![]() |
Dzisiaj w Nicei odbędzie się losowanie grup eliminacyjnych do Euro 2016.
Podział na koszyki: 1. koszyk: Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy, Anglia, Portugalia, Grecja, Rosja, Bośnia i Hercegowina; 2. koszyk: Ukraina, Chorwacja, Szwecja, Dania, Szwajcaria, Belgia, Czechy, Węgry, Irlandia; 3. koszyk: Serbia, Turcja, Słowenia, Izrael, Norwegia, Słowacja, Rumunia, Austria, Polska; 4. koszyk: Czarnogóra, Armenia, Szkocja, Finlandia, Łotwa, Walia, Bułgaria, Estonia, Białoruś; 5. koszyk: Islandia, Irlandia Północna, Albania, Litwa, Mołdawia, Macedonia, Azerbejdżan, Gruzja, Cypr; 6. koszyk: Luksemburg, Kazachstan, Liechtenstein, Wyspy Owcze, Malta, Andora, San Marino, Gibraltar. Patrząc całkiem realnie, to z 1. koszyka Grecja oraz Bośnia i Hercegowina, a z 2. Czechy, Węgry i Irlandia są w naszym zasięgu. |
Grupy eliminacyjne do Euro 2016:
Grupa A: Holandia, Czechy, Turcja, Łotwa, Islandia, Kazachstan; Grupa B: Bośnia i Hercegowina, Belgia, Izrael, Walia, Cypr, Andora; Grupa C: Hiszpania, Ukraina, Słowacja, Białoruś, Macedonia, Luksemburg; Grupa D: Niemcy, Irlandia, Polska, Szkocja, Gruzja, Gibraltar; Grupa E: Anglia, Szwajcaria, Słowenia, Estonia, Litwa, San Marino; Grupa F: Grecja, Węgry, Rumunia, Finlandia, Irlandia Północna, Wyspy Owcze; Grupa G: Rosja, Szwecja, Austria, Czarnogóra, Mołdawia, Liechtenstein; Grupa H: Włochy, Chorwacja, Norwegia, Bułgaria, Azerbejdżan, Malta; Grupa I: Portugalia, Dania, Serbia, Armenia, Albania; Z Niemcami raczej bez szans, ale drugie miejsce jak najbardziej w zasięgu. |
Toz to grupa smierc dla nas
|
W Cafe Futbol ładne bzdury opowiadali. Borek chyba odpłynął, a zawsze rzeczowo się wypowiadał o naszych występach na arenie miedzynarodowej. A tutaj wypowiedzi, jak byśmy trafili na wymarzoną grupę. Już nie mówie o deprecjonowaniu Szkocji i Irlandii(okej, rzadko grają na wielkich imprezach...ale my na ostatnią awansowaliśmy w 2008r., a kiedy wygraliśmy jakiś mecz o punkty z poważnym przeciwnikiem?). Panowie, ilu polskich piłkarzy(z pola) gra regularnie w Premier League? Ilu gra w Championship? Tak przejrzałem kadre obu wyspiarskich narodów i na papierze, to jest przepaść. Przecież my praktycznie nie mamy piłkarzy grających w poważnych ligach...o Premier League już pisałem. Ilu regularnie gra w Serie A? Ilu w Primera Division? Ilu w Lique 1? Mamy kilku świetnych piłkarzy, ale na boisko wychodzi 11. Ktoś się przestraszy reprezentantów z podrzednych klubow rosyjskich? Cała ekipa z Cafe Futbol rozśmieszyła mnie, kiedy mówili o tym, że nie możemy wciągnąć sie w ich gre...tzn. siłową grę, a powinniśmy grac technicznie. Przepraszam, że jak? Kto tak będzie grał? Skoro polski piłkarz ma problem z dokładnym przyjęciem piłki, nie wspominając o braku szybkiego myślenia na boisku. Nie ma kim grać, chyba że wystawimy kopaczy, którzy nie potrafią sie przebic w przecietnych klubach europejskich(takich mamy od groma). Albo wystawimy takich, ktorzy kompromitowali sie wielokrotnie...Obraniak, Mierzejewski, itd. Naprawdę, jeśli o czymś myślimy, to my musimy przede wszystkim przeciwstawić walkę i liczyc na stałe fragmenty gry, a nie liczyc na koronkowe akcje w ataku pozycyjnym. Kompromitacja panowie z Polsatu. Tak robić wodę z mózgu, zamiast rozlozyc kazda reprezentacje na czynniki pierwsze i pokazac, gdzie kto GRA(a nie jest w kadrze danego zespołu ligowego). Nieprzypadkowo żaden polski piłkarz nie łapie sie do Premier League(niektorzy to nawet maja problemy z wystepami w Championship).
|
Zaraz rw88 zrobi Ci rozpiskę naszego składu, z której wyniknie, że mamy potencjał na I koszyk ! :D
|
Jakby ktoś jeszcze nie widział, nowe stroje kadry:
http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32897/polska...zec14_650.jpeg Słabo ... |
Rozgryzłem nowe stroje kadry- linia ciągła oznacza, iż nie wolno naszych wyprzedzać, bo inaczej mandat będzie.
|
Waldek wróć!
|
Duża część Polski robiła nagonkę na Franza po Euro, a wychodzi na to, że wyciągał wyniki ponad stan z tej repry :D
|
Cytat:
|
Cytat:
Za mało czasu dostał Fornalik. Na koniec trudne wyjazdy do Anglii i do Ukrainy, gdzie mimo porażek zagraliśmy przyzwoicie jak na tych słabych piłkarzy jakich posiadamy. Za Nawalki póki co to wygląda strasznie blado. Bez pomysłu i bez życia. Chociaż sam Nawalka macha rękami i gestykuluje to na nic się to zdaje. I jeszcze ten stadion w Warszawie z ta wspaniała publika która spiker co 15 minut prosi o wsparcie. "Kocioł czarownic" miał swój niepowtarzalny klimat. Brawa dla Szkocji za wywazona i konsekwentna grę. |
Moim zdaniem Nawałka na razie przeprowadza bardzo słabą selekcję. Już od spotkań ze Słowakami i Irlandczykami powinien grać najlepszymi, teraz dodatkowo zagraliśmy ofensywnym kwartetem Sobota, Obraniak, Peszko, Milik przeciwko Szkotom - z czym do ludzi i czego innego mogliśmy się spodziewać? Moim zdaniem za mało gra młodzieżówką, szczególnie na skrzydłach. Mówi się, że młodzi nie grają, a potem przechodzi się do porządku dziennego nad powołaniem m.in. dla rezerwowego z 2.Bundesligi, czyli Peszki. Generalnie nie zanosi się, że z tej mąki będzie chleb jeszcze w tych eliminacjach. Jedyna nadzieja w tym, że dobre pokolenie z aktualnej U-21 będzie się prawidłowo rozwijać w przyszłości i na bazie tego pokolenia zbuduje się zgrany trzon pierwszej kadry.
|
Cytat:
Napisałem Fornalik bo jednak po roku jego pracy kiedy zaczynało to jakoś przyzwoicie wyglądać to został zwolniony. Smudzie i końcowemu Fornalikowi brakowało tylko skuteczności. Nawałce brakuje wszystkiego - nie da się na to patrzeć. |
Czas szukac nowego Beenhakkera ale ze 20 lat młodszego.Za czasów Leo uważam że mieliśmy zblizony poziomem materiał ludzki ale byliśmy w rankingu na 16 miejscu a dziś na 70 tym i dostajemy oklep praktycznie od każdego co prosto potrafi gałe kopnąć
|
Cytat:
Nawałka jest trenerem pół roku, zagrał trzy mecze, ile czasu miał Smuda? Więc wszyscy ci którzy czekają na potknięcie i biadolą, niech sobie biadolą. Po stracie bramki widać było, że wiedzą o co chodzi tylko nie ma odważnych ... |
Ostrzegałem przed "Ciepłym" Nawałką, któremu zawsze w szaliczku było do twarzy jeszcze w momencie, gdy padały pierwsze typy na selekcjonera. Fornalik przy nim miał chociaż doświadczenie w europejskich pucharach (marne, ale zawsze), jednak oczywiście Boniek musiał postawić na swoim i obsadzić kumpla na tym stanowisku.
Pisanie o tym, że materiał ludzki jaki posiadał Leo był na podobnym to zwyczajna bzdura. Tam filarami byli Matusiak, Łobodziński i Bronowicki co mówi samo za siebie. Kolejne 2 zmarnowane lata nam uciekną. Zlecą eliminacje i od 2015 roku zacznie się budowanie "nowej" kadry na MŚ 2018. |
Może łaskawie poczekajcie choć troche, bo gość miał trzy oficjalne mecze. Byście tylko zmieniali trenera za trenerem.
|
Cytat:
|
Lewandowski - gość warty 50 mln euro (wg. wyceny) stawiony tuż za podium najlepszym napastników świata
Piszczek - jeden z najlepszych bocznych obrońców w Bundeslidze, za moment najlepszy asystent w historii BvB Błaszczykowski (wchodził już do kadry za Leo) - skrzydłowy klasy światowej, której tak bardzo Leo brakowało, gdyż wciąż wspominał o piłkarzach international level Krychowiak - bardzo solidny pomocnik Ligue 1, który za krok, albo dwa może przejść do topowego europejskiego klubu Obraniak - wyróżniający się w Ligue 1, czy Bundeslidze ofensywny pomocnik Glik - podstawowy stoper średniaka Seria A Szczęsny/Boruc - bramkarze klasy światowej Co tu więcej można dodać? Jak przy nich wyglądają Matusiak, Żurawski, Smolarek, czy inny Golański? |
Wszyscy oni grali na Euro i co? Leo potrafił sprawić, że tamci w siebie uwierzyli, to jest klucz.
Cytat:
|
Cytat:
Tylko usłyszeli po angielsku "możecie być najlepsi", w obcym języku ładnie to brzmi i chłopaki przed Portugalią na przykład, uwierzyli, ze wszystko w ich głowach i nogach. :-) |
Szkoda czasu można zwalniać, Nawałka nie ogarnie tego materiału, a druga sprawa wyglądałoby to wszystko inaczej gdyby Peszko z Sobotą byli w formie .
|
Cytat:
DObra passa skonczyla sie na 0:6 z Hiszpanami ale to ze wzgledu na odwazna taktyke. Fornalik mial jeden mecz towarzyski na przygotowanie, a potem od razu eliminacje i spotkania z Czarnogra i Anglia nie wygladaly zle. Jesli chodzi o Nawalke to nie spodziewalem sie, ze moze byc tak zle. Te 3 mecze byly tragiczne. Nie swtorzylismy chyba zadnej sensownej sytuacji, a ostatnie mecze za Fornalika byly bardzo przyzwoite wiec kontrast jest widoczny. |
Cytat:
|
Zgodnie z moimi przewidywaniami będziemy bić sie o miejsce 3-4. Do eliminacji jeszcze daleko, ale nie mamy kadry, niewiadomo kto będzie grał na danej pozycji i kto w ógole będzie w formie jesienią. W dodatku pewność siebie tych kopaczy jest na poziomie 0(a zaraz przyjmiemy "piątke" od Niemców). Powoływanie amatorów z ekstraklapy, to strzał w kolano. Naprawdę, żeby ktoś zaistniał w Europie musi zjadać tą naszą ligę na śniadanie. Na teraz nie ma takiego piłkarza...no chyba, że mówimy o drewnianym Robaku czy o Pawle "piłka przy przyjeciu odskakuje mi na 5m" Brożku. Niedawno wyjechał podobno zdolny(na pewno na warunki polskiej ligi) Furman i teraz ma problemy żeby zaistniec w I-szej 11stce przecietnego zespołu Lique 1. 5 sensownych piłkarzy(w tym dwóch bramkarzy), to za mało. Wczoraj to co prezentował taki Sobota, to był dramat. Facet nie radzi sobie w bardzo przeciętnej lidze belgijskiej i ma zabłysnąc na tle graczy z Premier League? Peszko przynajmniej zrobił te 3-4 rajdy, ale to nie zmienia faktu, że jest rezerwowym w II Bundeslidze, a jego najbliższa przyszlosc, to zapewne powrót do kraju. O Obraniaku było już napisane wszystko, nie ma co się rozwodzić. Jednak absolutnym "rodzynkiem" był Krychowiak...jeżeli ten facet nie nauczy się podawac do najbliższego(i zrozumie, że ma zakaz wykonywania przerzutow...do przeciwnika), to jego obecnośc w kadrze będzie bezsensowna. Żeby przecinak brał się za rozgrywanie? O jego głupich faulach też nie będe pisał, bo to niejako tradycja meczów reprezentacji. Nie ma z kogo wybierać, a słaby trener(jakim jest Nawałka) tego nie ogarnie. Tu trzeba by selekcjonera, motywatora z wizją. Szkoda, że nie spróbowano Lenczyka, ale niewiadomo jak by sie odnalazł w takiej pracy(tzn. krotkie zgrupowania). Z innych polskich trenerow nie widze kandydata. Dlatego najlepiej byłoby dac 1 mln euro pensji przyzwoitemu trenerowi zagranicznemu, który już ma doświadczenie w pracy z reprezentacją i który ma w ogóle jakieś sukcesy.
|
Cytat:
Smuda, Fornalik i jak dotąd Nawałka warci siebie, nie ma wyników nie ma pomysłu na wygrywanie z równymi sobie i nieco silniejszymi, czas od ME 2008 stracony i przegrany z kretesem. |
http://fotoo.pl//out.php?i=745440_be...38313331373635
Nie widziałem tej informacji nigdzie indziej w mediach, a sprawa nie jest błaha. Podobno później mają pojawić się informacje, o którą to hienę chodzi. |
Cytat:
|
Cytat:
|
Grupa eliminacyjna wydaje się teoretycznie stosunkowo prosta:
- niezwykle mocny zespół z 1. koszyka, który wygra wszystkie mecze. To paradoksalnie na plus dla nas, bo ogranicza szanse zdobycia jakichś punktów przez rywali do miejsc 2-3. - Szkocja i Irlandia – Premiership sremiership, powiedzmy sobie szczerze: w porównaniu do tego na kogo mogliśmy trafić to są ogóry. Porównajcie ich do Belgów/Szwedów/Chorwatów i Ormian/Czarnogórców/Bułgarów. Tyle że to wszystko i tak psu na budę z takim selekcjonerem, bo sami jesteśmy na chwilę obecną takimi samymi ogórami, mimo znacznie większego potencjału. Wszelkie rozważania można sobie darować jeśli ta kadra dalej będzie się prezentować tak jak w środę. Szlag człowieka trafia, gdy widzi jak marnuje się czas, pieniądze i szansę od losu, bo przy normalnie funkcjonującej reprezentacji w takiej grupie spokojnie można byłoby powalczyć o bezpośredni awans. Beenhakker wygrał dużo trudniejszą grupę Bronowickim i Matusiakiem. |
Cytat:
|
Portugalia-Polska 2-2
Polska: Artur Boruc; Marcin Wasilewski, Mariusz Jop, Michał Żewłakow, Grzegorz Bronowicki (55 - Paweł Golański); Jakub Błaszczykowski, Dariusz Dudka, Jacek Krzynówek, Mariusz Lewandowski, Euzebiusz Smolarek (74 - Wojciech Łobodziński); Maciej Żurawski (56 - Radosław Matusiak). Niezbyt się z Wami zgadzam. Można się dziś śmiać z Matusiaka czy Bronowickiego czy Smolara czy Jopa (który zawsze był spiętym fizolem i zawsze będzie mi się kojarzył z niezapomnianą tragedią na suchych stawach), ale włąśnie wtedy oni i paru innych mieli swoje 5 minut, drużyna była dobrze zestawiona, był selekcjoner, który nad tym jeszcze panował. A dziś - gdzie macie ten materiał w ofensywie? Lewy, Błaszczu (obecnie kontuzja) i reszta ofensywnych gości, która nigdy nie zagrała dwóch meczów z kolei o coś na dobrym poziomie. Peszko, Sobota czy inny Grosicki prochu już nie wymyślą - tj. poziom, którym można postraszyć max Mołdawię i to wyłącznie u siebie. Młodzi - Zieliński, Milik, Pawłowski, Wolski itp. głównie wycierają ławki, a czas leci. Sobiech - połamany. Kim tu straszyć? Grupa jest taka, że możemy skończyć na pozycji 2, a na dziś równie dobrze na 4, a jak Gruzja zaskoczy to nawet na 5. Musimy mieć 4-5 ofensywnych grajków grających w 11 w co najmniej średnich klubach europejskich, inaczej mamy przejebane. Lewy, Kuba, Milik, Wszołek, Pawłowski, Wolski, Zieliński - 5 z tych 7 niech gra i wtedy walczymy ze sporymi szansami o 2 miejsce. Inaczej będzie bardzo ciężko. W obronie wielka szkoda, że póki co zaginął Salamon. |
Cytat:
"Świetnym" (wg. TVP) Scottem Brownem, podporą przepotężnego Celtiku Glasgow? Wydalonymi przez poważną piłkę Adamem czy, niestety, Darrenem Fletcherem, któremu karierę zniszyły problemy ze zdrowiem? Wesem Hoolahanem, ktory całe życie spędził w angielskiej drugiej lidze? Aidnem McGeady'm? Long-Coxem? Błagam. Przy tych gościach nawet Grosicki, Obraniak, Polański czy Rybus wyglądają na poważnych graczy. Nie mówiąc o ekipie z BVB. |
Takie drużyny jak Szkocja może nie mają wielkich gwiazd, ale za to zespół piłkarzy na podobnym poziomie.
To już w samo w sobie pomaga w budowaniu drużyny i atmosfery wokół niej. Pomaga również w stworzeniu hierarchii. A u nas już na tym etapie jest z tym problem. Poza tym ci "przeciętni" piłkarze to przeważnie profesjonaliści również trenujący w profesjonalnych klubach i bardzo dobrze zarządzanych, prowadzonych przez bardzo dobrych szkoleniowców. (Stoke City czy Celtic). Nawet jeśli nigdy nie byli gwiazdami w swoich klubach to często posiadają dużo większe doświadczenie od naszych piłkarzy, zdobyte w nie rzadko europejskich pucharach. Tak więc dla jednego będzie to słabszy rywal bo któryś tam z kolei piłkarz Manchesteru, była gwiazda Celticu której kariera zatrzymała się w Rosji, rzeznik bez techniki że Stoke albo też... najzwyklej w świecie lepszy ZESPÓŁ. Szkocja miała swój plan, dążyła do jego zrealizowania, udało się skutecznie wykorzystać sytuację i wygrała z słabo dyaponowanym tego dnia rywalem. |
Cytat:
1. Steven Fletcher - facet o uznanej marce, regularne występy w Premier League, kilkanaście goli w zeszłym sezonie. 2. Ross McCormack - Championship, 23 gole w tym sezonie. 3. Steven Naismith - Premier League, Everton. 4. Charlie Adam - środkowy pomocnik, 7 goli w Premier League. Nie wspominam o Brownie, Anyi, Forrescie i innych grających w Szkocji, Premier League lub Championship. Teraz podaj nazwiska naszych piłkarzy z Premier League wystepujących regularnie. Aaa, przepraszam, takowych nie mamy :D. Teraz nasza ofensywa: 1. Marcin Robak - drewniak z amatorskiej ligi polskiej. 2. Paweł Brożek - chłopak, który nie sprawdził sie w przeciętnych lub słabych(Segunda Division) ligach. Na dzisiaj tylko gwiazda amatorskiej ligi. 3. Arkadiusz Milik - outsider w podrzędnym klubie Bundesligi(kto ogląda ten wie, o czym mówie). 4. Waldemar Sobota - słabe granie w przeciętnej lidze europejskiej. 5. Mateusz Klich - amatorski klub w przecietnej lidze. 6. Masłowski - z amatorskiej ligi. 7. Peszko - rezerwowy z II Bundesligi. 8. Rybus - facet w ostatnich miesiacach wiecej sie leczy, niz gra. Przecietny klub w przecietnej lidze(w Europie pewnie nikt nie slyszal o Tereku). 9. Obraniak - jedyny gość, który coś pokazuje, za to w kadrze wręcz irytujący Rzeczywiście, Szkoci mają sie czego obawiać ;). |
Ale panowie, co tu rozkminiać? Jeśli w kadrze narodowej gra piłkarz 2. bundesligi to czego mamy po tej druzynie oczekiwać?
Reszta poza - bramką i BVB kopie ogony lub po czole w gównianych klubach. Nawałka wygląda na bardziej zagubionego niż Waldemar, gdy konczono z nim zabawe. Wszystko jest czytelne a powołaniami zaskoczył raz, gdy mianował na kadrowiczow szrot z polski. |
Premiership, Premiership... a gdzie Brytyjczycy mają grać, w Primera Division? Kwestia oceny, ale jak dla mnie przytoczeni przez Ciebie zawodnicy to raczej "Premiership" w stylu sprzed ćwierć wieku, czyli toporne kick'n'rush.
Poza tym to wszystko kwestia prezentacji, Rybus jest z przeciętnego klubu z przeciętnej ligi o którym nikt nie słyszał, a Fletcher strzelił kilkanaście goli (11, gwoli ścisłości) :) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Przynajmniej wiadomo już, że po Nawałce przyjdzie ktoś w stylu Beenhakkera - zagraniczny trener z ustaloną marką. Innej możliwości nie ma, kilku najlepszych polskich trenerów regularnie dostaje w czapę od kogo się tylko da. Może za wcześnie na takie deklaracje, ale wydaje mi się, że w kadrze źle się dzieje i potrzeba kogoś z zewnątrz.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 07:33. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl