Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Wisła Kraków w Lidze Europejskiej lipiec-sierpien ‘10 (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=7385)

Jagul 18.07.2010 15:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krytyk (Post 937620)
niestety poziom wiślackiej piłki to obecnie dno. Strzelenie po męczarniach 2 bramek biesiadnej drużynie jaką są Szawle nie jest na pewno powodem do dumy. Mam nadzieję, że te transfery pomogą Wiśle wrócić na własciwe tory bo potyczka z Karabachem będzie zdecydowanie trudniejsza od biwaku na Litwie. Co do wyśmiewania się z Lecha (nazywanego tutaj Amicą) jest przedwczesne, ponieważ Lech nie zagrał dobrego spotkania, jednak rywal był o 3 klasy lepszy niż Szawle. Dopiero mecz ze Spartą pokaże co Lecha stać w tym sezonie. Niestety na Wisłę jak na razie mogę tylko narzekać

Zgadzam się, że faktycznie to spotkanie nie powaliło na kolana pod względem sportowym, jednak to dopiero pierwsze spotkanie. Myślę, że na zawodnikach ciążyła jeszcze presja meczu z Levadią, a wynik nie odzwierciedla tego co tak naprawdę działo się na boisku.

BRTS39 18.07.2010 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 937617)
Trzeba to jasno powiedzieć! Najważniejsze 2 mecze w tym roku rozegramy 19 sierpnia i 26 sierpnia. Będzie to decydujący dwumecz o być albo nie być w pucharach. Przede wszystkim ważne jest losowanie rywala w IV rundzie eliminacyjnej Ligi Europejskiej, które odbędzie się 6 sierpnia o godzinie 13 czasu polskiego. Druga sprawa to lepiej wylosować pierwszy mecz na wyjeździe, gdyż u siebie zawsze lepiej gonić wynik niż na wyjeździe, a jak będzie dogrywka czy rzuty karne to doping własnych kibiców na pewno pomaga ( Choć nam niestety z Valarengą nie pomógł ;/, ale są i pozytywniejsze przykłady jak z Realem Saragossą). Możecie mówić, że Levadia powinna każdego nauczyć pokory, ale mam to w dupie. Takich Azerbejdżanów to powinniśmy klepać jak kadra swego czasu, więc liczę, że ich przejdziemy.Ten dwumecz będzie o wiele ważniejszy od pojedynków z Lechem, Legią czy z Cracovią. Wygrana w ligowych meczach nie da nam takiego zastrzyku gotówki i takiej reklamy w mediach i prasie jak awans do fazy grupowej Ligi Europejskiej. W tamtym sezonie za awans do grupy, UEFA płaciła, jak się nieoficjalnie mówiło mniej więcej tyle ile wzięliśmy za Marcelo - ponad 3 mln euro. I na koniec stadion. Musi być już przygotowany na 4 rundę, bo na Hutniku taki ch*j będzie, a nie faza grupowa.


http://www.uclpredictions.ucoz.com/0910/el1011.htm
Podstawiłem te druzyny które powinny sie znalesc w 4 rundzie( poprostu wg rankingu wrzuciłem je po kolei do grup tak jak to był w zeszłym roku) i wyszło mi że potencjalnymi druzynami w 4 rundzie moga być VFB , Club Brugge, Lokomotiv Moscow, CSKA Sofia. Jestem ciekaw czy cokolwiek trafie, jeśli oczywiści przejdziemy Szawle i Azerów bo przeciez nikogo nie mozna lekceważyć.

mic1992 18.07.2010 15:37

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krytyk (Post 937620)
niestety poziom wiślackiej piłki to obecnie dno. Strzelenie po męczarniach 2 bramek biesiadnej drużynie jaką są Szawle nie jest na pewno powodem do dumy. Mam nadzieję, że te transfery pomogą Wiśle wrócić na własciwe tory bo potyczka z Karabachem będzie zdecydowanie trudniejsza od biwaku na Litwie. Co do wyśmiewania się z Lecha (nazywanego tutaj Amicą) jest przedwczesne, ponieważ Lech nie zagrał dobrego spotkania, jednak rywal był o 3 klasy lepszy niż Szawle. Dopiero mecz ze Spartą pokaże co Lecha stać w tym sezonie. Niestety na Wisłę jak na razie mogę tylko narzekać


Mógłbyś zdefiniować pojęcie klasy, bo pewnie wychodzi na to, że Real Madryt jest 60 klas lepszy niz Szawle

AZS_Lublin 18.07.2010 15:40

Qarabag Agdam w I rundzie LE rozbiło u siebie FK Skopije ekipę z Macedoni 4:1. Ja wiem, że Macedonia to ogórek w europie ale z rankingu wynika ze Azerbejdzan to jeszcze większy. Tak czy siak walnąć u siebie 4:1 trzeba coś grać.
Jeśli Wisła nie zagra z nimi na 100% raczej bedzie cieżko awansować.

""Takich Azerbejdżanów to powinniśmy klepać jak kadra swego czasu, więc liczę, że ich przejdziemy""
Dawniej te ekipy dostałyby po 6:0, 8:0. Teraz to się zmieniło, w Aze jest spora kasa na piłkę znani trenerzy a i piłkarze tam przychodzą coraz mniej anonimowi.
Co nie zmienia faktu, że to Wisla jest faworytem.

Wislak35 18.07.2010 15:41

mam pytanie...czy Bunoza Paljic będą mogli wystąpic w meczu z KFK Szawle ?

Wasiu 18.07.2010 15:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BRTS39 (Post 937641)
http://www.uclpredictions.ucoz.com/0910/el1011.htm
Podstawiłem te druzyny które powinny sie znalesc w 4 rundzie( poprostu wg rankingu wrzuciłem je po kolei do grup tak jak to był w zeszłym roku) i wyszło mi że potencjalnymi druzynami w 4 rundzie moga być VFB , Club Brugge, Lokomotiv Moscow, CSKA Sofia. Jestem ciekaw czy cokolwiek trafie, jeśli oczywiści przejdziemy Szawle i Azerów bo przeciez nikogo nie mozna lekceważyć.

Jezeli w 2 i 3 rundzie eliminacji wszystkie druzyny rozstawione wygraja i przejda dalej to jest duza szansa ze trafisz. Jezeli choc jedna odpadnie to lista zmieni sie diametralnie. Takie prognozy narazie nie maja zadnego sensu.

BRTS39 18.07.2010 15:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wasiu (Post 937652)
Jezeli w 2 i 3 rundzie eliminacji wszystkie druzyny rozstawione wygraja i przejda dalej to jest duza szansa ze trafisz. Jezeli choc jedna odpadnie to lista zmieni sie diametralnie. Takie prognozy narazie nie maja zadnego sensu.

Mozliwe że masz racje, interresuje sie tym rozstawieniem bo chciałbym wiedziec czy może kibicowac zeby ktos odpadł a może nie... jakby ktoś był w tym konkretnie temacie specjalista fajnie jakby przesłał jakąś regułkę na jakiej podstawie sie to układa.

anthony09 18.07.2010 15:46

Jeśli dobrze pamiętam to Uefa powiedziała jasno ... jeżeli nasz klub chce zmienić stadion na kolejne rundy to musi nastąpić zgłoszenie do 21 lipca, jeżeli stadion nie będzie spełniał wymogów to nie będziemy na nim grać ani w III rundzie ani w IV tym bardziej, co najwyżej dopiero w grupowej jeśli nam pozwolą ;]

Zienczuk8 18.07.2010 15:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Wislak35 (Post 937650)
mam pytanie...czy Bunoza Paljic będą mogli wystąpic w meczu z KFK Szawle ?


nie sa zgloszeni..

krytyk 18.07.2010 15:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mic1992 (Post 937642)
Mógłbyś zdefiniować pojęcie klasy, bo pewnie wychodzi na to, że Real Madryt jest 60 klas lepszy niz Szawle


proszę bardzo. zagrozenie pod bramką Wisły - zerowe. Inter choć strzelał groźnie z dystansu. Posiadanie piłki miażdżące na korzyść Wisły. Litwini nie potrafili dwóch podań celnych na połowie Wisły stworzyć i już tracili piłkę. Gdyby nie bramkarz i nieporadność napastników Wisły wynik mogłbyć w granicach 0:5 i nikt nie miałby pretensji. Lech mimo, że kontrolował mecz nie miał aż tylu klarownych sytuacji do tego temperatura była tego dnia w Baku zabójcza. Nie twierdzę, że Lech grał dobrze. Mówię, że nie należy lekceważyć Azerskich drużyn bo grają nieobliczalną piłkę, a do tego pomaga im klimat.

Tarann 18.07.2010 15:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krytyk (Post 937665)
proszę bardzo. zagrozenie pod bramką Wisły - zerowe. Inter choć strzelał groźnie z dystansu. Posiadanie piłki miażdżące na korzyść Wisły. Litwini nie potrafili dwóch podań celnych na połowie Wisły stworzyć i już tracili piłkę. Gdyby nie bramkarz i nieporadność napastników Wisły wynik mogłbyć w granicach 0:5 i nikt nie miałby pretensji. Lech mimo, że kontrolował mecz nie miał aż tylu klarownych sytuacji do tego temperatura była tego dnia w Baku zabójcza. Nie twierdzę, że Lech grał dobrze. Mówię, że nie należy lekceważyć Azerskich drużyn bo grają nieobliczalną piłkę, a do tego pomaga im klimat.

To wszystko mogą być również argumenty przewagi sportowej Wisły nad Lechem :)

krytyk 18.07.2010 16:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tarann (Post 937674)
To wszystko mogą być również argumenty przewagi sportowej Wisły nad Lechem :)

w takim razie oglądaliśmy dwa, różne mecze:>

crazykaro 18.07.2010 16:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BRTS39 (Post 937641)
http://www.uclpredictions.ucoz.com/0910/el1011.htm
Podstawiłem te druzyny które powinny sie znalesc w 4 rundzie( poprostu wg rankingu wrzuciłem je po kolei do grup tak jak to był w zeszłym roku) i wyszło mi że potencjalnymi druzynami w 4 rundzie moga być VFB , Club Brugge, Lokomotiv Moscow, CSKA Sofia. Jestem ciekaw czy cokolwiek trafie, jeśli oczywiści przejdziemy Szawle i Azerów bo przeciez nikogo nie mozna lekceważyć.

Powiedz lepiej na jakiej podstawie stworzyłeś ten podział bo jestem ciekaw. Poza tym nigdy tak nie ma że wszystkie rozstawione drużyny przechodzą dalej.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez anthony09 (Post 937657)
Jeśli dobrze pamiętam to Uefa powiedziała jasno ... jeżeli nasz klub chce zmienić stadion na kolejne rundy to musi nastąpić zgłoszenie do 21 lipca, jeżeli stadion nie będzie spełniał wymogów to nie będziemy na nim grać ani w III rundzie ani w IV tym bardziej, co najwyżej dopiero w grupowej jeśli nam pozwolą ;]

Nie jestem tego taki pewien. Co do III rundy to sie zgadzam ale przed IV rundą też można zgłosić obiekt szczególnie że coś mi mówi że w IV rundzie na Hutniku nie będziemy mogli grać

A ty @krytyk nie bądź taki mądry i wróć na forum drezyniarza. Tam ci nawet przyznają racje

krytyk 18.07.2010 16:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 937698)

A ty @krytyk nie bądź taki mądry i wróć na forum drezyniarza. Tam ci nawet przyznają racje


jeżeli sądzisz, że jestem kibicem Lecha to się mocno mylisz. Kibicuje wszystkim polskim drużynom grającym w pucharach. To powiedz mi, gdzie się podziali ci wszyscy ludzie, którzy wietrzyli rychłe odpadnięcie Wisły i porażkę typu Levadia? Do nich jakoś się nie czepiasz tylko do osoby, która nie mówi, że Wisła zagrała świetny mecz bo tak nie było. Ja byłem pewien, że Wisła spokojnie poradzi sobie z tymi cieniasami z Litwy.

BRTS39 18.07.2010 16:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 937698)
Powiedz lepiej na jakiej podstawie stworzyłeś ten podział bo jestem ciekaw. Poza tym nigdy tak nie ma że wszystkie rozstawione drużyny przechodzą dalej.




Nie jestem tego taki pewien. Co do III rundy to sie zgadzam ale przed IV rundą też można zgłosić obiekt szczególnie że coś mi mówi że w IV rundzie na Hutniku nie będziemy mogli grać

A ty @krytyk nie bądź taki mądry i wróć na forum drezyniarza. Tam ci nawet przyznają racje

http://en.wikipedia.org/wiki/2009%E2...Play-off_round - tu masz ranking
http://pl.wikipedia.org/wiki/Liga_Eu...Runda_play-off - a tu widisz że druzyny są po kolei wrzucane do kolejnych grup . NP Werder Villreal Roma PSV ... potem w druga strone tylko czasami zmieniaja kolejnosć niektórych drużyn i nie jest to dla do końca jasne.

yogul 18.07.2010 17:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zienczuk8 (Post 935495)
pozostaje modlic sie o Bate, CSKA Sofia albo Maccabi...

na 3 runde chyba najlepiej byloby: Portadawn(Nir)/Karabagh(Aze)

czyżby zyczenie się sprawdziło? ;>

Kryniu 18.07.2010 17:53

Czytałem ostatnio forum Lecha i Legii i oni tam piszą o nas i o sprawach Wisły które rozpatrujemy na codzień całkiem dużo. Sam nie wiedziałem że tyle się można dowiedzieć heh. Według nich mamy spore szanse na awans do fazy grupowej.

WislaOnly 18.07.2010 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kryniu (Post 937763)
Czytałem ostatnio forum Lecha i Legii i oni tam piszą o nas i o sprawach Wisły które rozpatrujemy na codzień całkiem dużo. Sam nie wiedziałem że tyle się można dowiedzieć heh. Według nich mamy spore szanse na awans do fazy grupowej.

Kryniu, z ciekawości, podaj kilka linków, chętnie przejrzę:)

gianbuffon 18.07.2010 17:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kryniu (Post 937763)
Czytałem ostatnio forum Lecha i Legii i oni tam piszą o nas i o sprawach Wisły które rozpatrujemy na codzień całkiem dużo. Sam nie wiedziałem że tyle się można dowiedzieć heh. Według nich mamy spore szanse na awans do fazy grupowej.

w taki razie o awans do fazy grupowej jestem spokojny...:ulga:

Kryniu 18.07.2010 18:03

nie potrzebne są linki, wejdź np na forum lecha na ekstraklasa 2010/2011 a tu masz coś z legii
http://forum.legialive.pl/showthread.php?t=6770&page=87. Nawet jeden z kibiców Lecha wspominał że czyta nasze forum i sprawdza kogo nowego kupujemy

Kryniu 18.07.2010 18:05

Legioniści ciekawie piszą również o lidze europejskiej więc z nudów można poczytać. Czasami napiszą coś ciekawego a zdanie osoby nie związanej z Wisłą może czasami być celne

Kryniu 18.07.2010 18:06

http://forum.wiaralecha.pl/index.php...ic=18773&st=30

brylant17 18.07.2010 19:12

Gdzie znajdę wykaz płatności za udział w LE po każdej rundzie? Także chodzi mi o mecz wygrany,zremisowany i awans do fazy grupowej LE.Z góry dzięki :)

marco94 18.07.2010 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Blaszczu16 (Post 937617)
W tamtym sezonie za awans do grupy, UEFA płaciła, jak się nieoficjalnie mówiło mniej więcej tyle ile wzięliśmy za Marcelo - ponad 3 mln euro.

Mogę wiedzieć z jakiego źródła są te informacje?

xanti1906 18.07.2010 22:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 937783)
Gdzie znajdę wykaz płatności za udział w LE po każdej rundzie? Także chodzi mi o mecz wygrany,zremisowany i awans do fazy grupowej LE.Z góry dzięki :)

z tamtego roku znalazłem takie coś

http://aktywni.pl/aktualnosci/liga-m...ieniadze-2010/

zajacek 19.07.2010 01:09

Z tego, co pamiętam to w rundach wstępnych LE są to żenująco małe pieniądze (25tysięcy za zwycięstwo or so)

Karherop 19.07.2010 07:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zajacek (Post 938064)
Z tego, co pamiętam to w rundach wstępnych LE są to żenująco małe pieniądze (25tysięcy za zwycięstwo or so)

bo i rywale są żenująco słabi ? i sportowo i komercyjnie

w rundach wstępnych jeśli się zarabia, to na transmisjach telewizyjnych

tomek100 19.07.2010 08:01

kluby dostają po 90 tys. euro za przejście danej rundy

lad21ewt 19.07.2010 17:59

Premie UEFA za udział w piłkarskiej LM i LE (kwoty w euro):

LM LE
awans do fazy grupowej 7,1 mln 900 tys.
zwycięstwo w fazie grupowej 800 tys. 120 tys.
remis w fazie grupowej 400 tys. 60 tys.
awans do 1/16 finału - 180 tys.
awans do 1/8 finału 3,0 mln 270 tys.
awans do ćwierćfinału 3,3 mln 360 tys.
awans do półfinału 4,0 mln 630 tys.
finalista 5,5 mln 2,0 mln
triumfator 9,0 mln 3,0 mln

Łącznie suma premii z UEFA zwycięzcy LM może wynieść 31,2 mln euro
źródło
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lm-...wiadomosc.html

Tarann 19.07.2010 18:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lad21ewt (Post 938580)
Premie UEFA za udział w piłkarskiej LM i LE (kwoty w euro):

LM LE
awans do fazy grupowej 7,1 mln 900 tys.
zwycięstwo w fazie grupowej 800 tys. 120 tys.
remis w fazie grupowej 400 tys. 60 tys.
awans do 1/16 finału - 180 tys.
awans do 1/8 finału 3,0 mln 270 tys.
awans do ćwierćfinału 3,3 mln 360 tys.
awans do półfinału 4,0 mln 630 tys.
finalista 5,5 mln 2,0 mln
triumfator 9,0 mln 3,0 mln

Łącznie suma premii z UEFA zwycięzcy LM może wynieść 31,2 mln euro
źródło
http://sport.onet.pl/pilka-nozna/lm-...wiadomosc.html

Skoro stawki są takie same to dlaczego wszyscy chcą do LM ??
:D

krsk 19.07.2010 18:54

Może dlatego, że wyraźnie napisano że w LM są średnio ponad 7 razy wyższe? Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

jasnyGwint 19.07.2010 18:59

tarann teraz lepiej ?

Kod:

                                  LM        LE
awans do fazy grupowej        7,1 mln    900 tys.
zwycięstwo w fazie grupowej    800 tys.    120 tys.
remis w fazie grupowej        400 tys.    60 tys.
awans do 1/16 finału              -        180 tys.
awans do 1/8 finału            3,0 mln    270 tys.
awans do ćwierćfinału          3,3 mln    360 tys.
awans do półfinału            4,0 mln    630 tys.
finalista                      5,5 mln    2,0 mln
triumfator                    9,0 mln    3,0 mln


Tarann 19.07.2010 19:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez krsk (Post 938610)
Może dlatego, że wyraźnie napisano że w LM są średnio ponad 7 razy wyższe? Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

W tym wypadku to nawet samo czytanie :) Nie wchodziłem w link tylko pisałem odnośnie idiotycznie napisanego LM i LE nad tabelką co wprowadza w błąd. Ale faktycznie nie błysnąłem:D... a miało być sarkastycznie:D

Lepiej :) No teraz to widzę :)

Kryniu 19.07.2010 20:30

Boję się że jeśli taki Lech awansuje to może nam odskoczyć na tyle że już go nie dogonimy. Nie chodzi mi tylko o pieniądze za sam awans ale możliwości jakie dostaje taki klub np sponsorzy, kibice suksceu, sprzedaż karnetów itp a także większe zainteresowanie potencjalnych piłkarzy którzy chętnie zagraliby w takim klubie. To wszystko sprawia że kto pierwszy awansuje ten może nieźle odskoczyć pozostałym. Z drugiej strony po ewentualnym awansie poszczególnej drużyny wcale nie musi jej gwarantować sukcesów( wystarczy kiepski zarząd i słaby marketing). Co jak co ale lepiej abyśmy to my byli pierwsi.

JrQ- 19.07.2010 20:35

Cytat:

Boję się że jeśli taki Lech awansuje to może nam odskoczyć na tyle że już go nie dogonimy.
Musieliby chyba 100 mln euro płacic, zeby odskoczyli...:rotfl:

SĘDZIA ZGRED 19.07.2010 20:43

Tu sie nie ma czego obawiać, tylko podjąć rękawice, a z tego co mi wiadomo to ten system awansu do LM jaki jest teraz będzie obowiązywał jeszcze przez jeden sezon, a póżniej kto wie co oni wymyślą , mogą wrócić spowrotem do grania z potentatami i nawet taki Lech po wizycie w LM nie poradzisobie np z Liverpoolem czy Juventusem...

SpoXsteR 19.07.2010 20:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kryniu (Post 938702)
Boję się że jeśli taki Lech awansuje to może nam odskoczyć na tyle że już go nie dogonimy. Nie chodzi mi tylko o pieniądze za sam awans ale możliwości jakie dostaje taki klub np sponsorzy, kibice suksceu, sprzedaż karnetów itp a także większe zainteresowanie potencjalnych piłkarzy którzy chętnie zagraliby w takim klubie. To wszystko sprawia że kto pierwszy awansuje ten może nieźle odskoczyć pozostałym. Z drugiej strony po ewentualnym awansie poszczególnej drużyny wcale nie musi jej gwarantować sukcesów( wystarczy kiepski zarząd i słaby marketing). Co jak co ale lepiej abyśmy to my byli pierwsi.


marketing najlepszy w Polsce (a nie tak dawno nawet jakis klub europejski, z Holandii chyba przyjechal na "lekcje" jak to wyglada w Poznaniu
zarzad tez niczego sobie, takze to im nie grozi, jak dzis uslyszalem ile za sam awans dostana (+ bilety, prawa telewizyjne, sponsorzy a takze sama reklama klubu i prestiz) to sie lekko przerazilem... to jest kwota duzo duzo wyzsza niz wynosi budzet Wisly.. za sam glupi awans.. my na taki budzet musimy pracowac kilka lat i uwazac zeby go utrzymac, niestety, ale oni teraz sa na fali, nowy duzy stadion, profesjonalnie wykonany, przede wszystkim miasto bardzo szanuje ten klub, duzo pomaga, nawet sie zgodzil na placenie za wynajem smiesznych 2 czy 3 mln zl (my mozemy placic i 10 mln) ,cala wielkopolska za jednym klubem, sponsorzy lgna, 12 tys karnetow sprzedali w niecale 2 dni, jak by do tego doszla jeszcze LM to .... pozostanie nam pomachac jak odjezdzaja :))) dlatego Sparta musi ich powstrzymac, bo jak tego nie zrobia bedzie bardzo bardzo zle, a Sparta niestety na dzis dzien nie jest az tak mocna, do tego 1 mecz maja u siebie, lepiej zeby Sparta to zrobila bo szczerze mowiac w 4 rundzie moga trafic na jeszcze slabszego przeciwnika..

rospun 19.07.2010 20:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kryniu (Post 938702)
Boję się że jeśli taki Lech awansuje to może nam odskoczyć na tyle że już go nie dogonimy. Nie chodzi mi tylko o pieniądze za sam awans ale możliwości jakie dostaje taki klub np sponsorzy, kibice suksceu, sprzedaż karnetów itp a także większe zainteresowanie potencjalnych piłkarzy którzy chętnie zagraliby w takim klubie. To wszystko sprawia że kto pierwszy awansuje ten może nieźle odskoczyć pozostałym. Z drugiej strony po ewentualnym awansie poszczególnej drużyny wcale nie musi jej gwarantować sukcesów( wystarczy kiepski zarząd i słaby marketing). Co jak co ale lepiej abyśmy to my byli pierwsi.

Pomijam już to, że Sparta Praga przez wielu jest uznawana za przeszkodę, na której Lech zakończy, a jest jeszcze IV runda. Jak pokazuje historia (nie tylko polska), awans do fazy grupowej nie jest jednoznaczny z odskoczeniem na wiele lat do przodu. Owszem, pieniądze są niemałe, ale... Za Lewandowskiego było 4 mln euro, co nie bardzo przełożyło się na awans sportowy Lecha. A gdyby się przełożyło, wierzę raczej w to, że byłaby to dźwignia dla innych drużyn, a nie znaczne wyprzedzenie peletonu. Potwierdzeniem mogą być działania Legii.

A takie sprawy jak sponsorzy, sprzedane karnety, to bardziej sprawa marketingu, i tu faktycznie macie lekcję do odrobienia. Ale do tego nie jest potrzebny spektakularny sukces.

Swoją drogą uważam wieloletnie okupowanie Mistrza przez jedną drużynę za niekorzystne dla rozwoju polskiej piłki. Życzę Wam zatem sukcesu za 2 lata :P

royalmichael 19.07.2010 20:48

Ale to są kwoty sprzed roku. Co rok one są wyższe, przykładowo 2lata temu za awans do LM uefa płaciła chyba 5,4mln euro a już rok temu 7,1mln euro.

krytyk 19.07.2010 20:51

miejmy zatem nadzieję, że Wisła awansuje do fazy grupowej Ligi Europy, gdzie premie nawet tam pozwolą Wiśle zarobić niemałe pieniądze. Co do Lecha musiałby zdarzyć się niemały zbieg okoliczności by ta drużyna awansowała w tym sezonie bo jak na razie składu na LM nie mają.

A co do odskoczenia za sam awans jest 7 mln euro więc tyle ile wynosi prawie cały ich budżet więc z całą pewnością kto pierwszy osiągnie LM ten będzie miał ligę i dalsze sukcesy w zasięgu ręki.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl