![]() |
PZPN: 16 drużyn zagra w ekstraklasie
źródło: interia.pl/ PAP Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej nie podjął we wtorek decyzji w sprawie rozpoczęcia rozgrywek piłkarskiej Ekstraklasy w sezonie 2008/09. Zdecydowano tylko, że w rozgrywkach będzie uczestniczyło 16 zespołów. Które? Tego nie wiadomo. Decyzja o składzie Ekstraklasy zostanie podjęta dopiero po czwartkowym posiedzeniu Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu przy PKOl, który wyda orzeczenie w sprawie dwóch klubów - Zagłębia Lubin i Korony Kielce. No to Jasny sygnal ze albo baraze albo kogos wyp**** Wszyscy liczyli na ewentualne zwiekszenie ligi byle nie karac tych ktorzy juz poczynili przygotowania, a karac tych ktorzy jawnie kradli. Zaczynam sie bac...nie przepadam delikatnie mowiac za Arka ale jak ja w tej chwili i po tym wszystkim cofna do 1 ligi to bedzie juz szczyt szczytow. Malo to jednak prawdopodobne bo Arka w razie czego wygra w sadzie i to beda grube miliony.PZPN wie o tym i nie ma jaj by takie cos zrobic :D Zaczynam tez miec zle przeczucia co do... Polonii Bytom...to moze byc furtka dla przekretasow. Teraz bedzie sie dzialo.... |
PZPN podjął decyzję: 16 drużyn w Ekstraklasie. Start ligi przełożony
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,55...traklasie.html To qrwa uradzili - tegie glowy maja. Ciekawe co zrobia w czwartek jak bedzie decyzja uchylajaca kare dla Korony i Zaglebie L. Czy ci ludzie potrafia w ogole cos zaplanowac na przyszlosc poza tym ile flaszek kupic na najblizsze zebranie/zjazd ? |
II kolejka przelożona, w lidze 16 drużyn
http://www.sport.pl/pilka/1,65050,55...traklasie.html a ja mam takie pytanie do kogoś kto się w miarę w tym orientuje, kto jest organizatorem rozgrywek i kto decyduje ile drużyn wystartuje w rozgrywkach pzpn czy Ekstraklasa S.A.?? bo ostatnio pzpn już deklarował że rozgrywki ruszą a spółka się nie zgodziła, i było przesuniecię, czy teraz decyzje leśnych dziadków też są nieważne?? |
a jeszcze w czwartek ten sam PZPN mówił, że takim zespołom, jak Arka, czy Piast nie będziemy odbierać Ekstraklasy, bo nie na darmo się do niej przygotowali. dziś podjęli decyzję, że zagra 16 zespołów, no to w końcu co?
joshi - co do składu rozgrywek - wydaje mi się że PZPN, a startu - chyba Ekstraklasa, ale jeśli dziś to ogłosili, to może po naradzeniu się z Ekstraklasą S.A? tak naprawdę to my - kibice - nic dalej nie wiemy. edit: Cytat:
choć wcale taki pewien nie jestem, bo ta decyzja to sie może jeszcze 10 razy zmienić. |
No to Arka już po raz kolejny spada, co do Piasta nie bym był pewny bo wczoraj słuchałem wywiad z Tomczakiem to mówił ze wg niego Korona nie dostanie satysfakcjonującego wyroku trybunału
edit. kądzikowski wolę Arke z 4 miejsca w 2 lidze niż brak jakichkolwiek sankcji dla klubów które kupowały mecze by uzyskać awans, zostały skazane i dalej nic im sie nie stało. edit2. teraz zlookałem nieźle ostry start w tej 3 kolejce Derby Śląska, Legia - Polonia oraz Śląsk - Lechia |
W tym całym odwolaniu II kolejki jest jeden plus. Nie zaczynamy na cholernie ciężkim dla nas terenie w Wodzisławiu.
I może to lepiej, że Arka poleci. Nie wywalczyli awansu to sorka. Piast przynajmniej był na barażowym. |
Cytat:
wkoncu..... |
Cytat:
|
Ale dlaczego do :lol: wacława nie można rozegrać meczów zespołów które nie są w to wszystko zamieszane? Przecież na te 16 drużyn 14 na pewno będzie grać. Te drużyny które akurat miały zaplanowane gry z tymi niepewnymi niech grają ze sobą, albo po prostu pauzują. Jak rok temu Wisła w pierwszej kolejce grać nie mogła to nie przesuwali z tego powodu od razu całej inauguracji na drugą kolejkę, bo i sensu w tym żadnego...
|
Cytat:
|
Cytat:
jasnyGwint jeśli drużyny porobiły już np. rezerwacje hoteli, albo poustawiały budżety na cały rok, to lepiej jest odwołać niż przesuwać, ale w przypadku gdy nie wiadomo nawet kto będzie grał, to rzeczywiście w sumie chyba wszystko jedno. |
Cytat:
Tak naprawdę lepszym byłoby powiększenie ligi, a nie zabieranie miejsca w niej Piastowi czy Arce... Będzie to krzywdzące a sprzedawczyki nadal za swoje czyny nie zostaną ukarane... |
Uważacie że te przełożone 2 mecze (a jeżeli gralibyśmy od 1 kolejki to 4) aż tak wszystko by wszystko podupcyły? Bez jaj...
|
Też jestem zdania, że kluby, które nie mają problemów, lub nie grają z takimi co mają, powinny normalnie rozgrywać mecze, tak jest w drugiej lidze. Później przez ten syf wszyscy będą musieli grać co 3 dni, a nie tylko zamieszani. I nie piszcie, że na zachodzie się gra co 3 dni i nic się nie dzieje, w Polsce 3 takie kolejki i nasi kopacze będą chcieli się udawać na zasłużone urlopy.
|
No to do czego my dążymy? Do Europy czy do 5.ligi uzbeckiej? Zastanów się. Piłkarze biorą niemałe pieniądze za to, że popierdalają po boisku, więc niech grają co 2 dni nawet. Poza tym WSZYSCY będą grali co 3 dni a nie 2 albo 3 zespoły, co spowoduje, że przynajmniej szanse będą w miarę równe i nikt nikomu nie będzie mógł nawtykać: "My graliśmy w ciągu tygodnia 3 mecze a oni jeden i dlatego przegraliśmy.."
|
Bardzo długie oświadczenie Polonii na temat ataków Widzewa - klubu bez honoru
Oświadczenie 31.07.2008 Towarzystwo Sportowe Polonia Bytom od kilku dni z rosnącym niepokojem przygląda się sytuacji w Ekstraklasie piłki nożnej, w szczególności działaniom Klubu Sportowego Widzew Łódź S.A. Dotychczas nie zajmowaliśmy publicznie stanowiska w powstałym sporze uznając, że powinien on zostać rozwiązany na forum Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jednak wobec nasilenia się ataków Widzewa Łódź na nasz Klub oraz bezprecedensowego stopnia agresji tych ataków, zmuszeni jesteśmy do przedstawienia naszego poglądu na zaistniałą sytuację. Jednocześnie apelujemy do mediów o bezstronną i wnikliwą analizę racji stron konfliktu oraz o nieuleganie działaniom nakierowanym jedynie na wywołanie efektu PR i nie mających podstaw faktycznych i prawnych. Jak powszechnie wiadomo, Polonia Bytom przez wiele tygodni uczestniczyła w procesie uzyskiwania licencji do udziału w rozgrywkach Ekstraklasy w sezonie 2008/2009. Działania te zakończyły się sukcesem, kiedy w dniu 7 lipca 2008 r. Komisja Odwoławcza ds. Licencji Klubowych zdecydowała o przyznaniu Polonii Bytom Licencji. Nie mamy najmniejszych wątpliwości, że decyzja ta jest zarówno sprawiedliwa, zgodna z zasadami fair – play, co może mieć dla niektórych osób mniejsze znaczenie, ale jest też z całą pewnością zgodna z prawem, a możliwość wydania decyzji na takim etapie przez Komisję Odwoławczą potwierdził, na zlecenie PZPN, niezależny ekspert, pracownik naukowy Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Należy w szczególności podkreślić, że Polonia Bytom uzyskała Licencję, ponieważ spełniła wszelkie wymagane przez Podręcznik Licencyjny PZPN kryteria merytoryczne. Wniosek licencyjny Polonii Bytom podlegał dokładnie tym samym rygorom, co wnioski innych klubów piłkarskich ubiegających się o Licencję, a więc był m.in. szczegółowo analizowany przez biegłego z zakresu rachunkowości i finansów. Decyzja Komisji Odwoławczej o przyznaniu Polonii Bytom Licencji, spotkała się bezprecedensowym atakiem Widzewa Łódź, który wniósł w dniu 9 lipca 2008 r. wniosek do Ministra Sportu i Turystyki o jej uchylenie. Warto zauważyć, że Widzew Łódź, składając do Ministra Sportu i Turystyki wniosek nie miał możliwości zapoznania się z uzasadnieniem uchwały Komisji Odwoławczej o przyznaniu Polonii Bytom Licencji, które to uzasadnienie zostało zaprezentowane Polonii Bytom dopiero w dniu 11 lipca 2008 r. Zgodnie z oświadczeniem Widzewa Łódź z dnia 29 lipca 2008 r. klub ten nie pogodził się z decyzją Ministra Sportu i Turystyki o umorzeniu postępowania i złożył od tej decyzji odwołanie. W odwołaniu Widzew Łódź twierdzi, że Minister Sportu i Turystyki został wprowadzony przez PZPN w błąd, ponieważ PZPN nie przedstawił Ministrowi Sportu i Turystyki uchwały, z której rzekomo ma wynikać, że Zarząd PZPN zobowiązał Komisję Odwoławczą do ponownego rozpoznania wniosku Polonii Bytom o przyznanie Licencji. Przyjrzyjmy się więc wskazanej w odwołaniu uchwale. Stwierdza ona, że: „Niniejszym zatwierdza się Uchwałę Komisji ds. Nagłych PZPN z dnia 25 czerwca 2007 roku uwzględniającą skargę klubu Polonia Bytom z dnia 25 czerwca 2008 roku na zarządzenie podjęte jednoosobowo, w dniu 23 czerwca 2008 roku, przez Przewodniczącego Komisji Odwoławczej ds. licencji klubowych w sprawie pozostawienia wniosku o ponowne rozpatrzenie wniosku licencyjnego klubu Polonia Bytom bez dalszego biegu - jako wydanego bez regulacji prawnych w tej materii w Podręczniku Licencyjnym PZPN oraz zobowiązującą Komisję Odwoławczą ds. licencji klubowych do rozpoznania wniosku o ponowne rozpatrzenie wniosku licencyjnego klubu Polonia Bytom w terminie do 2 lipca 2008 roku w składzie określonym w Podręczniku Licencyjnym.” Podkreślić należy, że przedmiotowa uchwała Zarządu PZPN stanowi jedynie zatwierdzenie uchwały Komisji ds. Nagłych PZPN z dnia 25 czerwca 2007 r. Przypominamy też, że w dniu 19 czerwca 2008 r. Polonia Bytom zwróciła się do Komisji Odwoławczej z wnioskiem o ponowne rozpatrzenie wniosku licencyjnego Polonii Bytom. Wniosek z dnia 19 czerwca został rozpatrzony przez Przewodniczącego Komisji Odwoławczej, pana Zbigniewa Sadowskiego, który pozostawił go bez dalszego biegu. Decyzja Przewodniczącego Zbigniewa Sadowskiego była oczywiście niezgodna z prawem, ponieważ: a) wydana była jako zarządzenie, przy czym Podręcznik Licencyjny nie zawiera podstawy prawnej do wydania dokumentu zwanego zarządzeniem; b) wydał ją jednoosobowo pan Zbigniew Sadowski podczas gdy kworum niezbędne do podjęcia przez Komisję Odwoławczą decyzji wynosi minimum 3 członków; c) nie podano w niej podstawy prawnej i faktycznej nieuwzględniania wniosku Polonii Bytom; d) na liście osób i organów, do których ma być doręczone zarządzenie, Pan Przewodniczący Zbigniew Sadowski nie uwzględnił Komisji Odwoławczej, która powinna być w pierwszej kolejności poinformowana o decyzji swojego Przewodniczącego. Wskazane powyżej rażące błędy formalne zarządzenia Przewodniczącego Zbigniewa Sadowskiego sprawiły, że Komisja ds. Nagłych PZPN uchyliła to zarządzenie i skierowała wniosek Polonii Bytom o ponowne rozpatrzenie wniosku licencyjnego do Komisji Odwoławczej w regulaminowym składzie, pozostawiając jednocześnie Komisji Odwoławczej całkowicie wolną rękę co do tego, czy wniosek uznać za dopuszczalny formalnie czy też nie. To właśnie ta uchwała Komisji ds. Nagłych PZPN była później zatwierdzona przez Zarząd PZPN i to na tę uchwałę powołuje się Widzew Łódź twierdząc, że zobowiązała ona Komisję Odwoławczą do ponownego rozpoznania wniosku licencyjnego Polonii Bytom. Jeszcze raz podkreślamy, że uchwała ta zatwierdzała uchwałę Komisji ds. Nagłych PZPN zobowiązująca Komisję Odwoławczą do rozpoznania wniosku o ponowne rozpoznanie wniosku licencyjnego Polonii Bytom. Tak też faktycznie się stało. W dniu 2 lipca 2008 r. Komisja Odwoławcza, tym razem w regulaminowym składzie, odrzuciła wniosek Polonii Bytom o ponowne rozpoznanie wniosku licencyjnego Polonii Bytom z powodów formalnych, nie analizując wniosku licencyjnego merytorycznie. Wniosek licencyjny Polonii Bytom został rozpoznany merytorycznie dopiero w dniu 7 lipca i wtedy też Komisja Odwoławcza zdecydowała o przyznaniu Polonii Bytom Licencji. W związku z powyższym należy zadać pytanie, czy przedstawiciele Widzewa Łódź nie zadali sobie trudu przeanalizowania treści przedmiotowej uchwały Zarządu PZPN, czy też zdając sobie sprawę, że jest ona nieadekwatna do ich zarzutów dopuścili się ordynarnego nadużycia twierdząc, że zobowiązuje ona Komisję Odwoławczą do rozpoznania wniosku licencyjnego Polonii Bytom, a nie wniosku o ponowne rozpoznanie wniosku licencyjnego Polonii Bytom, co stanowi diametralną różnicę. Mamy podstawy sądzić, że żenująco niski poziom argumentacji Widzewa Łódź jest zamierzony, o czym świadczy wypowiedź Marcina Animuckiego, Wiceprezesa tego klubu zamieszczona na oficjalnej stronie internetowej Widzewa Łódź: „uchwała Zarządu PZPN zobowiązująca Komisję Odwoławczą ds. Licencji Klubowych do ponownego rozpoznania wniosku licencyjnego”. Tymczasem uchwała ta zobowiązuje Komisję Odwoławczą do „rozpoznania wniosku o ponowne rozpatrzenie wniosku licencyjnego klubu Polonia Bytom”. Jedynie rażąca niewiedza mogłaby usprawiedliwiać takie przekłamanie, co do treści uchwały Zarządu PZPN, a o niewiedzę nie możemy przecież przedstawicieli Widzewa Łódź posądzać. Pragniemy się odnieść także do twierdzenia, że UEFA sprzeciwiła się przyznaniu Polonii Bytom Licencji. Nie wdając się w tym miejscu w szersze rozważania podkreślamy, że UEFA uznała, że PZPN jest jedynym podmiotem właściwym do przyznawania licencji na grę w rozgrywkach krajowych, przy zachowaniu zasady równego traktowania klubów ubiegających się o jej przyznanie. Wszelkie twierdzenia jakoby UEFA wyraziło zdecydowany sprzeciw przyznaniu Polonii Bytom Licencji są nieprawdziwe. Wobec przedstawionych powyżej faktów można stwierdzić, że podstawowym celem Widzewa Łódź jest dalsza dezorganizacja rozgrywek piłki nożnej w Polsce. Nie można bowiem w inny sposób ocenić pieniactwa klubu, którego dopuszcza się on przed Ministrem Sportu i Turystyki. Najbardziej żałosnym aspektem omawianej sytuacji jest to, że obrońcą prawa i ładu moralnego w polskiej piłce nożnej mieni się klub, który, jak mówią doniesienia prasowe, do dnia dzisiejszego nie wyjaśnił zagadkowych przekształceń własnościowych w ostatnich latach, którego obciążają działania korupcyjne oraz który, jak wynika z wyroków organów jurysdykcyjnych PZPN, nadal nie wywiązał się ze zobowiązań finansowych wobec swoich byłych piłkarzy. Warto ponadto przypomnieć, że akurat Widzew Łódź nie powinien być stawiany za wzór w zakresie ubiegania się o licencję, bowiem do dnia dzisiejszego toczy się postępowanie w sprawie legalności przyznania temu klubowi licencji na sezon 2004/2005. Poniżej przytaczamy kilka zdań z orzeczenia Wydziału Dyscypliny PZPN z dnia 28 lipca 2005 r.: a) „Wydział Dyscypliny PZPN ocenił zatem, że przyznanie licencji na grę w II lidze RTS „Widzew” Łódź odbyło się z naruszeniem prawa związkowego przez Komisję Odwoławczą”, b) „Podejmując działania mające na celu uzyskanie licencji działacze Zarządu RTS „Widzew” dopuścili się matactw przy sporządzaniu dokumentów licencyjnych poprzez opracowanie niewiarygodnych oświadczeń finansowych”, c) „Działania RTS i Stowarzyszenia były zaplanowane i miały na celu wprowadzenie w błąd władz PZPN i w ten sposób wymuszenie korzystnych dla nowego „Stowarzyszenia” Widzew rozstrzygnięć, uwalniających ich od ogromnego zadłużenia Klubu (spółki)”, d) „RTS „Widzew” uzyskał licencję na grę w II lidze w sposób kumoterski, wykorzystując kontakty i funkcję sprawowaną w PZPN przez V-ce Prezesa Łódzkiego ZPN”. Przypominamy, że to Polonia Bytom, być może wbrew oczekiwaniom części środowiska piłkarskiego i opinii tzw. „fachowców”, potwierdziła swoja sportową klasę i utrzymała się w sposób sportowy w Ekstraklasie piłki nożnej w sezonie 2007/2008, czego nie potrafił dokonać Widzew Łódź. Także w bezpośredniej rywalizacji sportowej Widzew Łódź okazał się być drużyną słabszą, o czym świadczy przegrana z Polonią Bytom na własnym stadionie 2:4. Polonia Bytom nie jest klubem bogatym, ale ma swoją godność i wielu wiernych kibiców a swoją obecną pozycję w hierarchii polskiego futbolu zawdzięcza jedynie swojej determinacji, ambicji i sportowej postawie. Godność i szacunek dla naszych kibiców nie pozwalają nam na bierne przyglądanie się sytuacji, gdzie o prawo gry w najwyższej klasie rozgrywek walczy klub, który nie tylko się w niej sportowo nie utrzymał, ale wobec którego potwierdzono także zarzuty korupcyjne. Pozostaje jedynie wyrazić żal, że w ten sposób postępuje klub, który niegdyś słynął z budzącego podziw tzw. widzewskiego charakteru... Niniejszym apelujemy do mediów o bezstronne relacjonowanie sporu Widzewa Łódź z PZPN i nie czynienie z łódzkiego klubu bohatera walki z nieprawidłowościami w PZPN, ponieważ klub ten nie ma żadnych kwalifikacji moralnych by się o to miano ubiegać. W obronie reputacji tego klubu nie pomoże także opinia Transparency International i jej przedmiotowe wykorzystywanie przez klub w celu wybielenia jego dawnej działalności. Mimo, że nie podważamy oceny wystawionej przez tą organizację, pamiętać należy, że dotyczy ona obecnej sytuacji Widzewa Łódź i nie może stanowić podstawy do wypierania się korupcyjnej przeszłości. W niniejszym oświadczeniu odnieśliśmy się jedynie bardzo ogólnie do zaistniałej sytuacji i podaliśmy minimum argumentacji prawnej. W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Klubem, który udzieli dalszych wyjaśnień a także może przedstawić o wiele szersza argumentację prawną. Pragniemy podkreślić, że Polonia Bytom poczyni wszelkie kroki prawne by bronić swoich praw i dobrego imienia. Nie może być bowiem zgody na to, by zasady fair – play i idea współzawodnictwa sportowego została sprzeniewierzona. Za Zarząd TS Polonia Bytom Prezes Klubu Damian Bartyla |
http://www.sport.pl/sport/1,65025,55...droczona_.html
Komedii ciąg dalszy..... To się w głowie nie mieści co te leśne dziadki wyprawiają. 3 kolejka zatem też będzie zapewne odwołana. |
Tak jak pisalem wszystko zakonczy sie dopiero gdy uprawomocni sie wyrok....Musimy czekac i albo siedzimy w ciszy i czekamy ( tak trzeba niestety ) albo idziemy i taczki w ruch :)
Brakuje nam kogos pokroju Putina...ten to sie nie patyczkowal. |
Cytat:
Oświadczenie Polonii przejmujące... :D Ale ... "Ekstraklasa bez WIDZEWA!" |
Za tydzien po rewanzu z Beitarem bedzie mozna spokojnie wprowadzic kuratora. Teraz albo nigdy chyba, ze czekamy az zrownamy sie w rankingu z San marino czy inna Andora.
|
Cytat:
|
Rozmowa..dwóch kumpli :kumple:
--co to jest widzewski charakter:> ---????? -- najpierw trzeba kogoś sprzedać a potem na niego donieść.:rotfl: A tu coś na miedzianki http://sport.onet.pl/74318,1248685,1...wiadomosc.html http://www.sport.pl/pilka/1,65050,55..._Zaglebie.html http://www.sport.pl/pilka/1,65050,55...nie_mowil.html |
Cytat:
|
Wreszcie Polonia się odezwała. Nie można pozwalać na siebie pluć i nie reagować. Czarno na białym wyłożyli, jak się sprawy mają.
BTW: gdyby istniała sprawiedliwość dziejowa, Widzew powinien beknąć za przekształcenia własnościowe i podzielić los GKS i Lechii Gdańsk. A więc zacząć niemal od zera. Może to by ich nauczyło pokory. Co do Trybunału i jego decyzji. Widać jak na dłoni, że: a) PZPN jest niekompetentny - nie dostarczył wszystkich dokumentów i nie dopilnował sprawy przed Trybunałem. No to członkowie Trybunału uznali, że są lekceważeni przez PZPN i robią na złość. b) Cały ten Trybunał to też banda dyletantów. Dopiero po doniesieniach prasowych doszli do wniosku, że mogli coś przeoczyć. W takim razie pytam się, jakim cudem mogli podejmować jakiekolwiek decyzje, nie mając kompletnych informacji? Werdykt powinien był zapaść za pół roku najwcześniej, do tego czasu rozgrywki powinny się toczyć z udziałem 16 klubów, bez Korony i Zagłębia. Jest dramatycznie i nie widać, by mogło być lepiej. Kolejna kolejka przesunięta, nie wiadomo czy w ogóle ruszy runda jesienna. Jakie to może oznaczać straty finansowe dla Wisły i innych klubów, nawet strach pomyśleć. Jeśli jeszcze jakiś wariat zastanawiał się nad sponsoringiem lub finansowaniem polskiej piłki, to właśnie zrezygnował. |
Cytat:
kolego hamuj |
Sluchajcie, możemy być spokojni o efekt działń Trybunału Arbitrażowego PKOL. Jak bowiem stwierdziła Pani Romana Troicka-Sosińska Trybunał chce podjąć "w miarę sluszną i sprawiedliwą decyzję", potrzebują więc więcej czasu i dlatego coś bliżej będzie wiadomo w przyszlym tygodniu. :lol:
Choć jak się zastanowić to naprawdę przestaje być zabawne |
Kaczyński i Tusk powinni się zjednoczyć i rozpie.... ten związek! - mówił na Woodstocku bramkarz Jan Tomaszewski. Na prezesa PZPN wskazał... Mariusza Waltera
>>> Cały tekst |
|
|
Cytat:
Cytat:
|
Mario:
No i? Rozumiem, że oskarżasz mnie o niezrozumienie tekstu czytanego :D |
tak bawią sie kibice na zapleczu ekstraklasy.Przykład - Lublin :
http://pl.youtube.com/watch?v=S3NT8l...eature=related zadać pytanie - gdzie wtym momencie była Policja jest chyba conajmniej śmieszne...bowiem od kilku dni było wiadomo że beda stracia,mimo to doszlo do takich scen.ehh |
Dubi, ****a czegoś tu nie rozumiem, piszesz o tym co sie stało w Lublinie w takim tonie że Ci sie to nie podoba itd. a w avatarze masz oprawe "sprzedawca liści osiedla czyści":shock: :-)
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie patrząc nawet na EURO, zostalibyście wy i Lech, eliminacje do MŚ w RPA, a wprowadzenie kuratora to krótkotrwały polityczny zysk po którym szybko śladu nie będzie, jeśli UEFA zareaguje. P.S. dynek, piszę to jako kibic Wisły, a nie moderator - przynosisz nam wstyd, zamilknij proszę. |
W sumie jest już przygotowany ewentualny nowy terminarz, rewolucji nie ma
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,1740,ti...wiadomosc.html |
|
Cytat:
jak sie pracuje w Banku gdzie połowie piłkarzy w naszej lidze przelewane jest wynagrodzenie na konto to wiemy :D |
Czyżby Millenium? :>
Sorry za offtop... |
Fajny artykuł o naszym kochanym prezesie polecam przeczytac :)
Jak Listek dostawał "milion całusów" od Miliardera http://www.weszlo.com/news/718 |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:48. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl