![]() |
W meczach eliminacyjnych wygraliśmy trzy mecze: dwa razy z San Marino i raz z Mołdawią u siebie. To mówi samo za siebie. Fornalik,sory ale odejdź. Nie masz pomysłu na tą reprezentacje. Niby coś tam grają,jakieś akcje starają sie robic,ale pod bramką przeciwnika jest totalny chaos i burdel. Obrona tragiczna. Wszystko takie rwane w stylu "każdy sobie rzepke skrobie." Nie mamy zespołu dlatego licze,że Boniek zatrudni jakiegoś Włocha co zrobi porządek z obroną i nauczy nas grac w piłkę. Czas najwyższy,bo nie ma już na co czekac,a Waldek na Wembley pojedzie sobie już tylko na wycieczkę.
|
Tylko dobry trener zagraniczny może cokolwiek zrobić z tą zmanierowaną bandą.
|
Giovanni Trapattoni
|
Dla mnie może być Skorża - na arenie międzynarodowej poza wpadką z Levadią (ale każdy trener ma jakąś wpadkę) poczynał sobie całkiem dobrze, a co najważniejsze potrafił ustawić zespół taktycznie pod konkretnego rywala. Do tego był asystentem Janasa więc można powiedzieć, że przygotowywał się do tej roli więc nie byłoby to rzucenie na głęboką wodę.
|
tylko duet Gmoch - Piechniczek
|
Uważam, że owszem zagraniczny trener, z tym że jest jedno ale - doświadczenie w prowadzeniu reprezentacji. Fatalnie byłoby popełniać wciąż ten sam błąd i wybierać trenerów z zerowym bagażem doświadczeń w tym temacie. Praca w klubie, a z reprezentacją to dwie zupełnie inne dyscypliny sportowe.
|
Cytat:
Fornalika od Smudy różni jedno - WF dostał od życia żywy dowód na to, że gra jego zespołu w ofensywnym ustawieniu, z Klichem i Zielińskim, Sobotą, Kubą, Lewandowskim się sprawdza, daje efekt w postaci drużyny strzelającej gole, między innymi odwracającej wynik z 1:2 ma 3:2, stwarzającej trzy razy więcej sytuacji niż rywal w meczu z Czarnogórcami. Drużyny, której grę da się oglądać. Co zrobił przed Ukrainą? Stchórzył, wykazał się głupotą, przekreślił kreatywność i wrócił do kopaczy. No cóż, nieprzypadkowo czeka go więc teraz "wykopanie" ze stanowiska. Mam nadzieję, że z odpowiednim hukiem po kopie w cztery litery. Przepraszam, że nie podaję konkretych argumentów - już wieki w tym miejscu piszę, że gra z jednym defensywnym pomocnikiem w postaci Krychowiaka i jednym "Modriciem", "Gundoganem", a raczej Klichem, czy Majewskim obok niego to jest to, o co tutaj chodzi. Że w końcu trochę luzu od krycia rywali otrzymają nasze skrzydła, Lewandowski...co tam, od mojego gadania nic się nie zmieni. Dalej będzie granie antyfutbolu na 0:0, 1:1, 0:1 i tak dalej, czy będę pluł jadem, czy nie. |
|
Skończyło się fornalikowanie. O rok za późno. Jak sięgam pamięcią to była jedna z najsłabszych reprezentacji w tej dekadzie zaraz za wyśmienitej kadrze Bońka, który zawinął się jeszcze w czasie pracy w reprezentacji do Rzymu. Zero schematów, fatalna obrona, zagubiony trener i ofensywna gra dopiero w ostatnich miesiącach prowadzenia kadry. Masakra.
Zaraz zacznie się licytacja o to, czy brać trenera zagranicznego, czy kolejnego polskiego magika. Z zagranicznym czeka nas maksymalnie jeden sezon dobrej gry, a później kwasy w naszym piekiełku i wykopanie gościa maksymalnie po dwóch latach. Z polskich magików na short-liście są pewnie Skorża i Nawałka. Pierwszy doświadczenie i sukcesy w polskiej ekstraklasie ma, a do tego liznął piłkę azjatycką. Drugi natomiast jedzie bardziej na nazwisku niż na jakiś realnych sukcesach. Dać kadrę Skory, na rok, czy dwa i zaczekać, a może młode pokolenie wskoczy do gry. Cytat:
|
o dobrym zagranicznym trenerze możemy raczej zapomnieć, chyba że sponsor wyłoży kilka milionów euro na kontrakt jak było z Benhakerem. Jak dla mnie można by olać wyniki przez kilka następnych lat i skupić się na budowie silnej kadry, tyle że u nas chcą wyników na teraz i myślą że w dwa lata da się zrobić z nas kozaków. Ideałem byłoby rozwiązanie niemieckie, gdzie wszystkie reprezentacje grają tym samym systemem, mają jakąś ciągłość a nie jak u nas szukanie zawodników na ślepo. Jeśli nie zmieni się podejście do kadry to dla mnie nie ma znaczenia kto będzie trenerem bo i tak skończy się tak samo. 2 lata potem wylot po przegranych eliminacjach, no chyba że jakimś cudem awansują do MŚ/ME to wtedy wylot po w.......u w grupie
Cytat:
|
Dziurawa obrona, a z przodu przeciwnikowi wystarczy wyłączyć Lewego i Kubę i w zasadzie ma spokój. Reszta ofensywnych może coś strzelić przez przypadek raz na 10 spotkań. Cóż... mam niewielką nadzieję, że kilku młodych jak Pawłowski, Zieliński czy Milik zrobią progres, że Sobota, Sobiech czy Klich nabiorą doświadczenia i będziemy mieć więcej grajków do straszenia rywali.
No i odpowiedni selekcjoner. |
Czytam z rana gazetę, patrzę w internet a tam nic o wy.......eniu Fornalika, o co chodzi?!
|
Fornalik musi zostać do końca jego kontraktu, inaczej płacili by mu jakieś ogromne odszkodowania.
Taką umwę podpisali jeszcze za rządów Grzegorza Laty. |
a Garguła nadal się rozgrzewa....
|
Dla mnie od początku kiedy W.F. objął kadrę było pewne , że z tej mąki chleba nie będzie. Jak wiadomo PMS jest na tragicznym poziomie i to pokazuje praktycznie każdy mecz drużyn klubowych w pucharach, mecze repry z polskimi szkoleniowcami. Nie da się wygrywać meczów z jednym nominalnym napastnikiem, dwoma def. pomocnikami i ciągłą rotacją w składzie. Ja w ogóle nie kumam jak można nawet nie było wysłać powołania dla Arka Głowackiego a wysyłać powołanie do Peszki, M. Lewandowskiego itd. Żeby w Polsce poziom się podniósł potrzeba dobrych trenerów wykształconych na zachodzie z zachodnią myślą szkoleniową a nie taktyką z lat 70 ...
|
Patrząc wczoraj na grę Lewandowskiego, Klicha i Wojtkowiaka odnoszę wrażenie, że więcej dla kadry by dali Brożek, Garguła i Głowacki.
Rozegranie rzutów wolnych - tragedia. |
To może teraz Janek Urban do kadry :D
|
Jestem na 90% pewien że po Fornaliku kadre obejmie Skorża.
|
Co nam dadzą roszady trenerów? Niezrozumiałym dla mnie jest wymienianie trenerów co dwa lata, kiedy wiemy w jak tragicznym stanie jest nasza piłka. Nie mamy dobrych trenerów, ani też dobrych piłkarzy. Dlatego, moim zdaniem, warto byłoby dać Fornalikowi wolną rękę jeszcze przez najbliższe eliminacje, pozwolić innym piłkarzom wypromować się, wspierać Akademie Piłkarskie, rozwijać młodzież, finansować szkolenia zagraniczne dla trenerów, przekształcać wojewódzkie związki piłkarskie. Wszystko obecnie trzeba robić, tylko nie wyrzucać trenera, bo moim zdaniem taka zmiana obecnie nic nie da. Co - awansujemy do Mistrzostw Europy i będzie sukces? Jaki sukces daje nam awans, czy to do MŚ czy też do ME? Dopiero wyjście z grupy na samych mistrzostwach mogłoby stanowić pewien sukces. Nie ma trenera, który cokolwiek na chwilę obecną zmieni. Dla mnie Fornalik mógłby pracować z tą kadrą i z 10 lat. W końcu coś z nią osiągnie. I pewna stabilizacja winna być dla nas priorytetem, a nie co dwa lata chaos.
|
Jak Wam się fundamenty w domu psują to zmieniacie dach? Trener i obecni grajkowie to tylko szczyt tego domu. Ich już można przekreślić na straty, ci grajkowie nie mają podstaw, nie mają mentalności do wygrywania, zmiana trenera też nic nie da. Trzeba zacząć szkolić młodzież, zrobić modę na piłkę i za kilkanaście lat można się martwić o zmianę trenera albo o wybór między Wawrzyniakiem albo innym Beniszem.
Teraz rotacja w składzie nic nie daje bo w tej kadrze wszyscy to patałachy (może oprócz kilku nazwisk) i tak samo rotacja na stanowisku trenera nic nie da. A gadanie o zagranicznym szkoleniowcu, łudzenie się kolejne 2 czy 4 lata, że owy trener okaże się cudotwórcą to strata czasu, to działanie na niekorzyść polskiej piłki. Jak bez podstaw (szkolenie) możemy wymagać efektu końcowego?! - przecież takie myślenie się kupy nie trzyma. Zaprzepaściliśmy ostatnie kilkadziesiąt lat a Wy chcecie wyników? |
Pytanie jednak do fanów Fornalika. Co ten szkoleniowiec ma w sobie, że chcecie, aby został na stanowisku? On nie ma szans zrobić w przyszłości niczego konstruktywnego z reprezentacją skoro już po roku jest spalony wśród piłkarzy i kibiców.
|
Matko, oby kolejny trener nie sluchal porad podobnych do tych tutaj, tzn. zeby powolywal emerytow z polskiej ligi, ktorzy nie potrafili zablysnac w slabych klubach europejskich(i to nie w topowych ligach, bo co to jest liga turecka, szkocka?). Nasza liga stroi na DRAMATYCZNYM poziomie i nie ma wiele wspolnego z profesjonalna pilka nozna na zachodzie. Tutaj wielokrotnie sie wysmiewano z wystepow polskich klubow w pucharach(gdzie odpadalismy z ogorkami), a kiedy przychodzi temat Kadry, to Ci sami ludzie wpychaja tam skompromitowanych kopaczy. Bez dobrej ligi - nie bedzie dobrej reprezentacji(czyli najblizsze kilkadziesiat lat mamy z glowy). Uratowac nas moze szkolenie w klubach, ale ono istnieje praktycznie tylko w 3 na poziomie ekstraklasy(tzn. Amika, Legia i Zaglebie). Wiadomo, pilkarze beda dalej wyjezdzac(bo Polacy sa tani) i wiekszosc sie nie przebije, ale 20 znajdzie sie do reprezentowania nas na szczeblu miedzynarodowym. Jak nisko upadla nasza pilka, niech swiadczy fakt, ze niektorzy podniecaja sie Sobota, ktory zaliczyl asyste w lidze belgijskiej :D(to jest liga wloska, francuska, niemiecka, hiszpanska, angielska?), kiedy taki Zewlakow jeszcze nie tak dawno temu strzelil tam blisko 100 goli(a mial problem, zeby zaistniec w kadrze).
|
Cytat:
|
Cytat:
Brak spójnej koncepcji w powołaniach, taktyczny neolit, gra obronna na poziomie Ruchu Chorzów. Fornalik pokazał, że Smuda wcale nie był takim złym selekcjonerem (a był tragicznym). Wspomniany wyżej Ruch to jego poziom. |
Cytat:
|
Fornalik powinien odejść. Nie dlatego, że przegrał eliminacje ale dlatego, że nigdy tym selekcjonerem nie powinien zostać. Decyzja o jego zatrudnieniu to było kuriozum. Potrzebujemy kompetentnego trenera, któremu damy popracować przynajmniej przez 4 lata, niezależnie od wyniku kolejnych eliminacji, które przez częste zmiany selekcjonera mogą znów być nieudane. Nie można wymagać od nikogo cudów jeśli został zatrudniony kilka miesięcy przed przed pierwszym meczem o punkty. Praca w reprezentacji jest mozolna i na realne efekty pracy trenera/selekcjonera trzeba często czekać o wiele dłużej niż w klubie (bardzo mało czasu na zgrywanie, taktyke itd.).
|
Zastanawiam się jakiego trenera z zagranicy obecnie można wyciągnąc aby prowadził naszą kadre. Sam Boniek mówił że PZPN stac nawet na Mourinho,więc jeżeli bierzemy pod uwagę trenera zagranicznego to tylko z najwyższej pólki.Obecnie jest kilka opcji na rynku:
Marcelo Bielsa - ostatnio trenował Athletic Bilbao,wcześniej reprezentacje Argentyny i Chile,na pewno ma doświadczenie w pracy z kadrą,więc byłby odpowiednim kandydatem. Zdenek Zeman - preferuje bardzo ofensywny styl gry (taktyka 4-3-3),tzw. futbol totalny,sporo sukcesów w latach 90 we soskiej piłce,oraz pare sezonów temu z Pescarą z którą awansował do Serie A w wielkim stylu. Niestety,w Romie już mu się tak nie powodziło,strasznie słabo grała defensywa i to jest jego główny minus. Ogromne doświadczenie w pracach z wieloma klubami,natomiast z reprezentacją gorzej. Guus Hiddink - ogromne doświadczenie w pracy z reprezentacjami. Odnosił spore sukcesu,chociaż w ostatnich 5 latach raczej równia pochyła (Turcja,Anzhi Machaczkała). Dick Advocaat - duże doświadczenie,holenderska szkoła,ostatnio trenował PSV. Minusem jest to że pomimo pracy z kadrą Rosji nie osiągnął sukcesu na EURO 2012. Frank Rijkaard - najbardziej znany z prowadzenia Barcelony,aczkolwiek później w Galatasaray i reprezentacji Arabii Saudyjskiej już mu się tak nie wiodło. |
Cytat:
Tutaj w sumie wyczerpujące zestawienie: http://krotkapilka.pl/artykul,aaaaaa...ekcjonera,1346 Zobaczymy jak to będzie wyglądać, ale moim zdaniem selekcjoner to tylko listek figowy. Problem jest w szkoleniu trenerów, w układach, koteriach i innych tego typu sprawach. Ci, którzy trenują młodzież po prostu odstają od tego, co jest za granicą, w Hiszpanii trenerów z UEFA Pro jest koło 7 tysięcy, jak w Polsce jest tysiąc to chyba maks. Zmiana selekcjonera to tylko fasada, kwestia krótkoterminowa. |
Ja myśle ,że selekcjonerem naszej kadry powinien zostać Wojtek Stawowy, przynajmniej gralibyśmy jak Hiszpania tiki-take. :rotfl:
|
Dałbym w sumie tą kadrę dla Skorży. Jedyny Polski trener jakiego cenie. Ma doświadczenie już z reprezentacją bo każdy piłkarz mówi że to on odpowiadał za taktykę w kadrze Janasa i za niego wykonywał całą pracę. w Europie też z klubami zebrał doświadczenie lepsze (zwycięstwo z Barcą, eliminacja Spartaka czy Beitra) lub gorsze (wiadomo co) jednak wie co to mecze o stawkę. W dodatku jako jedyny z Polaków ma trenerskie doświadczenie z zagranicy. LM Azjatycka.
Fornalik przed kadrą miał dwa poważne mecze z Austrią Wiedeń w całej karierze trenerskiej. W dodatku pracował tylko w jednym miejscu bez presji. |
Absolutnie nie dawać kadry żadnemu Polakowi!
|
Cytat:
Wtedy eliminacje będą dużo ciekawsze. :-P |
Dać Ruskowi! Wtedy będzie dopiero ciekawie :)
|
Dac kadre Mourinho lub Guardioli! Przecież mamy ich na własnym podwórku:
Czesław Michniewicz - "Polski Mourinho" Michał Probierz - "Polski Guardiola" :D A tak serio,to nie ma czasu na eksperymenty. Musi to byc ktoś,kto miał już stycznośc z selekcjonerką i wie "z czym to się je". Dlatego jeżeli ma to byc Polak to ktoś z dwójki Engel - Skorża. Innych,lepszych opcji nie widzę. |
Krzysztof Ibisz - "Polski James Dean"
Co do Skorży to zgoda, ale Engel od 10 lat nie miał styczności z trenerką, więc nie wiem czy to rozsądny wybór. Raz mu się udało, ale teraz Emsiego już nie ma, który zrobi mu całe eliminacje, a i kadra wydaje się personalnie słabsza (brak obrony, brak środka pomocy). |
Emsiego nie ma ale jest Lewandowski :D
Prawda,że Engel ostatnim klubem,który prowadził był APOEL 7 lat temu,ale jego druzyny co by nie mówic zawsze miały jakiś styl i coś grały. Obok niego i Skorży nie widze nikogo z Polski,kto ma dosyc doświadczenia i ogarnięcia w prowadzeniu kadry. |
Po tym co odjebał... Wojtkowiak jest w pierwszym składzie... To są jakieś jaja !!!!!!!!!!
|
Cytat:
Nie wiem czemu kogokolwiek to dziwi. |
Czarno to widze...Angole trzema napastnikami,a u nas znowu miks w obronie.
Skończy sie jakieś 3,4-0. Handicap azjan -2 w bet365 kurs 3.0 :D |
Będzie 4-1. Prorocze słowa :)
|
| Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 13:18. |
Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl