych". Na co dzień będą tu trzy boiska treningowe.
A starą halę coraz trudniej utrzymać: przeciekający dach, przegniłe ściany...

Staszek 31.03.2010 11:01

Zburzenie starej hali skomplikuje zycie nie tylko sekcji koszykowki ale i siatkarskiej ,judo ,gimnastycznej itp .Jest jeszcze basen .To powazne wyzwanie dla wladz TS.

Ups ,faktycznie zapedzilem sie z tym wyburzaniem ;)

rav 31.03.2010 11:08

Judo? Gimnastyczki? Basen?
Zburzona ma być sama hala a nie cały budynek.

Bi@ły89 31.03.2010 11:15

LukL czy to zdjęcie, które wkleiłeś było robione z samej góry tj. z najwyższego rzędu, gdzie będą krzesełka w narożniku?

pan Dudi 31.03.2010 11:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 878916)
TS Wisła chce być operatorem całej hali.
Już teraz nie będzie można grać w kosza w PLKK. Nie wiem jak z II ligą koszykarzy (od nowego sezonu pewnie III) czy I ligą koszykarek. Pamiętaj jeszcze o tzw. nowej hali.
Nowa hala ma mieć maksimum 5 tys. miejsc, ale z tego mnóstwo miejsc "rozkładanych". Na co dzień będą tu trzy boiska treningowe.
A starą halę coraz trudniej utrzymać: przeciekający dach, przegniłe ściany...

Czyli rozumiem, że sytuacja typu "koszykarze- juniorzy nie mają gdzie grać", a obok stoi pusta pięciotysięczna hala nie będzie miała miejsca? Hmm. Orientujesz się, jak do całej sprawy podchodzą działacze TSu?

LukL 31.03.2010 11:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bi@ły89 (Post 878928)
LukL czy to zdjęcie, które wkleiłeś było robione z samej góry tj. z najwyższego rzędu, gdzie będą krzesełka w narożniku?

Chyba przed ostatni rząd...
..a zdjęcie na stojąco robione

Arapaho 31.03.2010 11:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukL (Post 878897)
Taki mniej więcej będzie widok na boisko z trybuny narożnej:
http://img32.imageshack.us/img32/4632/boiskof.jpg


I ciekawe jak zabezpieczą ludzi na dole trybuny południowej żeby " mądrale" nie rzucaly w nich jakimś badziewiem...?Postawią plekse to zasłonią częśc boiska.
Wg.mnie jest to bezsensowne miejsce.Stara lokalizacja jest dużo lepsza.Jeden ewentualny bufor mniej, brak zagrożenia dla pikników a ponadto zapewniałaby ciagłość kibiców Wisły - lepsza koordynacja dopingu -o ile wschodnia i południowa bedą dopingować :)

joshi 31.03.2010 11:48

nie rozumiem o co chodzi w dyskusji o hali, teraz jest stara nie spełniająca wymogów i jakoś dajemy radę, a jak będzie nowa to nagle powstanie problem gdzie grać?

Grzesiek7 31.03.2010 12:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 878938)
I ciekawe jak zabezpieczą ludzi na dole trybuny południowej żeby " mądrale" nie rzucaly w nich jakimś badziewiem...?Postawią plekse to zasłonią częśc boiska.
Wg.mnie jest to bezsensowne miejsce.Stara lokalizacja jest dużo lepsza.Jeden ewentualny bufor mniej, brak zagrożenia dla pikników a ponadto zapewniałaby ciagłość kibiców Wisły - lepsza koordynacja dopingu -o ile wschodnia i południowa bedą dopingować :)


No i jeszcze kwestia samego wejścia (chodzi mi o czynność, nie o miejsce) na sektor gości. Nie wiem, jak projektant naszego stadionu wyobraża sobie kibiców piłki nożnej i czy bierze pod uwagę możliwość ich zróżnicowania. Jeśli jest się wizjonerem, zobaczyć można wszystko, ale trzeba być chyba hipnotyzerem, żeby wmówić ludziom związanym z piłką nożną, że wejście dla gości znajdujące się pomiędzy wejściami dla gospodarzy nie powoduje żadnych zagrożeń. Jakoś nie widzę tego - skąd, którędy i w jakim kordonie policyjnym wprowadzane będą grupy przyjezdnych, z którymi nie mamy dobrych stosunków ?
Nie wiem, czy o kwestii bezpieczeństwa przed stadionem wogóle pomyślano. Wejście na E5 jest ostatnie, na uboczu, można je było dobrze odizolować i przyprowadzić gości z innej strony, tu takiej możliwości nie będzie...

rav 31.03.2010 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pan Dudi (Post 878934)
Czyli rozumiem, że sytuacja typu "koszykarze- juniorzy nie mają gdzie grać", a obok stoi pusta pięciotysięczna hala nie będzie miała miejsca? Hmm. Orientujesz się, jak do całej sprawy podchodzą działacze TSu?

Myślę, że nie ma takiego zagrożenia. Jeśli hala będzie wolna, to będą w niej grali juniorzy, jeśli będzie zajęta to juniorzy grać będą w hali obecnie zwanej nową.
Prezes Miętta-Mikołajewicz powiedział wczoraj, że jest za wyburzeniem.

joshi 31.03.2010 12:13

nie dziwię się, remont starej to wyrzucenie pieniędzy w błoto. A robić taką kosztowną inwestycję po to by juniorzy mieli zagrać przy pustych trybunach mija się z celem.
Zresztą widać jak na dłoni, że zburzenie i wybudowanie obiektu od podstaw jest znacznie lepsze niż cokolwiek innego (patrz stadiony Wisły i Cracovii)

Bartii 31.03.2010 12:16

ja jestem ZA wyburzeniem starej hali, dlaczego? Jak dobrze pamietam stadion Wisły budowano etapami, najpierw jedna trybuna, potem druga i to wszystko przedluzalo, nie wspominajac o problemach projektowych. W przypadku stadionu najlepiej byloby gdyby caly budowali od podstaw, ale jest tak jak jest, choc efekt tego jest nienajgorszy, to sporo kasy i czasu na to poszlo.

Wyburzyc hale i wybudowac porzadna od postaw. Innym rozwiazaniem byloby zostawic ta hale a nowa wybudowac w zupelnie innym miejscu, lecz takie rozwiazanie wymaga nowych terenow..

Sinoos 31.03.2010 12:21

Co do kwestii wypuszczania gości, to myślę, że będzie to rozwiązane tak: Gospodarze mają opuścić obiekt w około pół godziny, a po godzinie od zakończenia spotkania zaczną wypuszczać gości. Tych bardziej zwaśnionych z gospodarzami w rękawie policjantów prosto do busów, a tych mniej normalnie. Ja to tak widzę.

Sprawa kamer jest taka, że w tym momencie będą na wschodniej, a po otwarciu zachodniej, tam się główna transmisja przeniesie. A na wschodniej pozostanie miejsce dla innych telewizji, aby w przypadku grania meczu z jakąś zagraniczną drużyną, inny operator również miał możliwość przeprowadzenia niezależnej transmisji. Tak to chyba było kiedyś przedstawiane, o ile mnie pamięć nie myli.

anthony09 31.03.2010 12:31

Ja jestem zdecydowanie za zburzeniem tej hali bo aż wstyd jest takie coś posiadać... Mamy mieć piękny, nowoczesny kompleks sportowy stadion, hale, basen ... i to wszystko będzie fajnie wyglądać. A taki stary,zabytkowy budynek będzie tylko psuł ten wspaniały krajobraz ;)

joshi 31.03.2010 12:34

Sinoos, napisałeś o wychodzeniu, a jak wg Ciebie będzie wyglądać wchodzenie? :)

Sinoos 31.03.2010 12:59

@joshi oczywiście będą ich spuszczać po linie helikopterami :D

Zasadniczo pewnie analogicznie w stosunku do wychodzenia. jakieś półtorej godzinki przed meczem i tyle. Przecież na E tak właśnie wpuszczali, więc myślę, że to się nie zmieni.

SpoXsteR 31.03.2010 13:02

tu juz nie chodzi o samo wejscie... powtarzac mi sie nie chce, mysle ze po pierwszym meczu jak przyjedzie konkretniejsza liczba osob zdadza sobie sprawe ze bledem bylo dawanie gosci do tego naroznika .. i oby nic nie stalo na przeszkodzie zeby ich przenieść obok okragaka, gdzie od poczatku pwoinni byc

joshi 31.03.2010 13:06

żartowałem, zasugerowałem jedynie problem
wiemy jak było na E, ale była zasadnicza różnica o której ktoś wspomniał, był to wydzielone miejsce na uboczu. Teraz wiemy (gdzieś przeczytałem) że nie przewiduje się specjalnego miejsca na wejście dla gości. To niesie ze sobą komplikacje jak wpuścić np. blisko 2 tys nienawidzących nas sasiadów zza Błoń, bo jeśli ma oddzielać nas jedynie kordon to obawiam się że policjantów w samym kordonie powinno byc wtedy przynajmniej 2x więcej niż przyjezdnych :)

farben 31.03.2010 13:09

Kraków: znaleźli miliony na budowę stadionu Wisły

http://www.gazetakrakowska.pl/strona...isly,id,t.html

News z dzisiejszej sesji, ale głosowanie - jak rozumiem - dopiero wieczorem.

Arapaho 31.03.2010 13:12

^^Może odrazu więcej niż wszystkich kibiców na stadionie? To nie temat o strachu wobec obrzezanych tylko o praktyce - której nie ma przy wyborze tego naroznika

joshi 31.03.2010 13:41

jakim strachu? napisałem tylko że problem jest z odizolowaniem jednych kibiców od drugich.

Fuks 31.03.2010 13:56

Dla wszystkich co tak płakali ze dach jest tragiczny i nie chroni przed deszczem - polecam zobaczyc widok C w tym momencie. Deszcz pada juz kilka godzin i wyraznie teraz widac, ktore miejsca w dachu juz skonczyli, a nad ktorymi jeszcze beda pracowac. I wcale cały doł nie jest mokry, wiec bez wiatru jest jak najbardziej ok.

Grzesiek7 31.03.2010 14:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joshi (Post 878970)
jakim strachu? napisałem tylko że problem jest z odizolowaniem jednych kibiców od drugich.

Ja się zastanawiam, czy ktoś zadał sobie trud skonsultowania sprawy z policją.
Przecież to policja będzie musiała wydać opinię nt. dopuszczenia do organizacji meczu z udziałem kibiców drużyny gości. A jeśli będzie to tzw. "mecz wysokiego ryzyka" ? Zwyczajnie małopolska policja może się w tych warunkch okazać niezbyt liczebna do zabezpieczenia wejścia kibiców gości. Gęsty kordon, ch.. wie, jakiej długości, po obu stronach kibiców - ilu to policjantów, ktoś odważy się strzelać liczbami ?

Wrona 31.03.2010 14:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzesiek7 (Post 878981)
Ja się zastanawiam, czy ktoś zadał sobie trud skonsultowania sprawy z policją.
Przecież to policja będzie musiała wydać opinię nt. dopuszczenia do organizacji meczu z udziałem kibiców drużyny gości. A jeśli będzie to tzw. "mecz wysokiego ryzyka" ? Zwyczajnie małopolska policja może się w tych warunkch okazać niezbyt liczebna do zabezpieczenia wejścia kibiców gości. Gęsty kordon, ch.. wie, jakiej długości, po obu stronach kibiców - ilu to policjantów, ktoś odważy się strzelać liczbami ?


Policja po prostu zażyczy sobie wtedy zamknięcia dla naszych kibiców całego sektora E, i wtedy się co niektórzy obudzą z rękoma w nocnikach.

Arapaho 31.03.2010 15:34

^^^Dokładnie tak.A wtedy będzie musztarda po obiedzie

Belzebub 31.03.2010 15:43

Termin powrotu na Reymonta zbliża sie dużymi krokami,czy w związku z tym pojawiaja sie przymiarki do ustalenia nowych cen biletów na poszczególne sektory?Czy ktoś z klubu zapytuje SKWK o tą kwestie?
Nie ma bola, żeby zapełnic ten stadion przy cenach zaczynających sie od 25-30 złoty za najtansze sektory..
A patrząc na ceny biletów chociażby podczas meczów na Suchych Stawach,to mozna wywnioskowac że takie ceny moga się tlic w głowach ludzi z klubu...

crazykaro 31.03.2010 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Belzebub (Post 879013)
Termin powrotu na Reymonta zbliża sie dużymi krokami,czy w związku z tym pojawiaja sie przymiarki do ustalenia nowych cen biletów na poszczególne sektory?Czy ktoś z klubu zapytuje SKWK o tą kwestie?
Nie ma bola, żeby zapełnic ten stadion przy cenach zaczynających sie od 25-30 złoty za najtansze sektory..
A patrząc na ceny biletów chociażby podczas meczów na Suchych Stawach,to mozna wywnioskowac że takie ceny moga się tlic w głowach ludzi z klubu...

Wg mnie problem nie będzie z najtańszymi biletami tylko z tymi droższymi na A/B i C (bez narożników) bo to na tych trybunach będą 20 tys siedzeń.
Swoją drogą w narożnikach powinny być najtańsze bilety i ciekawi mnie w takim razie jak będzie oddzielony narożnik od reszty trybuny, bo kibice Wisły siadają gdzie popadnie (czyli tam gdzie najlepsza widoczność) nie biorąc pod uwagę tego że mają bilet na inne miejsce

buczo1985 31.03.2010 15:49

Czy ktoś orientuje się jaka kwota będzie potrzebna do wykończenia trybuny D?

farben 31.03.2010 16:05

Ok. Kasa jest. Radni dali 72 mln.

http://www.gazetakrakowska.pl/strona...isly,id,t.html

borsuk 31.03.2010 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez farben (Post 879025)
Ok. Kasa jest. Radni dali 72 mln.

I to jak rozumiem nie jest wpis do wieloletniego planu tylko kasa do wydania w tym roku? - pytanie do orientującuch się w temacie.

pan Dudi 31.03.2010 16:27

Panowie, nazwiska radnych, którzy byli przeciw koniecznie trzeba podać.

Marceli_szpak 31.03.2010 16:36

http://img260.imageshack.us/img260/6922/naroznik.jpg
A propos tego narożnika gości. Czy zostaną te ramy z oknami (lewa strona)? Jeżeli tak to pewnie dobudują do samego dołu. Już widzę frustrację przyjezdnych, gdy przez te ramki nie będą mogli śledzić, może nie 50% boiska, ale szczegółów gry, które zostaną zasłonięte ramkami.

Fuks 31.03.2010 16:40

tych "ramek" jak to nazywasz nie bedzie, zostaną zlikwidowane.

Panie Darku - kto byl przeciw?

Markus 31.03.2010 16:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 879037)
Skończyła się dzisiejsza sesja:
2. Potwierdzono, że trybuny będą wybudowane we wcześniej planowanych terminach (trzy w lipcu, zachodnia w październiku) ale w stanie surowym, a wykończenie będzie po stronie dzierżawcy lub operatora. Trybuna północna (D) będzie oddana dla kibiców w lipcu dla celów sportowych, ale nie wykończona pod ewentualne zagospodarowanie.

To kompromitacja, za którą mam nadzieję Majchrowski zapłaci w wyborach. Żadne inne miasto, czy to budujące obiekty na Euro, czy nie, nie oddaje stadionu "w stanie surowym" (czyli de facto w stanie nie nadającym się do użytkowania), nie ma też tego w przypadku stadionu przy Kałuży.

Wisła, choć jest klubem największym i przynoszącym miastu najwięcej korzyści, została potraktowana przez "swoje" miasto najgorzej w Polsce, gorzej od Lecha, Śląska, Legii, Cracovii itd.

Sposób prowadzenia i zorganizowania tej budowy, projektu, to kpina z kibiców, klubu i podatników, nadająca się do prokuratury.

SpoXsteR 31.03.2010 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marceli_szpak (Post 879034)
http://img260.imageshack.us/img260/6922/naroznik.jpg
A propos tego narożnika gości. Czy zostaną te ramy z oknami (lewa strona)? Jeżeli tak to pewnie dobudują do samego dołu. Już widzę frustrację przyjezdnych, gdy przez te ramki nie będą mogli śledzić, może nie 50% boiska, ale szczegółów gry, które zostaną zasłonięte ramkami.

tu akurat ma byc sektor gosci.. tak wiec zapewne nie zostana, tylko zaslonia czyms bardziej wytrzymalym..
http://i39.tinypic.com/2gybsyf.jpg
tak wiec moze byc i 50% zaslonietego boiska (chyba ze jakies przezroczyste szyby wstawią, cos na styl juz zamontowanych :rotfl:)
inaczej sie nie da zabezpieczyc kibicow z boku E i C bezpieczenstwa.. z gory mozna rzucac w dol sektora E i C..
a co zrobia?
bufor na pol sektora E (kordon policji) i to samo na C
tak czy siak, komicznie to bedzie wygladac.. i juz mnie ciekawi w jaki sposob to zaslonia... niestety ale najblizsza wersja jest ta z buforami na pol sektora
dlatego sektor gosci w narozniku jest glupim pomyslem

crazykaro 31.03.2010 16:49

Z tym sektorem gości w tym narożniku będą same problemy. Poczynając od izolacji kibiców podczas wchodzenia i opuszczania stadionu, przez wrzucanie różnych przedmiotów na dach po rzucanie przedmiotami w kierunku kibiców Wisły na trybunie E. I jeszcze te fotele składane. Lepiej by im było koło okrąglaka.

Bartii 31.03.2010 18:03

pachnie mi to pleksikowa klatka... oj oj fajnie im bedzie :)


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 05:03.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl