Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Adenalix 02.09.2013 23:10

4 września odbędzie się mecz rezerw Wisły Kraków z Daliem Myślenice. Trenerem Dalinu jest pan Krzysztof Bukalski. http://www.90minut.pl/liga/0/liga6954.html

Kobold 05.09.2013 18:06

http://www.youtube.com/watch?v=sMi1pJ7Gyzk jak zwykle klasa

BiałaGwiazda 08.09.2013 12:58

Tomasz Frankowski oficjalnie zakończył karierę

Cytat:

Jagiellonia Białystok 4-2 Franek Team
Ugochukwu Ukah 19, Dawid Plizga 20, Marcin Piechowski 42, Piotr Stokowiec 50 - Tomasz Frankowski 45, Olgierd Moskalewicz 49

Jagiellonia Białystok: Jakub Słowik - Alexis Norambuena, Ugochukwu Ukah, Michał Pazdan, Jakub Tosik - Dani Quintana, Rafał Grzyb, Maciej Gajos, Dawid Plizga, Jokin Esparza - Bekim Balaj. Grali także: Martin Baran, Tomasz Bandrowski, Mateusz Piątkowski, Nika Dzalamidze, Piotr Stokowiec, Łukasz Smolarow, Dariusz Jurczak, Marcin Piechowski, Jarosław Ołdakowski.


Franek Team: Artur Sarnat - Daniel Dubicki, Bogdan Zając, Kazimierz Węgrzyn, Maciej Stolarczyk - Grzegorz Pater, Ryszard Czerwiec, Mirosław Szymkowiak, Kamil Kosowski - Łukasz Sosin, Tomasz Frankowski. Grali także: Krzysztof Bukalski, Remigiusz Jezierski, Marek Konieczny, Jarosław Lato, Olgierd Moskalewicz, Marek Walburg.

sędziował: Hubert Siejewicz (Białystok).

Grano 2x25 minut.

W towarzyskim meczu rozegranym w Białymstoku Jagiellonia wygrała 4-2 (2-0) z zespołem Franek Team. Spotkanie rozegrano z okazji zakończenia kariery przez Tomasza Frankowskiego.

źródło: własne / Jagiellonia.net / Sport.pl

http://www.90minut.pl/sparing/1/sparing10002.html

Tarann 08.09.2013 13:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda (Post 1330826)
Tomasz Frankowski oficjalnie zakończył karierę

Takiego piłkarza nie będzie długo. Szkoda tylko że taki benefis odbywa się na jakimś zadupiu piłkarskim, a nie tam gdzie było do tego miejsce. Cóż życie.
Skorża i einsteiny z skwk - dzięki.

South 08.09.2013 16:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tarann (Post 1330828)
Takiego piłkarza nie będzie długo. Szkoda tylko że taki benefis odbywa się na jakimś zadupiu piłkarskim, a nie tam gdzie było do tego miejsce. Cóż życie.
Skorża i einsteiny z skwk - dzięki.

zadupiu piłkarskim czyli generalnie w miejscu gdzie się urodził i wychował, zamiast robić sztuczną aferę i kpić z ludzi o których nie masz pojęcia lepiej wyjdź na świeże powietrze

TOMEK 11 08.09.2013 21:15

ups, panowie; Andrés Lorenzo Ríos odpalił w... Ekwadorze, 30 meczów, 14 bramek, 6 asyst; wycena 1.800.000 € :D

wis.la/j2z5i

KrzychooR 08.09.2013 22:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TOMEK 11 (Post 1330850)
ups, panowie; Andrés Lorenzo Ríos odpalił w... Ekwadorze, 30 meczów, 14 bramek, 6 asyst; wycena 1.800.000 € :D

wis.la/j2z5i

O cholera... jak mogliśmy przeoczyc taką "perłę"...

darotsok73 08.09.2013 22:42

nie przeoczyliśmy tylko nie dostał szansy... a odstępne za niego wynosiło milion. perły to my teraz sprowadzamy , z politechnik rumńskich youtubów :D i innych ...32 letnich brazylijskich talentów czy niemieckich pociotków...

WislaFan123 08.09.2013 23:55

Riosowi na Polska lige tylko jedna brakowlao - lepszej dynamiki... ale 1-2 okresy przygotowawcze i bylo by lepiej, bo techniczke to mial bardzo dobre...

aNouc 09.09.2013 12:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tarann (Post 1330828)
Takiego piłkarza nie będzie długo. Szkoda tylko że taki benefis odbywa się na jakimś zadupiu piłkarskim, a nie tam gdzie było do tego miejsce. Cóż życie.
Skorża i einsteiny z skwk - dzięki.


co ma SKWK do tego gdzie Frankowski zorganizował mecz? :rotfl:

Wydaje się to zresztą normalne, wszak jest wychowankiem Jagi.

Tarann 09.09.2013 13:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez South (Post 1330835)
zadupiu piłkarskim czyli generalnie w miejscu gdzie się urodził i wychował, zamiast robić sztuczną aferę i kpić z ludzi o których nie masz pojęcia lepiej wyjdź na świeże powietrze

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1330861)
co ma SKWK do tego gdzie Frankowski zorganizował mecz? :rotfl:

Wydaje się to zresztą normalne, wszak jest wychowankiem Jagi.


Dziwne, że takich argumentów nie przedstawiałeś przy pożegnaniu Radka. Jak dla mnie nie liczy sie miejsce urodzenia tylko wkład w klub. Szkoda że wiele osób ma podwójne standardy w tej kwestii.

Nie kpię z skwk. Jeśli już to z Skorży - trener który odrzucił dodatni aspekt sportowy dla kilku okrzyków na trybunach - kpina. A co do doradców złotoustego jeśli nie potrafią zrozumieć wagi tej fatalnej decyzji - smutne.

Może rzeczywiście niepotrzebnie zgeneralizowałem. Nie skwk a część nierozgarniętych kibiców.

Zresztą nie zależny mi na odkopywaniu trupa tak chlapnąłem bo czasem przy różnych okazjach mnie to boli jak potraktowali tego gościa.

Smyrgu 09.09.2013 14:01

w sobotę spotkałem Kużbe w "Cieniu"...sadzilem ze w pewnym wieku sie
wyrasta z bywania...

martin_6 09.09.2013 14:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 1330854)
nie przeoczyliśmy tylko nie dostał szansy... a odstępne za niego wynosiło milion

Odstępne było milion, ale myślę, że jego klub spokojnie by się zgodził obniżyć cenę, żeby się go pozbyć. Jakby nie patrzeć, Ekwadorczycy miliona na stół raczej nie wyłożyli. Inna sprawa, że gościu się zwyczajnie nie sprawdził. Typów, co ewidentnie mają jakiś talent (to każdy widział), ale w polskich warunkach nie wypalają było już trochę, trudno żeby każdego trzymać latami i czekać aż wystrzelą.

gypsy 09.09.2013 14:31

Z cyklu "Co u Czarka Wilka słychać": W ostatnim meczu ligowym Deportivo mierzyło się z Murcią u siebie. Cezary cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych, a jego drużyna przegrała 0:1.

aNouc 09.09.2013 14:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tarann (Post 1330874)
Dziwne, że takich argumentów nie przedstawiałeś przy pożegnaniu Radka. Jak dla mnie nie liczy sie miejsce urodzenia tylko wkład w klub. Szkoda że wiele osób ma podwójne standardy w tej kwestii.

Radek a Frankowski to dwie różne osobistości.
Franek tak szybko uciekł, że nie zdążono mu oficjalnie podziękować.


I odpowiedz mi na pytanie co ma do tego SKWK gdzie Frankowski zorganizował mecz? SKWK ma organizować mecz pożegnalny dla Franka na orliku w Nowej Hucie? :rotfl: przeciez to Frankowskiego decyzja co zrobił i gdzie co organizował. Nawet nie wiedziałem, że on jakiś mecz organizuje (i pewnie 80% kibiców tak samo)

Chciałeś to mogłeś mu zorganizować mecz. Pod warunkiem, że masz kilkadziesiąt tyś zł. do wydania na starcie.
On sobie dla siebie i paru kolegów z druzny zorganizował mecz. Nie dla nas czy dla Ciebie. Ot takie spotkanie we wspólnym gronie.

I zdecyduj się o co Ci chodzi.. o Skorżę, o odejście Franka, o SKWK, o mecz pożegnalny..

musisz zrozumieć że opinie na temat Franka są podzielone, nie tak jak w przypadku Sobola, wobec którego nie ma wątpliwości żaden kibic.
Dlatego niepotrzebnie odgrzewamy kotlet, dla Ciebie to była legenda, dla mnie szczur, który jako kapitan uciekł z tonącego statku. I wielu podobnie myśli jak Ty i wielu podobnie myśli jak ja. Tyle.

BiałaGwiazda 09.09.2013 14:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1330881)
Franek tak szybko uciekł, że nie zdążono mu oficjalnie podziękować.

Aha,ktoś kto rozegrał 173 mecze dla Wisły i strzelił 115 goli faktycznie szybko uciekł z klubu. Franek odszedł po meczach z Panathinaikosem,chociaż mógł to zrobic zaraz na początku okienka transferowego.Wolał jeszcze pomóc w Wiśle w walce o LM,no ale niektórzy tego nie rozumieją..

aNouc 09.09.2013 14:52

Dlatego nie odgrzewajmy kotleta.. Ty mnie nie przekonasz, ja Cie nie przekonam.


Cytat:

(..) by znaleźć się w galerii wiślackich sław, stać się legendą naszego klubu nie wystarczy być tylko, czy też aż…. wybitnym sportowcem. Trzeba czegoś więcej (...)

- www. historiawisly .pl

Lukasz 09.09.2013 16:22

krakow .sport .pl http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...ia_wedlug.html

Maor Melikson piłkarzem sierpnia według fanów Valenciennes

Proximus 09.09.2013 16:29

https://www.youtube.com/watch?v=We0_W_JEsOo

Tutaj skrót meczu w którym Melikson wykonał karnego.

El'kabat 09.09.2013 16:35

Rios to była rakieta na treningu i wiele osób twierdziło,że takiego piłkarza od lat nie było u nas.
Tylko,że u niego trening,a oficjalny mecz to było niebo,a ziemia...Widocznie dopiero teraz chłopak się jakoś odblokował.

TOMEK 11 09.09.2013 20:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proximus (Post 1330898)
wis.la/bnwra

Tutaj skrót meczu w którym Melikson wykonał karnego.

dokładnie 0:51 szał Meliksona, jeb.any:)

Karherop 13.09.2013 14:50

http://www.slask.sport.pl/sport-slas...ml#BoxSportTxt

Sobol nie ma sił na gry 90 minut

pytanie czy wytrzymałby przygotowania u Smudy , czyżby wyszło na 'jego' ?

St Yabol 17.09.2013 16:29

http://sport.interia.pl/klub-lech-po...an,nId,1027922

Dudka zagra w kuchenkorzu?

Drozd 17.09.2013 17:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez aNouc (Post 1330881)
Radek a Frankowski to dwie różne osobistości.
Franek tak szybko uciekł, że nie zdążono mu oficjalnie podziękować.

musisz zrozumieć że opinie na temat Franka są podzielone, nie tak jak w przypadku Sobola, wobec którego nie ma wątpliwości żaden kibic.

A to co za kibic ma "wątpliwości" co do Frankowskiego? Na jakiej podstawie?

Franek uciekł? Chyba się komuś coś pop... Franek jako jedyny został na eliminacje LM. Odszedł dopiero kiedy się okazało, że na awansie PAO zależało nie tylko Grekom, zasranemu angolowi, ale niektórym "filarom" Wisły.

A zachowanie SKWK w tamtym okresie to zwyczajna frajerska kompromitacja. Jeżeli ktoś tego nie rozumie to nic mu nie pomoże. I nie jest to żaden kotlet tylko jeden z większych powodów do wstydu dla ogromnej większości sympatyków Wisły, a pretekst do szydery dla jej oponentów.

Chcesz to zrób sondę, kto uważa Franka za legendę większą niż Sobol, a kto za jak to określiłeś "szczura". Może to niektórym otworzy oczy.

cfa 17.09.2013 20:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1331733)
A to co za kibic ma "wątpliwości" co do Frankowskiego? Na jakiej podstawie?

Franek uciekł? Chyba się komuś coś pop... Franek jako jedyny został na eliminacje LM. Odszedł dopiero kiedy się okazało, że na awansie PAO zależało nie tylko Grekom, zasranemu angolowi, ale niektórym "filarom" Wisły.

A zachowanie SKWK w tamtym okresie to zwyczajna frajerska kompromitacja. Jeżeli ktoś tego nie rozumie to nic mu nie pomoże. I nie jest to żaden kotlet tylko jeden z większych powodów do wstydu dla ogromnej większości sympatyków Wisły, a pretekst do szydery dla jej oponentów.

Chcesz to zrób sondę, kto uważa Franka za legendę większą niż Sobol, a kto za jak to określiłeś "szczura". Może to niektórym otworzy oczy.

Dobrze prawisz!!

wolfy 17.09.2013 21:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1331733)
A to co za kibic ma "wątpliwości" co do Frankowskiego? Na jakiej podstawie?

Franek uciekł? Chyba się komuś coś pop... Franek jako jedyny został na eliminacje LM. Odszedł dopiero kiedy się okazało, że na awansie PAO zależało nie tylko Grekom, zasranemu angolowi, ale niektórym "filarom" Wisły.

A zachowanie SKWK w tamtym okresie to zwyczajna frajerska kompromitacja. Jeżeli ktoś tego nie rozumie to nic mu nie pomoże. I nie jest to żaden kotlet tylko jeden z większych powodów do wstydu dla ogromnej większości sympatyków Wisły, a pretekst do szydery dla jej oponentów.

Chcesz to zrób sondę, kto uważa Franka za legendę większą niż Sobol, a kto za jak to określiłeś "szczura". Może to niektórym otworzy oczy.

Jest jakiś powód, dla którego to wyciągasz?

Drozd 17.09.2013 21:31

Jak to "wyciągasz". Po prostu żałuję, że pożegnalny mecz Franka nie odbył się u nas. Nie muszę chyba tłumaczyć że były/są do tego podstawy. Moim zdaniem klub, a PRZEDE WSZYSTKIM KIBICE są mu winni podziękowanie bo tylu chwil radości, że wspomnę tylko Saragossę, nie dostarczył na Wiśle żaden inny piłkarz w ostatnim dwudziestoleciu. Dodając do tego fakt że praktycznie załatwił nam awans na MŚ do Niemiec jakaś forma wdzięczności byłaby zdecydowanie na miejscu. Bo na dzisiaj zachowujemy się jak Janas co mi się nie podoba.

St Yabol 24.09.2013 09:54

O Rios'ie
http://www.krakow.sport.pl/sport-kra...oncie_juz.html

element 24.09.2013 10:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1331733)

Franek jako jedyny został na eliminacje LM.

Rzeczywiście. Jako jedyny zagrał przeciwko 11 piłkarzom PAO. Nikogo więcej poza Frankowskim w składzie Wisły nie było :-)


To trzeba było mu zorganizować taki mecz razem z "cfa". Albo zróbcie sobie sondę internetową, pewnie się zbierze 5 tyś osób, ale 1% ruszy z tym w świecie realnym jak to zazwyczaj tutaj bywa.
Kibice mają zorganizować mecz Frankowskiem, którego nie ma w Wiśle 8 lat. :rotfl: gdzie, za co, po co..
Ty się lepiej zajmij pożyteczniejszymi rzeczami jak choćby wrzucenie dzisiaj do puchy 10 zł na oprawę meczu z Legią, a organizowaniem meczów bogatym ludziom jak Frankowski zostaw im. Mają na to pieniądze, sprzęt, reklamodawców, kontakty i ludzi.
Za samo żarcie, drinki i koncert zabulił... swoje. Przecież to nie mecz charytatywny. A w zasadzie to bardziej był festyn niż mecz. Tyle, że festyn 5-gwiazdkowy, który kosztuje swoje. To nie kibicowska uczta w postaci lanego piwa i kiełbaski z grilla.

Drozd 24.09.2013 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 1332799)
Rzeczywiście. Jako jedyny zagrał przeciwko 11 piłkarzom PAO. Nikogo więcej poza Frankowskim w składzie Wisły nie było :-)


To trzeba było mu zorganizować taki mecz razem z "cfa". Albo zróbcie sobie sondę internetową, pewnie się zbierze 5 tyś osób, ale 1% ruszy z tym w świecie realnym jak to zazwyczaj tutaj bywa.
Kibice mają zorganizować mecz Frankowskiem, którego nie ma w Wiśle 8 lat. :rotfl: gdzie, za co, po co..

Odszedł Żuraw, Kosa, Szymek został tylko Franek mimo, że miał gdzie odejść przed meczem z PAO. Ale został żeby pomóc drużynie. Dzięki komu w Krakowie było 3:1. Więc nie udawaj głupka ...

A mecz pożegnalny organizował sobie sam Franek. Żal tylko, że za przyczyną kretyńskiego zachowania niewielkiej części kibiców o stadionie Wisły jako miejscu jego rozegrania, nawet nie pomyślał. Po prostu wstyd. Za co? Za ponad 100 bramek i pięć? Tytułów mistrzowskich, których bez niego byśmy nie wygrali, mało? Jeżeli takiego zawodnika kibic może znieważać to kto się w przyszłości będzie z klubem identyfikował?

element 24.09.2013 10:37

Ale kto znieważa? zorganizował sobie chłopina mecz we własnym gronie. Tak jak Ty byś organizował urodziny i oczekiwał od kuzyna, że Ci je w całości zafunduje.
Kibice Jagi też go znieważyli? przecież mu meczu nie zorganizowali!
A co do samego Frankowskiego to każdy ma swoje zdanie na ten temat. Jedni uważają go za legendą, drudzy za szczura.
Ja jestem z grona osób która go uważa za zasłużonego piłkarza, który brzydko się zachował, w momencie kiedy kibice Wisły najbardziej go potrzebowali - jako kapitana zespołu. Oczywiście za legendę nigdy go nie będę uważał, za taki manewr jaki odjebał przy odejściu dostałby "karnego kutasa" od chociażby Reymana, który jest niekwestionowaną legendą i trudno, żeby obok niego stał Frankowski. Reyman nie po to wraz z przyjaciółki wylewał poty bohatersko walcząc o przeżycie klubu, żeby po 80 latach Frankowski niczym panienka się obraził po porażce z PAO i zostawił zespół będąc do chuja KAPITANEM zespołu. Na prawdę.. bramki, mecze to nie wszystko by stać się legendą. Ważne jest wnętrze człowieka i to jak się zachowuje w najbardziej krytycznych momentach. Wtedy poznaje się charakter gościa.
Zamiast wydawać pieniądze na takie coś, niech one zostaną przeznaczone na budowę pomnika Reymana.

Na temat Franka już wystarczająco zostało napisane.. jedni i drudzy się nawzajem nie przekonają. I nie ma sensu chyba..

Drozd 24.09.2013 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 1332803)
Ale kto znieważa?

Jedni uważają go za legendą, drudzy za szczura.


Ja jestem z grona osób która go uważa za zasłużonego piłkarza, który brzydko się zachował, w momencie kiedy kibice Wisły najbardziej go potrzebowali - jako kapitana zespołu. Oczywiście za legendę nigdy go nie będę uważał, za taki manewr jaki odjebał przy odejściu dostałby "karnego kutasa" od chociażby Reymana, który jest niekwestionowaną legendą i trudno, żeby obok niego stał Frankowski. Reyman nie po to wraz z przyjaciółki wylewał poty bohatersko walcząc o przeżycie klubu, żeby po 80 latach Frankowski niczym panienka się obraził po porażce z PAO i zostawił zespół będąc do chuja KAPITANEM zespołu. Na prawdę.. bramki, mecze to nie wszystko by stać się legendą. Ważne jest wnętrze człowieka i to jak się zachowuje w najbardziej krytycznych momentach. Wtedy poznaje się charakter gościa.
Zamiast wydawać pieniądze na takie coś, niech one zostaną przeznaczone na budowę pomnika Reymana.

Na temat Franka już wystarczająco zostało napisane.. jedni i drudzy się nawzajem nie przekonają. I nie ma sensu chyba..

Czyli gdyby odszedł przed PAO to nie byłby "szczurem"? Bo o Żurawiu czy Szymku "szczur" nikt nie mówi.

Franek walczył całym sercem o Ligę Mistrzów z kilku przyczyn się nie udało więc odszedł. Normalna kolej rzeczy. A wyzywanie go świadczy o tych którzy to robią. Całe szczęście przygniatająca większość rozumie oczywistości.

cfa 24.09.2013 13:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1331801)
Jak to "wyciągasz". Po prostu żałuję, że pożegnalny mecz Franka nie odbył się u nas. Nie muszę chyba tłumaczyć że były/są do tego podstawy. Moim zdaniem klub, a PRZEDE WSZYSTKIM KIBICE są mu winni podziękowanie bo tylu chwil radości, że wspomnę tylko Saragossę, nie dostarczył na Wiśle żaden inny piłkarz w ostatnim dwudziestoleciu. Dodając do tego fakt że praktycznie załatwił nam awans na MŚ do Niemiec jakaś forma wdzięczności byłaby zdecydowanie na miejscu. Bo na dzisiaj zachowujemy się jak Janas co mi się nie podoba.

Wiesz co dobrze się skończyło, z Jagi wyszedł w świat i w Jadze zakończył karierę, w Białymstoku zawiesił buty na korku i pożegnał z zawodową karierą. Mi się to podoba, ale mogła wyjśc też inicjatywa z Wisły z jakimś podziękowaniem za lata spędzone w Krakowie. Chociażby np prezes by pojechał z tej okazji wręczyc mu laurkę z podziękowaniem.

Niestety nie jestem w stanie pojąc skąd się wśród kibiców bierze niechęc do jego osoby. Facet dla Wisły strzelił sporo bramek, zostawił sporo zdrowia na boisku, robił to co do niego należało w sposób najlepszy jaki mógł, a mimo to jest nazywany szczurem. W dodatku nie odszedłem za darmo tylko klub jakieś tam pieniądze za niego skasował. Kiedy chciał wrócic to niestety pocałował klamkę w gabinecie DzejBi. Dziwna sprawa bo np Kalu Uche wszyscy szanują, a ten miał takie fochy, że po tym co odwalał powinien byc po dzień dizsiejszy mieszany z błotem. Z tego co pamiętam Kosowski też domagał się transferu i też jakoś wszyscy go szanują, a gdy odszedł bardzo osłabił Wisłę przed meczami z Anderlechtem.
Może nie myślę jak "typowy" kibic ale nir ozumiem powyższych spraw. Proszę element wytłumacz mi dlaczego tak to wygląda ? Dlaczego Franek jest szmacony, a inni nie? Dlaczego Kosowskiemu jest bliżej legend niż Frankowskiemu ? Bo odszedł we wcześniejszej fazie okienka transferowego i w ogóle nie zakładał pomocy w eliminacjach do mitycznej LM ? A Franek zachował się na tyle fair, że chciał jeszcze ten jeden raz spróbowac sięgnąc nieba?

element 24.09.2013 14:25

Żeby się nie powtarzać, zacytuję news www,wislakrakow.com po jego odejściu, żeby nie było, że tylko SKWK jest ble..

Cytat:

Po odejściu Żurawskiego, to właśnie Frankowskiemu zaufali zawodnicy Wisły, wybierając go kapitanem drużyny. Okazało się, że kapitańska opaska zbyt ciążyła filigranowemu napastnikowi, a niedawne wypowiedzi o możliwości zakończenia kariery w Wiśle (jednocześnie stając się jednym z jej symboli) nie znalazły odbicia w rzeczywistości.

PS: Mówi się, że kapitan nawet w obliczu najgroźniejszej katastrofy powinien zejść z pokładu jako ostatni.



I skąd Ci się wzięło, że Uche czy Kosowskiego wszyscy szanują..
Dla mnie ani Uche, ani Kosa, ani Franek nie są legendami. Litości.. taki Uche czy Kosa zmieniali kluby jak rękawiczki.. legenda..
Zasłużeni sportowo zawodnicy Wisły i tyle. I różne biografie. A walory sportowe to nie wszystko. Legenda to zbyt dużo słowo.

Przykład legend:
1. http://historiawisly.pl/wiki/index.p..._Reyman‎
2. http://historiawisly.pl/wiki/index.p...C5%82aw_Balcer
3. http://historiawisly.pl/wiki/index.p...ryderyk_Monica
4. http://historiawisly.pl/wiki/index.p...Jerzy_Jurowicz
5. http://historiawisly.pl/wiki/index.p...%C5%82aw_Gracz
6. http://historiawisly.pl/wiki/index.p...r_Wo%C5%BAniak
7. http://historiawisly.pl/wiki/index.p...C5%82aw_Kawula
8. http://historiawisly.pl/wiki/index.p...zef_Kotlarczyk
9. http://historiawisly.pl/wiki/index.p...Jan_Kotlarczyk

pysio 24.09.2013 18:34

Idę o zakład, że o żadnej z tych legend nic nie wiedziałeś, tylko przeszukałeś teraz stronę historiawisly.pl i wielki szpan. Większość kibiców, w tym ja, Ty i inni forumowicze to nowe, młode pokolenie dla których liczy się tu i teraz, a nie to co było przeszło 100 lat temu..

Na chwilę obecną legendami Wisły są:

1. Żurawski
2. Frankowski
3. Sobolewski
4. Głowacki
5. Brożek

Jędruś 24.09.2013 18:57

Z tego co wymieniłeś, to do Legend podpiąłbym po dłuższym zastanowieniu Sobolewskiego i może Głowackiego. Reszta jest dla mnie bardzo dobrymi piłkarzami, gwiazdami, którzy grali w Wiśle.
A z tym liczeniem sie " tu i teraz" też bym nie przesadzał.

St Yabol 24.09.2013 22:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Jędruś (Post 1332854)
Z tego co wymieniłeś, to do Legend podpiąłbym po dłuższym zastanowieniu Sobolewskiego i może Głowackiego. Reszta jest dla mnie bardzo dobrymi piłkarzami, gwiazdami, którzy grali w Wiśle.
A z tym liczeniem sie " tu i teraz" też bym nie przesadzał.

Kwestia gustu. Dla każdego słowo 'legenda' ma troche inne znaczenie.

A skoro napisałeś, że Głowacki może tak, to czemu Żurawski nie? Obaj w pewnym momencie opuścili Wisłe i obaj wrócili.

krzycho90tswns 24.09.2013 23:58

Dla mnie Zurawski Kamil Kosowski, Szymkowiak, Sobol ,Baszczu , Glowa , Kleber, Macelo, Mauro, To sa zasluguja na miano Legend Przywiazanie do barw Fantastyczne mecze Wiele sezonow pracowali na szacunek moze i odchodzili lecz i czasem taka kolkej rzeczy nawet Raulowi nie dane bylo konczyc kariery w Realu

darotsok73 25.09.2013 00:13

Ależ dziecinna polemika.:D . To moze by się dobrać do paru legend . Np. Taki Adam Musiał ,wziął i zagrał w ARCE ,sobie wyobrażacie takie ochydztwo?:D Jak tu żyć z takim brzemiem? Widze że legendarność to dotyczzy raczej czasów telefonikowych :D ,wcześn iej pewnie się nawet o Wisełce nie słyszało ,albo i chodzić dopiero uczyło :D:D eech żal..... Że o przychodzeniu(czasem jawnie przymusowym) na Reymonta dla legendarnych uposażeń to nie wspomnę:D ,niech i to zostanie legendą ...

HEDu 25.09.2013 00:51

http://www.primeradivision.pl/index....artykul=226918

taka legenda, wieloletni kapitan, a chciała odejsc, coz za niewybaczalna decyzja. tylko owszem, Raul nie dawał Realowi tyle co Franek nam wtedy, bo był juz na ten Real za cienki, chociaz jak sie patrzy na Benzeme teraz... no ale ja nie o tym. Raul mogl odejsc za darmo, a ok milion ojro za 30 letniego Franka było zbyt małe i musiał dopłacić, a więc uciekł. akurat wtedy kiedy wszyscy płakali po PAO, a wtedy ból jest potrójny i jak widac w po niektorych dalej on siedzi.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:12.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl