Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

WILU TS 19.03.2010 17:47

Wiesz radni z czasem się zmieniają ;) Podejrzewam że oni robią takie problemy gdyż - i tu nie ma co ukrywać że tak jest - Kraków ma obecnie strasznie dużo inwestycji ( KST,coraz więcej remontów elewacji kamienic,przebudowy rond,placy,opera,zakupy tramwajów autobusów,tunel KST i masa innych,wiem że te inwestycje miały/mają dofinansowania z UE ale to są tylko dofinansowania i nawet gdy Kraków ma dołożyć do danej inwestycji choć 5 mln zł to nie możemy zapominać że budżet to nie studia bez dna...)osobiście nie przypominam sobie żeby w ostatnich latach było aż tyle inwestycji wymagających tak wielkich nakładów finansowych ze strony miasta.
Co oczywiście w nawet najmniejszym stopniu nie tłumaczy absurdów przy budowie naszego (przepraszam,miejskiego) stadionu.

PL 19.03.2010 17:48

A kibice gości zlokalizowani w narożniku będą mieli okazję do rzucania za sektor E czym się tylko da. W końcu nieplanowane są żadne osłony w tym miejscu.

SpoXsteR 19.03.2010 17:51

nie tylko tam, ale tez na C i E , dlatego nie wiem jaki jest sens dawac gosci na ten naroznik.. tam po prostu nie da sie przyjmowac gosci, chyba ze zrobi sie bufory na 50 metrow, osloni C i E kratami na 10 metrow..

na przykładzie;
http://i43.tinypic.com/a2ubzt.jpg (wyjsc na daszek tez mozna)
http://i39.tinypic.com/rtjcw2.jpg
http://i39.tinypic.com/4vomlf.jpg

a tutaj bedzie co mecz dochdziło do spięc (tam gdzie X są jakieś drzwi..)
http://i39.tinypic.com/fml9j5.jpg
http://i42.tinypic.com/10qvtip.jpg
(to są odległości gora 1,5 metra)

jak oni to niby chcą zapiezpieczyć?? no tak bufory które wezmą z kilka tysięcy miejsc.. mi tylko chodzi o to żeby kibiców Wisły moglo wejsc jak najwiecej i dlatego najlepszym pomyslem jest ulokowanie ich obok okrąglaka

kompletnie bez głowy ten sektor gości wymyślony..


a ta fosa jest beznadziejna.. mam nadzieje ze zakopią ją jak przed E i D .. dziura jakby bomba atomowa spadła.. nie dosc ze taka duza odleglosc, to zonki na 3 metry.. poczekac az ktos tam wpadnie, nawet male dziecko..

wszędzie to normalnie wygląda tylko u nas jakieś jaja.. rowy na 3 metry, zolte przejscia, wbudowane wejscia w trybuny dolne (ta trybuna dolna na C jest na tyle malutenka ze te wejscia pogarszaja stronę).. to i wszystko inne bo takie wymogi są.. no jakoś nie zauwazylem zeby na Legii (Koronie, Lubinie itd) byly zolte przejscia, zeby byly wejscia na dolną trybunę (wbudowaną w trybunę).. to samo w Poznaniu itd.. tylko u nas gadanie ze takie wymogi, ze dla bezpieczenstwa..

Fuks 19.03.2010 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Grzadq (Post 872896)
Głębokość głębokością, narożniki prawie w ogóle dachu nie mają!!

nie mają dachu? mają dach nad swoją całą powierzchnia. To ze nie są całkowicie zabudowane, nie sprawia ze nie mają " w ogole " zadaszenia.

Lukaszr 19.03.2010 18:02

Czy projektujac fose ktos pomyslam o bezpieczenstwie widzow?

Czy tylko mi sie wydaje ze jesli jakies dziecko przejdzie pod 70cm barierka to prawie 2 metrowy upadek na beton moze miec powazne konsekwencje.

Niech cos sie zdarzy typu petarda/swieca dymna, interwencja policji na sektorze, potyczka z przyjednymi - ludzie w panice beda uciekac na dol spychajac ludzi do fosy. Czy naprawde musimy powtorzyc Heysel? Czy ktos o tym pomysal?

Ciekawe kto odpowie za ostatni mecz sezonu gdy zdobedziemy mistrzostwo a ludzie by wejsc na murawe beda sobie skakali na glowe z 2m!

Nawet bez wody ta fosa jest smiertelnie niebezpieczna..

picasso 19.03.2010 18:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukaszr (Post 872914)
Czy projektujac fose ktos pomyslam o bezpieczenstwie widzow?

Czy tylko mi sie wydaje ze jesli jakies dziecko przejdzie pod 70cm barierka to prawie 2 metrowy upadek na beton moze miec powazne konsekwencje.

Niech cos sie zdarzy typu petarda/swieca dymna, interwencja policji na sektorze, potyczka z przyjednymi - ludzie w panice beda uciekac na dol spychajac ludzi do fosy. Czy naprawde musimy powtorzyc Heysel? Czy ktos o tym pomysal?

Ciekawe kto odpowie za ostatni mecz sezonu gdy zdobedziemy mistrzostwo a ludzie by wejsc na murawe beda sobie skakali na glowe z 2m!

Nawet bez wody ta fosa jest smiertelnie niebezpieczna..

w anglii są fosy,a stadiony uchodzą za najbezpieczniejsze.swiętowania mistrzostwa na płycie nie bedzie.

Adrian_Suvalkai 19.03.2010 18:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukaszr (Post 872914)
Nawet bez wody ta fosa jest smiertelnie niebezpieczna..

Ten to na serio chyba myślał o tej wodzie i aligatorach :rotfl:

derr 19.03.2010 18:14

dziecko tak samo moze wpaść do wisły na grunwaldzkim albo do fontanny na plantachi co za głupie stwierdzenie.Nigdzie na swiecie sie juz nie wbiega na murawe....

sztafi 19.03.2010 18:17

kilka postow o krokodylach dla rozluznienia w tamacie i znowu powrot do czarnowidztwa ehh...

Jeden nie ma dachu nad glowa inny bedzie spychal ludzi z dziecmi do fosy..
Dla poniektorcyh wbice w ziemie rydla stukniecie mlotkiem na tej budowie jeszcze raz powtorze BUDOWIE a juz widzi w tym 15 mankamentow i drugie 15 minusow

prosze wstrzymajcie sie choc po czesci od negowania wszystkiego znam nie zostanie to dokonczone

Ciastek1 19.03.2010 18:21

Czy naprawdę tak trudno było wpaść na pomysł połączenia dachów trybun? Tak jak np w Anglii jest to często spotykane pomimo różnych wysokości dachów http://stadiony.net/stadium.php?s=27 .
Chyba , że znowu rozbiło się wszystko o kasę , w takim razie może jako kibice zrzucimy się na jakąś dyktę i połatamy te dziury we własnym zakresie .
A jeśli chodzi o tą fosę to oni sobie jaja chyba jakieś robią , może od razu zróbmy ją na 10 m bo przecież i tak do linii bocznej boiska zostanie jakieś 7 to żaden piłkarz nie wpadnie.

SpoXsteR 19.03.2010 18:25

Cytat:

Pierwotnie napisane przez derr (Post 872921)
dziecko tak samo moze wpaść do wisły na grunwaldzkim albo do fontanny na plantachi co za głupie stwierdzenie.

to dajmy tam rekiny.. przeciez moze na nie trafic tez kapiac sie w oceanie.. po co w ogole ten dach.. przeciez deszcz kapie na czlowieka i poza stadionem.. i po co to krzeselka na trybunach? kazdy przeciez stoi w kolejce po bulki na sniadanie.. co za glupie stwierdzenie.

Cytat:

Nigdzie na swiecie sie juz nie wbiega na murawe....
żartujesz prawda?
raptem kilka dni wstecz Hertha wpadła na boisko.. http://www.youtube.com/watch?v=HgTo0XQTovU
tam też są fosy i to duzo głebsze
http://stadiony.net/pictures/ger/oly...n_berlin06.jpg

za duzo naogladales sie Anglii.. poza nią (choc i tak czasem tez sie tak dzieje) w kazdym kraju zdarza sie ze wpadaja kibice na boisko.. juz nie wspomne o krajach z poza Europy..
fosa ch.. daje tak na prawde, tylko skreca czlowieka na sam jej widok


do sztafi.. bo nie mozna udawac ze nic sie nie dzieje.. stadion za prawie za PÓŁ MILIARDA ZŁOTYCH!! powtarzam pół miliarda złotych i on nie jest zadaszony w 100% i nie bedzie mial skladanych krzeselek.. koszmar

sandbender 19.03.2010 18:42

Mógłby mi ktoś powiedzieć, bo mi umknęło, a nie mogę znaleźć gdzie jest napisane/powiedziane, że narożniki nie będą osłonięte z boków?

Z góry dziękuję.

SpoXsteR 19.03.2010 18:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sandbender (Post 872937)
Mógłby mi ktoś powiedzieć, bo mi umknęło, a nie mogę znaleźć gdzie jest napisane/powiedziane, że narożniki nie będą osłonięte z boków?

Z góry dziękuję.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez SpoXsteR (Post 872155)

a to w ogóle zakryte będzie
http://i43.tinypic.com/24321wj.jpg
?
to zapewne też będzie odkryte..
http://i44.tinypic.com/ig93qg.jpg
http://i44.tinypic.com/154g5nd.jpg


na prawde nie wiele trzeba zeby stadion za pomocą lekkiej korekty kosmetycznej nabrał kształtów
http://stadiony.net/pictures/eng/sta...d_bridge16.jpg
http://stadiony.net/pictures/eng/old...trafford10.jpg


to i to nie będzie zakryte.. niestety
PiotrG już tłumaczył (kilka stron wstecz).. ma całą dokumentację..

ciacho 19.03.2010 18:44

Jaką funkcję mają spełniać fosy? Bo ja do dnia dzisiejszego myślałem, że zastępują one ogrodzenia, aby kibice nie wbiegali przypadkiem na murawę. Ale chyba nie powiecie mi, że dół o szerokości 2,2 m przeszkodzi komuś go przeskoczyć i (albo) wysokości 1,34 do niego wskoczyć i wyjść...

derr 19.03.2010 18:49

dobrze ze to tylko forum bo tłumaczyc trzeba wiekszosci jak dzieciom

filip74 19.03.2010 18:53

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Proud (Post 872888)
ta głębokość na razie wynosi więcej niż 2m, ma może 2,5 m. Spójrz na budowlańców. Jest to spowodowane zapewne tym, że tam jeszcze pójdzie warstwa betonu o grubości 30 cm. czyli dół powinien mieć 1,94 + 0,3 = 2,24 m. I z tyle będzie miał. Jak dla mnie szerokość już jest bardzo zbliżona do tych docelowych 3,5 m.

Jaka szerokość 3,5 m gdzieś Ty to wynalazł ja tam na rysunku widzę 2m , pomyliłeś cos z podaną tam głębokością wykopu –3,5m od zera budynku (trybuny) ,a zerem jest górna część posadzki na stropie parteru.

Lukaszr 19.03.2010 19:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Adrian_Suvalkai (Post 872919)
Ten to na serio chyba myślał o tej wodzie i aligatorach :rotfl:

Komentarz byl inspirowany projektem a nie aligatorami, notabene zdolna osoba i w szklance wody sie utopi.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez derr (Post 872921)
dziecko tak samo moze wpaść do wisły na grunwaldzkim albo do fontanny na plantachi co za głupie stwierdzenie.

Za dziecko na plantach odpowiada rodzic, za bezpieczenstwo kibicow organizator, ew. architekt. Sorry, ale juz naogladalem sie bezmyslnosci organizatorow.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez derr (Post 872921)
Nigdzie na swiecie sie juz nie wbiega na murawe....

Moze przypomnisz mi kiedy ostatni raz zdobylismy mistrzostwo i kibice nie wbiegli na murawe?
Myszlisz ze przeskoczenie 2m plotu z drutem kolczastym jest trudniejsze niz 70 cm barierka, 2m skok w dol i 134cm murek?

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sztafi (Post 872923)
prosze wstrzymajcie sie choc po czesci od negowania wszystkiego znam nie zostanie to dokonczone

Świetne podejście, skończmy wszystko wg. projektu a potem zastanówmy się co można zmienić. Mialoby to sens gdyby architekt mial doswiadczenia w budowaniu stadionow. Niestety rzeczywistosc jest inna.

Nie komentowalem niedociagniec stadionu gdyz ciesze sie ze stadion sie rozwija. Natomiast jesli chodzi o wzgledy bezpieczenstwa myslenie po szkodzie jest tragiczne.

picasso 19.03.2010 19:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukaszr (Post 872948)
Moze przypomnisz mi kiedy ostatni raz zdobylismy mistrzostwo i kibice nie wbiegli na murawe?
Myszlisz ze przeskoczenie 2m plotu z drutem kolczastym jest trudniejsze niz 70 cm barierka, 2m skok w dol i 134cm murek?



niby nie jest to trudne,ale nie wiem czy będzie łatwo wyskakiwać,gdy nad tobą będzie stał jakiś ochroniarz.

tommiyacht 19.03.2010 19:08

Projekt krzesełek jest nawet w porządku. nie na darmo sie mówi że prostota górą. WISŁA ładnie wyszło bo akurat zgadza sie liczba tych pełnych sektorów. Co do 1906. Gwiazda w srodku ? absolutnie nie, niech bedzie jedna wielka na D i styknie, Pytanie czy cokolwiek w srodku. powiem tak, spacja w srodku to mniejsze zło niż cokolwiek w srodku. Ale i tak wygląda mi to bardziej na 19 czerwiec niz na 1906 rok. Osobiscie przesunąłbym 19 w prawo ale to tylko moja obiektywna opinia.

derr 19.03.2010 19:12

ok nasz a rchi obtu projektujac stadion prawdopodobnie wyszedł z załozenia iz murawa bedzie swojego rodzaju swietoscia ktorej kibic nie powacha 60-paroletni facio siedzi i nie zdaje sobie sprawy ze ktos moze myslec w sposob taki jak ty
fosa ma słuzyc jako straszak nie wazne czy do niej uda ci sie wskoczyc i przepłynac
zobacz fose uwierz ze ochłoniesz.................nie wazne jak jest szeroka mamy 2010 rok.....
chcemy miec nowoczesny stadion........

BigLeb 19.03.2010 19:16

A nie dałoby się tego roku "rozstrzelić" 1_9_0_6 byłoby moim zdaniem symetrycznie, przez co bardziej wpada w oko.

1q2 19.03.2010 19:16

Zasieki najpewniej będą nie do pokonania, chyba że ktoś przejmie drabinkę potrzebną do odzyskiwania piłek:)

tommiyacht 19.03.2010 19:19

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BigLeb (Post 872958)
A nie dałoby się tego roku "rozstrzelić" 1_9_0_6 byłoby moim zdaniem symetrycznie, przez co bardziej wpada w oko.

do dyspozycji jest 5 pół na ktorych "da sie położyć" 1906. nie wiem jak chcialbys to rozstrzelić, na schody ?

Kuba 19.03.2010 19:21

Pojawił się jeszcze pomysł wstawienia między 19 a 06 dużego lub małego "X" na pamiątke legendarnego sektora dziesiątego.

Przy dobrym wykonaniu wg pomysłodawców raziłby najmniej w oczy, byłby najbardziej symetryczny i miałby swoją ciekawą historię sięgającą lat 70.

sqallpl 19.03.2010 19:24

Pokusiłby sie ktos o nalozenie murawy, lub chociaz narysowanie linii bocznej na tym zdjeciu? Ciezko sie odniesc bo kadr nie jest zbyt szeroki.

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...0074986004.jpg

BigLeb 19.03.2010 19:25

http://http://img339.imageshack.us/i...9/nagroda1.jpghttp://img339.imageshack.us/img339/4149/nagroda1.jpg





ja tu widzę wystarczającą ilość miejsca - ale może się mylę.

Kuba 19.03.2010 19:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arapaho (Post 872799)
Na A/B wystarczy teraz że zrobią taką samą "szachownice" nawet bez napisu ładnie się skomponuje.Oczywiście ważne żeby na południowej zlikwidowali żółte przejścia- bez tego coby nie zrobić będzie masakra

Myśle, że jeśli się poszczęści to załawimy to w najbliższym czasie tj przed oddaniem stadionu do użytku.

Nie wiem jakiej farby się do czegoś takiego używa, ale nie sądze żeby kosztowało to więcej niż 1000 zł i pare godzin pracy dla kilku osób.

sztafi 19.03.2010 19:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Lukaszr (Post 872948)
Świetne podejście, skończmy wszystko wg. projektu a potem zastanówmy się co można zmienić. Mialoby to sens gdyby architekt mial doswiadczenia w budowaniu stadionow. Niestety rzeczywistosc jest inna.

Niestety czy tobie sie to podoba czy nie a nie podoba sie to zapewne nikomu wszystko skonczone musi byc wg. projektu.

Wlasnie... powiedzcie mi jak to jest. Czy na przyklad po oddaniu calosci zeby np. oslonic narozniki od poludnia i polnocy wymagana bedzie zgoda p. "architekta"?? To samo sie ma z pleksami rozdzielajacymi sektory na D.

tommiyacht 19.03.2010 19:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BigLeb (Post 872968)
ja tu widzę wystarczającą ilość miejsca - ale może się mylę.

sugerowalem sie tym zdjeciem http://stadionwisly.info/files/chair...eselek_big.jpg , na niej jest troche mniej miejsca, albo to zludzenie jakies. (ja wiem że to wizualizacja ale render jest chyba tylko krzeselek, podział zaciągniet yz reala (?)

btw, jak patrze na ten narożnik CD to mnie tarpie,

orzeu 19.03.2010 20:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 872859)
Powinni to wodą zalać i wrzucić aligatory

Rekiny bardziej by pasowaly :D

Kuba jesli "X" powstalby pomiedzy 19 i 06 to bylby wtedy problem ze zmiana nazwy D na X ktora wg mnie jest zajebistym pomyslem.

tofik 19.03.2010 21:09

Mogą być aligatory tylko takie 'four fiter szwagier'. Kibice beda im rzucac kurczaki.

Hudy 19.03.2010 21:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sqallpl (Post 872967)
Pokusiłby sie ktos o nalozenie murawy, lub chociaz narysowanie linii bocznej na tym zdjeciu? Ciezko sie odniesc bo kadr nie jest zbyt szeroki.

http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...0074986004.jpg

nie ma co ludzi w****iać
zerknij na http://stadionwisly.info/dane_techniczne/konstrukcja#
tam masz rysunek w skali i tylko porównaj do bocznych trybun i masz dobry powód do napicia się w piątek:))

zloty1906 19.03.2010 21:16

Krotka informacja z GK
W sumie wszystko co jest w artykule zostało ostatnio tutaj napisane.

Znalazła się kasa na halę Wisły

http://krakow.naszemiasto.pl/artykul...?kategoria=664

blanco 19.03.2010 21:28

http://img189.imageshack.us/img189/5...0074986004.jpg

Tak chyba mniej więcej będą linie boczne przechodzić.

LukL 19.03.2010 21:34

daruj sobie takie rysowanie na oko...
Proporcje są GRUBO przesadzone. Linia boczna zacznie się mniej więcej w połowie koparko-ładowarki.

blanco 19.03.2010 21:37

Ehh...nawet nie strasz;/
Już nawet na tamtym zdjęciu linie wydają się dość daleko..

Arapaho 19.03.2010 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 872985)
Rekiny bardziej by pasowaly :D

Kuba jesli "X" powstalby pomiedzy 19 i 06 to bylby wtedy problem ze zmiana nazwy D na X ktora wg mnie jest zajebistym pomyslem.

Dokładnie tak jak pisze Orzeu - Kuba rzuć hasło właściwym osobom zmiany nazwy D na X - jeśli możesz oczywiście.Kontynujmy naszą tradycję, a nie kończmy ją - znaczkiem na starej X.
Jak dla mnie pole pomiędzy 19 a 06 może zostać puste .Tragedii nie będzie

sqallpl 19.03.2010 21:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez LukL (Post 873016)
daruj sobie takie rysowanie na oko...
Proporcje są GRUBO przesadzone. Linia boczna zacznie się mniej więcej w połowie koparko-ładowarki.

Masz na mysli ten mniejszy pojazd z bialym daszkiem i lyzka z przodu?

Arapaho 19.03.2010 21:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Kuba (Post 872969)
Myśle, że jeśli się poszczęści to załawimy to w najbliższym czasie tj przed oddaniem stadionu do użytku.

Nie wiem jakiej farby się do czegoś takiego używa, ale nie sądze żeby kosztowało to więcej niż 1000 zł i pare godzin pracy dla kilku osób.

Farba zwykła elewacyjna pewnie załatwiła by sprawę.Trochę chyba gorzej że pasuje dobrać kolor jakiś szary- bo biały byłby zbyt "oczojebny" i nie pasowałby do schodów na E

Kordel_Walker 19.03.2010 21:51

Pobawiałem się trochę w paincie...pierwsze zdjęcie to propozycja
SKWK, reszta przeróbki:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...3896d2448.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...ee2fca148.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...8a18599c8.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...96ca0a395.html


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 01:02.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl