Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

1q2 30.03.2010 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 878635)
orzeu ty tak na siłe szukasz dziury w całym??
ad. 2 od początku było wiadomo że częśc komercyjna będzie nie wykończona i oddana w stanie surowym i nie widzę w tym nic dziwnego

Od początku było wiadomo że stadion ma być gotowy na euro 2012 i też było wiadomo że Wisła nie da 70 baniek na jego wykończenie a miasto
To że Euro się posypało też winą Wisły nie jest - zresztą nikt nie domaga się wykańczania powierzchni komercyjnych a jedynie takich które są niezbędne jeśli chodzi o rozgrywanie meczów.Nie da się meczu zagrać bez IT,kołowrotków,murawy, wykończonych szatni, pomieszczeń dla prasy itp.
Równie dobrze przecież mogli by trybuny w stanie zerowym zostawić

A z tym całym % od wartości to też będzie cyrk - Bardzo ciekawe jest jakie cyferki im wyszły ,oczywistym jest fakt że jeśli już to klub będzie płacił ten procent nie od wartości całego obiektu a od części którą będzie użytkowała już w ogóle się wszystko pogmatwa jak Wisła będzie chciała wynajmować stadion tylko na określone dni;)
Pomijam już fakt że klub powinien się domagać zniżek w pierwszym okresie użytkowania, bo w pierwszym projekcie stadion miał być mniejszy i tańszy - Droższa wersja postała ze względu na Euro a nie widzimisie klubu.
Oczywistym jest że klub w np. pierwszym roku nie zapełni stadionu

crazykaro 30.03.2010 17:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 878653)
Od początku było wiadomo że stadion ma być gotowy na euro 2012 i też było wiadomo że Wisła nie da 70 baniek na jego wykończenie a miasto
To że Euro się posypało też winą Wisły nie jest - zresztą nikt nie domaga się wykańczania powierzchni komercyjnych a jedynie takich które są niezbędne jeśli chodzi o rozgrywanie meczów.Nie da się meczu zagrać bez IT,kołowrotków,murawy, wykończonych szatni, pomieszczeń dla prasy itp.
Równie dobrze przecież mogli by trybuny w stanie zerowym zostawić

Ale w pkt 2 odpowiedzi na interpelację jest mowa tylko o powierzchni komercyjnej:!:

1q2 30.03.2010 17:36

Żeby uściślić sprawę - tu szczególnie pytanie do Darka Olszówki, Piotra G.,orła,rava - czy mam racje.

Według mnie sprawa jest w jednym prosta - miasto zobowiązało się zbudować obiekt klasy Elite - ze wszystkimi konsekwencjami które za tym idą.
Czyli trybunami,trybunami dla Vipów,sky-boksami,szatniami,pomieszczeniami dla sędziów,obserwatorów,dziennikarzy,oficjeli,ubikacj ami,murawą,oświetleniem,telebimem,kołowrotkami,sys temem it,restauracjami,cateringiem(jeśli to też wchodzi w klasę Elite) - wszystko powinno być wykończone i działające.

Oczywiście jest kwestia co z tego miasto chce zbudować z własnych pieniędzy a na co chce znaleźć inwestora - Jednak całość spoczywa na barkach miasta.
Jedyna rzeczą która nie jest wymagana do standardu Elite(jak rozumiem) to zagospodarowanie tzw przestrzeni biurowej ale to też spoczywa na ich barkach, bądź na barkach firm które z miastem podpiszą odpowiednie umowy.

Oczywiście Wisła, jako że będzie głównym użytkownikiem obiektu, powinna starać się jak najbardziej wejść w ten interes - tak by sama mogła jak najwięcej zarobić i by miasto miało z tego pieniądze.Stąd pewnie, spóźnione ale takie długie negocjacje.Oczywiście wejść , nie znaczy dorzucić 75 baniek - bo to każdy wie że klubu na to nie stać - chyba że warunki byłby by takie że Cupiał potraktował by to jako dobry i pewny interes

PiotrG 30.03.2010 17:39

Czyli ciągle nie wiemy co z pozostałymi przetargami. Miejsca na wschodniej dla mediów zorganizować się da, tylko co IT i potem wyposażeniem trybuny zachodniej...
Jeszcze długa i kręta droga do ukończenia stadionu.
Co do stadionu Cracovii "sfinansuje wyposażenie pomieszczeń biurowych" zapewne chodzi o nic innego jak wyposażenie siedziby klubu, też mi wielki wkład finansowy, część handlowa i gastronomiczna to pomieszczenia od którejś tam ulicy, już ogłoszono poszukiwanie najemców tych powierzchni. No i tak
Cytat:

W zakresie wyposażenia przetarg na przebudowę stadionu obejmował wyposażenie techniczne systemów słaboprądowych, stałą zabudowę meblową pomieszczeń pod trybunami (szatnie, umywalnie, pokoje: sędziów, obserwatorów, delegatów związkowych, obsługi dyspozytorskiej), stanowiska robocze komentatorów i sprawozdawców prasy, radia i TV a także sprzęt do utrzymania i konserwacji murawy.

A nie można tak było ująć tego w przypadku przetargu na trybunę zachodnią?
Cytat:

Jedyna rzeczą która nie jest wymagana do standardu Elite(jak rozumiem) to zagospodarowanie tzw przestrzeni biurowej ale to też spoczywa na ich barkach, bądź na barkach firm które z miastem podpiszą odpowiednie umowy.
Nie jest to wymagane. Na czas EURO potrzeba przeznaczyć jakąś tam przestrzeń biurową dla UEFA i tyle, trzeba też zapewnić miejsca VIPom z dostępem do restauracji. Reszta UEFY nie obchodzi - pomieszczenia komercyjne czy to biura, czy fitness itd nie obchodzą UEFA, a w czasie EURO ich praca byłaby jeszcze prawdopodobnie niemożliwa.

P.S. Coś nie widać oświadczenia o końcu rozmów z Wisłą na temat wynajmu stadionu.

marcin19876 30.03.2010 18:24

witam
 
mam takie male 2 pytanka, moze ktos zna na nie odpowiedz. 1) skoro krzesełka zostały juz zamowione to na kiedy przewiduje sie ich dostarczenie i kiedy rozpocznie sie montowanie krzeselek na sektorze C?, 2) czy ktos moze wie do czego jest ta fosa?moze to kolejne zabezpieczenie boiska przed wejsciem kibicow na plyte murawy, jesli tak to byloby male przegęcie...

Donki 30.03.2010 18:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez marcin19876 (Post 878702)
mam takie male 2 pytanka, moze ktos zna na nie odpowiedz. 1) skoro krzesełka zostały juz zamowione to na kiedy przewiduje sie ich dostarczenie i kiedy rozpocznie sie montowanie krzeselek na sektorze C?, 2) czy ktos moze wie do czego jest ta fosa?moze to kolejne zabezpieczenie boiska przed wejsciem kibicow na plyte murawy, jesli tak to byloby male przegęcie...

2. Tak to jest takie zabezpieczenie :p A dlaczego to jest według ciebie przegiecie ??:-p

derr 30.03.2010 18:35

gdzie sa ci pracownicy na 2 zmiany ??moze o jakiegos ciecia chodziło

SpoXsteR 30.03.2010 18:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SKWK
Dzisiejsza komisja radnych.

Wyburzenie starej hali i na jej miejscu wybudowanie nowej.

W dniu dzisiejszym na stadionie Wisły Kraków odbyła się komisja radnych. Poruszane były kwestie Hali Wisły Kraków oraz budowy stadionu piłkarskiego przy ulicy Reymonta 22.

W sprawie hali omawianie były dwa wyjścia. Pierwszym jest wyburzenie starej hali i na jej miejscu wybudowanie nowej. Stara hala nie spełnia przepisów międzynarodowej federacji koszykówki i siatkówki. Drugie wyjście to dobudowanie nowego obiektu na tyłach starego.

W odpowiedzi na pytanie w kierunku, której opcji składnia się dyrektor Kowal, jest budowa nowej hali na miejscu wyburzonej starej.


W trakcie wizyty na budowie stadionu piłkarskiego, usłyszeliśmy potwierdzenia, że planowo pierwszy mecz na stadionie Wisły Kraków rozegrany zostanie 11 sierpnia 2010 roku.

Montaż trybuny zachodniej ma zostać zakończony już w maju, natomiast trybuny wschodniej w listopadzie.

Układ krzesełek na trybunie zachodniej będzie tym zaprojektowanym przez kibiców, napis „WISŁA 1906”. Zmieniony został narożnik w jakim znajdował się będzie sektor gości.

Nie będzie on położony w narożniku budynku medialnego tylko po przeciwnej stronie. Prawdopodobnie oddzielony zostanie on pleksjami. W miejscu starego sektora gości znajdował się będzie sektor dla rodzin z dziećmi.

czyli sektor gości jednak w narożniku.. szkoda
pleksami.. no ciekawie.. juz to widze... bo jesli maja 3 tys miejsc buforowych zrobic ta na ch.. ta pleksa.. na prawde nie mozna ich dac gdzie dotychczas, czyli obok okraglaka??

FraMat 30.03.2010 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 878678)
Żeby uściślić sprawę - tu szczególnie pytanie do Darka Olszówki, Piotra G.,orła,rava - czy mam racje.

Według mnie sprawa jest w jednym prosta - miasto zobowiązało się zbudować obiekt klasy Elite - ze wszystkimi konsekwencjami które za tym idą.

ciekawe przed kim?
przed sobą?
bo chyba nie zobowiązało sie do tego przed Wisłą?
Może ewentualnie przed UEFA kiedy liczono naiwnie na Euro w Krakowie. Ale że nie ma Euro, to i zobowiązania straciły jakoś na aktualności.
Chyba?

Belzebub 30.03.2010 18:52

Te krzesełka sie automatycznie składają?
Ciekawe ile razy wstając podczas akcji naszego zespołu, kibice glebna do tyłu gdy beda chcieli usiąść :)


Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego projektu stadionu,ale teraz patrząc na widok z kopca mysle ze prezentuje sie kolosalnie,podobnie widok z samej góry sektora przyjezdnych jest konkretny!
Obultowicz chyba wzrolwal sie na rzymskim Koloseum:)

orzeu 30.03.2010 18:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 878635)
orzeu ty tak na siłe szukasz dziury w całym??
ad. 2 od początku było wiadomo że częśc komercyjna będzie nie wykończona i oddana w stanie surowym i nie widzę w tym nic dziwnego

ad.3 Wisła cały czas korzysta z trybuny E i okrąglaka, a na jesień będzie korzystać jeszce z 2 kolejnych trybun

cos takiego jak stan deweloperski w odniesieniu do stadionu nie ma prawa istniec. PiotrG pokazal jak wyglada stan w jakim stadion Cracovii zostanie oddany, dlaczego my mamy miec inaczej? Jedyne miejsca gdzie jestem w stanie zrozumiec zostawienie wyposazenia przez miasto dla Wisly to biura klubu, sklep i muzeum. Wyposazenie szatni czy pomieszczen dla mediow to obowiazek miasta. Inaczej niech Wisla zastrzeze sobie w umowie ze przy meczu reprezentacji wszystkie meble z szatni wyjezdzaja a niech miasto sobie przyniesie swoje :lol:
chcialbym sie tez dowiedziec ile wynosi wartosc stadionu, kiedy i kto ja zrobil.
rafal777 tez zwrocil uwage na ciekawa rzecz, Wisla wykancza stadion, miasto pozniej go uzytkuje na rozne imprezy.
to co pokazal Arapaho, proponuje panom z miasta ktorzy sie nad tym napocili (wiem ze czytacie forum) zadzwonic do pierwszego z brzegu VTS czy innego Lennoxa i poprosic o katalog central wentylacyjnych. niekompetentne osły.
jeszcze jedno
Cytat:

Od 2009 r. z terenu boiska wykonywane są roboty montażowe elementów prefabrykowanych, przede wszystkim trybuny wschodniej i częściowo zachodniej. W związku z powyższym nie jest możliwe wykonywanie modernizacji murawy przed zakończeniem prac montażowych np. konstrukcji dachu trybuny wschodniej. W przypadku wcześniejszego wyłonienia Wykonawcy ww. robót, mogłoby dojść do konfliktu interesów podmiotów gospodarczych zainteresowanych jednoczesnym działaniem na placu budowy
:lol: czlowieka ktory to napisal przerasta chyba remont pokoju polegajacy na wymianie podlogi i malowaniu bo nie potrafilby najwyrazniej zgrac ze soba dwoch firm co do terminow i kolejnosci wykonywania prac. Rozumiem ze mozna byc imbecylem, ale nie rozumiem jak mozna wystawiac sie publicznie na takie posmiewisko.

Cytat:

Ad 10, 11.
Statystycznie można przyjąć, że Wisła Kraków w sezonie piłkarskim rozgrywała na swoim stadionie od 19 do 25 meczów. W związku z powyższym zostało ustalone szersze wykorzystywanie obiektu stadionu, wykraczające poza organizowanie wyłącznie meczów piłki nożnej. Jak sama nazwa wskazuje będzie to „stadion miejski”. W założeniach pierwotnych zawartych w raporcie analizującym architekturę i konstrukcję obiektu, wykonanym przez Firmę „ADD+bv”, zostało określone możliwe wykorzystanie stadionu z podaniem rodzaju imprez (tabela na stronie 5 raportu). Posiadająca wiedzę i doświadczenie, zagraniczna Firma sugeruje, że oprócz meczów piłki nożnej mogą się na stadionie odbywać inne imprezy sportowe, jak mecze rugby i futbolu amerykańskiego, koncerty muzyki popularnej czy imprezy firmowe (z widownią na trybunach). Firma „ADD+bv” podkreślała w swoich opracowaniach, że powinien powstać stadion wielofunkcyjny, z którego też można korzystać poza rozgrywkami ekstraklasy, Pucharu Polski i UEFA. W tym celu powstają takie przestrzenie jak biura, sale konferencyjne czy restauracje.
To zdanie: Statystycznie można przyjąć, że Wisła Kraków w sezonie piłkarskim rozgrywała na swoim stadionie od 19 do 25 meczów. W związku z powyższym zostało ustalone szersze wykorzystywanie obiektu stadionu, wykraczające poza organizowanie wyłącznie meczów piłki nożnej. Jak sama nazwa wskazuje będzie to „stadion miejski”. niech sobie pan prezydent powiesi nad biurkiem bo skoro bedzie to "stadion miejski" a Wisla jedynie bedzie tu rozgrywac mecze to niech miasto sobie go samo sfinansuje w 100%. Chyba ze druzynom rugby, futbolu amerykanskiego, wykonawcom muzyki popularnej czy firmom od imprez tez zaproponowano partycypowanie w kosztach wyposazenia stadionu lub procent za wynajem. Wtedy pozostaje mi jedynie pogratulowac umiejetnosci negocjacji panu prezydentowi. Fraze "to jest stadion miejski" mam nadzieje ze zapamietaja bardzo dobrze ludzie ze strony klubu negocjujacy warunki umowy i powtorza podczas rozmow tyle razy ile bedzie padac propozycja wspolfinansowania czegokolwiek na tym obiekcie.

PiotrG 30.03.2010 19:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu
cos takiego jak stan deweloperski w odniesieniu do stadionu nie ma prawa istniec. PiotrG pokazal jak wyglada stan w jakim stadion Cracovii zostanie oddany, dlaczego my mamy miec inaczej? Jedyne miejsca gdzie jestem w stanie zrozumiec zostawienie wyposazenia przez miasto dla Wisly to biura klubu, sklep i muzeum. Wyposazenie szatni czy pomieszczen dla mediow to obowiazek miasta. Inaczej niech Wisla zastrzeze sobie w umowie ze przy meczu reprezentacji wszystkie meble z szatni wyjezdzaja a niech miasto sobie przyniesie swoje

Dokładnie. W deweloperce oddaje się przestrzeń biurową, skyboxy, muzeum, sklep, restauracje i inne powierzchnie które nie są niezbędne do funkcjonowania stadionu. Takie rzeczy jak szatnie, punkty medyczne, toalety, gastronomię, zaplecze dla mediów, TV, wyposażenie i zaplecze dla pielęgnacji murawy instalacje, IT itd muszą być gotowe.
Pierwszy mecz miał być w lipcu, już jest w sierpniu, coraz mniej zaczynam wierzyć w bajkę o powrocie Wisły na stadion na rundę jesienną. To naprawdę jest chore, że miasto jednemu klubowi funduje stadion ze wszystkim niezbędnym do rozgrywania meczy, a drugiemu (co tu dużo mówić znacznie lepszemu i przynoszącemu miastu rozgłos w Polsce i w Europie, bo Levadia to tylko mdły epizod w porównaniu do tego co działo się kilka lat temu) każe dopłacać grubą kasę aby obiekt zaczął funkcjonować.
Tutaj Wisła może postawić miasto pod ścianą, albo wykończa obiekt i go wynajmujemy albo sayonara i stać będzie kolejny szkieletor.
Cytat:

:lol: czlowieka ktory to napisal przerasta chyba remont pokoju polegajacy na wymianie podlogi i malowaniu bo nie potrafilby najwyrazniej zgrac ze soba dwoch firm co do terminow i kolejnosci wykonywania prac. Rozumiem ze mozna byc imbecylem, ale nie rozumiem jak mozna wystawiac sie publicznie na takie posmiewisko.
Wystarczyło ogłosić JEDEN przetarg na dokończenie budowy stadiony - ujmując budowę trybuny wschodniej, zachodniej, wnętrza północnej, wyposażenia, IT, otoczenia i wykonania murawy. Byłoby po sprawie.

Markus 30.03.2010 19:37

Cytat:

]Od 2009 r. z terenu boiska wykonywane są roboty montażowe elementów prefabrykowanych, przede wszystkim trybuny wschodniej i częściowo zachodniej. W związku z powyższym nie jest możliwe wykonywanie modernizacji murawy przed zakończeniem prac montażowych np. konstrukcji dachu trybuny wschodniej. W przypadku wcześniejszego wyłonienia Wykonawcy ww. robót, mogłoby dojść do konfliktu interesów podmiotów gospodarczych zainteresowanych jednoczesnym działaniem na placu budowy. Ponadto projekt modernizacji boiska został zwrócony do Studia Architektonicznego
To jakaś chora szopka, zwykły bełkot.

Tak, odpowiedź na to i inne pytania jest miażdżącym świadectwem niekompetencji osób od projektowania, zaplanowania i przeprowadzenia inwestycji. Czysty kabaret. I my płacimy podatki na takich ludzi...

Kretynizmem było już nie ujęcie murawy i innych spraw w umowie z Polimexem. A szczytem groteski jest tłumaczenie, że pewnych spraw nie można robić równolegle.

Wreszcie, niech Majchrowski za przeproszeniem nie .......i, że klub oczekiwał w przeciwieństwie np: do Cracovii oddania mu do użytkowania i rozgrywania meczy stadionu w developerskim stanie, bez wyposażonych szatni itd. i jeszcze był gotów płacić za to w ciemno kilkanaście milionów złotych rocznie za wynajmem.

Ten człowiek swoją gadaniną jedynie przerażająco kompromituje urząd.

rav 30.03.2010 19:43

Kilka informacji:

1. O hali czytaliście. Są dwie koncepcje: stara - że hala będzie na tyłach obecnej głównej hali oraz nowa - że wyburzy się starą halę i postawi nową. Widać, że wszyscy przekonują się do tej drugiej opcji, za nią jest szef ZIS-u no i akceptuje ją TS Wisła. Ponadto złożono do miasta zgodę walnego zgromadzenia TS Wisła na przekazanie działki pod halę miastu.

2. Polimex nie jest zainteresowany byciem operatorem stadionu. Pani Niedziałkowska dziś zdecydowanie zaprzeczyła tym plotkom. Podobno nie ma takiego tematu.

3. Negocjacje miasta z Wisłą na obecnym etapie zostały zakończone. Nieoficjalnie słychać, że Wisła weźmie około 25% stadionu, przeważająca większość to tzw. część sportowa.

4. Wycena stadionu będzie wykonana w oparciu o koszt budowy stadionu. Ten zaś wynosi 505 mln zł.

A widok z górnego piętra jest zaj***sty! Zdjęcia tego zupełnie nie oddają. Dużo lepiej niż na zdjęciach wygląda widoczność ze skyboksów (konstrukcja górnego piętra nie zasłania tak bardzo).

Markus 30.03.2010 19:50

Jeszcze jedno kluczowe pytanie, na które jak widać Majcher robi wszystko, by nie odpowiedzieć:

Kto w końcu i w jakim trybie sfinansuje położenie tej murawy i pozostałych spraw (IT, D, etc.), kiedy zostaną rozpisane tu przetargi - kończąc to puste, żenujące gadulstwo oraz politykę uników serwowane przez miasto?

rav 30.03.2010 19:53

Jutro głosowanie ws. ok. 72 czy 75 mln. To powinno wystarczyć.

Markus 30.03.2010 20:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez rav (Post 878739)
Jutro głosowanie ws. ok. 72 czy 75 mln. To powinno wystarczyć.

Jeśli zostanie przegłosowane. A jeśli nie? Czy ktoś ma jakiś plan B?

Zresztą, nawet jeśli pieniądze zostaną przyznane, pytanie jest nadal aktualne: kiedy konkretnie przetargi, w jakim trybie, za jakimi KONKRETNYMI datami wykonania? Na razie nie ma żadnych konkretów i przynajmniej w tym elemencie śladów profesjonalnego podejścia, tylko wciąż słowa, obietnice, czcze gadanie...

Grzesiek7 30.03.2010 20:17

Jeśli już o KOKRETACH wspomniałeś, radni się odgrażali, że bez pełnej, szczegółowej informacji nt harmonogramu i kosztów inwestycji.... niczego nie przegłosują...

Fuks 30.03.2010 20:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 878761)
- terminy podtrzymują, trzy trybuny w połowie lipca, zachodnia (A/B) do końca października,

czyli ze D wykonczą... to bylaby nawet dobra wiadomosc.

PiotrG 30.03.2010 20:42

Cytat:

jednak miasto chce nadal szukać kogoś, kto wyłoży pieniądze na wykończenie, a jak się nie znajdzie to zapisuje teraz te środki, a o tym realnie zadecyduje przyszła rada, czyli jak się ktoś znajdzie to dla miasta będzie dobrze jak się dołoży, a jak nie to miasto zapłaci później,
Ogłoszą przetargi, wyłonią wykonawców i zrobią te prace teraz, a wykonawcy będą czekać na wypłatę do 2012/2013? Czy będą najpierw czekać na to czy znajdzie się sponsor, jeśli nie to głosowanie rady o przyznaniu środków i dopiero prace?
Cytat:

- terminy podtrzymują, trzy trybuny w połowie lipca, zachodnia (A/B) do końca października,
te 3 trybuny to razem z wykończeniem północnej? Czy ona będzie w takim samym stanie jak i teraz, czyli pusta w środku a kibice wchodzić będą od strony boiska?

SpoXsteR 30.03.2010 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 878761)


- nie zakończyły się rozmowy z Wisłą, która chce 25% powierzchni stadionu,

nie znam sie na tym do konca... wiec pytam, jest w tym uwzględnione muzeum i sklep kibica?

i skoro wyceniac beda stadion w oparciu o koszt jego budowy.. ponad 500 mln zl, to juz teraz wiadomo (biorac pod uwage te 25% + cos tam) jaki bedzie mniej wiecej koszt spłaty przez Wisle za wynajem ? no i dla Wisly nie jest najlepiej ze wycena bedzie w oparciu o KOSZT BUDOWY ?

i jesli 3 trybuny maja byc skonczony.. to mamy rozumiec ze z wykonczeniem (E i D) ?

orzeu 30.03.2010 21:20

rav napisales ze wycena bedzie wykonana a Majchrowski ze juz jest. O co tu chodzi?
Nie znam szczegolow i przypuszczam ze sprawa rozbija sie o utrzymanie obiektu (dwoch obiektow w wypadku zostawienia hali) ale wg mnie nie jest najlepszym rozwiazaniem burzenie hali i stawianie nowej.

peterwislak 30.03.2010 21:31

Czyli teraz przepisy pozwalają zorganizować dzień otwarty na stadionie:):) bo to święto pracy 1 wyjątkowy dzień w roku kiedy przepisy nie działają:) oj majcher by sie zbłaźnił kolejny raz

Arapaho 30.03.2010 21:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez derr (Post 878704)
gdzie sa ci pracownicy na 2 zmiany ??moze o jakiegos ciecia chodziło

od 1 marca miały być 3 zmiany - a robili - czasem- na 2. teraz miały być 2 - to robi jedna :D

sandbender 30.03.2010 22:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 878813)
od 1 marca miały być 3 zmiany - a robili - czasem- na 2. teraz miały być 2 - to robi jedna :D

Robią na dwie, tyle że krótsze. Po 4 godziny. :>

Bartii 30.03.2010 23:38

Troche gdybania..

Czy ta wycena o koszt budowy nie bedize wygladac cos w tym stylu:
koszt budowy (500 mln) * 25% = 125 mln
125 mln * 1% = 1,25 mln (koszt wynajmu)

?

QBAS 30.03.2010 23:58

Skoro wymianę murawy ma sfinansować obecny wykonawca to moje pytanie jest takie: czy mamy jakieś "parametry" tej murawy zapisane w umowie czy znowu po miesiącu użytkowania murawa będzie do wymiany? Już z doświadczenia wiemy, że co tanie to drogie i jedynie droższa murawa jest w dłuższej perspektywie bardziej opłacalna.

Wiem, że sprawa murawy to wisienka na torcie ale warto już teraz również tę sprawę skonkretyzować.

1q2 31.03.2010 01:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Bartii (Post 878839)
Troche gdybania..

Czy ta wycena o koszt budowy nie bedize wygladac cos w tym stylu:
koszt budowy (500 mln) * 25% = 125 mln
125 mln * 1% = 1,25 mln (koszt wynajmu)

?

W tym stylu to raczej nie będzie.Te 25% to chyba muszą się do czegoś innego odnosić.Jeśli koszt=wartość (,swoją drogą bardzo ciekawa metoda oceny wartości stadionu.Pomijam fakt że nie wiem co w takim wypadku robił biegły rzeczoznawca jak wystarczył by kalkulator) , to wychodzi coś wręcz odwrotnego - Elementy potrzebne do rozegrania meczu to chyba większość kosztów budowy stadionu.

Ogólnie rzecz biorąc Wisła musi być czujna bo podpisze byle co i po roku okaże się że mimo średniej 20tys ludzi na mecz(wariant optymistyczny), zarobiła mniej niż na starym stadionie, przy średniej 10 tyś - bądź w ogóle nie zarobiła

PiotrG 31.03.2010 01:43

Mnie zastanawia 25% powierzchni stadionu.
Część sportowa - to przecież 3 kondygnacje na trybunie wschodniej (strefy kibiców + -1, jako techniczne i pomieszczenia konserwatora murawy), po 1 na N/W i 5 z 6 kondygnacji trybuny zachodniej, a to na pewno jest więcej niż 25% powierzchni obiektu. Żeby odbył się mecz trzeba wynająć strefy kibiców, szatnie dla zawodników, sędziów, kontroli antydopingowej itp, zaplecze mediów, a to przecież kupa powierzchni. Zresztą nie wiem jak oni to przeliczają. Raczej skłonny jestem sądzić, że te 25% odnosi się do powierzchni biur, które Wisła chce wynająć pod siedzibę klubu.
Trzeba czekać, bo miasto jaj ognia unika wszelkich rzeczowych odpowiedzi na temat przetargów i rozmów o wynajem obiektu.

Cichy 31.03.2010 07:09

A czy była mowa o tym gdzie miałyby grać koszykarki, koszykarze, siatkarki w czasie budowy nowej hali w miejscu starej?

Kuba 31.03.2010 07:13

Jaworzno albo Tomex

PiotrG 31.03.2010 07:26

Cytat:

Zobaczyli m.in. przestronne, oszklone loże z balkonami, w tym lożę prezydencką
Taa, tylko loża prezydencja jest na trybunie zachodniej :F
http://www.dziennik.krakow.pl/pl/reg...euro-2012.html

No to czekamy na głosowanie i jego wyniki.

Arapaho 31.03.2010 08:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 878851)
Mnie zastanawia 25% powierzchni stadionu.
Część sportowa - to przecież 3 kondygnacje na trybunie wschodniej (strefy kibiców + -1, jako techniczne i pomieszczenia konserwatora murawy), po 1 na N/W i 5 z 6 kondygnacji trybuny zachodniej, a to na pewno jest więcej niż 25% powierzchni obiektu. Żeby odbył się mecz trzeba wynająć strefy kibiców, szatnie dla zawodników, sędziów, kontroli antydopingowej itp, zaplecze mediów, a to przecież kupa powierzchni. Zresztą nie wiem jak oni to przeliczają. Raczej skłonny jestem sądzić, że te 25% odnosi się do powierzchni biur, które Wisła chce wynająć pod siedzibę kl
ubu.
Trzeba czekać, bo miasto jaj ognia unika wszelkich rzeczowych odpowiedzi na temat przetargów i rozmów o wynajem obiektu.

Też tak mi się wydaje - chodzi chyba o 25% powierzchni komercyjnej i całą sportową tj.60-70% całego stadionu.Jesli mowa byłaby o 25% z całości - to z tego by wynikało że 75% to komercja a tak nie jest napewno

Wrona 31.03.2010 09:11

Jak to jest z tymi miejscami dla ekip tv? Od jakiegoś czasu przewija się koncepcja, że na trybunie wschodniej będzie zaplecze tv i tam będą ustawiane kamery, tymczasem jednym z wymogów UEFA (przynajmniej dla EURO) jest ustawienie głównych kamer na trybunie w naszym wypadku zachodniej (zachodzące słońce z tyłu, za kamerami). I takie były pierwotne założenia podczas projektowania stadionu. Czy to wersja tymczasowa, a potem przeprowadzka na zachodnią?

Zbyychu 31.03.2010 09:13

Pewnie tymczasowa, skoro trybuna zachodnia będzie kończona jako ostatnia, już po oddaniu stadionu do użytkowania (z tego, co zrozumiałem).

filip74 31.03.2010 09:16

Foteliki wystawione na budowie stadionu w Gdańsku .
Pewnie z tych będą wybierać.

http://images37.fotosik.pl/273/6dc327b3ab989bbemed.jpg

Zbyychu 31.03.2010 09:21

Hm, to w górnym rzędzie, drugie od lewej, trochę przypomina nasze. Mam nadzieje, że nasze będą jednak jednokolorowe, a nie czarne od spodu, byłby trochę zonk ;)
Warszawski sedesik też rozważany, jak widzę. No i przegięty "fotel prezesa".
Nie wiem, jak kwestie techniczne, mocowań, wytrzymałości i wygody, ale estetycznie najbardziej przemawiają do mnie te dwa czerwone po prawej na górze.

LukL 31.03.2010 09:56

Taki mniej więcej będzie widok na boisko z trybuny narożnej:
http://img32.imageshack.us/img32/4632/boiskof.jpg

rav 31.03.2010 09:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wrona (Post 878883)
Jak to jest z tymi miejscami dla ekip tv? Od jakiegoś czasu przewija się koncepcja, że na trybunie wschodniej będzie zaplecze tv i tam będą ustawiane kamery, tymczasem jednym z wymogów UEFA (przynajmniej dla EURO) jest ustawienie głównych kamer na trybunie w naszym wypadku zachodniej (zachodzące słońce z tyłu, za kamerami). I takie były pierwotne założenia podczas projektowania stadionu. Czy to wersja tymczasowa, a potem przeprowadzka na zachodnią?

To bzdura. Na trybunie wschodniej jest możliwość zainstalowania kamer, ale transmisje będą przeprowadzane tak jak dotychczas - od strony zachodniej. Być może podczas pierwszych meczów, gdy konstrukcja trybuny zachodniej nie będzie gotowa, kamery będą od strony wschodniej.

Vinci 31.03.2010 10:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 878859)
do Cichy: na komisji nie było o tym mowy. Z tego co się dowiedziałem to planują na suchych stawach (tomex), ale tam trzeba zrobić remont lub ewentualnie na kolnej, gdzie jest nowa hala, ale nie ma miejsca dla publiczności. W grę wchodzi też Jaworzno. Ale najbardziej prawdopodobny jest tomex.

A czy na mecze ligowe koszykarek, hala Korony nie spełnia wymogów? Ile na Tomex wchodzi ludzi?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:21.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl