Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Hyde Park Sportowy (moderowane) (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Reprezentacja Polski (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=181)

Kocur 15.10.2013 20:06

Ta jedna to samobój angoli ? :)

FraMat 15.10.2013 21:42

Jak na tak skomponowaną linię obrony, 1:0 to jest ósmy cud świata.
Boczni obrońcy Wojtkowiak i Celeban to koszmar każdego selekcjonera.

Ale i tak najlepszy jest Szpaku:

- Tauzent

:D

jak słusznie zauważono, kontra i sytuacja Lewego z I połowie to wypisz wymaluj kontra naszej reprezentacji z 1973 roku i sytuacja Domarskiego.

Domarski po prostu strzelił

edit


no i nie ma 8 cudu świata
;-(

tofik 15.10.2013 22:11

Nie obchodzi mnie, co Lewandowski gra w BVB. On jest drewnem i przez niego nie strzelamy bramek, bo nie kończy setek. A w Bayernie będzie szorował dupą nawet nie ławę tylko trybuny.

emj10 15.10.2013 22:26

Nie ulega już wątpliwości, że to najsłabsza kadra i najsłabsze eliminacje od lat 2002 i 2003 kiedy to udało nam się wygrać jedynie z Węgrami i Łotwą nie licząc San Marino w nieudanej drodze do Portugalii. Jesteśmy w podobnym miejscu co wtedy tyle, że w tamtym czasie byliśmy świeżo po MŚ, gdzie w eliminacjach nabiliśmy mnóstwo punktów, a teraz dołujemy.

St Yabol 15.10.2013 22:35

Cytat:

Pierwotnie napisane przez tofik (Post 1335635)
Nie obchodzi mnie, co Lewandowski gra w BVB. On jest drewnem i przez niego nie strzelamy bramek, bo nie kończy setek. A w Bayernie będzie szorował dupą nawet nie ławę tylko trybuny.

nie obchodzi cie tez to, że w naszej reprezentacji nie ma zawodników od ktorych lewandowski mógłby dostać DOBRE podanie?

rw88 15.10.2013 22:37

Trzeba liczyć, że nowy selekcjoner będzie miał odwagę zmienić sporą część tej kadry i postawić na nowych, głównie z dobrego rocznika 1992 grającego teraz w młodzieżówce. Przede wszystkim Lewandowski z Pogoni, Furman, Kamiński, Pawłowski, odważniej stawiać na Milika jako zastępcy Roberta. Zobaczymy czy Nawałka temu zadaniu podoła, przynajmniej tyle, że ma ten rok na budowę nowej drużyny.

rw88 15.10.2013 22:39

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St Yabol (Post 1335638)
nie obchodzi cie tez to, że w naszej reprezentacji nie ma zawodników od ktorych lewandowski mógłby dostać DOBRE podanie?

Ileż można go w ten sposób tłumaczyć? Z Mołdawią dwie stuprocentowe sytuacje, z Czarnogórą jedna stuprocentowa sytuacja, z Ukrainą stuprocentowa sytuacja, z Anglią znowu dwie stuprocentowe sytuacje. Każdy faktycznie klasowy strzeliłby z tego przynajmniej trzy bramki. A to tylko te ostatnie spotkania.

PhantomRanger 15.10.2013 23:02

Mnie najbardziej rozbrajają stwierdzenia typu: przegraliśmy eliminacje i musimy wyciągnąć wnioski na następne. tyle, że ja to słyszę od 1996, a więc blisko 20 lat. Polski piłkarz to jednak materiał wyjątkowo na to odporny i dlatego jesteśmy tu gdzie jesteśmy. Dopuki zblazowane gwiazdy typu Lewandowski będą mieć miejsce w kadrze nie będzie wyników. To nie święta krowa, że zawsze ma mieć miejsce w 11. Dostawał tyle, a wielki gwiazdor z Borussi potrafił strzelić tylko 1 bramkę w całych eliminacjach [ bramki z San Marino nie liczę, bo im to sztuka nie strzelić]. Smolarek przy nim to geniusz futbolu, bo dał nam nieporównywalnie więcej w eliminacjach to Austrii i Szwajcarii.

mitmichael 15.10.2013 23:45

Polacy płaczą a kibice w Bosnii i Herzegovinie oraz w Szwajcarii czy Belgii kto by pomyslał. Kolejne MS tylko w telewizji

BiałaGwiazda 16.10.2013 00:00

Cytat:

Tajemniczy Boniek, co dalej z Fornalikiem?

Reprezentacja Polski zakończyła eliminacje do piłkarskich mistrzostw świata dwoma porażkami - z Ukrainą 0:1 i z Anglią 0:2, przez co pożegnała się z marzeniami o awansie do turnieju. Czy to oznacza koniec pracy Waldemara Fornalika? Być może odpowiedź na to pytanie poznamy już w środę.

Po spotkaniu na Wembley Zbigniew Boniek nie chciał rozmawiać z dziennikarzami. - Spotkam się z Wami jutro o 14:30, to sobie porozmawiamy - rzucił tylko.

W ten sposób prezes PZPN potwierdził medialne przecieki, że dzień po meczu na Wembley zwoła konferencję prasową. Według nieoficjalnych informacji, Boniek może ogłosić zwolnienie Waldemara Fornalika. Wciąż aktualny selekcjoner polskiej kadry ma kontrakt ważny do końca roku, więc dymisja wiązałaby się z wypłaceniem wynagrodzenia za trzy miesiące.

Wciąż jednak nie wiadomo, kto miałby zastąpić Fornalika. Według informacji przekazanej na twitterze przez Przemysława Iwańczyka, dziennikarza "Gazety Wyborczej", na giełdzie nazwisk podobno najwyżej stoją akcje Adama Nawałki oraz Dariusza Wdowczyka.

http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna...nalikiem/9bwdj
Jutro o 14:30 sądny dzień w polskiej piłce. Zobaczymy na kogo postawi Zibi,trenera polskiego lub zagranicznego,ale wszyskie znaki na niebie i ziemi wskazują że będzie to Nawałka lub Wdowczyk.

twardyNewAge 16.10.2013 01:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez St Yabol (Post 1335638)
nie obchodzi cie tez to, że w naszej reprezentacji nie ma zawodników od ktorych lewandowski mógłby dostać DOBRE podanie?

Przecież dzisiaj dwie setki miał. Po dobrej akcji i super podaniu.

For_FuN_ 16.10.2013 02:16

Bardzo słaby mecz, po ktorym trudno kogokolwiek wyroznic. Jest to tym bardziej przykre, że tak słabej Anglii chyba nie widzialem nigdy. Fornalik nawet nie potrafil sie pozegnac w dobrym stylu, bo znowu zagral bojazliwie(2 def. pomocnikow) i bez zadnego pomyslu. Pilka nozna polega na strzelaniu bramek, a nie na przeszkadzaniu i obronie Czestochowy. Oceny indywidualne:
1. Szczesny - wiadomo bylo przed tym meczem, ze mamy 2 bardzo dobrych bramkarzy i to jest chyba jedyna pozycja, o ktora nie musimy sie martwic(jesli oczywiscie beda grali). Dobry wystep.
2. Celeban - dramatycznie, krycie na radar i daleko od rywala, notoryczne wrecz przegrywanie walki o pozycje, o pojedynkach glowkowych tez nie ma co gadac. W dodatku nie rozumial sie z kolegami(nie wiem, co oni robia na zgrupowaniach). Usprawiedliwieniem moze byc wlasnie fakt, ze byl to jego pierwszy, powazny sprawdzian, ale juz mozna stwierdzic, ze prochu nie wymysli i ze Piszczek jest przed nim o lata swietlne. Probowac w przyszlych meczach, ale na srodku i to tez jako 3-4 wybor.
3. Glik - slabe eliminacje. Facet ma ewidentne problemy ze zwrotnoscia, dynamika i z wyprowadzeniem pilki. Nie jest to international level i na pewno nie jest to ktos na kim mozemy opierac cala defensywe. Dodajac do tego zle wybory(wyjscie do pilki z Ukraina, dzisiaj wybicie pilki na 10m i sytuacja w ktorej przy Gerrardzie zachowal sie, jak junior). Tych bledow mozna wyciagnac w kazdym meczu po kilkanascie. Bardzo przecietny srodkowy obronca w skali europejskiej, nie zbawi nas w zadnym wypadku.
4. Jedrzejczyk - lepiej od Glika, ale to zadne pocieszenie. Zawalil przy pierwszej bramce. Dziwne wejscia na raz.
5. Wojtkowiak - tutaj nie ma co komentowac, facet z II Bundesligi nie mogl dobrze zaprezentowac sie na tle gwiazd swiatowego formatu. Kiedy gral w polskiej lidze byl to zaledwie przecietny prawy obronca, a lewym jest po prostu kiepskim. Nie pomaga mu wiek i perspektywy na przyszlosc(zrobil raczej krok w tyl). Do natychmiastowego odstrzalu.
6. Lewandowski - dlaczego w ogole gral? Nie pojmuje tej decyzji. Wiadomo, ze nie bedzie sie liczyl przy powolaniach na nastepne mecze eliminacyjne... Sluszna zmiana po 45 minutach, bo kompletnie zagubiony.
7. Krychowiak - czy ktos moze powiedziec temu kopaczowi, zeby nie bral sie za rozgrywanie pilki? Te jego dlugie, niecelne podania sa wrecz irytujace. Typowy przecinak, ktory bierze sie za cos, czego nie potrafi, kiedy obok ma Zielinskiego i Klicha. Duzo glupich fauli w niebezpiecznych strefach boiska. Ale czego wymagac od pilkarza ze slabego klubu francuskiego?
8. Sobota - nie widzialem go na boisku. Facet 2 meczow tego sezonu(z Brugia). Nie jest to poziom reprezentacyjny. Szukajmy kogos, kto bedzie gral na jakims okreslonym poziomie, bo 1 dobry mecz na 5, to pewnie zagra i Zahorski.
9. Mierzejewski - masa niecelnych podan, tez malo widoczny. Nie odnajduje sie w kadrze od kilku ladnych lat i nie wiem, co z nim jest nie tak. Tych wystepow nastukal juz troche, a wymienic chociaz 1 w meczach o stawke?
10. Blaszczykowski - daleki od swojego poziomu.
11. Lewandowski - chyba najlepszy nasz ofensywny pilkarz dzisiaj. Biegal, staral sie, wykonywal sprinty, ale i pudlowal w 2 swietnych sytuacjach.

Ogolnie, to tak patrzac na mecz z Anglikami i na cale eliminacje, to nie mamy reprezentacji. Nowy selekcjoner musi budowac od nowa. Brak prawego obroncy, brak pary stoperow, brak lewego obroncy, brak ofensywnego pomocnika(nie wyobrazam sobie grania Zielinskim, kiedy ten grzeje lawe w klubie), brak lewego skrzydlowego. Trzeba spojrzec prawdzie w oczy - Mamy pilkarzy w slabych klubach europejskich. Grajek z II Bundesligi, czy tez ligi rosyjskiej nie bedzie w stanie rywalizowac na szczeblu miedzynarodowym. Kim my wlasciwie dzisiaj zagralismy? Liga rumunska, liga rosyjska, II bundesliga, liga ukrainska, liga belgijska, liga turecka. Mowimy dodatkowo o graczach nie z topowych zespolow tych lig. Mamy trojke z BVB, Szczesnego(Premier League), Boruc(to samo) i Krychowiaka(liga francuska). Gdzie liga hiszpanska, gdzie liga wloska, gdzie gracze z pola w Premier League? gdzie inni z Bundesligi? Oczywiscie mowa o grajacych, a nie zwiedzajacych trybuny. Dopoki, to sie nie zmieni, to naprawde, nikt przed nami nie bedzie pekal. Anglicy, to sie pewnie pokladali ze smiechu, kiedy czytali nazwy tych klubow.

Smutna wiadomosc, co do nowego szkoleniowca, bo bedzie to najprawdopodobniej Nawałka. Kolejne stracone lata przed nami. Wdowczyk jest spalony po Cafe Futbol i po wpisach Stanowskiego, Skorza ma podobno minimalne szanse. Jest jeszcze Engel, ale to pewne kandydat betonu. Wiec mamy trenera ligowego, ktory musi ogarnac ten bajzel i wymyslic kilku pilkarz, np. znalezc lewego obronce(Wawrzyniaka i niemca nie biore pod uwage, bo to pokraki pierwszego sortu). Patrzac na doswiadczenie i wyniki(na wiosne fantastyczna seria porazek), to scenariusz, jak z Fornalikiem.

RAF 16.10.2013 03:46

Cytat:

Pierwotnie napisane przez BiałaGwiazda (Post 1335647)
Jutro o 14:30 sądny dzień w polskiej piłce. Zobaczymy na kogo postawi Zibi,trenera polskiego lub zagranicznego,ale wszyskie znaki na niebie i ziemi wskazują że będzie to Nawałka lub Wdowczyk.

Jezeli ma to byc Wdowczyk albo Nawalka to ja juz chyba wole Fornalika. Boniek duzo straci w moich oczach jak postawi znowu na "polska mysl szkoleniowa". Nie rozumiem zeby nie dalo sie zakontraktowac jakies dobrego zagranicznego szkoleniowca i polskiego asystenta ktorzy poprowadzilby nasza kadre? Rzygac sie chce.

dynek.pl 16.10.2013 07:00

Cytat:

Pierwotnie napisane przez RAF (Post 1335650)
Jezeli ma to byc Wdowczyk albo Nawalka to ja juz chyba wole Fornalika. Boniek duzo straci w moich oczach jak postawi znowu na "polska mysl szkoleniowa". Nie rozumiem zeby nie dalo sie zakontraktowac jakies dobrego zagranicznego szkoleniowca i polskiego asystenta ktorzy poprowadzilby nasza kadre? Rzygac sie chce.

No dokładnie. Ja też bym zostawił Fornalika w takim wypadku. Nawałka może trochę bardziej mi się podoba jako trener klubowy niż WF wcześniej ale to wciąż ta sama półka - trener bez doświadczenia nawet w europejskich pucharach.

Moim zdaniem nowy trener to przede wszystkim powinien być ktoś kto zna specyfikę pracy z reprezentacją - mieliśmy już ostatnio dwóch debiutantów. Za granicą nie widzę nikogo dostępnego klasy Beenhakkera i w naszym zasięgu finansowym - wiadomo, że na Hiddinka nas nie stać przecież.
Dlatego wg. mnie wszystkie kryteria spełnia Skorża - doświadczenie z mundialu, doświadczenie z pracy w U-21, doświadczenie z europejskich pucharów i na koniec najmniej ważne ale jednak sukcesy na krajowym powórku.

No ale Skorża oczywiście selekcjonerem nie zostanie - nie jest nawet wymieniany. Dziwne. Myślę, ze znowu popełniamy ten sam błąd co z Kasperczakiem kiedyś. Mam kandydata gotowego do tej pracy to Boniek wymyśla jakieś inne opcje chyba tylko dlatego żeby nie wybrać tej najbardziej oczywistej. Nawałka - owszem, kiedyś ale jeszcze nie teraz.

AYALA 16.10.2013 07:57

Zdecydowanie trener z zagranicy . Moim mażeniem jest Jupp Heynckes ,ale on pewnie zbyt drogi no i już mu sie pewnie nie chce.Domenech i Bielsa też by mogli być od biedy.

Maaskant też byłby OK , bo w miare młody i zna nasz Kraj

Nawałka,Wdowczyk, Skorża ? efekt bedzie ten sam co z Fornalikiem czyli kolejna klęska w eliminacjach,brak stylu,pomysłu pozatym nasze gwazdeczki będą go olewały jak Walda Kinga

Gwiaździsty 16.10.2013 08:38

Nie wiem jak można dalej optować za Fornalikiem skoro podobno wg statystyk osiągnęlismy najgorsze od lat wyniki w eliminacjach. Wynalazki Fornalika typu Wojtkowiak, Glik i inni nie zdały kompletnie egzaminu. Tylko dobry trener zagraniczny. Skoro stać nas na utrzymywanie bezproduktywnej od lat reprezentacji, to tymbardziej powinno nas stać na zatrudnienie fachowca od nie polskiej myśli szkoleniowej.

rafaltwsd 16.10.2013 09:40

Dokładnie tylko selekcjoner z zagranicy ( nie trener) a te polskie nazwiska to ciagle jest poziom WF i nie sadze zeby nasze "gwiazdy" słuchały sie takiego goscia. to musi byc człowiek który bedzie miał autorytet w gronie piłkarzy. Skorża ok ale na asystenta. A jak wezmą Nawałke to zepsuja i Gornika i kolejne eliminacje, bo Wdowczyk w ogóle nie przemawia do mnie. A co do oceny Krychowiaka przez kolege z góry to się troche nie zgodze, fakt eliminacje słabe i nie mozna wyroznic zabardzo jakiegos piłkarza ale dla mnie to jest piłkarz który jest przyszłością reprezentacji na pewno ma potencjał.

Drozd 16.10.2013 10:04

Wdowczyk? Nie bądźmy śmieszni. Bo Pogoń ma wyniki? Jak trzeba było wkręcić Fornalika to Ruch też miał wyniki. Ale w pucharze w obu meczach nas przekręcili. Teraz to samo robią z Pogonią.

Arked 16.10.2013 10:11

Pojawiła się kandydatura Jerzego Engela. Moim zdaniem byłby lepszym selekcjonerem niż reszta polskich kandydatów. Trenerem może nie jest specjalnym ale jeśli chodzi o selekcję i zarządzanie zespołem to prawdopodobnie najlepszy polski selekcjoner jakiego miała kadra w XXI wieku.

dynek.pl 16.10.2013 10:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez AYALA (Post 1335658)

Maaskant też byłby OK , bo w miare młody i zna nasz Kraj

Zartujesz, prawda ? Wlasnie dlatego wole trener z polski niz powierzac kadre takim no name'om z zagranicy.
Ten zadufany w sobie narcyz jest dokladie w miejscu, do ktorego sie nadaje.
Moze Bialorusini nabiorą się na jego PR.
Qrwa, niektorzy naprawde maja kompleksy wobec wszystkiego co z zagranicy.
Na sport.pl w ankiecie 63% dostala opcja z trenerem zagranicznym, a na drugim miejscu z 9% byl ... Piotr Nowak
- czy w ogole ktos widzial jak prezenetowaly sie trenowane przez niego druzyny czy tylko czytano o tym na necie ?

Blaszczu16 16.10.2013 10:25

Skorża byłby idealny. Zdziwiłbym się gdyby Boniek nie dał mu kadry.

silver03 16.10.2013 10:47

Nie przeszkadzałoby wam, że Wdowczyk ma przeszłość korupcyjną?

xanti1906 16.10.2013 11:16

Glik musi coś w sobie mieć, skoro jest kapitanem drużyny z Serie A. Myślę, że problem tkwi nie w jego umiejętnościach, a w braku zgrania z resztą obrony. Co mecz to inaczej złożona defensywa, a jak biegają obok niego takie kwiatki jak Wojtkowiak to bramki pewniejsze niż podatki (rymy jak z maszyny).

BiałaGwiazda 16.10.2013 11:17

Jak widac nie. "Nie popełnia błędów tylko ten,co nic nie robi" - dla Fryzjera też jeszcze znajdzie się miejsce w polskim futbolu. Każdy popełnia błędy,a my jako ludzie wierzący musimy wybaczac.

:D

btw

Nieoficjalny podział na koszyki Eliminacji ME 2016 we Francji

1: Hiszpania, Niemcy, Holandia, Włochy, Anglia, Grecja, Portugalia, Rosja, Bośnia i Hercegowina

2: Szwecja, Ukraina, Chorwacja, Dania, Szwajcaria, Belgia, Czechy, Węgry, Irlandia

3: Serbia, Turcja, Słowenia, Rumunia, Izrael, Norwegia, Słowacja, Austria, Czarnogóra

4: Armenia, Polska, Szkocja, Finlandia, Łotwa, Walia, Bułgaria, Estonia, Islandia

5: Białoruś, Irlandia Północna, Albania, Litwa, Mołdawia, Macedonia, Azerbejdżan, Gruzja, Cypr

6: Luksemburg, Kazachstan, Liechtenstein, Wyspy Owcze, Malta, Andora, San Marino, Gibraltar

Jagul 16.10.2013 11:19

Jak słyszę kandydaturę Adama Nawałki to chce mi się śmiać.
Wszyscy narzekają, że reprezentacja to za wysokie progi dla Fornalika, bo on nawet nie osiągnął nic szczególnego na arenie krajowej.
Tymczasem teraz wszyscy pieją nad Nawałką. A co on takiego osiągnął?
Górnik w obecnej rundzie gra naprawdę dobry futbol, ale czy przypadkiem nie było tak samo poprzedniej jesieni? Potem na wiosnę była kompletna padaka.
Już chyba lepszym kandydatem jest Maciek "Liga będzie ciekawsza" Skorża, który przynajmniej odnosił jakieś sukcesy i to nie w jednym klubie.

Nad WF nie ma co się już pastwić. Kadra go przerosła i tyle. Nie on pierwszy, któremu się nie powiodło i zapewne nie jest ostatni.

wiktorpiekarski 16.10.2013 11:54

Zostawić Fornalika
kadra z meczu na mecz gra lepiej ,ewidentnie widać,że potrzeba czasu.Od kilku spotkań pod wodzą Fornalika nie musimy się wstydzić za gre Naszej drużyny a i wyniki to nie jest kompromitacja.Na Wembley stwarzamy sobie 3 sytuacje po których powinny paść bramki ,samo stworzenie sobie takich sytuacji z tak wielkim przeciwnikiem to sukces a nie jest winą Fornalika,że Lewandowski czy Klich marnują sytuacje.
Czy to wina Fornalika,że nasi obrońcy popełnili błędy indywidualne przy gloach dla Anglików?! pierwsza bramka pozostawiony bez opieki angol idealnie wrzuca i jest bramka,wystarczyło aby ktos podbiegł do niego i zablokował dośrodkowanie,chyba nikt nie myśli,że Fornalik kazał pozostawić rywala na boku pola karnego bez opieki.Druga bramka kolejny indywidualny błąd obrońcy przegrany pojedynek i bramka.Przemyślcie sobie spokojnie i zrozumiecie winny nie jest Fornalik.
Poprzedni mecz z Ukrainą stwarzamy sobie sytuacje bramkowe a sami gola tracimy po koszmarnym błędzie Wojtkowiaka...

Dać szanse Fornailkowi,zresztą sam Boniek mówił gdy przychodził do PZPN,że awans na MŚ będzie cudem/niespodzianką...

Blaszczu16 16.10.2013 12:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wiktorpiekarski (Post 1335686)
Dać szanse Fornailkowi,zresztą sam Boniek mówił gdy przychodził do PZPN,że awans na MŚ będzie cudem/niespodzianką...

Wystarczyło wygrać z Mołdawią na wyjeździe, u siebie siepnąć Czarnogórę i zremisować 2 razy z Ukrainą, wielkie mi cuda. Fornalik to spieprzył, tyle w temacie.

buczo1985 16.10.2013 12:05

Jestem zdania, że żaden polski trener nic nie da kadrze na dzień dzisiejszy. Może nie są to wybitni piłkarze, ale gdyby ich wziąć za jaja to powinni grać ciut lepiej. W między czasie życzyłbym sobie strukturalnej przebudowy całej polskiej piłki.
Widzę pewne podobieństwo do tego co było w Wiśle za Probierza, Kulawika i Moskala. Zmiana trenera i częściowe zmiany w kadrze powinny przynieść progres.
Jestem także zdania, że Lewandowski Robert powinien odpocząć sobie od pierwszego składu. Nie dlatego, że jest łamagą piłkarską, ale dlatego, że facet ma ewidentną blokadę psychiczną. I proszę nie piszcie, że nie otrzymuje podań. Wydaje mi się, że jego problem polega na olbrzymiej presji. Facet nie ma konkurencji, wszyscy widzą w nim maszynę do zdobywania goli, a on zwyczajnie tego póki co w kadrze robić nie potrafi. Rodzi się frustracja i bezradność. Analogicznie, dlaczego tak czasem jest, że jeden piłkarz super gra w jednej drużynie, przychodzi transfer, facet trafia do innej drużyny (podobnej, lepszej) i całkowicie sobie nie radzi. Jest zagubiony i dochodzi do wniosku, że wybrał złą drogę swojej kariery.
Podobnie jest moim zdaniem z Robertem. Na chwilę obecną to nie jest zawodnik który powinien grać w podstawowej 11.

sandomingo 16.10.2013 12:20

I już po Waldku Kingu

Kocur 16.10.2013 12:55

Bez jaj, straciłem wczoraj 90 min mojego życia.

Takiej pyty to nie gra nawet San Marino. Podstawowa różnica że takim kelnerom się chce, naszym piłkarzom kompletnie.
Jak widzę że gość ma do piłki 2 metry i nie chce mu się dobiec to mnie krew zalewa.
Jak widzę jak szczupły Anglik wbiega między dwóch obrońców, rozpycha się i nie traci piłki to ja się k.u.r.w.a pytam skąd oni biorą tych piłkarzy ?!?!

W parku na osiedlu jak w lecie z kumplami grałem w piłkę z miejscowymi chłopakami w wieku 18-25 lat to grali sto razy lepiej niż nasza Repa.


Nie wiem czy jakikolwiek trener pomoże. Mam wrażenie że jakby wziąć zgraną jedenastkę z 3 ligi to by poradzili sobie lepiej niż ta zbieranina.

Nie na darmo przed wojną Repę tworzyli piłkarze maksymalnie 2 klubów.

Tasio1906 16.10.2013 13:02

Ja mam nadzieję, że przejdą pomysły Bońka z ograniczeniem piłkarzy spoza UE oraz z możliwością podpisywania kontraktów z młodymi piłkarzami. Co do selekcjonera to musi dostać kontrakt jeszcze w tym tygodniu a najpóźniej 1 listopada.

rw88 16.10.2013 13:04

Cytat:

Pierwotnie napisane przez xanti1906 (Post 1335681)
Glik musi coś w sobie mieć, skoro jest kapitanem drużyny z Serie A. Myślę, że problem tkwi nie w jego umiejętnościach, a w braku zgrania z resztą obrony.

Może być tak jak mówisz, mi się wydaje, że to kwestia tego, iż Glik w każdym meczu kadry gra środkowego bardziej z lewej strony, kiedy w klubie albo gra w środku w trójce, albo grał w poprzednim sezonie tego bardziej z prawej strony . Wbrew pozorom ma to znaczenie, bo łatwiej takiemu Glikowi grającemu "bardziej z prawej" przecinać / wybijać piłki prawą nogą, szczególnie że nie grzeszy zwrotnością. Zwróćcie uwagę, że przy błędzie przy bramce Gerrarda był taki moment kiedy próbował wybijać piłkę lewą nogą i zrobił to bardzo nieporadnie, Steven po tym trącił piłkę, zastawił się i minął Kamila. Niuanse, a decydowały o golu.

Glik moim zdaniem byłby idealny wprost do grania trójką środkowych obrońców w ustawieniu - Jędrzejczyk, Glik, Kamiński. Takie 3-4-3 przechodzące w 5-4-1 w defensywie. Wtedy nasi skrzydłowi Błaszczykowski i Sobota byliby w końcu nieco zwolnieni z obowiązku gry defensywnej, ustawieni "pod kontrę". A Glik grałby "lepa" na rywala grającego jednym napastnikiem.

rw88 16.10.2013 13:07

Cytat:

Pierwotnie napisane przez silver03 (Post 1335677)
Nie przeszkadzałoby wam, że Wdowczyk ma przeszłość korupcyjną?

Szczerze? Nie. W mojej opinii wszystkie osoby związane z piłką w naszym kraju są w mniejszym, bądź większym stopniu umoczone w tym procederze i dzielą się na złapanych i niezłapanych. Jeśli mielibyśmy postawić na kogoś "czystego" z naszej piłki, to trzeba by było wybrać chyba Dornę. A i tu nie byłbym w stu procentach pewien. A czy widzę Wdowczyka w tej roli? Również nie.

Cytat:

Pierwotnie napisane przez buczo1985 (Post 1335690)
Jestem zdania, że żaden polski trener nic nie da kadrze na dzień dzisiejszy.

Tego nie wiadomo. Był okres trwonienia niezłego potencjału od 1992 do gdzieś 2000 roku przez polskich trenerów, przyszedł totalny anonim Engel i pozamiatał, właściwie od Engela zaczął się ośmioletni pomysł na drużynę narodową, Janas i Beenhakker w jakiejś tam mierze korzystali z wypracowanego przez Engela stylu gry. Teraz mamy innych piłkarzy, zawodników słabszych fizycznie, a lepszych technicznie, niezłych w grze kombinacyjnej i potrzebujemy trenera, który to pojmie, który zrobi taktyczną rewolucję na miarę Engela i dobierze do swojej koncepcji odpowiednich wykonawców.

dynek.pl 16.10.2013 13:33

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Tasio1906 (Post 1335699)
Ja mam nadzieję, że przejdą pomysły Bońka z ograniczeniem piłkarzy spoza UE oraz z możliwością podpisywania kontraktów z młodymi piłkarzami. Co do selekcjonera to musi dostać kontrakt jeszcze w tym tygodniu a najpóźniej 1 listopada.

No to jest dobry pomysl. Dzisiaj na silce jakis koles mowil, ze jego syn mial isc do Wisly zamiast Jovanica (podobno ten sam wiek i te same parametry) tylko, ze mial przyjsc za darmo wiec znalezli Jovanica za 400 tys. euro. Cupial zalacil, a wszyscy wokol zarobili wlacznie z obecnym szefem scoutingu.

Baala 16.10.2013 13:40

Jak Wdowczyk będzie trenerem przestaje oglądać tą kadrę.

Kocur 16.10.2013 13:40

To może Fryzjera na selekcjonera?
Jak nie będzie mógł wygrać to przynajmniej kupi :help:

wolfy 16.10.2013 13:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Baala (Post 1335708)
Jak Wdowczyk będzie trenerem przestaje oglądać tą kadrę.

Ja już dawno przestałem.

Ale spokojnie: Dario jeszcze poczeka. "Weszło" wczoraj i dziś robi laurkę Nawałce, a to znaczy, że sprawa jest raczej przesądzona.
Kolejny po Fornaliku geniusz PMS.

!!IRIVER!! 16.10.2013 14:20

Na razie nikt. Trza poczekać. ;)

Lukasz 16.10.2013 14:43

Cytat:

Pierwotnie napisane przez wolfy (Post 1335710)
(..)Kolejny po Fornaliku geniusz PMS.

Fornalik był dobrym selekcjonerem - końcu koszty funkcjonowania reprezentacji ściął znacznie. Zobaczysz, na dobre nam kibicom to wyjdzie.

Dive Pirate 16.10.2013 15:16

Kilka razy już padł argument że nie stać nas na selekcjonera z zagranicy. Panowie to nie płka klubowa PZPN ma w ch... kasy, myślę że stać nas na średnią opcję międzynarodową spokojnie.
Ale trener będzie z naszego bagienka po to żeby promował określonych grajków, zupełnie jak robił Waldek on nie ma zrobić porządnej selekcji, ma być po prostu grzeczny.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 03:35.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl