Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

Lukasz 17.08.2013 12:33

http://www.bild.de/sport/fussball/en...4584.bild.html

Bild zrobił kalę artykułu o Kałużnym.

arti 17.08.2013 12:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1327757)
Co do Kałużnego , to miał wszelkie zadatki na piłkarza dużego formatu. W naszej lidze przez pewien czas był takim. To, że wystrychnął na dutka Legię i przyszedł do nas ze względu na kasę czy nie ogólnie wtedy wszystkich cieszyło, że taki zawodnik razem z Wisłą zagrał na nosie Legii.
Ja napewno mam w pamięci jego 2 bramki na Legii, gdzie wygraliśmy 2:1 a po drugim golu jak przebiegł przed Żyletą pokazując im numer na koszulce to miejscowa publika toczyła pianę z ust wyzywając go niemiłosiernie. Po 1 bramce w naszym nabitym sektorze był taki szał, że na samo wspomnienie mam dużą sympatię do Kałużnego.
Oczywiście jego końcówka w Wiśle to było jawne wa...ie w wuja i porcje gwizdów gdy schodził z boiska.

Ja najbardziej pamiętam gola z wiosny 98 z Polonią. Chyba Czerwiec wybijał roga, piłka trafiła do Taty przed pole karne, straszliwa bomba z pierwszej piłki odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Szczęsny bez szans. A wynik był 3-0.
wis.la/thq1u 4m 12s - to o czym wyżej:)
Fantastyczny jak na nasze warunki DM. Chyba najlepszy na tej pozycji w czasach TF.
A to co piszecie o jego ostatnim sezonie w Wiśle to oczywiście swoją drogą.

wolfy 17.08.2013 15:36

Sobolewski strzelił kolejną bramkę dla Górnika. Tym razem w 56-tej minucie otworzył wynik w meczu z GKS Bełchatów w Pucharze Polski.

Kamyczek do ogródka Smudy.

LucjuszWielki 17.08.2013 15:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1327991)
Sobolewski strzelił kolejną bramkę dla Górnika. Tym razem w 56-tej minucie otworzył wynik w meczu z GKS Bełchatów w Pucharze Polski.

Kamyczek do ogródka Smudy.

Chyba głaz... ale co tam mamy Burdeńskiego, albo Nalepe na tej pozycji :/ Griszka30KR napisze Ci, że to nie Smuda stał za pożegnaniem Sobola :rotfl:

zbycho93 17.08.2013 16:02

Boże, Sobola już u nas nie będzie, wiec przestańcie płakać jak małe dzieci. To że poszedł to nie znaczy że jest koniec świata.

KrzychooR 17.08.2013 16:32

A ile strzelił dla nas w zeszłym sezonie?

darotsok73 17.08.2013 16:49

A jakie niby mamy z gwarancje ze na R 22 byłoby miejsce dla Sobola na boisku? żadne, Kapelusz z głowy przed Radkiem za 9 lat z nami. Dziękujemy ,pamiętamy ,może jeszcze wróci kiedyś do Nas w innym charakterze , kto wie.... ,ja tam wolę się cieszyć z Chrapka i Nalepy. Sorry. i A Sobol w dobrym zdrowiu i formie niech gra nawet do 50. A szczerze to byli lepsi przed NIm i wcześniej odchodzili. Swiat się nie zawalił ,stadion stoi jak stał , tylko tych sukcesów z trybun cuś ubyło.....

_ukoL 18.08.2013 09:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darotsok73 (Post 1328000)
A jakie niby mamy z gwarancje ze na R 22 byłoby miejsce dla Sobola na boisku? żadne, Kapelusz z głowy przed Radkiem za 9 lat z nami. Dziękujemy ,pamiętamy ,może jeszcze wróci kiedyś do Nas w innym charakterze , kto wie.... ,ja tam wolę się cieszyć z Chrapka i Nalepy. Sorry. i A Sobol w dobrym zdrowiu i formie niech gra nawet do 50. A szczerze to byli lepsi przed NIm i wcześniej odchodzili. Swiat się nie zawalił ,stadion stoi jak stał , tylko tych sukcesów z trybun cuś ubyło.....

A niby z kim w zdrowej rywalizacji sportowej miałby przegrać walkę o pierwszy skład? Jedynie z kim mógłby przegrać to z chorymi wizjami tetryka, który wysłowić się nie potrafi. ;)

Dive Pirate 18.08.2013 10:01

Jaki by nie był, szacunek mu się należy...
Za obrażanie pracowników klubu bez powodu powinny być bany.

WISŁAZWE 18.08.2013 10:42

Niemcy:

Marcelo - zaliczył oficjalny debiut w barwach Hannoveru 96 - rozegrał 76 minut, jednak nie będzie miło wspomniał debiutu, jego nowy klub przegrał z Borussią Moenchengladbach 3:0.

Holandia:

Filip Kurto - rozegrał w barwach Rody Kerkrade 90 minut, puścił jedną bramkę. Roda zremisowała 1:1 z Vitesse.

Andraż Kirm - wyszedł w pierwszym składzie Groningen, jednak nie pomógł kolegom w odniesieniu trzeciego zwycięstwa z rzędu. Groningen przegrało z beniaminkiem z Cambuur aż 4:1. Słoweniec spędził na murawie 67 minut.

Hiszpania:

Cezary Wilk - spędził na ławce rezerwowych cały mecz swojego nowego klubu Deportivo La Coruna. Deportivo bez pomocy Wilka pokonało na wyjeździe UD Las Palmas 1:0.

Francja:

Maor Melikson - rozpoczął mecz na ławce rezerwowych. Na boisku pojawił się dopiero w 78 minucie kiedy jego
Valenciennes przegrywało z Bastią 1:0, chwilę po pojawieniu się na boisku Izraelczyka, gospodarze ustalili wynik meczu na 2:0.

X-Ray 18.08.2013 11:42

Cytat:

Z całym szacunkiem dla Kazia, to czeka go sporo pracy zanim będzie zaliczany do tych najlepszych.
Otóż to, nie ten czas, nie ten poziom.

syryls 18.08.2013 11:51

Szczerze w Polsce nie ma dobrych trenerów, Kazka nie ma z kim porównywać, z Probierzem, no sorry ale Kaziu taktycznie jakoś fajnie poukłada zespół a Michaś jedzie na charyźmie.

KrzychooR 18.08.2013 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syryls (Post 1328058)
Szczerze w Polsce nie ma dobrych trenerów, Kazka nie ma z kim porównywać, z Probierzem, no sorry ale Kaziu taktycznie jakoś fajnie poukłada zespół a Michaś jedzie na charyźmie.

Możesz mi przypomnieć co teraz Kazimierz Moskal robi?

Sebak 20.08.2013 18:18

Co słychać u Lameya? Bez zmian, nadal pozoruje grę.

http://ekstraklasa.net/wisla-krakow/...f1dacf01c6e1fe

Wlepek 20.08.2013 19:05

Ktoś wie, co się dzieje z Henrykiem Maculewiczem, Janem Jałochą i Andrzejem Iwanem?

TOMEK 11 21.08.2013 16:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wlepek (Post 1328347)
Ktoś wie, co się dzieje z Henrykiem Maculewiczem, Janem Jałochą i Andrzejem Iwanem?

komentator, pisarz, celebryta:-D

Sebak 22.08.2013 17:53

Frederiksen był chyba najgorszym lewym obrońcą w historii Wisły. Teraz znalazł sobie jednak nowy klub. Ten chyba odpowiada jego potencjałowi piłkarskiemu.

http://ekstraklasa.net/wisla-krakow/...2d5c1f5870fca9

mitmichael 22.08.2013 21:24

Pozegnanie Tomka Frankowskiego 7 wrzesnia w specjalnym meczu.

Kulminacją będzie mecz zespołu Franek Team, z Tomaszem Frankowskim, Maciejem Żurawskim, Mirosławem Szymkowiakiem, Kamilem Kosowskim czy Ryszardem Czerwcem w składzie, z obecną Jagiellonią Białystok, prowadzoną przez trenera Piotra Stokowca.
wis.la/akl2y

Wojtas 22.08.2013 22:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Sebak (Post 1328680)
Frederiksen był chyba najgorszym lewym obrońcą w historii Wisły. Teraz znalazł sobie jednak nowy klub. Ten chyba odpowiada jego potencjałowi piłkarskiemu.

http://ekstraklasa.net/wisla-krakow/...2d5c1f5870fca9



Byl jeszce taki murzyn Sergre .Branco czy jakos tak.To co on wyczynial na obronie to poprostu w chlopcy w klasie c sie lepiej ustawiali.

Karherop 22.08.2013 22:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wojtas (Post 1328730)
Byl jeszce taki murzyn Sergre .Branco czy jakos tak.To co on wyczynial na obronie to poprostu w chlopcy w klasie c sie lepiej ustawiali.

on "grał" na prawej obronie , nie na lewej

BiałaGwiazda 25.08.2013 02:11

Wywiad z Dolhą po rumuńsku:

http://www.gsp.ro/international/liga...ia-406515.html

Mógłby ktoś przetłumaczyc?

dulli78 25.08.2013 11:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda (Post 1329009)
Wywiad z Dolhą po rumuńsku:

wis.la/kwfh4

Mógłby ktoś przetłumaczyc?

Jasne, że tak. Oto w pełni profesjonalne tłumaczenie znanej międzynarodowej korporacji:

Cytat:

Bramkarz, który grał w Wiśle i Lecha Poznań będą Polacy supportera wieczorem.

- Ema, ewoluowały dwa sezony w Polsce, gdyż nie jest piłka nożna?
- Nie pamiętam tak dobrze, to było dawno grałem w Polsce. Co mogę powiedzieć, to to, że mój rekord to pozytywne prawo, zrobiłem remis 1:1, a ja ich pokonać dwukrotnie Wisła i Lech, 3-1 i 1-0, choć. Polacy mają dobrą piłkę, szczególnie w oparciu o życie, dał ziemię i trzymać się niczego wygrać.

- Jakie prawa mają styl gry?
- Są one zawsze nietypowe w porównaniu do pozostałej części zespołu, który jest oparty na nemţeşte potęga.Legia oparła się bardziej na technice. Czy hiszpański obrońca Inaki Astiz, grając na nich w 2007 roku i jest to rodzaj Pique, tj. podać piłkę, potoczyły się, nie pozbyć huczy. Mają dobry pomocnik, Radovic, był mecz. Teraz widziałem, że zostały wzmocnione i atakuje Ligę Mistrzów.

- Jak myślisz, kto pójdzie na, gwiazda lub prawem?
- Gdyby to był mecz z fanów wyszedł rzezi i Polacy z pewnością zakwalifikować! Pomyśl, że są one pakowane stadiony w prawie każdej grze, a choreografia i jak żyć, że jest jak gra Dinamo - Steaua nas.

- Ale kto będzie cię trzymać?
- Podoba mi się, że bardzo dużo bieli. Szczególnie dopasowane czerwony i czarny teraz. Ale w tej grze będę zorientowany bieli w połączeniu z zielonym.
Tekst i o filozofii ("Polacy mają dobrą piłkę, szczególnie w oparciu o życie"), chyba coś o tańcu ("a choreografia i jak żyć, że jest jak gra Dinamo - Steaua nas") a na końcu jest też fragment o malarstwie i kolorach.

Edytka: Jednak ten ostatni fragment to ewidentnie o narkotykach.

shaggy 25.08.2013 13:25

Krótko i na temat: Kaziu Moskal został trenerem GKS-u Katwice

gypsy 25.08.2013 13:38

Czarek Wilk zadebiutował wczoraj w barwach Deportivo La Coruna. Zagrał 60 minut w spotkaniu z Cordobą, które jego drużyna przegrała 0:1. Skrót meczu: http://www.dailymotion.com/video/x13..._sport?start=1

mistico 25.08.2013 16:29

a Sikorski w końcu podpisał z Duisburgiem czy go odesłali ?

Lukasz 25.08.2013 16:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mistico (Post 1329062)
a Sikorski w końcu podpisał z Duisburgiem czy go odesłali ?

Nie podpisał.

sport_pl: http://www.sport.pl/pilka/1,64946,14...___Trwaja.html

licoo 26.08.2013 19:00

na meczu z Lechem widziani Sobol i Henryk Kasperczak

mitmichael 26.08.2013 19:28

Informacja z forumwisla dla tych co mysleli, że po sprzedazy Marcelo przez PSV do Hannoveru zyskamy jakis %


Po transferze Marcelo z PSV do Hannoveru 96, niektórzy kibice Wisły zaczęli już liczyć na kogo Wisła wyda te mityczne 20% od kwoty transferu Brazylijczyka, które miało trafić do Wisły. Mityczne, miało trafić, te słowa to nie przypadek, gdyż żadna kwota z tytułu transferu tego obrońcy do Wisły nie trafi. Wszystkim wydawało się, że Wisła ten procent sobie zagwarantowała, a to okazało się nie do końca nieprawdą. Procenty były, ale trafiłyby do Wisły, gdyby PSV odniosło sukces w lidze holenderskiej (mistrzostwo) oraz w Lidze Mistrzów. Niestety w ostatnich latach monopol na zdobywania mistrzostwa przejął Ajax i w takim wypadku Wisła nie zarobi ani grosza.

Galonek 27.08.2013 14:02

Ciekawa opinia o Wilku po debiucie. Za stroną oficjalną Depor: "Trudno cokolwiek powiedzieć o nowym piłkarzu z Polski, skoro praktycznie kilka razy dotknął piłkę".

Wertian 27.08.2013 14:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Galonek (Post 1329388)
Ciekawa opinia o Wilku po debiucie. Za stroną oficjalną Depor: "Trudno cokolwiek powiedzieć o nowym piłkarzu z Polski, skoro praktycznie kilka razy dotknął piłkę".

... skoro nie napisal naweti, że biegał jak szalony i walczył na całego... to debiut raczej zupełnie słaby

FraMat 27.08.2013 14:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dulli78 (Post 1329036)
Jasne, że tak. Oto w pełni profesjonalne tłumaczenie znanej międzynarodowej korporacji:

Tekst i o filozofii ("Polacy mają dobrą piłkę, szczególnie w oparciu o życie"), chyba coś o tańcu ("a choreografia i jak żyć, że jest jak gra Dinamo - Steaua nas") a na końcu jest też fragment o malarstwie i kolorach.

Edytka: Jednak ten ostatni fragment to ewidentnie o narkotykach.

Może jednak nie brać sie za coś dla samych jaj?
:D

quimby 28.08.2013 10:49

Pawełek bez szans po bardzo ładnym strzale Maloudy:

https://www.youtube.com/watch?featur...&v=1hq7eXAtKuc

Rob_Zombie 28.08.2013 12:25

... i bez szans także po równie pięknym strzale Mierzejewskiego w sam środek bramki (ten sam mecz)
https://www.youtube.com/watch?v=6zo3hO60CxE

Karherop 28.08.2013 13:05

...i komentarz Pawełka do tego meczu :D http://www.weszlo.com/news/16192-Mar...u_na_Facebooku

aż mi się przypomniały jego fucki w stronę trybun

adamd303 28.08.2013 17:18

Dla mnie artykuł w weszło to raczej był inspirowany chęcią "błyśnięcia newsem" niż udzieleniem pomocy Radkowi. Obie jego żony dostały bowiem na tacy info gdzie mają go ścigać o alimenty i dla Kałużnego taki artykuł to niedźwiedzia przysługa. Zakładam że ma on jakieś zobowiązania finansowe wobec żon z tytułu alimentów i pracując w Polsce miałby od razu komornika na karku.
Jak Stanowski tak bardzo chciał mu pomóc to dlaczego nie zatrudni go u siebie jako np blogera?

Glazik 28.08.2013 17:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dulli78 (Post 1329036)
Jasne, że tak. Oto w pełni profesjonalne tłumaczenie znanej międzynarodowej korporacji:

Tekst i o filozofii ("Polacy mają dobrą piłkę, szczególnie w oparciu o życie"), chyba coś o tańcu ("a choreografia i jak żyć, że jest jak gra Dinamo - Steaua nas") a na końcu jest też fragment o malarstwie i kolorach.

Edytka: Jednak ten ostatni fragment to ewidentnie o narkotykach.

http://www.youtube.com/watch?v=Fay9_NqBw1I mysle ze o tym mowa w ostatnim zdaniu :D hehe sorry za off top

laxa 01.09.2013 09:48

37 urodziny Roberto Mauro Cantoro
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=3511

oraz 44 Grzegorza Lewandowskiego
http://www.90minut.pl/kariera.php?id=1138

mitmichael 02.09.2013 07:20

W najbliższą sobotę w Białymstoku będzie miał swój benefis. Tomasz Frankowski, jeden z najlepszych strzelców w historii ekstraklasy. Z tej okazji już we wtorek ukaże się przygotowana przez dziennikarzy "PS" książka o "Łowcy Bramek" , której narratorem jest sam mistrz. Dziś publikujemy jej fragmenty.
jagiellonia.przegladsportowy.pl/Pilka-nozna-Tomasz-Frankowski-fragment-ksiazki,artykul,180077,1,718.html

WISŁAZWE 02.09.2013 21:55

Marek Zieńczuk kontuzjowany:

http://www.90minut.pl/news/219/news2...tuzjowany.html

c. 02.09.2013 23:08

0:44 , świetne ujęcie i świetnie dopasowana muzyka :-)
wis.la/hm7xx


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:10.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl