Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Maciej Stolarczyk były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9971)

Arked 28.10.2019 08:44

1. Mamy bardzo słabych obrońców (co widać przy SFG defensywnych i ofensywnych).
2. Mamy słabych wykonawców SFG.
3. W większości meczów musi kombinować ze składem bo nie ma komu grać.
4. Jest skazany na doświadczonych zawodników bez formy bo mlodzi są jeszcze gorsi.
5. Co do słabego przygotowania częściowo się zgadzam. Na ile jednak na formie większości zawodników odbiły się urazy, a na ile ewentualne błędy w przygotowaniach? Myślę, że ten dołek fizyczny jest teraz największym problemem bo ewidentnie jesteśmy wolniejsi od rywali przez co przegrywamy pojedynki 1 na 1, przebitki, jesteśmy non stop spóźnieni, za wolno rozgrywamy i podejmujemy decyzje.

Ogryzek 28.10.2019 08:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gunner1906 (Post 1544796)
Ja też będę i zacznę tak: Buchalik - Burliga, Wasilewski, Janicki, Sadlok, Boguski, Klemenz, Wojtkowski, Savicevic, Mak, Brożek.

Ławka: Drzazga, Grabowski, Lis, Chuca, Pawłowski, Silva, Szot, Szota, Zdybowicz

Przetrzyjcie oczy. W tamtym sezonie z kadrą gdzie mieliśmy do 21 kolejki Imaza, Ondraska, Arsenica, Kostala Korta Halilovica, Kolara Bashę, Peszke i przez większość czasu Kubę i Bashę zajeliśmy prze zajebiste 9 miejsce!!!.

A przecież był wtedy wielki Sobolewski!! Jakim .....m nie wzieliśmy wtedy mistrza, skoro był u nas ten Radek?!

Graliśmy teraz 5 spotkań z Legią Lechem Piastem Żydami Płockiem czyli z drużynami które nas zjadają pod każdym względem w tym momencie. Oczywiście taka porażka 7:0 nie powinna się przytrafić, ale ....a na co wy liczycie? Kto tu przyjdzie? Tadzio Pawłowski? I co on zrobi z taką kadrą? Dopóki nie będziemy mieć porządnych piłkarzy, czyli pieniędzy, to o punktach z takimi drużynami jak wyżej wymienione możecie pomarzyć nawet jakby tu przyszedł Guardiola. I wbijcie sobie to do tych pustych łbów wreszcie....

Tak, nikt nie przyjdzie bo jesteśmy trędowaci poza T.Pawłowskim. Jest trochę trenerów z niższych lig na dorobku którzy z chęcią by podjęli się takiego wyzwania. Mimo wszystko ekstraklasa. Jak im się uda to salony otwarte przed nimi, a jak nie - wrócą do swojej I ligi.

Od razu - jakby ktoś wyskoczył że jakie doświadczenie może mieć jakis tam trener z I ligi w porównaniu do naszego 07.
Jakie miał doświadczenie trenerskie Stolarczyk przed Wisłą? Żadnego. Branie go to dopiero było ryzyko. Zapomnieli już co poniektórzy?

TIR_DO_SŁUBIC 28.10.2019 08:53

Zmiana trenera w tej chwili to mocno ryzykowne przedsięwzięcie. Żaden doświadczony szkoleniowiec nie przyjdzie tutaj- bo Wisły na to nie stać finansowo.

Zwolnenie Stolarczyka i zatrudnienie trenera z niższej ligi, "na dorobku", to nawet nie jest "wóz albo przewóz" a po prostu "przewóz". Pionowo, szczebel w dół.

Zmiana trenera byłaby teraz niewybaczalną głupotą.

Gunner1906 28.10.2019 08:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1544799)
Tak, nikt nie przyjdzie bo jesteśmy trędowaci poza T.Pawłowskim. Jest trochę trenerów z niższych lig na dorobku którzy z chęcią by podjęli się takiego wyzwania. Mimo wszystko ekstraklasa. Jak im się uda to salony otwarte przed nimi, a jak nie - wrócą do swojej I ligi.

Od razu - jakby ktoś wyskoczył że jakie doświadczenie może mieć jakis tam trener z I ligi w porównaniu do naszego 07.
Jakie miał doświadczenie trenerskie Stlarczyk przed Wisłą? Żadnego. Branie go to dopiero było ryzyko. Zapomnieli już co poniektórzy?

No to wrócę do tego co napisałem. Z wielkim Radkiem Sobolewski i kadrą z 10 razy lepszą zajęliśmy dopiero 9 miejsce. Jak się to mogło stać skoro większość tu pisze, że to on jednak za wszystko odpowiadał?

Vukovic na początku sezonu w Legii dostawał podobne opinie co Stolarczyk, nagle po wygraniu z Lechem i teraz z nami 7:0 już jest świetny Vuko :haha:.

Czekam, aż za tydzień wygramy 1:0 bo się zawodnik Rakowa kopnie w czoło i połowa forumka znowu zmieni swoje przekonania na te sprzed roku gdzie było, że Stolarczyk z byle jakiego grajka potrafi zrobić kozaka :D

Ehhh te chorągiewki...

Ogryzek 28.10.2019 08:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1544800)
Zmiana trenera w tej chwili to mocno ryzykowne przedsięwzięcie. Żaden doświadczony szkoleniowiec nie przyjdzie tutaj- bo Wisły na to nie stać finansowo.

Zwolnenie Stolarczyka i zatrudnienie trenera z niższej ligi, "na dorobku", to jest nawet nie jest "wóz albo przewóz" a po prostu "przewóz".

A trzymanie "szamoczącego" się Stolarczyka który stracił wszelką kontrolę nad zespołem to czym jest? Mega przewozem?

Niektórzy to jak narkomani są uzależnieni od 07. Tak, jest życie bez Stolarczyka.

Arked
Taka jest praca trenera. Nie ma wyników, nie ma trenera. Tu nie ma sentymentów. A w Polskich realiach łatwiej i taniej jest zwolnic trenera niż wymienić pół składu. Na wymianę składu i trzymanie trenera to mogą sobie pozwolić bogate zespoły jak parchovia. Nie było wyników a Probierz przetrwał, wymienił pół składu i nagle zaczęło żreć. My nie mamy takiego komfortu. Niestety.

Zresztą nie oszukujmy sie, zanim Stolarczyk przyszedł do Wisły jako trener był prawie skończony. Próbował coś tam trenować i szybko mu podziękowano. To była szansa dla niego z której skorzystał. Wiedział na co sie pisze. Wiedział że idzie do bankruta, ale chciał sobie potrenować. No to sobie potrenował, a teraz dla dobra Wisły trzeba mu podziękować. I tyle. Nie róbmy jakis dziwnych relacji.

Arked 28.10.2019 08:56

Generalnie uważam, że nie fair byłoby zwalnianie trenera, którego cała dotychczasowa kadencja była usłana rzucaniem kłód pod nogi. Co runda musiał budowac od zera w niezwykle ciężkich warunkach i robił to naprawdę dobrze. Dopiero teraz podwinęła mu się noga. Wg mnie zasłużył na wsparcie i lepsze warunki do osiąania wyników (czytaj zdrowych piłkarzy na poziomie).

Kurz 28.10.2019 09:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pomeran (Post 1544787)
Niesamowite, niewiarygodne ...

Wisła ma słabą kadrę, być może nawet jedną z gorszych- ale na pewno nie tak słabą żeby przegrywać ze słabym Lechem 0-4 i z naprawdę przeciętną Legią 0-7. Nawet niegdyś z czekajem, uryga i nalepą dostaliśmy „tylko” 5.

Jeśli nie słyszysz co w wywiadach mówią piłkarze i nie widzisz ich „zaangażowania’ to cóż ja poradzę. Może kolejne porażki z potęgami jak arka i raków otworzą niektórym zamknięte oczy.

Brak "zaangażowania" może mieć wiele przyczyn, nie tylko brak chęci, jak sugerujesz, ale również słabe morale chociażby. A słabe morale nie musi wynikać wyłącznie z tego, iż drużyna dostała kilka razy w dupę, ale również z sytuacji, kiedy zdajesz sobie sprawę, że niektórzy koledzy z drużyny nie powinni grać w Ekstraklasie, a paru innych nie jest w stanie obecnie grać na swoim najwyższym poziomie. To tylko niektóre z możliwości.

Porażki z Arką i Rakowem są jak najbardziej możliwe. To piłka nożna. W obu przypadkach, przynajmniej teoretycznie, poprzeczka jest niżej zawieszona, co nie oznacza, że ją przeskoczymy.

Wracając jeszcze do słabej kadry Wisły... Słaba oznacza w moich ustach kilka rzeczy. Również brak formy u kluczowych zawodników, na których pewnie najbardziej liczyliśmy. Gdyby grał Kuba i był w podobnej formie, jak w rundzie wiosennej, a Vukan i i Basha byli zdrowi i w pełni sił, tej dyskusji pewnie by nie było, albo nie byłaby przynajmniej tak emocjonalna.

Dive Pirate 28.10.2019 09:04

Polecam wywiad ze Stolarczykiem na Weszło FM, wypadł bardzo słabo, odpowiedzi na pytania słuchaczy o istotne sprawy związane z ustawieniem zespołu i były żenujące.
Ja właśnie po tym wywiadzie a nie po blamażu z Legią już wiedziałem że nic z tego nie będzie.
Do czasu wywiadu jeszcze się łudziłem że gość coś poprawi ale po tym co usłyszałem wymiękłem, myślę że nasi grajkowie mogą mieć podobne odczucia słuchając codziennie jego uwag na treningach i obserwując co się dzieje.

Ogryzek 28.10.2019 09:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gunner1906 (Post 1544802)
No to wrócę do tego co napisałem. Z wielkim Radkiem Sobolewski i kadrą z 10 razy lepszą zajęliśmy dopiero 9 miejsce. Jak się to mogło stać skoro większość tu pisze, że to on jednak za wszystko odpowiadał?

Vukovic na początku sezonu w Legii dostawał podobne opinie co Stolarczyk, nagle po wygraniu z Lechem i teraz z nami 7:0 już jest świetny Vuko :haha:.

Czekam, aż za tydzień wygramy 1:0 bo się zawodnik Rakowa kopnie w czoło i połowa forumka znowu zmieni swoje przekonania na te sprzed roku gdzie było, że Stolarczyk z byle jakiego grajka potrafi zrobić kozaka :D

Ehhh te chorągiewki...

Lubisz przegrywać po 0-7? Twoja sprawa.

Napisałem co szwankuje u Stolarczyka niemal od początku tej rundy. Ta porażka to tylko takie dopełnienie badziewia które gramy. Rzeczywistości nie przesłonisz emotikonami.

Kurz 28.10.2019 09:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dive Pirate (Post 1544808)
Polecam wywiad ze Stolarczykiem na Weszło FM, wypadł bardzo słabo, odpowiedzi na pytania słuchaczy o istotne sprawy związane z ustawieniem zespołu i były żenujące.
Ja właśnie po tym wywiadzie a nie po blamażu z Legią już wiedziałem że nic z tego nie będzie.
Do czasu wywiadu jeszcze się łudziłem że gość coś poprawi ale po tym co usłyszałem wymiękłem, myślę że nasi grajkowie mogą mieć podobne odczucia słuchając codziennie jego uwag na treningach i obserwując co się dzieje.

Słuchałem tego wywiadu i nie dostrzegłem w nim nic żenującego. Chyba że żenujący jest trener, który nie ma zamiaru publicznie prać "brudów" Wisły. Rozumiem, ze dla kibiców najfajniejsi piłkarze i trenerzy są tacy, którzy mówią im to co chcą usłyszeć, ale nie jest to Stolarczyk. I dobrze.

Don Donson 28.10.2019 09:15

Nie będę bronił trenera z uporem godnym lepszej sprawy, ale on ma taki materiał ludzki a nie inny. Liga sama w sobie od kilku lat pikuje w dół a Wisła niestety robi to szybciej.


Ciężko oczekiwać od przeciętnych - naprawdę przeciętnych jak nie słabych piłkarzy - aby grali jak z nut.


Poziom zaangażowania to już jest coś innego. Jeżeli nie ma ławki i piłkarzyk nie czuje oddechu konkurencji na plecach to czy się stoi czy się leży... Jakby Wisła miała środki na zakup i utrzymanie zawodników to by ich kupiła. Wydaje mi się, że z tego materiału można wycisnąć jeszcze 10% a to jest i tak mało.


Sposób w jaki Wisła przegrała wczoraj przywołuje najgorsze epizody z naszej historii.

Ogryzek 28.10.2019 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1544812)
Słuchałem tego wywiadu i nie dostrzegłem w nim nic żenującego. Chyba że żenujący jest trener, który nie ma zamiaru publicznie prać "brudów" Wisły. Rozumiem, ze dla kibiców najfajniejsi piłkarze i trenerzy są tacy, którzy mówią im to co chcą usłyszeć, ale nie jest to Stolarczyk. I dobrze.

Jak widać każdy słyszy to co chce.

bódyń,

Stolarczyk mówiąc takie słowa że nie ma 3 lepszych zespołów niż Wisła w lidze pozbawił wszelkich argumentów jego obrońców którzy opierali swoją obronę na tym że jesteśmy NAJSŁABSI w lidze i stąd ten badziew:)
(Już po tych słowach widać że chłop nie wie co mówi i trzeba mu zabrać "zabawkę" bo lepiej nie będzie.)

bódyń 28.10.2019 09:17

W wywiadzie tym powiedzial, ze nie ma 3 lepszych druzyn niz Wisla. No jaja

Dive Pirate 28.10.2019 09:23

W wywiadzie na pytania czemu piłkarze grają na nie swoich pozycjach, czemu Sadlok maści od niepamiętnych czasów stałe fragmenty oraz czemu tak ujowo bronimy oraz wykonujemy sfg nie odpowiedział nic tylko głupkowato się podśmiewał, dla mnie nie ma to nic wspólnego z praniem brudów drużyny gdyż są to pytania o elementarną taktykę którą ustala trener. Trener powiedział że to jego decyzje i uj.

Szneka 28.10.2019 09:24

mnie zastanawia jedno- za jakie grzechy grają Chuca i Silva? są słabsi niż Perez Ze Manuel i Lantame Ouadja a mimo to grają. Wczoraj Chuca sięgnął dna prokurując karnego 2 minuty po wejściu na boisko. Czemu nie zagrał Pawłowski Szot lub Kumah? Poziom ten sam a szkoleniowo wyszłoby im na zdrowie.

Kurz 28.10.2019 09:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1544814)
Jak widać każdy słyszy to co chce.

Usłyszałem trenera, który stara budować publicznie pozytywny przekaz i nie chce w mediach rozprawiać o innych kwestiach. To nie znaczy, że w kuluarach czy szatni nie ma innych rzeczy do powiedzenia.

pomeran 28.10.2019 09:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1544807)
Brak "zaangażowania" może mieć wiele przyczyn, nie tylko brak chęci, jak sugerujesz, ale również słabe morale chociażby. A słabe morale nie musi wynikać wyłącznie z tego, iż drużyna dostała kilka razy w dupę, ale również z sytuacji, kiedy zdajesz sobie sprawę, że niektórzy koledzy z drużyny nie powinni grać w Ekstraklasie, a paru innych nie jest w stanie obecnie grać na swoim najwyższym poziomie. To tylko niektóre z możliwości.

Porażki z Arką i Rakowem są jak najbardziej możliwe. To piłka nożna. W obu przypadkach, przynajmniej teoretycznie, poprzeczka jest niżej zawieszona, co nie oznacza, że ją przeskoczymy.

Wracając jeszcze do słabej kadry Wisły... Słaba oznacza w moich ustach kilka rzeczy. Również brak formy u kluczowych zawodników, na których pewnie najbardziej liczyliśmy. Gdyby grał Kuba i był w podobnej formie, jak w rundzie wiosennej, a Vukan i i Basha byli zdrowi i w pełni sił, tej dyskusji pewnie by nie było, albo nie byłaby przynajmniej tak emocjonalna.


Ja nigdzie nie napisałem, że ostatnie porażki wynikają tylko z braku zaangażowania. Jak każdy problem - na pewno jest to złożona kwestia. Natomiast pewne jest to, iż Stolarczyk nie ma pomysłu jak z tego wyjść. 6 porażek - do tego każda następna jest w gorszym stylu od poprzedniej. Brak jakiejkolwiek korekty taktyki oraz składu. Skoro mamy przegrywać po 0-4, 0.-7 to co różnica czy w składzie z wasilewskim i boguskim czy z innymi, młodszymi zawodnikami ? Natomiast wywiady ze stolarczykiem, posztrzegane przez niektórych jako „mityczne” ściąganie presji z zawodników jest niesmaczne. Naprawdę po historycznej klęsce, laniu, etc. oczekiwałbym trochę innej kwestii niż ze 1 bramka ustawiła mecz. Aż żal ze Guła nie gra już w Wiśle - mistrz od tego typu usprawiedliwień.

Tak szczerze, czy widzisz jakikolwiek pozytywny objaw/symptom wskazujący, ze Stolarczyk może nas wyciągnąć z tej czarnej d.... w której się znaleźliśmy ? Zawodnicy wyglądają tragicznie. W wywiadach miedzy słowami mówią ze nie wiedza co i jak grać a do tego widać spory kwas miedzy zawodnikami z niewiadomych (?) przyczyn. Coś się wypaliło.

tomasz_19 28.10.2019 09:40

jest ktoś, kto jeszcze wierzy w projekt - Maciej Stolarczyk trenerem Wisły ?

wolfy 28.10.2019 09:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dive Pirate (Post 1544816)
W wywiadzie na pytania czemu piłkarze grają na nie swoich pozycjach, czemu Sadlok maści od niepamiętnych czasów stałe fragmenty oraz czemu tak ujowo bronimy oraz wykonujemy sfg nie odpowiedział nic tylko głupkowato się podśmiewał, dla mnie nie ma to nic wspólnego z praniem brudów drużyny gdyż są to pytania o elementarną taktykę którą ustala trener. Trener powiedział że to jego decyzje i uj.

Napisał Ci kolega, że Stolarczyk nie mógł odpowiedzieć bez prania brudów.

Czemu piłkarze grają nie na swoich pozycjach (debil jakiś pytał) - kontuzje, niektórzy zmiennicy są żenujący (patrz - Grabowski).

Czemu psute są SFG - nie mamy piłkarza który by je dobrze wykonywał. Robił to Sadlok, robił Wojtkowski, robił Mak...

Czemu słabo bronimy - Janicki, Wasilewski, Klemenz non stop spóźnieni, źle ustawieni etc. Żenująco słabi.

Jak ostatnio patrzę na Janickiego to mi się Polczak przypomina.

adfurle 28.10.2019 09:55

Wcale mnie nie dziwią te głosy poparcia jeszcze stosunkowo wielu kibiców-choć grupa ta szybko się zmniejsza-dla Stolarczyka, mimo tak strasznej kompromitacji.
Jego średnia punktowa w Wiśle jest żenująca, ale w pamięci części kibiców kurczowo trzymających się mentalnie tego pseudo-trenera pozostają rodzynki w rodzaju wygranej z Legią 4-0 i to przeważa na opinii o nim.
Takie reakcje przebadano już kiedyś laboratoryjnie na szczurach. Opowiedziano o tym w słynnym polskim filmie dokumentalnym "Szczurołap". Wrzucono tam szczura do akwarium pełnego wody. Szczur pływał rozpaczliwie kilkanaście minut i poszedł pod wodę. Inne szczury też tak kończyły w takiej sytuacji.
Potem wrzucono następnego szczura i po kilkunastu minutach podano mu patyczek. Szczur ochoczo się wdrapał i chwilkę odpoczął. Zrzucono go do wody z powrotem, a on pływał w niej kilkanaście godzin :p
Szczur po prostu miał nadzieję na następny patyczek i ta wiara dała mu siłę.

To 4-0 z Legią i parę innych udanych meczów to właśnie taki patyczek dla części kibiców. Nikt patyczka już kibicom nie podstawi. Nie w tym układzie trenersko-kadrowym

Kurz 28.10.2019 09:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pomeran (Post 1544819)
Ja nigdzie nie napisałem, że ostatnie porażki wynikają tylko z braku zaangażowania. Jak każdy problem - na pewno jest to złożona kwestia. Natomiast pewne jest to, iż Stolarczyk nie ma pomysłu jak z tego wyjść. 6 porażek - do tego każda następna jest w gorszym stylu od poprzedniej. Brak jakiejkolwiek korekty taktyki oraz składu. Skoro mamy przegrywać po 0-4, 0.-7 to co różnica czy w składzie z wasilewskim i boguskim czy z innymi, młodszymi zawodnikami ? Natomiast wywiady ze stolarczykiem, posztrzegane przez niektórych jako „mityczne” ściąganie presji z zawodników jest niesmaczne. Naprawdę po historycznej klęsce, laniu, etc. oczekiwałbym trochę innej kwestii niż ze 1 bramka ustawiła mecz. Aż żal ze Guła nie gra już w Wiśle - mistrz od tego typu usprawiedliwień.

Tak szczerze, czy widzisz jakikolwiek pozytywny objaw/symptom wskazujący, ze Stolarczyk może nas wyciągnąć z tej czarnej d.... w której się znaleźliśmy ? Zawodnicy wyglądają tragicznie. W wywiadach miedzy słowami mówią ze nie wiedza co i jak grać a do tego widać spory kwas miedzy zawodnikami z niewiadomych (?) przyczyn. Coś się wypaliło.

Mieliśmy już serię większej liczby porażek i jakoś z niej wyszliśmy. Wiec wiele rzeczy jest możliwych, nawet bez zmiany trenera. Co nie znaczy, że Stolarczyk jest moim wymarzonym kandydatem. Po prostu to nie on jest głównym problemem. Tak, jak największym problemem w przeszłości nie był Ramirez, Wdowczyk czy Moskal. Uważam, że doszliśmy do granicy osłabiania drużyny i kiedy doszedł jeszcze niekorzystny splot okoliczności wszystko się posypało. Zła atmosfera w Wiśle jest zrozumiała, szczególnie w sytuacji, gdy wielu piłkarzy prezentuje poziom, jaki prezentuje.

Dive Pirate 28.10.2019 09:59

Nie lepiej aby Klemenz grał swojej pozycji stopera a na def ktokolwiek inny ?
Savicewica przesunąć bardziej do przodu, Burliga niech gra na prawej obronie gdzie jego miejsce ?

Jesli nie umieją kryć strefą przy SFG niech kryją 1:1, rozgrywanie stoperami którzy są drewniani też niezbyt dobry pomysł. To widać a nie widać prób poprawy, znalezienia rozwiązania.

Skład wiem że mamy ujowy i tego nie zmienimy ale trener dokłada swoje forsując swoją jedyną taktykę oraz podejmując dyskusyjne decyzje.

Dodam że nie piję o zmianę trenera w tym momencie, nawet nie wiem co bym zrobił na miejscu zarządu, bo sytuacja jest ciężka, chyba poczekałbym do przerwy zimowej z decyzją a teraz zaczął szukać alternatywy.

Szneka 28.10.2019 10:04

Kolego Kurz masz rację, mieliśmy dłuższą serię porażek i z niej wyszliśmy ale wtedy mieliśmy ludzi do grania.Głowacki Brlek Mączyński Załuska Małecki a teraz? Janicki po urazie w Poznaniu wygląda jakby dalej nie doszedł do siebie , Wasilewski jak dziecko we mgle, środka pomocy nie ma w ogóle . Nie ma niczego optymistycznego na horyzoncie niestety

szprotson 28.10.2019 10:05

czy ktoś zna piłkarza o charakterystyce KLEMENZA który gra na def pom?

s1mone 28.10.2019 10:06

Nie będę tutaj trenera bronił za wczoraj, bo nie ma za co.

Pierwszy karny kutas za wystawianie Klemenza w pomocy, zaczęliśmy mecz w 10 - przecież ten gość po prostu nie potrafi tam grać. Trzeba było wystawić Pawłowskiego.

Drugi karny kutas za zmiany w przerwie - no tak, lepiej dalej trzymać Klemenza w pomocy, zamiast go zmienić albo jednego ze stoperów (patrząc na stan w jakim był Janicki u reporterów to decyzja wydawała mi się oczywista).....

Trzeci karny kutas za motywację i pracę nad psychiką drużyny. A właściwie jej brak. Widać było jak Janicki dawał wywiad, że gość się nie nadaje do wyjścia na drugą połowę tak jest rozbity mentalnie. Ten chłop prawie płakał do mikrofonu zamiast być w....iony - z takiej mentalności nie będzie niczego. Nie raz już zdarzały się przecież mecze, że drużyny przegrywały mocno do przerwy - i potrafiły zareagować, żeby uniknąć kompromitacji. Tutaj było już tylko gorzej.

Ja też zaczynam się skłaniać do opinii, że za sferę mentalną zespołu odpowiadał Sobol. Duet Stolarczyk - Sobol działał świetnie niestety sam Stolar ma ogromne problemy z ogarnięciem i wstrząśnięciem szatnią. O ile lubię styl gry jaki trener preferuje to się wcale nie zdziwię, jeśli zarząd nie wytrzyma ciśnienia. Nie wiem czy sam bym je wytrzymał po takiej wielopoziomowej kompromitacji. Jedno jest pewne - jeśli za tydzień Stolar nie zbierze ich do kupy i nie zaczniemy grać to - mimo całego szacunku do niego i tego, że uwielbiam jak Wisła gra piłką i dominuje (styl z poprzedniego sezonu) to trzeba będzie szukać strażaka, który będzie umiał naszymi grajkami mocno wstrząsnąć.

Kurz 28.10.2019 10:08

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Szneka (Post 1544827)
Kolego Kurz masz rację, mieliśmy dłuższą serię porażek i z niej wyszliśmy ale wtedy mieliśmy ludzi do grania.Głowacki Brlek Mączyński Załuska Małecki a teraz? Janicki po urazie w Poznaniu wygląda jakby dalej nie doszedł do siebie , Wasilewski jak dziecko we mgle, środka pomocy nie ma w ogóle . Nie ma niczego optymistycznego na horyzoncie niestety

To prawda, ale nadal to oznacza, że nie trener jest głównym problemem :). Wtedy rzeczywiście nawet sami piłkarze mogli wierzyć w to, ze za moment los się odwróci. Teraz nie za bardzo jest na to szansa. I świadomość takiego faktu jeszcze bardziej dołuje i wpływa na atmosferę.

Kamson 28.10.2019 10:12

Dymisja dalej nie złożona? Honorowa osoba powinna po wczoraj już dawno ją złożyć.

pomeran 28.10.2019 10:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kurz (Post 1544825)
Mieliśmy już serię większej liczby porażek i jakoś z niej wyszliśmy. Wiec wiele rzeczy jest możliwych, nawet bez zmiany trenera. Co nie znaczy, że Stolarczyk jest moim wymarzonym kandydatem. Po prostu to nie on jest głównym problemem. Tak, jak największym problemem w przeszłości nie był Ramirez, Wdowczyk czy Moskal. Uważam, że doszliśmy do granicy osłabiania drużyny i kiedy doszedł jeszcze niekorzystny splot okoliczności wszystko się posypało. Zła atmosfera w Wiśle jest zrozumiała, szczególnie w sytuacji, gdy wielu piłkarzy prezentuje poziom, jaki prezentuje.

Tak. Mieliśmy 7. Tyle ze wtedy naprawdę przegrywaliśmy niektóre mecze dość pechowo. A tu dostajemy w czambo całkowicie zasłużenie. Bez znaczenia dla tematu, ale dla ścisłości Wdowczyk odszedł sam.
Można podawać dziesiątki powodów z powodu których Wisła wyglada dziś jak wyglada. Nie może to jednak przesłonić największej kompromitacji od kilkunastu (?) lat. Skończyło się miejsce na okrągłe słówka i łagodzenie. To nie przypadek, ze tracimy tyle bramek ze stolarczykiem. Musimy przygotować się na walkę o utrzymanie i mozolne zdobywanie choćby po 1 pkt. Żadnej otwartej gry z tym materiałem być nie może. Trzeba trenera co jak nie będzie potrafił wygrać to powalczy chociaż o 0 z tylu.

Arked 28.10.2019 10:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1544820)
jest ktoś, kto jeszcze wierzy w projekt - Maciej Stolarczyk trenerem Wisły ?


Ja wierzę. Wystarczyłby trochę bardziej szczęśliwy zbieg okoliczności (chodzi głównie o urazy) i ta drużyny mogłaby być w top 3. To wciąż jest do uratowania jeśli ludziom nie puszczą nerwy. Niestety z tego co widzę to już puściły...

Enigmovsky 28.10.2019 10:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arked (Post 1544835)
Ja wierzę. Wystarczyłby trochę bardziej szczęśliwy zbieg okoliczności (chodzi głównie o urazy) i ta drużyny mogłaby być w top 3. To wciąż jest do uratowania jeśli ludziom nie puszczą nerwy. Niestety z tego co widzę to już puściły...

Pozwolę sobie skomentować to w następujący sposób "xD".

Sylwus1988 28.10.2019 10:20

jest gdzieś do zobaczenia ten wywiad z Janickim ?

wyar 28.10.2019 10:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tomasz_19 (Post 1544820)
jest ktoś, kto jeszcze wierzy w projekt - Maciej Stolarczyk trenerem Wisły ?


Chlopie,to ze ze znana na tym forum zgraja szambonurkow - ktorych "opinie" mozna zrekapitolwac Walesowskim "jestem za,a nawet przeciw" - chcesz przez chwile taplac w gownie trenera i druzyne - to kij Ci w krzyz. Ale co tu ma do rzeczy wiara ? To,ze te szambonurki maja chwile swojej radochy - to Ci niespodzianka ! - to jedno, a to,ze Stolarczyk nie ma kim grac - to oczywiste. Jezeli zarzad Wisly wytrzyma i zleje te "opinie" - to przy zdrowiu wszystkich Wisla sie odbije.

Oczywiscie tradycyjnie wg forumowych szambonurkow atak na trenera i pilkarzy a takze pojawiajace sie pierwsze ataki na zarzad na pewno w tym pomoga. Bo jasne jest,ze gdzie jak gdzie ,ale u "najwierniejszych" kibicow trzeba sie spodziewac najgorszego,najbardziej ordynarnego i prostackiego "dolozenia" swoim.

Ale nawet w "weszlo" opinie tamtejszych,znanych przeciez z kpiarskiego tonu,sa stonowane,i celnie analizuja sytuacje,w jakiej znalazla sie Wisla.

Kazdy normalny kibic bedzie za klub,trenera i zarzad trzymal kciuki. Szambonurki i umyslowo nieletnia gnojarnia bedzie kopac lezacego. No coz,jakie wychowanie - takie efekty.

Stelio 28.10.2019 10:24

Cytat:

Chlopie,to ze ze znana na tym forum zgraja szambonurkow - ktorych "opinie" mozna zrekapitolwac Walesowskim "jestem za,a nawet przeciw" - chcesz przez chwile taplac w gownie trenera i druzyne - to kij Ci w krzyz. Ale co tu ma do rzeczy wiara ? To,ze te szambonurki maja chwile swojej radochy - to Ci niespodzianka ! - to jedno, a to,ze Stolarczyk nie ma kim grac - to oczywiste. Jezeli zarzad Wisly wytrzyma i zleje te "opinie" - to przy zdrowiu wszystkich Wisla sie odbije.

Oczywiscie tradycyjnie wg forumowych szambonurkow atak na trenera i pilkarzy a takze pojawiajace sie pierwsze ataki na zarzad na pewno w tym pomoga. Bo jasne jest,ze gdzie jak gdzie ,ale u "najwierniejszych" kibicow trzeba sie spodziewac najgorszego,najbardziej ordynarnego i prostackiego "dolozenia" swoim.

Ale nawet w "weszlo" opinie tamtejszych,znanych przeciez z kpiarskiego tonu,sa stonowane,i celnie analizuja sytuacje,w jakiej znalazla sie Wisla.

Kazdy normalny kibic bedzie za klub,trenera i zarzad trzymal kciuki. Szambonurki i umyslowo nieletnia gnojarnia bedzie kopac lezacego. No coz,jakie wychowanie - takie efekty.

No pewnie, możemy też w spokoju czekać i powoli się staczać na ostatnie miejsce, tutaj serio trzeba działać na już, tylko przypominam, że nie możemy sobie na luzie spaść do 1 ligi, jeśli poziom sportowy się nie poprawi i spadniemy, to oznacza automatyczny koniec klubu Wisła Kraków, zdajesz sobie z tego sprawę?

Kurz 28.10.2019 10:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1544829)

Ja też zaczynam się skłaniać do opinii, że za sferę mentalną zespołu odpowiadał Sobol. Duet Stolarczyk - Sobol działał świetnie. [/COLOR]

Trudno nazwać 9 miejsce i utratę 63 bramek świetną pracą, ale niech będzie :).

Ogólnie, kiedy okazało się, że Błaszczu nie za bardzo nam pomoże i Vullnet oraz Vukan również, a Chuka i SIlva potrafią co potrafią, należało oczekiwać że będzie słabiej i rzeczywiście jest. A tu połowa kibiców zdziwiona.

s1mone 28.10.2019 10:27

Jak na budżet i materiał jaki mieli do dyspozycji - to nadal podtrzymuje, że działało to świetnie.



Oczywiście, że oczekiwałem, że będzie słabiej. Jest różnica między słabiej, a tym co zaszło wczoraj. I to dość wyraźna.

szprotson 28.10.2019 10:30

ale czyja to wina ze Stolarczyk nie ma kim grac?

I jak to nie ma kim grać? Ma kim grać, ponieważ on decydował o transferach - kto podpisał Chuke który nie nadaje sie na Polską ligę ? Wczoraj ile zajebał bramek jako, 2 ,3 ?
Kto sciagnał Janickiego o ktorym sie mówiło ze jest na IV lige ? Kto następnie podpisał jakiegoś młodego stopera któy nie dostaje żadnej szansy? Po co go podpisywali w takim razie? Zdybowicza też ktoś wybrał?

ktoś na jakiejś podstawie, sklecił tą drużynę. Pytanie czy jej potencjał w ogóle pozwala na granie na pewnym poziomie? Arked pisze o TOP3 co dal mnie jest totalknie oderwane od rzeczywistości, bo na farcie to sie jedzie pare spotkań... (przykładowo wiele razy ślizgaliśmy się na Legii, jechalismy tam jak ogórki, mieli nas goli, my wyzwalaliśmy w sobie jakies dodatkowe siły i nawet jak bylismy skazani na porażke, to pokazywaliśmy kły. Wczoraj mam wrazenie ze odpokutowaliśmy za kilka ostatnich lat.....7-0 ....A JEGO MAC. 7 ....a do zera.

caucus 28.10.2019 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1544828)
czy ktoś zna piłkarza o charakterystyce KLEMENZA który gra na def pom?

Jacek Wiśniewski w GKS-ie Jastrzębie tak grał.

W ogóle doskonały mieliśmy wczoraj środek pola - drewniany środkowy obrońca i 35-letni napastniko-rozgrywająco-skrzydłowy.

Mamy na tę pozycję Pawłowskiego, który może teraz łapać minuty, ale po jako-tako obiecującym debiucie z Piastem (wiem, że nie grał do przodu i w ogóle żaden z niego Szymkowiak, ale wygrywał większość pojedynków, notował odbiory, tego wymaga się na tej pozycji, czasem niczego więcej) zjechał do bazy. Grywał tam na początku sezonu JCS, drugi Cantoro, popełnił błąd z Zagłębiem, miał zejść w przerwie, ale Stolar pozwolił mu dograć do końca (zajebisty trener, nie dołuje zawodnika, nie to co Probierz niszczący Pestkę), po czym w następnym meczu JCS usiadł na dupie i już jest cień piłkarza.


@Arked: Legia oddała wczoraj 15(!!!!) strzałów z naszego pola karnego. Trzeba mieć mnóstwo pecha, by z tego nie strzelić 4 goli.

Arked 28.10.2019 10:35

Gdyby Legia zaprezentowała wczoraj swoją tradycyjną skuteczność, to by wygrała 2:0 i nie byłoby takiej paniki. Tymczasem mieli wczoraj wyjątkowo szczęśliwy dzień co w połączeniu z naszą słabością dało taki a nie inny efekt.

Kurz 28.10.2019 10:48

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1544841)
Jak na budżet i materiał jaki mieli do dyspozycji - to nadal podtrzymuje, że działało to świetnie.



Oczywiście, że oczekiwałem, że będzie słabiej. Jest różnica między słabiej, a tym co zaszło wczoraj. I to dość wyraźna.

Podobna rzecz tylko w drugą stronę zaszła w poprzednim sezonie. Dorwaliśmy Legię w jej najsłabszym momencie. Tylko że nawet wtedy Legia nie była tak słaba kadrowo, jak my teraz. Widać więc co może się stać, kiedy pojawiają się komplikacje.

Ogólnie, według mnie zmiana trenera nie rozwiąże problemu, bez powrotu do zdrowia i formy kluczowych piłkarzy nie zdziwi mnie, jeśli jeszcze przed przerwą zimową przegramy z Pogonią, Śląskiem, Lechią i stracimy jakieś punkty w pozostałych meczach.

Stelio 28.10.2019 10:50

Cytat:

Wczoraj mam wrazenie ze odpokutowaliśmy za kilka ostatnich lat.....7-0 ....A JEGO MAC. 7 ....a do zera.

Nawet reprezentacja San Marino potrafi kręcić lepsze wyniki i to nie z legią a reprezentacjami w których grają gwiazdy europejskich lig..


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:09.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl