Forum Kibiców Wisły Kraków

Forum Kibiców Wisły Kraków (https://forumwisly.pl/index.php)
-   Wisła Kraków - piłka nożna (https://forumwisly.pl/forumdisplay.php?f=5)
-   -   Zabawy statystyką, czyli czy możliwe jest ... (https://forumwisly.pl/showthread.php?t=9596)

pepe72 10.03.2018 10:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1496045)
z tymże Płock ani Zagłębie nas z 8 nie wyrzuca , bo tez w niej sa , co najwyzej zamienimy sie kolejnością

jedyni rywale do 8ki to żydownia ze zgodą

Chyba nie jest tak różowo:
Z Płockiem mamy remis (0-1 i 0-1) ale z Zagłębiem dwie porażki (1-2 i 3-0).

Arkadiusz.Czerepach 10.03.2018 10:45

ale co z tego ?

pepe72 10.03.2018 10:50

Przy równej ilości punktów Zagłębie nas zawsze wyprzedzi. Więc do spekulacji jest to istotna informacja. Zwłaszcza, że zdobycie 7 punktów w 3 kolejnych meczach w naszej sytuacji jest dość problematyczne.

Arkadiusz.Czerepach 10.03.2018 11:06

no tak , tylko ze tak jak napisalem, zarowno wyprzedzenie nas przez Zaglebie , jak i przez Płock, NIC nie zmienia w kontekście być czy nie być w 8-ce

FraMat 10.03.2018 11:49

Ano dokładnie. Gonią nas tylko Arka i Cracovia

Eberk 10.03.2018 19:24

Na pierwszy rzut oka na pozycje i terminarz rywali, nawet biorac pod uwage nasz ciezko terminarz, to nie ma opcji zebysmy skonczyli za Craxa, Arka czy nawet Zaglebiem. Mysle, ze powalczymy o 6. miejsce z Wisla Plock, bo Korona ma chyba najlzejszy rozklad i raczej skonczy przed nami.

AntyMod 10.03.2018 19:42

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1496035)
Będzie 7 pkt z Legią remis z Amiką powinniśmy wygrać gdyż gra słabo na wyjazdach no i z Sandencją raczej wygrana.....


nierzla szydera :haha:

TIR_DO_SŁUBIC 10.03.2018 19:49

Nie wiem jakim cudem wychodzi Wam, że niemal na pewno jesteśmy już jedną nogą w górnej "ósemce". Nasza walka będzie trwać do 90 minuty meczu z Nowym Sączem, szczególnie biorąc pod uwagę pozostałe dwa mega ciężkie dla nas mecze.

Trzeba zdobyć 4 punkty w trzech ostatnich meczach i nie trzeba będzie niczego kalkulować. Inaczej możemy się mocno rozczarować. Cracovia ma realną szansę zdobyć komplet 9 punktów w swoich trzech ostatnich meczach. Wtedy będziemy płakać...

Jeżeli zdobędziemy 4 punkty- nie musimy się oglądać na nikogo innego.
Jeżeli zdobędziemy 3 punkty- Cracovia nie może zdobyć 9 punktów.
Jeżeli zdobędziemy 2 punkty- Cracovia musi zdobyć 9 punktów.
Jeżeli zdobędziemy 1 punkt- Cracovia nie może zdobyć 7 punktów.
Jeżeli zdobędziemy 0 punktów- Cracovia nie może zdobyć 6 punktów.

Myślę, że skończy się to tak:

WISŁA : 4 punkty
Legia - Wisła 0 punktów
Wisła - Lech 1 punkt
Sandecja - Wisła 3 punkty

CRACOVIA: 7 punktów
Cracovia - Sandecja 3 punkty
Termalica - Cracovia 3 punkty
Cracovia - Zagłębie 1 punkt

I gramy w górnej ósemce.

Arkadiusz.Czerepach 10.03.2018 20:01

Cytat:

Pierwotnie napisane przez TIR_DO_SŁUBIC (Post 1496109)
Nie wiem jakim cudem wychodzi Wam, że niemal na pewno jesteśmy już jedną nogą w górnej "ósemce". Nasza walka będzie trwać do 90 minuty meczu z Nowym Sączem, szczególnie biorąc pod uwagę pozostałe dwa mega ciężkie dla nas mecze.

Trzeba zdobyć 4 punkty w trzech ostatnich meczach i nie trzeba będzie niczego kalkulować. Inaczej możemy się mocno rozczarować. Cracovia ma realną szansę zdobyć komplet 9 punktów w swoich trzech ostatnich meczach. Wtedy będziemy płakać...

Jeżeli zdobędziemy 4 punkty- nie musimy się oglądać na nikogo innego.

Jeżeli zdobędziemy 3 punkty- Cracovia nie może zdobyć 9 punktów.
Jeżeli zdobędziemy 2 punkty- Cracovia musi zdobyć 9 punktów.
Jeżeli zdobędziemy 1 punkt- Cracovia nie może zdobyć 7 punktów.
Jeżeli zdobędziemy 0 punktów- Cracovia nie może zdobyć 6 punktów.

na arce kładziesz już krzyżyk ?

TIR_DO_SŁUBIC 10.03.2018 20:13

Cytat:

Pierwotnie napisane przez Arkadiusz.Czerepach (Post 1496110)
na arce kładziesz już krzyżyk ?

Biorąc pod uwagę ich terminarz- tak. Ale dla porządku:

1) Jeżeli Arka przegra z Niecieczą, potrzebujemy dla 100% pewności 4 punktów.
2) Jeżeli Arka zremisuje z Niecieczą, potrzebujemy dla 100% pewności 5 punktów.
2) Jeżeli Arka wygra z Niecieczą, potrzebujemy dla 100% pewności 7 punktów.

Mecze bezpośrednie:
Wisła 3:2 Arka
Arka 3:1 Wisła

Arka 3 punkty, bramki 5:4
Wisła 3 punkty, bramki 4:5

Arkadiusz.Czerepach 10.03.2018 20:22

no więc nie możesz pisać że na 100% wystarczy nam 4 pkt , bo to już zawiera spekulacje co do wyników arki

btw skad ci sie wzielo 9pkt ?
nawet jesli wygraja z nieciecza + pozostałem 3 mecze , to jest 12 pkt czyli mają 46
zatem nam 7pkt tak jak napisałem wcześniej gwarantuje święty spokój

TIR_DO_SŁUBIC 10.03.2018 20:25

Poprawione powyżej w analizie Arki, pomyłka o 1 punkt. W poniedziałek o 20:00 będzie wiadomo ile punktów potrzebujemy aby mieć 100% pewność utrzymania.

Arkadiusz.Czerepach 10.03.2018 20:31

to sie z każdym meczem będzie aktualizowało ;)


skoro mamy konsensus , to można poddać dyskusji tezę

- czy (zakładając że nie mamy szans na puchary) nie opłaca się lepiej być 9 niż 8

felipe 10.03.2018 20:55

Moim zdaniem nie ma nad czym deliberować. Lepiej być w I ósemce.

AntyMod 10.03.2018 20:56

zakladajac optymistycznie ze zakwalifikujemy sie do gornej 8 - to jakie miejsce jest najlepsze do 3 ciekawych meczy u nas ??? czy zajmujac 8 miejsce gramy u siebie z 1 2 i 3 druzyna ??? (czyli najprawdopodobniej legia , Jaga i amika ) , no chyba ze temat pucharow i podium wciaz aktualny dla niektorych fantastow

S z c z e p a N 10.03.2018 21:08

http://www.90minut.pl/liga/0/liga9322.html

Tu masz rozpiskę kto z kim gra na tę chwilę. Ale przy tej "ciasnocie" w tabeli na bank to się jeszcze po każdej kolejce będzie zmieniało.

Eberk 10.03.2018 21:50

Skopiowane:


Kolejka 31 - 14-15 kwietnia
Uwaga! Terminarz kolejek 31-37 jest prowizoryczny
Kolejka 31: 1-6; 2-5; 3-8; 4-7
Kolejka 32: 8-1; 5-4; 6-2; 7-3
Kolejka 33: 1-5; 4-8; 2-7; 3-6
Kolejka 34: 4-1; 2-3; 6-7; 8-5
Kolejka 35: 1-2; 3-4; 5-6; 7-8
Kolejka 36: 7-1; 3-5; 8-2; 4-6
Kolejka 37: 1-3; 5-7; 2-4; 6-8

Podsumowujac, najfajniejszy terminarz ma zespol z 8 miejsca. Gra u siebie z 1, 2 i 5 miejscem.

Zespol z 7 miejsca ma u siebie zespoly z 1, 3 i 8 miejsca.

Zespol na 6 miejscu ma: 2., 7. i 8.

Zespol na 5 miejscu ma: 4., 6. i 7.

Gdyby zajac 6. lub 7. miejsce, to by byla szansa na derby w przypadku awansu Craxy na 8 miejsce. I odpowiednio mecz z liderem i 3. lub z 2. i 7. miejscem.

pepe72 11.03.2018 01:47

Po dzisiejszych meczach to Craxa ma szansę na 44 punkty. Miejmy nadzieję, że Arka nie przeskoczy 40.

Rafa 11.03.2018 02:16

moim zdaniem pewni 8 sa jagielonia legia lech i górnik ( dostana zabrane pkt) zostaja 4 miejsca i dla mnie liczy sie 5 druzyn w walce o nie arke ma zbyt trudny terminarz zeby powalczyc o przekroczenie 38 pkt zakladam ze zmiana trenera w ekstarklasie zawsze daje pozytywnego kopa mam tu na mysli bruk bet i lechie czyli mecze bbt -cra ,kor lgd.lgd - ark
zbyt duzo meczy miedzy zainteresowanymi walka zeby zdobyc komplet

Domino89 11.03.2018 08:18

Troche zapominacie w tej statystyce o Lubinie, terminarz Zagłebia wyglada chyba obok Arki najgorzej. Przy obecnej formie ta drużyna moze nie ugrac zadnego punktu. Budzacy sie Piast na wyjezdzie, Jaga u siebie i pewnie spotkanie roztrzygajace o 8 z Żydkami.

lucas8 11.03.2018 09:02

W ostatniej kolejce Zagłębie gra z Craxą i tutaj może być fight o wejście do górnej 8 ;)

mr_kwolf 11.03.2018 09:57

Cracovia może powtórzyć naszą historie sprzed 2 sezonów. Fenomenalna seria w rundzie wiosennej i mecz o życie w ostatniej kolejce z Zagłębiem o awans. Oby się również zakończenie powtórzyło.

s1mone 11.03.2018 10:07

A ja tam bym z chęcią zobaczył kolejne derby w rundzie finałowej. A w derbach jakieś 3 albo 4:0 dla nas :D

Moim zdaniem nie ma opcji abyśmy wypadli za 8. Arka ma trudny terminarz, Zagłębie bez formy, sąsiadka nie zdobędzie kompletu punktów bez jaj. W dodatku grają między sobą i ktoś musi przegrać. Trzeba też pamiętać, że to ekstraklasa, tutaj każdy może wpieprzyć każdemu. U nas praktycznie nie ma serii typu 3x wygrana (obecna seria Jagii i sąsiadów to ewenement), a jak się zdarzają to bardzo rzadko. Wierzycie, że sąsiadka wygra 6 razy z rzędu? Jak zdobędą więcej niż 5 punktów to będę zaskoczony.

Zważając, że drużyny ze środka tabeli punktują w okolicach 1,5 - 1,6 pts na mecz najprawdopodobniej te 40 punktów, co mamy wystarczy do ósemki, a jeśli nie to 43 już w zupełności. Jest też spora szansa, że urwiemy punkty komuś z dwój Lech - Legia. Oni średnio w co drugim meczu gubią punkty, a Lech nie wygrywa na wyjeździe. W dodatku w ostatniej kolejce Sandecja jako koło ratunkowe. Nie ma co panikować.

pepe72 11.03.2018 10:50

Cytat:

Pierwotnie napisane przez mr_kwolf (Post 1496139)
Cracovia może powtórzyć naszą historie sprzed 2 sezonów. Fenomenalna seria w rundzie wiosennej i mecz o życie w ostatniej kolejce z Zagłębiem o awans. Oby się również zakończenie powtórzyło.

Byłem na tamtym meczu i stadion bił rekordy frekwencji ;)

Cytat:

Pierwotnie napisane przez s1mone (Post 1496142)
A ja tam bym z chęcią zobaczył kolejne derby w rundzie finałowej. A w derbach jakieś 3 albo 4:0 dla nas :D

Prawdopodobieństwo derbów jest dość wysokie.

brylant17 11.03.2018 12:45

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucas8 (Post 1496134)
W ostatniej kolejce Zagłębie gra z Craxą i tutaj może być fight o wejście do górnej 8 ;)

Idę o zakład,że Zagłębie się "podłoży" Cracovii

Valdi88 11.03.2018 13:08

Zauważ, że sytuacja Zagłębia nie jest na tyle kolorowa żeby się komukolwiek podkładać.

lucas8 11.03.2018 15:17

Cytat:

Pierwotnie napisane przez brylant17 (Post 1496161)
Idę o zakład,że Zagłębie się "podłoży" Cracovii


Jeżeli się podłoży to sama wypadnie z górnej ósemki bo taki scenariusz jest prawdopodobny.

pepe72 11.03.2018 17:41

Cytat:

Pierwotnie napisane przez lucas8 (Post 1496168)
Jeżeli się podłoży to sama wypadnie z górnej ósemki bo taki scenariusz jest prawdopodobny.

ESA37 została po to stworzona, by meczy, gdzie się można podłożyć było jak najmniej.

nesta 11.03.2018 20:47

Po obejrzeniu dzisiaj Legii i Lecha obawiam się, że kolejne punkty do tabeli dopiszemy po Sandecji. Bardzo chciałbym się mylić..
Na pocieszenie to Lech na wyjazdach to inna drużyna chociaż ten dzisiejszy mecz równie dobrze mógł być przełomowy dla nich.

MB1906 11.03.2018 22:05

Bo eklasa jest tak przewidywalna?:) Jaga była niezniszczalna. Do dziś.


Wszystkie daty podane są w GMT +1. Aktualna godzina to 12:31.

Zasilane przez vBulletin v. 3.8.7. Copyright © 2000 - 2026, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1998 - 2023 forumwisly.pl