Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Skorża byłym menedżerem Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=3085)

AYALA 02.04.2009 07:18

Smuda zwolni Skorżę ? W Fakcie przewidują możliwe zwolnienie Skorży w razie porażki jednak Franz twierdzi że Boguś już nie jest taki porywczy jak kilka lat temu gdy wymieniał trenerów jak rękawiczki.
http://www.efakt.pl/sportowcy/artykul.asp?artykul=43408

tofik 04.04.2009 15:44

To raczej podgrzewanie atmosfery przez media. Zbliża się mecz, trzeba nadać spotkaniu odpowiedniej dramaturgii...
Wg mnie Skorża musiałby naprawde zapomnieć jak się prowadzi zespół, by stracić pracę.

tormenthor 05.04.2009 20:09

Pomimo tego, że bardzo lubię i szanuję Maćka Skorżę, to jednak po raz kolejny nie wykazał się zmysłem taktycznym i wyobraźnią. Wśród moich znajomych większość była przekonana, że wystawienie mało zwrotnego Diaza na szybkiego Peszkę musi się prędzej czy później skończyć czerwoną kartką. Z powodzeniem na lewej obronie mógł zagrać Zieńczuk, albo ewentualnie z końcówce przestawić tam Singlara, a Łobodzińskiego dać na prawą obronę. Lech nie ma lewego skrzydła więc Łobo te przez te pół godziny dałby sobie radę. Ponadto Cantoro w drugiej połowie tylko truchtał, więc nie rozumiedlaczego nie zagrał Jirsak. Co więcej, każdy wie, że Stlić co drugiego wolnego strzela po ziemii licząc na dziurę w murze, więc należało każdemu piłkarzowi uzmysłowić, że nie wolno podskakiwać w murze. Ponadto zmian dokonano zdecydowanie za późno, a także widziałem tylko jeden sensownie wykonany stały fragment gry (dośrodkowanie z wolnego Małeckiego). Wydaje mi się, że zagrania ze stojącej piłki można lepiej wyćwiczyć, bo każda piłka powinna być grana bardo mocno i kąśliwie.

darotsok73 05.04.2009 20:38

tormenthor
Reasumując ,kontuzje i absencje za kartki to wina Skorży , środowa gra Diaza w reprezentacji Kostaryki na drugim końcu świata to też jego wina. W meczu z liderem miał tam zagrać junior z ME, a może Beto , Niedzielan albo Cebanu :D , Zieńczuk nie sądzę żeby był lepszy, po za tym był potrzebny na swojej pozycji. Cantoro truchtał ? No coż , każdy widzi to co chce. Ja widziałem że harował i walczył. Jirsak byłby lepszy ? w defensywie ? też nie sądzę.
Wolny bity z 16 metra na wprost bramki i niby piłkarzom z muru nie wolno podskakiwać ? Przyznam że to również dyskusyjna
teza.
Zagrania, strzały , wrzutki i dośrodkowania Wiślacy ćwiczą a że wychodzi Nam to..przeciętnie to inna sprawa (chociaż w derbach całkiem całkiem)

Można by jeszcze wspomnieć że doping amikowców dla swojej drużyny to też wina Skorży......
Generalnie to broniłbym decyzji trenera , choć tez zapewne nie jest nieomylny.
Bez napinki.

tormenthor 05.04.2009 21:49

Nie chodzi o napinkę, ale o wnikliwą i konstruktywną analizę. Nie można rozgrzeszać Skorży z pomyłek, które ewidentnie popełnił. Naszego trenera z kolei należy pochwalić za to, że w ostatnich meczach potrafił zmobilizować naszych piłkarzy do tego, aby walczyli na maxa.

mlynek 11.04.2009 21:14

Mamy problem z napastnikiem który się nie boi i który by strzelał bramki. A ja przypomne że fajnie sie pokazał kiedyś w PE nasz młodzik Sebastian Leszczak bez pardonu walczył i próbował przedrzeć się na bramke rywala :). Oczywiście nie zawsze mu to wychodziło ale widać było że chłopak ma dużo ikry i jak by dać mu szanse to mógłby szybko się odpłacić. Więc chciał bym Panu Maćkowi przypomieć o tym chłopaczku !!!!!!

AS82 11.04.2009 21:24

Byl okres w tym sezonie ,ze juz niektorym puszczaly nerwy i jechali po Skorzy. Po dzisiejszym meczu mozna stwierdzic ze ten trener to i tak jesli nei cudotworca,to dobry ekspert. Z takimi pilkarzami jak Pawelek ,Lobodzinski ,Cwielong,Malecki ,Zienczuk ,i paroma innymi caly czas sie bijemy o Mistrza . Kiedys Wisla miala braki na 1,2 pozycjach ,a teraz to na 1 ,2 pozycjach mamy klasowego pilkarza takiego jak Sobol naprzyklad. Bez wzgledu na koncowy wynik ,sadze ze do Skorzy duzych pretensji miec nie mozna

Tylko_Wisła! 11.04.2009 21:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AS82 (Post 707407)
Byl okres w tym sezonie ,ze juz niektorym puszczaly nerwy i jechali po Skorzy. Po dzisiejszym meczu mozna stwierdzic ze ten trener to i tak jesli nei cudotworca,to dobry ekspert. Z takimi pilkarzami jak Pawelek ,Lobodzinski ,Cwielong,Malecki ,Zienczuk ,i paroma innymi caly czas sie bijemy o Mistrza . Kiedys Wisla miala braki na 1,2 pozycjach ,a teraz to na 1 ,2 pozycjach mamy klasowego pilkarza takiego jak Sobol naprzyklad. Bez wzgledu na koncowy wynik ,sadze ze do Skorzy duzych pretensji miec nie mozna

Mamy słabą ofensywę ale za to obrona spisuje się dobrze. I bijemy sie o mistrza właśnie dzięki obrońcą bo to oni ostatnio strzelają bramki. Gdyby nie oni to już dawno mogli byśmy zapomnieć o mistrzu. !

grogoriogreg 11.04.2009 21:46

Nie wiem czy to kiedys pisalem czy nie, ale jesli Wisla w tym skladzie zdobedzie mistrza, to Skorzy trzeba wybudowac pomnik. Klasowych pilkarzy mamy kilku: Brozek Sobol Glowa, reszta to albo jeden szczebelek nizej, albo mlode talenty. To nie sklad z Kosa Frankiem Zurawiem czy Szymkiem. Gramy bez rozgrywajacego i napastnika (gdy nie ma Brozka). Cale szczescie obrone mamy chyba najlepsza w ostatnich latach. Ciezko bedzie, ale licze ze nasi do konca utrzymaja ta forme, Lechici juz traca siły

Mistel 11.04.2009 21:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez grogoriogreg (Post 707439)
Nie wiem czy to kiedys pisalem czy nie, ale jesłi Wisal w tym skladzie zdobedzie mistrza, to Skorzy trzeba wybudowac pomnik. Klasowych pilkarzy mamy kilku: Brozek Sobol Glowa, reszta to albo jeden szczebelek nizej, albo mlode talenty. To nie sklad z Kosa Frankiem Zurawiem czy Szymkiem. Gramy bez rozgrywajacego i napastnika (gdy nie ma Brozka). Cale szczescie obrone mamy chyba najlepsza w ostatnich latach. Ciezko bedzie, ale licze ze nasi do konca utrzymaja ta forme, Lechici juz traca siły

Zgadzam się. Dodałbym jeszcze Boguskiego i Małeckiego.

Brakuje takich kreatywnych piłkarzy jak Żuraw, Szymek czy Kosa. Widać to było wyraźnie, gdy sam Kosa wrócił gra od razu się poprawiła. A tacy piłkarze w Polskiej lidze jeszcze są. Był przecież Kuba Błaszczykowski, jest Lewandowski w Lechu, jest Majewski w Polonii. Ostatni dwaj mogliby z powodzeniem grać u nas.

Tylko_Wisła! 11.04.2009 22:30

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mistel (Post 707445)
Zgadzam się. Dodałbym jeszcze Boguskiego i Małeckiego.

Brakuje takich kreatywnych piłkarzy jak Żuraw, Szymek czy Kosa. Widać to było wyraźnie, gdy sam Kosa wrócił gra od razu się poprawiła. A tacy piłkarze w Polskiej lidze jeszcze są. Był przecież Kuba Błaszczykowski, jest Lewandowski w Lechu, jest Majewski w Polonii. Ostatni dwaj mogliby z powodzeniem grać u nas.

Nie zauważyłeś że Majewski już od 3 miesięcy nic nie gra ?? :-/

sevenheaven 11.04.2009 22:40

ja tak samo jak ktoś juz napisal, chciałbym zeby Skorza dał pograc chociaz na te 5-10 minut Leszczakowi, zeby sie już ogrywał ..
raz mu dał szanse i według mnie naprawde fajnie grał .. i nie widac było roznicy miedzy nim a seniorami ..
moze chociaz jakies okrzyki w strone Skorzy, zeby dał szanse innym ..

albo tego Jonczyka podobno wielki talent ..

w MU taki Macheda dostaje szanse mimo swojego wieku i je potrafi wykorzystac, a u nas sie boja stawiac na mlodych ;//

Kolumbus 11.04.2009 23:03

Ja, widząc co grają niektórzy nasi ,,gwiazdorzy" to kompletnie nie wiem czego można się bać dając wyróżnającego się gościa z ME.Myślę nawet taka zamiana by była korzystna gościa z I drużyny wymienić na typa z ME:)

grogoriogreg 11.04.2009 23:18

Jesli zaden z naszych mlodych nie wybija sie w Mlodej Ekstraklasie, to nie mamy szans na krotkie wystepy mlodzikow. W ME powinni grac zawodnicy w wieku 16-18 lat, raczej korzysci z zawodnika 21 letniego grajacego na tym poziomie miec nie bedziemy

Mistel 12.04.2009 09:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tylko_Wisła! (Post 707466)
Nie zauważyłeś że Majewski już od 3 miesięcy nic nie gra ?? :-/

Czy to że ma spadek formy (może wina trenera?) ma oznaczać że chłopak nie ma talentu?!?!?!:-P

AS82 23.04.2009 20:19

U Skorży podoba mi sie tez to , ze jak gramy taki mecz jak jutro z Górnikiem ,to otwarcie mówi na konferencji ,że celem sa pelna koncentracja i 3 punkty ,a nie bawi sie w jakies kurtuazje typu oni sa grozni itd .Motywatorem moze nie ejst jeszcze kapitalnym ,ale widac ze jasno stawia cele i wierzy w druzyne .

Krystian168 25.04.2009 10:18

Maciek Skorża jest już jednym z najlepszych (jak nie najlepszym) trenerem ekstraklasy... a jest na dodatek bardzo młody jak na trenera !

1906% poparcia dla trenera !

martin_6 25.04.2009 10:53

Szczerze mówiąc, to co Skorża wyczynia w Wiśle to jak dla mnie niesamowite. Popełnia czasem błędy, ale patrząc obiektywnie - w zeszłym sezonie z wcale nie wybijającym się szczególnie ponad inne drużyny składem zmiażdżył konkurencję, a teraz, mimo że przeciwnicy mają chyba nawet lepszych zawodników, Wisła gra najlepszą piłkę w lidze i jeśli nic strasznego się nie stanie, powinniśmy obronić tytuł :). Jak dla mnie jest on zdecydowanie najlepszym polskim trenerem.

lord damien 25.04.2009 11:04

Zauważyłem, że jak wygrywamy- MAciej Skorża jest świetnym trenerem. Ale jak przegramy- co ten facet u nas robi?

ultr4 27.04.2009 17:45

http://futbolnet.pl/wiadomosci/skorza-zastapi-smude

Ciekawe ile prawdy jest w tym artykule, ale wydaje sie byc dosc realny...

4fan_player 27.04.2009 17:50

Mam nadzieję że dla Maćka Wisła to nie tylko pięć liter ale coś więcej...

ultr4 27.04.2009 17:57

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 4fan_player (Post 716166)
Mam nadzieję że dla Maćka Wisła to nie tylko pięć liter ale coś więcej...

Na pewno dla Macka jest to cos wiecej niz piec liter (wsparcie od kibicow, co wywolalo jego wzruszenie), ale warto spojrzec na sytuacje z innej strony. W Lechu Skorza moze liczyc na 3 lata wzglednego komfortu pracy (tyle czasu dostal Smuda), a w Wisle skazany jest na laske jednego czlowieka. Pamietam filimik na wislakrakow.com, gdzie Skorza udzielil wywiwadu redakcji i dawal do zrozumienia, ze jego czas w Krakowie dobiega konca. Co wiecej w Lechu nie zaluja pieniedzy na transfery, a w Wisle szykuje sie wyprzedaz najlepszych graczy. Jednak wszystko zalezy od tego czy Franz podpisze kontrakt z Lechem czy nie...

EDIT:
Element dlaczego Skorza mialby nie przejsc do swojego bylego pracodowacy (Amica)?

Dubi 27.04.2009 17:58

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 716167)
Żaden futbolnet czy inny typowy blog próbujący zarobić na reklamach Ameryki nie odkryje.

Logicznym jest opcja przejścia Maćka do Amici. Tak jak i do każdego inne klubu z czołówki.
Mam tylko nadzieje że takiego s****ysyństwa nam nie wyrządzi.
Wszędzie, byle nie tam. A najlepiej jak zostanie do końca kariery trenerskiej przy R22.

zapewniam ze opcja A i opcja B jest mało realna.

spirit 27.04.2009 17:59

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ultr4 (Post 716163)
http://futbolnet.pl/wiadomosci/skorza-zastapi-smude

Ciekawe ile prawdy jest w tym artykule, ale wydaje sie byc dosc realny...

Srututu, trąbka z drutu.

Pablo84 27.04.2009 18:28

W Polsce nie ma zespołu, który " od tak" podkupił by Wiśle kogokolwiek i cokolwiek.
Najbliżej tego w przyszłości może być Solorz ze Śląskiem, ale nie jakiś Rutkowski z Lecha...

swinia 27.04.2009 19:13

Brawo Heban jakże kapitalny i trafny post. Nic dodać, nic ująć.!!!!!!!!

saklak1906 28.04.2009 13:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ultr4 (Post 716163)
http://futbolnet.pl/wiadomosci/skorza-zastapi-smude

Ciekawe ile prawdy jest w tym artykule, ale wydaje sie byc dosc realny...


Jakis nawiedzony po marysce cos napisze a wy ludzie sie napinacie.
Jeszcze trzy tygodnie temu to Lech byl faworytem wylewano cysterny spermy nad geniuszem Smudy, a jak spadli z fotela lidera zaczyna sie nagonka i spekulacjie.
Lech z Rutkowskim i z ta cala rada skautingu( chyba rada parafilana) moga sobie chciec nawet jak by to bylo prawda to Skorza ma jeszcze rok wazny kontrakt( bo o ile pamietam to podpisali na trzy lata) a Cupial jak sie uprze to nawet po zwolnieniu bedzie placil-patrz Kasperczak i tyle Macka w Poznaniu przez najblizszy rok zobacza.
Jak narazie Skorza pracuje bardzo dobrze i zadne znajomosci Smudy z Cupialem tego nie zmiena chyba ze Maciek sie nie zmiesci na podium to dopiero wtedy moze straci posade.

7 kotów 28.04.2009 14:25

Pozbywanie sie Skorzy to glupota porownywalna tylko do zatrudnienia Okuki badz Engela.
Czyli wcale nierealna, a calkiem mozliwa.

Zieniu17 28.04.2009 14:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 716527)
Pozbywanie sie Skorzy to glupota porownywalna tylko do zatrudnienia Okuki badz Engela.
Czyli wcale nierealna, a calkiem mozliwa.

Okuka tak, ale z Engelem przesadziłeś. Petrescu wcale nie był od niego lepszy, a jakoś nikt po nim nie jeździ...

pan Dudi 28.04.2009 14:35

Coś nie mogę włączyć tego artykułu. Wpisałem w google jego myśl przewodnią, czyli "Skorża zastąpi Smudę" i na tamtych linkach też mi nie poszło, aż w końcu znalazłem artykuł, w którym jest mowa, że to Smuda zastąpi Skorżę, a Skorża przejmie po Benhałerze reprezentację. Radzę traktować tego typu njusy ze sporym dystansem.

7 kotów 28.04.2009 14:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Zieniu17 (Post 716532)
Okuka tak, ale z Engelem przesadziłeś. Petrescu wcale nie był od niego lepszy, a jakoś nikt po nim nie jeździ...

Drogi kolego,
W Wisle nie bylo, i nie bedzie, wiekszej kreatury niz Jerzy Wladyslaw Engel. Mitoman, oszust, malwersant i karierowicz.
jedyne z czym przesadzilem to stawianie Okuki - badz co badz uznanego trenera w jednym rzedzie z tym wasatym Dyzma polskiego futbolu.

Kapka to przy nim MALY ****.

Zieniu17 28.04.2009 15:29

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 7 kotów (Post 716536)
Drogi kolego,
W Wisle nie bylo, i nie bedzie, wiekszej kreatury niz Jerzy Wladyslaw Engel. Mitoman, oszust, malwersant i karierowicz.
jedyne z czym przesadzilem to stawianie Okuki - badz co badz uznanego trenera w jednym rzedzie z tym wasatym Dyzma polskiego futbolu.

Kapka to przy nim MALY ****.

Tak, Okuka, uznany trener, pamiętaj, że Engel jako pierwszy po 20 latach wprowadził Polske na MŚ, z Wisłą było bardzo blisko LM, odchodząc zostawiał Białą Gwiazdę na 2 miejscu w tabeli(po odejsciu Uche i Franka).
Okuka wyleciał z Wisły po kilku meczach...

Nie mam zamiaru się z Tobą kłócić, ale w erze telefoniki było wielu gorszych trenerów od Engela, co wcale nieznaczy, że Engel był najlepszy.

Jeśli myśląć oszust masz na myśli to, że choćby obiecywał awans do LM, to trudno mu się dzwić, bo co może miał powiedzieć, że odpadniemy, jesteśmy bez szans?

Do Skorży napewno się nie umywa, ale będąc szczerym niewielu mamy w Polsce lepszych trenerów od "mitomana" Engela.

7 kotów 28.04.2009 16:03

Nie, mnie Engel nie oszukal z niczym.
Ale widzac jak jest postrzegany - oszukal wielu. : )

tofik 28.04.2009 16:08

Podobno zamówił na koszt Wisły tonę swoich książek "Futbol na tak" :-/

Zieniu17 28.04.2009 16:15

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 716583)
Podobno zamówił na koszt Wisły tonę swoich książek "Futbol na tak" :-/

Rozdawał je na spotkaniu "u Wiślaków" przed sezonem 05/06. A czy "podobno" zamówił na koszt Wisły to nie wiem.

janko04 28.04.2009 18:08

dla mnie to jest próba zdekoncentrowania, rozbicia "więzi" w szatni.
Jak zdobędziemy MP, to po jakiego kija Skorża miałby iść do średniaka, którym Lech będzie zapewne w przyszłym sezonie.

ostach1906aka 28.04.2009 18:10

SKORŻA jest najlepszy !

WojtekP*TS* 28.04.2009 18:57

Maciej Skorża to osoba, która dąży do doskonałości... mimo bardzo ograniczonych możliwości, chce i próbuje osiągnąć sukces z takim składem jaki ma:] i mi się to podoba:)

anthony09 28.04.2009 18:57

Według mnie Skorża jest jednym z lepszych trenerów polskiego pochodzenia, nawet lepszy od Beenhakkera tylko ze z gorszą reputacją, potrafi się przyznać do błędu, wziąść na siebie złe wyniki nie obciążając zawodników ;) Podoba mi sie ten system rotacji w składzie jaki on stosuje bo daje więcej możliwości wykazania się rezerwowym. Według mnie to najlepszy taktyk w Polsce, a Smuda to teraz spada w dół ...

KOMINEK 28.04.2009 22:00

To nie wiecie Lech kupuje Boguskiego a Cupiał zachwycony wspaniałymi wynikami Smudy już podpisał z Lechem umowem o zamianie Skorży na Smude. Jest też wielce prawdopodbne że tam znajdą się Zieńczuk i Baszczyński którym kończą się w Wiśle kontrakty.

Ach a drugim trenerem ma być Majewski. Nie wiecie nie żartujcie na pewno jutro o tym w Fakcie przecztacie.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:06.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl