Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Rezerwy Wisły Kraków, Centralna Liga Juniorów, pozostałe grupy wiekowe. (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=920)

PvD 23.01.2013 19:57

Kamil Moskal po testach w Garbarni: Wypadłem nieźle

Kamil Moskal został wybrany przez nasz serwis najlepszym piłkarzem rundy wiosennej zespołu Młodej Ekstraklasy. Młody Wiślak spodobał się również włodarzom Garbarni Kraków. To właśnie w tym klubie kapitan Młodej Wisły przebywał ostatnio na testach. Jak mu poszło? O to zapytaliśmy samego zainteresowanego.

Więcej Kamil Moskal po testach w Garbarni: Wypadłem nieźle

WISŁAZWE 26.01.2013 20:17

Zwycięstwo Młodej Wisły w sparingu.

http://sportowetempo.pl/glowna_sport...iderem_IV_ligi

gypsy 27.01.2013 13:59

Brawo dla chłopaków. Niby to tylko IV liga, ale wiadomo, że nasza młodzież też nie jest najwyższych lotów (nikomu nic nie ujmując, to moja obiektywna ocena). Fajnie, że 5 bramek strzelili.

Swoją drogą, Kula nie wziął nikogo z "młodych" na pierwszy obóz do Turcji? Nie licząc Urygi, ale on już raczej pierwsza drużyna, a nie MESA.

anthony09 27.01.2013 14:39

Nasi młodzi wygrywają ... no kto by pomyślał ! Jest jeden pozytyw, jesteśmy lepsi od IV ligi co oznacza że może chociaż jeden, dwóch trzech załapie się na 3 ligę. Cóż za pocieszenie!!
\spotkanie odbyło się w Mysłowicach xD! A dlaczego nie w Krakowie np. na R22 ??

Błaszczu_WIŚLAK 27.01.2013 15:13

Na Śląsku jest dużo boisk sztucznych pełnowymiarowych, u nas z takimi chyba jest problem... do tego może ME ma tam jakieś zgrupowanie, albo coś w tym stylu ;)

Karherop 27.01.2013 15:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gypsy (Post 1296197)
Brawo dla chłopaków. Niby to tylko IV liga, ale wiadomo, że nasza młodzież też nie jest najwyższych lotów (nikomu nic nie ujmując, to moja obiektywna ocena). Fajnie, że 5 bramek strzelili.

Swoją drogą, Kula nie wziął nikogo z "młodych" na pierwszy obóz do Turcji? Nie licząc Urygi, ale on już raczej pierwsza drużyna, a nie MESA.

Sypniewski 20 lat , Stolarski 17 lat , Uryga 19 lat - najmłodsi w drużynie

tez jest dla mnie zaskoczeniem że nie wzięli większej ilości piłkarzy z ME , choćby aby sprawdzić ich na tle pierwszej drużyny . Niby Kulawik zna ich na wylot , co może jednak świadczyć o tym że nie widzi w prawie nikim perspektyw . Pamietajmy jednak o tym ze za pol roku odejdzie z pierwszej druzyny od 7 do 10 pilkarzy .

najbardziej się dziwię że odpuścili Moskala po tak solidnej rundzie w ME , ktoś wie czy mu się kontrakt skończył ? czy może wyląduje w Garbarni na wypożyczeniu ?

Dariook 27.01.2013 16:11

Transfer definitywny. Poszedł za przysłowiową złotewkę, płaconą w trzech ratach + 20% zyskow z kolejnego transferu...

Watts 27.02.2013 14:24

90minut.pl: Kamil Bachusz w Wiśle ME

Cytat:

18-letni bramkarz Miedzi Legnica Kamil Bachusz podpisał półtoraroczny kontrakt z Wisłą Kraków. Zawodnik przeszedł do krakowskiego klubu na zasadzie transferu definitywnego i będzie grał w zespole Młodej Ekstraklasy.

Bachusz jest wychowankiem Prochowiczanki Prochowice. W Miedzi był jedynie rezerwowym bramkarzem i nie zdołał zadebiutować na boiskach I ligi.
http://www.90minut.pl/news/206/news2...-Wisle-ME.html

Watts 29.03.2013 07:48

http://www.youtube.com/watch?v=b36ZDnMcLV8

ME wróci na R22 już na stałe czy płyty nie ma w Myślenicach?

aNouc 05.04.2013 14:24

Cytat:

Pomózmy wiślackiej młodzieży!

Przed niedzielnym meczem z Piastem odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Szkółki Piłkarskiej TS Wisła. Uzyskane podczas niej środki finansowe zostaną przekazane na budowę nowego, bardzo potrzebnego boiska treningowego, które ma służyć młodym adeptom futbolu z Białą Gwiazdą na piersi. Jeżeli wszystko pójdzie z planem organizatorów to już w maju najmłodsi wiślaccy piłkarze będą mogli doskonalić swoje umiejętności na nowym boisku. Do realizacji tych założeń niezbędne są jednak pieniądze.

Zwracamy się, więc z wielką prośbą o wsparcie do kibiców Wisły Kraków. Na sektorach: VIP, A,H,F,G,D11,D12,E11,E21, E13, E23, E15 i E26 z puszkami pojawią się nasi młodzi piłkarze. Apelujemy o przyłączenie się do zbiórki. Tylko wspólnymi siłami zbudujemy Wielką Wisłę.


CAŁA WISŁA ZAWSZE RAZEM!

LICZMY NA WAS!
http://skwk.pl/tswisla/16-towarzystw...-ts-wisla.html

eloelo 14.04.2013 14:10

Pierwsza drużyna ponosi porażkę za porażką. Mówi się o dużym wietrzeniu szatni. W innych klubach młodzież z powodzeniem wchodzi i pomaga pierwszym drużynom. A u nas? Młoda Wisła jest na ostatnim miejscu. Włodarze mogliby zainwestować w młodych, to inwestycja w przyszłość (Legia, Zagłębie zbierają już od dawna z tego korzyści), a my...

comek 14.04.2013 15:32

http://www.90minut.pl/liga/0/liga6231.html to wygląda tragicznie...

GaoFeng 25.04.2013 17:28

To rowniez (boisko i umiejetnosci pilkarskie), Malopolska Liga Tramkparzy, Wisla vs. Wieczysta Krakow:



Cytat:

Pomózmy wiślackiej młodzieży!

Przed niedzielnym meczem z Piastem odbędzie się zbiórka pieniędzy na rzecz Szkółki Piłkarskiej TS Wisła. Uzyskane podczas niej środki finansowe zostaną przekazane na budowę nowego, bardzo potrzebnego boiska treningowego, które ma służyć młodym adeptom futbolu z Białą Gwiazdą na piersi. Jeżeli wszystko pójdzie z planem organizatorów to już w maju najmłodsi wiślaccy piłkarze będą mogli doskonalić swoje umiejętności na nowym boisku. Do realizacji tych założeń niezbędne są jednak pieniądze.

Zwracamy się, więc z wielką prośbą o wsparcie do kibiców Wisły Kraków. Na sektorach: VIP, A,H,F,G,D11,D12,E11,E21, E13, E23, E15 i E26 z puszkami pojawią się nasi młodzi piłkarze. Apelujemy o przyłączenie się do zbiórki. Tylko wspólnymi siłami zbudujemy Wielką Wisłę.


CAŁA WISŁA ZAWSZE RAZEM!

LICZMY NA WAS!
Fajna inicjatywa, ale mlodziez potrzebuje caly osrodek treningowy z minimum 5/6 boisk, z szatniami, sala fitness, itd.. Potrzebna jest najpierw nowa i dobra lokalizacja, nie zeby zbudowali jedno nowe boisko a pozniej zabraknie po prostu miejsca na kolejne i bedzie tak, ze jeden rocznik bedzie trenowal tutaj, a kolejny na drugim koncu miasta.

wiertar 26.04.2013 14:21

wstyd... już nie mówie o poziomie jaki prezentują ci trampkarze, ale to coś na czym muszą grać to jest coś nie samowitego. jak oni mają się czegokolwiek nauczyć grając na takim klepichu?

szprotson 26.04.2013 14:42

przejebane. A jak juz będzie proste boisko i naucza na nim sie grac to pojada na wyjazd na wieczysta i dostaną w dupe.
Serio ? Serio wg. Was problemem jest to ze boisko nie jest jak na Camp Nou ?
ehh

wolfy 26.04.2013 15:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1310539)
przejebane. A jak juz będzie proste boisko i naucza na nim sie grac to pojada na wyjazd na wieczysta i dostaną w dupe.
Serio ? Serio wg. Was problemem jest to ze boisko nie jest jak na Camp Nou ?
ehh

Serio.

Podstaw techniki trzeba uczyć na prostych boiskach. Jak ma chłopak nauczyć się poprawnie przyjmować piłkę, jeżeli odbija mu się ona przed noga od kretowiska?

Nie próbujmy być jak zwykle mądrzejsi od reszty świata - wszędzie skąd regularnie wychodzą dobrzy piłkarze mają oni do dyspozycji równe boiska.

szprotson 26.04.2013 16:16

oczywiscie. Brazylijczycy Argentynczycy i cała Afryka od zawsze miała super rewelacyjne murawy.

aha i co do tekstu jak ma sie chłopak nauczyc przyjmowac jak mu sie piłka odbija od kretowiska. No więc normalnie, tzn. najpierw sie nauczy ze piłke sie klei przed kozłem a potem nauczy się ją przyjmować. A to że jest kretowisko to bardzo dobrze, nauczy chłopaka tego zeby nie patrzył tylko na piłke a równiez na zachowanie przeciwnika (w tym przypadku kretowisko)
3 czy 4 lata temu problemem był brak stadionów, podgrzewanej murawy itp itd. Teraz to jest a liga dalej idzie do tyłu a nie do przodu.
Na .... budowac Nam akademie skoro Nam potrzeba trenerów - trenerów młodziezy. (jest kilku, ale po sukcesach idą pracowac do pilki seniorskiej bo tam jest wieksza kapusta)

Podsumowując zebys mnie dobrze zrozumiał. Proste boiska sa oczywiscie potrzebne, ale dla NAS nie powinny one być priorytetem. Priorytetem powinno byc coś innego.

wiertar 26.04.2013 18:00

szprotson a ty myslisz ze na takim boisku wiesz kiedy ci pilka skoczy a kiedy nie?? ale pieprzysz. na dobrym boisku piłkarz nie powinien w ogole patrzyć na piłke tylko na sytuacje na boisku, nie powinien zaprzatać sobie głowy tym czy piłka mu skoczy/nieskoczy/stanie w błocie.

Wisla powinna miec co najmniej 3-4 boiska treningowe i chyba kazdy się z tym zgodzi tylko ty zaczynasz szukać kwadratowych jaj. kluby z podhalanskiej A klasy mają lepsze murawy niż to boisko na ktorym gra i trenuje przyszłośc Wisły. tragedia

pozniej przyjexdza 26letni seler z nigeri ktory nie grał w piłke od roku i swoją techniką zawstydza "swietnie" wyszkolonego Chrapka

Bobek90 26.04.2013 18:03

Nie ma sensu zatrudniac fachowcow do szkolenia mlodziezy skoro ma sie kretowisko. To tak jakby zatrudnic chirurga i poslac go do stodoly by tam wykonywal swoj zawod. Strata pieniedzy; najzwyczajniej w swiecie chirurg nie bedzie mogl wykonywac tam swojego zawodu.

Jak zwykle niektorzy chca byc madrzejsi od calego swiata. Polak potrafi cholera jasna; Hiszpanie, Niemcy, Francuzi, Holendrzy, Portugalczycy... wszyscy w bledzie! Wszyscy bez wyjatku! Bo my przeciesz w Polsce mentalnie jak Brazylijczycy czy Nigeryjczycy jestesmy, jak oni moga na bosaka i bez boisk to my tez mozemy!

GaoFeng 26.04.2013 18:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez szprotson (Post 1310557)
oczywiscie. Brazylijczycy Argentynczycy i cała Afryka od zawsze miała super rewelacyjne murawy.

Na .... budowac Nam akademie skoro Nam potrzeba trenerów - trenerów młodziezy. (jest kilku, ale po sukcesach idą pracowac do pilki seniorskiej bo tam jest wieksza kapusta)

Podsumowując zebys mnie dobrze zrozumiał. Proste boiska sa oczywiscie potrzebne, ale dla NAS nie powinny one być priorytetem. Priorytetem powinno byc coś innego.

Oczywiscie masz racje, dobrze wyksztalceni trenerzy to chyba najwazniejszy punkt w szkoleniu mlodziezy! Ale to nie zmienia faktu, ze caly "osrodek" Wisly Krakow jest w fatalnym stanie i potrzebne sa inwestycje.

silver03 26.04.2013 18:26

Stan tego boiska to kompletna żenada, Wisła Kraków a boisko B-klasowej drużyny....

najm 27.04.2013 14:37

Wisła ME vs Widzew ME 2:2 - znowu bramka Adasia Buksy.

huberix 27.04.2013 21:15

Szkoda mi Damiana Burasa. Widziałem go w akcji, a w Wiśle jest w ME , a powinien być w pierwszym zespole bo jest świetny. Z resztą jak ma grać dobrze w ME jak widać jak gra cała drużyna , piłki przyjąć nie umieją.
Co do młodzieży to nie stan boiska jest najważniejszy tylko lepsi trenerzy, najlepiej jakiś stary zagraniczny trener co kiedyś trenował młodzików jakiejś barcy,milanu,sevilli,valencii itd.który jest teoretycznie na emeryturze to wziąć go niech trenuje naszych.

emjot 28.04.2013 00:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez huberix (Post 1310719)
Szkoda mi Damiana Burasa. Widziałem go w akcji, a w Wiśle jest w ME , a powinien być w pierwszym zespole bo jest świetny. Z resztą jak ma grać dobrze w ME jak widać jak gra cała drużyna , piłki przyjąć nie umieją.
Co do młodzieży to nie stan boiska jest najważniejszy tylko lepsi trenerzy, najlepiej jakiś stary zagraniczny trener co kiedyś trenował młodzików jakiejś barcy,milanu,sevilli,valencii itd.który jest teoretycznie na emeryturze to wziąć go niech trenuje naszych.

Widziałem go w MESIE
nie ma szybkości, siły, dynamiki,
ma zmysł do gry kombinacyjnej
ale jest przerażająco wolny i ociężały
nie wiem może to kwestia chwilowa
w meczu z Polonią W. był jednym z najsłabszych na boisku

najm 28.04.2013 14:15

czyli problem ten sam co z Chrapkiem.

WISŁAZWE 28.04.2013 14:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1310731)
Widziałem go w MESIE
nie ma szybkości, siły, dynamiki,
ma zmysł do gry kombinacyjnej
ale jest przerażająco wolny i ociężały
nie wiem może to kwestia chwilowa
w meczu z Polonią W. był jednym z najsłabszych na boisku

Może to wina tego, że dopiero wraca do gry po półrocznej przerwie podyktowanej kontuzją i artroskopią kolana? W sumie nie przepracował nawet połowy obozu przygotowawczego, więc jego ociężałość i brak dynamiki można tym tłumaczyć.

Dajmy mu przepracować najbliższy okres przygotowawczy i potem oceniajmy. Takie jest moje zdanie.

emjot 29.04.2013 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez WISŁAZWE (Post 1310779)
Może to wina tego, że dopiero wraca do gry po półrocznej przerwie podyktowanej kontuzją i artroskopią kolana? W sumie nie przepracował nawet połowy obozu przygotowawczego, więc jego ociężałość i brak dynamiki można tym tłumaczyć.

Dajmy mu przepracować najbliższy okres przygotowawczy i potem oceniajmy. Takie jest moje zdanie.

fakt. zapomniałem o kontuzji. Może to jest przyczyna jego słabej postawy.

huberix 04.05.2013 10:15

Ja cały czas wierzę w Burasa, ale jeśli go nie wezmą do pierwszego zespołu to odejdzie i co jeśli okaże się że weźmie go Legia skąd odejdzie za 5 mln euro albo weźmie go jakiś zagraniczny klub gdzie będzie grał pierwsze skrzypce jak filip kurto ? Chłopak ma talent, w Hutniku był najlepszy więc to już coś świadczy. Trzeba mu dać szansę zagrania dwóch pełnych meczów.

orm 04.05.2013 11:11

Z całym szacunkiem ale wyróżnianie się w Hutniku w sezonie 2011/12 nie świadczy o niczym. To była IV liga, ekstraklasa to przeskok o 4 poziomy.

najm 04.05.2013 14:49

Chrapek za to wyróżniał się w I lidze, a ma spore problemy w ekstraklasie i on zrobił tylko skok o 1 (!) poziom.

Za Burasem przemawia to, że jest to rocznik '94, ale Stolarski (rocznik '96) jakoś jest w stanie bić się o miejsce nawet w pierwszym składzie. Jeżeli Buras w wakacje jakoś nie odpali to skończy jak np. Sebastian Czapa (też rocznik '94), o którym mowiono, że to wielki talent i skończył w Resovii.

huberix 17.05.2013 12:41

Błaszczykowski też przyszedł z 4 ligi a 20 bramek w jednym meczu nie strzelał :)

najm 17.05.2013 13:52

dlatego szkoda Konrada Nowaka, ktory dobrze sie spisywał na testach i miał być następcą Błaszczykowskiego (może nie na pozycji, ale z tego samego rejonu są), a tak to Górnik małym kosztem zrobił dobry interes.

WiślakMyślenice 21.05.2013 19:02

Może być coś z tego Plewy czy raczej do wyPlenienia?

GaoFeng 27.05.2013 18:53

Jeden przyklad z Polski jak powinna wygladac nowoczesna akademia pilkarska:

Cytat:

Chcemy szkolić na najwyższym poziomie

Prezes Zarządu Marek Bestrzyński o wdrażanym projekcie Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębie.


Zagłębie Lubin S.A. wspólnie z KGHM Polska Miedź S.A. wdraża projekt nowoczesnej akademii piłkarskiej. Jakie są jego założenia?
Marek Bestrzyński: - Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie to długofalowy projekt, który zakłada profesjonalne szkolenie młodych piłkarzy w oparciu o najlepsze i sprawdzone w Europie standardy. Na bazie wieloletnich doświadczeń trenerów, którzy przygotowywali zawodników do gry o najwyższe cele, chcemy szkolić zawodników w Lubinie. Projekt zakłada stworzenie nowoczesnej bazy treningowej tuż obok Stadionu Zagłębia, wdrożenie ujednoliconego programu szkoleniowego oraz optymalizację struktury organizacyjnej naszej akademii piłkarskiej. Budujemy nowe boiska, a w perspektywie powstanie funkcjonalne zaplecze treningowe dla młodzieżowych drużyn. Czeka nas sporo pracy, ale za kilka lat zaczniemy doceniać jej efekty.
Skąd się w ogóle zrodził pomysł stworzenia akademii piłkarskiej jako motora napędowego klubu?
- Projekt Akademii to wynik kilkunastomiesięcznych konsultacji z właścicielem klubu, czyli KGHM. Zarząd Polskiej Miedzi oczekiwał od nas opracowania i wdrożenia planów strategicznych, które sprawiłyby, że Zagłębie Lubin, jako ważny ośrodek animacji życia społecznego, wpisze się w plan działań KGHM na rzecz społeczności Zagłębia Miedzowego. Dlatego w pierwszej kolejności, a więc na początkowych etapach szkolenia, będziemy się starali rozwijać talenty przede wszystkim młodych zawodników z regionu.
Szkolenie młodzieży w oparciu o europejskie standardy wymaga odpowiednio wykwalifikowanej kadry trenerskiej. Czy Zagłębie posiada odpowiednich ludzi?
- W celu podniesienia poziomu szkolenia klub zatrudnił holenderskiego szkoleniowca, który ma doświadczenie trenerskie oraz w zakresie organizacji i zarządzania akademiami piłkarskimi. Richard Grootscholten, który pełni obowiązki Dyrektora Technicznego AP KGHM Zagłębie, przygotowuje ujednolicony program szkolenia, który zostanie wdrożony w naszej akademii. Oczywiście już teraz Zagłębie Lubin, obok Legii Warszawa i Lecha Poznań, najlepiej szkoli młodzież w Polsce i doceniamy umiejętności naszych szkoleniowców. Chcemy jednak, by pracujący w Lubinie trenerzy, podnosili swoje kompetencje zawodowe, a powinni się uczyć od najlepszych. W przyszłości Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie ma uchodzić w Polsce za wzorcową.
Dlaczego akurat trener z Holandii ma opracować i wdrożyć system szkolenia?
- Przyznam, że przez ostatni rok rozpatrywaliśmy kilka kandydatur z Polski, jak i zagranicy. Pan Richard Grootscholten pracował w klubach, które odnoszą sukcesy na polu szkolenia młodzieży i samo jego doświadczenie zawodowe robi wrażenie. Decyzja o powierzeniu akurat jemu funkcji Dyrektora Technicznego zapadła po przedstawieniu przez niego całościowej i długofalowej koncepcji funkcjonowania akademii, która była najlepsza ze wszystkich. System szkolenia piłkarzy w holenderskich klubach sprawdza się od lat, młodzi piłkarze szybko debiutują w rodzimej lidze,a później dobrze radzą sobie w najmocniejszych ligach Europy. Akademia Piłkarska KGHM Zagłębie ma stworzyć dzieciom z regionu podobne warunki do rozwijania umiejętności, do tych, w których trenują ich rówieśnicy na zachodzie.
Jaki jest planowany harmonogram realizacji projektu?
- Według pierwotnych założeń, horyzont czasowy projektu związany był z pełnym cyklem szkolenia, który obejmuje około 10 lat. Po przeprowadzonych analizach zasobów, którymi dysponujemy, zakładamy, że do końca obecnej dekady, Zagłębie Lubin stanie się klubem, który będzie skutecznie rywalizował w rozgrywkach krajowych, a dalszej kolejności międzynarodowych, w oparciu o drużynę opartą na swoich wychowankach.
Zrodlo: wis.la/mihgd

+ krotkie wideo na ten temat:


BBudowniczy 27.05.2013 20:26

Cytat:

Pierwotnie napisane przez GaoFeng (Post 1314524)
Jeden przyklad z Polski jak powinna wygladac nowoczesna akademia pilkarska:

Zrodlo: wis.la/mihgd

+ krotkie wideo na ten temat:


Niestety, ale jak na razie brakuje w tym wszystkim jednego : kompleksowego pomysłu. Akademia piłkarska to nie tylko boiska piłkarskie i infrastruktura, ale przede wszystkim sprawny system selekcji i awansu najlepszych młodych piłkarzy do pierwszego zespołu.

Przykład: Legia. Tam jest przetarta ścieżka z Akademii do pierwszego zespołu, tylko od piłkarza zależy czy dostanie szanse w pierwszej drużynie czy nie. W Lubinie taki Adrian Błąd latami tułał się po ME lub wypożyczeniach, równocześnie nie mogąć odejść do innego zespołu z Ekstraklasy, co przyhamowało jego rozwój. Nic dziwnego, że młodzi piłkarze uciekają z Zagłębia gdzie pieprz rośnie jeszcze przed 18 rokiem życia, byle tylko nie ugrząznąć tam na dobre bez możliwości gry na poziomie wyższym niż ME. Przykładem jest "uciekinier" Piotr Zieliński grający obecnie w Udinese.

Dlaczego o tym piszę? Dlatego, że i u nas kwestia "ucieczki" młodych piłkarzy jest głównym argumentem przeciw inwestowaniu w Akademię Piłkarską, podczas gdy jest to raczej kwestia właściwego zarządzania klubem, a nie samoistny problem z gatunku tych "nie do przeskoczenia".

I na "deser", jak to w Zagłębiu dotychczas próbowano zwalczać ucieczkę młodych piłkarzy. Wypowiedź tego samego prezesa Bestrzyńskiego. No cóż, gaszenie pożaru benzyną to nie najlepszy pomysł:

Cytat:

Bestrzyński: - W naszych grupach młodzieżowych mamy naprawdę wielu bardzo zdolnych piłkarzy. Często jednak odkładamy w czasie decyzję o włączaniu ich do składu pierwszej drużyny, bo gra w seniorskim zespole, to pewnego rodzaju okno wystawowe piłkarzy. Wyeksponowanie młodego talentu w meczach ekstraklasy zwiększa ryzyko tego, że za chwilę zgłosi się po niego klub z ligi włoskiej czy niemieckiej, a my będziemy musieli zgodzić się na transfer za kwotę ekwiwalentu wyszkolenia. Taka sytuacja to naprawdę poważny problem polskich klubów, które dobrze pracują z młodymi piłkarzami.
http://www.wroclaw.sport.pl/sport-wr...wy_rynek_.html

Ciekawe, że prezes Bestrzyński nie dostrzegł, że nie jest to problem klubów które naprawdę dobrze pracują z młodzieżą i dają im szanse, a nie kiszą po drużynach młodzieżowych.

PS. Dobre wzorce trzeba czerpać nawet od wroga, stąd przywoływany przykład Legii. Ten dopisek to po to, by ktoś nie pomyślał że jestem jakimś legiofilem ;)

dulli78 27.05.2013 21:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BBudowniczy (Post 1314542)
Ciekawe, że prezes Bestrzyński nie dostrzegł, że nie jest to problem klubów które naprawdę dobrze pracują z młodzieżą i dają im szanse, a nie kiszą po drużynach młodzieżowych.

PS. Dobre wzorce trzeba czerpać nawet od wroga, stąd przywoływany przykład Legii. Ten dopisek to po to, by ktoś nie pomyślał że jestem jakimś legiofilem ;)

No ale w Legii jest dokładnie tak samo jak mówi Bestrzyński, tak samo odwlekany jest debiut w dorosłej drużynie bo nikt poważny nie chce ryzykować utraty dobrego zawodnika za frytki. Ostatni przykład Stępińskiego z Widzewa powinien dawać dużo do myślenia. Tu masz przykłady z Legiii, sprawdź w jakim wieku włączano tych piłkarzy do kadry seniorskiej:

Żyro: wis.la/o78c2
Wolski: wis.la/lbnlp
Furman: wis.la/endfd
Łukasik: wis.la/bsho6

Z Zagłębia uciekł nie tylko Zieliński, także Horoszkiewicz, Łasicki a następny czyli Filip Jagiełło jest już jedną nogą w Juventusie Turyn. Może ten Holender wymyśli sposób, żeby tych najbardziej utalentowanych zatrzymać przynajmniej do ukończenia 18 roku życia - moim zdaniem bez zmiany przepisów będzie to bardzo trudne.

Nehiar 08.06.2013 12:22

Nie miałem pomysłu za bardzo gdzie to napisać więc ....
Młoda ekstraklasa przestaje istnieć i powstaje ta centralna liga juniorów. Pytanie jest teraz proste - czy powstanie ponownie zespół rezerw ? Nie interesowałem się jakie są przepisy w lidze juniorów, ale pewnie nie będą mogli grać piłkarze "zaawansowani wiekowo". Czy ktoś słyszał o jakiś planach właśnie w kwestii zespołu rezerw ?
Pozdro

Reser 13.06.2013 22:12

No właśnie? Co z zespołem rezerw?

kkzzxx 13.06.2013 22:20

na razie cisza

sevenheaven 14.06.2013 11:03

a to w Polsce jest tylko takie prawo, że zawodnik <18 może odejść za ekwiwalent ? czy na całym świecie ?


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:14.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl