![]() |
@crazykaro
Dzięki. Naprawdę interesujący link. Najbardziej zdenerwowały mnie zawyżone oceny Poznania, które są jakby tego wprost nie mówić - zawyżone: Suma:
I tutaj widać, że w tym zasranym kraju nie można dojść do jakiegokolwiek sukcesu. Albo lobby albo koneksje, albo koperty, wszystko tutaj było ustawione, "na bezczela". I niech ktoś mi powie, że w tym kraju, żyje się coraz lepiej? |
Ten cały ranking to bajki jakieś. Baza hotelowa 4-10 lol Poznań w chwili sporządzania rankingu miał JEDEN hotel 5* i pewnie nie wiele sie zmieniło do dziś. Transport 4-12 gruby lol. To krakowski MPK zostało uznane za najlepiej rozwijające się przedsiębiorstwo. Jeśli podciągnąć pod transport koleje i lotnisko, to dworzec na plus dla Poznania, ale prawdziwe lotnisko to oni widzieli na pocztówkach z Wa-wy albo Kraka. Stadion i obiekty kluczowe wielki jak kanion Colorado lol. Brak mi słów.
|
Cytat:
|
No wlaśnie.Ktoś kiedyś powiedzial:
Nie ważne kto głosy oddaje,ważne kto liczy. |
Cytat:
|
Oj, nie wracajmy już do tego rankingu. Temat był omawiany tysiące razy, a wnioski są oczywiste.
Patrząc na suchy raport wydaje się, że to był wałek, ale przecież oceny wystawiano na podstawie dokumentów przesłanych przez miasta. Te krakowskie wypełniono w sposób żenujący, bo nikt w magistracie nie wierzył w Euro. Poznań się do tych papierów przyłożył. Stadionem musieliśmy przegrać, skoro nasz jest o ponad 8 tys. miejsc mniejszy od najmniejszego z pozostałej czwórki (Wrocław, 42 tys,). Warszawa i Poznań były bezkonkurencyjne, z różnych powodów. Warszawa bo to stolica, Poznań, bo od początku podszedł do sprawy najpoważniej i przynajmniej na papierze przedstawił najlepszą ofertę. Podsumowując: - PiS-owi było na rękę uwalić Majchrowskiego - PO - j.w., a dodatkowo faworyzowała swoich prezydentów z Gdańska i Wrocławia - Majchrowski i jego urzędnicy pokpili sprawę Euro. W tej sytuacji tego Euro nie mieliśmy prawa dostać... :/ Mimo, że był potencjał to zaprezentowania najlepszej oferty, co pokazały późniejsze rankingi miast, gdzie Kraków był na pierwszym miejscu. * * * Mam jeszcze prośbę, by wątki stricte polityczne omawiać w tym temacie >> |
Doceniam wysiłek który Pan radny Olszówka włożył w sprawy związane z wiślacką infrasrukturą (czemu zresztą dałem wyraz już wcześniej). Trudno jednak nie zgodzić się z opiniami że zaczynamy niebezpiecznie zbliżać się granicy działalności autopromocyjnej. Pan radny moim zdaniem ma do tego prawo (w końcu starał się coś dla Wisły zrobić) ale nie jestem pewien czy akurat w tym temacie.
Od dawna na forum funkcjonuje "temat polityczny" a ponieważ odnoszę wrażenie że w swoich konkluzjach pan Darek stara się promować hasła (okręgi jednomadatowe, ograniczenie dotacji dla partii politycznych itp.) które niekoniecznie dotyczą stadionu i hali a raczej propagują program jednej z partii politycznych powstałych po ostatnich wyborach to sugerowałbym (dałem zresztą temu wyraz w prwatnym poście) aby właśnie tam kontynuować dalszą dyskuję. Ze swojej strony mogę zapewnić że starałem się zapoznać z dotychczasową działalnością polityczną pana radnego i byłbym ciekaw jego komentarza do kilku jak sądzę kontrowersyjnych spraw związanych z jego aktywnością jako radnego. |
Radny Olszówka ma tu się takie samo prawo wypowiadać jak każdy inny, a już szczególnie w sprawie stadionu i hali.
A ty simone się puknij w czółko. Napisz tu może wszystkim forumowiczom co robiłeś w sprawie stadionu czy hali????Czekam na tę informację z utęsknieniem . pysio- zagłosowałbyś na radnego Olszówkę jakby był z PO a tak to nie...co ta twoja PO zrobiła dla Wisły i Krakowa?Odpowiem za ciebie - kopnęła je w tyłek.Co ma do tego czy Olszówka jest z PO,PiS czy UPR? NIech sobie jest skąd chce byle dobrze działał w sprawie Wisły i Krakowa.NIe oceniam tu jego niektórych sformułowań trącących z deka autopromocją które mi też nie pasują ale ma argumenty TO NIECH SIĘ CHWALI!. Panie Darku- w kliku zdaniach na temat polityczny.Pisze Pan żeby angażować się w politykę itp.Jak Pan to sobie wyobraża?Kto bez pleców tj.partii może zaistnieć? Nikt.Taki mamy układ polityczny w kraju i nie widać możliwości na zmianę.Osobiście jestem za silną władzą prezydencką ( jak historia wskazuje - silny i sprawiedliwy władca/król/marszałek był w najlepszych naszych czasach, nasz naród nie jest przyzwyczajony - nie ma w naturze może lepiej- porządków i systemu a'la NIemcy/Austria z wielu wzgledów i nie radzi sobie w sytuacji wielopartyjnej - historia też o tym mówi - vide Liberum veto naszej szlachty), likwidacja senatu, zmniejszenie sejmu i okręgi jednomandatowe,znaczne zaostrzenie kar dla przestępców,wykorzystanie więzniów w pracach społecznych, większa swoboda dla firm, rozsądna prywatyzacja służby zdrowia i wiele innych rzeczy. I co z tego? Partie nie odejmą sobie chleba od ust więc nic się nie zmieni.Dlatego też takie sugestie o aktywność są mżonką nie inną inż Szklane domy Żerowmskiego. Mimo niesmaku po conajmniej dziwnej sytuacji na forum pasiaków pozdrawiam Pana i życzę sukcesów w walce z tą polityczną chołotą- choć po tym co pan na nich (polityków różnego szczebla) tu wypisuje nie to wiem czy sobie Pan nie zaszkodził :) |
a i zapraszam Pana do tematu politycznego to sobie tam wszyscy możemy więcej "popolitykować"
|
|
Ponieważ pan radny Olszówka zdecydował że jednak nie chce udzielać się w temacie politycznym dlatego jeśli można chciałbym poprosić go w tym temacie o skomentowanie informacji które znalazłem w prasie sprzed kilku lat jakoby to właśnie on miał być osobą najmocniej lobbującą za przyznaniem przez miasto dotacji na remont lodowiska na którym swoje mecze rozgrywają ... (no wiadomo kto).
Zaznaczam od razu że ze sprawą zetknąłem się dopiero niedawno i jedyną wiedzą jaką dysponuje w tym względzie są informacje prasowe (które nie muszą być prawdą). Byłbym wdzięczny gdyby pan radny odniósł się do tych newsów i potwierdził/zaprzeczył temu że wspierał klub z drugiej strony błoń w uzyskaniu pomocy ze strony miasta. |
Panie Darku, proponuje ograniczenie tutaj pisania do wypowiedzi na temat sytuacji w RM w aspekcie stadionu tydzież hali. Dyskusja i odpowiedzi na zaczepki i prowokacje nie ma sensu. Dwie strony jałowej dyskusji nic nie wnoszącej do tematu stadionu. Tymbardziej w tym temacie. Jak ktos chce porozmawiac z p. Darkiem kontakty moze znaleś na stonie RM a nawet udając sie na obrady sam z nim porozmawiac.
Cytat:
|
Upiepszyliście się Pana Olszówki a to praktycznie jedyna osoba w radzie miasta która coś dla nas robi... Jak stara się coś dla nas robic to wam źle, jak nic nie robi też źle..wam nie dogodzisz. Najgorsze jest to że po gościu jechać umiecie ale pod budynek rady miasta w dniu głosowania na halę przyszła garstka ludzi.. gdzie wtenczas byliście?? Na internecie łatwo jest obrażać innych starających się coś dla Wisełki zrobić, ale samemu od siebie nie dajecie nic.. (mówie do osób które najbardziej krytykują radnego Olszówke). Bez napinki Pozdr:)
|
Bardzo proszę by wszelkie dyskusje polityczne omawiać tu http://www.wislakrakow.com/forum/sho...222#post837222.
|
wojtala - tylko 2-3 osoby tutaj widze czepiają się radnego .Niestety na każdym internetowym forum takie oszołomy się znajdą i trzeba ich poprostu lekceważyć i nie odpowiadać a ci co chcą będą rozmawiać merytorycznie i tyle.
|
no własnie widze.. Tylko szkoda że tacy trzej "hulsy" potrafią zbesztać i poniżyć gościa który działa dla dobra Wisły. A oni tylko siedzą przed kompem i chuliganią w sieci..
|
Cytat:
Jak się chce to się da i widać są inwestorzy .Czemu na Wiśle nie można zbudowac kompleksu sportowego za pomocą inwestorów prywatnych???? Oddając nazwy, dając reklamy na terenach i np.prawo do zarabiania na gastronomii? |
Właśnie przeglądam zdjecia z budowy (strona oficjalna) i tak sie zastanawiam czy oficjalny portal Wisły niema prawa robić zdjeć poza wyznaczonym miejscem ( pawilon ) bo chyba każdy chciałby ogladnąc zdjęcia jak wyglądaja prace w srodku trybuny Zachodniej może ktoś coś wie na ten temat?
|
Przeglądam właśnie zdjęcia budowy naszego stadionu i musze przyznac ze troche sie zaniepokoiłem. Trybuna A/B właściwie nie widać a przeciez ma powstać do czerwca tego roku. Stadion zostanie skończony do czerwca ????
|
Powiedzcie mi Panowie jak to było, jak się te wydarzenie wokól Hali TS układały? Najpierw wyskoczyła kooperacja z can packiem, potem za tereny miał się tym zająć Salwator, a jak się wystawili to jak to przeszło w stronę miasta? Czy miasto było od początku w tym temacie?
|
Same pytania a zero odpowiedzi... prosze o jakiś odzew ;]
|
Chyba przed Can Packiem wspotlnie w TS-em teren chciala zabudowac TeleFonika.
Ale stanelo na Ca Packu |
mysle ze realny termin oddania trybun to wrzesien/pazdziernik 2010
|
Cytat:
Gdybyś mógł podać jakie prace będą wykonane w jakich miesiącach. Bo mi wyszło, że skończą 14 września w południe. |
Cytat:
Tak się składa, że Pan Olszówka nie jest winny tego, że Wisła nie ma sekcji hokeja na lodzie. Podobnie jak nie odpowiada za epidemię świńskiej grypy ani za brak awansu reprezentacji na mundial. Prawda jest taka, że Pasom modernizacja hali hokejowej się po prostu należała. I z tego, co pamiętam były to koszty nieporównywalnie mniejsze, niż te wymagane na nową halę dla TS. Rozmawiamy tu o sensowności budowy hali i stadionu, ale modernizacja hali hokejowej to była też absolutna konieczność. Ten obiekt to był wstyd na całą Polskę. |
Cytat:
ale takie wylicznki biorą sie stad ze nie ma jakiegos wywiadu z kierownikiem czy inną osobą ktora by powiedziala co i kiedy bedzie oddane na czas. u nas sa tylko informacje ze prace trawają czy jak dzis ze zostaly po nowym roku wznowione. konsekwentnie bez dat ,terminow kazdy moze sobie wnioski wysunać sam... |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Naprawdę trzeba być niepoprawnym optymistą żeby wierzyć, że oddadzą ten stadion skończony w tym roku. Chciałbym się mylić, ale po prostu w to nie wierzę.
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:49. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl