Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Lukasz 19.11.2013 16:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1339410)
Przeciez nie buduja siedziby.

Zbudują lub kupią.
Srogo przepłacili za nieużyteczną działkę więc kombinują inaczej :)


Sobota, 26 Październik 2013 12:29
W najbliższym czasie zapadnie bardzo ważna decyzja odnośnie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Do 15 grudnia dowiemy się, czy siedziba piłkarskiej centrali znajdować się będzie obok Stadionu Narodowego.

http://pilkanozna.pl/index.php/Wydar...ziba-pzpn.html


26.10.2013
PZPN chce przenieść się w bliskie sąsiedztwo Stadionu Narodowego. W grę wchodzą dwie opcje - przejęcie niedawno wyremontowanego budynku, który zajmuje obecnie Narodowe Centrum Sportu lub kupienie działki obok. Lepsza byłaby ta pierwsza, bo już za rok PZPN mógłby urzędować przy ul. Siwca 1. Budowanie nowej siedziby potrwałoby około trzech lat.

http://pilka-nozna.przegladsportowy....179,1,279.html


Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1339417)
Boniek zablokował budowę nowej siedziby.

Owszem ale 'zablokował' w kontekście 'budowę tam' a nie ogólnie 'pomysł'.

Rob_Zombie 19.11.2013 17:00

Jeśli wierzyć Kołtoniowi skład na dzisiaj
Wojciech Szczęsny - Piotr Celeban, Marcin Kowalczyk, Łukasz Szukała, Tomasz Brzyski - Michał Pazdan, Krzysztof Mączyński - Piotr Ćwielong, Jakub Błaszczykowski, Waldemar Sobota - Robert Lewandowski.

Pazdan - Mączyński - Ćwielong... Trójkąt śmierci :rotfl:

El'kabat 19.11.2013 17:24

Fajny skład,hc na Irlandię też fajny.

Mario Nh 19.11.2013 18:57

Spore eksperymenty. Cwielong może pozytywnie zaskoczyć.

palikot 19.11.2013 22:45

Wstyd! Mocna dumna Irlandia zremisowała z jakąś tam... cienką Polską! A Kiedyś to potrafili awansować na euro! Wstyd i BRAK AMBICJI!

Gwiaździsty 19.11.2013 23:02

Czas przyjać do wiadomosci, że jeszcze długo nie będziemy się liczyć w światowym futbolu. Ten stan to wypadkowa wielu rzeczy, braku solidnego przez lata szkolenia młodziezy, ogólna jej demoralizacja, stan tego co w kraju się dzieje czyli ogólnej lipy itd.

speedfashion 19.11.2013 23:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez palikot (Post 1339441)
Wstyd! Mocna dumna Irlandia zremisowała z jakąś tam... cienką Polską! A Kiedyś to potrafili awansować na euro! Wstyd i BRAK AMBICJI!

Tak, wstyd. Ale mają dużo piniendzy, to se kupią nowych zawodników i będzie.

Na szczęście Irlandczycy nie musieli niczego udowadniać i nie są w trakcie katastrofalnej serii, toteż była kopanina.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Gwiaździsty (Post 1339442)
Czas przyjać do wiadomosci, że jeszcze długo nie będziemy się liczyć w światowym futbolu. Ten stan to wypadkowa wielu rzeczy, braku solidnego przez lata szkolenia młodziezy, ogólna jej demoralizacja, stan tego co w kraju się dzieje czyli ogólnej lipy itd.

Aż tak źle to nie jest (z piłką). Młodsza reprezentacja coś tam osiągnęła w kauflandzie.

Mario Nh 19.11.2013 23:32

Właśnie oglądałem orange sport. Od bodaj sezonu 2014/2015 Boniek chce wprowadzić limit piłkarzy spoza UE do trzech miejsc w klubie.
W Wisle obecnie jest 7 takich piłkarzy.

Kaan 19.11.2013 23:51

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Mario Nh (Post 1339445)
Właśnie oglądałem orange sport. Od bodaj sezonu 2014/2015 Boniek chce wprowadzić limit piłkarzy spoza UE do trzech miejsc w klubie.
W Wisle obecnie jest 7 takich piłkarzy.

Miałoby to sens jeżeli Polska nie byłaby związana prawem unijnym i faktycznie obcokrajowców byłoby tylko trzech. W obecnej sytuacji taki zakaz byłby ze wszech miar sztuczny bo co prawda z poza UE byłoby trzech piłkarzy ale za to reszta obcokrajowców mogłaby spokojnie grać. A Polaków tyle samo co teraz. Poza tym mało to "czarnych" z unijnymi paszportami?

Ani to poziom ligi nie podniesie ani konkurencji w kadrze. Bardzo chybiony pomysł.

enzo 20.11.2013 01:14

Dokładnie. Limity spoza Unii to sobie mogą wprowadzać, tylko co to da? Zresztą... wygląda to jak inicjatywa Piechniczka.

syryls 20.11.2013 07:41

Nie co Nawałka odpierdala z tą reprezentacją, w pewnej chwili było 8 obrońców(Celeban, Szukała, Kowalczyk, Marciniak, Olkowski, Jodłowiec,Pazdan, Brzyski), zabrakło mu skrzydłowych to mógł ich powołać... Faken jest chyba głupi i naiwny że Brzyski na lewej pomocy da drybling, podobnie Olkowski tylko on jest młodszy więc pozycji mógłby się nauczyć, z lepszym rywalem taki klasyczny skrzydłowy(po linii dośrodkowanie) został by rozczytany w 5 min, podobnie jak wolne i rożne bite na Szukałe. Nawałka mówi o determinacji, na dobrych schematach i odpowiednich umiejętnościach nawet determinacji nie potrzeba

Lukasz 20.11.2013 10:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez enzo (Post 1339450)
Dokładnie. Limity spoza Unii to sobie mogą wprowadzać, tylko co to da? ....

Tutaj jest ciekawa statystyka na temat tego mało przemyślanego pomysłu:

PZPN planuje zmniejszyć liczbę piłkarzy spoza UE w ekstraklasie. Jak wpłynie to na Widzew Łódź?
http://www.sport.pl/pilka/1,64946,14...poza_UE_w.html

Tamże:
W Ekstraklasie SA też nie są wielkimi zwolennikami zmiany przepisów. - Gdy we wrześniu ten temat się pojawił, to sprawdziliśmy, jak wygląda to u nas - mówi Gojtowski. - W lidze jest 44 piłkarzy spoza Unii. Średnio wychodzi ich trzech na klub, czyli średnio tylu, o ilu mówi uchwała. W tym roku uprawniliśmy do gry 382 zawodników, w tym niewiele ponad 100 z zagranicy. Stanowią oni niecałe 27,7 proc. wszystkich graczy. W lidze angielskiej to ponad 50 proc. W innych też o wiele więcej niż w Polsce. 27,7 proc. to naprawdę bardzo niski współczynnik. Poza tym od wielu lat nie zdarzają się takie absurdy jak kiedyś w Pogoni Szczecin, w której występowali sami obcokrajowcy. Obcokrajowcy spoza Unii naprawdę nie są problemem naszej ligi.

rw88 20.11.2013 10:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syryls (Post 1339454)
Faken jest chyba głupi i naiwny że Brzyski na lewej pomocy da drybling, podobnie Olkowski tylko on jest młodszy więc pozycji mógłby się nauczyć

Jakby nie było, Brzyski i Olkowski to aktualnie dwóch najlepszych asystentów Ekstraklasy...więc generalnie myśli mu w tym odmówić nie można. Jodłowiec natomiast zdecydowanie lepiej wygląda w roli defensywnego pomocnika, niż środkowego obrońcy, to był bardzo udany eksperyment i na ten moment to klasyfikacja na pozycji defensywnego pomocnika powinna wyglądać następująco: 1. Jodłowiec, 2. Polanski, 3. Krychowiak.

Do absolutnie niespodziewanych plusów zaliczyłbym również Marciniaka, który zagrał bardzo solidnie w defensywie i wytrzymał dosyć intensywny fizycznie mecz (co w przypadku polskiego ligowca grającego na poziomie międzynarodowym oczywistym nie jest), wspierając również drużynę w ofensywie. Nie mam przekonania, że jest to piłkarz do pierwszego składu, ale zasługuje na kolejną szansę przeciwko bardziej wymagającemu rywalowi. Szkoda, że prawdziwej szansy nie dostał Brzyski, a dostał ją kiepściutki Kosznik, bowiem Brzyski mógłby dużo dać tej kadrze w zakresie ofensywy i stałych fragmentów gry.

Solidnie zagrał też duet Szukała - Kowalczyk, szczególnie ten pierwszy udowodnił, że aktualnie jest najlepszym, środkowym obrońcą, jakiego mamy. Kowalczyk natomiast dobrze pasuje do roli typowej zapchajdziury, piłkarza który solidnie zagra tam gdzie trzeba, w zależności od potrzeb - prawa obrona, środek obrony, lewa obrona, defensywny pomocnik...na pewno warto go dalej powoływać. Nie mam natomiast przekonania do Celebana, Jędrzejczyk jako prawy obrońca jest lepszy i raczej to on powinien rywalizować z Piszczkiem o miejsce w składzie. Celeban jest strasznie elektryczny, zarówno w defensywie, jak i w grze do przodu.

Generalnie wydaje mi się, że Faken powinien budować skład na bazie najlepszych z poprzednich eliminacji, a całe zaplecze kadry oprzeć na zawodnikach z drużyny U-21, pojedynczy z nich powinni dostać już szansę gry w pierwszej jedenastce. Do tego dorzucić trzech, czterech nowych i nieco bardziej doświadczonych zawodników, takich którzy wykorzystali swoją szansę, jak choćby Jodłowiec. Wydaje mi się, że kadra powinna być budowana na bazie zawodników z tego grona:

B: Boruc, Szczęsny, Tytoń, Skorupski
PO: Piszczek, Jędrzejczyk, Bereszyński, Celeban
ŚO: Szukała, Glik, Kowalczyk, Perquis, Kamiński, Salamon?
LO: Boenisch, Marciniak, Lewandowski, Dziwniel
DP: Jodłowiec, Polanski, Krychowiak, Chrapek
ŚP: Klich, Majewski, Furman, Gol
PP: Błaszczykowski, Pawłowski, Grosicki?
OP: Zieliński, Obraniak, Mierzejewski, Wolski
LP: Wszołek, Sobota, Rybus?
N: Lewandowski, Milik, Teodorczyk, Parzyszek

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukasz (Post 1339467)
Tutaj jest ciekawa statystyka na temat tego mało przemyślanego pomysłu

Za wąsko na tą reformę patrzycie. Przecież ma ona dotyczyć nie tylko Ekstraklasy, ale całej polskiej piłki, wszystkich niższych lig. Po prostu trudno żeby PZPN przeprowadzał taką reformę z wyłączeniem Ekstraklasy.

Arked 20.11.2013 10:32

Ilość obcokrajowców w lidze ma się nijak do poziomu reprezentacji. W kadrze mają grać najlepsi Polacy, a tacy nie mają prawa przegrać rywalizacji o miejsce w kadrze z przeciętnym obcokrajowcem. Lewandowski czy Błaszczykowski problemu z tym nie mieli i gdzie teraz są każdy widzi. Nie wiem dlaczego Boniek się tak zawziął. Jedyne o co walczy to o miejsce dla polskich szaraków i wyrobników lub cudzoziemców z obszaru UE, którzy są coraz tańsi.

Pomijam już fakt, że w polskiej lidze gra stosunkowo mało obcokrajowców (24,3%). W znacznie lepszych ligach finalistów MŚ jest ich dużo więcej. W takiej lidze Belgijskiej jest ich 50%, a ich kadra pęka w szwach od talentów. Boniek całkowicie rozmija się z istotą problemu. Na takiej zmianie więcej zyskają agenci piłkarscy na rodzimym rynku niż reprezentacja. Wiadomo, że takim łatwiej pozyskać zawodnika z Polski czy Europy. Ameryka Płd i Afryka jest domeną tamtejszych menadżerów i to nie wszystkim jest na rękę.

Daja`n 20.11.2013 10:48

Tu nie ma nad czym się zastanawiać jesteśmy gorsi od Gibraltaru!Jest coraz gorzej i tylko zastanawiam się czy może być jeszcze gorzej.

Rob_Zombie 20.11.2013 12:14

Sam się śmieję z tych Mączyńskich i Ćwielongów w kadrze, ale ku.wa jak czytam niektóre opinie że Boniek czy Nawałka są poje.ani bo doprowadzili to tego że tacy jak oni grają i że kadra gra jak gra to ja się pytam - czy wy przez ostatnich 5 lat spaliście!? PIĘĆ DŁUGICH PIER.LONYCH LAT DOSTAJEMY W CYMBAŁ NA KAŻDYM POLU, tak klubowym jak i reprezentacyjnym a tu nagle pseudoznawcy wyzywają Bogu ducha winnych Nawałke i Bońka od chujów z cipami na oczach, bo nie mają magicznej różdżki i nie wyczarowali 4 obrońców z kapelusza. No kur.a żelazna logika.

A co do samego meczu mogę napisać tylko 2 rzeczy - Lewandowski zagrał 3 z rzędu totalnie beznadziejny mecz. 90% strat i złych zagrań, dokładnie jak z Anglią i Słowacją. Niepojęte jak ten gość seryjnie spierdala najprostsze nawet zagrania. Możliwe że to nie jest trzeci, ale fafnasty jego mecz na tym poziomie, ale dopiero od meczu z Anglią skupiłem się na wyjątkowo bacznym obserwowaniu poczynań tego grajka.
Druga rzecz - Marciniak pozytywnie, biegał jak pojebany. Więcej napisać o wczorajszym meczu choćbym nie wiem jak bardzo chciał... no to nie da rady bo to ciężko nawet meczem nazwać. Zero akcji, zero strzałów - generalnie kadra poziom "Mączyński".

Drozd 20.11.2013 13:18

A co wam się Mączyński nie podoba? Żal, że nasi działacze kolejna raz dali dupy? To nie wina Mączyńskiego, na pewno był lepszy niż zestaw ze Słowacji. To że wczoraj nie strzeliliśmy bramki to w 70% wina pinokia. Pchał się do rozegrania a miał jedno dobre zagranie do Soboty kiedy ślepy liniowy uroił sobie spalonego. Reszta to wstrzymywanie akcji i taniec paralityka.

Pozytywem jest podejmowanie walki próba gry do przodu, branie odpowiedzialności. To obiecujący początek, oby skończyła się filozofia, "byle bym nic nie spieprzył" która rządzi w kadrze od lat z krótką przerwą na Leo.

dynek.pl 20.11.2013 14:03

Wczorajszego meczu nie ogladalem - chyba nic nie stracilem jesli jedyna nasz okazja byl strzal z dystansu drewnianego Jodlowca.
Mialem watpliwosci czy nie warto zostawic Fornalika bo ostatnie mecze nie wygladaly tragicznie i w sumie to brakowalo tylko skutecznosci. Nawalka wydawal sie jednak lepszym kandydatem ale to co narazie zobaczylismy to nawet nie jest krok w tyl w stosunku do kadry Fornalika ale spadek w przepasc.

Kocur 20.11.2013 14:07

Wiecie gdzie można oglądnąć bramki Reprezentacji?
Na kanale TVP Historia.

Tyle w temacie.

Dodam jeszcze jak czytam o pracy od podstaw, akademii, wychowywania młodych to mnie skręca ze śmiechu.
Ile akademii powstało w ostatnich 10 latach? Żeby dojść do poziomu Słowacji potrzebujemy kolejnych 10 lat.

Jesteśmy w czarnej dupie i nic tego nie zmieni. Lewandowski też nie pomoże i to nie jego wina - przecież to zbieranina z prawie 11 klubów - każdy piłkarz na boisku ma inne nawyki, przyzwyczajenia, gra w oparciu o inną taktykę - jak oni się mają k.urwa tego nauczyć na 3 dniowym zgrupowaniu ?!?!

Kiedy w historii najlepsze wyniki osiągaliśmy? Jak Reprezentacja bazowała na 2, maksymalnie 3 klubach.

FraMat 20.11.2013 16:07

:-/Jakie branie odpowiedzialności?

Ja to widziałem w większości tak:
- mam piłke przy nodze
- z przodu nikt nie wychodzi na pozycję
- z tyłu jest jeden albo dwóch kolegów nieobstawionych
- podam do tyłu, przynajmniej straty nie będzie
:-/

Od czasu do czasu ktoś decydował się na drybling i minięcie jednego czy dwóch rywali (Kuba, Sobota, czasem Jodłowiec...)
Po tym zwodzie, w dalszym ciągu nikogo z przodu, żeby podac piłkę.
- strzelam z daleka, bo i tak nie wiem, co zrobić (Sobota)
- próbuję minąć trzeciego lub czwartego, bo nie ma co zrobic (Kuba)
- podaję w tłum, bo nie ma co zrobić.....
:-/

Od ciągłego facepalma to mi się ścięgna w przegubie chyba nadwerężyły...
:-/

Aha... jeszcze Ćwielong
:-/

ABGwislakABG 20.11.2013 16:07

http://images61.fotosik.pl/398/8d9f2ace5427d203med.jpg

rw88 21.11.2013 10:36

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Daja`n (Post 1339472)
Tu nie ma nad czym się zastanawiać jesteśmy gorsi od Gibraltaru!Jest coraz gorzej i tylko zastanawiam się czy może być jeszcze gorzej.

Bzdura. W meczu przeciwko Gibraltarowi u Słowaków zagrała zupełnie inna jedenastka, bez najlepszych zawodników, po prostu ich trener przetestował swoje zaplecze. Przeciwko Gibraltarowi zagrał jedynie bodaj najsłabszy z pierwszej jedenastki przeciwko nam Pecovsky. Więc ten wynik ma się kompletnie nijak do meczu Słowaków przeciwko naszej kadrze.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1339485)
A co wam się Mączyński nie podoba? Żal, że nasi działacze kolejna raz dali dupy? To nie wina Mączyńskiego, na pewno był lepszy niż zestaw ze Słowacji.

Zgadzam się z Tobą. Mączyński zagrał przeciwko Irlandii bardzo przyzwoity mecz, zresztą zastanawiałem się jak wyglądałaby nasza gra gdybyśmy w środku pola grali Mączyńskim i Klichem, bez typowych, defensywnych pomocników, z których i tak korzyści w defensywie w zasadzie nie ma (szczególnie Krychowiak ostatnio mocno zawodzi). Kilka razy Mączyński fajnie zagrał piłkę do przodu, dobrze ją przerzucał, jedynie co rzucało się w oczy w jego przypadku to średnie przygotowanie fizyczne.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1339485)
To że wczoraj nie strzeliliśmy bramki to w 70% wina pinokia. Pchał się do rozegrania a miał jedno dobre zagranie do Soboty kiedy ślepy liniowy uroił sobie spalonego. Reszta to wstrzymywanie akcji i taniec paralityka.

Zgadzam się i w tym miejscu. Lewandowski zagrał fatalny mecz, w zasadzie nie miał dobrych zagrań, przegrywał wszystkie pojedynki - czy to 1 na 1, czy 1 na 2, bez znaczenia. Ja rozumiem, że jest kryty i w ogóle, ale Teodorczyk w stosunku do niego był wzmocnieniem, więc o czym my tu w ogóle mówimy?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Drozd (Post 1339485)
Pozytywem jest podejmowanie walki próba gry do przodu, branie odpowiedzialności. To obiecujący początek, oby skończyła się filozofia, "byle bym nic nie spieprzył" która rządzi w kadrze od lat z krótką przerwą na Leo.

No i przyzwoita była sama gra defensywy, mimo, że w eksperymentalnym zestawieniu. Brakuje jeszcze porządnego rozegrania piłki pod polem karnym rywali - tam kompletnie nie mamy pomysłu na granie, poza strzałem z dystansu i dośrodkowaniem do nikogo.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dynek.pl (Post 1339488)
Mialem watpliwosci czy nie warto zostawic Fornalika bo ostatnie mecze nie wygladaly tragicznie i w sumie to brakowalo tylko skutecznosci. Nawalka wydawal sie jednak lepszym kandydatem ale to co narazie zobaczylismy to nawet nie jest krok w tyl w stosunku do kadry Fornalika ale spadek w przepasc.

Wiadomo, że obie jedenastki, zarówno ta przeciwko Słowacji, jak i ta przeciwko Irlandii były eksperymentami sprawdzającymi różne ustawienia (np. Kubę grającego za Lewym) oraz przede wszystkim indywidualnymi testami dla obrońców i defensywnych pomocników, czyli na tych pozycjach, na których był w eliminacjach największy problem. I kliku graczy udowodniło, że warto dać im szanse już w pełnym zestawieniu podczas marcowego meczu, np. Jodłowiec, Kowalczyk, Marciniak i być może również Mączyński. Generalnie to była jedyna szansa, żeby przetestować w kadrze tych, którzy do tej pory swojej szansy nie dostali, zobaczyć nie tylko w meczu, ale i w treningu oraz generalnie jak funkcjonują w zespole ludzkim. W marcu pewnie tych czterech, pięciu nowych dołączy do starej gwardii, plus około siedmiu, ośmiu z reprezentacji U-21 - Kamiński, Lewandowski, Furman, Chrapek, Wszołek, Zieliński, Pawłowski, Milik...Pewnie w pierwszej jedenastce swoje szanse dostaną Milik, Pawłowski / Wszołek, Zieliński, może ktoś z dwójki Furman / Chrapek, może Zieliński, może na lewym boku obrony Lewandowski. Ale trzon kadry dalej będą tworzyć zawodnicy tacy jak Boruc / Szczęsny, Piszczek, Szukała, Klich, Błaszczykowski, Lewandowski, być może również Glik, Krychowiak, Obraniak, czy Polanski.

syryls 21.11.2013 18:15

http://www.pilkanozna.pl/index.php/W...lewskiego.html
Mam nadzieje że po szale szaleństwa Nawałki zacznie w końcu normalnie powoływać tych którzy zasłużyli...
No chyba że Sobolewskiego chciał jako asystenta

dulli78 21.11.2013 18:50

Ja mam po tych meczach towarzyskich następujące uwagi:

- PZPN strasznie skompromitował się poprzez brak minuty ciszy przed meczami dla uczczenia śp. Gerarda Cieślika, to jest wręcz niewiarygodne jaka amatorka tam panuje. Podejrzewam, że Latę za coś takiego linczowałyby media przez miesiąc albo dłużej a tu przeszło bez większego echa i nikt z orange, weszło itp. nawet się nie zająknął o tym. ŻENADA!!!

- Pozytywnie odebrałem fakt, że w składzie Polski nie pojawił się ani jeden "farbowany lis" (i guzik w tej kwestii obchodzi mnie prezentowany poziom piłkarski)

- Mecze piłkarsko tragiczne, chyba (?) gorzej być już nie może. Można się było w sumie tego spodziewać, ale tego że nie będą w stanie stworzyć chociaż jednej klarownej sytuacji bramkowej w dwóch meczach to jest nie lada sztuka. Błaszczykowski i Lewandowski muszą zrozumieć, że nie mogą wygrać meczu sami - od tego są koledzy na boisku żeby wymienić z nimi kilka podań. I nie zgodzę się z tym, że Lewandowski nie gra bo jest osamotniony z przodu - było wiele sytuacji, w których aż prosiło się żeby wymienił "klepkę" z innymi a tego nie robił. Podobnie Błaszczykowski. Bardzo słabo wypadli Krychowiak i Mierzejewski. Jak dla mnie z tych nowych twarzy w składzie w miarę pozytywnie wypadł Celeban, Szukała (za Fornalika mało grali), Mączyński.
Aha - przy takim tempie rozgrywania akcji mamy duże szanse... wylądowania w 5 koszyku.

- Do eliminacji ME Adam Nawałka ma bardzo mało czasu, niecały rok. Sam jestem ciekawy jak to poukłada bo po tych meczach towarzyskich można wysnuć jedynie taki wniosek, że żadna formacja nie funkcjonuje tak jak należy.

Teqcontroller 21.11.2013 20:14

Będzie w....... jak zawsze i kompromitacja :D

gypsy 22.11.2013 23:35

13 maja szykuje nam się towarzyski mecz z Niemcami. Po raz kolejny będzie szansa na historyczne zwycięstwo nad sąsiadem z zachodu. Może tym razem żaden Wawrzyniak się nie poślizgnie :D
http://pzpn.pl/index.php/Federacja/A...amy-z-Niemcami

arti 23.11.2013 08:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gypsy (Post 1339727)
13 maja szykuje nam się towarzyski mecz z Niemcami. Po raz kolejny będzie szansa na historyczne zwycięstwo nad sąsiadem z zachodu. Może tym razem żaden Wawrzyniak się nie poślizgnie :D
http://pzpn.pl/index.php/Federacja/A...amy-z-Niemcami

Na wyjeździe guzik zrobimy..

FraMat 15.12.2013 23:11

Kolejny kamyk do ogródka polskiej myśli szkoleniowej. Co prawda inna piłka: ręczna i dziewczyny.
To, co Kim Rassmussen zrobił z kobieca polską reprezentacja piłki ręcznej to żaden trener nie jest w stanie zrobić z naszymi reprezentacynymi kopaczami.
Tak pod względem taktyki i umiejętności jak i motywacji: widzieliście z jakim zębem one wchodzą na mecz, jak śpiewają hymn?
Rumunki w szatni przyznaly, że Polki taktycznie zagrały coś na co Rumunki w ogóle były nieprzygotowane,a poza tym Polki tak na nie wsiadły, ze Rumunkom wysiadła psychika. One przegrały ten mecz w sferze mentalnej. Mimo, że prowadziły przez większa część spotkania to z kazda minutą coraz bardziej się bały. Tak stwierdziła bramkarka rumuńska.
Czy Nawałka jest w stanie wyciągnąć choć jeden procent z tego, z naszych asów?

Kocur 16.12.2013 09:35

Problem jest nie tyle w Nawałce co w "asach" ...

Widać gołym okiem że Dziewczynom się chce, one nie potrzebują motywacji. Czy to zasługa trenera czy ich charakteru - nie wiem.

Za to gołym okiem widać że naszym kopaczom nie chce się wychodzić nawet z szatni, najchętniej by zostali tam i pili piwko. Patrząc na ich twarze jak stoją przed meczem widać że właśnie przegrali.

Drozd 16.12.2013 10:15

Bo kadrę traktują jedynie jako promocję, Mieć występ w statystykach i nic nie spieprzyć w czasie meczu. Dlatego grają na alibi, uciekają o gry, zadowalają się 1:0 nawet z San Marino. A wszystko to wynika właśnie z psychiki. Nie czują żadnej odpowiedzialności. Bo skoro poprzednicy kopali się po czołach i dalej są "gwiazdami" to co im się może stać nawet jak przegrają. Zawsze można powiedzieć, że to wina słabej ligi.

ps. Czy ktoś mi wyjaśni dlaczego mecz reprezentacji nie leciał na TVP2? Ważniejszy był kabareton? Gdzie my k... żyjemy. Chyba wszystkie momenty kiedy Polak może się poczuć dumny z bycia Polakiem są celowo ukrywane przed ogółem, bo innego wytłumaczenia nie widzę.

rw88 16.12.2013 12:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez FraMat (Post 1342250)
Kolejny kamyk do ogródka polskiej myśli szkoleniowej. Co prawda inna piłka: ręczna i dziewczyny.
To, co Kim Rassmussen zrobił z kobieca polską reprezentacja piłki ręcznej to żaden trener nie jest w stanie zrobić z naszymi reprezentacynymi kopaczami.

Rassmussen okazał się dobrym trenerem, ale tutaj narodowość nie ma znaczenia. Równie dobrze mógłbym podać jako kontrargument przykład Kruczka, w przeszłości wyszydzanego, regularnie zwalnianego przez media i kibiców, który na przekór wszystkim sprawia, że nasze skoki rok po roku robią duży krok do przodu. Albo się jest dobrym szkoleniowcem, albo średnim, albo słabym, ale decydujące są umiejętności, wiedza i doświadczenie, a nie narodowość.

Arked 18.12.2013 14:40

Nie razi was, że w kadrze znalazł się Mączyński (21 meczów - 1 gol - 1 asysta), a nie ma w niej miejsca dla Chrapka (19-3-2)? Garguła jest stary więc niejako rozumiem jego brak. Mąka jest potwornie nieefektywnym zawodnikiem. Przez 3 lata w Górniku strzelił w lidze 2 bramki i zaliczył 3 asysty. To porażająca statystyka. Kompletnie nie rozumiem co on robi w kadrze i w czym jest lepszy od naszych środkowych pomocników.

Porównanie Chrapka i Mączyńskiego na transfermarkt: http://www.transfermarkt.co.uk/en/ba...683_51337.html

syryls 18.12.2013 18:17

W Fakcie był wywiad, i pytanie odnośnie czemu Linetty a nie Chrapek, Nawałka odpowiedział bo jest młody....
On sobie jaja robi, ale życie zweryfikuje

ABGwislakABG 18.12.2013 19:01

Siwy z kadry xD


Tak poważnie to nie mam ochoty pisać na poważnie o trenerze wybranym dla beki, tym bardziej o jego wyborach ;)

Jedyne co Ciepły powinien wybieraćć to danie z menu. Ew. pozycje. Też z menu.

Gram sobie w B-klasie. Czekam. W końcu wszyscy jesteśmy drużyną narodową. Sponsor kłamać nie może.
Cytat:

Chyba wszystkie momenty kiedy Polak może się poczuć dumny z bycia Polakiem
Ty takie momenty przeżywasz podczas meczy naszej Es-kadry piłkarskiej? *.*

"She dance's for me" czy "My Słowianie" w BBC też napawają Cię dumą? U mnie to raczej wstyd- motyw przewodni polskiej piłki nożnej.

gypsy 20.12.2013 14:39

Chrapek zasłużył na powołanie, to fakt. Mam nadzieję, że przy następnej okazji nie zostanie pominięty przez selekcjonera. Nie mniej cieszę się, że powołany został Miśkiewicz. Życzę mu z całego serca, żeby zadebiutował, bo to co zrobił dla nas w tej rundzie jest po prostu NIEOCENIONE.

SharksiK 22.12.2013 07:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez syryls (Post 1342510)
W Fakcie był wywiad, i pytanie odnośnie czemu Linetty a nie Chrapek, Nawałka odpowiedział bo jest młody....
On sobie jaja robi, ale życie zweryfikuje

Na Boga. Czy nie ma choc jednego z olejem w głowie który by wytłumaczył że kadra to nie zespół ligowy? To jest kabaret jeśli wiek piłkarza jest argumentem powołania. W reprezentacji mają grać najlepsi a nie ktoś rokujący na przyszłość. Kadra ma być najmocniejsza tu i teraz a nie za ileś tam.
Ten młody piłkarz jeszcze zdąży 56 razy usiąść na trybunach, 21 razy zgubić formę, 3 razy zawiesić buty na kołku i 4 razy wrócić do kraju po nieudanych wojażach, zaliczyć odwyk i być po nieudanej próbie samobójczej.

Drozd 22.12.2013 09:31

Cytat:

Pierwotnie napisane przez gypsy (Post 1342673)
Chrapek zasłużył na powołanie, to fakt. Mam nadzieję, że przy następnej okazji nie zostanie pominięty przez selekcjonera. Nie mniej cieszę się, że powołany został Miśkiewicz. Życzę mu z całego serca, żeby zadebiutował, bo to co zrobił dla nas w tej rundzie jest po prostu NIEOCENIONE.

Miśkiewicz zasłużył i powołanie dostał, natomiast moim zdaniem Chrapek niech ugra coś w młodzieżówce, a do kadry niech idzie z jakąś pozycją i pewnością siebie. Środek to nie obrona czy atak.

w0lno. 08.01.2014 13:20

Co sądzicie o naszych nowych strojach wyjazdowych: http://www.footyheadlines.com/2014/0...rt-leaked.html ? Powiem szczerze, że moim zdaniem są dość ładne, ale jakoś średnio pasują mi na stroje reprezentacji.

Kocur 31.01.2014 09:01

Cytat:

W czwartek za pośrednictwem swojej strony internetowej Polski Związek Piłki Nożnej poinformował o pozyskaniu przez reprezentację nowego, oficjalnego sponsora. Został nim serwis wymiany walut online "Cinkciarz.pl".

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się pozyskać kolejnego partnera, który uzyskał tytuł Oficjalnego Sponsora Reprezentacji Polski. Jest to potwierdzeniem trendu, że coraz większa liczba firm jest zainteresowanych realizacją swoich strategii marketingowych poprzez sponsorowanie drużyny narodowej - powiedział Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

"Na mocy zawartej umowy Cinkciarz.pl uzyskał prawo do obecności reklamowej podczas oficjalnych meczów rozgrywanych przez Reprezentację Polski. Logo marki Cinkciarz.pl pojawi się na materiałach promocyjnych Reprezentacji, a także na stronie internetowej PZPN" - czytamy na oficjalnej stronie związku.

Jak poinformował Polski Związek Piłki Nożnej "Cinkciarz.pl" będzie wspierał Reprezentację Polski do lipca 2018 roku m.in. w okresie eliminacji Euro 2016 i Mistrzostw Świata 2018.

Już sama nazwa sponsora mówi sama za siebie :D

ABGwislakABG 31.01.2014 09:48

Zj*bali te stroje. Już lepsze byly z Monako. Patrząc po grze powinni znaleźć te czarne komplety.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 23:54.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl