![]() |
Cytat:
Oglądałem film jak to działa w Monachium. Laweciarz nie odpuścił żadnemu! Sto euro na drodze leży, trzeba je tylko odholować:lol: |
Chłopaki o czym wy gadacie?
Laweciarz nie ma prawa stwierdzić wykroczenia w naszym kraju. NA SZCZĘŚCIE. Tylko Policja/SM. Na bank by przesuwali dobrze zaparkowane samochody, zdjęcie i na lawete. |
Nie dopisałem,że oczekiwał laweciarz na zgłoszenie i dopiero wtedy usuwał auto lub widząc źle zaparkowane auto sam zgłaszał na policję.
|
Ale właśnie teraz tak jest. Laweciarz oczekuje na zgłoszenie od policji. Jest podpisana jedna firma, jej sie nie opłaca trzymać lawety w mieście.
|
Jeśli jest tak mało zgłoszeń to może oznaczać to tylko jedno. Krakowianie w większości parkują w miejscach do tego wyznaczonych.
|
Wiecie moze cos na temat nowo powstajacych hoteli w Krakowie, gdzie sie budują, (oprocz Hiltona), nie interesuja mnie takie ktore maja kiedys powstac, tylko takie co juz sa w trakcie budowy, bede wdzieczny, potrzebuje takie info
|
Hotel Maksymilian na Karmelickiej za chwilkę będzie otwierany. (w ładnie odnowionej, ceglanej kamienicy)
|
W kamienicy w której jest teraz Cień (ul. Jana) powstaje hotel,dokładniej na dziedzińcu w tym momencie budują
Sam Cień znika z imprezowej mapy Krakowa jakoś za rok. |
Na Reymonta przydalyby sie dwa pasy w jednym kierunku Wystarczy sciac i tak niepotrzebny pas zieleni
I parkingi podziemne do wykorzystania przez nas i Pasy w dniu meczu a przez studentow i pracownikow uczelni na codzien Byly takie plany ? |
Cytat:
|
Cytat:
|
Kolejny parking podziemny - według UM - ma powstać przed Muzeum Narodowym, gdzie istniejący parking naziemny będzie zlikwidowany, a przestrzeń publiczna przed gmachem zagospodarowana jako "Park Muzeum". Lokalizacja dla kibiców - zarówno Wisły, jak i Cracovii - wręcz idealna.
Odnośnie Reymonta. Nie sądzę, by dwupasmowa droga była przyjaznym otoczeniem najchętniej odwiedzanego parku w Krakowie. Jestem na nie ;-) |
tym bardziej,że i tak specjalnie nie usprawni wyjazdu ze stadionu po meczach.bo naprawdę wszystko blokuje się na skrzyzowaniach z Piastowska i Alejami.po ewentualnym poszerzeniu zamiast w jednym,to samochody będa staly w dwóch rzedach.
|
co wy wogóle pier******* ? HAHA... faktycznie nie usprawni - "po ewentualnym poszerzeniu zamiast w jednym,to samochody będa staly w dwóch rzedach." to właśnie o to chyba chodzi... jakby to nie usprawniało ruchu to aleje byłyby 1-pasmowe... Trzeba zrobić Reymonta 2-pasmowe wystarczająco zieleni jest w parku za siatką a usprawni to 2-krotnie wyjazd po meczu.
|
Cytat:
też jestem na nie dla dwupasmowki na Reymonta,bo na codzień nie ma tam aż takiego ruchu,by bylo to konieczne. |
Jeszcze w nawiązaniu do parkingów w okolicach Reymonta dla kibiców. Wisła powinna rozpocząć negocjacje z MPK na temat darmowej komunikacji dla kibiców posiadających bilet/karnet 2 godziny przed i po meczu, coś jak jest na Herthcie Berlin. Wtedy autkiem w dowolne miejsce i podjazd MPKiem :)
|
Gdyby 3 maja, Czarnowiejska i Piastowska całe były dwupasmowe ...
Niestety dojazdy pod stadion to lipa. A z komunikacji miejskiej na mecze mogliby jakieś dodatkowe autobusy/tramwaje puścić :/ I nie chodzi mi o podstawione po meczu. |
Dokladnie MPK powinno puscic specjalna linie co jezdzi w kolko i zbiera kibicow z Aleji pod R22 w dzien meczu i tramwaj 15 puscic czesciej niz w rozkladzie
Wg mnie parkingi podziemne w okolicy Aleji (Muzeum Narodowe, Plac Inwalidow itp) to podstawa i koniecznosc |
Kładka po zmroku. Dla mnie kot.
http://i51.tinypic.com/1zxo2z8.jpg Plac na Groblach. Również kot. http://i55.tinypic.com/2eq5401.jpg Stadion "Pasów". Niestety też kot. http://i56.tinypic.com/21maln5.jpg Pora na ciekawostkę. Wariant C: długość linii − 37 km, liczba stacji − 43, koszt budowy − 10,7 mld zł. W pierwszym etapie powstać powinny dwa krótkie tunele pod obszarem centralnym, w którym dzisiaj podróżuje się najtrudniej. Tak powstał wariant E, wg załączonego schematu. Wariant E: długość linii − 8,6 km, liczba stacji − 10, koszt budowy − 2,5 mld zł. Wg wariantu E linia pierwsza wsch-zach poprowadzona będzie od ronda Mogilskiego do ul. Królewskiej, linia druga pn.–pd. od ul. Prądnickiej/Kamiennej do ul. Limanowskiego lub Kalwaryjskiej. Czas budowy: lata 2015–2020. W tym etapie tunelami jeździłyby tramwaje, ale tunele byłyby dostosowane do późniejszego przekształcenia na system metra. W kolejnych latach byłyby wydłużane tunele i trasy tramwajowe w nich biegnące. Taki system nazywamy premetrem. Po zrealizowaniu całych linii wprowadzone byłyby do tuneli wagony metra i można powiedzieć, że dopiero wtedy w Krakowie będzie funkcjonować metro. Może to nastąpić, dla preferowanego wariantu C, ok. roku 2030. http://i51.tinypic.com/sqilo8.png |
Siwy przestań już agitować na rzecz tego kacapa z Sosnowca w temacie o inwestycjach bo się mdło robi, a informacje które są ciekawe postaraj sie podawać w bardziej obiektywny sposób. To taka moja prośba.
|
nie spinaj się. Temat brzmi: Krakowskie inwestycje. Nie moja wina, że otwiera je "akurat" przed wyborami ;-)
A kładka po zmroku, stadion Cracovii, czy okolice Placu na Groblach mogą Tobie się nie podobać. Na mnie te inwestycje robią wrażenie. |
trzeba wspomnieć o wczorajszym otwarciu muzeum pod rynkiem ,nie mam zdjęć ale było przepięknie
|
Na mnie też stadion pejsów zrobił wrażenie - jak najbardziej negatywne bo to jeszcze bardziej obrazuje jak nas kochany Jacuś zrobił w c..ja !
A otwieranie wszystkiego przed wyborami zalatuje takim PRL że aż niedobrze się robi. Przy okazji - ktoś wie jakie są losy największego przyjaciela złotoustego Jacusia - Jana Tajstera? |
Cytat:
|
Cytat:
A parking wybudowano na zasadzie partnerstwa publiczno-prywatnego. By go zapełnić wystarczy wprowadzić zakaz postoju w obrębie 500 metrów i obniżyć ceny o połowę. Mam nadzieję, że kiedyś na to wpadną. Co do kładki są różne opinie. Ja podzielam tę poniżej. Podgórzanie nie mają jednak wątpliwości, że kładka to krok milowy dla Podgórza. Jeszcze nie jest wykończona, ale będzie piękna, finezyjna niczym złożony liść. Powiedzie przez nią trasa wielu turystycznych wycieczek, które z Kazimierza będą mogły trafić wygodnie do dawnego getta, fabryki Schindlera czy obozu Płaszów! A w niedalekiej przyszłości do Cricoteki i Muzeum Sztuki Współczesnej. - Kładka usprawni ruch turystów i spacerowiczów - przekonuje Melania Tutak z Muzeum Historii Podgórza. - Nie szkodzi, że obok jest most Piłsudskiego. Kładka dla pieszych i rowerzystów ma przewagę psychologiczną. Przyjemniej nią iść. Takiej kładki jeszcze w Krakowie nie było i na pewno zdobędzie popularność. Ożywi dzielnicę, przyciągnie do nas ludzi spragnionych kultury i spokoju - wierzy. Zapowiadanego na wrzesień otwarcia kładki nie mogą się już też doczekać właściciele uruchomionych niedawno w Podgórzu klubów, knajpek i restauracji. Wojciech Kulasa, szef "Drukarni", nie ma wątpliwości, że dzięki bliskiej lokalizacji mostu będzie miał więcej gości. |
Cytat:
Przecież już wprowadzono zakaz w promieniu 500 [m]. :lol: Byle kasa sie parkingowemu zgadzała. Złote bruki dla wybranych. Może warto wkleić zdjęcia setek ulic w Krakowie pozbawionych kanalizacji, nawet sanitarnej. XXI wiek, światły lewicowy Prezydent...:rotfl: |
Miejsca parkingowe na Grodzkiej sprawiają, że miasto jest piękniejsze? Czy te auta nie mogłyby parkować w parkingu podziemnym po normalnej cenie?
A jak mamy parking na Grodzkiej (Droga Królewska), to zróbmy też go na Floriańskiej i na Rynku... |
Cytat:
|
Cytat:
Cytat:
Ale dobrze wiadomo, że obowiązująca ideologia + interes parkingowego = nigdy tak nie będzie. Lotnisko to inna para kaloszy. Względy bezpieczeństwa lotów i ich obsługi wymagają zakazów parkowania. Poza tym tam nie ma ulic, gdzie można by zaparkować. No i ile razy w roku jedzie się na lotnisko ? Co z tymi zdjęciami ulic bez kanalizacji ? |
Cytat:
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 22:15. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl