Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Obiekty sportowe które powstały,powstaja lub powstaną (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=607)

_ukoL 08.01.2010 16:06

Pomijając wszystko ten projekt dla Polonii jest fantastyczny. Strasznie mi się takie rozwiązanie podoba. Tylko kompletnie niepotrzebny taki stadion na Konwiktorskiej. Chyba, że nagle Polonia zacznie grywać w fazach pucharowych Champions League. :lol:

Coolpick 08.01.2010 17:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 839014)
Porumakuj jeszcze dalej i policz ile pojemnosci powinien miec stadion narodowy. Polakow jest 38 milionow plus 17 milionow za granicami. No dalej, licz! Matematyka nie boli!

nie powinien tez zapomniec o kibicach gosci i wziac pod uwage, ze mozemy grac np. z Chinami

sergio 08.01.2010 19:03

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 838995)
Ten stadion Polonii to jest prawdziwy projekt robiony przez jakiegos profesjonaliste, czy żart internetowy ? :D haha co to ma byc w ogole :P


Tak gwoli scisłości post był na poziomie pana P.:-D


Jak mój kolega powiada..." raz do roku to i pies dupą zaszczeka",

ale w przypadku pysia że coś sensownego napisze w tym czasie ta teza idzie...

się je...ć

jaszczur90 10.01.2010 20:12

http://img686.imageshack.us/img686/8393/lech003.jpg

Wizualizacja Stadionu Lecha Poznań wykonana przez barney22 z forum skyscrapecity...

skttrbrain 11.01.2010 00:34

Pomijając trochę zbyt strome audytoria i za mały ekran LCD, wygląda to meeega!

0 22 11.01.2010 00:38

Mi sie nie podobaja te dziury w rogach na dole. Wyglada to jak brama wjazdowa np... dla wyscigu pokoju - lipa straszna :)

QBAS 11.01.2010 00:56

Są gusta i guściki. Dodatkowo niektórzy zawsze na "cudze" będą nieprzychylnie patrzyli.

Mnie się stadion (wizualizacja) Lecha nie podoba jakoś strasznie. Ale cieszy mnie fakt, że w roku 2011 Polska będzie miała kilkanaście stadionów, których nie będzie się musiała przed Europą wstydzić.

Pamiętam jak piłkarze Barcelony przyjechali pierwszy raz (ery TF) na Reymonta.. te ich miny.. Nie wiedzieli czy to el stadio pierwszej drużyny czy ktoś sobie z nich jaja robi.. ;)

gromaders 11.01.2010 21:31

powiem tak gdyby nie ta najmniejsza trybuna to stadion w Poznaniu naprawdę by był super, ale niestety psuje cały wygląd i tym sposobem nie podoba mi się, choć ta wizualka wygląda naprawdę ciekawie

Gordian 11.01.2010 22:20

Gdyby nie ta, ważąca kilka tysięcy ton kratownica. Gdyby ten dach był prosty zaraz nad trybunami byłoby megaaaa. Atak to jest nijak.

harthausen 11.01.2010 22:40

Takie cosik znalazło się w sieci:
http://www.se.pl/wydarzenia/ciekawos...zc_125924.html
pewnie chłopaki z Wrocławia lekko się wkurzyli, jak to przeczytali. Roboty huk, czas krótki, firma zatrudniona jako generalny wykonawca nie radzi se ani ani aż trzeba ją wykopać z budowy, a tu takie kwiatki.
Żałuję, że za nie znam kogo trzeba, by mnie przyjął do takiej fajnej, dobrze płatnej i bezstresującej roboty :D

Wojtas 11.01.2010 23:16

Dobrze dla pilki w Polsce ze chciaz z tymi stadionami cos ruszylo

stadion Amiki osobiscie mi sie podoba ,na wizualizacji chyba troche za stromy ale wyglada naprawde dobrze,mecze na takich obiektach z dopongiem,oprawami to beda naprawde wielkie widowiska

Pan Jotka 15.01.2010 12:13

http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358..._Cracovii.html


Za użytkowanie obiektu będziemy musieli płacić miastu 1 proc. wartości nieruchomości, czyli ok. 2 mln zł. Niezależnie od kosztów eksploatacyjnych, które także spoczną na naszych barkach - mówi Janusz Filipiak, prezes Cracovii.
Ktoś sie pytał kiedys na forum skąd stawka jeden procent.Ja do dzisiaj nie wiem jakie jest źródło prawne tego , ale cały czas wiem, że cos takiego regulowane jest ustawowo.

7 kotów 15.01.2010 12:17

Stadion parchow ma kosztowac <200mln zl ?
50mln euro ?

Z czego oni to buduja, z dykty ?!

ciacho 15.01.2010 14:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 841509)
Stadion parchow ma kosztowac <200mln zl ?
50mln euro ?

Z czego oni to buduja, z dykty ?!

A co w tym niezwykłego widzisz? Stadion ponad 2 razy mniejszy niż nasz, żadnych wykopów pod trybunami jak u nas, mniej skomplikowana konstrukcja, brak zaplecza pod wszystkimi trybunami w przeciwieństwie do naszych to i cena mniejsza 2 razy. Tak pioszesz to tylko żeby się przyp**** do Cracovii czy co? Bo innej opcji nie widzę.

Pan Jotka 15.01.2010 18:00

7 kotów na pewno nie chiał sie dojebac do Pejsów ;-)
Swoja droga to fakt, że oni maja mały stadion.Ale to wcale nie dlatego, że maja mniej kibiców... Fajnie, że będa stadiony na które w końcu nas wpuszczą!!

MatMario 15.01.2010 18:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Pan Jotka (Post 841506)
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,358..._Cracovii.html


Za użytkowanie obiektu będziemy musieli płacić miastu 1 proc. wartości nieruchomości, czyli ok. 2 mln zł. Niezależnie od kosztów eksploatacyjnych, które także spoczną na naszych barkach - mówi Janusz Filipiak, prezes Cracovii.
Ktoś sie pytał kiedys na forum skąd stawka jeden procent.Ja do dzisiaj nie wiem jakie jest źródło prawne tego , ale cały czas wiem, że cos takiego regulowane jest ustawowo.

Żebyś nie musiał daleko szukać:

http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2004/2603.htm

art 72

pluton 18.01.2010 14:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 841509)
Stadion parchow ma kosztowac <200mln zl ?
50mln euro ?

Z czego oni to buduja, z dykty ?!

Stadion Cracovii ma kosztować 150 mln.

A jest tani bo jego konstrukcja jest o niebo prostsza. Porównaj sobie konstrukcję dachu na przykład, albo głębokość fundamentów bod głównymi trybunami.

Rozumiem kolego Ciacho, że z tym zapleczem pod trybunami Wisły i Cracovii to miał być żart ?

ciacho 18.01.2010 15:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pluton (Post 843076)
Stadion Cracovii ma kosztować 150 mln.

A jest tani bo jego konstrukcja jest o niebo prostsza. Porównaj sobie konstrukcję dachu na przykład, albo głębokość fundamentów bod głównymi trybunami.

Rozumiem kolego Ciacho, że z tym zapleczem pod trybunami Wisły i Cracovii to miał być żart ?

A z czym dokładnie jeśli wolno zapytać? Co takiego niezgodnego z prawdą napisałem?

Jazon 18.01.2010 17:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Coolpick (Post 839068)
nie powinien tez zapomniec o kibicach gosci i wziac pod uwage, ze mozemy grac np. z Chinami

Pysio-epic-fail :rotfl:

pluton 20.01.2010 10:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ciacho (Post 843090)
A z czym dokładnie jeśli wolno zapytać? Co takiego niezgodnego z prawdą napisałem?

A to, że po pierwsze na Cracovii pod wszystkimi trybunami ma być zaplecze dla kibiców, a po drugie może wiesz kto i kiedy na Reymonta zrobi zaplecze pod D ?

7 kotów 20.01.2010 11:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pluton (Post 843076)
Stadion Cracovii ma kosztować 150 mln.

A jest tani bo jego konstrukcja jest o niebo prostsza. Porównaj sobie konstrukcję dachu na przykład, albo głębokość fundamentów bod głównymi trybunami.

Rozumiem kolego Ciacho, że z tym zapleczem pod trybunami Wisły i Cracovii to miał być żart ?

No, jednak jak Zydzi sie za cos biora, to z glowa !

Wy mowicie 150, a ja mowie ponad 250mln. Pogadamy jak im to wybuduja i urzadza i zagospodaruja.

Przypominam, ze mowimy o CALYM stadionie, z dzialka, dojazdami, parkingami itp.
Sama nasza tryb wschodnia byla wyceniona na 150mln.

I sa to kwota sprzed paru lat.

it 20.01.2010 11:40

Cytat:

Pierwotnie napisane przez MatMario (Post 841661)
Żebyś nie musiał daleko szukać:

http://bap-psp.lex.pl/serwis/du/2004/2603.htm

art 72

Tak by było, gdyba Wisła miała stadion w użytkowaniu wieczystym, tymczasem jest to ponoć dzierżawa.

A warunki dzierżawy określa uchwała RM. Konkretnie ta: http://www.bip.krakow.pl/_inc/rada/u...f.php?id=11756

Tyle, że ona wcale nie mówi jakie to mają być stawki, poza ogólnikowym "Wysokość stawek czynszu dzierżawnego uzależniona jest od położenia nieruchomości oraz od celu, na jaki nieruchomość jest wydzierżawiona."
Podejrzewam, że praktyka jest taka, że w przypadku terenów wydzierżawianych klubom sportowym - spółkom akcyjnym, rzeczywiście stosuje się analogiczne stawki jak przy użytkowaniu wieczystym, bo wszyscy ciągle bębnią o tym 1% lub 3%. Być może jest jakieś zarządzenie prezydenta w tej sprawie.

pluton 20.01.2010 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 844065)
No, jednak jak Zydzi sie za cos biora, to z glowa !

Wy mowicie 150, a ja mowie ponad 250mln. Pogadamy jak im to wybuduja i urzadza i zagospodaruja.

Przypominam, ze mowimy o CALYM stadionie, z dzialka, dojazdami, parkingami itp.
Sama nasza tryb wschodnia byla wyceniona na 150mln.

I sa to kwota sprzed paru lat.

Umowa miasta z Generalnym Wykonawcą na budowę przy Kałuży opiewa na 157 mln zł.
Zakres umowy to: budowa trybun wraz z zapleczem, budowa murawy, budowa systemu IT (monitoring, identyfikacja kibiców, itp.), zagospodarowanie placów po obu stronach stadionu.

Śledzę w miare dokładnie obydwie budowy i nic nie wskazuje na to żeby budżet lub termin oddania inwestycji na Cracovii były zagrożone.

Nóż się w kieszeni otwiera na myśl o tym jak jest prowadzona inwestycja na Wiśle.
Jeden i ten sam inwestor do cholery !!!

skttrbrain 22.01.2010 05:09

http://www.media-europoznan2012.pl/spacer/

do pooglądania :-)

GemHZR 22.01.2010 08:08

Za dużo http źąą

skttrbrain 22.01.2010 22:33

Ten link z wcześniejszego postu już działa, tylko musicie mu dać trochę czasu na odpalenie bo serwer jest przeciążony.
Tymczasem wlepiam tutaj link do galerii Carte z SSC, żebyście widzieli aktualny stan prac.
http://picasaweb.google.pl/Caartee.stadion3

Szczerze przyznam, że im dalej w las, tym bardziej mi się ten stadion zaczyna podobać. To żelastwo nad trybunami dodaje mu wyrazu. Pewnie będzie kilka niedociągnięć ale generalnie może się zdarzyć, że końcowy efekt będzie satysfakcjonujący.

panew 23.01.2010 09:43

jeszcze z serii Stadion we Wrocławiu
wersja GW (czyt. Dutkiewicza)
http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/1,3...ierownik_.html
stadion nie powstanie bo się jeden chłop ukrywa :D
ale
tutaj jest odpowieź Mostostalu z której wynika że w duuużej części za opóźnienia odpowiada miejska spółka Wrocław2012
http://www.prw.pl/articles/view/1490...oclawia-zobacz
a to daje poważne powody do roszczeń Mostostalu, które musiałoby płacić miasto

ToTylkoJa 23.01.2010 10:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 845500)
Ten link z wcześniejszego postu już działa, tylko musicie mu dać trochę czasu na odpalenie bo serwer jest przeciążony.
Tymczasem wlepiam tutaj link do galerii Carte z SSC, żebyście widzieli aktualny stan prac.
http://picasaweb.google.pl/Caartee.stadion3

Szczerze przyznam, że im dalej w las, tym bardziej mi się ten stadion zaczyna podobać. To żelastwo nad trybunami dodaje mu wyrazu. Pewnie będzie kilka niedociągnięć ale generalnie może się zdarzyć, że końcowy efekt będzie satysfakcjonujący.

stadion wygląda dla oka ok. Jedno mnie tylko zastanawia. To całe 'żelastwo' oparte jest chyba na tych 4 betonowych wieżach? Ile to jest ton, to wytrzyma? Do tego konstrukcja dachu oparta jest na tych stelażach. To muszą być niezłe obciążenia dla tych 4 wież (nie wiem czy coś odciąża te wieże)

Mako 23.01.2010 11:02

Napewno w jakiś sposób te boczne odciagi od tych dwóch głównych przęseł wzdłuż boiska w jakis sposób przenoszą obciązenia z wież na konstrukcje trybun. Poza tym to projektowali fachowcy więc napewno wszystko jest dograne. A co do galerii no to jak widać już zarys tych "narożników" to stadion wyglada coraz lepiej. Pzdr.

Ivory1906 23.01.2010 11:27

No musze przyznac ze stadion Lecha wyglada coraz lepiej...ale martwi mnie jedno....zagospodarowanie przestrzeni pod II tzn widzialem gdzies foty ze tam sa praktycznie same schody tylko pod 3 pietrem trybuny jest miejsce na hotel. Ogolnie coraz bardziej mi sie podoba ten stadion mimo iz ten ma dosc sporo bledow jak nasz ale bedzie mial tez swoj charakter :) Obciazenia sa napewno bardzo duze ale tak jak Mako powiedzial projektowali go profesjonalisci wiec musi to "dzialac" :)

orzeu 23.01.2010 11:33

Konstrukcja kratownicy bardzo dobrze przenosi obciazenia. Dawniej tak budowalo sie mosty. Jeden nawet mamy w Krakowie.

Gwiaździsty 23.01.2010 12:43

Kratownica jest chyba taka po to żeby, gdy obleką ją tym materiałem, stadion jak balon, nie odleciał przy podmuchu wiatru.

GemHZR 23.01.2010 12:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez skttrbrain (Post 845500)
Szczerze przyznam, że im dalej w las, tym bardziej mi się ten stadion zaczyna podobać. To żelastwo nad trybunami dodaje mu wyrazu. Pewnie będzie kilka niedociągnięć ale generalnie może się zdarzyć, że końcowy efekt będzie satysfakcjonujący.

Na zdjęciach zwykle trudno docenić jak wielkie i skomplikowane są te wszystkie nowe stadiony. Zawsze jak przejeżdżam koło Legii, i mimo iż będzie widać te wszystkie żebra z zewnątrz, efekt jest 100 razy lepszy niz na wizualizacjach 3d. Tak samo z Narodowym, na żywo z pewnej odległości można sobie wyobrazić, na podstawie tych wybudowanych wież, jak będzie wyglądała fasada, wrażenie wielkości stadionu jest porażające. :D Na zdjęciach z Poznania robionych z okien czy odległych ulic można dopiero uzmysłowić sobie na jakiej wysokości są te nowe kratownice. Może jak ktoś zajmuje się budowlanką to tak tego nie odbiera, ale zwykły kibic piłkarski nie jest przyzwyczajony do wielkich obiektów :)

simone 25.01.2010 17:16

Postępy prac na Suchych Stawach.

http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=159
http://www.skyscrapercity.com/showpo...&postcount=160

Gordian 25.01.2010 17:33

Ten kto wymyślił jupitery przed trybunami musi mieć nieźle nasrane w głowie...

seba 25.01.2010 18:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gordian (Post 846622)
Ten kto wymyślił jupitery przed trybunami musi mieć nieźle nasrane w głowie...

znowu wam cos nie pasuje ? najlepiej wsztstko krytykowac.. przeszkadza ci to ? bedziesz tam gral cale zycie ?

na Polonii Bytom jest tak samo i jakos zyja

simone 28.01.2010 22:13

Tak najprawdopodobniej będzie wyglądać Stadion Śląski

http://img693.imageshack.us/img693/6781/slaski1d.jpg
http://img693.imageshack.us/img693/5808/slaski2d.jpg

Początkowo nie byłem przekonany do koncepcji flagi (biały dach, czerwone krzesełka), ale jeśli to ma by taki bordowy jak na powyższych wizkach- to jestem jak najbardziej za, nawet bieżnia fajnie się komponuje z całością.

Zidanemarcin to coś z przeglądarką chyba masz nie tak, mi na Mozilli wyświetla bez problemów.

zidanemarcin 28.01.2010 22:16

Pierwszy link nie dziala.


Fakt, w operze mi nie odtwarzalo. W mozilli wszystko ok.

medyk 28.01.2010 23:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez simone (Post 848135)
Tak najprawdopodobniej będzie wyglądać Stadion Śląski

http://img693.imageshack.us/img693/6781/slaski1d.jpg
http://img693.imageshack.us/img693/5808/slaski2d.jpg

Początkowo nie byłem przekonany do koncepcji flagi (biały dach, czerwone krzesełka), ale jeśli to ma by taki bordowy jak na powyższych wizkach- to jestem jak najbardziej za, nawet bieżnia fajnie się komponuje z całością.

Zidanemarcin to coś z przeglądarką chyba masz nie tak, mi na Mozilli wyświetla bez problemów.

kiedy mają skonczyc przebudowe?

simone 28.01.2010 23:42

Z harmonogramu, który znalazłem na SCC wynika, że mają skończyć przebudowę pod koniec lipca przyszłego roku.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:00.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl