![]() |
Cytat:
T. Woods, "Niepoprawna politycznie historia Stanów Zjednoczonych" Bardzo ciekawa książka i przy okazji fajna odtrutka na wiele mitów i potocznych wyobrażeń na temat co poniektórych wydarzeń z historii USA. |
Co czytalem od ostatniego wpisu:
"20000 mil podmorskiej żeglugi" J. Verne "Życie seksualne lemingów" R.A. Ziemkiewicz "Strach. Opowiadania kresowe" S. Srokowski "Zbyt głośna samotność" B. Hrabal "Sycylijczyk" M. Puzo "Omerta" M. Puzo "Człowiek który czytał umarłych" A. Garrido "Nie mów nikomu" H. Coben "Futu.re" D. Glukhovsky "Nielegalni" V.V. Severski "Niewierni" V.V. Severski "Nieśmiertelni" V.V. Severski "Niepokorni" V.V. Severski Niech ktos czasem wrzuci cos ciekawego;) |
http://www.empik.com/trylogia-zla-to...6579,ksiazka-p
Pierwszy tom bardzo ciekawy i wciągający, w drugim akcja przenosi się do Libii i tam już jest ostra jazda. Aczkolwiek jakiekolwiek porównania do Stiega Larsona nie powinny mieć miejsca. Zupełnie inna (może nawet i lepsza) jakość. |
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/22072/atlas-zbuntowany
Wielkim znawcą literatury nie jestem, ale mnie wciągnęła |
W tej chwili jestem świeżo po skończeniu książki "Powołanie Trójki" - drugiego tomu cyklu Stephena Kinga o Mrocznej Wieży. Jak ktoś lubi miszmasz post-apo,sci-fi i fantasy, to powinien być zadowolony, choć pierwszy wolumin - "Roland" - może być ciężki w odbiorze.
Następne w kolei "Ziemie Jałowe". |
"Lot nad kukułczym gniazdem" Ken Kesey
jakby ktoś jeszcze się wahał to polecam zarówno książkę jak i film jak i sztukę w Bagateli |
Cała seria "Skazaniec" Krzysztofa Spadło. Jak do tej pory wyszło 5 tomów, Historia " Ropucha"- więźnia skazanego na dożywocie. Wciąga niesamowicie. Polecam
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/23785...-calemu-swiatu |
Cytat:
|
Skoro temat ożył, to i ja poproszę o poradę.
Skończyłam właśnie książkę i szukam czegoś nowego. Mam smaka na jakąś fabularyzowaną biografię, coś wciągającego. Fajnie by było, gdyby był dostępny audiobook, cobym sobie w pracy mogła słuchać. Ktoś coś? :-) Btw, nacięłam się ostatnio na "przynętę autora znanej powieści". Dorwałam książkę Folleta "Trzeci bliźniak", w końcu autor "Igły" nie może napisać złej książki. Otóż może. Ta książka to taki badziew, że nie byłam w stanie dobrnąć do połowy. Jak to jest możliwe, żeby napisać bestseller, a potem takie gówno? |
Boże, jeszcze książki czyta :kumple:
Z biograficznych lub podchodzących pod biografie to trylogię złodziejską Piaseckiego, "Pięć lat kacetu" Grzesiuka, czy "Król szczurów" Clavella. Dwie ostatnie to zapiski z bycia jeńcem w obozie w czasie II WŚ, także nie wiem czy kobiecie można polecić takie dzieła, wszak wy delikatne stworzenia, czułe, wrażliwe. |
[przypadkowo dwa posty, do usuniecia]
|
"Króla Szczurów" czytałem, naprawdę warte polecenia.
Z tego typu to ostatnio jeszcze wpadły mi "Pamiętniki Partyzanta" Józefa Wyrwy ps. "Furgalski", Hubalczyk. Żeby się to dobrze czytało to trzeba się nieco interesować samą tematyką, tak mi się wydaje. Tak czy inaczej, warto. Z innej półki "Wszystko za życie" Jona Krakauera. Choć to jest całkiem znane, więc możliwe, że już czytałaś lub oglądałaś film. A jeśli nie, to w dużym uproszczeniu jest to historia gościa, który rzucił studia i wyruszył w podróż po USA przez kilka lat żyjąc jak koczownik ;) A czytał ktoś trylogie o wojnie secesyjnej Jeffa i Michaela Shaary i poleci coś podobnego? Podobnego w sensie formy - fabularyzowana książka historyczna - nie samego tematu. |
Cytat:
Cytat:
|
O, temat odżył...
Miłośnikom kryminałów gorąco polecam islandzkiego pisarza o nazwisku nie do zapamiętania: Arnaldur Indridasson. Mroczne, wciągające, znakomicie nakreślone postaci, bardzo dobre literacko. Jest to seria z tymi samymi postaciami, ale można czytać nie po kolei. Nie ma słabych części, ale mnie najbardziej podobały się: "Grobowa cisza" i "Jezioro". W taniej książce na Szewskiej można go często kupić za kilkanaście złotych. Czy czyta ktoś komiksy, ale nie te o suberbohaterach? Ja ostatnio wróciłem po latach i strasznie mnie wciągnęło. |
Cytat:
|
No to co tam przez ostatni miesiac zem przeczytal.
"Mitologia nordycka" N. Gaiman "Mężczyzna imieniem Ove" F. Backman "Skazaniec. Na pohybel całemu światu" K. Spadło "Skazaniec. Z bestią w sercu" K. Spadło "Skazaniec. Za garść srebrników" K. Spadło "Skazaniec. Czapki z głów" K. Spadło "Skazaniec. Zawsze mnie kochaj" K. Spadło "Strefa mroku. Jedenastu apostołów grozy" "Mistrz i Małgorzata" M. Bułhakow Dawać jeszcze jakies tytuly!!! PS. Cala seria "Skazaniec" Spadły zajebista. Piec ksiazek (szosta ponoc do konca roku ma wyjsc), idzie na raz, dzieki _bzyku_:D |
Dla miłośników historii polecam pięknie wydany album o I wojnie światowej (Krzysztof Holderski). Można go bez problemu kupić za 10 zł
http://www.taniaksiazka.pl/i-wojna-s...-p-503266.html Podstawowe informacje, ciekawostki i dużo świetnych zdjęć. Warto, bo w Polsce na temat tej wojny bardzo mało się wię, a przecież toczyła się również na naszych terenach. |
Cytat:
Cytat:
- http://lubimyczytac.pl/ksiazka/222273/pielgrzym - http://lubimyczytac.pl/ksiazka/182431/legion |
Pielgrzyma mam akurat na kindlu i czeka w kolejce:D Legion wyglada ciekawie, sprawdze, dzieki.
Cytat:
Bronskiego chetnie przeczytam jak uda mi sie gdzies dostac ksiazke. |
Ja polecam:
Cień Wiatru i Grę Anioła C.L Zafona książki H.Cobena a w szczególności W głębi lasu. I na koniec Zdzisław Broński "Uskok" Pamiętnik 1941-1949 |
Cytat:
powiem Ci wieśniaku, że czytam książkę (I tom) od 2 dni i jutro powinienem skończyć. Dobra i ciekawa lektura. Ja od siebie dodam co ostatnio przeczytałem: Remigiusz Mróz, "Kasacja" Remigiusz Mróz, "Zaginięcie" Remigiusz Mróz, "Rewizja" Remigiusz Mróz, "Immunitet" Remigiusz Mróz, "Inwigilacja" Remigiusz Mróz, "Oskarżenie" - nowość 10.2017 :) |
Cytat:
Ja przez ostatni miesiac: "Neuromancer" W. Gibson "Graf Zero" W. Gibson "Mona Liza Turbo" W. Gibson "Silmarillion" J.R.R. Tolkien "Stulatek, który wyskoczył przez okno i zniknął" J. Jonasson "Legion" E. Cherezińska "Skorumpowani" J.Z. Patterson "Dolores Claiborne" S. King "Legion" Cherezińskiej bardzo dobra lektura!!! |
Ja zwróciłbym uwagę na trochę inne gatunki, ale również bardzo wciągające.
3 książki Piotra Zychowicza: "Żydzi", "Sowieci" i ostatnio wydana "Niemcy". Mnóstwo ciekawych faktów nawiązujących do naszej historii, a także kontrowersyjnych aspektów relacji z nacjami, zawartymi w tytułach. |
Ostatnio mam znowu "fazę" na czytanie, dlatego polecam z ostatnio przeczytanych:
Suworow trylogia: "Kontrola" "Wybór" "Żmijojad" - fajnie wpleciona akcja w tło prawdziwych rozgrywek stalinowskich czasów u sowietów... W. Łysiak: "Królewicz i Minstrel" , "Ostatnia kohorta" - klasa autora sama w sobie. Wartka akcja pełna ciekawych zwrotów. Jak coś macie ciekawego to wrzucajcie. Z góry dzięki. |
Moja kolejna zdobycz: : "Blady przestępca" Philip Kerr - kryminał, w którym akcja toczy się w roku 1938 w Niemczech - wciągająca książka, idealna do autobusu :D
|
Ktoś czytał Shoguna Jamesa Clevella? 6 dych z wysyłką, ponad 1000 stron i zastanawiam się czy warto. Ogólnie szukam jakiegoś obszernego dokumentu o Japonii i samurajach.
|
Czytalem. Bardzo dobra ksiazka. Nie jest to wprawdzie dokument ale Clavell, z tego co sie orientuje, wiele lat spedzil w Azji zglebiajac miedzy innymi tajniki kultury japonskiej wiec sporo ze swojej wiedzy przelal na papier. Ogolnie cala saga azjatycka Clavella jest bardzo dobra.
PS. taniaksiazka.pl masz taniej. Jak cos to kilka razy juz u nich zamawialem i jestem zadowolony. |
|
A co to jest ksiazka? :rotfl: ostatnia jaka przeczytalem w zyciu to chyba "Lysek z Pokladu Idy" :lol:
|
No cóż...skoro dobrze Ci z tym, co widać po emotkach to nie zmieniaj tego :D...co do Gustawa Morcinka, to z uwagi na nowych "przyjaciół" powinieneś przeczytać jeszcze inne książki..polecam" Pokład Joanny" (bo to czytałem) albo swojsko brzmiący "Ondrasek"...planuję przeczytać te książki które polecacie dlatego nic nowego nie wniosę...No może z uwagi nas fascynację tematem, zamierzam przeczytać jeszcze: "Pozdrowienia z Korei..." Suki Kim
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:23. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl