Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Budowa stadionu, nowej hali i bazy treningowej (komentarze) (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=94)

Pero 19.03.2010 11:32

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 872715)
A znając zycie architekt obliczał pojemność stadionu dla nieskładanych krzesełek. A na Lechu po zmianie siedzonek na składane pojemność będzie mniejsza o 5 tys

Jeślito okazałaby się prawdą to... aż brak mi słów. Zdecydowanie największą przewagą krzesełek składanych jest to że nie można po nich chodzić co sprawiłoby że każdy w kulturalny sposób kierowałby się do wyjścia ze stadionu :)

Arapaho 19.03.2010 12:06

^^^^ Bez przesady róznica niewielka może byc - ale krzesełka mają mniej wiecej podobny wymiar na oko nawet wydaja mi sie mniejsze niz nieskładane

orzeu 19.03.2010 12:09

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 872716)
Czytam własnie wywiad z Majchrowskim i na temat stadionu mowi że jezeli bysmy chcieli odsunąć Obtulowicza to poślizg na budowie wyosiłby okolo roku.Co ciekawsze Majchrowski pisze że z Euro jeszcze nic straconego bo są wielkie klopoty w Wroclawiu i że z Euro zostalismy wyruchani przez Poznań i mamy jakies dowody ktorymi maja zająć sie prawnicy.Dalej podtrzymuje date lipcową a oddanie trybuny Zachodniej na sierpien

O tym akurat wszyscy wiedza od ponad dwoch lat. Obudzil sie...
Ale heca moze byc ciekawa jesli rzeczywiscie znalezli jakies dowody na podstolikowe machinacje Poznania. Skad ten wywiad?

PiotrG 19.03.2010 12:10

Cytat:

Pierwotnie napisane przez crazykaro (Post 872715)
Do klasy Elite nie są wymagane krzesełka składane,, których plusem jest to że są trochę wieksze i wygodniejsze, a jak się złożą to łatwiej jest przejsc przez trybunę i nie można po nich chodzić. Czyszczenie nie składających się siedzeń znajdujących się pod dachem nie jest potrzebne bo nie brudzą się jak te co były na dawnym A/B C.
A znając zycie architekt obliczał pojemność stadionu dla nieskładanych krzesełek. A na Lechu po zmianie siedzonek na składane pojemność będzie mniejsza o 5 tys

Pojemność się zmniejszy, bo genialni architekci stadionu Lecha obliczyli pojemność dla krzesełek węższych niż standardowe (czyt. takie jakie są montowane na Legii, będą we Wrocławiu, na SN, w Gdańsku, czy chociażby Lubinie) oraz dla mniejszych odstępów między krzesełkami. To czy siedzisko jest składane czy nie ma drugorzędne znaczenie, liczy się jego szerokość i odstępy między nimi. Projektanci stadionu Lecha uczyli się fachu eksperymentując na ich stadionie, co zresztą widać.
---
Co do barierek na C - zamontują po prostu siedziska w inny sposób (nie na stopnicach a na stelażu przykręconym do stopnicy) i z barierką nie będzie problemu. Tylko w przejściu będzie ciaśniej, z wiadomego powodu.
Cytat:

Czytam własnie wywiad z Majchrowskim i na temat stadionu mowi że jezeli bysmy chcieli odsunąć Obtulowicza to poślizg na budowie wyosiłby okolo roku
Poślizg i tak będzie z oddaniem stadionu pod klucz, może nie cały rok ale będzie, a im dłużej ZIKIT się łudzi, że Wisła dołoży kasę tym bardziej ten termin się przeciąga.
---
Obtułowicz kiedyś coś fantazjował o teatrze, imo jakby kiedyś był nadmiar kasy (albo zwykła konieczność wymiany) to można wymienić krzesełka na takie:
http://i274.photobucket.com/albums/j...5/DSC02818.jpg
http://i274.photobucket.com/albums/j...5/DSC02832.jpg

zbymak 19.03.2010 12:27

Cytat:

Pierwotnie napisane przez orzeu (Post 872731)
O tym akurat wszyscy wiedza od ponad dwoch lat. Obudzil sie...
Ale heca moze byc ciekawa jesli rzeczywiscie znalezli jakies dowody na podstolikowe machinacje Poznania. Skad ten wywiad?

Dodatek Gazety Krakowskiej

element 19.03.2010 12:31

Lepsza jakość
http://stadionwisly.info/files/chair...eselek_big.jpg

Mixu 19.03.2010 12:42

Nie wiem jak wam ale ta nowa trybuna kojarzy mi się z PSG ;)

Co do "pustego" sektora, ciężko będzie coś tam umieścić by nie gryzło w oczy. Stawiam na to że pozostanie pusty

troj88 19.03.2010 12:47

Jedna Biała Gwiazda już jest, drugiej nie potrzeba. Faktycznie gryzło by się, bo co za dużo to niezdrowo.

licoo 19.03.2010 12:54

Szkoda że mimo wszystko nie wygrał projekt z jednolitym czerwonym kolorem i napisami takimi jak te w wygranym. Podobno zaważyło to, że ani trybuna D ani E jakoś kolorystycznie nie pasowały do C, a wystarczyło np. dać narożniki białe i wtedy by wszystko elegancko pasowało i do niebieskiej trybuny D i CAŁEJ czerwonej C. No cóż szkoda:( Mam nadzieję że w trakcie żadego meczu, nie będę widział prześwitujących pustych niebieskich miejsc ( czerwone pewnie by się zlały z koszulkami kibiców i nie było by ich tak widać ).

P.S. Może ktoś znający się na rzeczy zrobi jeszcze taki projekt o którym ja mówię, cała C czerwona z wyjątkiem białych narożników.

Arapaho 19.03.2010 13:01

Dobra skończmy trajkotać o krzesełkach - na C są wybrane i temat zamkniety, odświeżymy kiedy sie obudza z krzesełkami na A/B :).

Wie ktoś kiedy oświetlenie pod dachem na C zaczną montować?

radekogi 19.03.2010 13:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 872746)

Świetna robota. jakość wykonania taka, że wydaje sie jakby krzesełka już były na tej trybunie. :)

massoud 19.03.2010 13:06

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Dagobert (Post 872697)
w sumie to trzeba się cieszyć, że nie mamy Pepsi albo innej reklamy na krzesełkach. napis Wisła z 1906 to całkiem niezłe rozwiązanie. nie ma co narzekać. Majchrowski kiedyś w ogóle chciał stadion w barwach miasta a kto wie co mogłoby mu przyjść do głowy więcej...
wiec krzesełka ok

a ja się bardzo bardzo boję, żze strzelą nam trzy paski adidasa na trybunie A/B

Wicked 19.03.2010 13:13

jak będą za to płacić gruba kasę, to czemu nie?

dj_ibutti 19.03.2010 13:14

Cytat:

Pierwotnie napisane przez element (Post 872746)

Mówcie co chcecie, ale dla mnie ten stadion w środku jest zajeb... :)

Fuks 19.03.2010 13:22

Cytat:

Pierwotnie napisane przez dj_ibutti (Post 872773)
Mówcie co chcecie, ale dla mnie ten stadion w środku jest zajeb... :)

mowie co chce, i mam takie samo zdanie jak ty :D
Kwestia tego, ze my mamy w dupie odleglosci od trybun.

Swoją drogą - oni tam pod C juz wykopali te "80cm" ziemi , i tak bedzie to wygladalo po obnizeniu murawy? co oni tam robią w ogole.

blackluk 19.03.2010 13:28

Cieszmy się tym co mamy ja pamiętam czasy okrąglaka i wtedy nikt nie narzekał. Niech skończą to co jest. Mnie szczerze nie interesuje jak ten stadion będzie wyglądał liczy sie to kto na nim zasiadzie, a o to sie akurat nie martwie.

zbymak 19.03.2010 13:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Fuks (Post 872776)
mowie co chce, i mam takie samo zdanie jak ty :D
Kwestia tego, ze my mamy w dupie odleglosci od trybun.

Swoją drogą - oni tam pod C juz wykopali te "80cm" ziemi , i tak bedzie to wygladalo po obnizeniu murawy? co oni tam robią w ogole.

Na pewno wsadzali tam betonowe kręgi i wsadzają jakieś zbrojenia które montują na murawie w rogu a co to bedzie nie wiem moze kanalizacja a może fosa?

szczepanwislak 19.03.2010 13:34

Muszę stwierdzić , że ten wzór krzesełek , przypadł mi do gustu :) fajnie wkomponowuje się w strukturę stadionu i w ten wizerunek Białej Gwiazdy na sektorze D. Ogólnie pozytywnie oceniam wybór SKWK

1q2 19.03.2010 14:02

Cytat:

Pierwotnie napisane przez PiotrG (Post 872732)
, a im dłużej ZIKIT się łudzi, że Wisła dołoży kasę tym bardziej ten termin się przeciąga.
---

To jest jakaś gra bo złudzeń co do tego że
a)Cupiał wyłoży 75 mln
b)znajdzie kogoś kto to wyłoży

mieć nie powinni.To oczywiste że tak to nie będzie.To że te negocjacje niby dalej się toczą może oznaczać tylko to że chcą choćby jakąś niewielką częścią tych kosztów obciążyć Cupiała - oczywiście dając też coś w zamian.
Być może negocjują już kwotę którą Wisła będzie płaciła za wynajem obiektu na dany mecz.
Szkoda że to wszystko jest o dużo za późno.

Arapaho 19.03.2010 14:11

Na A/B wystarczy teraz że zrobią taką samą "szachownice" nawet bez napisu ładnie się skomponuje.Oczywiście ważne żeby na południowej zlikwidowali żółte przejścia- bez tego coby nie zrobić będzie masakra

PL 19.03.2010 14:16

Cytat:

Pierwotnie napisane przez zbymak (Post 872778)
Na pewno wsadzali tam betonowe kręgi i wsadzają jakieś zbrojenia które montują na murawie w rogu a co to bedzie nie wiem moze kanalizacja a może fosa?

Najprawdopodobniej tworzą fosę.

Wysoka na prawie 2 metry od strony trybun, od boiska wysoka na 1,34 m, a szeroka na 2 m:

http://img688.imageshack.us/img688/9...1mar191408.jpg

orzeu 19.03.2010 14:19

Murek fosy pod trybuna przeznaczony na reklamy? Bo jesli nie to graf lub napis (np. ze slynnym cytatem Reymana) pasowalby tam calkiem fajnie.

SpoXsteR 19.03.2010 14:30

Słowa Reymana stały by się wizytówką stadionu.. bardzo dobry pomysł.. są już takie wrzuty na Ajaxie czy w Lubinie i prezentuje sie znakomicie..
klub raczej nie miałby nic przeciwko, w końcu słowa te tylko by mobilizowały grajków podczas wychodzenia na murawę.. jeśli oczywiście nic tam ma nie być, bo jak ma być ,goła cegła, to zrobi się zrzutkę po trybunach i już na drugi dzień ekipa WG wezmie się za malowanie :)

Cytat:

Ja tak sobie myślę, że cytat Reymana powinien być przy wejściu do tunelu piłkarzy, albo do szatni. No wiecie, żeby go zawsze widzieli :)
też powinny być.. taki oczojebny tuż przed wyjściem z tunelu na murawę.. zawsze to pozytywnie nakręca..


tofik 19.03.2010 14:31

Ja tak sobie myślę, że cytat Reymana powinien być przy wejściu do tunelu piłkarzy, albo do szatni. No wiecie, żeby go zawsze widzieli :)
A stadion w środku będzie zajebisty. Tylko ja karnetu na górę narożnika nie kupuję :D

Mareq 19.03.2010 14:40

Ładnie się prezentuje ten pomysł na wzór krzesełek , całkiem estetycznie.
Dobrze , że nie ma gwiazdy pod ,,s'' , bo po pierwszy wyglądała dosyć blado przy genialnie wyglądającej gwieździe na D a po drugie co za dużo , to nie zdrowo .

M89 19.03.2010 14:47

Jeśli można wtrącić swoje trzy grosze, to Biała Gwiazda moim zdaniem na C nie potrzebna. Wystarczy jedna, wielka - w sercu stadionu jakim jest sektor D. Pozdrawiam.

filip74 19.03.2010 15:00

Niektóre wymogi UEFA dla stadionu Elite

Przynajmniej 30000 krzesełek, z czego minimum 22500 zadaszonych.

Miejsca siedzące dla widzów muszą być indywidualne, przytwierdzone (np. do podłoża), oddzielone od siebie, wyprofilowane, numerowane, z wytrzymałego i niepalnego materiału i muszą posiadać oparcia na przynajmniej 30cm od powierzchni siedziska.

Zabronione jest wykorzystywanie tymczasowych trybun.

Mecze mogą być rozgrywane tylko przed widownią siedzącą, sektory z miejscami stojącymi muszą być zamknięte (wszelkiego rodzaju ławki uznawane są za miejsca stojące).

Przynajmniej 5% całkowitej pojemności musi zostać udostępnione wyłącznie kibicom gości, w wydzielonej części stadionu.

SpoXsteR 19.03.2010 15:29

Spore to..
http://www.wisla.krakow.pl/_pliki_/z...0074987147.jpg


http://www.wisla.krakow.pl/pl/galeri...nnej_pogodzie/

1q2 19.03.2010 16:18

Powinni to wodą zalać i wrzucić aligatory

joshi 19.03.2010 16:24

Cytat:

Pierwotnie napisane przez 1q2 (Post 872859)
Powinni to wodą zalać i wrzucić aligatory

przetarg ma być ogłoszony na dniach:rotfl:

PiotrG 19.03.2010 16:28

Cytat:

Pierwotnie napisane przez joshi (Post 872861)
przetarg ma być ogłoszony na dniach:rotfl:

Tak, ujmą to w przetargu na wyposażenie trybun. :rotfl:

Hudy 19.03.2010 16:39

dziwnie to wygląda
głębokie jak dobry basen
mam nadzieję, że ratownicy na wyposażeniu też będą
można się potopić:D

sztafi 19.03.2010 16:45

phiii... 3,5 metra?? Nie straszne mi aligatory. Mike Powelll skacze 8,95 tak ze mysle ze z 5 skocze ;]

Pan Jotka 19.03.2010 16:49

Cytat:

Pierwotnie napisane przez sztafi (Post 872878)
phiii... 3,5 metra?? Nie straszne mi aligatory. Mike Powelll skacze 8,95 tak ze mysle ze z 5 skocze ;]

Jak sie rozpędzisz pod dachem to kto wie :P

Mareq 19.03.2010 17:11

Do architektury to mi daleko , ale według mnie na tym planie , to nie jest w 3,5 m szerokości , tylko - 3,5 m w dół od jakiegoś tam wyznaczonego poziomu .
Zresztą skoro wysokość od 1 rzędu krzesełek do ,,dna'' fosy ma 194 cm , to szerokość nie może mieć 350 cm , co widać na załączonym planie :) .
Co nie zmienia możliwości , że jakieś niewielkie kajmany mogły by się zagnieździć ;)

verczett 19.03.2010 17:20

Zabawę w "wymiarowanie" to miałem w podstawówce na technice, ale wg. mnie mój poprzednik ma rację. Z rysunku wynika, że szerokość tej fosy to najprawdopodobniej dokładnie 2 metry.

Proud 19.03.2010 17:20

ta głębokość na razie wynosi więcej niż 2m, ma może 2,5 m. Spójrz na budowlańców. Jest to spowodowane zapewne tym, że tam jeszcze pójdzie warstwa betonu o grubości 30 cm. czyli dół powinien mieć 1,94 + 0,3 = 2,24 m. I z tyle będzie miał. Jak dla mnie szerokość już jest bardzo zbliżona do tych docelowych 3,5 m.

Grzadq 19.03.2010 17:30

Głębokość głębokością, narożniki prawie w ogóle dachu nie mają!!

WILU TS 19.03.2010 17:36

Spokojnie,jak to bywa w naszym pięknym kraju,całe lata będą trwały dopieszczania trybun,dachu czy nawet wykończenia trybun,boli tylko że nie będzie to od razu poprawione,ale parenaście miesięcy protestów pism i efekt będzie.W postaci np. zamknięcia dachu nad narożnikami czy osłonięcia ich od zewnątrz,tak samo jak zasłonięcia wentylacji oraz elewacji.Niestety nie wszystko naraz.

Grzadq 19.03.2010 17:39

I myślisz że radni, nawet nowej kadencji, zgodzą się na co 2 miesięczne "poprawy" i dofinansowania dalsze? Nie sądzę.

Masakra, narożniki praktycznie bez dachu, takie jaja tylko w Krakowie :o


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 06:30.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl