Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Kiko Ramirez były trener Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9750)

Ogryzek 26.03.2017 00:03

Myślę że w przypadku Ramireza dochodzi jeszcze jeden czynnik. Dla niego Wisła to może być ostatnia szansa żeby na zawsze już nie zostać hiszpańskim trenerem w III lidze. Dlatego jest tak zdeterminowany żeby odnieść sukces. Bo jeśli mu się nie uda to gdzie wróci? Do III ligi w Hiszpanii? Myślę że ma większe aspiracje. Stąd tak jest głodny sukcesów.

Zarówno Wisła jak i Ramirez na tej współpracy mogą sporo zyskać.

kubad99 26.03.2017 01:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Ogryzek (Post 1467397)
Myślę że w przypadku Ramireza dochodzi jeszcze jeden czynnik. Dla niego Wisła to może być ostatnia szansa żeby na zawsze już nie zostać hiszpańskim trenerem w III lidze. Dlatego jest tak zdeterminowany żeby odnieść sukces. Bo jeśli mu się nie uda to gdzie wróci? Do III ligi w Hiszpanii? Myślę że ma większe aspiracje. Stąd tak jest głodny sukcesów.

Zarówno Wisła jak i Ramirez na tej współpracy mogą sporo zyskać.

Zgadzam się, ale z tego co Junco mowił na konferencji, to wziął Kiko również dlatego, że jest Pracoholikiem i w pełni poświęca się piłce.

Patryko 26.03.2017 02:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez jova (Post 1467395)
Bez przesady. Żurawski, Kosowski, Uche, Głowacki, Szymkowiak, Cantoro, Kuźba, Stolarczyk i Baszczyński w ciągu dosłownie kilku miesięcy pracy z Kasperczakiem osiągnęli życiową formę. On sobie ten samograj zbudował. To musiałby być zajebisty zbieg okoliczności, żeby tylu piłkarzy naraz bez wpływu trenera zaczęło grać na reprezentacyjnym poziomie.

Przeczytaj sobie raz jeszcze nazwiska, które wymieniłeś (ehh, pięknie było oglądać tamtą drużynę w akcji). To był materiał ludzki nieporównywalny z obecnym, w większości reprezentanci swoich krajów, z perspektywami na grę w solidnych, zachodnich drużynach.
To byli zawodnicy z ogromnym potencjałem, myślę, że ich forma wystrzeliłaby bez względu na trenera, który ich prowadził w tamtym czasie.
Paradoksalnie spośród tych zawodników nie Żuraw a Szymek zawsze wydawał mi się gościem z największym talentem, kto wie, gdzie by skończył gdyby nie te wszystkie kontuzje.

arti 26.03.2017 06:26

Przy Smudzie Uche wracałby latem 2002 do domu, niekoniecznie przyszliby Stolar i Kuzba, a z innymi też nie wyglądalo tak różowo.

jova 26.03.2017 09:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Patryko
Przeczytaj sobie raz jeszcze nazwiska, które wymieniłeś (ehh, pięknie było oglądać tamtą drużynę w akcji). To był materiał ludzki nieporównywalny z obecnym, w większości reprezentanci swoich krajów, z perspektywami na grę w solidnych, zachodnich drużynach.
To byli zawodnicy z ogromnym potencjałem, myślę, że ich forma wystrzeliłaby bez względu na trenera, który ich prowadził w tamtym czasie.

Niemal wszyscy reprezentantami kraju stali się podczas pracy z Kasperczakiem. Podobnie jak Gorawski lub nawet Jop. JOP!! Ci dwaj też byli skazani na kadrę? Piszesz o zawodnikach, którzy, jak np. Stolarczyk i Uche, byli na zupełnie innych etapach kariery, ale twierdzisz, że byli skazani na osiągnięcie życiowej formy w tym samym roku, niezależnie od tego kto ich prowadził?! Jeszcze raz powtórzę, to jakiś zajebisty zbieg okoliczności, że ci wszyscy goście, wśród nich Uche (19 lat) i Stolarczyk (30 lat), akurat postanowili sami z siebie doprowadzić się do życiowej formy w ciągu tych samych dwóch lat.

Przez te pierwsze dwa lata, do Valerengi, Kasperczak był Midasem. Praktycznie wszyscy zawodnicy, których miał, grali przy nim życiówkę. Wyjątkami byli chyba tylko Pater, Sypniewski (który za chwilę wyleciał z klubu), Frankowski (który wracał po długiej kontuzji), Ouadia (zapchajdziura wzięta po testach) i kilku starszych graczy, którzy byli stopniowo odstawiani na boczny tor. Strąk dosłownie już nigdy nie grał tak dobrze jak w tym początkowym okresie Kasperczaka, choć z racji wieku przecież powinien się jeszcze rozwijać. Goście typu Paszulewicz, Nawotczyński, Brasilia, czy inny Dubicki, dawali radę na poziomie walki o mistrzostwo, choć to przecież byli w najlepszym wypadku ligowi przeciętniacy. Nie wiem, naprawdę nie wiem, jak zakrzywione trzeba mieć postrzeganie rzeczywistości, by uznać, że to wszystko samo się zrobiło.

Merkury 26.03.2017 09:43

Problemem Kasperczaka w tamtym czasie był głownie fakt braku wsparcia właściciela, który zamiast myśleć o wzmocnieniach i budowaniu drużyny na lata zaczął rozprzedawać zawodników na lewo i prawo w zamian sprowadzając za darmo odpady z rożnych części naszego globu z Temple Omeonu na czele. Struktury organizacyjne w tamtym okresie czasu w klubie były na tak niskim szczeblu rozwoju, że głowa mała. Klub nie był przygotowany na sukces drużyny Kasperczaka, a myślenie że zawsze będzie się udawało z byle kim a najlepiej za darmo pociągnęło z czasem tę drużynę pod względem sportowym w dół.

Co do Ramireza, pod jego wodzą przed Wisłą kilka kluczowych spotkań, które utwierdzą bądź zniweczą dotychczasową pracę hiszpańskiego trenera. Trzeba też jasno podkreślić, że Kiko gra o swoją przyszłość tutaj w Wiśle a być może nawet jako trenera w ogóle.

jova 26.03.2017 12:18

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Merkury
Problemem Kasperczaka w tamtym czasie był głownie fakt braku wsparcia właściciela, który zamiast myśleć o wzmocnieniach i budowaniu drużyny na lata zaczął rozprzedawać zawodników na lewo i prawo w zamian sprowadzając za darmo odpady z rożnych części naszego globu z Temple Omeonu na czele.

Tak, polityka transferowa była wtedy fatalna. Zawsze byliśmy mądrzy po szkodzie. Zamiast sprowadzić Zieńczuka, lub kogoś na tym poziomie, od razu po odejściu Kosowskiego, to najpierw przez rok bawiliśmy się z Brasilią. Z kolei Kłos, Majdan, Kukiełka i Mijailović przyszli o pół roku za późno. Kto wie jak wyglądałyby mecze z Anderlechtem, gdybyśmy nie grali obroną: Baszcz - Nawotczyński - Jop - Paszulewicz. Sam Kłos zrobiłby już wielką różnicę na miejscu Nawotczyńskiego.

Z drugiej strony trzeba przyznać, że z Heńka schodziło powietrze i z każdym rokiem od 2003 dawał swoim zespołom coraz mniej i coraz bardziej było po nim widać wiek i zmęczenie.

OK, tu kończę odpowiedz na Twój post, Merkury, i wracam do głównego tematu - Kiko. Kasperczak został przywołany w kontekście Kiko jako przykład zagranicznej myśli szkoleniowej w rozmowie o trenerach zagranicznych i polskich. Moim zdaniem te daleko idące oceny na podstawie pojedynczych przykładów, są dość żenujące i naiwne. :> Jeśli przykład Kiko ma świadczyć źle o ogóle polskich trenerów, to równie dobrze można powiedzieć, że wyniki Magiery źle świadczą o wszystkich ekstraklasowych trenerach, tak polskich jak i zagranicznych. To tak nie działa. Każdego trzeba oceniać indywidualnie.

R33 26.03.2017 12:28

W 2004 roku zarówno zimą jak i latem Wisła dokonała konkretnych wzmocnień nie pozbywając się nkogo z czołowych graczy i akurat wtedy musiało paść na Real.

Arkadiusz.Czerepach 26.03.2017 22:34

obejrzzawszy mecz PL stwierdzam ze aktualnie Wisła prowadzi dojrzalsza i bardziej oukladana gre niz nasza kadra , strach pomyslec co osiagnalby Kiko gdyby zamiast Brozinho mial do dyspozycji Lewego a zamiast Bogusia Grosika...

ABGwislakABG 27.03.2017 06:09

Arkadiuszu pozdrawiam, świetny humor będziesz miał po przeczytaniu swojego postu jak puści alkohol i heroina.

Kozioł Paweł - towar nr 1 w Wilkowyjach.

ashkeczup 27.03.2017 10:29

Po wczorajszym meczu śmiało można tak powiedzieć. Grali dramatycznie do przodu, przy czym należy uwzględnić fakt, że oni się kilka dni w roku widzą, a Kiko ma zespół cały czas.

arti 27.03.2017 18:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ashkeczup (Post 1467433)
Po wczorajszym meczu śmiało można tak powiedzieć. Grali dramatycznie do przodu, przy czym należy uwzględnić fakt, że oni się kilka dni w roku widzą, a Kiko ma zespół cały czas.

przestańcie się wygłupiać-heroiczne boje z półinwalidami z płocka i głiwic, w wawie nawet nie pierdnęliśmy, a Wy cali w skowronkach.
Obyście za tydzień-dwa i później nadal mieli powody do pisania takich bajek, tym razem po spokojnych i pewnych wygranych.

Ma_niek 27.03.2017 19:37

Niektórym juz wiosenne slonce chyba za bardzo przygrzalo w dynie.

Wojtas 27.03.2017 19:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1467449)
przestańcie się wygłupiać-heroiczne boje z półinwalidami z płocka i głiwic, w wawie nawet nie pierdnęliśmy, a Wy cali w skowronkach.
Obyście za tydzień-dwa i później nadal mieli powody do pisania takich bajek, tym razem po spokojnych i pewnych wygranych.



No juz bez przesady.Piast i Plock biegali i walczyli ,i wcale nie uwazam ze to byly slabe zespoly,to juz nie ten czas ,w lidze nie ma słabych zespołow.Kiedys bysmy grali z takimi na hura do przodu ,skonczylo by sie to kontrami i tak wlasnie w takich meczach frajerzy golili Wisłe.,jak chocby za Moskala.
W Wawie OBIE druzyny zagraly przecietnie,to byl mecz na remis.
Wiadomo ze porównywanie Kiko do Nawałki,czy Wisły do Repry jest w wogóle z dupy,mysle ze duzo odpowiedzi na pytania na co NAPRAWDE stac Wisłe za Ramireza pokaze wlasnie mecz z Kuchennymi.

szprotson 27.03.2017 20:59

porónania Kiko do Kasperczaka są daremne gdyż łaczy ich bardzo mało.
o wiele wiecej Kiko ma wspólnego ze Skorża, a Kasper z Engelem...

dajmy czas Kiko, tak z rok, to sie wtedy zobaczy czy sie czymś różni od polskich ogórków

ashkeczup 27.03.2017 22:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1467449)
przestańcie się wygłupiać-heroiczne boje z półinwalidami z płocka i głiwic, w wawie nawet nie pierdnęliśmy, a Wy cali w skowronkach.
Obyście za tydzień-dwa i później nadal mieli powody do pisania takich bajek, tym razem po spokojnych i pewnych wygranych.

Pewna wygrana z 600 tysięcznym państewkiem-pełna dominacja, 80% posiadania piłki, 3x więcej strzałów, od 30 minuty ustalony wynik meczu. Jak to Jerzy Urban raczył zauważyć "Tak było. Nie zmyślam"

Adenalix 27.03.2017 22:25

Strasznie popadamy ze skrajności w skrajność. Trener przegrał dwa mecze, w tym jeden 0-3? Na taczki go! Wygrał trzy mecze i nie przegrał pięciu? Spokojnie może zastąpić Conte w Chelsea.

s1mone 27.03.2017 23:03

Cytat:

obejrzzawszy mecz PL stwierdzam ze aktualnie Wisła prowadzi dojrzalsza i bardziej oukladana gre niz nasza kadra , strach pomyslec co osiagnalby Kiko gdyby zamiast Brozinho mial do dyspozycji Lewego a zamiast Bogusia Grosika...
Wcale bym się nie zdziwił, z tymże żadna kadra nigdy nie będzie tak zgrana jak klubowa drużyna. Jeżeli mówimy o samej organizacji gry nie jest to wina Nawałki, tak samo jak nie jest to plus dla Kiko. Podejrzewam, że Barcelona zlałaby reprezentację Hiszpanii bez żadnego problemu (jeśli udałoby się sklonować paru piłkarzy), a Polska mimo posiadania o wiele wyższej klasy piłkarzy pewnie by się męczyła z Legią dużo bardziej niż z Czarnogórą.

Takie futbolowe realia, które mimo wszystko o niczym nie świadczą.

AntyMod 27.03.2017 23:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1467449)
przestańcie się wygłupiać-heroiczne boje z półinwalidami z płocka i głiwic, w wawie nawet nie pierdnęliśmy, a Wy cali w skowronkach.
Obyście za tydzień-dwa i później nadal mieli powody do pisania takich bajek, tym razem po spokojnych i pewnych wygranych.

nie przesadzaj , po pierwsze jestesmy juz na dlugo przecietna drzuyna polskiej ligi ktora kazde zwyciestwo musi sobie wybiegac , poza tym skoncz .......ic ze w wa-wie nawet nie pierdnelismy bo ta oslawiona , mega bogata druzyna z tym jakims smiesznym czarnuchem Dzidzą - ktory gra jeden dobry mecz na 4 i jest gwiazda chorej ligi - i drugim padliniarzem lolkiem z wodoglowiem dosc sie nameczyli zeby wygrac 1-0 - popatrz na nazwiska - kontrakty - przyslosci i wszystko wokol - ta legia to po prostu twor polityczno-telewizyjny -to co potrzeba teraz obezcnej wladzy partyjniej i karierowicza bonka ktory na sile ( wczesniej tylko dzieki swojemu kochasiowi francuskiemu) musi miec europejska druzyne ...wcale nie gloryfikuje Wisly bo to ligowy przecietniak ...tylko mam beke ze wszystkich 3-4-5 - a legioa to i 10 x bogatszych klubow ktore musze sie bardzo nameczyc zeby ta slaba i biedna Wisle zdominowac ...najwazniejszy bedzie mecz z Amika , choc nie wiem czemu jak zawsze bylem sceptyczny to zaczynam wierzyc w niezly wynik i walke ... gdyb sie tak udalo wygrac z Amika ( moze 7egia da nam Gila albo innego idiote zeby nie zaszkodzil warszawce) to wyszydze wszystkie kluby przeplacane w polsce

nesta 28.03.2017 09:44

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1467449)
przestańcie się wygłupiać-heroiczne boje z półinwalidami z płocka i głiwic, w wawie nawet nie pierdnęliśmy, a Wy cali w skowronkach.
Obyście za tydzień-dwa i później nadal mieli powody do pisania takich bajek, tym razem po spokojnych i pewnych wygranych.

Serio myślisz, że z innym trenerem byłoby w tych meczach gładkie 3-0 dla nas? Myślę, że zapominasz o naszym składzie, który owszem nie jest słaby, ale też nie są to zawodnicy, którzy będą dominować w każdym meczu.

W Płocku jest np. Furman, Krivets, Merevaszwili.. Czy to zawodnicy, z którymi można z marszu zakładać wygraną?

Mam wręcz wrażenie, że z innym trenerem takie mecze jak ten w Piastem czy Płockiem kończylibyśmy w stylu 1-1, 2-2 czy może nawet przegraną. Bo Wisła stosowałaby radosny futbol jak kiedyś. Niewspółmierny do stanu posiadania.

silver03 28.03.2017 10:44

Pół inwalidzi, a jakby z Płocka przyszedł do nas taki Krivets, Merevaszvili czy Furman to od razu uruchomiłaby się gadka jakie to ciekawe wzmocnienia :D Tak samo z Gliwicami - Mraz czy Badia brani byliby z pocałowaniem ręki.

Martinus 28.03.2017 12:13

Niektórzy po prostu w dalszym ciągu są przekonani, że w kadrze mamy Szymkowiaka, Żurawskiego i Frankowskiego. Oczywiście z najlepszych lat :)

s1mone 28.03.2017 13:55

Drużynę mamy gdzieś tak na pierwszą piątkę. I Kiko jest pierwszym trenerem od dawna, który notuje wyniki adekwatne do tego potencjału. Nikt mi nie wmówi, że takie drużyny jak Jagiellonia czy Zagłębie mają lepszych piłkarzy niż my. Wiadomo, to nie to co kiedyś - wtedy byliśmy najlepsi w lidze. Ale też nie ma co zakłamywać, że miejsca 7-10 są na miarę naszego potencjału. Nie są i nigdy nie były.

Lemoniadowy Joe 28.03.2017 14:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1467489)
Drużynę mamy gdzieś tak na pierwszą piątkę. I Kiko jest pierwszym trenerem od dawna, który notuje wyniki adekwatne do tego potencjału. Nikt mi nie wmówi, że takie drużyny jak Jagiellonia czy Zagłębie mają lepszych piłkarzy niż my. Wiadomo, to nie to co kiedyś - wtedy byliśmy najlepsi w lidze. Ale też nie ma co zakłamywać, że miejsca 7-10 są na miarę naszego potencjału. Nie są i nigdy nie były.

Którzy to piłkarze w Wiśle sa na pierwsza piątkę poza Małeckim?

Arkadiusz.Czerepach 28.03.2017 14:11

Załuska, LLonch, Gonzales, Mączyński, Brlek, Cywka wystarczy ?

crux.a 28.03.2017 14:14

Alfabetycznie: Brlek, Głowacki, Gonzales, Llonch, Małecki, Mączyński, Sadlok, Załuska.

Martinus 28.03.2017 14:19

Cywka xD Uryga może też?
Cywkę połowa tego forum chciała oddać w zimie za paczkę fajek. Fajnie, że Ramirez znalazł dla niego optymalną pozycję, ale nie piszmy takich bzdur.
Mamy potencjał pozwalający powalczyć z każdym, ale jednocześnie nie są to zawodnicy potrafiący od początku do końca zdominować rywala nawet z dolnej połówki tabeli. Musimy więc wygrywać dobrą organizacją gry i żelazną konsekwencją. Przy tych warunkach mamy potencjał na czołówkę tabeli. I Ramirezowi póki co to się udaje

Lemoniadowy Joe 28.03.2017 14:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crux.a (Post 1467492)
Alfabetycznie: Brlek, Głowacki, Gonzales, Llonch, Małecki, Mączyński, Sadlok, Załuska.

Brlek Gonzales Llonch to sa nowi piłkarze o Maczynskiego czy Głowackiego można sie spierać czy to jest taka czołówka na teraz w lidze i tyle.


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1467491)
Załuska, LLonch, Gonzales, Mączyński, Brlek, Cywka wystarczy ?

3 praktycznie można powiedzieć ze wcześniej nie było przed Kiko .

Spokojnie mógłbym wymienić wiele klubów które maja po kilku dobrych piłkarzy .

Arkadiusz.Czerepach 28.03.2017 14:39

pytałeś którzy to piłkarze, dostałeś odpowiedź , nie brnij teraz w odkręcanie

Lemoniadowy Joe 28.03.2017 14:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1467495)
pytałeś którzy to piłkarze, dostałeś odpowiedź , nie brnij teraz w odkręcanie

Przeczytaj kogo zacytowałem i nie brnij. :)

Kiko i władze Wisły na ten moment robia bardzo dobra robotę to fakt.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 14:19.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl