Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

JrQ- 11.03.2018 22:32

Akurat Legia ma wtopy u siebie, a Lech na wyjeździe, więc kiełbasy do góry i golimy frajerów :D

Patryko 11.03.2018 22:45

Każdy punkt zdobyty w meczach z Legią/Lechem będzie miłą niespodzianką. Fajnie by było, gdyby Wisła urwała Legii punkty, których brak w końcowym rozrachunku pozbawi ich mistrzostwa :D

pepe72 12.03.2018 18:59

Po 27 kolejce (jakoś nie wierzę, że Arka straci punkty przy prowadzeniu 3:0 do przerwy).

5. WPłock - 42
6. Korona - 40
7. Wisła - 40
8. Zagłębie - 38
9. Arka - 37
10. Craxa - 35


Najbliższe mecze:
Piast-Zagłębie
Jaga-Arka
Korona-Górnik
Craxa-Sandecja
Śląsk-WPłock
Legia-Wisła

Niestety ta kolejka była dla nas "taka sobie". Zagłębie sensacyjnie zremisowało w Zabrzu, Craxa ograła Pogoń. Wygląda, że Craxa może osiągnąć 44 punkty i trzeba zrobić wszytko, by przed ostatnim meczem - Craxa-Zagłębie być na co najmniej 7 miejscu.
I przez następne 3 kolejki wolę brzydkie zwycięstwa jak ze Śląskiem, niż piękne 30 minut i wtopa jak z Jagiellonią.
Być może wpi...l jaki dostała Jaga w Poznaniu ustawi ich do pionu, bo potrzebujemy dwóch zwycięstwa Jagi (z Arką i Zagłębiem).

Jest dość duża szansa, że Piast w "derbach Śląska" postawi się Zagłębiu skoro postawił się Górnikowi.
Arka ma ciężki mecz w Białymstoku.
Jeśli żadna z tych dwóch drużyn nie wygra to nadal mamy 7 miejsce, niezależnie od wyniku meczu w Warszawe.

Kalendarz:
WPłock: Śląsk(w), Piast(d), Jaga(w)
Korona: Górnik(d), Lechia(d), Śląsk(w)
Wisła K: Legia(w), Amica(d), Sandecja(w)
Zagłębie: Piast(w), Jaga(d), Craxa(w)
Arka: Jaga(w), Legia(d), Lechia(w)
Craxa: Sandecja(d), Termalica(w), Zagłębie(d)

W temacie pucharów, to do 4 Górnika tracimy 2 punkty (5 jeśli się skutecznie odwołają).

funkykoval 13.03.2018 12:04

Mam wrażenie, że Korona i Górnik zdecydowanie spuściły z tonu i grają o wiele słabiej, podobnie jest z Lubinem.
przyspieszyła sąsiadka, a na dodatek ma całkiem dobry kalendarz i może zamieszać.
Płock z 5 pkt przewagą nad 9 drużyną musiałby postarać się o wypadnięcie z grupy mistrzowskiej.
Arka jest groźna, ale kalendarz ma zdecydowanie najgorszy i trudno im będzie powalczyć o grupę mistrzowską.
My kalendarz mamy również trudny, ale może wystarczyć nam de facto 4 punkty w 3 meczach.
Lechia i Śląsk będą musiały w końcu zacząć punktować, bo wcale nie mają najgorszych składów, a Śląsk podejmuje u siebie Płock i Koronę i byłoby miło gdyby wygrali....
Nie ma podziału punktów, więc nawet ci najsłabsi będą nastawieni na punktowanie, wprawdzie dotyczy to też Sandecji - naszego ostatniego rywala, ale nie wierzę, aby Kazek był w stanie cokolwiek wycisnąć z tego zespołu.....

rokfor 13.03.2018 12:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1496278)
Mam wrażenie, że Korona i Górnik zdecydowanie spuściły z tonu i grają o wiele słabiej, podobnie jest z Lubinem.
przyspieszyła sąsiadka, a na dodatek ma całkiem dobry kalendarz i może zamieszać.
Płock z 5 pkt przewagą nad 9 drużyną musiałby postarać się o wypadnięcie z grupy mistrzowskiej.
Arka jest groźna, ale kalendarz ma zdecydowanie najgorszy i trudno im będzie powalczyć o grupę mistrzowską.
My kalendarz mamy również trudny, ale może wystarczyć nam de facto 4 punkty w 3 meczach.
Lechia i Śląsk będą musiały w końcu zacząć punktować, bo wcale nie mają najgorszych składów, a Śląsk podejmuje u siebie Płock i Koronę i byłoby miło gdyby wygrali....
Nie ma podziału punktów, więc nawet ci najsłabsi będą nastawieni na punktowanie, wprawdzie dotyczy to też Sandecji - naszego ostatniego rywala, ale nie wierzę, aby Kazek był w stanie cokolwiek wycisnąć z tego zespołu.....

Wystarczyć to nam może 3, przy 4 jesteśmy już pewni awansu, no chyba że Arka zdobędzie z Jagą, Legią i Lechią 7 pkt...

arti 13.03.2018 20:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1496231)
Po 27 kolejce (jakoś nie wierzę, że Arka straci punkty przy prowadzeniu 3:0 do przerwy).

5. WPłock - 42
6. Korona - 40
7. Wisła - 40
8. Zagłębie - 38
9. Arka - 37
10. Craxa - 35


Najbliższe mecze:
Piast-Zagłębie
Jaga-Arka
Korona-Górnik
Craxa-Sandecja
Śląsk-WPłock
Legia-Wisła

Niestety ta kolejka była dla nas "taka sobie". Zagłębie sensacyjnie zremisowało w Zabrzu, Craxa ograła Pogoń. Wygląda, że Craxa może osiągnąć 44 punkty i trzeba zrobić wszytko, by przed ostatnim meczem - Craxa-Zagłębie być na co najmniej 7 miejscu.
I przez następne 3 kolejki wolę brzydkie zwycięstwa jak ze Śląskiem, niż piękne 30 minut i wtopa jak z Jagiellonią.
Być może wpi...l jaki dostała Jaga w Poznaniu ustawi ich do pionu, bo potrzebujemy dwóch zwycięstwa Jagi (z Arką i Zagłębiem).

Jest dość duża szansa, że Piast w "derbach Śląska" postawi się Zagłębiu skoro postawił się Górnikowi.
Arka ma ciężki mecz w Białymstoku.
Jeśli żadna z tych dwóch drużyn nie wygra to nadal mamy 7 miejsce, niezależnie od wyniku meczu w Warszawe.

Kalendarz:
WPłock: Śląsk(w), Piast(d), Jaga(w)
Korona: Górnik(d), Lechia(d), Śląsk(w)
Wisła K: Legia(w), Amica(d), Sandecja(w)
Zagłębie: Piast(w), Jaga(d), Craxa(w)
Arka: Jaga(w), Legia(d), Lechia(w)
Craxa: Sandecja(d), Termalica(w), Zagłębie(d)

W temacie pucharów, to do 4 Górnika tracimy 2 punkty (5 jeśli się skutecznie odwołają).

Moim zdaniemarka ma promil szans, a co do ZL to jeśliby w pt nie wygrali z PG to bardzo nas zbliży do celu (ostatni mecz pejsy-zl.
Musimy coś ugrać z amiką (najlepiej 3), a potem się zobaczy.

pepe72 13.03.2018 23:03

Weszlaki obstawiają tabelę po rundzie 2:

4. Wisła Płock (48 punktów)
5. Górnik Zabrze (46, ewentualnie 49 po zwróceniu oczek za mecz z Piastem)
6. Korona Kielce (45)
7. Wisła Kraków (44)
8. Cracovia (42)
9. Zagłębie Lubin (40)
10. Arka Gdynia (38)

Ja bym się nie obraził.
http://weszlo.com/2018/03/13/ekstrak...mistrzowskiej/

1q2 13.03.2018 23:08

Co do pucharów to ja dał bym sobie na wstrzymanie.Plus że nie spadniemy;). Natomiast ósemka nie jest taka pewna.
3 punkty powinny ją dać ale też niekoniecznie.Szkoda by było gdyby meczem o być albo nie być miał być ten ostatni.
Plus że zagramy prawie jak u siebie(chyba że jakieś kary mamy, bo już się w tym nie łapie).
Arka raczej nam nie zagrozi, natomiast cyrankieviczówny bym nie lekceważył.

Może też tak być że jebniemy Legie, reszta meczów się ułoży w korzystny sposób i całe moje dywagacje można będzie skasować ale jednak boję się że o być albo nie być może zdecydować ostatni mecz.

pepe72 13.03.2018 23:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 1496328)
Co do pucharów to ja dał bym sobie na wstrzymanie.Plus że nie spadniemy;). Natomiast ósemka nie jest taka pewna.
3 punkty powinny ją dać ale też niekoniecznie.Szkoda by było gdyby meczem o być albo nie być miał być ten ostatni.
Plus że zagramy prawie jak u siebie(chyba że jakieś kary mamy, bo już się w tym nie łapie).
Arka raczej nam nie zagrozi, natomiast cyrankieviczówny bym nie lekceważył.

Może też tak być że jebniemy Legie, reszta meczów się ułoży w korzystny sposób i całe moje dywagacje można będzie skasować ale jednak boję się że o być albo nie być może zdecydować ostatni mecz.

Raczej wszyscy obstawiają, że w ostatniej kolejce musimy wygrać.
W Warszawie będzie znów koło -10, a poza tym niewiele drużyn tam wygrywa.

Adasss 14.03.2018 08:58

@pepe72
L-ce na mrozie też słabo szło, więc zapowiada się ciekawie :D

ArturBarlinek 14.03.2018 09:02

nie wygraliśmy tam 8 lat, jak nie teraz, to niby kiedy?
każda seria się kiedyś kończy i L też musi u siebie przegrać (choć ostatnio przegrała z Jagą)

!!IRIVER!! 14.03.2018 10:51

Przy sprawdzeniu się typów Weszło, gralibyśmy u siebie z Legią/Jagiellonią, Lechem i Cracovią. Byłoby super.

Adasss 14.03.2018 11:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez pepe72 (Post 1496342)
Zrobię symulację wieczorem czy przy 40 punktach da się spaść zakładając, że przedostatnia drużyna ma 25-26 punktów. Jest to na pewno trudne.

Odpowiem tutaj, bo to zdecydowanie właściwszy temat. Na piechotę za dużo liczenia, a programowo obawiam się (na podstawie doświadczeń), że przy tej ilości spotkań wcześniej zacznie się następna kolejka, niż mój komputer to policzy. Ale tak na oko obstawiam, że po pierwsze musiałby się wyłonić drugi murowany kandydat do spadku, który przegra wszystko (ale z nami wygra!), a spotkania pozostałych zainteresowanych nie mogłyby kończyć się remisami i zespoły te musiałyby w miarę "sprawiedliwie" dzielić się tymi wygranymi (czyli częściej musiałyby wygrywać te zespoły, które są teraz niżej w tabeli). Czysta abstrakcja.

A przecież pomijamy największą abstrakcję, czyli to, że musielibyśmy nagle zacząć seryjnie przegrywać z zespołami, które dotąd regularnie laliśmy. W innym temacie już pisałem: 34 i 6, czyli nasze punkty zdobyte na zespołach 9-16 i 1-8.

WISŁAZWE 14.03.2018 11:34

Polska liga jest tak dziwna, że ja zakładam w trzech meczach 4 punkty..
Ale wcale się nie zdziwię jeżeli zdobędziemy 6-7 punktów :)

serek.c2 14.03.2018 11:43

Z Sandecją 3 punkty to nasz obowiązek, z Lechem u siebie to nic niemożliwego, z Legią można powalczyć, ale pewnie tam przegramy. Na moje oko 6 pkt.

Dzimi 14.03.2018 12:30

A ja proponuję ankietę czy 43 punkty wystarczy do zajęcia miejsca nr 8 po 30 kolejkach

wiesniak842 14.03.2018 12:37

Ja proponuje sie napic. Bedzie co ma byc.

Adasss 14.03.2018 15:12

Po powyższej konkluzji, dotyczącej zdobytych przez nas punktów z dołem i górą tabeli, nabrałem pewnych podejrzeń, które postanowiłem sprawdzić. Poniżej tabelki uszeregowane wg średniej zdobytych punków z zespołami 1-8:

1. Jagiellonia Białystok 2,17
2. Górnik Zabrze 1,67
3. Legia Warszawa 1,46
4. Wisła Płock 1,46
5. Lech Poznań 1,33
6. Zagłębie Lubin 1,31
7. Arka Gdynia 1,29
8. Korona Kielce 1,23
9. Lechia Gdańsk 1,14
10. Śląsk Wrocław 1,07
11. Piast Gliwice 0,93
12. Cracovia 0,87
13. Sandecja Nowy Sącz 0,57
14. Pogoń Szczecin 0,53
15. Wisła Kraków 0,50
16. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 0,38


i 9-16:

1. Legia Warszawa 2,29
2. Wisła Kraków 2,27
3. Lech Poznań 2,00
4. Cracovia 1,83
5. Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1,73
6. Korona Kielce 1,71
7. Jagiellonia Białystok 1,67
8. Wisła Płock 1,64
9. Zagłębie Lubin 1,50
10. Górnik Zabrze 1,47
11. Arka Gdynia 1,46
12. Pogoń Szczecin 1,42
13. Piast Gliwice 1,15
14. Sandecja Nowy Sącz 1,15
15. Śląsk Wrocław 1,08
16. Lechia Gdańsk 0,92

Blaszczu16 14.03.2018 18:01

Obstawiam, że i w tym sezonie będą nas bili w górnej ósemce.

funkykoval 14.03.2018 19:51

A ja nie obstawiam z dwóch powodów:
1) najpierw to musimy się w tej 8 znaleźć
2) dla Korony, Płocka, Lubina czy Arki (sąsiadki nie obstawiam w awansie, bo może się równie dobrze okazać, że dostaną od NIecieczy, zremisują z Sandecją i mecz z Zagłębiem będzie o nic...) awans do ósemki jest maksimum, Lubin, Korona czy Górnik zdecydowanie obniżyły loty i nie widać szans wielkiej zmiany w ich grze.... Co do Korony to podejrzewam, że dobrze przepracowana zima z Bartoszkiem rok temu procentowała, zima z Lettierim jak na razie nie daje powodów do entuzjazmu, Arka - nastawiona jest na obronę PP - wejdzie do 8 - utrzymanie ma, Płock de facto jest chimeryczny, więc raczej nie wszyscy powinni nas lać ....
Jedyne czego szkoda to przegranych u siebie z Górnikiem, Płockiem i Lubinem - w tych meczach powinniśmy zdobyć minimum 7 punktów, a to dawałoby nam tylko 4 punkty straty do liderów.....NIestety....

Adasss 14.03.2018 21:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez funkykoval (Post 1496361)
...
Jedyne czego szkoda to przegranych u siebie z Górnikiem, Płockiem i Lubinem - w tych meczach powinniśmy zdobyć minimum 7 punktów, a to dawałoby nam tylko 4 punkty straty do liderów.....NIestety....

Ale na jakiej zasadzie powinniśmy? Byliśmy w tych spotkaniach wyraźnie lepsi i tylko jakimś jakimś cudem ich nie wygraliśmy?
Jedyne wygrane spotkanie z 12 już rozegranych z zespołami z pozycji 1-8 to to w Płocku, i to wygrane dość szczęśliwie, po golu w 90 minucie. Zamiast opowiadać sobie jakieś bajeczki o spotkaniach, które niby "powinniśmy byli wygrać, góra zremisować", a przegraliśmy, to wypadałoby usiąść i zastanowić się skąd się to bierze, że zespół który tak dobrze radzi sobie w tym sezonie z zespołami z pozycji 9-16 z górą tabeli spisuje się tak fatalnie.

FraMat 14.03.2018 22:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1496352)
Po powyższej konkluzji, dotyczącej zdobytych przez nas punktów z dołem i górą tabeli, nabrałem pewnych podejrzeń, które postanowiłem sprawdzić. Poniżej tabelki uszeregowane wg średniej zdobytych punków z zespołami 1-8:

i 9-16:

Oczywiście tabela nic nie mówi.
Bo na przykład Lech, Jagiellonia, Górnik, a więc top tegorocznej ligi gorzej radzi sobie z drużynami 9-16 niż Wisła.
Czego to dowodzi?
Niczego.

Podobnie jak i całe zestawienie.

Adasss 14.03.2018 23:04

@FraMat: ale to wciąż są wyniki albo powyżej średniej ligowej, albo jej bliskie. Tymczasem my mamy kompletnie skrajne wyniki, a to już jest taki stan, który u dobrego statystyka powoduje zapalenie się czerwonej lampki, mówiącej, że jest to coś czemu warto się lepiej przyjrzeć.

Jak już jesteśmy przy Górniku to weźmy Angulo i porównajmy go z Carlitosem pod względem bramek zdobytych z góra i z dołem tabeli:
góra dół
Angulo 14-5
Carlitos 5-14

Dalej uważasz, że nie ma tu nic wartego zastanowienia?

pomeran 14.03.2018 23:18

Gdyby grali ciągle ci sami zawodnicy to pomyślałbym, że problem jest gdzieś z psychiką/ presją.. Bo zauważam pewną prawidłowość. Jakbyśmy dobrze nie grali w danym momencie, to jesli przychodzi ważny mecz- szczególnie u siebie, to piłkarze grają jak z pełnymi majtami.

Pamiętna przegrana górna 8 po remisie z Zagłębiem
Mecze przy pełnych trybunach z zeszłego sezonu z Legią i Lechem.. Do tego te cudem uratowane derby przez Carlitosa. I niewazne czy trenerem był Wdowczyk czy Ramirez - był jakiś kłopot mentalny.
Zresztą mecz z rezerwowym Śląskiem u siebie też był na małym musiku i wyglądał tragicznie.

Trzeba zrobić wszystko, zeby spotkanie z Sandecją w ostatniej kolejce, nie było na musiku..

Adasss 15.03.2018 16:33

@pomeran:
sprawdziłem jak to wyglądało w kilku poprzednich sezonach i było jednak dużo lepiej.
Nawet wiosną, już z Kiko i pomimo fatalnej serii w rundzie finałowej (w tym przekrętu w Kielcach), zebraliśmy 14 punktów w 12 spotkaniach z zespołami z górnej połówki.
No cóż, jak to mówią - statystyki w sporcie są po to, by je zmieniać, więc życzmy tego naszym zawodnikom.

7 kotów 15.03.2018 17:10

Najwazniejsze jest to, zeby sie w 30. kolejce nie minac z zydami na schodach.

Chociaz wiele wskazuje ze mijanka nastapi juz w 29. kolejce :/

Adasss 15.03.2018 19:48

Bardziej powinniśmy patrzeć na wyniki Zagłębia i Arki. Bo choć byłoby miło, jakby pogubiła punkty, to dużo większe szanse są na to w przypadku tych dwóch pozostałych.

arti 15.03.2018 21:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1496372)
Oczywiście tabela nic nie mówi.
Bo na przykład Lech, Jagiellonia, Górnik, a więc top tegorocznej ligi gorzej radzi sobie z drużynami 9-16 niż Wisła.
Czego to dowodzi?
Niczego.

Podobnie jak i całe zestawienie.

Jak dla mnie te tabelki plus mecze Wisły, które oglądam mówią bardzo wiele o naszym aktualnym potencjale.
Jest on w granicach miejsca, które zajmujemy, mamy świetnego Carlitosa, potencjalnie dobrego Sadloka, kilku średniaków i 3-4 zazwyczaj słabych kopaczy w wyjściowej jedenastce.
Ale oczywiście bardzo chętnie przyznam za półtora miesiąca, że się myliłem pisząc to co powyżej. Oby tak było...

pepe72 16.03.2018 19:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adasss (Post 1496346)
Odpowiem tutaj, bo to zdecydowanie właściwszy temat. Na piechotę za dużo liczenia, a programowo obawiam się (na podstawie doświadczeń), że przy tej ilości spotkań wcześniej zacznie się następna kolejka, niż mój komputer to policzy. Ale tak na oko obstawiam, że po pierwsze musiałby się wyłonić drugi murowany kandydat do spadku, który przegra wszystko (ale z nami wygra!), a spotkania pozostałych zainteresowanych nie mogłyby kończyć się remisami i zespoły te musiałyby w miarę "sprawiedliwie" dzielić się tymi wygranymi (czyli częściej musiałyby wygrywać te zespoły, które są teraz niżej w tabeli). Czysta abstrakcja.

A przecież pomijamy największą abstrakcję, czyli to, że musielibyśmy nagle zacząć seryjnie przegrywać z zespołami, które dotąd regularnie laliśmy. W innym temacie już pisałem: 34 i 6, czyli nasze punkty zdobyte na zespołach 9-16 i 1-8.

Teoretycznie da się, przy dzisiejszym (przed pierwszym meczem) układzie punktów zespołów 10-16, by zespół nr 9 z 40 punktami spadł z ligi. Czyli powtórka z Podbeskidzia jest (teoretycznie) możliwa.

Tu jest jeden z przykładów:

Kod:

                31        32        33        34        35        36        37       
9        40        0        0        0        0        0        0        0        40
10        37        0        0        0        0        3        3        0        43
11        29        3        3        0        3        0        0        3        41
12        29        0        0        3        3        3        0        3        41
13        27        3        3        3        3        0        3        0        42
14        25        3        3        3        0        3        3        1        41
15        25        3        0        3        3        1        3        3        41
16        23        0        3        0        0        1        0        1        28

Pierwsza kolumna - miejsce po 30 kolejce. Druga kolumna to ilość punktów po 30 kolejce. Ostatnia kolumna to ilość punktów po 37 kolejce. Pierwszy wiersz to numer kolejki.
0 - zespół przegrał mecz, 1 - remis, 3 - zespół wygrał mecz.

Adasss 16.03.2018 20:18

Czyli tak jak pisałem, niemal wszystkie mecze kończone czyjąś wygraną i totalna spółdzielnia 6 zespołów, a właściwie 7, bo ten siódmy też by nie mógł się wyłamywać i wszystko się da. Dawne "niedziele cudów" przy tym to byłby pikuś :lol:

To, co byłoby ciekawsze do policzenia, to to, czy istnieją mniej fantastyczne kombinacje wyników i jak się ma ilość takich kombinacji do wszystkich możliwych ... ale do policzenia tego to w tym momencie sezonu potrzeba by czegoś zdecydowanie mocniejszego obliczeniowego niż mój komputer. ;-)

P.S. byłbym zapomniał, po meczu Piasta z Zagłębiem mocno rosną nasze szanse na to, że przed ostatnią kolejką, niezależnie od naszych wyników z dwoma rywalami na L i tak wszystko będzie w naszych nogach. Bo już wiadomo na 100%, że z pary Zagłębie-sąsiadka, przy naszych 3 punktach w ostatnim meczu, wyprzedzić będzie mógł nas najwyżej jeden zespół.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 08:20.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl