Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Gwiaździsty 10.08.2011 09:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkas (Post 1143922)
Mam nadzieję że Melikson wreszcie wybiegnie w meczu reprezentacji Izraela i skończy się temat jego ewentualnej grze w naszej kadrze.

Oby, tymbardziej że Smuda (fonet. Zmuda) ostatnio wręcz kpił z niego, mówiąc , że mu jakiś Melikson nie jest potrzebny w kadrze. Dla chłopaka i dla naszego klubu najlepiej jakby trzymał się z dala od biedronek Smudy. W dodatku zawodnik powoływany byłby na tygodniowe zgrupowania przed "ważnym" meczem z Gabonem. Oby jak najszybciej zagrał w końcu mecz w reprezentacji Izraela.

Antystenes 10.08.2011 10:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domenica90 (Post 1143932)
No i zaczyna się wybielanie Ojgena. Tak, gazety przekręciły kilka artykułów pod rząd, on nigdy nie powiedział, że nie chce grać dla Polski... Mógł to sprostować wtedy, widocznie mu nie zależało.
Co w tym dziwnego, że Polak (podobno) mówi po polsku? To, że ktoś się wychował za granicą nie zwalnia go z tego obowiązku, jeżeli ma polskich rodziców. Tylko ich głupota sprawia, że ich dziecko nie może dogadać się z własną babcią.
Plus dla niego - Boże drogi...

Myślą, że najwięcej fermentu zrobiło "weszło"..
Nie jestem za grą w reprezentacji takich ludzi jak Olisadebe, Roger, Arboleda, ale Obraniak, Polański, Boenisch, Melikson jak najbardziej tak.
Jeśli ktoś urodził się w Polsce, lub ma polskie korzenie to czemu nie?

kreseq 10.08.2011 10:35

Skonczy sie Euro, nowy trener zmieni zupelnie sklad, nikt z zagranicy juz nie bedzie chcial w naszej reprezentacji bo nie bedzie mial zagwarantowanego wyspetu na duzej imprezie...trzeba poczekac :)


PS: Melikson niech lepiej sie nie zastanawia i powie jasno Smudzie, skoro ten go pyta, ze gra dla Izraela. Szopka wtedy sie skonczy. Chyba ze sie wstydzi :lol:.

qqq_b 10.08.2011 10:45

Ja chce zeby gral dla Polski.

Jaroo1 10.08.2011 11:09

Gdyby Melikson zdecydował sie na gre u nas to chyba by zostal zwyklym przerzutem... Przeciez chlopak ma za soba juz wystep w meczu towarzyskim. Jesli dobrze pamietam to teraz tez jest do kadry Izraela powolany. I co mialby wyjebac z niej do naszje kadry bo co? Dla ewentualnych korzysci*? Przeciez wtedy by sie okazal zwykla lajza

*tyle, ze tych korzysci sobie nie potrafie za bardzo wyobrazic. Raczej na odwrot, to w Izraelu poziom sportowy jest wyzszy jak u nas

No ale coz, swiat sie stacza. Ludzie widza dobrego pilkarza i by oddali dusze diablu oby tylko go miec w kadrze mimo tego, ze przeciez gra dla Izraela. Jak wy sobie to w ogole wyobrazacie?!!
Smuda: Maor wez dla nas zagraj
Melikson: hmm
Smuda: No wez, bedzie fajnie. pograsz se na Euro
Melikson: Ale ja juz wystepuje w kadrze Izraela
Smuda: Co z tego, Polanski, Boenish tez wystepowali
Melikson: W sumie co mi tam, .... z Izraelem. Bede mial blizej na zgrupowania

For_FuN_ 10.08.2011 11:10

Melikson juz sie wielokrotnie deklarowal i chwala mu za to, ze chce reprezentowac swoj kraj - Izrael(gdzie jak wiadomo nie ma szans na wielkie imprezy). Dlatego mowie mu nie, a takze mowie nie probom przekonania go do gry w naszej kadrze. Stawiamy chlopaka w malo komfortowej sytuacji.
Co do Polanskiego, to juz wielokrotnie bylo pisane...kto przez lata udzielal takich wywiadow i kto wrecz kpil z Polski, nie ma prawa gry w naszej reprezentacji. Jezeli wywiady nie byly prawdziwe(tylko idiota w to uwierzy), to facet mogl pozywac dana gazete, portal zadajac sprostowania i odszkodowania :D. Dziwne, ze jakos mu to nie przeszkadzalo? Nie przeszkadzaly mu te "klamastwa" wymyslane przez media...haha

P.S - Zebysmy sie nie zdziwili, kiedy na EURO2012 pilkarzy urodzonych i wychowanych w Polsce bedzie 3-4...bo beda grali Arboleda, Perquis, Boenisch, Obraniak, Polanski, Matuszczyk czy Aquafresca.

sessegnon 10.08.2011 11:16

Mam nadzieję, że Melikson zagra na Euro, ale w barwach Izraela.Najważniejsze będą dwa najbliższe mecze eliminacyjne z bezpośrednimi rywalami do awansu: Grecją i Chorwacją(w których mam nadzieję zagra i temat: "Melikson w reprezentacji Polski" się zakończy).

domenica90 10.08.2011 12:07

Ludzie, czy w w ogóle czytacie różne źródła, czy waszym jedynym guru jest Onet?
Nie wrzucajcie, do cholery, wszystkich urodzonych za granicą do jednego wora!

Co wam przeszkadza Matuszczyk, który od zawsze grał w juniorskich reprezentacjach Polski?

Ja nie mam nic do piłkarzy z polskimi korzeniami, ale, na Boga, Polanski? Was naprawdę nie rusza taka wypowiedź: "Jeżeli nie dostanę powołania, to w meczu Polska - Niemcy będę kibicował Niemcom" ?
Jeżeli nie, to nie mamy o czym rozmawiać.
Jest różnica pomiędzy wszystkimi Obraniakami, Perquisami a Polanskim. Oni też mają polskie korzenie, ale nigdy nie powiedzieli, że nie wyobrażają sobie gry dla Polski, jak ten niemiecki buc. Wiadomo - gdyby interesowała się nimi reprezentacja francuska, nawet by na Polskę nie spojrzeli - ale tak się nie stało, i nie pieprzyl* w wywiadach, że dla Polski - nigdy.
Jedyny problem mam z Boenischem, bo ten gość też zwlekał najdłużej jak tylko się dało... No ale takich rzeczy jak cudowny Ojgen, prawdziwy Polak, nie wygadywał.

Ja osobiście nawet nie mam nic do piłkarzy bez polskich korzeni! Ale pod jednym warunkiem: normalne, legalne przyznanie obywatelstwa. Po 5 bodajże latach życia w kraju. A nie tak jak Olisadebe i Roger - tryb przyspieszony. Ktoś powie, że Arboleda dostanie obywatelstwo w normalnym trybie - owszem, ale facet po mistrzostwie biegał z flagą Kolumbii. To wymowne.

A co do Meliksona - jeżeli ktoś chciałby, by grał w naszej kadrze,to nie ma za grosz honoru. Maor pokazał na fecie, w jakiej reprezentacji powinien występować :) Niech gra na chwałę Wisły i Izraela.

dynek.pl 10.08.2011 12:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domenica90 (Post 1144062)
(...)

a skad masz Ta wypowiedz Ojgena bo brzmi jak z onetu/faktu ??

Byc moze Obraniaki, Perquisy czy inni nigdy nie udzielili takiej wypowiedzi bo nie potrafia mowic w naszym jezyku :) byly piekne slowa o nauce polskiego i hymnu ale potem gowno z tego wyszlo. Dla mnie to jest smieszne i zalosne zarazem jak reprezentant Polski udziela polskiej telewizji wywiadu po angielsku. Wg. mnie to jest wazna sprawa i patrzac na ten aspekt uwazam, ze Polanski bedzie reprezentowal Polske godniej niz Ci wyzej wymienieni.

A co do Arboledy to z jaka flaga mial biegac jak mial wtedy tylko kolumbijskie obywatelstwo ? Byl dopiero rok w Polsce wiec raczej nie byl za bardzo zwiazany z naszym krajem, a w miare przebywania tutaj te zwiazki mogly stawac sie silniejsze. Dlatego obywatelstwo polskie przyznaje sie po 5 latach bo tyle trwa mniej wiecej proces asymilacji. Widzisz nie mozna traktowac pewnych rzeczy wybiorczo.
Zreszta pdoobno zlapal dluga kontuzje wiec mam nadzieje, ze ten problem sie sam rozwiazal :)

emj10 10.08.2011 12:52

Ja powiem jak to wygląda od drugiej strony. Mam chrześniaka w Niemczech, którego z Polską łączy tylko to, że ma matkę i ojca, którzy się urodzili w Polsce, a poza tym zna może 5 słów polskich i do tego z 5 razy był w naszym kraju. Jego starszy brat, kilkunastoletni, który również urodził się w Niemczech, ale był moment, że lepiej mówił po polsku niż po niemiecku cofnął się zupełnie i polski tylko rozumie, a skonstruowanie zdania w naszym języku nie jest już dla niego takie łatwe. Trenuje on od kilku lat piłkę nożną, w drużynie ma Niemców pochodzenia: peruwiańskiego, chorwackiego, serbskiego i tureckiego. Ma w planach przejście do którejś z drużyn juniorskich HSV, choć to jeszcze daleka droga, bo w Hamburgu przesiew jest naprawdę niezły. Jak myślicie jaką reprezentację wybierze jeśli jego kariera potoczyłaby się dobrze? Oczywiście, że niemiecką i nikt go nie będzie przekonywał do innego wyboru.

dulli78 10.08.2011 13:21

Dzięki Ojgeniuszowi i Smudzie nasza kadra narodowa do tego stopnia mi obrzydła i zobojętniała, że dopiero przed 10 minutami dowiedziałem się, że gramy dzisiaj jakiś mecz. Pewno obejrzę z przyzwyczajenia.

Antystenes 10.08.2011 13:27

http://www.youtube.com/watch?v=_yaWL...mbedded#at=221

To jest dobre..
dziennikarz Kołtoń i jego "Lewendowski" "Jadłoniec", "Wawrzyniaki", "Polskański" :)

domenica90 10.08.2011 13:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1144088)
a skad masz Ta wypowiedz Ojgena bo brzmi jak z onetu/faktu ??

Podawało ją wiele źródeł w Polsce.
A o tym, że parę lat temu powiedział, że nie wyobraża sobie gry dla Polski, pisały również niemieckie gazety. Co, nie mógł tego sprostować wtedy, że to niby nieprawda? Nie mógł, bo tak powiedział.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1144088)
Byc moze Obraniaki, Perquisy czy inni nigdy nie udzielili takiej wypowiedzi bo nie potrafia mowic w naszym jezyku :) byly piekne slowa o nauce polskiego i hymnu ale potem gowno z tego wyszlo. Dla mnie to jest smieszne i zalosne zarazem jak reprezentant Polski udziela polskiej telewizji wywiadu po angielsku. Wg. mnie to jest wazna sprawa i patrzac na ten aspekt uwazam, ze Polanski bedzie reprezentowal Polske godniej niz Ci wyzej wymienieni.

Jeżeli dla Ciebie wyznacznikiem jest tylko język, to nie mam pytań. Oczywiście, tamci powinni go umieć. Ale wolę nieumiejącego, a odnoszącego się z szacunkiem do mojego kraju. Wszyscy mają polskie korzenie, ale tylko jeden świniak wypowiadał się o naszym kraju, że nigdy w życiu.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1144088)
A co do Arboledy to z jaka flaga mial biegac jak mial wtedy tylko kolumbijskie obywatelstwo ? Byl dopiero rok w Polsce wiec raczej nie byl za bardzo zwiazany z naszym krajem, a w miare przebywania tutaj te zwiazki mogly stawac sie silniejsze. Dlatego obywatelstwo polskie przyznaje sie po 5 latach bo tyle trwa mniej wiecej proces asymilacji. Widzisz nie mozna traktowac pewnych rzeczy wybiorczo.
Zreszta pdoobno zlapal dluga kontuzje wiec mam nadzieje, ze ten problem sie sam rozwiazal :)

Arboleda był już wtedy po 6 latach pobytu w Polsce, więc sprawdź, zanim coś napiszesz. Z tego co kojarzę, Lech miał mistrzowską fetę ok. rok temu. Miesiąć później już poczuł się bardziej związany z Polską niż ze swoją ojczyzną?:>

murray 10.08.2011 13:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Antystenes (Post 1144138)
http://www.youtube.com/watch?v=_yaWL...mbedded#at=221

To jest dobre..
dziennikarz Kołtoń i jego "Lewendowski" "Jadłoniec", "Wawrzyniaki", "Polskański" :)

Dyslektyk z niego po prostu.
Ale i tak dosyć śmieszne. Widać, że w Polsacie Kołtoń to obiekt drwin i podśmie.....k.

rw88 10.08.2011 14:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domenica90 (Post 1143932)
No i zaczyna się wybielanie Ojgena. Tak, gazety przekręciły kilka artykułów pod rząd, on nigdy nie powiedział, że nie chce grać dla Polski...

Fakty są takie, że te najbardziej dosadne wypowiedzi pochodzą z Bilda czy Kickera, których wiarygodność jest średnia. Ale fakt, że też trudno zapomnieć Polanskiemu "pomniejsze" uwagi m.im. typu wymienionego przez Ciebie "będę kibicował Niemcom".

Stąd stwierdziłem, że wiarygodność wspomnianych gazet go tylko w jakimś stopniu może wybielić - może, ale nie musi, bo nie wiemy, czy te wypowiedzi padły z jego ust, czy z ręki dziennikarzy i pewnie się nie dowiemy.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domenica90 (Post 1143932)
Co w tym dziwnego, że Polak (podobno) mówi po polsku?

W porównaniu do Polaka Obraniaka, czy Polaka Perquisa, to jest niewątpliwie jakiś plus. Ale również nie byłem zwolennikiem Polanskiego, wręcz przeciwnie, na tym forum bodaj pierwszy skrytykowałem ten ruch, jeszcze przed tą "krucjatą" Weszło!.

Generalnie jest tak jak mówisz, co innego Boenisch, Obraniak, Tyrała, Perquis, a co innego Polanski, bo zawodnicy wymienieni przed nim przynajmniej potrafili trzymać język za zębami, albo dobrze ściemniać...Matuszczyk to już w ogóle odrębna historia, bo on nawet w młodzieżówkach grał naszych, mimo, że mógł grać w niemieckich.

szprotson 10.08.2011 14:58

1-0 dla Gruzji.

AYALA 10.08.2011 15:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dulli78 (Post 1144134)
Dzięki Ojgeniuszowi i Smudzie nasza kadra narodowa do tego stopnia mi obrzydła i zobojętniała, że dopiero przed 10 minutami dowiedziałem się, że gramy dzisiaj jakiś mecz. Pewno obejrzę z przyzwyczajenia.

Dyzma kazał nazywac Polańskiego nie Ojgenem ale swojsko Gienkiem.

_ukoL 10.08.2011 15:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1144208)
Dyzma kazał nazywac Polańskiego nie Ojgenem ale swojsko Gienkiem.

Dyzma to sam jest Goebbels to ma do nich słabość i promuje kolejnych z Reichu.

dynek.pl 10.08.2011 15:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domenica90 (Post 1144157)
Jeżeli dla Ciebie wyznacznikiem jest tylko język, to nie mam pytań. Oczywiście, tamci powinni go umieć. Ale wolę nieumiejącego, a odnoszącego się z szacunkiem do mojego kraju. Wszyscy mają polskie korzenie, ale tylko jeden świniak wypowiadał się o naszym kraju, że nigdy w życiu.

No popatrz jak niewiele wymagam a i tak tamci nie sa w stanie tego, a ich zwiazki z Polska to taka piata woda po kisielu.
Z szacunkiem do naszego kraju to sie wypowiada wielu obcokrajowcow chocby graczy Wisly - czy to ich upowaznia wszystkich do grania w naszej kadrze ?
Jezyk jest wazny bo skoro gosc potrafi mowic w naszym jezyku na dosyc przyzwoitym poziomie to swiadczy, za ani on ani jego rodzina wcale sie tej Polski nie wyparli.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domenica90 (Post 1144157)
Arboleda był już wtedy po 6 latach pobytu w Polsce, więc sprawdź, zanim coś napiszesz. Z tego co kojarzę, Lech miał mistrzowską fetę ok. rok temu. Miesiąć później już poczuł się bardziej związany z Polską niż ze swoją ojczyzną?:>

Bylal tez mistrzowska feta w Lubinie, Zreszta moim zdaniem to, ze Arboleda nie odcina sie od swoich korzeni akurat dobrze o nim swiadczy, a polskie prawo tez tego od niego nie wymaga bo dopuszcza posiadanie podwojnego obywatelstwa.

Paradoksalne jest to, ze z tych wszystkich wynalazkow z zagranicy najbardziej krytykowane sa kandydatury tych, ktorym akurat z prawnego punktu widzenia nasze obywatelstwo jak najbardziej sie nalezy.

mitmichael 10.08.2011 16:00

Dzisiaj od poczatku na 99% zagra Władimir Dwaliszwili, ktorym sie interesowalismy. Warto zobaczyc jak ten napastnik sie prezentuje.

aguero20 10.08.2011 16:31

Obstawiam 2:0 dla Gruzji :) tyle w temacie...

WiślakMyślenice 10.08.2011 16:47

3-0 dla Gruzji. 2 Dżalamidze (czy jak mu tam było temu Gruzinowi z weszło) i samobój Ojgena.

domenica90 10.08.2011 17:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rw88 (Post 1144176)
Fakty są takie, że te najbardziej dosadne wypowiedzi pochodzą z Bilda czy Kickera, których wiarygodność jest średnia. Ale fakt, że też trudno zapomnieć Polanskiemu "pomniejsze" uwagi m.im. typu wymienionego przez Ciebie "będę kibicował Niemcom".

Owszem, gazety mogły to podkoloryzować, tego się nigdy nie dowiemy. Ale skoro tak było, to Ojgen mógł to sprostować wtedy, a nie dzisiaj. Widocznie mu to nie przeszkadzało.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1144222)
No popatrz jak niewiele wymagam a i tak tamci nie sa w stanie tego, a ich zwiazki z Polska to taka piata woda po kisielu.
Z szacunkiem do naszego kraju to sie wypowiada wielu obcokrajowcow chocby graczy Wisly - czy to ich upowaznia wszystkich do grania w naszej kadrze ?
Jezyk jest wazny bo skoro gosc potrafi mowic w naszym jezyku na dosyc przyzwoitym poziomie to swiadczy, za ani on ani jego rodzina wcale sie tej Polski nie wyparli.

Tamci mają polskich dziadka albo babcię, Ojgen ma polskich rodziców. To, że mówi po polsku, to żadne osiągnięcie.
Nikt nie mówi, że on się Polski wyparł. Mamy mu za to podziękować? Jak mógł się jej wypierać, będąc urodzonym w Polsce, z Polaków?

"Z szacunkiem do naszego kraju to sie wypowiada wielu obcokrajowcow chocby graczy Wisly - czy to ich upowaznia wszystkich do grania w naszej kadrze ?"
Tak, Paljić do kadry... Obywatelstwo + szacunek, nie tylko to drugie.


Cytat:

Paradoksalne jest to, ze z tych wszystkich wynalazkow z zagranicy najbardziej krytykowane sa kandydatury tych, ktorym akurat z prawnego punktu widzenia nasze obywatelstwo jak najbardziej sie nalezy.
Nikt nie podważa tego, że obywatelstwo im się należy. Czepiacie się bzdetów. Tak, Arboleda i Polanski mają pełne prawo do obywatelstwa.
Rozchodzi się o to, jak Ojgen wypowiadał się o naszym kraju wcześniej.

Weszło:
Cytat:

„PS” dzisiaj najgorszy od kilku dni. Większość stron sportowych poświęcona jest zapowiedzi meczu reprezentacji Polski, ale nic tam szczególnie godnego uwagi – może tylko to, że Arkadiusz Głowacki sugeruje, że nie chce Polanskiego w kadrze. Ale właśnie - on tylko sugeruje, bawi się w niedopowiedzenia. I jest też mała rameczka, że sam Polanski prosi, by nazywać go Polanskim, a nie Polańskim, bo on nie ma „ń” w nazwisku. Na koszulce też „ń” nie będzie. Trzeba przyznać jedno – porusza się ten Ojgen z gracją słonia w składzie porcelany.
:lol:

kreseq 10.08.2011 17:11

Gdyby mogl grac dla Niemiec, to by dla nich gral, wypromowac chce sie, zgarnac kase za wystepy ( tak, za to jest kasa ) i zagrac sobie w euro bo pewny jest miejsca.

Tyle w temacie. Ten dziad powinien dostac w ryj, zostac wygwizdanym i pogonionym.

wonski_eNHa 10.08.2011 17:13

Patrząc na to co się dzieje wokół naszej S-Kadry, lanie od Gruzinów byłoby na miejscu.

Ale, jestem przekonamy, że mamy na tyle dobrych zawodników, że Gruzja dostanie po dupie.
Stawiam na co najmniej 2:0 dla 'Reprezentacji Polski'.

Polanski już jest w kadrze, Marmolada i Prequis... Czy oni też będą? Duża liczba forumowiczów stawiała, przynajmniej jednego jako pewniaka na Euro 2012. Mam nadzieję, że jednak nie dostaną polskiego paszportu. (przynajmniej przed Euro)

Co do Maora Meliksona i jego grze dla Polski - NIEREALNE.

dynek.pl 10.08.2011 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez domenica90 (Post 1144251)
Nikt nie mówi, że on się Polski wyparł. Mamy mu za to podziękować? Jak mógł się jej wypierać, będąc urodzonym w Polsce, z Polaków?

na przyklad tak jak niejaki Miroslav Klose

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kreseq (Post 1144254)
Gdyby mogl grac dla Niemiec, to by dla nich gral, wypromowac chce sie, zgarnac kase za wystepy ( tak, za to jest kasa ) i zagrac sobie w euro bo pewny jest miejsca.

Tyle w temacie. Ten dziad powinien dostac w ryj, zostac wygwizdanym i pogonionym.

Ja tam niewierze, ze w z naszej kadry mozna sie gdzies wypromować szczegolnie grając na turnieju typu euro czy world cup gdzie jestesmy notorycznie chłopcami do bicia. Jedyny przyklad jaki mi przychodzi do glowy to Jelen ale on gral w slabym polskim klubie i byl dosyc tani, a Polanski juz gra w Bundeslidze i pewnego poziomu nie przeskoczy.

maksinho 10.08.2011 19:29

Oczywiście jak zwykle brawa przy hymnie rywali. Czy ludzie nie rozumieją, że zwyczajnie nie wypada?

Maciuś 10.08.2011 19:30

Czarno widze nasza gre na Euro 2012 z tym skladem.

tarantulaw2 10.08.2011 19:56

Ma ktoś linka do transmisji meczu biedronek reprezentacji?

mr_kwolf 10.08.2011 20:02

Krótko i na temat, bo szkoda mi męczyć telewizor. Gwizdają na przerzuta czy Wybiórcza zrobiła swoje?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 10:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl