![]() |
do wszystkich marudzących na krzesełka: zobaczyliście ich zdjęcie. Żaden z was (no, z małymi wyjątkami :P) nie wie, czy są wygodne, jak się będą sprawować, jak bardzo są wytrzymałe itd., a już na to narzekacie. Może ocenimy je dopiero, jak na nich zasiądziemy?
co się zaś tyczy pojemności w stosunku do krzesełek, to nie jestem ekspertem, ale zdaje mi się, że jak jest wyliczone, że trybuna ma być na X ludzi, to nie kupili krzesełek o charakterystyce pozwalającej na zamontowanie ich w ilości X-1000. Zwłaszcza, że stadion ma spełniać wymogi klasy Elite. Argument, że projektanci już 1001 rzeczy spieprzyli mnie nie przekonuje - w ten sposób można się przyczepić do wszystkiego, co wyczytacie, że jest montowane na stadionie. |
Cytat:
Jak ktoś ma kościstą dupę to sobie jaśka przyniesie. Ważniejsze że jak będziesz jeden z drugim chciał usiąść nie będziesz musiał błota i kiepów wycierać. |
Jeszcze sie taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.
mi tam lata koło nosa jak wygląda to krzesełko chyba nie po to na stadion przychodzimy żeby oglądać krzesełka |
Cytat:
A co do krzesełek - wygląd mają taki 'nie stadionowy' , do tego o solidność bym ich też nie podejrzewał - ale rozumiem że to tylko takie wrażenie. Co do wygody, tu akurat znacznie wygodniejsze wydają się być 'nocniki' na Legii ,no ale u nas wszytko najmniejszym kosztem więc inaczej pewnie być nie mogło. Plus jest taki że w przyszłości krzesełka będzie można wymienić. Ciekaw jestem jak to będzie wyglądało we Wrocku,Gdańsku i Wawie(narodowy) i jak wygląda w Poznaniu. Parchy też już wybrały? |
Krzesełka jak krzesełka. Na wielu stadionach takie są. Nie istnieje coś takiego jak wybór doskonały, mnie natomiast cieszy, że dokonano wyboru nie tylko w oparciu o jedno kryterium - ceny, ale wzięto pod uwagę wiele czynników i zdań. Co do trwałości krzesełek - podstawowe kryterium zostało spełnione, tj. by utrzymało naprawdę solidnie zbudowaną osobę ;) Istotniejsze jest zapewnienie takiego klimatu na stadionie i poziomu bezpieczeństwa, żeby nikomu do głowy nie przyszło ich wyrywać, bo dla chcącego nic trudnego, choćby wybrać najbardziej trwały model na rynku.
|
Napisali że od dzisiaj będzie praca przy trybunie na 2 zmiany ale jkaoś tego na kamerce ni widać-światła są pogaszone
|
Cytat:
|
Cytat:
Zazwyczaj miejsca dla gości lokuje się w narożnikach bo jest tam najgorszy widok, jednak u nas mam wrażenie że całkiem fajnie będzie się oglądać mecz z narożników. Zupełnie nie rozumiem tego umiejscowienia sektora gości. |
Już wklejałem zdjecia z ktorych jednoznacznie wynika ze nie ma najmniejszego sensu dawac przyjezdnych do naroznika.. a tu nastepne foto http://www.stadionwisly.info/files/gallery/246/24.jpg
co zrobia? przymocują blachę 50x50 metrów przez co zasloni sie 2/4 boiska na caly bok E ? czy zrobia bufor z 3 sektorow? widzicie jaki to jest widok na trybune E , to samo jest na C patrzac z wyzszych rzedów no i kwestia dachu na ktory mozna z latwoscia wejsc .. sektor przyjezdny tam gdzie byl, czyli obok okraglaka (bufor wystarczy patrzac na boisko po prawej stronie, ewentualnie moga na stale zamontowac wysokie ploty, nie trzeba tego robic po lewej stronie... wlasnie dzieki okraglakowi.. zaoszczedzamy bardzo duzo miejsc) tak, w naroznikach sie lokuje.. tyle ze my mamy calkowicie inne narozniki niz na Legii, Koronie, w Lubinie itd.. i nijak mi sie widzi lokowac tam przyjezdnych nalezy juz o tym myslec teraz.. bo ulokowanie ich tam bedzie glupotą zreszta dla samych przyjezdnych bylby to wiekszy komfort ogladania meczów.. byl juz temat na jednym z for ktory sektor gosci w Polsce jest najlepszy i sektor gosci na Reymonta (obok okraglaka) przebil wszystkie inne.. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
A może nie będą robić buforów ani żadnej blachy, tylko puszczą siatkę od dachu o małych oczkach? Nic przez nią nie przeleci a widoku nie zasłoni - poczekajmy aż będzie ta sprawa rozwiązana
|
w sprawie umiejscowienia sektora gości moze tez SKWK moglo by sie porozumiec z kims decyzyjnym? jak w sprawie krzesełęk czy wzorów dobrze jest jak jest przecież niech siedzą przy okronglaku
|
a ja uważam, że tam dokładnie powinien być sektor gości gdzie się planuje. i spokojnie z tymi buforami, jak będzie nawet po tys z kązdej strony to i tak zostanie nam 29 tys do wypełnienia, jak się okaże, że na 10 meczów pod rząd zabraknie biletów to będziemy myśleć ale jakoś nie wydaje mi sie to realne
|
Sektor gości obowiązkowo tam gdzie był dotychczas. Czyli obok okrąglaka.
A jeśli chodzi o wygląd krzesełek to.. wolałbym już te które są na D i E. Może komfort i wytrzymałość jest, ale przypominają mi te z sali informatycznej w szkole, ewentualnie z poczekalni do pośredniaka. Jakieś takie za duże i te mocowania. W sumie kij z tym, byle tylko pojemność nie ubyła. Akurat te na Legii są bardzo fajne, malutkie, zgrabniutkie, bez zbędnych mocowań po bokach. |
Dobrze by było, gdyby SKWK udało się coś z tym zrobić.
Może jest taka szansa, żeby Kuba, który ostatnio się już skumplował z panią Dyrektor Niedziałkowską, zebrał kilka postulatów ? Dla mnie najważniejsze sprawy (nie związane z kosztami lub minimalnymi) : - lokalizacja sektora gości (i tak nie przewidziano osobnego systemu wejść, operator ma zapewnić bezpieczeństwo, czyli tu chyba z naszej strony jest prośba o redukcję kosztów - oprócz ew. sektorów buforowych ogrodzenie - z jednej, nie z dwóch stron) - likwidacja przegród między sektorami na trybunach D i E (na nowych są już zaplanowane barierki 1,20m - jeśli się mylę, pls o korektę) - likwidacja tzw. wiatrołapów na D i E - uzgodnienie układu/wzoru krzesełek na trybunie zachodniej (żeby później nie ścigać się z czasem) To moja propozycja Aha, fajnie, jakby się inwestor wypowiedział nt. fos, mianowicie, jak widzi docelowo ich zastosowanie... |
Cytat:
|
Tylko przeniesienie sektora później może sprawić nieco problemów - reorganizacja biletów, wejść, oznaczeń na stadionie, kołowrotów i oczywiście bufory.
Dzisiaj Wielki Dzień, koniec negocjacji z Wisłą. Powinniśmy dowiedzieć się ile dzierżawić będzie klub i jak sfinansowane zostaną brakujące elementy. Chyba już 3ci raz nie odłożą terminu negocjacji, bo to nic nie da, klub i tak nie sypnie kasą. |
Cytat:
Nie nie orientuje się. Spróbuje się zorienować w temacie. Nasze pole wyboru było też zawężone - po prostu przedstawiono nam 5 modeli krzesełek, które zapewne Polimex mógłby dostarczyć i trzeba było wybrać. Cieszy i to, bo gdyby wybrano inne raczej słabo by to wyglądało. Idealnym rozwiązaniem byłoby puścić zapytanie do nastu firm zajmujacych się tematem tak aby każda z nich dostarczyła swoje siedzenia i żeby dało się je przetestować. Jednak zapewne ze względu na notoryczny brak czasu takiej opcji nie wykorzystano. Tak jak mówiłem dobrze, że przynajmniej był jakiś wybór i mogliśmy przejrzeć dostępne modele. Gorzej byłoby gdyby ktoś kompletnie niezorientowany wybrał krzesełka np ze względu na ich estetyke wyglądu. Co do tych krzesełek na Legii to wydaje mi się, że mogą być nieco wygodniejsze, ale wyglądają na dosyć liche. PS. Fotek pozostałych krzesełek nie mam. ps znalazłem strone megan siting http://www.meganseating.nw.pl/megan/pl.htm ze strony "Dzięki odpowiedniej infrastrukturze wydziałów, odpowiedzialnej pracy zatrudnionych osób i doskonałej współpracy z kooperantami, firma MEGAN SEATING produkuje rocznie około 30.000 foteli, które montujemy w Polsce i w kilkunastu krajach świata. " Skoro rocznie produkują 30 tys sztuk to zamówienie od Polimexu będzie interesem życia dla nich. Wydaje się jednak, że Nowy Styl Group mógłby być lepszy, bo mają wieksze doświadczenie w samych krzesełkach stadionowych. Oby megan się sprawdził. |
Jeśli mnie pamięć nie myli, miłościwie nam królujący prezydent w odpowiedzi na interpelację radnego Olszówki pisał, że zamówienia publiczne związane z m.in. szeroko rozumianym IT (w tym nagłośnienia) "będą realizowane w I kwartale 2010 r."
Czy jest już / jeszcze wobec tego szansa aby wywrzeć nacisk aby było to nagłośnienie lepszej jakości niż na D i E? Zarówno mnie jak i kilkoro moich znajomych dźwięk z naszych dotychczasowych szczekaczek z wy/wy sektorów wtłacza w fotele i powoduje, że kilka minut z muzyką czy zapowiedziami spikera powoduje ból głowy. Kuba - może pomożesz? ;-) |
to nie koncert życzeń ;)
najpierw musimy załatwic absulutnie niezbędne rzeczy Wiadomo, że SKWK ma też bardzo ograniczone pole manewru. Tylko nie wiem czy nagłośnienie nie będzie już leżej po stronie klubu. |
Cytat:
Zresztą dzisiaj powinniśmy się przekonać, jednak ja nie wyobrażam sobie że Wisła weźmie na siebie ciężar finansowy jakiegokolwiek wyposażania obiektu. |
Taka ciekawostka odnośnie fotelików i zbliżających się MŚ 2010 w RPA .
Polskie foteliki są zamontowane na stadionach Green Point Stadium w Kapsztadzie ( to ten stadion którego kopię budują w Warszawie jako narodowy) i w Nelspruit na arenie Mbombela (to ten którego konstrukcja stadionu oparta jest na tych słupach w kształcie żyraf ) foteliki dostarczyła firma z Krosna Nowy Styl. Foteliki są jednak nie rozkładane. |
Cytat:
|
Nie przesadzajmy z tym doświadczeniem. Mają do wykonania 22-23 tys. identycznych krzesełek, takich, jakie dali na prezentacji. Jakie tu doświadczenie jest potrzebne? Jedyne co, to trzeba się upewnić, czy mają wystarczające moce przerobowe, by wykonać je w terminie. Natomiast można być niemal pewnym, że nie podejdą do zamówienia na "odp**l się".
|
Doswiadczenie (a konkretnie wykonanie i material) o tyle istotne ze to produkt narazony na bezposrednie i nieustanne dzialanie warunkow atmosferycznych. Wg stronki daja gwarancje do 7 lat wiec nie powinno byc zle.
|
właśnei o jakość raczej się nie obawiam, bo nie jest to wielka fabryka i napewno zależy im na dobrej opinii
tylko te moce przerobowe mogą być niewystarczające tj takie miałem obawy dopóki nei zacząłem sobie kalkulować ... mają 3 miesiące - kwiecień, maj i czerwiec tj 1/4 roku kalendarzowego. Jesli w ciągu roku wykonują 30 tysięcy to w miesiąc moga wykonać 2,5 tys krzesełek. 3 miesiące x 2,5 tys = 7,5 tys trybuna będzie miała +- 11 tys więc przy zatrudnieniu kilku osob dodatkowo nie powinno to stanowić wielkiego problemu, zwłaszcza,że naszesiedzenia nie mają obić, nagłówków, podpórek na łokcie etc. |
Dla mnie faworytem powinna być firma Nowy Styl, ich krzesełka sportowe są niemal w całej Europie, na różnych obiektach. Doświadczenie, które mają, jest niebagatelne i pozwala być pewnym, że nie zrobią chałtury, a moce przerobowe mają na tyle duże, że termin dostawy byłby zagwarantowany w 100%. Uważam, że w takich wypadkach należy stawiać na "sprawdzonego konia".
P.S. Znam firmę Nowy Styl od tej strony, gdyż są moim klientem, więc moja opinia ma podstawy. |
Cytat:
Cytat:
|
Cytat:
może nawet 2.5 tys miesięcznie wiadomo, że warto dla każdej firmy o takie kontrakty walczyć nawet jak się nie jest do końca pewnym, że się da radę no ale trzeba wierzyć w nich |
czasem mam wrażenie że za kare nam budują ten stadion:D a to za duże odległości od murawy a to dach na pewno będzie przeciekał a to krzesełek nie zdążą wyprodukować:) ja tam kiedyś byłem zachwycony że C wybetonowali bo na krawężnikach się źle siedziało:D
|
Cytat:
Zdążą czy nie zależy tylko od tego jakie mają moce przerobowe, a tego nie wiemy, jednak domyślam się że skoro mają 3 miesiące to w razie czego będą robić 24h na dobę i będzie git. |
Zawsze istnieje możliwość, że ta Firma, która dostarcza te krzesełka wynajmie jeszcze podwykonawcę na produkcję tych krzesełek. I tak jak napisał Joshi - nie wiadomo, czy te 30 000 to jest ich maksymalna produktywność, czy realna ilość zamówień. Zresztą, skoro się podjęli tego, to znaczy, że dadzą radę - nie pakowaliby się w zlecenie nie do zrealizowania, bo na pewno są jakieś kary umowne za nie dotrzymanie terminu zlecenia.
|
Cytat:
Mówiąc krótko - Majchower mówi nam żebyśmy się pożegnali z grą na Reymonta tej jesieni. :evil: |
A więc mnie interesowała odpowiedź na moje pytania 10 i 11. I wynika z tego iż stadion nie jest budowany tylko dla klubu piłkarskiego Wisła Kraków a przeznaczony jest na różne imprezy (co oczywiście można zrozumieć bo to jest stadion miejski). W takim razie kolejne pytanie do Prezydenta. Czy Pana zdaniem aby zorganizować koncert muzyki popularnej i imprezy firmowe wystarczą same trybuny bez żadnego zaplecza? No bo przecież wszystko w środku ma wykończyć Wisła. To Pan Prezydent myśli że Wisła wszystko w środku wykończy a potem miast zorganizuje sobie na tym imprezę firmową?? Poza tym fajna to firma doradzała, mecz futbolu amerykańskiego...lol. Jeszcze mogli napisać turniej skoków narciarskich...
|
1. "Biorąc pod uwagę przestrzenie użytkowe tylko po stronie wschodniej stadionu, o łącznej powierzchni 21 269,48 m2 uważam, że istnieje możliwość zorganizowania tam wszystkich potrzebnych pomieszczeń dla przedstawicieli mediów, o których Pan Radny wspomina. Wyposażenie pomieszczeń, w zależności od tymczasowego lub docelowego przeznaczenia, będzie uzupełniane na bieżąco."
Kabaret. "Uwazam ze istnieje mozliwosc". Inwestor sam wyznacza "tu i tu ma byc to i to" a nie dopasowuje sie do tego co powstanie i na koncu na sile upycha ze "no dobra, to tutaj chyba powinno dac sie zrobic". Jakies "tymczasowe wyposazenie" to kolejny absurd. 2. Stan deweloperski w odniesieniu do stadionu, jaja :lol: 15, 17 to znaczy ze za dzierzawe budynku klubowego w 2010 pomimo iz Wisla nie gra na stadionie mamy placic????????????????? "wartosc zostala okreslona" kiedy, gdzie i ile wynosi?? |
orzeu ty tak na siłe szukasz dziury w całym??
ad. 2 od początku było wiadomo że częśc komercyjna będzie nie wykończona i oddana w stanie surowym i nie widzę w tym nic dziwnego ad.3 Wisła cały czas korzysta z trybuny E i okrąglaka, a na jesień będzie korzystać jeszce z 2 kolejnych trybun |
Cytat:
na trybunie południowej usytuowanie jest na ścianie /elewacji a na wschodniej będą na dachu. Oba przypadki podlegają innym przepisom.!! Cytat:
Dz. U. z dnia 15 czerwca 2002 ri - pogrubiony przypadek który ma u nas zastosowanie- kazdy chyba widzi że na dachu są centrale a więc urządzenia zblokowane par.152. 10. Czerpnie i wyrzutnie powietrza na dachu budynku należy sytuować poza strefami zagrożenia wybuchem, zachowując między nimi odległość nie mniejszą niż 10 m przy wyrzucie poziomym i 6 m przy wyrzucie pionowym, przy czym wyrzutnia powinna być usytuowana co najmniej 1 m ponad czerpnią. 11. Odległość, o której mowa w ust. 10, może nie być zachowana w przypadku zastosowania zblokowanych urządzeń wentylacyjnych, obejmujących czerpnię i wyrzutnię powietrza, zapewniających skuteczny rozdział strumienia powietrza świeżego od wywiewanego z urządzenia wentylacyjnego. Nie dotyczy to przypadku usuwania powietrza zawierającego zanieczyszczenia szkodliwe dla zdrowia, uciążliwe zapachy lub substancje palne. Jakie 2 metry odległości ?jakie wyższe maskowanie- nawet jeśli to wyrzutnia ma być tylko 1 m wyżej - co to za wielka róznica?jaki wyższy koszt? |
Prezydent sprytnie wymknąl z głównego pytania ktore brzmiało: Polimex zgodnie z umową na wykonac stadion spelniajacy warunki kategorii Elite-mimo że nie ma uwzglednionego IT,kołowrotków,systemów komputerowych,murawy.Gdzie jest na to odpowiedź? Nie ma .Za to mamy odpowiedz:" Podstawą dopuszczenia stadionu do rozgrywek ligowych nie jest jego klasa, kategoria(w tym przypadku „ELITE”) a spełnienie warunków wytycznych UEFA w sprawie wydawania licencji klubom, jak również zgodność z „Regulaminem stadionu UEFA”
klasyczne spławienie "natręta" |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 21:41. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl