Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Byli piłkarze, trenerzy i inni pracownicy Wisły (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=229)

donecki 06.04.2013 17:22

Franek podziekował Zurawskiemu,Szymkowi,Zienczukowi,Cantoro,Kosie i reszcie za 168 goli

http://ekstraklasa.wp.pl/kat,75914,t...wiadomosc.html

dulli78 08.04.2013 22:30

Artykuł o przygodach Macieja Skorży z piłką w Arabii Saudyjskiej:

wis.la/y1j8c

"W Dammam już zresztą wiedzą, że dostał konkurencyjną ofertę od Katarczyków (ale działających w Zjednoczonych Emiratach Arabskich) z Al-Wasl Dubaj, gdzie szejkowie płacą jeszcze lepiej niż Saudyjczycy, a można żyć swobodnie jak w Europie"

Wygląda na to, że nasz były trener jak wróci do Polski to będzie mógł sobie kupić jakiś klub albo nawet kilka.

LuKaS TSW 09.04.2013 21:22

Ciekawy artykuł o jednej z naszych legend:
http://images37.fotosik.pl/2026/62db922f206b1146med.jpg

!!IRIVER!! 09.04.2013 23:05

Choć każdy o tym wie, to nie można o tym nie napisać - Kuba Błaszczykowski z BVB w półfinale Champions League :)

panowie 13.04.2013 21:04

Paweł Brożek brameczka dzisiaj vs Real Madryt B

http://www.youtube.com/watch?v=EWTTRRxon34

christof20 13.04.2013 21:08

PawełBrożek strzelił dziś gola dla Recreativo Huelva.Jego drużyna przegrała1-3 z Real Madrid Castilla.

mitmichael 14.04.2013 21:04

Wypowiedzi Naszych bylych pilkarzy a takze komentatorow o informacji odnosnie Smudy w Wisle w nastepnym sezonie


Ryszard Czerwiec
Były piłkarz i kierownik Wisły Kraków
Od dłuższego czasu dochodzą mnie głosy, że nowym trenerem Wisły Kraków zostanie Franciszek Smuda. Pamiętam go dobrze. Dla mnie by było super. On ma to "coś". Ciężko to jakkolwiek określić. Jego styl jest specyficzny. Potrafi ułożyć drużynę. Tylko Wiśle trzeba zmian wśród piłkarzy. Smuda ich pociągnie...

Kiedyś w Widzewie Łódź dostawaliśmy od każdego. Przyszedł trener - debiut z Lechem Poznań. Też w plecy. Ale graliśmy tak dobrze, że prezes po meczu powiedział nam: - Jakbyście tylko nie przegrali, wypłaciłbym wam premię!

W kolejnym sezonie już byliśmy nie do pokonania. Tak odmienił nas kandydat na trenera Wisły.


Marcin Jałocha
Były piłkarz Wisły Kraków
Nieważne, co zrobi Franciszek Smuda. Liczą się ruchu ze strony właściciela. Niby za Smudy Wisła może wypłynąć na szerokie wody. Był przecież w Lidze Mistrzów, a w Polsce z tym ciężko. Zresztą, o to rozgrywki Bogusławowi Cupiałowi chodzi. Patrząc pod kątem doświadczenia byłego selekcjonera, na pewno jest ono na plus.


Dajmy szansę każdemu szkoleniowcowi, który przyjdzie do Wisły. Czy jestem pozytywnie nastawiony do zatrudnienia go? Ha, też jestem trenerem i też chciałbym prowadzić Białą Gwiazdę! Nazwisk wokół klubu przewijało się bardzo dużo. A najważniejsze i tak będą wzmocnienia. Trzeba ściągnąć piłkarzy.

Andrzej Juskowiak
Były reprezentant, komentator
Czy byłoby dobrze, gdyby Franciszek Smuda objął Wisłę Kraków? Może dlatego, że będzie miał blisko do domu. I do prezesa Bogusława Cupiała. Zupełnie poważnie, nie udało się Smudzie w Ratyzbonie, gdzie było bardzo trudno. Właściwie, drużyna nie miała wystarczającego potencjału, żeby się utrzymać. Ale w Wiśle wcale nie będzie dużo prościej. Nie chodzi nawet o sędziów.

Trudno się tym piłkarzom podnieść i nie bardzo są do tego podstawy. Błędy w rozegraniu, błędy w ustawieniu. Smuda mógłby na nich pokrzyczeć, poustawiać, ale żeby to zmieniało oblicze - mało prawdopodobne. Trzeba transferów.


Grzegorz Mielcarski
Były reprezentant, komentator
Powrót Franciszka Smudy to jak najbardziej realny scenariusz. Przede wszystkim Wisła lubi wracać do ludzi, którzy wcześniej tam już pracowali, a dla właściciela nie bez znaczenia jest dobry kontakt z trenerem pierwszej drużyny. Kibice mogą być trochę na nie, bo patrzą na osobę Smudy przez pryzmat Euro 2012, ale nie można przekreślać wcześniejszego dorobku tego szkoleniowca, który pracował z sukcesami w Lechu, Widzewie czy Wiśle. Jestem przekonany, że wciąż mimo nawet niepowodzenia w Niemczech, ma w sobie tyle charyzmy i werwy, żeby pomóc Wiśle wyjść z dołka. Dla niego to przecież też bardzo ważne wyzwanie, bo chce odzyskać dobre imię po mistrzostwach Europy.

laxa 18.04.2013 06:07

Marcelo zagra w Barcelonie?

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...wiadomosc.html

kolarz90 18.04.2013 11:54

Tylko 4 miliony? Od nas odchodził za 3,5 + chyba 20% z następnego transferu więc dla PSV to chyba niezbyt opłacalny interes

Ajax 18.04.2013 12:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1309290)
Ciekawe, czy mamy jakiś procent od jego transferu.

Chyba tak bo nawet przy przedłużeniu kontaktu Marcelo o ile się nie mylę coś nam skapnęło.

thechris 18.04.2013 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez raindog (Post 1309290)
Ciekawe, czy mamy jakiś procent od jego transferu.

Cupiał ma. Nie my, nie Wisła nawet.

emjot 18.04.2013 13:34

Cytat:

Pierwotnie napisane przez laxa (Post 1309225)

kaczka.
Nie ta półka. Wystarczy oglądnąć kilka spotkań PSV i wszystko jasne. Marcelo to dobry grajek. Ale za słaby na Barcę.

arti 20.04.2013 14:36

Symboliczna dla poziomu naszej ligi sytuacja we wczorajszym meczu Widzew-Piast.
Znany nam Jonczyk w dziwny sposób próbuje przyjąć lecącą w powietrzu piłkę, niestety ona odbija się od niego i trafia do grajków Korony, którzy robią kontrę zakończoną niezłą acz zmarnowaną sytuacją podbramkową.
Ale najgorsze jest to, że po tym Jonczyk ląduje na ziemi w tak nieszczęśliwy sposób, że zrywa więzadło. Nosze, koniec gry po 6 minutach od wejścia na boisko...
Szybkiego powrotu do zdrowia Michał!

Kocur 22.04.2013 13:19

Jak nie wiatr w oczy to kotwica w plecy ;)

panowie 23.04.2013 16:41

Paweł Brożek w przyszłym sezonie ponoć w SC Paderborn 07 (2 Bundesliga)

ooona 23.04.2013 17:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez panowie (Post 1310197)
Paweł Brożek w przyszłym sezonie ponoć w SC Paderborn 07 (2 Bundesliga)

Na całe szczęście - modlę się, aby nie u nas.

westersyl 23.04.2013 17:56

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ooona (Post 1310206)
Na całe szczęście - modlę się, aby nie u nas.

Uspokoję Cię. Nie sądzę aby Brożek chciał grać w Cracovii. :)


Na miejscu JB skołowałbym jakieś płytki z Hiszpanii zobaczył jak Paweł się rusza, jak wygląda szybkościowo itd, jeśli pod tym względem jest OK to nawet bym się nie zastawiał. Przydałby się tylko coś zrobić z Genkovem bo nie widzę miejsca dla ich dwóch. Jeden doświadczony napastnik i dwóch bardziej perspektywicznych tak bym to widział w następnym sezonie. Taka osoba jak Brożek myślę, że jest potrzebna nie tylko pod względem sportowym ale i mentalnym. Brożek to stosnkowo zjawiskowy napastnik jeśli chodzi o polskie obywatelstwo bo rzadko się zdarzają napastnicy dysponujący niezłą techniką dając radę przy tym fizycznie i szybkościowo. W Hiszpanii za pewne techniką się nawet nie wyróżnia być może jest nawet bardziej drewniani niż wszyscy dlatego ten element nie jest u niego postrzegany jako zaleta, rzecz jasna odwrotnie jest w Polsce.

piter116 23.04.2013 18:20

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1310208)
Uspokoję Cię. Nie sądzę aby Brożek chciał grać w Cracovii. :)


Na miejscu JB skołowałbym jakieś płytki z Hiszpanii zobaczył jak Paweł się rusza, jak wygląda szybkościowo itd, jeśli pod tym względem jest OK to nawet bym się nie zastawiał. Przydałby się tylko coś zrobić z Genkovem bo nie widzę miejsca dla ich dwóch. Jeden doświadczony napastnik i dwóch bardziej perspektywicznych tak bym to widział w następnym sezonie. Taka osoba jak Brożek myślę, że jest potrzebna nie tylko pod względem sportowym ale i mentalnym. Brożek to stosnkowo zjawiskowy napastnik jeśli chodzi o polskie obywatelstwo bo rzadko się zdarzają napastnicy dysponujący niezłą techniką dając radę przy tym fizycznie i szybkościowo. W Hiszpanii za pewne techniką się nawet nie wyróżnia być może jest nawet bardziej drewniani niż wszyscy dlatego ten element nie jest u niego postrzegany jako zaleta, rzecz jasna odwrotnie jest w Polsce.

Ze względu na cięcia budżetowe Bednarz wrócił do Amigi 500, więc jakiekolwiek płytki nie wchodzą w grę. Chociaż biorąc pod uwagę liczbę występów Pawła w Huelvie to może i dyskietka starczy.

A tak poważnie myślałem, że wybierze Lechię i wróci do brata. Zobaczymy jak to wszystko się dalej potoczy.

arti 23.04.2013 20:11

Cytat:

Pierwotnie napisane przez westersyl (Post 1310208)
Uspokoję Cię. Nie sądzę aby Brożek chciał grać w Cracovii. :)


Na miejscu JB skołowałbym jakieś płytki z Hiszpanii zobaczył jak Paweł się rusza, jak wygląda szybkościowo itd, jeśli pod tym względem jest OK to nawet bym się nie zastawiał. Przydałby się tylko coś zrobić z Genkovem bo nie widzę miejsca dla ich dwóch. Jeden doświadczony napastnik i dwóch bardziej perspektywicznych tak bym to widział w następnym sezonie. Taka osoba jak Brożek myślę, że jest potrzebna nie tylko pod względem sportowym ale i mentalnym. Brożek to stosnkowo zjawiskowy napastnik jeśli chodzi o polskie obywatelstwo bo rzadko się zdarzają napastnicy dysponujący niezłą techniką dając radę przy tym fizycznie i szybkościowo. W Hiszpanii za pewne techniką się nawet nie wyróżnia być może jest nawet bardziej drewniani niż wszyscy dlatego ten element nie jest u niego postrzegany jako zaleta, rzecz jasna odwrotnie jest w Polsce.

Myślę, że JB raczej przedłuży DS:lol: wszak ostatnio się przełamał...:haha:teraz będzie już z górki...:haha::haha:

ooona 23.04.2013 22:31

Dla mnie Paweł po powrocie do Wisły będzie kolejnym "ambasadorem" (takiego określenia ktoś tu kiedyś użył) tak jak Żuraw, Głowa i Kosa. Fajne kariery kiedyś, ale dziś pożytek bardzo marny.

emjot 24.04.2013 08:05

Cytat:

Pierwotnie napisane przez arti (Post 1309762)
Symboliczna dla poziomu naszej ligi sytuacja we wczorajszym meczu Widzew-Piast.
Znany nam Jonczyk w dziwny sposób próbuje przyjąć lecącą w powietrzu piłkę, niestety ona odbija się od niego i trafia do grajków Korony, którzy robią kontrę zakończoną niezłą acz zmarnowaną sytuacją podbramkową.
Ale najgorsze jest to, że po tym Jonczyk ląduje na ziemi w tak nieszczęśliwy sposób, że zrywa więzadło. Nosze, koniec gry po 6 minutach od wejścia na boisko...
Szybkiego powrotu do zdrowia Michał!

trzeci raz zrywa więzadła
nie sądzę by wrócił...

szprotson 24.04.2013 08:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez emjot (Post 1310265)
trzeci raz zrywa więzadła
nie sądzę by wrócił...

tez wątpie szczególnie ze kolejna rekonstrukcja to juz inny zabieg ktory dluzej trwa, wiecej kosztuje i bardziej ryje psyche. Może wróci na 3 lige sie pokopać kiedyś, ale raczej na poziomie najwyższym juz go nie ujrzymy.

ToBo11 24.04.2013 09:39

Niech Brożek nie wraca, mam nadzieję, że nie ma takiego pomysłu. Patrząc na Genkova i Pawła... bez porównania.

Pawła wiatr nie przewracał, miał siłę stać na nogach, chociaż zanim strzelił też niezłe ilości prób musiał zaliczyć. Co by nie gadać, drewniana liga i ktoś taki jak Paweł + Sikorski wracamy do 4:4:2 i jedziemy ;)

Marcin_fan 24.04.2013 09:54

Cytat:

Pierwotnie napisane przez ToBo11 (Post 1310279)
Niech Brożek nie wraca, mam nadzieję, że nie ma takiego pomysłu. Patrząc na Genkova i Pawła... bez porównania.

Pawła wiatr nie przewracał, miał siłę stać na nogach, chociaż zanim strzelił też niezłe ilości prób musiał zaliczyć. Co by nie gadać, drewniana liga i ktoś taki jak Paweł + Sikorski wracamy do 4:4:2 i jedziemy ;)

Raz piszesz żeby Paweł nie wracał a w następnym zdaniu że Paweł do ataku z Sikorskim i jedziemy..
Zdecyduj sie

xanti1906 24.04.2013 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Marcin_fan (Post 1310281)
Raz piszesz żeby Paweł nie wracał a w następnym zdaniu że Paweł do ataku z Sikorskim i jedziemy..
Zdecyduj sie

Już po testach gimnazjalnych?
Sorry za złośliwość, ale tak wyraźnej ironii, jeszcze oddzielonej...

Marcin_fan 24.04.2013 10:47

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 1310284)
Już po testach gimnazjalnych?
Sorry za złośliwość, ale tak wyraźnej ironii, jeszcze oddzielonej...

Sorry ale kiepska ta ironia

BBudowniczy 24.04.2013 23:01

Błaszczu jednym z bohaterów dzisiejszego pogromu Realu Madryt w półfinale Ligi Mistrzów :-D

http://i36.tinypic.com/1om6f6.jpg

syryls 25.04.2013 11:42

Były trener Wisły wciąż z uwagą obserwuje polską piłkę. - Bardzo mnie smuci pozycja Wisły w tabeli - mówi Maaskant (44 l.) w rozmowie z „Faktem”. A gdy przypominamy mu, że to on ściągnął do klubu wielu przeciętnych, inkasujących duże pieniądze piłkarzy, dodaje: - Ale przecież ci piłkarze prawie awansowali do Ligi Mistrzów i wyszli z grupy w Lidze Europy, więc chyba jednak nie byli tak słabi. Holenderski trener broni też krytykowanego w polskich mediach właściciela klubu Bogusława Cupiała. - Wiem, że krytykujecie często Bogusława Cupiała. Ale przecież gdyby nie ten człowiek, Wisła ani razy w XXI wieku nie byłaby mistrzem Polski - mówi nam w rozmowie. Maaskant jest w tej chwili trenerem Groningen. Jego zespół wygrał cztery ostatnie mecze ligowe i jest bliski występów w play-offach o grę w Lidze Europy. Wcześniej jednak nie było tak różowo i w marcu klub poinformował, że nie przedłuży z nim umowy. Co ciekawe, wersja Maaskanta jest nieco inna. - Sam zdecydowałem się odejść. Po prostu stwierdziłem, że nie ma tutaj perspektyw rozwoju – przekonuje w rozmowie z „Faktem”.

Lukasz 25.04.2013 20:00

W ostatni weekend Andraż Kirm zanotował dwie asysty w meczu FC Groningen z Ado Den Hag, co docenili fani jego zespołu. Wybrany został graczem meczu.

http://www.krakow.sport.pl/sport-kra..._Holandii.html

mistico 28.04.2013 15:52

Błaszczykowski raczej nigdy nie zagra w Turcji
http://www.youtube.com/watch?feature...v=OVEax35ike8#!
:)

panowie 01.05.2013 20:44

Smuda do końca maja ma zadecydować czy będzie prowadzić Wisłę

https://imageshack.us/scaled/large/4...30501at940.png

arti 01.05.2013 20:52

Cytat:

Pierwotnie napisane przez panowie (Post 1311060)
Smuda do końca maja ma zadecydować czy będzie prowadzić Wisłę

https://imageshack.us/scaled/large/4...30501at940.png

co by tu zrobić żeby wybić mu to z głowy?

dulli78 01.05.2013 22:58

Jakub Błaszczykowski - pierwszy Wiślak w finale Ligi Mistrzów, super sprawa! Nie miał w życiu łatwo ale nie poddawał się i właśnie takie chwile wynagradzają ten cały trud. Brawo Kuba!

A wiadomość o Smudzie - cóż, ostatnie zdanie powinno brzmieć "nie ustalono na jak krótko"

panowie 02.05.2013 20:02

więcej o Smudzie via Godlewski/Piłka Nożna
Cytat:

Franciszek Smuda do końca maja ma zdecydować, czy znów poprowadzi Wisłę. Mógłby zostać w Ratyzbonie na kolejne trzy lata i przygotowywać zespół Jahn Regensburg na ponowne występy w 2. Bundeslidze, co jest celem tego bawarskiego klubu na rok 2015, gdy do użytku zostanie oddany nowy stadion, ale pewnie wiązałoby się to z obniżką pensji w czasie gry w III lidze. Bardziej prawdopodobny jest zatem powrót Franza do Krakowa, na który podobno uparł się właściciel Białej Gwiazdy Bogusław Cupiał. - A jak on się na coś uprze, to właśnie tak musi być - podkreśla Smuda.
http://www.pilkanozna.pl/index.php/A...gensburgu.html

Lukasz 06.05.2013 09:21

Przęgląd sportowy:
Probierz: Zawiodła mnie młodzież

Cytat:

w mediach pojawiały się nazwiska trenerów, którzy mają mnie zastąpić, a klub tego stanowczo nie dementował. Dla niektórych piłkarzy to był sygnał, że mogą sobie pozwolić na więcej. Szczególnie dla tych, którzy wiedzieli, że jeżeli zostanę, zimą będą musieli odejść. Zawiodła mnie młodzież. Postawiłem na nich, ale nie unieśli ciężaru. Wielu z nich już nie ma w kadrze Wisły.
http://ekstraklasa.przegladsportowy....274,1,381.html

ardem99 07.05.2013 12:06

Zagłosujmy na Kubę ! Sonda na najlepszego zawodnika kolejki !

http://www.bundesliga.de/de/spielerd...spieltag32.php

arti 09.05.2013 19:09

Zenon Małek został trenerem Concordii Elbląg

Charlie 11.05.2013 21:02

Melikson strzelił dziś gola dla Valenciennes w wygranym 4-1 starciu z Rennes.

mitmichael 12.05.2013 11:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Charlie (Post 1312288)
Melikson strzelił dziś gola dla Valenciennes w wygranym 4-1 starciu z Rennes.

Macie skrot z tego meczu z bramka Meleksa na 1-1
wis.la/zg3sw

donecki 12.05.2013 19:14

Po Brożku
 
http://www.sport.pl/pilka/1,64946,13...ml#BoxSportTxt


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:18.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl