![]() |
Kamil Moskal po testach w Garbarni: Wypadłem nieźle
Kamil Moskal został wybrany przez nasz serwis najlepszym piłkarzem rundy wiosennej zespołu Młodej Ekstraklasy. Młody Wiślak spodobał się również włodarzom Garbarni Kraków. To właśnie w tym klubie kapitan Młodej Wisły przebywał ostatnio na testach. Jak mu poszło? O to zapytaliśmy samego zainteresowanego. Więcej Kamil Moskal po testach w Garbarni: Wypadłem nieźle |
|
Brawo dla chłopaków. Niby to tylko IV liga, ale wiadomo, że nasza młodzież też nie jest najwyższych lotów (nikomu nic nie ujmując, to moja obiektywna ocena). Fajnie, że 5 bramek strzelili.
Swoją drogą, Kula nie wziął nikogo z "młodych" na pierwszy obóz do Turcji? Nie licząc Urygi, ale on już raczej pierwsza drużyna, a nie MESA. |
Nasi młodzi wygrywają ... no kto by pomyślał ! Jest jeden pozytyw, jesteśmy lepsi od IV ligi co oznacza że może chociaż jeden, dwóch trzech załapie się na 3 ligę. Cóż za pocieszenie!!
\spotkanie odbyło się w Mysłowicach xD! A dlaczego nie w Krakowie np. na R22 ?? |
Na Śląsku jest dużo boisk sztucznych pełnowymiarowych, u nas z takimi chyba jest problem... do tego może ME ma tam jakieś zgrupowanie, albo coś w tym stylu ;)
|
Cytat:
tez jest dla mnie zaskoczeniem że nie wzięli większej ilości piłkarzy z ME , choćby aby sprawdzić ich na tle pierwszej drużyny . Niby Kulawik zna ich na wylot , co może jednak świadczyć o tym że nie widzi w prawie nikim perspektyw . Pamietajmy jednak o tym ze za pol roku odejdzie z pierwszej druzyny od 7 do 10 pilkarzy . najbardziej się dziwię że odpuścili Moskala po tak solidnej rundzie w ME , ktoś wie czy mu się kontrakt skończył ? czy może wyląduje w Garbarni na wypożyczeniu ? |
Transfer definitywny. Poszedł za przysłowiową złotewkę, płaconą w trzech ratach + 20% zyskow z kolejnego transferu...
|
90minut.pl: Kamil Bachusz w Wiśle ME
Cytat:
|
http://www.youtube.com/watch?v=b36ZDnMcLV8
ME wróci na R22 już na stałe czy płyty nie ma w Myślenicach? |
Cytat:
|
Pierwsza drużyna ponosi porażkę za porażką. Mówi się o dużym wietrzeniu szatni. W innych klubach młodzież z powodzeniem wchodzi i pomaga pierwszym drużynom. A u nas? Młoda Wisła jest na ostatnim miejscu. Włodarze mogliby zainwestować w młodych, to inwestycja w przyszłość (Legia, Zagłębie zbierają już od dawna z tego korzyści), a my...
|
http://www.90minut.pl/liga/0/liga6231.html to wygląda tragicznie...
|
To rowniez (boisko i umiejetnosci pilkarskie), Malopolska Liga Tramkparzy, Wisla vs. Wieczysta Krakow:
Cytat:
|
wstyd... już nie mówie o poziomie jaki prezentują ci trampkarze, ale to coś na czym muszą grać to jest coś nie samowitego. jak oni mają się czegokolwiek nauczyć grając na takim klepichu?
|
przejebane. A jak juz będzie proste boisko i naucza na nim sie grac to pojada na wyjazd na wieczysta i dostaną w dupe.
Serio ? Serio wg. Was problemem jest to ze boisko nie jest jak na Camp Nou ? ehh |
Cytat:
Podstaw techniki trzeba uczyć na prostych boiskach. Jak ma chłopak nauczyć się poprawnie przyjmować piłkę, jeżeli odbija mu się ona przed noga od kretowiska? Nie próbujmy być jak zwykle mądrzejsi od reszty świata - wszędzie skąd regularnie wychodzą dobrzy piłkarze mają oni do dyspozycji równe boiska. |
oczywiscie. Brazylijczycy Argentynczycy i cała Afryka od zawsze miała super rewelacyjne murawy.
aha i co do tekstu jak ma sie chłopak nauczyc przyjmowac jak mu sie piłka odbija od kretowiska. No więc normalnie, tzn. najpierw sie nauczy ze piłke sie klei przed kozłem a potem nauczy się ją przyjmować. A to że jest kretowisko to bardzo dobrze, nauczy chłopaka tego zeby nie patrzył tylko na piłke a równiez na zachowanie przeciwnika (w tym przypadku kretowisko) 3 czy 4 lata temu problemem był brak stadionów, podgrzewanej murawy itp itd. Teraz to jest a liga dalej idzie do tyłu a nie do przodu. Na .... budowac Nam akademie skoro Nam potrzeba trenerów - trenerów młodziezy. (jest kilku, ale po sukcesach idą pracowac do pilki seniorskiej bo tam jest wieksza kapusta) Podsumowując zebys mnie dobrze zrozumiał. Proste boiska sa oczywiscie potrzebne, ale dla NAS nie powinny one być priorytetem. Priorytetem powinno byc coś innego. |
szprotson a ty myslisz ze na takim boisku wiesz kiedy ci pilka skoczy a kiedy nie?? ale pieprzysz. na dobrym boisku piłkarz nie powinien w ogole patrzyć na piłke tylko na sytuacje na boisku, nie powinien zaprzatać sobie głowy tym czy piłka mu skoczy/nieskoczy/stanie w błocie.
Wisla powinna miec co najmniej 3-4 boiska treningowe i chyba kazdy się z tym zgodzi tylko ty zaczynasz szukać kwadratowych jaj. kluby z podhalanskiej A klasy mają lepsze murawy niż to boisko na ktorym gra i trenuje przyszłośc Wisły. tragedia pozniej przyjexdza 26letni seler z nigeri ktory nie grał w piłke od roku i swoją techniką zawstydza "swietnie" wyszkolonego Chrapka |
Nie ma sensu zatrudniac fachowcow do szkolenia mlodziezy skoro ma sie kretowisko. To tak jakby zatrudnic chirurga i poslac go do stodoly by tam wykonywal swoj zawod. Strata pieniedzy; najzwyczajniej w swiecie chirurg nie bedzie mogl wykonywac tam swojego zawodu.
Jak zwykle niektorzy chca byc madrzejsi od calego swiata. Polak potrafi cholera jasna; Hiszpanie, Niemcy, Francuzi, Holendrzy, Portugalczycy... wszyscy w bledzie! Wszyscy bez wyjatku! Bo my przeciesz w Polsce mentalnie jak Brazylijczycy czy Nigeryjczycy jestesmy, jak oni moga na bosaka i bez boisk to my tez mozemy! |
Cytat:
|
Stan tego boiska to kompletna żenada, Wisła Kraków a boisko B-klasowej drużyny....
|
Wisła ME vs Widzew ME 2:2 - znowu bramka Adasia Buksy.
|
Szkoda mi Damiana Burasa. Widziałem go w akcji, a w Wiśle jest w ME , a powinien być w pierwszym zespole bo jest świetny. Z resztą jak ma grać dobrze w ME jak widać jak gra cała drużyna , piłki przyjąć nie umieją.
Co do młodzieży to nie stan boiska jest najważniejszy tylko lepsi trenerzy, najlepiej jakiś stary zagraniczny trener co kiedyś trenował młodzików jakiejś barcy,milanu,sevilli,valencii itd.który jest teoretycznie na emeryturze to wziąć go niech trenuje naszych. |
Cytat:
nie ma szybkości, siły, dynamiki, ma zmysł do gry kombinacyjnej ale jest przerażająco wolny i ociężały nie wiem może to kwestia chwilowa w meczu z Polonią W. był jednym z najsłabszych na boisku |
czyli problem ten sam co z Chrapkiem.
|
Cytat:
Dajmy mu przepracować najbliższy okres przygotowawczy i potem oceniajmy. Takie jest moje zdanie. |
Cytat:
|
Ja cały czas wierzę w Burasa, ale jeśli go nie wezmą do pierwszego zespołu to odejdzie i co jeśli okaże się że weźmie go Legia skąd odejdzie za 5 mln euro albo weźmie go jakiś zagraniczny klub gdzie będzie grał pierwsze skrzypce jak filip kurto ? Chłopak ma talent, w Hutniku był najlepszy więc to już coś świadczy. Trzeba mu dać szansę zagrania dwóch pełnych meczów.
|
Z całym szacunkiem ale wyróżnianie się w Hutniku w sezonie 2011/12 nie świadczy o niczym. To była IV liga, ekstraklasa to przeskok o 4 poziomy.
|
Chrapek za to wyróżniał się w I lidze, a ma spore problemy w ekstraklasie i on zrobił tylko skok o 1 (!) poziom.
Za Burasem przemawia to, że jest to rocznik '94, ale Stolarski (rocznik '96) jakoś jest w stanie bić się o miejsce nawet w pierwszym składzie. Jeżeli Buras w wakacje jakoś nie odpali to skończy jak np. Sebastian Czapa (też rocznik '94), o którym mowiono, że to wielki talent i skończył w Resovii. |
Błaszczykowski też przyszedł z 4 ligi a 20 bramek w jednym meczu nie strzelał :)
|
dlatego szkoda Konrada Nowaka, ktory dobrze sie spisywał na testach i miał być następcą Błaszczykowskiego (może nie na pozycji, ale z tego samego rejonu są), a tak to Górnik małym kosztem zrobił dobry interes.
|
Może być coś z tego Plewy czy raczej do wyPlenienia?
|
Jeden przyklad z Polski jak powinna wygladac nowoczesna akademia pilkarska:
Cytat:
+ krotkie wideo na ten temat: |
Cytat:
Przykład: Legia. Tam jest przetarta ścieżka z Akademii do pierwszego zespołu, tylko od piłkarza zależy czy dostanie szanse w pierwszej drużynie czy nie. W Lubinie taki Adrian Błąd latami tułał się po ME lub wypożyczeniach, równocześnie nie mogąć odejść do innego zespołu z Ekstraklasy, co przyhamowało jego rozwój. Nic dziwnego, że młodzi piłkarze uciekają z Zagłębia gdzie pieprz rośnie jeszcze przed 18 rokiem życia, byle tylko nie ugrząznąć tam na dobre bez możliwości gry na poziomie wyższym niż ME. Przykładem jest "uciekinier" Piotr Zieliński grający obecnie w Udinese. Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że i u nas kwestia "ucieczki" młodych piłkarzy jest głównym argumentem przeciw inwestowaniu w Akademię Piłkarską, podczas gdy jest to raczej kwestia właściwego zarządzania klubem, a nie samoistny problem z gatunku tych "nie do przeskoczenia". I na "deser", jak to w Zagłębiu dotychczas próbowano zwalczać ucieczkę młodych piłkarzy. Wypowiedź tego samego prezesa Bestrzyńskiego. No cóż, gaszenie pożaru benzyną to nie najlepszy pomysł: Cytat:
Ciekawe, że prezes Bestrzyński nie dostrzegł, że nie jest to problem klubów które naprawdę dobrze pracują z młodzieżą i dają im szanse, a nie kiszą po drużynach młodzieżowych. PS. Dobre wzorce trzeba czerpać nawet od wroga, stąd przywoływany przykład Legii. Ten dopisek to po to, by ktoś nie pomyślał że jestem jakimś legiofilem ;) |
Cytat:
Żyro: wis.la/o78c2 Wolski: wis.la/lbnlp Furman: wis.la/endfd Łukasik: wis.la/bsho6 Z Zagłębia uciekł nie tylko Zieliński, także Horoszkiewicz, Łasicki a następny czyli Filip Jagiełło jest już jedną nogą w Juventusie Turyn. Może ten Holender wymyśli sposób, żeby tych najbardziej utalentowanych zatrzymać przynajmniej do ukończenia 18 roku życia - moim zdaniem bez zmiany przepisów będzie to bardzo trudne. |
Nie miałem pomysłu za bardzo gdzie to napisać więc ....
Młoda ekstraklasa przestaje istnieć i powstaje ta centralna liga juniorów. Pytanie jest teraz proste - czy powstanie ponownie zespół rezerw ? Nie interesowałem się jakie są przepisy w lidze juniorów, ale pewnie nie będą mogli grać piłkarze "zaawansowani wiekowo". Czy ktoś słyszał o jakiś planach właśnie w kwestii zespołu rezerw ? Pozdro |
No właśnie? Co z zespołem rezerw?
|
na razie cisza
|
a to w Polsce jest tylko takie prawo, że zawodnik <18 może odejść za ekwiwalent ? czy na całym świecie ?
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:14. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl