![]() |
Cytat:
|
[QUOTE=speedfashion;1335898]No i to jest właśnie nienormalne. Mało kto mówi o tym, jak ta drużyna kaleczyła piłkę, jak doskonale opanowala opracowane przez trenera schematy.
Widziałes kiedyś za swojego zycia jakieś schematy opracowane przez polskiego trenera ? :) Chyba jeden schemat, szybko do szatni, pod prysznic i biegiem na sesje zdjęciowe sponsorów. No i oczywiście przepychanka z PZPN-em o kasę za rozegrane mecze. |
Według Daily Mail (wiem, ze to słabe zrodło) Sven-Goran Eriksson jest jednym z kandydatow do objecia reprezentacji Polski. Na pewno ciekawa to perspektywa
|
Cytat:
Dzisiaj Boniek w C+ dosyć mocno zasugerował, że jednak Nawałka - pozostały kwestie logistyczne czyli zapewne rozwiązanie kontraktu z Górnikiem. |
Są dwie opcje. Albo Nawałka, albo Boniek robi wszystkich (media) w ciula i przyjdzie mało znany, aczkolwiek ambitny i perspektywiczny szkoleniowiec zza granicy. Do takiej osoby nikt na starcie się nie przypieprzy. Zibi wspominał, że umiejętność radzenia sobie z mediami jest ważnym czynnikiem w pracy selekcjonera, dlatego nie jestem przekonany, że to faktycznie będzie Nawałka.
|
Czy u nas zawsze musi być tak, że kiedy tylko pojawia się jakiś sezonowy trener, ktory w bardzo kiepskiej lidze, z bardzo kiepskimi piłkarzami, ustawiając pewne podstawy futbolowego abecadła, jest w stanie wygrywac z jeszcze gorszymi kopaczami z innych drużyn, to natychmiast wszyscy widza w nim kandydata na selekcjonera Reprezentacji?
Kiedy tylko takiego wygibasa futbolowego zrobił Fornalik, cała prasa pisze o Fornaliku (już nie wspomnę, ze forumowicze przymierzają go do Wisły), kiedy Nawałka jakąs tam solidnościa pracy trenerskiej sprawił, że słaby Górnilk zaczął wygrywac z jeszcze słabszymi zespołami, to nagle wszyscy widzą w nim selekcjonera (nie mówią co forumowiczach, ktorzy widza w nim trenera Wisły). A weźcie do cholery, na selekcjonera Ojrzynskiego, bo to on sprawił, że Korona nabrała stylu drwali i na pewno jego repra zarąbałaby taką Anglię, nie mówiąc o Niemcach czy Włochach, bo Hiszpanie, Francuzi czy Czesi w ogóle poddali by sie przed meczem. A weźcie na selekcjonera Stawowego, bo ostanio sąsiadka coś tam wygrała, ba nawet pokonała wielki Śląsk na wyjeździe pokazując swoją tyci-taką miejsce w szerego Levy'emu. Przecież repra prowadzona przez Stawowego zachwycałaby koneserów futbolu na całym świecie. A weźcie sobie do cholery na selekcjonera Probierza, bo przecież jego w gruncie rzeczy nie za mocna Lechia zremisowała z Barceloną, a na sam widok drugiego Guardioli na ławce już przed meczem zalamywaliby się reprezentanci Francji, Rosji i San Marino. A weźcie sobie, do cholery na selekcjonera, Rumaka,za potyczki z Żalgirysem, Brosza za Karabach, czy Urbana, który swoją klasę pokazał przy Steaule. Albo poczekajcie... może za kilka tygodni kolejny polski trener wygra w buraczanej lidze dwa mecze z rzędu i ukoronujecie go na selekcjonera. |
Kolejny farbowany lis w kadrze? tym razem umiejacy po polsku
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...e-polski/eqke5 |
Felix Magath byłby najlepszy,az tak wiele chyba nie chciałby zarabiać.Napewno nasze gwiazdeeczki miałby do niego respekt
|
To i ja się wypowiem;)
Generalnie jestem taką osobą, którą da się przekonać do zmiany stanowiska i mnie akurat Stanowski przekonał Nie widzę żadnego sensu w selekcjonerze z za granicy, tzn inaczej , nie widzę różnicy. Kadra to nie klub -tu po prostu trza wybrać, zmotywować, dobrze ustawić i tyle Historia pokazała że nawet trener bez żadnych sukcesów(Engel) czy pijak który 'się nie wpierdalał'(Janas), byli w stanie jakiś tam sukces osiągnąć Z drugiej strony Leo - najpierw mu żarło, a potem mimo iż cały czas miał posłuch u grajków, to wszystko się posypało. Zgadzam się także z tym że to co różniło kadrę Engela czy Janasa, od Fornalika, to głównie to że wtedy OIlisadebe i Franek trafiali w bramkę i strzelali gole a teraz Robiercik wszystko co miał to s.......ił.Gdyby oni tak grali jak on, to na żadne MŚ byśmy nie pojechali. To też między innymi(bo druga rzecz to to że 'jeździmy na dupach' - ale to może w innym temacie poruszę), odróżnia Wisłę z poprzedniego sezonu a tą.W końcu mamy napastnika i wciskamy te bramki zamiast walić po trybunach. Za 'naszą' opcją' , moim zdaniem przemawiają 3 rzeczy - jedna, komunikacja(mimo iż tu się poprawiło u grajków) to jednak lepiej żeby wszystko dobrze rozumieli, druga, rozeznanie, trzecia - kasa. Oczywiście tu rodzi się pytanie 'kto' i tu też zaczynają się schody. Stanowski rzucił kandydata z kosmosu czyli Michała Żewłakowa - najpierw mnie to rozśmieszyło ale gdy przemyślałem sprawę, to w tym kierunku powinniśmy iść. Że nie jest trenerem, nie ma doświadczenia? - to nie klub i to nie ma być trener a selekcjoner czyli po pierwsze znajomość tematu a kto lepiej zna niż były piłkarz z przyzwoitą karierą, po drugie charakter, trzy inteligencja bo trza tą bandę, przeważnie przygłupów, ogarnąć. Żewłakow, ktoś inny rzucił Wałdocha, ja(hah będziecie się śmiać), dołożył bym Łapińskiego czy Węgrzyna - pewnie kilku innych by się znalazło, nie bufonów w stylu Hajty czy pseudomądrali takich jak nasi dwaj wspaniali posłowie Kucharczyk i Kosecki albo luzaków w stylu Świra. Bo starzy moim zdaniem odpadają - jest ich w zasadzie kilku.Engel z zasady - betonu się nie bierze, Lenczyk - gość z matplanety, Kasperczak - dawno wypalony bez charyzmy. Stawiać na stosunkowo młodych i kumatych ex piłkarzy, to znaczy postawić na jednego z nich.I tak wiele będzie zależało od tego czy Robercik(czy ktoś kto go w końcu zluzuje), będzie trafiał w bramkę. no i ostatnia kwestia - Nawałka. Jestem zdecydowanie na nie choć nie przesądzam że się nie sprawdzi.Po prostu nie lubię chamów, traktujących ludzi jak śmieci. W przeciętnym klubie to on sobie może tak wszystkich rozstawiać, natomiast nie sądzę by to wypaliło w kadrze, w której bardziej sprawdza się partner/ojciec - surowy ale tez dający jakiś luz. Bo nie czarujmy się - dziś kadra to nie zarobek a bardziej odskocznia od klubu.Piłkarz jak przyjeżdża to też chce się trochę zrelaksować a jeśli przyjdzie mu współpracować z gościem co rygor wprowadzi jak na wycieczce szkolnej w 5 klasie podstawówki i do tego będzie po nim non stop jechać...to nie sądzę by to mogło wypalić. Tyran już był(tyle że w przeciwieństwie do Nawałki, to debil) i wiemy jak to się skończyło. Tak więc jestem za stosunkowo młodą, opcją polską.Gdzie oczywiście może być i zza granicy bo głównie chodzi o cechy a nie narodowość. |
Jeśli chodzi o mnie, to idealnym rozwiązaniem byłby ktoś w stylu Schaafa (bezrobotny, tak swoją drogą), Tuchela, Slomki, Rangnicka, Streicha itd. - dobry, sprawdzony szkoleniowiec z Bundesligi, a jednocześnie taki, dla którego praca z reprezentacją byłaby ogromną nobilitacją i szansą rozwoju. Mentalność Niemców w dziedzinie pracowitości, faktycznego budowania struktur, tworzenia futbolu powinna być dla nas wzorem, również ze względu na to, że ich system działa w zbliżonych warunkach do naszych. Nie jestem zupełnie przekonany do zatrudniania Włocha, Anglika, Holendra czy Hiszpana, tzn. takich szkoleniowców, którzy chcieliby przenieść styl charakterystyczny dla swoich nacji na nasz grunt. Chociaż oczywiście trudno w ten sposób generalizować jeśli nie mówimy o konkretnych nazwiskach.
Natomiast jeśli Boniek faktycznie uparł się na Polaków, to jedyną opcją byłoby według mnie postawienie na duet trenerski na zasadzie "doświadczony - rokujący", coś a'la Nawałka i Wałdoch - bardzo dobrze współpracowali razem w Górniku, ten pierwszy ma duże doświadczenie, ponoć niezły warsztat, z pewnością odpowiednią charyzmę, natomiast Wałdoch nie dość, że ce..... się spokojem, inteligencją, pewnym wyczuciem w futbolu (to on budował w zasadzie aktualnego Górnika), ma znakomite doświadczenie jako reprezentant kraju i cały czas ma kontakt z futbolem na najwyższym poziomie. To, czego nie ma Nawałka, ma Wałdoch. Taki Wałdoch nie jest nadto skażony polską myślą szkoleniową, od bodaj 15 lat związany jest z pracą w Schalke 04, ma ale też nie wydaje mi się, że byłby gotów do samodzielnej pracy w takiej roli już teraz. Natomiast Nawałka jest dobrym motywatorem, człowiekiem, który potrafi budować, ma ogromne doświadczenie w grze na najwyższym światowym poziomie, jednocześnie mimo wieku człowiekiem, który cały czas się dokształca i próbuje nowych rozwiązań. Moim zdaniem, jeśli faktycznie mają być to Polacy, to trzeba wybrać doświadczonego szkoleniowca z odwagą i charyzmą jako lidera projektu i otoczyć go młodszym pokoleniem, ambitnymi ludźmi, którzy uczyli się tego futbolu w Niemczech, czy Francji, którzy będą dbać o tą profesjonalną otoczkę, będą wspierać, którzy znają specyfikę budowy skutecznej kadry narodowej, mają doświadczenie z pracy z różnymi selekcjonerami. Takich ludzi wybrałbym właśnie najlepiej z grona byłych kadrowiczów, typu przede wszystkim Matysek, Wałdoch, bracia Żewłakow, Bąk, Żurawski, Frankowski, czy Mirek Szymkowiak. Uważam, że nasz futbol trzeba budować na Polakach, którzy poznali futbol na światowym poziomie od środka i mają ambicję przenosić to na nasz grunt. Zresztą wydaje mi się, że generalnie sam Fornalik nie był beznadziejnym wyborem. Początek miał niezły, potem dołek, wprowadził zmiany w ustawieniu, zmiany kadrowe, postawił na młodzież i dało to efekt, wyciągnął wnioski, ale brakło mu konsekwencji we wprowadzaniu tych zmian, stchórzył - gra przeciwko Czarnogórze była w naszym wykonaniu krokiem na przód, ale przed Ukrainą wrócił do taktycznego chaosu. Brakło mu też chyba doświadczenia na poziomie reprezentacyjnym choćby nawet jako piłkarz, ale również jako trener. No i trochę zwykłej charyzmy, nie porwał tych piłkarzy. Nie dobrał sobie również sztabu, który takowe doświadczenie by miał. Skończyło to się wszystko porażką, ale według mnie niekoniecznie tak musiało być. Inna sprawa, że pretensje Fornalik może mieć tylko do siebie. Taki duet Nawałki z Wałdochem w mojej opinii byłby krokiem na przód w stosunku do Fornalika i jego sztabu, ale podkreślam - dalej nie byłby to najlepszy możliwy wybór w aktualnej sytuacji. Ten przedstawiłem w pierwszym akapicie. Zresztą również i w tym przypadku sztab zbudowałbym na Wałdochach, Matyskach i Żewłakowach. |
Jestem za opcją zagraniczną.
https://scontent-a-cdg.xx.fbcdn.net/...92157836_n.jpg |
Znacie osobiście Adama Nawałkę tak?
Wiecie jaki ma warsztat trenerski? Jakim jest człowiekiem? Nie nadaje się, nie nadaje powtarza 38 milionów ekspertów jak mantrę. Eksperci na czele ze mną, co obejrzą 3 mecze w tygodniu i myślą że się znają na piłce. Nie mamy o niektórych sprawach pojęcia! |
Wy tu wymieniacie nazwiska ... A zobaczcie co Szpaku na to :) :) :) http://sport.wp.pl/kat,1728,title,Sz...wiadomosc.html
|
Tiaaa
Nawałka już chyba myślami na Narodowym jest jak dostaje po dupie w lidze właśnie ;) |
Dotychczas miałem jednego kandydata na selekcjonera - Skorżę. Maciek wiele już przeżył, wiele wygrał i przegrał mimo jeszcze młodego wieku jak na trenera. Myślę, że mógłby coś fajnego zdziałać z tą reprą. Jest inteligentnym facetem, który potrafi wyciągać wnioski z porażki i na pewno nie zrzucałby winy na kogoś innego jak Smuda. Nie wydaje mi się również, żeby był typem Fornalika, który się obraża o byle co.
Jednak kandydatura Levego jest bardzo kusząca. Nie da się go po prostu nie lubić. Gość wygląda tak swojsko, że gdybym był Bońkiem to byłbym w stanie powierzyć mu kadrę. Swój chłop normalnie. |
jestem za powrotem Engela. co prawda za Janasa nasza gra podobała mi się najlepiej, poza tym osiagnal niesamowite wartosci punktowe i bramek na mecz (inni selekcjonerzy mieli ok 0,40 pkta mniej, a o bramkach nie wspomne) ale za wyrzucenie trojcy z el MŚ06 juz sie skreslil. Engel nie zawalił niczego wg mnie, selekcja była dobra, stałe fragmenty, wypowiada sie jak wypowiada (liczne grono hejterow na pewno jest, ale tak bylo jest i bedzie). Nawalka nie pasuje mi tu, bo jak juz bylo wspomniane - Fornalik bis, choc pewnie mocniej "krzyczy". i to tyle z roznic. Ja bym tak chcial zeby Lewego zmienic, zeby kapitanem byl ktos inny (ktos ze srodka pola, ale twardy i nieugiety, w przyszlosci moze Krychowiak, ale jeszcze nie dzis), by wyciagnac jakiegos nieznanego napastnika ktory by strzelał, a byłby słaby "ogólnie".
i o dziwo - Levy tez mi pasuje mimo przesmiewczych komentarzy, ale ludzie sie do niego przekonali bo widac jaka fajna prace wykonuje no i Sobol kolejny gol. czyzby w Wisle miał blokade na strzelanie, a tu sie odnajduje? i to w takim wieku? moze w Wisle tak naprawde sie marnował i odkryl swoj ofensywny talent teraz? :D aha oczywiscie tez mam problem z tym, ze Engel takze nie poznał się na Frankowskim - ktory strzelał też wiecej niz Olisadebe, ale roznica jest taka, ze ten Oli sie sprawdził, był Żuraw ktorego uwazano za bardziej kompletnego czy nawet Kryszalowicz, ktory spisywal sie jako tako w tej reprze |
Jesli ktos sie łudził, ze nie bedzie to Nawałka, to Borek własnie rozwial watpliwosci. Nawałka ma zostac ogloszony po 3 najblizszych kolejkach, ma zabrac z Zabrza swoj sztab, teraz ustalaja ostatnie szczegoly. Czyli tak, jak spekulowałem we wczesniejszych postach. Przykra sprawa, bo jakie merytoryczne wzgledy stoja za zatrudnieniem pana Adama? To jest najlepszy polski trener, najbardziej utytulowany? Kto przegral na wiosne 10 spotkan? Panie Boniek, ode mnie pomaranczowa kartka, bo juz sie pan skompromitowal, kiedy Fornalik nie zostal zwolniony po meczu z Ukraina. Przypuszczam, ze wielu, polskich trenerow chetnie wzieloby kadre w tamtym momencie, mimo kiepskiej sytuacji w grupie. A teraz na starcie oddajemy walkowerem ME 2016, trzeba myslec o mundialu i o kolejnym selekcjonerze. Reprezentacja, to dobro narodowe, a prezes PZPN chyba o tym zapomnial...wazne, ze kolega bedzie mial prace. Inaczej tego wyjasnic nie potrafie. Kolejne 2 lata meczarni...dlaczego!?!?
|
Zastanawiam się, co przemawia za kandydaturą Nawałki? Była kiedyś taka ankieta wśród piłkarzy na trenera z którym nie chciałbyś pracować. Wygrał wiadomo, faken kto...
|
To że jest tani, kolega Bońka a i że stawia na Polaków. To juz lepiej Mroczkowskiego z Widzewa ktory widzial talent w noname'ach i to sie nazywa selekcja ;d ale charakter gorszy niz Fornalik - tka mowia. A tak nic nie stoi za Nawałką, coz. Obysmy nie płakali, a raczej nie byli zażenowani ponownie.
|
Warto pamiętać, że Engela znikąd i w zasadzie bez konkretnych argumentów wynalazł właśnie Boniek. Miejmy nadzieję, że i tym razem nos go nie zawiedzie, chociaż wybierając Nawałkę brałby na siebie wieeelką odpowiedzialność za ten wybór.
|
Cytat:
Grającym trenerem powinien zostać Sobolewski!!! |
Do PZPN-u swoją kandydature przesłał Belg Georges Leekens
Cytat:
Cytat:
|
Mówi się ostatnio, że nie mieliśmy potencjału w defensywie, żeby osiągać w tych eliminacjach dobre wyniki. No to proszę bardzo:
Defensywa, która ostatnio zremisowała we Włoszech 2-2: Berezovskiy (Dinamo Moskwa, 39 lat) - Mkoyan (Gandzasar Kapan), Haroyan (Pyunik Erewan), Arzumanyan (FK Aktobe), Hayrapetyan (Widzew Łódź) Defensywa, która zagrała dla Islandii w meczu decydującym o ich awansie do baraży, 1-1 z Norwegią: Halldórsson (KR Reykjavík) - Saevarsson (Brann Bergen), Sigurdsson (FC Kopenhaga), Árnason (Rotherham United - League One), Skúlason (Odense Boldklub) Teoretycznie najsilniejsza defensywa Reprezentacji Polski w piłce nożnej: Szczęsny (Arsenal FC) - Piszczek (BVB Borussia), Szukała (Steaua Bukareszt), Glik (Torino FC), Boenisch (Bayer Leverkusen) |
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
|
jak komus by sie chcialo czytac:
ale nawet Niemcy stracili 10 bramek, czyli całe 2 mniej od nas - w grupie gdzie porównując z nimi - potęg nie mieli. byli tej grupy faworytem i to zdecydowanym, a my wiedzielismy ze od Anglii słabsi, od Ukrainy raczej też, do Czarnogory porownywalni, choc powinnismy ich wyprzedzic. nie chce wypisywac gdzie obroncy Niemcow grają. mimo to - 1 miejsce z duza przewagą - bo ofensywa. i tutaj jest nasza porazka. nie licząc San Marino strzelilismy 8 bramek w 8 meczach. badzmy powazni. dla porównnania w el mś 2006 Francja strzeliła tylko 14 bramek - odliczając 5 strzelonym Wyspom Owczym mamy 9 bramek w 8 meczach, ale za to stracili tylko dwie - no i awansowali mimo, ze z 1 miejsca to rzutem na tasme bo mieli tylko 2 i 3 pkty wiecej niz 3 pozostałe ekipy. a grupe też mieli słabą. fart fartem, ale stracic 2 bramki to jest cos, dlatego gdybysmy my wygrywali po 1:0 a z lepszymi zespołami remisowali 0:0 i 1:1 to tez bysmy awansowali. ale to ewenement wg mnie tracic tak malo bramek. za to w tamtych eliminacjach mielismy bilans 27:9 i mocniejszą grupę niż w tych eliminacjach. 10 bramek więcej niz Anglia ktora od tej dzisiejszej byla zdecydowanie mocniejsza. stracilismy 9, czyli całe 3 mniej niż teraz, jaka to roznica? mysle, że żadna. ofensywa nas boli. i wtedy strzelilismy im po bramce z GRY w obu meczach. eliminacje 08? nasz bilans 24-12. uwaga - mielismy w grupie Armenie ktora stracila 13. ta sama sytuacja co w tym roku, bo Armenia w tych el tez stracila 13. a wybitna Portugalia - 10. dlatego nie ma tu wielkiego odstawania w traconych bramkach. najgorzej jest z ofensywą. gdyby Lewy strzelał tyle ile Franek, Zuraw, Olisadebe - gdzie sorry, ale oni nie mieli San Marino na rozkladzie - to bysmy mieli co najmniej bilans jak Ukraina i nie sadze bysmy sie martwili o wiele rzeczy. wiele z tych bramek dawałoby wyniki uzyskania 3 pktów w kazdym ze zremisowanych spotkan. remisow mielismy 4, chocby Lewy strzelił 4 bramki więcej, to mamy 8 pktów więcej czyli tyle samo ile Ukraina. i za Ukraina gdyby Lewy wykorzystal ta jedna jedyna setke ktora mial na glowie - mielibysmy 22 pkty, a Ukraina 19. prosta kalkulacja, w kazdym z tych meczow mielismy patelnie, nawet 200% i nic nie bylo wykorzystane. Anglicy u siebie tez byli do pokonania bo grali tragicznie, na wyjezdzie to samo - to my 20-25 minut pykalismy ich i MIELISMY DWIE PATELNIE. i znowu, mozna bylo Anglikom uciac te pkty i byliby za nami, bo odejmij im teraz chociaz te 2, nam dopisz jeden. mamy 23 pkty, oni 20. a bramki na minus? czego nie dalo sie uniknac? z SM nie licze bo i tak wygrane, z Angolami 2x bania Rooneya - zle krycie jak przy stalych fragmentach u nas ogolnie (mozna sobie zobaczyc kto tam sie wywraca i nie pilnuje, pamietacie Dudke?), ale oczywiscie Gerrard na 2:0 bo znowu Glik zawalił. fakt, z Ukrainą błąd Wojtowiaka, inaczej oni nie mieli sytuacji i rownie dobrze moglismy wygrac 1:0 lub miec ten remis o ktorym wyzej napisałem. co dalej, z Czarnogorą na wyjezdzie bez szans na zmiane (znowu ktos sie wywraca w polu karnym przy bramce Vucinica, zobaczcie kto) + gol z dystansu. u siebie pamietamy karny nieodgwizdany na Sobocie (ofensywa) i ich gol. głupota Glika ktory zrobił dziure w obronie bo poszedł na raz, mozna było ten mecz wygrac na luzie. z Mołdawią w ogole nie mowie bo nasza przewaga ofensywna w obu meczach była zatrwazajaca, szczegolnie u nich przez pierwsze 45 minut powinnismy prowadzic ze 2-0 co najmniej, a zremisowalismy 1-1 przy czym oni stworzyli sobie 2 sytuacje na caly mecz. dlatego trudno by było tutaj jakos odejmowac bramki. 1-2 bramki max moglismy uniknac wg mnie, a strzelic powinnismy o wiele, wiele wiecej. i tak wszyscy płakali nad obroną, ale jedyny mecz w ktorym odstawilismy tragedie to byl początek u siebie z Ukrainą i jeden jedyny indywidualny blad w rewanzu Wojtkowiaka. i tak, uwazam i Szukale i Glika i Wawrzyniaka i Boenischa i Jedrzejczyka za slabych obroncow. Glik kopacz z Piasta, gdzie w Torino gra tak samo jak w reprze, ledwo sie utrzymali, stracili 55 bramek i gdzie potrafili robic wyniki jak 3:4, 3:5, 1:4, 2:4 itd (tak tak, to on zawalił nam najwiecej bramek w eliminacjach). Szukała to w ogole nowy wynalazek, wczesniej nikt o nim nie slyszal, Rumunska liga dla mnie jest slaba jako liga, moze ma tam na topie mocniejsze 3-4 zespoly niz nasze, ale cala reszta wg mnie jest co najmniej na poziomie naszej ligi i on wyroznia sie warunkami fizycznymi tylko. poza tym nie gral cale eliminacje. Boenisha to w ogole nie komentuje, bo gra tez tak samo jak w reprze, ale tam ma o wiele lepszych partnerow na boisku i nawet wiecej szczescia, nic tam nie broni, radar i ucieczka. Wawrzyniak wiadomo. Jedrzejczyk to dalej dla mnie poziom Ekstraklasy, wyrobnik z Korony Kielce, nic szczegolnego, ale chyba i tak grał najrowniej (jesli to jest jakis komplement). mimo wszystko Golanski go przerasta w mojej ocenie, a że gra w Koronie... Celeban gra w jednej z najgorszych druzyn w Rumunii choc fakt strzela bramki, ale to nie jego glowne zadanie (i takze nie gral za wiele w el). Salamona nie ma co komentowac bo nie gra. Coz, Piszczek pokazal jak gra na ME gdzie objezdzali go lekko, ale niby gral z kontuzją tyle czasu. jego noty w Bundeslidze w poprzednim sezonie były dosyc marne. Chyba 0,1 pkta lepsze niz Boenischa. i fakt - w ofensywie dawal wiecej, a Borussia i na stoperze i na defensywnej pomocy ma lepszych pilkarzy niz my. ale dobrze, nasz najlepszy obronca, ok. ktorego nie ma juz. co tu wiecej mowic. mimo marnych obroncow, głupich błędów i tak mielismy gleboka szanse jeszcze niedawno nawet na 1 miejsce w grupie. euforia z Czarnogora 2:1 w 94 minucie, nieuznany gol, ale szanse są dalej, Ukraina durny błąd, a wczesniej kilka fajnych sytuacji, oni wcale. Anglia - juz mecz o nic, a i tak dominujemy ich na poczatku gdzie gole dla nas powinny pasc i mecz calkiem inaczej by wygladal (a juz nie mowie, ze gdybysmy grali "o cos"). |
Cytat:
Czego nie dało się uniknąć? Tylko tylu? Gole z Ukrainą na Basenie kosztowały nas między innymi 3 punkty, które mentalnie odbudowały Ukraińców. Bo my zamiast ich wtedy pognębić (mieli 2 punkty w 3 meczach), wyciągnęliśmy do nich pomocną dłoń. A wszystkie ich trzy bramy były do uniknięcia, ale że kryliśmy na radar? No to przecież żaden problem. Dlaczego nie liczysz straconego gola z San Marino? Przecież to największy sukces tej drużyny od lat kilku. Owszem, nie przekuł się na stracone punkty (uff), ale podkreślił słabość naszej defensywy. Ok, zgadzam się - z przodu nie mamy czym kłuć. Lewandowski marnował wiele okazji, ale też pragnę przypomnieć, że gdyby nie nasi dobrzy bramkarze, to wynik goli straconych byłby znacznie gorszy, bo z Anglią mogło być spokojnie 6 goli w dupę, a Ukraińcy w Charkowie też nas mogli mocniej rozstrzelać, bo to co wyprawiali defensorzy w całym meczu z Anglią i drugiej połowie z Ukrainą wołało o pomstę do nieba. Chorwaci i Grecy strzelili po 12 goli, Belgowie 18, Włosi zaledwie 19, Szwedzi i Rumuni także po 19, Szwajcarzy i Islandczycy po 17 i to jakoś w ich grupach wystarczyło albo do awansu, albo do baraży. |
szalone nie szalone mecze, to my tez mozemy nazwac, ze mielismy szalony mecz z Ukrainą, Czarnogóra, tylko nie mamy takiej siły ofensywnej by byc bardziej "szalonymi".
a to ze podajesz tutaj jakie druzyny ile strzeliły to dlatego w wiekszosci - ze nie mieli San Marino na rozkładzie. najsłabszej druzyny wsrod wszystkich grup. odejmij Ukraincom i Anglikom bramki z SM i zobacz ile wtedy mieli. całkiem podobna sytuacja do innych grup, a my po odliczeniu z SM mamy 8 bramek. |
Przegląd Sportowy pisze o zagranicznych kandydatach chętnych do objęcia kadry.
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...-grudnia/28pfk |
Cytat:
1. defensywa, która ostatnio zremisowała z Włochami, którzy wcześniej awansowały z 1 miejsca i grały test-mecz... 2. defensywa, która zagrała dla Islandii walczącej o baraż z Norwegią, która nie miała już szans na cokolwiek 3. Jeden z paru wariantów obrony (czy zagrali w takim zestawieniu choć 1 raz w eliminacjach?). |
Nawałka oficjalnie selekcjonerem.
|
I nie wiem po co Boniek zwlekał z oficjalna informacją jak było pewne kto zostanie nowym selekcjonerem
|
Cytat:
|
Brawo,nasz człowiek :) Powodzenia,może pierwszy odważny,który lewego usadzi na ławcę jak dalej będzie taka kiche grał w reprze..
|
No cóż, trzeba życzyć Adamowi Nawałce powodzenia, grubej skóry i mądrości. Choć Boniek wie, że posadził się na minie i jeżeli coś pójdzie nie tak, to jego notowania polecą na łeb na szyję.
|
Ale niespodzianka :-p
No cóż, źle nikomu nie życzę chyba że obrzezanym, zrób w końcu porządek z tym burdelem Adam. |
Ja ostatnio zastanawiałem się czy przypadkiem zagraniczni piłkarze nie podziękują reprezentacji po pierwszym zgrupowaniu z Adamem, ale zaraz przypomniałem sobie tabele ostatnich eliminacji do MS 2010 i 2014. Czy reprezentacji złożona z graczy z ligi nie powtórzyłaby tych wyników?
Reasumując :) Kompletnie niczym nie ryzykuje Boniek z wyboru Adama Nawałki. Może być tylko lepiej. |
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 20:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl