![]() |
Cytat:
To że Euro się posypało też winą Wisły nie jest - zresztą nikt nie domaga się wykańczania powierzchni komercyjnych a jedynie takich które są niezbędne jeśli chodzi o rozgrywanie meczów.Nie da się meczu zagrać bez IT,kołowrotków,murawy, wykończonych szatni, pomieszczeń dla prasy itp. Równie dobrze przecież mogli by trybuny w stanie zerowym zostawić A z tym całym % od wartości to też będzie cyrk - Bardzo ciekawe jest jakie cyferki im wyszły ,oczywistym jest fakt że jeśli już to klub będzie płacił ten procent nie od wartości całego obiektu a od części którą będzie użytkowała już w ogóle się wszystko pogmatwa jak Wisła będzie chciała wynajmować stadion tylko na określone dni;) Pomijam już fakt że klub powinien się domagać zniżek w pierwszym okresie użytkowania, bo w pierwszym projekcie stadion miał być mniejszy i tańszy - Droższa wersja postała ze względu na Euro a nie widzimisie klubu. Oczywistym jest że klub w np. pierwszym roku nie zapełni stadionu |
Cytat:
|
Żeby uściślić sprawę - tu szczególnie pytanie do Darka Olszówki, Piotra G.,orła,rava - czy mam racje.
Według mnie sprawa jest w jednym prosta - miasto zobowiązało się zbudować obiekt klasy Elite - ze wszystkimi konsekwencjami które za tym idą. Czyli trybunami,trybunami dla Vipów,sky-boksami,szatniami,pomieszczeniami dla sędziów,obserwatorów,dziennikarzy,oficjeli,ubikacj ami,murawą,oświetleniem,telebimem,kołowrotkami,sys temem it,restauracjami,cateringiem(jeśli to też wchodzi w klasę Elite) - wszystko powinno być wykończone i działające. Oczywiście jest kwestia co z tego miasto chce zbudować z własnych pieniędzy a na co chce znaleźć inwestora - Jednak całość spoczywa na barkach miasta. Jedyna rzeczą która nie jest wymagana do standardu Elite(jak rozumiem) to zagospodarowanie tzw przestrzeni biurowej ale to też spoczywa na ich barkach, bądź na barkach firm które z miastem podpiszą odpowiednie umowy. Oczywiście Wisła, jako że będzie głównym użytkownikiem obiektu, powinna starać się jak najbardziej wejść w ten interes - tak by sama mogła jak najwięcej zarobić i by miasto miało z tego pieniądze.Stąd pewnie, spóźnione ale takie długie negocjacje.Oczywiście wejść , nie znaczy dorzucić 75 baniek - bo to każdy wie że klubu na to nie stać - chyba że warunki byłby by takie że Cupiał potraktował by to jako dobry i pewny interes |
Czyli ciągle nie wiemy co z pozostałymi przetargami. Miejsca na wschodniej dla mediów zorganizować się da, tylko co IT i potem wyposażeniem trybuny zachodniej...
Jeszcze długa i kręta droga do ukończenia stadionu. Co do stadionu Cracovii "sfinansuje wyposażenie pomieszczeń biurowych" zapewne chodzi o nic innego jak wyposażenie siedziby klubu, też mi wielki wkład finansowy, część handlowa i gastronomiczna to pomieszczenia od którejś tam ulicy, już ogłoszono poszukiwanie najemców tych powierzchni. No i tak Cytat:
A nie można tak było ująć tego w przypadku przetargu na trybunę zachodnią? Cytat:
P.S. Coś nie widać oświadczenia o końcu rozmów z Wisłą na temat wynajmu stadionu. |
witam
mam takie male 2 pytanka, moze ktos zna na nie odpowiedz. 1) skoro krzesełka zostały juz zamowione to na kiedy przewiduje sie ich dostarczenie i kiedy rozpocznie sie montowanie krzeselek na sektorze C?, 2) czy ktos moze wie do czego jest ta fosa?moze to kolejne zabezpieczenie boiska przed wejsciem kibicow na plyte murawy, jesli tak to byloby male przegęcie...
|
Cytat:
|
gdzie sa ci pracownicy na 2 zmiany ??moze o jakiegos ciecia chodziło
|
Cytat:
pleksami.. no ciekawie.. juz to widze... bo jesli maja 3 tys miejsc buforowych zrobic ta na ch.. ta pleksa.. na prawde nie mozna ich dac gdzie dotychczas, czyli obok okraglaka?? |
Cytat:
przed sobą? bo chyba nie zobowiązało sie do tego przed Wisłą? Może ewentualnie przed UEFA kiedy liczono naiwnie na Euro w Krakowie. Ale że nie ma Euro, to i zobowiązania straciły jakoś na aktualności. Chyba? |
Te krzesełka sie automatycznie składają?
Ciekawe ile razy wstając podczas akcji naszego zespołu, kibice glebna do tyłu gdy beda chcieli usiąść :) Na początku byłem sceptycznie nastawiony do tego projektu stadionu,ale teraz patrząc na widok z kopca mysle ze prezentuje sie kolosalnie,podobnie widok z samej góry sektora przyjezdnych jest konkretny! Obultowicz chyba wzrolwal sie na rzymskim Koloseum:) |
Cytat:
chcialbym sie tez dowiedziec ile wynosi wartosc stadionu, kiedy i kto ja zrobil. rafal777 tez zwrocil uwage na ciekawa rzecz, Wisla wykancza stadion, miasto pozniej go uzytkuje na rozne imprezy. to co pokazal Arapaho, proponuje panom z miasta ktorzy sie nad tym napocili (wiem ze czytacie forum) zadzwonic do pierwszego z brzegu VTS czy innego Lennoxa i poprosic o katalog central wentylacyjnych. niekompetentne osły. jeszcze jedno Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
Pierwszy mecz miał być w lipcu, już jest w sierpniu, coraz mniej zaczynam wierzyć w bajkę o powrocie Wisły na stadion na rundę jesienną. To naprawdę jest chore, że miasto jednemu klubowi funduje stadion ze wszystkim niezbędnym do rozgrywania meczy, a drugiemu (co tu dużo mówić znacznie lepszemu i przynoszącemu miastu rozgłos w Polsce i w Europie, bo Levadia to tylko mdły epizod w porównaniu do tego co działo się kilka lat temu) każe dopłacać grubą kasę aby obiekt zaczął funkcjonować. Tutaj Wisła może postawić miasto pod ścianą, albo wykończa obiekt i go wynajmujemy albo sayonara i stać będzie kolejny szkieletor. Cytat:
|
Cytat:
Tak, odpowiedź na to i inne pytania jest miażdżącym świadectwem niekompetencji osób od projektowania, zaplanowania i przeprowadzenia inwestycji. Czysty kabaret. I my płacimy podatki na takich ludzi... Kretynizmem było już nie ujęcie murawy i innych spraw w umowie z Polimexem. A szczytem groteski jest tłumaczenie, że pewnych spraw nie można robić równolegle. Wreszcie, niech Majchrowski za przeproszeniem nie .......i, że klub oczekiwał w przeciwieństwie np: do Cracovii oddania mu do użytkowania i rozgrywania meczy stadionu w developerskim stanie, bez wyposażonych szatni itd. i jeszcze był gotów płacić za to w ciemno kilkanaście milionów złotych rocznie za wynajmem. Ten człowiek swoją gadaniną jedynie przerażająco kompromituje urząd. |
Kilka informacji:
1. O hali czytaliście. Są dwie koncepcje: stara - że hala będzie na tyłach obecnej głównej hali oraz nowa - że wyburzy się starą halę i postawi nową. Widać, że wszyscy przekonują się do tej drugiej opcji, za nią jest szef ZIS-u no i akceptuje ją TS Wisła. Ponadto złożono do miasta zgodę walnego zgromadzenia TS Wisła na przekazanie działki pod halę miastu. 2. Polimex nie jest zainteresowany byciem operatorem stadionu. Pani Niedziałkowska dziś zdecydowanie zaprzeczyła tym plotkom. Podobno nie ma takiego tematu. 3. Negocjacje miasta z Wisłą na obecnym etapie zostały zakończone. Nieoficjalnie słychać, że Wisła weźmie około 25% stadionu, przeważająca większość to tzw. część sportowa. 4. Wycena stadionu będzie wykonana w oparciu o koszt budowy stadionu. Ten zaś wynosi 505 mln zł. A widok z górnego piętra jest zaj***sty! Zdjęcia tego zupełnie nie oddają. Dużo lepiej niż na zdjęciach wygląda widoczność ze skyboksów (konstrukcja górnego piętra nie zasłania tak bardzo). |
Jeszcze jedno kluczowe pytanie, na które jak widać Majcher robi wszystko, by nie odpowiedzieć:
Kto w końcu i w jakim trybie sfinansuje położenie tej murawy i pozostałych spraw (IT, D, etc.), kiedy zostaną rozpisane tu przetargi - kończąc to puste, żenujące gadulstwo oraz politykę uników serwowane przez miasto? |
Jutro głosowanie ws. ok. 72 czy 75 mln. To powinno wystarczyć.
|
Cytat:
Zresztą, nawet jeśli pieniądze zostaną przyznane, pytanie jest nadal aktualne: kiedy konkretnie przetargi, w jakim trybie, za jakimi KONKRETNYMI datami wykonania? Na razie nie ma żadnych konkretów i przynajmniej w tym elemencie śladów profesjonalnego podejścia, tylko wciąż słowa, obietnice, czcze gadanie... |
Jeśli już o KOKRETACH wspomniałeś, radni się odgrażali, że bez pełnej, szczegółowej informacji nt harmonogramu i kosztów inwestycji.... niczego nie przegłosują...
|
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
i skoro wyceniac beda stadion w oparciu o koszt jego budowy.. ponad 500 mln zl, to juz teraz wiadomo (biorac pod uwage te 25% + cos tam) jaki bedzie mniej wiecej koszt spłaty przez Wisle za wynajem ? no i dla Wisly nie jest najlepiej ze wycena bedzie w oparciu o KOSZT BUDOWY ? i jesli 3 trybuny maja byc skonczony.. to mamy rozumiec ze z wykonczeniem (E i D) ? |
rav napisales ze wycena bedzie wykonana a Majchrowski ze juz jest. O co tu chodzi?
Nie znam szczegolow i przypuszczam ze sprawa rozbija sie o utrzymanie obiektu (dwoch obiektow w wypadku zostawienia hali) ale wg mnie nie jest najlepszym rozwiazaniem burzenie hali i stawianie nowej. |
Czyli teraz przepisy pozwalają zorganizować dzień otwarty na stadionie:):) bo to święto pracy 1 wyjątkowy dzień w roku kiedy przepisy nie działają:) oj majcher by sie zbłaźnił kolejny raz
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Troche gdybania..
Czy ta wycena o koszt budowy nie bedize wygladac cos w tym stylu: koszt budowy (500 mln) * 25% = 125 mln 125 mln * 1% = 1,25 mln (koszt wynajmu) ? |
Skoro wymianę murawy ma sfinansować obecny wykonawca to moje pytanie jest takie: czy mamy jakieś "parametry" tej murawy zapisane w umowie czy znowu po miesiącu użytkowania murawa będzie do wymiany? Już z doświadczenia wiemy, że co tanie to drogie i jedynie droższa murawa jest w dłuższej perspektywie bardziej opłacalna.
Wiem, że sprawa murawy to wisienka na torcie ale warto już teraz również tę sprawę skonkretyzować. |
Cytat:
Ogólnie rzecz biorąc Wisła musi być czujna bo podpisze byle co i po roku okaże się że mimo średniej 20tys ludzi na mecz(wariant optymistyczny), zarobiła mniej niż na starym stadionie, przy średniej 10 tyś - bądź w ogóle nie zarobiła |
Mnie zastanawia 25% powierzchni stadionu.
Część sportowa - to przecież 3 kondygnacje na trybunie wschodniej (strefy kibiców + -1, jako techniczne i pomieszczenia konserwatora murawy), po 1 na N/W i 5 z 6 kondygnacji trybuny zachodniej, a to na pewno jest więcej niż 25% powierzchni obiektu. Żeby odbył się mecz trzeba wynająć strefy kibiców, szatnie dla zawodników, sędziów, kontroli antydopingowej itp, zaplecze mediów, a to przecież kupa powierzchni. Zresztą nie wiem jak oni to przeliczają. Raczej skłonny jestem sądzić, że te 25% odnosi się do powierzchni biur, które Wisła chce wynająć pod siedzibę klubu. Trzeba czekać, bo miasto jaj ognia unika wszelkich rzeczowych odpowiedzi na temat przetargów i rozmów o wynajem obiektu. |
A czy była mowa o tym gdzie miałyby grać koszykarki, koszykarze, siatkarki w czasie budowy nowej hali w miejscu starej?
|
Jaworzno albo Tomex
|
Cytat:
http://www.dziennik.krakow.pl/pl/reg...euro-2012.html No to czekamy na głosowanie i jego wyniki. |
Cytat:
|
Jak to jest z tymi miejscami dla ekip tv? Od jakiegoś czasu przewija się koncepcja, że na trybunie wschodniej będzie zaplecze tv i tam będą ustawiane kamery, tymczasem jednym z wymogów UEFA (przynajmniej dla EURO) jest ustawienie głównych kamer na trybunie w naszym wypadku zachodniej (zachodzące słońce z tyłu, za kamerami). I takie były pierwotne założenia podczas projektowania stadionu. Czy to wersja tymczasowa, a potem przeprowadzka na zachodnią?
|
Pewnie tymczasowa, skoro trybuna zachodnia będzie kończona jako ostatnia, już po oddaniu stadionu do użytkowania (z tego, co zrozumiałem).
|
Foteliki wystawione na budowie stadionu w Gdańsku .
Pewnie z tych będą wybierać. http://images37.fotosik.pl/273/6dc327b3ab989bbemed.jpg |
Hm, to w górnym rzędzie, drugie od lewej, trochę przypomina nasze. Mam nadzieje, że nasze będą jednak jednokolorowe, a nie czarne od spodu, byłby trochę zonk ;)
Warszawski sedesik też rozważany, jak widzę. No i przegięty "fotel prezesa". Nie wiem, jak kwestie techniczne, mocowań, wytrzymałości i wygody, ale estetycznie najbardziej przemawiają do mnie te dwa czerwone po prawej na górze. |
Taki mniej więcej będzie widok na boisko z trybuny narożnej:
http://img32.imageshack.us/img32/4632/boiskof.jpg |
Cytat:
|
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:21. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl