Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

SpoXsteR 19.03.2010 21:53

ta gwiazdka między 1906 jednak nijako wygląda.. co za dużo to nie zdrowo..

ze zmianą D na X super pomysł.. w ogóle się nie moge przyzwyczaic do mowienia ze idziemy na D .. na D młyn.. na D siedza najbardziej zagorzali kibice... i chyba nigdy nie przyzwyczaje..

Coglin 19.03.2010 22:19

przeciez wszystkie wymiary fosy sa podane na rysunku:
- szerokosc 2m
- wysokosc od strony murawy 1,34m
- wysokosc od strony trybuny 1,94m + 0,7m "balustrado-stolik"
nie wiem czemu ta "balustrada ma 0,7m, jak ustawowe minimum jest 1,1m.

co do fosy - to mozna puscic wode z jednego konca na drugi - taka jakby rzeke zrobic - i moze jakies pirannie wrzucic ;)

iiYama 19.03.2010 22:28

A może by tak między 19 i 06 wrzucić krzyż celtycki? Pewnie nie przejdzie ale warto spróbować heh.

WILU TS 19.03.2010 22:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez blanco (Post 873018)
Ehh...nawet nie strasz;/
Już nawet na tamtym zdjęciu linie wydają się dość daleko..

Wiesz co to koparko-ładowarka ? :shock: To to małe coś z łyżką,nie ten dźwig ;)

4fan_player 19.03.2010 22:38

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mozdzierz (Post 873041)
A może by tak między 19 i 06 wrzucić krzyż celtycki? Pewnie nie przejdzie ale warto spróbować heh.

A może przekreśloną gwiazdę Dawida?

Fifiorek 19.03.2010 22:38

Ehhh po co wy kombinujecie z tymi wzorami, jak ten "oficjalny" został już wybrany ? Nikt wszystkim nie dogodzi.

LukL 19.03.2010 22:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sqallpl (Post 873023)
Masz na mysli ten mniejszy pojazd z bialym daszkiem i lyzka z przodu?

a widzisz tam inny pojazd tego typu ?

Co do linii bocznej, to trochę się zagalopowałem. Powinno być tak:

http://libuszewski.pl/img/boisko.jpg

źle nie jest. ale spokojnie mogło być 5m bliżej

kolarz90 19.03.2010 22:47

Wydaje mi się te wszystkie niedociągnięcia wynikają głównie z braku doświadczenia w projektowaniu i budowaniu stadionów w Polsce. Dopiero teraz jest wielki bum na stadiony a do tej pory były tylko tak naprawdę dwa nowoczesne stadiony (Kielce i Lubin) gdzie też pewnie mieli jakieś problemy. Pewnie w miarę budowania stadionu a póżniej jego użytkowania będą pewne błędy eliminowane.
Co do tej fosy to na głównej pisze że po obniżeniu murawy będzie miała tylko metr.
Wzór krzesełek jest fajny ale na tym powinny się skończyć napisy, wzorki, itp na trybunach. Jak na każdej będzie napis to niebędzie to wyglądało zbyt estetycznie a poza tym chyba już wyczerpały się pomysły :)

blanco 19.03.2010 22:48

W takim razie jest dobrze ! Spodziewałem się,że będzie większa ta odległość.

filip74 19.03.2010 23:12

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho;
Na A/B wystarczy teraz że zrobią taką samą "szachownice" nawet bez napisu ładnie się skomponuje.Oczywiście ważne żeby na południowej zlikwidowali żółte przejścia- bez tego coby nie zrobić będzie masakra

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 872969)
Myśle, że jeśli się poszczęści to załawimy to w najbliższym czasie tj przed oddaniem stadionu do użytku.

Nie wiem jakiej farby się do czegoś takiego używa, ale nie sądze żeby kosztowało to więcej niż 1000 zł i pare godzin pracy dla kilku osób.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho;
Farba zwykła elewacyjna pewnie załatwiła by sprawę.Trochę chyba gorzej że pasuje dobrać kolor jakiś szary- bo biały byłby zbyt "oczojebny" i nie pasowałby do schodów na E

Raczej zwykła elewacyjna to się nie nada farba taka musi mieć jakąś odporność na ścieranie .
Myślę że kierunek to rodzaj farb wykorzystywanych do malowania pasów czy linii na drogach.

1q2 19.03.2010 23:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez kolarz90 (Post 873051)
Wydaje mi się te wszystkie niedociągnięcia wynikają głównie z braku doświadczenia w projektowaniu i budowaniu stadionów w Polsce

To akurat nie ma nic do rzeczy.Robi się przetarg , wygrywa firma mająca doświadczenie i nie ma problemu.Tak zrobiono wszędzie indziej tylko nie u nas, gdzie starszemu panu od kościoła i muzeum, pozwolono pyknąć sobie jeszcze stadion i na 4 miesiące przed terminem jego ukończenia, który wiemy już że nie będzie dotrzymany - nie ma jeszcze gotowego projektu:D

Tak jak już przed zimą przewidzieliśmy że na lipiec - jeśli w ogóle, to będzie jedna wielka prowizorka, tak jasnym jest że czeka nas najpewniej gigantyczna liczba niedoróbek, które będą wychodziły im bliżej będzie końca.
Ja będę już szczęśliwy jak ten stadion się nie zawali przy golu albo dach nie odleci przy wietrze:)

Czarny 20.03.2010 09:21

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 873068)
To akurat nie ma nic do rzeczy.Robi się przetarg , wygrywa firma mająca doświadczenie i nie ma problemu.Tak zrobiono wszędzie indziej tylko nie u nas, gdzie starszemu panu od kościoła i muzeum, pozwolono pyknąć sobie jeszcze stadion i na 4 miesiące przed terminem jego ukończenia, który wiemy już że nie będzie dotrzymany - nie ma jeszcze gotowego projektu:D

Tu akurat nie masz racji, bo projekt w całości jest już u wykonawcy, dlatego tez mamy oszacowane te 75 baniek.

runner 20.03.2010 10:22

nie narzekam, bo już nie ma co narzekać, ale nie mogę się powstrzymać, aby nie napisać
czemu nie ujawnią osoby odpowiedzialnej za nieskładane krzesełka. Na Legii się dało, u nas nagle już było za późno... ktoś o tym zadecydował...poszło o pieniądze i koszt krzesełek...zapewne
ale to jest paranoja, ZIKIT jako inwestor powinien zaprotestować, każdy materiał musi być uzgadniany przez inspektora nadzoru inwestorskiego

Wicked 20.03.2010 10:49

chyba nie myślisz że krzesełka zostały zmienione bez zgody inwestora? Ewidentnie miasto tnie koszty

Jurand 20.03.2010 13:24

Przeglądając stare lotnicze zdjęcia Krakow ( http://planowanie.um.krakow.pl/bppzoom/?ID=99 ) naszła mnie taka smutna refleksja.
Tak wyglądały tereny wokół stadionu w 1965 roku:

http://i41.tinypic.com/16hq1z5.jpg

3 boiska treningowe + stadion lekkoatletyczny, korty tenisowe, dwa baseny

A tak wyglądają teraz:

http://i40.tinypic.com/2evf05k.jpg

Wiadomo, że zdjęcia trochę przekłamują i czasy inne, ale poza stadionem baza i obiekty wyglądały o niebo lepiej 45 lat temu...

spartan 20.03.2010 13:34

Nie zapędzaj się tak z wnioskami bo stadion lekkoatletyczny, korty tenisowe i jeden z basenów (ten bliżej Cichego Kącika) nie należały do nas....Podobnie jak amfiteatr.

Jurand 20.03.2010 13:51

Zdaję sobie z tego sprawę, więc nie chodziło mi konkretnie o naszą bazę tylko generalnie o zagospodarowanie wokół stadionu. Czyja jest wina takiego stanu rzeczy to już osobna kwestia.

PiotrG 20.03.2010 22:02

http://stadionwisly.info/files/gallery/240/22.jpg
http://img260.imageshack.us/img260/8165/gastronomia.gif
Witajcie kiełbaso z namiotu i kolejki z PRLu, kiosków gastronomicznych nie wybudowano.
Tak dla przypomnienia, koszt trybuny wschodniej to 144mln PLN brutto.
Na zachodniej będzie tak samo. Nowe trybuny, stary catering z namiotu, podobnie jak z trybuną południową. Tych gości z ZIKITu należy zaprosić na mecz w deszczowy dzień, postawić w długiej kolejce do namiotu, może zrozumieją że wyłączanie punktów gastronomii z przetargu to idiotyzm.

..::PABLO::.. 20.03.2010 22:51

Witam, Piotrze, skoro wywnioskowałeś iż nie będzie kiosków zamieszczonych na planach, czym w takim razie są te rurki (?) wystające z podłogi przy ścianach, są one w miejscach gdzie wg planu mają być jak mniemam kuchenki i zmywaki (nie znam się na tego typu oznaczeniach, ale na to mi wygląda), może po prostu na kioski będą się składały później dobudowane blaty? Chyba że jest już oficjalna informacja na ten temat, a ja to przeoczyłem mimo iż śledzę ten wątek.

dj_ibutti 20.03.2010 23:15

Albo zrobią ścianki z regipsu, które można zrobić w godzine?

simone 21.03.2010 01:54

Najlepszy jest komentarz pod wywiadem- "Czerwony buc z Sosnowca..." :lol:

PiotrG 21.03.2010 08:55

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ..::PABLO::.. (Post 873687)
Witam, Piotrze, skoro wywnioskowałeś iż nie będzie kiosków zamieszczonych na planach, czym w takim razie są te rurki (?) wystające z podłogi przy ścianach, są one w miejscach gdzie wg planu mają być jak mniemam kuchenki i zmywaki (nie znam się na tego typu oznaczeniach, ale na to mi wygląda), może po prostu na kioski będą się składały później dobudowane blaty? Chyba że jest już oficjalna informacja na ten temat, a ja to przeoczyłem mimo iż śledzę ten wątek.

Instalacje podciągnięto (jak w przypadku trybuny południowej), a samych kiosków nie ma. Jeśli faktycznie blat uznany jest jako wyposażenie (co mnie dziwi, na Legii całość to pomieszczenie wybudowane z betonu komórkowego, a "okienko" jest zasłonięte roletą pożarową, podobnie będzie na SN) to też już to tak zostanie - GW nie ma w zakresie prac dostarczenia wyposażenia kiosków.
No nic, trzeba nieco poczekać, ale czuję że będzie lipa jak w wypadku południowej.

SpoXsteR 21.03.2010 13:00

co do telebimu
http://www.legialive.pl/zdjecia/nse_ajax_juve2_f4.jpg

Kuba 21.03.2010 13:12

Z różnych stron padają propozycje żeby zmienić nazewnictwo trybun np:

- trybuna X "nowa dziesiątka" lub trybuna X "dziesiątka" zamiast sektor D

- trybuna C "Jordanowski" "Dr Jordana"

- trybuna "E" "Zwierzyniecki" bo od strony zwierzyńca

Tak aby nadać kolorytu i wyrazu trybunom.
Co tym myślicie?
Podane nazwy są jedynie przykładowe.

crazykaro 21.03.2010 13:15

Tak można nazwać trybuna a nie sektory. Przecież sektorów bedzie ponad 10

SpoXsteR 21.03.2010 13:16

nowa dziesiątka? eee.. oczywiście że X .. juz dawno powinno byc zmienione.. zadne D tylko ogółem X..



Kuba 21.03.2010 13:23

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 873933)
Tak można nazwać trybuna a nie sektory. Przecież sektorów bedzie ponad 10


oczywiście chodzi o trybuny

rafil 21.03.2010 13:37

Moim zdaniem X zamiast D byłoby dobre, ale pozostałe propozycje Kuby mi się nie podobają. Jakoś nie pasuję wg mnie.

Mario Nh 21.03.2010 14:15

Wystarczy że na Legii każda trybuna ma innego patrona. Mi również się ten pomysł nie podoba.

orzeu 21.03.2010 14:26

Propnowalbym pozostanie przy nazwach poludniowa-zachodnia-polnocna-wschodnia i ewentualne dodanie nazw.
Oczywiscie zamiast D - Dziesiatka. Pozostale niekoniecznie ale jesli juz to dalbym im patronow. Mielismy mnostwo wybitnych sportowocow, chocby Messu Gracz.

Arapaho 21.03.2010 18:30

Zamiast D - X - to oczywista oczywistość. Reszta - wg.mnie zgodnie ze stronami świata ew.nazwana sławami Wisły ale wtedy lepiej to brzmi po angielsku- niestety/stety (Reymana STAND a nie trybuna Reymana) nie wiem czy to by przeszło

anthony09 21.03.2010 18:34

Osobiście w ogóle mi się nie podoba zmiana nazw trybun ;/ jedną trybune można nazwać symbolicznie, tzw. młynek ale zamiana reszty tylko wprowadza chaos w zarządzaniu

mlody_ale_wierny 21.03.2010 20:36

i co zmieni wg. tamtego pana ten jego artykuł? krew sie w człowieku gotuje jak czyta kolejny raz takie gówno.
mówcie co chcecie ale fajnie że mamy Pana Darka po naszej stronie ;) szkoda tylko że jest Pan zrzeszony(o ile nic się nie zmieniło) ale to nie ten temat na tą dyskusje ;))

medyk 21.03.2010 20:38

to samo mialem wlasnie wrzucic ręce opadają jak to sie czyta..

Zwitter 21.03.2010 20:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez darek olszówka (Post 874195)

Ale ku**a imbecyl.

Choć z jednym się z nim zgodzę:
Cytat:

Pierwotnie napisane przez Cytat (Post 874195)
Od strony parku budowla ta wygląda jak parking wielopoziomowy albo galeria-bunkier

Niestety to prawda, za taką kasę można było wybudować ładniejszy stadion, albo chociaż Obtułowicz mógłby go całkowicie oszklić co znacznie lepiej by wyglądało. No ale tego już nic nie zmieni, można gdybać...

mlody_ale_wierny 21.03.2010 20:43

albo sprowadzić kilkunastometrowe drzewka i zasadzić ;)

gigant 21.03.2010 20:47

Autor jak widać z periodyku katolickiego. Zapewne wolałby zamiast stadionów budowę jakichś zakonów, by kolejny Peatz mógł sobie podupcyć młodych kleryków. Zresztą gość śmierdzi żydem, używając zwrotu "Ziemia Święta" podobnie jak żydowska diaspora.

Ps.Jestem wierzący i nie mam nic do kościoła.

picasso 21.03.2010 20:55

ciekawe czemu nie czepiają się o kasę która poszła na budowę opery,albo ile kasy rocznie wydaje sie na teatry.a to jak i to słuzy rozrywce.mało tego każdy mecz jest inny i dostarcza wiecej emocji niz po raz setny słyszane "być albo nie byc o to jest pytanie"...

licoo 21.03.2010 21:08

Jeżeli chodzi o nazwy trybun to ja jestem za zostawieniem D ( bo D jak Dziesiątka, czyli dawne X, nie można porównywać starej X z tą obecną, tamta to już piękna historia, czas na nową ).

tommiyacht 21.03.2010 21:23

pozatym X to był "sektor" natomiast D to cala trybuna


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 17:27.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl