![]() |
Franek podziekował Zurawskiemu,Szymkowi,Zienczukowi,Cantoro,Kosie i reszcie za 168 goli
http://ekstraklasa.wp.pl/kat,75914,t...wiadomosc.html |
Artykuł o przygodach Macieja Skorży z piłką w Arabii Saudyjskiej:
wis.la/y1j8c "W Dammam już zresztą wiedzą, że dostał konkurencyjną ofertę od Katarczyków (ale działających w Zjednoczonych Emiratach Arabskich) z Al-Wasl Dubaj, gdzie szejkowie płacą jeszcze lepiej niż Saudyjczycy, a można żyć swobodnie jak w Europie" Wygląda na to, że nasz były trener jak wróci do Polski to będzie mógł sobie kupić jakiś klub albo nawet kilka. |
|
Choć każdy o tym wie, to nie można o tym nie napisać - Kuba Błaszczykowski z BVB w półfinale Champions League :)
|
|
PawełBrożek strzelił dziś gola dla Recreativo Huelva.Jego drużyna przegrała1-3 z Real Madrid Castilla.
|
Wypowiedzi Naszych bylych pilkarzy a takze komentatorow o informacji odnosnie Smudy w Wisle w nastepnym sezonie
Ryszard Czerwiec Były piłkarz i kierownik Wisły Kraków Od dłuższego czasu dochodzą mnie głosy, że nowym trenerem Wisły Kraków zostanie Franciszek Smuda. Pamiętam go dobrze. Dla mnie by było super. On ma to "coś". Ciężko to jakkolwiek określić. Jego styl jest specyficzny. Potrafi ułożyć drużynę. Tylko Wiśle trzeba zmian wśród piłkarzy. Smuda ich pociągnie... Kiedyś w Widzewie Łódź dostawaliśmy od każdego. Przyszedł trener - debiut z Lechem Poznań. Też w plecy. Ale graliśmy tak dobrze, że prezes po meczu powiedział nam: - Jakbyście tylko nie przegrali, wypłaciłbym wam premię! W kolejnym sezonie już byliśmy nie do pokonania. Tak odmienił nas kandydat na trenera Wisły. Marcin Jałocha Były piłkarz Wisły Kraków Nieważne, co zrobi Franciszek Smuda. Liczą się ruchu ze strony właściciela. Niby za Smudy Wisła może wypłynąć na szerokie wody. Był przecież w Lidze Mistrzów, a w Polsce z tym ciężko. Zresztą, o to rozgrywki Bogusławowi Cupiałowi chodzi. Patrząc pod kątem doświadczenia byłego selekcjonera, na pewno jest ono na plus. Dajmy szansę każdemu szkoleniowcowi, który przyjdzie do Wisły. Czy jestem pozytywnie nastawiony do zatrudnienia go? Ha, też jestem trenerem i też chciałbym prowadzić Białą Gwiazdę! Nazwisk wokół klubu przewijało się bardzo dużo. A najważniejsze i tak będą wzmocnienia. Trzeba ściągnąć piłkarzy. Andrzej Juskowiak Były reprezentant, komentator Czy byłoby dobrze, gdyby Franciszek Smuda objął Wisłę Kraków? Może dlatego, że będzie miał blisko do domu. I do prezesa Bogusława Cupiała. Zupełnie poważnie, nie udało się Smudzie w Ratyzbonie, gdzie było bardzo trudno. Właściwie, drużyna nie miała wystarczającego potencjału, żeby się utrzymać. Ale w Wiśle wcale nie będzie dużo prościej. Nie chodzi nawet o sędziów. Trudno się tym piłkarzom podnieść i nie bardzo są do tego podstawy. Błędy w rozegraniu, błędy w ustawieniu. Smuda mógłby na nich pokrzyczeć, poustawiać, ale żeby to zmieniało oblicze - mało prawdopodobne. Trzeba transferów. Grzegorz Mielcarski Były reprezentant, komentator Powrót Franciszka Smudy to jak najbardziej realny scenariusz. Przede wszystkim Wisła lubi wracać do ludzi, którzy wcześniej tam już pracowali, a dla właściciela nie bez znaczenia jest dobry kontakt z trenerem pierwszej drużyny. Kibice mogą być trochę na nie, bo patrzą na osobę Smudy przez pryzmat Euro 2012, ale nie można przekreślać wcześniejszego dorobku tego szkoleniowca, który pracował z sukcesami w Lechu, Widzewie czy Wiśle. Jestem przekonany, że wciąż mimo nawet niepowodzenia w Niemczech, ma w sobie tyle charyzmy i werwy, żeby pomóc Wiśle wyjść z dołka. Dla niego to przecież też bardzo ważne wyzwanie, bo chce odzyskać dobre imię po mistrzostwach Europy. |
|
Tylko 4 miliony? Od nas odchodził za 3,5 + chyba 20% z następnego transferu więc dla PSV to chyba niezbyt opłacalny interes
|
Cytat:
|
Cytat:
|
Cytat:
Nie ta półka. Wystarczy oglądnąć kilka spotkań PSV i wszystko jasne. Marcelo to dobry grajek. Ale za słaby na Barcę. |
Symboliczna dla poziomu naszej ligi sytuacja we wczorajszym meczu Widzew-Piast.
Znany nam Jonczyk w dziwny sposób próbuje przyjąć lecącą w powietrzu piłkę, niestety ona odbija się od niego i trafia do grajków Korony, którzy robią kontrę zakończoną niezłą acz zmarnowaną sytuacją podbramkową. Ale najgorsze jest to, że po tym Jonczyk ląduje na ziemi w tak nieszczęśliwy sposób, że zrywa więzadło. Nosze, koniec gry po 6 minutach od wejścia na boisko... Szybkiego powrotu do zdrowia Michał! |
Jak nie wiatr w oczy to kotwica w plecy ;)
|
Paweł Brożek w przyszłym sezonie ponoć w SC Paderborn 07 (2 Bundesliga)
|
Cytat:
|
Cytat:
Na miejscu JB skołowałbym jakieś płytki z Hiszpanii zobaczył jak Paweł się rusza, jak wygląda szybkościowo itd, jeśli pod tym względem jest OK to nawet bym się nie zastawiał. Przydałby się tylko coś zrobić z Genkovem bo nie widzę miejsca dla ich dwóch. Jeden doświadczony napastnik i dwóch bardziej perspektywicznych tak bym to widział w następnym sezonie. Taka osoba jak Brożek myślę, że jest potrzebna nie tylko pod względem sportowym ale i mentalnym. Brożek to stosnkowo zjawiskowy napastnik jeśli chodzi o polskie obywatelstwo bo rzadko się zdarzają napastnicy dysponujący niezłą techniką dając radę przy tym fizycznie i szybkościowo. W Hiszpanii za pewne techniką się nawet nie wyróżnia być może jest nawet bardziej drewniani niż wszyscy dlatego ten element nie jest u niego postrzegany jako zaleta, rzecz jasna odwrotnie jest w Polsce. |
Cytat:
A tak poważnie myślałem, że wybierze Lechię i wróci do brata. Zobaczymy jak to wszystko się dalej potoczy. |
Cytat:
|
Dla mnie Paweł po powrocie do Wisły będzie kolejnym "ambasadorem" (takiego określenia ktoś tu kiedyś użył) tak jak Żuraw, Głowa i Kosa. Fajne kariery kiedyś, ale dziś pożytek bardzo marny.
|
Cytat:
nie sądzę by wrócił... |
Cytat:
|
Niech Brożek nie wraca, mam nadzieję, że nie ma takiego pomysłu. Patrząc na Genkova i Pawła... bez porównania.
Pawła wiatr nie przewracał, miał siłę stać na nogach, chociaż zanim strzelił też niezłe ilości prób musiał zaliczyć. Co by nie gadać, drewniana liga i ktoś taki jak Paweł + Sikorski wracamy do 4:4:2 i jedziemy ;) |
Cytat:
Zdecyduj sie |
Cytat:
Sorry za złośliwość, ale tak wyraźnej ironii, jeszcze oddzielonej... |
Cytat:
|
Błaszczu jednym z bohaterów dzisiejszego pogromu Realu Madryt w półfinale Ligi Mistrzów :-D
http://i36.tinypic.com/1om6f6.jpg |
Były trener Wisły wciąż z uwagą obserwuje polską piłkę. - Bardzo mnie smuci pozycja Wisły w tabeli - mówi Maaskant (44 l.) w rozmowie z „Faktem”. A gdy przypominamy mu, że to on ściągnął do klubu wielu przeciętnych, inkasujących duże pieniądze piłkarzy, dodaje: - Ale przecież ci piłkarze prawie awansowali do Ligi Mistrzów i wyszli z grupy w Lidze Europy, więc chyba jednak nie byli tak słabi. Holenderski trener broni też krytykowanego w polskich mediach właściciela klubu Bogusława Cupiała. - Wiem, że krytykujecie często Bogusława Cupiała. Ale przecież gdyby nie ten człowiek, Wisła ani razy w XXI wieku nie byłaby mistrzem Polski - mówi nam w rozmowie. Maaskant jest w tej chwili trenerem Groningen. Jego zespół wygrał cztery ostatnie mecze ligowe i jest bliski występów w play-offach o grę w Lidze Europy. Wcześniej jednak nie było tak różowo i w marcu klub poinformował, że nie przedłuży z nim umowy. Co ciekawe, wersja Maaskanta jest nieco inna. - Sam zdecydowałem się odejść. Po prostu stwierdziłem, że nie ma tutaj perspektyw rozwoju – przekonuje w rozmowie z „Faktem”.
|
W ostatni weekend Andraż Kirm zanotował dwie asysty w meczu FC Groningen z Ado Den Hag, co docenili fani jego zespołu. Wybrany został graczem meczu.
http://www.krakow.sport.pl/sport-kra..._Holandii.html |
Błaszczykowski raczej nigdy nie zagra w Turcji
http://www.youtube.com/watch?feature...v=OVEax35ike8#! :) |
Smuda do końca maja ma zadecydować czy będzie prowadzić Wisłę
https://imageshack.us/scaled/large/4...30501at940.png |
Cytat:
|
Jakub Błaszczykowski - pierwszy Wiślak w finale Ligi Mistrzów, super sprawa! Nie miał w życiu łatwo ale nie poddawał się i właśnie takie chwile wynagradzają ten cały trud. Brawo Kuba!
A wiadomość o Smudzie - cóż, ostatnie zdanie powinno brzmieć "nie ustalono na jak krótko" |
więcej o Smudzie via Godlewski/Piłka Nożna
Cytat:
|
Przęgląd sportowy:
Probierz: Zawiodła mnie młodzież Cytat:
|
Zagłosujmy na Kubę ! Sonda na najlepszego zawodnika kolejki !
http://www.bundesliga.de/de/spielerd...spieltag32.php |
Zenon Małek został trenerem Concordii Elbląg
|
Melikson strzelił dziś gola dla Valenciennes w wygranym 4-1 starciu z Rennes.
|
Cytat:
wis.la/zg3sw |
Po Brożku
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 02:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl