![]() |
Myślę że w przypadku Ramireza dochodzi jeszcze jeden czynnik. Dla niego Wisła to może być ostatnia szansa żeby na zawsze już nie zostać hiszpańskim trenerem w III lidze. Dlatego jest tak zdeterminowany żeby odnieść sukces. Bo jeśli mu się nie uda to gdzie wróci? Do III ligi w Hiszpanii? Myślę że ma większe aspiracje. Stąd tak jest głodny sukcesów.
Zarówno Wisła jak i Ramirez na tej współpracy mogą sporo zyskać. |
Cytat:
|
Cytat:
To byli zawodnicy z ogromnym potencjałem, myślę, że ich forma wystrzeliłaby bez względu na trenera, który ich prowadził w tamtym czasie. Paradoksalnie spośród tych zawodników nie Żuraw a Szymek zawsze wydawał mi się gościem z największym talentem, kto wie, gdzie by skończył gdyby nie te wszystkie kontuzje. |
Przy Smudzie Uche wracałby latem 2002 do domu, niekoniecznie przyszliby Stolar i Kuzba, a z innymi też nie wyglądalo tak różowo.
|
Cytat:
Przez te pierwsze dwa lata, do Valerengi, Kasperczak był Midasem. Praktycznie wszyscy zawodnicy, których miał, grali przy nim życiówkę. Wyjątkami byli chyba tylko Pater, Sypniewski (który za chwilę wyleciał z klubu), Frankowski (który wracał po długiej kontuzji), Ouadia (zapchajdziura wzięta po testach) i kilku starszych graczy, którzy byli stopniowo odstawiani na boczny tor. Strąk dosłownie już nigdy nie grał tak dobrze jak w tym początkowym okresie Kasperczaka, choć z racji wieku przecież powinien się jeszcze rozwijać. Goście typu Paszulewicz, Nawotczyński, Brasilia, czy inny Dubicki, dawali radę na poziomie walki o mistrzostwo, choć to przecież byli w najlepszym wypadku ligowi przeciętniacy. Nie wiem, naprawdę nie wiem, jak zakrzywione trzeba mieć postrzeganie rzeczywistości, by uznać, że to wszystko samo się zrobiło. |
Problemem Kasperczaka w tamtym czasie był głownie fakt braku wsparcia właściciela, który zamiast myśleć o wzmocnieniach i budowaniu drużyny na lata zaczął rozprzedawać zawodników na lewo i prawo w zamian sprowadzając za darmo odpady z rożnych części naszego globu z Temple Omeonu na czele. Struktury organizacyjne w tamtym okresie czasu w klubie były na tak niskim szczeblu rozwoju, że głowa mała. Klub nie był przygotowany na sukces drużyny Kasperczaka, a myślenie że zawsze będzie się udawało z byle kim a najlepiej za darmo pociągnęło z czasem tę drużynę pod względem sportowym w dół.
Co do Ramireza, pod jego wodzą przed Wisłą kilka kluczowych spotkań, które utwierdzą bądź zniweczą dotychczasową pracę hiszpańskiego trenera. Trzeba też jasno podkreślić, że Kiko gra o swoją przyszłość tutaj w Wiśle a być może nawet jako trenera w ogóle. |
Cytat:
Z drugiej strony trzeba przyznać, że z Heńka schodziło powietrze i z każdym rokiem od 2003 dawał swoim zespołom coraz mniej i coraz bardziej było po nim widać wiek i zmęczenie. OK, tu kończę odpowiedz na Twój post, Merkury, i wracam do głównego tematu - Kiko. Kasperczak został przywołany w kontekście Kiko jako przykład zagranicznej myśli szkoleniowej w rozmowie o trenerach zagranicznych i polskich. Moim zdaniem te daleko idące oceny na podstawie pojedynczych przykładów, są dość żenujące i naiwne. :> Jeśli przykład Kiko ma świadczyć źle o ogóle polskich trenerów, to równie dobrze można powiedzieć, że wyniki Magiery źle świadczą o wszystkich ekstraklasowych trenerach, tak polskich jak i zagranicznych. To tak nie działa. Każdego trzeba oceniać indywidualnie. |
W 2004 roku zarówno zimą jak i latem Wisła dokonała konkretnych wzmocnień nie pozbywając się nkogo z czołowych graczy i akurat wtedy musiało paść na Real.
|
obejrzzawszy mecz PL stwierdzam ze aktualnie Wisła prowadzi dojrzalsza i bardziej oukladana gre niz nasza kadra , strach pomyslec co osiagnalby Kiko gdyby zamiast Brozinho mial do dyspozycji Lewego a zamiast Bogusia Grosika...
|
Arkadiuszu pozdrawiam, świetny humor będziesz miał po przeczytaniu swojego postu jak puści alkohol i heroina.
Kozioł Paweł - towar nr 1 w Wilkowyjach. |
Po wczorajszym meczu śmiało można tak powiedzieć. Grali dramatycznie do przodu, przy czym należy uwzględnić fakt, że oni się kilka dni w roku widzą, a Kiko ma zespół cały czas.
|
Cytat:
Obyście za tydzień-dwa i później nadal mieli powody do pisania takich bajek, tym razem po spokojnych i pewnych wygranych. |
Niektórym juz wiosenne slonce chyba za bardzo przygrzalo w dynie.
|
Cytat:
No juz bez przesady.Piast i Plock biegali i walczyli ,i wcale nie uwazam ze to byly slabe zespoly,to juz nie ten czas ,w lidze nie ma słabych zespołow.Kiedys bysmy grali z takimi na hura do przodu ,skonczylo by sie to kontrami i tak wlasnie w takich meczach frajerzy golili Wisłe.,jak chocby za Moskala. W Wawie OBIE druzyny zagraly przecietnie,to byl mecz na remis. Wiadomo ze porównywanie Kiko do Nawałki,czy Wisły do Repry jest w wogóle z dupy,mysle ze duzo odpowiedzi na pytania na co NAPRAWDE stac Wisłe za Ramireza pokaze wlasnie mecz z Kuchennymi. |
porónania Kiko do Kasperczaka są daremne gdyż łaczy ich bardzo mało.
o wiele wiecej Kiko ma wspólnego ze Skorża, a Kasper z Engelem... dajmy czas Kiko, tak z rok, to sie wtedy zobaczy czy sie czymś różni od polskich ogórków |
Cytat:
|
Strasznie popadamy ze skrajności w skrajność. Trener przegrał dwa mecze, w tym jeden 0-3? Na taczki go! Wygrał trzy mecze i nie przegrał pięciu? Spokojnie może zastąpić Conte w Chelsea.
|
Cytat:
Takie futbolowe realia, które mimo wszystko o niczym nie świadczą. |
Cytat:
|
Cytat:
W Płocku jest np. Furman, Krivets, Merevaszwili.. Czy to zawodnicy, z którymi można z marszu zakładać wygraną? Mam wręcz wrażenie, że z innym trenerem takie mecze jak ten w Piastem czy Płockiem kończylibyśmy w stylu 1-1, 2-2 czy może nawet przegraną. Bo Wisła stosowałaby radosny futbol jak kiedyś. Niewspółmierny do stanu posiadania. |
Pół inwalidzi, a jakby z Płocka przyszedł do nas taki Krivets, Merevaszvili czy Furman to od razu uruchomiłaby się gadka jakie to ciekawe wzmocnienia :D Tak samo z Gliwicami - Mraz czy Badia brani byliby z pocałowaniem ręki.
|
Niektórzy po prostu w dalszym ciągu są przekonani, że w kadrze mamy Szymkowiaka, Żurawskiego i Frankowskiego. Oczywiście z najlepszych lat :)
|
Drużynę mamy gdzieś tak na pierwszą piątkę. I Kiko jest pierwszym trenerem od dawna, który notuje wyniki adekwatne do tego potencjału. Nikt mi nie wmówi, że takie drużyny jak Jagiellonia czy Zagłębie mają lepszych piłkarzy niż my. Wiadomo, to nie to co kiedyś - wtedy byliśmy najlepsi w lidze. Ale też nie ma co zakłamywać, że miejsca 7-10 są na miarę naszego potencjału. Nie są i nigdy nie były.
|
Cytat:
|
Załuska, LLonch, Gonzales, Mączyński, Brlek, Cywka wystarczy ?
|
Alfabetycznie: Brlek, Głowacki, Gonzales, Llonch, Małecki, Mączyński, Sadlok, Załuska.
|
Cywka xD Uryga może też?
Cywkę połowa tego forum chciała oddać w zimie za paczkę fajek. Fajnie, że Ramirez znalazł dla niego optymalną pozycję, ale nie piszmy takich bzdur. Mamy potencjał pozwalający powalczyć z każdym, ale jednocześnie nie są to zawodnicy potrafiący od początku do końca zdominować rywala nawet z dolnej połówki tabeli. Musimy więc wygrywać dobrą organizacją gry i żelazną konsekwencją. Przy tych warunkach mamy potencjał na czołówkę tabeli. I Ramirezowi póki co to się udaje |
Cytat:
Cytat:
Spokojnie mógłbym wymienić wiele klubów które maja po kilku dobrych piłkarzy . |
pytałeś którzy to piłkarze, dostałeś odpowiedź , nie brnij teraz w odkręcanie
|
Cytat:
Kiko i władze Wisły na ten moment robia bardzo dobra robotę to fakt. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:19. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl